Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR411.02 FtUSD394.48 FtCHF438.79 FtGBP494.07 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Fórum
Szarvasmarhatartás - tej termelése / információ...
Az amerikai farmereknek régi gondja volt a vérzéses marhakór, ami gyakran megtizedelte hatalmas csordáikat.
A vérzéses marhakór oka az, hogy a legelésző állatok megeszik a penészes somkórót és attól betegednek meg. Karl P. Link rájött arra, hogy a növény tartalmaz egy olyan anyagot, ami igen hatékony véralvadásgátló szer, s ezt Warfarinnak nevezte el. A furcsa nevet azért kapta, mert a kutatásait senki nem támogatta az USA-ban, csak a Wisconsini Öregdiákok szövetsége (Wisconsin Alumni Research Foundation).
Mindez 1959-ben történt, és azóta ez a molekula, melynek a világon három féle változata ismert (Warfarin, nálunk Marfarin, Acenocumarol - nálunk Syncumar, Phenprocoumon - nálunk nincs forgalomban – Marcumar).
Link már 1941-ben publikálta felfedezését, de csak 1959-ben lett belőle gyógyszer! Kanadai állatorvosok pedig már 1924-ben igazolták a penészes somkóró oki szerepét a vérzéses marhakór kiváltásában, csak azt nem tudták, hogy a növényben milyen hatóanyag váltja ki a vérzéseket a legelő marhákban.
A hatásmechanizmusuk azonos, csak a fél életidejükben van különbség. Ezek a gyógyszerek a K-vitamin véralvadásra gyakorolt hatását függesztik fel. Az, hogy ma több millió ember él műbillentyűvel (mű szívbillentyűvel) a Földön, kizárólag ezen gyógyszereknek köszönhető.
A leggyakoribb szívritmuszavar a pitvarfibrilláció. Ilyenkor a vérrög képződés a szívben ötször gyakoribb, mint azoknál, akiknek ilyen ritmuszavaruk nincs. A szívből ezek a vérrögök elszabadulva agyembóliát, vese embóliát, tüdőembóliát okozhatnak, ami hatásosan kivédhető a korábban említett véralvadásgátló gyógyszerek valamelyikével.
Túlzás nélkül állítható, hogy 1959-óta több tízmillió ember köszönheti az életét Karl P. Link-nek, aki a penészes somkóróból előállította a Warfarint.
Gyógyszere ma is nélkülözhetetlen, így hát joggal gondolhatjuk, hogy bizonyára Nobel díjat kapott felfedezéséért. Mindenkit szeretnék megnyugtatni, természetesen nem kapta meg a Nobel díjat, de neve és felfedezése épp oly halhatatlan, mint Flemingé, akinek a nevéhez a Penicillin felfedezése köthető.
Pár éve szakmai körökben nagy dirrel-dúrral beharangoztak egy új véralvadás gátlót, ami a fent részletezett kumarinokat volt hivatva felváltani, de forgalomba sose került, súlyos mellékhatásai miatt szép csendben kimúlt, majdnem csődbe rántva az őt kifejlesztő gyógyszergyárat.
Heltai Gáspár szavait idézve: ”bizony, így van ez”.
azért szeretem mert ugyan abban a zsírban sül hurka kolbász hal debreceni tarja császár minden és ez olyan különleges ízt ad neki amit havonta csak 1x lehet enni.
bár lehet hogy a dögkútból kiszedett disznó miatt ilyen puha a hús.
Válasz #540. hozzászólásra
ja bocs most olvastam az állatpiac témában.akkor nem maradtunk le semmiröl.... 200-230 sarolin-limo mit kértek?ha volt egyáltalán?a régnem látott az mit takar?
Válasz #535. hozzászólásra
Meg lenyom nekik egy komplett padikűrt manikűrt hehe.(ne lássák, hogy életébe kettőt nem lépett).Persze ha szelídek bármit meglehet velük csinálni.
amiket eladok borjúkat el szoktam menni megnézni hogy nőnek meg tartjuk a kapcsolatot a jó vevővel. le voltak kötve és kérdeztem nem fizet-e így kevesebbet a török. azt mondta nem mert mire jönnek nézni elengedi őket és kifésüli a nyomot.
ha hazudott akkor én is
2012-től változik
az állattartók támogatása a jelenlegi helyett szerkezetátalakítási támogatást kapunk majd de hogy ez mit takar azt sehol sem írják.tud valaki erről valamit
az hülyeség hogy 2 szer annyi idő alatt nő fel.... amit szoktak mondani hogy szabadon olyan 300-400kg ig a legjobb nekik mert ezután a súly után sokat lemozognak abbol a kajábol amit megesznek ezért be szokták kötni hogy ne ugráljon igy hamarabb hízik de nem számottevően szerintem...olyat csinálj hogy kikötve elférjen benne 15 db és akkor míg kicsik szabadon is elvannak ott aztán meg kikötöd....
