Hirdetés
Fórum
- Műtrágya árak új
- Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás új
- MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus! új
- EB7 - EB8 Pótkocsi új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Kinek milyen a repce, illetve a búza? új
- Agrártámogatások kifizetése új
- Direktvetés, no-till. új
- Kukorica terményárak új
- Akkumulátorok új
Cikkajánló
Sajtóközlemény
359 hozzászólás
Válasz p@pesz06 #316. hozzászólásáraHello
Használod még a sávpermetezőt a sorközművelőn? Napraforgó gyomirtásnál az oldalsó vagy a felső fúvókák alkalmasabbak? Kúpsugaras fúvóka kell hozzá vagy állományban elég e a lapos sugaras fúvóka is, mivel már úgyis a két fúvóka közt ott a növény is. Ha porzik kapálás közben az nem rontja a hatékonyságot? Én most gondolkodom rajta, mert 1/3 lenne a szükséges gyomirtó mennyiség. Ami nem kis spórolás. Kapálni, meg amúgy is 2x odaérek RTK-val.
Köszönöm válaszod
Üdv
Ezt nézzzétek ez is "sávpermetező"!https://www.youtube.com/watch?v=MpfMHM75EJc
ÜDV!
TALÁLTAM MÚLTKOR külföldi oldalon olyan sorközművelőt ami csak erre volt tervezve vagyis nem is lehet másra használni.Nekem atraki hátulján lávő m,egoldás a,i idegen valahogy és a robot sem teszik valamitől így azt agépet keresem amivel talán a biósok kapáltak kint nagy sebességel különbözö sortávolságra is.A gépkb 10 lovas lehetet és a hasa alatt volt a kultivátor de Fendes az sem oké
Ha valaki megtalálja megköszönném!
Szia!
Meg tudnád mondani, hogy honnan tudnám megvenni ezt a fordított "Y" tartószerkezetet?
Köszönöm válaszod! Gábor
Válasz decsi #327. hozzászólásáraA sávpermetezést használtad már sor alá permetezni.Ha igen akkor mennyi literrel mentèl liter/ha mert gondolom le lehet venni a dózist a rendes permetezéshez kèpest jócskán pl gyomírtásra gondolok
Válasz Cajg #352. hozzászólásáramade in italy
Válasz Cajg #352. hozzászólásáraigen mélységállító kerék kell, vagyis csak a gumija
Válasz Mézga #347. hozzászólásáraKomplett kerék vagy csak gumi kell? A mélységállító kerék kell. én a kongskildenél jártam így, 50e lett volna egy kerék a KSMKba meg csak tengelyt lekkett csináltatnom másikat 15e ből kijött. Ha farmflex kerék van rajta a Gánit és Krampnál tudsz rendelni méret szerint olcsobban.
Válasz Laci0723 #349. hozzászólásáranekünk más gumi kell
Válasz Drisa #348. hozzászólásáravettem ksmk komplett kereket. csak még nem volt időm rászerkeszteni
Válasz Drisa #344. hozzászólására
Nekünk sfoggia vetőgépünk van. Nem tudom, hogy a gumimérete ugyanaz-e, de megér egy próbát mi is fele árért vettük a gumit. Annyi a hátrány, hogy a szállítási idő több napba telik.
http://www.zemplengumi.hu/
Válasz Mézga #347. hozzászólásáraNem próbáltad mar márka gumikat rá? Busa? Vagy más ?
Válasz Drisa #346. hozzászólásáraaz a szomorú, hogy 200 heki után kell cserélnem 3-at, más típushoz komplett kereket lehet venni harmadáron
Válasz Mézga #345. hozzászólásáragolfomra vettem tavaly conti 16os nyári gumit na pont annyiba kerül, vicc....
Válasz Drisa #344. hozzászólásáradrágállom én is, cserélnem kellene -at
van valakinek sfoggia kultivátorja? hol lehet hozzá venni kereket máshol mint auditker?
Válasz Gergő, #342. hozzászólásáraAkkor próba cseresznye.