Új hozzászólás
válasz erre >> | #1. hozzászólás, kisgyerek küldte be 2011-07-29 13:42:11-kor |
kisgyerek
az érdekelne engem milyen szabad tartásos istállót érdemes készíteni 10-15 bikának!? sokan azt mondják 2szer annyi idő alatt nőnek fel így! akkor olyat érdemes csinálni hogy ki vannak kötve ?
#1. hozzászólás, Palastiné Demeter Zsuzsa küldte be 2011-07-26 15:49:14-kor | [TÖRÖL] | Felhasználó kitiltása: egy napra | egy hétre | egy hónapra
Helló!
Tudja-e valaki, ha eddig még anyatehéntámogatást nem igényeltem, most megkapom e az igényelt mennyiséget? Mert a férjem, tavaj csak annyi tehénre kapott támogatást ahányat tavajelőtt igényelt. Egyébként ezt sem tudom felfogni, hogy hogy nem lehet szaporítani az állományt mikor a rendelet is úgy szól, hogy évente 40%-kal növelheted az üsző és tehén arányát na most a 10 tehén után 4 üszőt beállíthatsz akkor a tavaji 10 anatahén támogatásod után az idén 14-et adsz be igényre pl nemde?
Úkígyóssal nem lehet versenyezni,De ha beülsz a kocsiba némi kp-vel a zsebbe/és nem csak tel-on érdeklődsz/megnézed,próbálsz Picit alkudni esetleg rájössz hogy mit is árul az illető!
Egyébként bírom én a savat,csak nem szeretem
hello jó drágán adod a brojukat!!! most én is keresek mimium 2 borjut de már leválasztottat vagy folyatni való üszőt 2 db ot mert végülis egy árba vannak szinte
Igen, sok munka meg pénz ment bele. Fotót rakok majd fel, igaz azok még 1-2 napos korban készültek.
Az egyik üszőnk mint kiderült sajnos ikervemhes volt, az ellés pedig hajnalban indult meg, nem volt ott senki (bár szerintem akkor sem igen tudtunk volna segiteni). Úgy tűnik, hogy elrúgták a borjúk egymás köldökzsinórját. Pedig micsoda szép két kis boci volt, sirni tudtam volna (egy üsző és egy bika volt)
Az Európai Bizottság meghatározza az országosan támogatható állatlétszámot, ez a keret van kiosztva a gazdáknak, ez az ő egyéni támogatási felsőhatáruk. Támogatás csak az egyéni támogatási felsőhatár mértékéig vehető igénybe, ennyiben komolyan kell venni az MVH által a 2011-es támogatási évre vonatkozóan megállapított egyéni támogatási felsőhatárt (db számot). Ez az egyéni támogatási felsőhatár azonban változhat, lefelé is és felfelé is.
A „Támogatási Kérelem - Betétlap”-ján az egyéni támogatási felsőhatárnál kevesebb támogatásra jogosult állat ENAR száma is felsorolható, de ha a termelő az adott támogatási évben az egyéni támogatási felsőhatár 90 %-a alatt használja ki a támogatási jogosultságát, akkor az összes ki nem használt egyéni támogatási jogosultság az országos tartalék javára ellenérték nélkül megvonásra kerül .
Az országos tartalékból lehetőség van támogatási jogosultság igénylésére, ami az anyatehén támogatása iránti kérelem benyújtásával egyidejűleg igényelhető. Azaz a „Támogatási Kérelem - Betétlap”-ján felsorolhatod az összes, az egyéni támogatási felsőhatárt meghaladó, támogatásra jogosult állat ENAR számát. A támogatási kérelmek összesítése után kiderül, hogy a benyújtott igénylések meghaladják-e az országosan támogatható állatlétszámot. Ha nem (pl. az előző bekezdésben írtak okán), akkor a 30/2006. (IV. 12.) FVM rendeletben szabályozott módon kerül a támogatási jogosultság kiosztásra. Az MVH az egyéni támogatási felsőhatár változásáról a támogatási kérelem elbírálásáról szóló döntésben értesíti a termelőt.
Tehát meg lehet próbálni, de mégiscsak „luftra” vagy kénytelen fejleszteni, hiszen csak a végén derül ki, hogy végül is mennyi állat után kapsz támogatást.
Válasz #514. hozzászólásra
Gratulálok!!!! Sokat melóztatok akkor az utóbbi néhány hónapban!
Fotó esetleg a bocikról???
Sajnos mindenhol előfordul rosszul végződő ellés, nálunk tavaly télen..... Farfekvéses volt a boci, mire észrevettem, és kihúztuk, sajnos sok vizet nyelt....gyönyörű piros bika lett volna...
Kiépült a teljes 10 ha legelő fix kerítésrendszere, megépült az oltó folyosó, a bika az oltásos kezelés óta jófej lett . Négy üszőnk leellett, gyönyörűek lettek a bocik, de sajnos az egy ellés szomorú véget ért.
A tejzsírtartalmat jobban befolyásolhatjuk a takarmányozással, mint a tejfehérje-tartalmat. A kérődzők adagjában jellemzően kevés a takarmányzsír. Extra zsír hozzáadásával és/vagy védett (by pass) zsírok etetésével a tejzsír mennyiségét és zsírsavösszetételét fokozhatjuk, illetve módosíthatjuk. A tejzsírtartalom szintén növelhető a takarmány nyersrosttartalmának növelésével. Az ellés utáni gyors és túlzott testsúlycsökkenés következménye a megnövekedett tejzsírtartalomnak. A fehérje-zsír arány akár 0,63-ra apadhat. Az első befejés alapján ilyen értékű tehenekben sokszor tejlázat, ketózist és gyakoribb oltógyomor áthelyeződést is észlelünk.
A tejzsírtartalom hirtelen lecsökkenését (low-fat syndrome ťalacsony tejzsír szindrómaŤ vagy MFD, Milk Fat Depression ťtejzsír csökkenésŤ) az ecetsav és a béta-hidroxivajsav hiánya okozza. A takarmány magas abrak- (keményítő) és alacsony szálastakarmány- (rost) arányaival olyan irányban módosítja a bendő erjedési folyamatait, ami kevesebb ecetsav termelődését eredményezi.
A tejfehérje-tartalom csökken a takarmány nyersrosttartalmának növelésével, azaz az energiatartalom csökkentésével. Takarmányzsírok és védett olajok etetése szintén a fehérjetartalom, s egyben a tejfehérje-tejzsír arány csökkenését eredményezi.
Nyersfehérje-, fehérjedús takarmány (pl. repcedara) -etetéssel nő a tejfehérje-tartalom és nő a fehérje-zsír arány is, bár ez inkább a lecsökkenő tejmennyiség következménye. Az abrakadag növelésével (illetve a rosttartalom csökkentésével) nő a fehérje-zsír arány, de ez nem más, mint a tejzsírtartalom csökkentése, ami ismét hígabb tej termeléséhez vezet.
Köszönöm!
Mi kistermelők vagyunk, és eddig nem volt panasz a tejre, csak mostanában mondják, h kevés rajta a tejföl... Az étrendben annyi változás történt, h idei lucernát, szénát kapnak....ennyit számítana?
itt a tejzsírt csak is csomagolt bálával szénázzsal tudták megnövelni a tejhozam is nőtt és a zsírtartalom is felugrott rengeteget én ennyit halottam!!!
Sziasztok!
Tud valaki arrol hogy a tartáshoz kötött anyatehén támogatás 2010 évi határozatában a 2011 évre megállapított db. számot a t.hivatal komolyan gondoljavagy azért a delikvens adhat be támogatásba több,kevesebb tehenet is?A problémámra sajna a falugazdászunk,és az Mvh-s ügyintéző sem tudott pontos választ adni!Azazhogy azt mondták meg kell próbálni,de azért nem "luftra" fejlesztené az ember az állományt ilyen "dübörgö gazdaság"közepette!
Sziasztok!Új vagyok még itt, de elolvastam az eddigi hozzászólásokat. Van egy kérdésem bárkihez aki tud rá válaszolni.Valóban igaz lehet e a hír miszerint 2010-2011-2012 gazdálkodási év átlagát fogják 2012-ben bázissá tekinteni?
Köszönöm szépen , rosszul tettem fel a kérdésemet , én már beadtam a támogatási igényemet ,de még semmi értesítést nem kaptam .Ezzel kapcsolatban valakinek van-e valaki információja ?