Válasz Cajg #341. hozzászólásáraNem kell menet közben állítani hanem otthon belövöm a nyomást,kimérem és az marad, utána csak nem manuálisan lehet állitani hanem elektromosan fülkéből akár. Amúgy ezt a vezérlőt pont ilyen elektromos szivattyúkhoz áruljàk a neten!
Válasz Gergő, #339. hozzászólásáraDe miért lényeges neked hogy menet közben tudd a nyomást állítani?
Válasz Gergő, #339. hozzászólásáraMegnéztem, azt írja csak 10A-ig, az kevés neked. Amúgy igazából működhetne, ahogy végig gondoltam. Olyan lenne mint a fokozat nélküli ventilátor vagy ablaktörlő kapcsolása. A kérdés, hogy a szivattyúnak hogy fog tetszeni.
Válasz Cajg #338. hozzászólására
És szerinted ezzel http://www.ebay.com/itm/Water-Fed-Pole-Window-Cleaning-12v-Twin-Water-Pump-Flow-Speed-Controller-/161984585418?hash=item25b7089eca:g:F18AAOSwT4lWS0WC működne úgy hogy mondjuk a pump1 részére rákötném az elektromos szivattyút ott a potméterrel tudnám állítani a nyomást is elvileg. a pump2 re meg a kapcsoló részére rákötném ezt a főelzáró motort annak a potméter része meg állandón lenne annak nem lenne funkciója!
Válasz Gergő, #337. hozzászólásáraEgy ilyen egy 10-esből megvan.
Válasz Cajg #336. hozzászólásáraEzt: http://permetezes.hu/termekek/msdelux/msdelux/
Válasz Gergő, #335. hozzászólásáraMilyen vezérlőt néztél? A kapcsolósat? Mert azt kb 10e-ből kihozod házilag. (doboz 1500, 2 kapcsoló 3000, 1 relé 1000, biztosíték tartó 1000, kábelek 1000, 3 polusú dugó 2500)
Válasz Cajg #334. hozzászólásáraBandival ismerjük egymást ,jóba vagyunk. Ezt néztem ki én is ezt a nyitó záro szelepet csak sokallom a vezérlőért az 50 ezret!!
Válasz Gergő, #332. hozzászólásárahttp://permetezes.hu/termekek/elektromos2/vegszelep-1-2-quot/
http://permetezes.hu/termekek/folyekony-mutragya-fuvokak/adagolo-lapka-1-2mm-48-ss/
A mágneskapcsoló kb. 7W-os olyan kapcsoló ami 1A bír már jó hozzá.
A dozirozó lapka van egy csomó méretbe mint a fúvókák, a kijuttatatandó mennyiség arányában ki tudod választani de figyelj a mennyiség általában vízre van megadva nikrosolnál van szorzó. A szivattyú tekintetében az egyik egységenen 17,5l-es szivattyó van 100l/ha-ig töbéletes úgy hogy van 1 keverőfej is a tartályban, a szállítási mennyiség a nyomás hatására csökken 1 baron tud 17,5 l-t 3-nál már csak 13 l körül. Az új rendszeremen a legnagyobb szivattyú van 20 l-es. A dozírozó lapka táblázatában ott a l/perc értéke, azzal tudsz számolni a szivattyú kiválasztásnál. amúgy ha még nem vettél, nem a reklám kedvéért a permetezes.hu nál keresd a Katona Andrást Ő segít a kiválasztásban és a szükséges alkatrészekben.
Ez a mágnesszelep meg hasonlók..
Kikapcsolod meg bekapcsolod. A dozírozó lapka meg egy meghatázozott átmérőjü kis furattal ellátott kerek fémlapka. Ezt berakod az egyik csatlakozóba, és máris egyenletes a kijuttatás.
Válasz Cajg #331. hozzászólásáraEz mi ez a dozírozó lapka vagy hogy kell elképzelni most így sokat nem mond névről. Ilyen mágnes szelepet találtam 12000-ért meg 1000 ért is csak maga a vezérlője drága az 50000 körül láttam és ezen is gondolkodom hogy elég lenne hozzá egy kapcsoló vagy komolyabb dolgot igényel a működtetése
Sziasztok!