A hízottbikatartás támogatása termeléstől elválasztva, történelmi bázis és kiegészítő történelmi bázisjogosultság alapján kerül megállapításra. <25/2011. (IV. 7.) VM rendelet 11. § (1) bekezdés>
Mint minden történelmi bázisjogosultság, így a hízottbika történelmi bázisjogosultság is forgalomképes, vagyis adás-vétel vagy bérbeadás tárgyát képezheti (részben vagy egészben). A jogosult személyében - szerződésen alapuló - változás átírása iránti kérelmet a feleknek közösen, a K9000 formanyomtatványon kell benyújtania az átvevő lakhelye szerint illetékes MVH Megyei Kirendeltségen. Az átírási kérelemhez mellékelni kell a kérelmet alátámasztó közokiratot vagy a teljes bizonyító erejű magánokiratok (pl. szerződés) eredeti példányát, illetve hitelesített másolatát. Az öröklés, illetve jogutódlás miatt bekövetkezett változás átvezetése iránti kérelmet az örökös, illetve a jogutód nyújthatja be. <106/2007. (IX. 24.) FVM rendelet>
Ezzel szemben a kiegészítő történelmi bázisjogosultság nem forgalomképes, vagyis nem képezheti adás-vétel, bérbeadás tárgyát. Elhunyt jogosultak, illetve megszűnt/átalakult cégek örököseinek/jogutódjainak a bázisjogosultság átírható. <160/2008. (XII. 18.) FVM rendelet>
Tavaly novemberben volt lehetőség - meghatározott feltételek teljesülése esetén - kiegészítő történelmi bázisjogosultság igénylésére. Remélhetőleg lesz még erre lehetőség, ugyanis a termeléstől egyszer már elválasztott támogatás ismét termeléshez kötésétől az EU elzárkózik.
A tejágazat szerkezetátalakítását kísérő állatjóléti támogatás tejhasznú szarvasmarhatartók számára nyújt támogatást legfeljebb 5 éves - 2011-től 2016-ig tartó - támogatási időszakon keresztül. Az intézkedés keretén belül az állattartó által egy tartási helyen tartott nőivarú, tejtermelő szarvasmarhák után gazdálkodási évente, állategységenként meghatározott mértékű támogatás vehető igénybe, amennyiben az állattartó a támogatási rendeletben meghatározott kötelezettséget vállal és annak eleget tesz.
Az intézkedés végrehajtásának módszertanát a 18/2011. (III. 9.) VM rendelet szabályozza. A részletszabályokat a 36/2011. (III. 22.) számú MVH Közlemény állapítja meg.
A támogatás alaptámogatásból és kiegészítő támogatásokból áll. Az alaptámogatás akkor igényelhető, ha az állattartó az állatsűrűségre, a gondozói felügyeletre, a kockázatkezelésre, és a fejési technológiára és a preventív beavatkozásokra a támogatási rendeletben meghatározott kötelezettség mindegyikét vállalja.
Kiegészítő támogatás akkor igényelhető, ha az állattartó a paraziták elleni védekezésre, a természetes körülmények biztosítására, illetve a takarmányozásra a támogatási rendeletben meghatározott kötelezettséget vállal.
Kiegészítő támogatás kizárólag az alaptámogatással együtt igényelhető. Az alaptámogatáshoz a kiegészítő támogatások egymástól függetlenül igényelhetők, a kiegészítő támogatások igénybevétele nem kötelező.
A támogatási kérelmet 2011. április 1. és április 30. között lehet benyújtani az MVH által rendszeresített nyomtatványon, az ügyfél székhelye/lakóhelye szerint illetékes MVH megyei kirendeltségeihez írott formában, postai úton, egy példányban kell benyújtani. A támogatási kérelem magában foglalja a 2011. évi kifizetési kérelmet is. A 2011-et követő évekre vonatkozó kifizetési kérelmek benyújtási időszaka évente, a szeptember 1. és szeptember 30. közötti időszak.
A támogatási kérelmeket az MVH rangsor állításával bírálja el a hivatkozott VM rendelet 2. mellékletében található, előzetesen meghirdetett pontrendszer alapján végzett értékeléssel.
A támogatási és a kifizetési kérelem bírálatát az MVH külön eljárásban folytatja le. A kifizetési kérelmekről az MVH a benyújtási határidő lejárata utáni, a támogatási kérelem bírálatát követő hivatali eljárás során hoz döntést.
A kifizetések jogszerűségének és szabályszerűségének biztosítása érdekében az MVH a kötelezettségvállalások teljesítését adminisztratív és helyszíni ellenőrzés keretében évente ellenőrzi.
2146 hozzászólás
A penészes somkóró tanulságos története
Az amerikai farmereknek régi gondja volt a vérzéses marhakór, ami gyakran megtizedelte hatalmas csordáikat.
A vérzéses marhakór oka az, hogy a legelésző állatok megeszik a penészes somkórót és attól betegednek meg. Karl P. Link rájött arra, hogy a növény tartalmaz egy olyan anyagot, ami igen hatékony véralvadásgátló szer, s ezt Warfarinnak nevezte el. A furcsa nevet azért kapta, mert a kutatásait senki nem támogatta az USA-ban, csak a Wisconsini Öregdiákok szövetsége (Wisconsin Alumni Research Foundation).
Mindez 1959-ben történt, és azóta ez a molekula, melynek a világon három féle változata ismert (Warfarin, nálunk Marfarin, Acenocumarol - nálunk Syncumar, Phenprocoumon - nálunk nincs forgalomban – Marcumar).
Link már 1941-ben publikálta felfedezését, de csak 1959-ben lett belőle gyógyszer! Kanadai állatorvosok pedig már 1924-ben igazolták a penészes somkóró oki szerepét a vérzéses marhakór kiváltásában, csak azt nem tudták, hogy a növényben milyen hatóanyag váltja ki a vérzéseket a legelő marhákban.
A hatásmechanizmusuk azonos, csak a fél életidejükben van különbség. Ezek a gyógyszerek a K-vitamin véralvadásra gyakorolt hatását függesztik fel. Az, hogy ma több millió ember él műbillentyűvel (mű szívbillentyűvel) a Földön, kizárólag ezen gyógyszereknek köszönhető.
A leggyakoribb szívritmuszavar a pitvarfibrilláció. Ilyenkor a vérrög képződés a szívben ötször gyakoribb, mint azoknál, akiknek ilyen ritmuszavaruk nincs. A szívből ezek a vérrögök elszabadulva agyembóliát, vese embóliát, tüdőembóliát okozhatnak, ami hatásosan kivédhető a korábban említett véralvadásgátló gyógyszerek valamelyikével.
Túlzás nélkül állítható, hogy 1959-óta több tízmillió ember köszönheti az életét Karl P. Link-nek, aki a penészes somkóróból előállította a Warfarint.
Gyógyszere ma is nélkülözhetetlen, így hát joggal gondolhatjuk, hogy bizonyára Nobel díjat kapott felfedezéséért. Mindenkit szeretnék megnyugtatni, természetesen nem kapta meg a Nobel díjat, de neve és felfedezése épp oly halhatatlan, mint Flemingé, akinek a nevéhez a Penicillin felfedezése köthető.
Pár éve szakmai körökben nagy dirrel-dúrral beharangoztak egy új véralvadás gátlót, ami a fent részletezett kumarinokat volt hivatva felváltani, de forgalomba sose került, súlyos mellékhatásai miatt szép csendben kimúlt, majdnem csődbe rántva az őt kifejlesztő gyógyszergyárat.
Heltai Gáspár szavait idézve: ”bizony, így van ez”.
Válasz #544. hozzászólásra
áááá, csak nem!!!!
Ez az egyik dolog, amiért nagyon szeretek vásárba járni....már előre érzem a számban az ízét!!!!Nyammmmmm
Válasz #543. hozzászólásra
azért szeretem mert ugyan abban a zsírban sül hurka kolbász hal debreceni tarja császár minden és ez olyan különleges ízt ad neki amit havonta csak 1x lehet enni.
bár lehet hogy a dögkútból kiszedett disznó miatt ilyen puha a hús.
Válasz #542. hozzászólásra
sült husi......hmmmmmmmmmmmmmmmm
de imádom!!!!!!!!!!
Válasz #541. hozzászólásra
nagy volt. rengeteg portéka és még több ember. vagy fél órát álltam sorba mire megkaptam a sült husimat.
akkorát nem is láttam.
Válasz #540. hozzászólásra
ja bocs most olvastam az állatpiac témában.akkor nem maradtunk le semmiröl.... 200-230 sarolin-limo mit kértek?ha volt egyáltalán?a régnem látott az mit takar?
Válasz #539. hozzászólásra
Igen
volt ma valaki nagykőrösön?
Válasz #535. hozzászólásra
erre hajlakk nélkül is lefésülik de már pár éve nem problémáznak szabad vagy kötött....
Válasz #528. hozzászólásra
keveset jársz istállóban valoszinű
Válasz #535. hozzászólásra
Meg lenyom nekik egy komplett padikűrt manikűrt hehe.(ne lássák, hogy életébe kettőt nem lépett).Persze ha szelídek bármit meglehet velük csinálni.
Válasz #534. hozzászólásra
amiket eladok borjúkat el szoktam menni megnézni hogy nőnek meg tartjuk a kapcsolatot a jó vevővel. le voltak kötve és kérdeztem nem fizet-e így kevesebbet a török. azt mondta nem mert mire jönnek nézni elengedi őket és kifésüli a nyomot.
ha hazudott akkor én is
Válasz #529. hozzászólásra
Gondolom sok szelíd hatmázsás bikát fésülgettél hajlakkal, hogy még itt vagy hehe.
Válasz #532. hozzászólásra
Fene a gusztusát!
Válasz #529. hozzászólásra
De nehogy elkezdjék simogatni a törökök, milyen jó illatod van.
2012-től változik
az állattartók támogatása a jelenlegi helyett szerkezetátalakítási támogatást kapunk majd de hogy ez mit takar azt sehol sem írják.tud valaki erről valamit
Válasz #529. hozzászólásra
Jó kis trükk!