Nekem már van egy működő rendszerem de most fejlesztem a tapasztalatok alapján. A szivattyú teljesítményét nem tudod tudomásom szerint potméterrel szabályozni. A nyomásszabályzó mindenképen kell, ennek a szabályzott ágába beteszel egy kb 10000 forintos mágnesszelepet amit a fordulókban bentről egy kapcsolóval kapcsolsz vagy nekem egy hidraulika karra tett végálláskapcsoló kapcsolja (ha felveszed lekapcsolja a szórást, ha leengeded bekapcsolja+ a gpsen is kapcsolja a szórást. A szivattyú így folyamatossan mehet és a fordulókban keveri az anyagot a nyomásszabályzó elkerülő ágán.
A kijuttatás 3/8-os fúvókatartó csepegésgátlóval a 3/8 os fej helyére egy belső menetes 3/8os levegőcső csatlakozó 8as levegőcsőhöz amin megy az anyag, a 3/8 os csatlakozáshoz befér a dozirozólapka és már szabályozva is vam a mennyiség a nyomás által. Nálam ezen a rendszeren fog menni a vetőgépen a talajfertőtlenítő, a magágykészítéskor a bakrériumtrágya, sorközműveléskor a lombtrágya és nitrosol és tarlóhántáskor a tarlóbontó kijuttatás.
Válasz decsi #327. hozzászólásáraÉn a csőbe bele nyomtam egy sima fúvókát aztán meg egy kisebb csövet húztam rá és össze fogattam egy bilincsen hibátlanul üzemelt eddig!én is nyomásszabályzót is építettem be!
Válasz decsi #327. hozzászólásáraEzt bele is szeretném építeni amit beszéltünk is veled régebben a csepegésgátlót ezzel a ragasztásos módszerrel!
Már fejben össze raktam a rendszert most ott akadtam meg hogy a manométert hova fogom a rendszerbe beilleszteni mert kellene hozzá egy tekerős nyomásszabályzó amibe van ilyen manométer hely de nekem ez a nyomásszabályzó fölösleges lenne mert én a fülkéből szabályoznám a potméterrel a feszültséget amivel nőne csökkenne a nyomás de ezt kellene látnom a manométeren.
Ez az elzáró szelep amit én találtam 1000 forintból bele építhető csak kapcsolót nem találtam még hozzá annyi baj van vele.Két pólusa van meg két állású vagy nyit vagy zár ennyi!
Válasz Gergő, #325. hozzászólásáraÉn már építettem egy ilyen rendszert.Ha a csövekbe nem építesz bele egy szórófejet vagy legalább szórófej csepegésgátlóját,biztosan nem ugyanannyi anyag megy mind a hat sorra.Én is elektromos szivattyúval oldottam meg,és beépítettem a rendszerbe egy nyomás szabályzót ami a felesleget vissza engedi a tartályba.Egy nyomásmérő órát bevezettem a fülkébe és kitapasztaltam hogy pl 2bár 10km/h az 150l/ha.A sor végén meg ki-be kapcsoltam a szivattyút.
Válasz Gergő, #325. hozzászólásáraSzia. Az általad vázolt elektromos rendszer működő képes (az összes talajbaktérium kijuttató rendszer így épül fel). Az általam ismert legnagyobb szivattyú 20 l/min teljesítményű.
Használat szempontjából: relén keresztül minden fogásvégi fordulónál ki-be kapcsoljuk,akár 10-12 órás műszakban is. Négy rendszer ,kb. 6 év tapasztalatából (kb. 3.000 ha - több kolléga közös adata ) 1 db szivattyú meghibásodás volt (membrán szakadás,nitro-sol esetén ez a szivattyú végét jelenti ) üzembiztosak ezek a megoldások.
A rendszerbe ha nem teszel fúvókát (nitro-solost sem)akkor kaliber lapot kell tenned.
Az említett szabályzós rendszer jó lehet,egy kritikus pontja van,kis teljesítményre szabályzott állásban biztonságosan elindul-e?
A fő-elzáró motoros megoldás egy vagyon!