Válasz #527. hozzászólásra
mielőtt jön a kamion elengedik és hajlakkal kifésülik a kötél nyomát.
Válasz #526. hozzászólásra
még tart valaki kötött tartásban? El sem hiszem...
Válasz #525. hozzászólásra
csak szabadon!!!!!!!!!!!!!az kell a töröknek!amugy milyenek a bikák?
Válasz #525. hozzászólásra
az hülyeség hogy 2 szer annyi idő alatt nő fel.... amit szoktak mondani hogy szabadon olyan 300-400kg ig a legjobb nekik mert ezután a súly után sokat lemozognak abbol a kajábol amit megesznek ezért be szokták kötni hogy ne ugráljon igy hamarabb hízik de nem számottevően szerintem...olyat csinálj hogy kikötve elférjen benne 15 db és akkor míg kicsik szabadon is elvannak ott aztán meg kikötöd....
Szabad tartásos istálló!
Nyitotta: kisgyerek 2011-07-29 13:42:10
Új hozzászólás
válasz erre >> | #1. hozzászólás, kisgyerek küldte be 2011-07-29 13:42:11-kor |
kisgyerek
az érdekelne engem milyen szabad tartásos istállót érdemes készíteni 10-15 bikának!? sokan azt mondják 2szer annyi idő alatt nőnek fel így! akkor olyat érdemes csinálni hogy ki vannak kötve ?
Válasz #523. hozzászólásra
rengeteg buktató lehet a támogatásnál olvasd el a rendeletet.
http://www.mvh.gov.hu/portal/MVHPortal/default/mainmenu/tamogatasok?tamogatas_id=1041&mutat=T%C3%A1mogat%C3%A1s%2Br%C3%A9szletei
#1. hozzászólás, Palastiné Demeter Zsuzsa küldte be 2011-07-26 15:49:14-kor | [TÖRÖL] | Felhasználó kitiltása: egy napra | egy hétre | egy hónapra
Helló!
Tudja-e valaki, ha eddig még anyatehéntámogatást nem igényeltem, most megkapom e az igényelt mennyiséget? Mert a férjem, tavaj csak annyi tehénre kapott támogatást ahányat tavajelőtt igényelt. Egyébként ezt sem tudom felfogni, hogy hogy nem lehet szaporítani az állományt mikor a rendelet is úgy szól, hogy évente 40%-kal növelheted az üsző és tehén arányát na most a 10 tehén után 4 üszőt beállíthatsz akkor a tavaji 10 anatahén támogatásod után az idén 14-et adsz be igényre pl nemde?
Válasz #521. hozzászólásra
Úkígyóssal nem lehet versenyezni,De ha beülsz a kocsiba némi kp-vel a zsebbe/és nem csak tel-on érdeklődsz/megnézed,próbálsz Picit alkudni esetleg rájössz hogy mit is árul az illető!
Egyébként bírom én a savat,csak nem szeretem
Válasz #519. hozzászólásra
hello jó drágán adod a brojukat!!! most én is keresek mimium 2 borjut de már leválasztottat vagy folyatni való üszőt 2 db ot mert végülis egy árba vannak szinte
Válasz #519. hozzászólásra
Szépek a bocikáid!
Válasz #516. hozzászólásra
Köszi ez elég konkrét magyarázat a "Luft"-ra.
Válasz #517. hozzászólásra
Együtt érzek Veled! Remélem azért a tehénkének nem lett semmi baja!!!
Várom a képeket!
Válasz #515. hozzászólásra
Igen, sok munka meg pénz ment bele. Fotót rakok majd fel, igaz azok még 1-2 napos korban készültek.
Az egyik üszőnk mint kiderült sajnos ikervemhes volt, az ellés pedig hajnalban indult meg, nem volt ott senki (bár szerintem akkor sem igen tudtunk volna segiteni). Úgy tűnik, hogy elrúgták a borjúk egymás köldökzsinórját. Pedig micsoda szép két kis boci volt, sirni tudtam volna (egy üsző és egy bika volt)
Válasz #506. hozzászólásra
Az Európai Bizottság meghatározza az országosan támogatható állatlétszámot, ez a keret van kiosztva a gazdáknak, ez az ő egyéni támogatási felsőhatáruk. Támogatás csak az egyéni támogatási felsőhatár mértékéig vehető igénybe, ennyiben komolyan kell venni az MVH által a 2011-es támogatási évre vonatkozóan megállapított egyéni támogatási felsőhatárt (db számot). Ez az egyéni támogatási felsőhatár azonban változhat, lefelé is és felfelé is.
A „Támogatási Kérelem - Betétlap”-ján az egyéni támogatási felsőhatárnál kevesebb támogatásra jogosult állat ENAR száma is felsorolható, de ha a termelő az adott támogatási évben az egyéni támogatási felsőhatár 90 %-a alatt használja ki a támogatási jogosultságát, akkor az összes ki nem használt egyéni támogatási jogosultság az országos tartalék javára ellenérték nélkül megvonásra kerül .
Az országos tartalékból lehetőség van támogatási jogosultság igénylésére, ami az anyatehén támogatása iránti kérelem benyújtásával egyidejűleg igényelhető. Azaz a „Támogatási Kérelem - Betétlap”-ján felsorolhatod az összes, az egyéni támogatási felsőhatárt meghaladó, támogatásra jogosult állat ENAR számát. A támogatási kérelmek összesítése után kiderül, hogy a benyújtott igénylések meghaladják-e az országosan támogatható állatlétszámot. Ha nem (pl. az előző bekezdésben írtak okán), akkor a 30/2006. (IV. 12.) FVM rendeletben szabályozott módon kerül a támogatási jogosultság kiosztásra. Az MVH az egyéni támogatási felsőhatár változásáról a támogatási kérelem elbírálásáról szóló döntésben értesíti a termelőt.
Tehát meg lehet próbálni, de mégiscsak „luftra” vagy kénytelen fejleszteni, hiszen csak a végén derül ki, hogy végül is mennyi állat után kapsz támogatást.
Válasz #514. hozzászólásra
Gratulálok!!!! Sokat melóztatok akkor az utóbbi néhány hónapban!
Fotó esetleg a bocikról???
Sajnos mindenhol előfordul rosszul végződő ellés, nálunk tavaly télen..... Farfekvéses volt a boci, mire észrevettem, és kihúztuk, sajnos sok vizet nyelt....gyönyörű piros bika lett volna...
De a lényeg, h a többi egészséges!!!!
Válasz #513. hozzászólásra
Kiépült a teljes 10 ha legelő fix kerítésrendszere, megépült az oltó folyosó, a bika az oltásos kezelés óta jófej lett . Négy üszőnk leellett, gyönyörűek lettek a bocik, de sajnos az egy ellés szomorú véget ért.
Dióhéjban elmodva
Válasz #512. hozzászólásra
Szia!
Köszönöm szépen!
Hogy vannak a bocik? Tehenek ellenek?
Válasz #510. hozzászólásra
Szia, a rosttartalmat kell növelni:
ld. pl. itt:
http://mezohir.hu/mezohir/2004/03/a-tejfeherje-a-tejzsir-es-az-energia-osszefuggesei/
A tejzsírtartalmat jobban befolyásolhatjuk a takarmányozással, mint a tejfehérje-tartalmat. A kérődzők adagjában jellemzően kevés a takarmányzsír. Extra zsír hozzáadásával és/vagy védett (by pass) zsírok etetésével a tejzsír mennyiségét és zsírsavösszetételét fokozhatjuk, illetve módosíthatjuk. A tejzsírtartalom szintén növelhető a takarmány nyersrosttartalmának növelésével. Az ellés utáni gyors és túlzott testsúlycsökkenés következménye a megnövekedett tejzsírtartalomnak. A fehérje-zsír arány akár 0,63-ra apadhat. Az első befejés alapján ilyen értékű tehenekben sokszor tejlázat, ketózist és gyakoribb oltógyomor áthelyeződést is észlelünk.
A tejzsírtartalom hirtelen lecsökkenését (low-fat syndrome ťalacsony tejzsír szindrómaŤ vagy MFD, Milk Fat Depression ťtejzsír csökkenésŤ) az ecetsav és a béta-hidroxivajsav hiánya okozza. A takarmány magas abrak- (keményítő) és alacsony szálastakarmány- (rost) arányaival olyan irányban módosítja a bendő erjedési folyamatait, ami kevesebb ecetsav termelődését eredményezi.
A tejfehérje-tartalom csökken a takarmány nyersrosttartalmának növelésével, azaz az energiatartalom csökkentésével. Takarmányzsírok és védett olajok etetése szintén a fehérjetartalom, s egyben a tejfehérje-tejzsír arány csökkenését eredményezi.
Nyersfehérje-, fehérjedús takarmány (pl. repcedara) -etetéssel nő a tejfehérje-tartalom és nő a fehérje-zsír arány is, bár ez inkább a lecsökkenő tejmennyiség következménye. Az abrakadag növelésével (illetve a rosttartalom csökkentésével) nő a fehérje-zsír arány, de ez nem más, mint a tejzsírtartalom csökkentése, ami ismét hígabb tej termeléséhez vezet.