Válasz bandigh #324. hozzászólásáraEz a szabadon kifolyós dolog biztos működik mert ki lett próbálva csak most még TLT-vel van hajtva egy permetező szivattyú és ezt szeretném kiváltani elektromosra. De nem vagyok otthon benne hogy milyet is kellene venni. Most kinéztem egy Seaflo gyártmányút erre írják hogy permetező felhasználásra is lehet alkalmazni. Meg szeretnék hozzá rendelni egy olyan egységet hogy van rajta egy főkapcsoló meg egy potméter amivel lehet állítani az áram erősségen ezáltal a kiszállított liter mennyiségen is. Gondolom ez be lehet relézve is mert gyári cucc! Biztosíték azt van benne mert írja is. Azt nem tudom még amit kérdeztem is hogy melyik a jobb ha sor végén ki be kapcsolom vagy ha veszek egy főelzáró kis motort és akkor egy vissza térőn ha elzárom visszafolyik a tartályba
Válasz Gergő, #322. hozzászólásáraIlyen shurflo van a vetőgépen, ez már jobbacskának tünik. Bár mi csak 20l/ha használjuk, de megnézem h mit tudhat elméletben. Birja a kapcsolgatást is, csak relével kell bekötni h ne a kapcsolón menjen át a nagy áram. Kell valami fúvóka bele mert nyomás nélkül lehet h két soron megy ki az anyag 80%-a, nem lesz egyenletes. Lehet kapni ilyen kettes 3as műanyag elosztókat
Válasz dr.T #319. hozzászólására"a nagy tsz ezt praktizallnak,mert ott aztan lehetne sporolni vele."
Nálunk az egyik KFT használ vagy használt ilyet.
Válasz bandigh #321. hozzászólásáraAnnyit nem írtam le hogy ugye ez nem fúvókán szórná hanem csak 6 kis 2-3as műanyag légtömlőn szabad kifolyásban. Shurflo (nem tudom ez márkába mit képvisel) szivattyúkat néztem de minél nagyobbat szeretnék ez most ilyen 3-4 bar körüli és olyan 15-20 liter/perc a plafon amiket nézegettem. A ki be kapcsolást ezek bírják a sor végén vagy inkább menjen egész nap és egy kerülő ágat beiktatni ?
Válasz Gergő, #320. hozzászólásáraAz elmélet szerint ha 10km/val mész akkor a 150 litert éppenhogy tudja. Ha lassabban mész vagy kisebb a mennyiség akkor simán. De gondolom ez légköri nyomáson érvényes, nyomás alatt már lehet h nem igaz minden. Viszont kell egy kis nyomás a rendszerbe mindenképp, csak úgy tudod egyenletesre tenni a 6 soron a mennyiséget. Mindenesetre műkődhet szerintem. Csak valami nagyon frankó szivattyút kell választani ami bírja is ezt a fajta anyagot. Vagy a legolcsóbbat és évente eldobni
12V elektromos permetező szivattyúból hány liter / perces az ami el tud látni egy 6 soros kultivátort nitrosol szóráshoz? 50-150 liter között lenne szórva általában. egy 12 liter/ perc körüli az elég lehet?
Mondjuk enis gondolkodtam anno ,hogy raszerelek 1 permetezot,de szerintem nagy ertelme nincsen,mert hiaba huzod meg a kozet ott akkor is fog jonni benne a gyam.Azert elgondolkodtato ha jobban belegondol az ember,mert akkor a nagy tsz ezt praktizallnak,mert ott aztan lehetne sporolni vele.
Válasz Gergő87 #317. hozzászólásárahttp://www.hanki-ker.hu/
Válasz p@pesz06 #316. hozzászólásáraEzt a fém háromszög fúvóka tartó részt hol lehet venni?
Átkerült az omikronra is a permetező most már 3 fél-e dolog mehet ki egyszerre!
Válasz p@pesz06 #313. hozzászólásáraMég 3 napot kell permeteznem ha felszárad. Utána lesz csak kapapróba.
Volt kb 90 mm eső 2 hét alatt.
Válasz .Feco. #312. hozzászólásáragyomirtót vagy lombtrágyát akarok a sor fölé,
ha műtrágyát vagy pyrinexet nyomnák akkor húznák a szórófejre egy csövet és a növény tövéhez folyatnám a kapák elé,
legalább is ez a terv.
Nem szeretem a kis fúvókaátmérőket mert azzal csak a szívás van. Könnyen eldugul a szűrője aztán a nyomás a jó a szer meg nem úgy fogy mint kéne.
Úgy mértem hogy a 004 légbeszívásos 2 bar mellett is 100 liter körül nyom hekinként.
Nem veszem kevesebbre mert 500 literes a tartály, 5 hektárra fér bele. Max 6x kell egy nap tankolni ami 3 perc. A nyomás meg úgy is kicsi ezért kompenzálni kell a lémennyiséggel.
6 db 004 fúvókával 3,2 bart tud max a szivattyú de olyankor eléggé erőlködik.
Válasz 4964 #310. hozzászólásáraMi picit lazára hagyjuk nem húzzuk agyon!ezek a nagy esők után azért próbáld ki lazítsd meg a talajt mi van ahol már 2 szer le sorműveltünk és nem a gaz végett:))
Hát alapból 3 van de én úgy terveztem hogy ha például ha sávpermetezek,gyomirtózók akkor a két szélsőt használom vagy a felsőt bár ez még nem volt próbálva lehet az idén nem is lesz mert tiszták az állományok!
Ha pedig lombtrágyázok gombaölőzők akkor a felsőt használom ezt a héten már nyomatni akarjuk ezerrel miután elfogyott a nitrosol.
A felső légbeszívásos lechner 0015 és evvel olyan olyan 66 liter megy ki (200L a tartály és kb 3 ha elég)de a legnagyobbat a sebességgel tudsz variálni a nyomással nem sok mit!nálunk olyan 1,5 -1,8 körül vana nyomás!
HA 3 fúvókát használnék akkor biztos hogy 3 001 vennék!de ezt ki kell tapasztalni mindenkinek nekem is ez az első szezon!
A folyékony ki jutatóban nekem 003 van na ott ki megy a 100 liter ha lassan megyek de ott soron ként 1 van(60-100l között megy ki de erősen sebesség függvénye 5-7 km)először 001 kezdtem de 2 ha után rájöttem hogy ez túl kicsi!
Neked amúgy a gyári sávpermeteződ van amit a hanki forgalmaz rá?
Válasz 4964 #310. hozzászólásárade azt tudod ugye, hogy sor fölé csak gyomirtót lehet rakni, a műtrágya kinyírja a kukoricát! A tápkultivátoron a szélső rugóskapa mögé szoktuk rakni, így közel van a sorhoz, de nem éri a növényt!
Az egyik Kft használt, vagy ma is használ sávpermetezést.
Szerintem ők vetéskor alkalmazták.
Ha besszélek a fiúkkal, rákérdek, hogy miért jó, vagy ha abbahagyták, akkor miért hagyták abba.
Én is szoktam háti permetezővel sávpermetezni.
Azt is mondhatnám, hogy kapálni megyek, de mivel kapa helyett a háti permetezőt viszem, így az nem lenne igaz.
Tegnap este lett rám és a víz is elfogyott.
A mai folytatást, meg elmosta az eső.
Én úgy számolom, hogy a fele vegyszer megmarad, és nem fogja a kukoricát a gyomirtó.
Válasz p@pesz06 #309. hozzászólásáraÜdv!
Nekem is ilyen kapám van de még nem volt használva. Ha lesz még némi eső akkor lehet hogy nem is lesz az idén.
Lenne egy olyan kérdésem hogy a kereszt stabilizáló lakatokat szorosra kell húzni vagy lazára?
A kezelési szerint lazára de én annak nem hiszek, lehet hogy rosszul fordították.
Sorközt hány fuvókával permetezel?
Gyárilag ugye 3 003 fuvóka van soronként de azzal nagyon sokat szállít még 2 baron is, ráadásul felét befújja a sorközbe ami felesleges.
Én átszereltem úgy hogy csak egy 004 fuvóka van felül ami némileg el van fordítva hogy egy max 30 centis sávot permetez. Igy is fúj vagy 100 liter felett hektáronként. Az annyi mintha 300 liter fölött fújnék teljes felületen.
Nektek hogy van beállítva permetezéskor?