Válasz #509. hozzászólásra
Oké, majd megkérdezem! Remélem olvassa....
Köszönöm!
Válasz #508. hozzászólásra
Köszönöm!
Mi kistermelők vagyunk, és eddig nem volt panasz a tejre, csak mostanában mondják, h kevés rajta a tejföl... Az étrendben annyi változás történt, h idei lucernát, szénát kapnak....ennyit számítana?
Válasz #507. hozzászólásra
Sztem , nyugodtan fordulja a Premixes-hez!
Ő szinte minden állatfajnál otthon mozog , ami a takarmáyozással összefügg!:)
Válasz #507. hozzászólásra
itt a tejzsírt csak is csomagolt bálával szénázzsal tudták megnövelni a tejhozam is nőtt és a zsírtartalom is felugrott rengeteget én ennyit halottam!!!
Sziasztok!
Hogyan lehet a tehéntej zsírtartalmát növelni? Milyen takarmányt vagy kiegészítőt kell adni?
Köszönöm!
Sziasztok!
Tud valaki arrol hogy a tartáshoz kötött anyatehén támogatás 2010 évi határozatában a 2011 évre megállapított db. számot a t.hivatal komolyan gondoljavagy azért a delikvens adhat be támogatásba több,kevesebb tehenet is?A problémámra sajna a falugazdászunk,és az Mvh-s ügyintéző sem tudott pontos választ adni!Azazhogy azt mondták meg kell próbálni,de azért nem "luftra" fejlesztené az ember az állományt ilyen "dübörgö gazdaság"közepette!
Válasz #504. hozzászólásra
No hali.
Van már ezzel kapcsolatban valami új infó?
Sziasztok!Új vagyok még itt, de elolvastam az eddigi hozzászólásokat. Van egy kérdésem bárkihez aki tud rá válaszolni.Valóban igaz lehet e a hír miszerint 2010-2011-2012 gazdálkodási év átlagát fogják 2012-ben bázissá tekinteni?
Na sziasztok.
Szerintem ezt a történelmi bázis humbukot el kellene törölni úgy ahogy van.
Itt nálunk olyan is kap még támogatást akinek már 5 éve nincs bikája..
Én majdnem negyvenet tartok egy fillért sem kapok.
Szóval kapják be.
Köszönöm szépen , rosszul tettem fel a kérdésemet , én már beadtam a támogatási igényemet ,de még semmi értesítést nem kaptam .Ezzel kapcsolatban valakinek van-e valaki információja ?
Válasz #500. hozzászólásra
Akkor most a hízottbikatartás támogatásról
A hízottbikatartás támogatása termeléstől elválasztva, történelmi bázis és kiegészítő történelmi bázisjogosultság alapján kerül megállapításra. <25/2011. (IV. 7.) VM rendelet 11. § (1) bekezdés>
Mint minden történelmi bázisjogosultság, így a hízottbika történelmi bázisjogosultság is forgalomképes, vagyis adás-vétel vagy bérbeadás tárgyát képezheti (részben vagy egészben). A jogosult személyében - szerződésen alapuló - változás átírása iránti kérelmet a feleknek közösen, a K9000 formanyomtatványon kell benyújtania az átvevő lakhelye szerint illetékes MVH Megyei Kirendeltségen. Az átírási kérelemhez mellékelni kell a kérelmet alátámasztó közokiratot vagy a teljes bizonyító erejű magánokiratok (pl. szerződés) eredeti példányát, illetve hitelesített másolatát. Az öröklés, illetve jogutódlás miatt bekövetkezett változás átvezetése iránti kérelmet az örökös, illetve a jogutód nyújthatja be. <106/2007. (IX. 24.) FVM rendelet>
Ezzel szemben a kiegészítő történelmi bázisjogosultság nem forgalomképes, vagyis nem képezheti adás-vétel, bérbeadás tárgyát. Elhunyt jogosultak, illetve megszűnt/átalakult cégek örököseinek/jogutódjainak a bázisjogosultság átírható. <160/2008. (XII. 18.) FVM rendelet>
Tavaly novemberben volt lehetőség - meghatározott feltételek teljesülése esetén - kiegészítő történelmi bázisjogosultság igénylésére. Remélhetőleg lesz még erre lehetőség, ugyanis a termeléstől egyszer már elválasztott támogatás ismét termeléshez kötésétől az EU elzárkózik.
Válasz #499. hozzászólásra
Szia sapsifüles!
Amiről te írsz az a tejágazat!Amiről én az a hízott bika tartás!Erről adhatnál valami infót.Köszönöm
Válasz #498. hozzászólásra
A válasz nem lesz túl lelkesítő, ugyanis ezt a támogatást 2011. április 1. és április 30. között lehetett igényelni.
Tejágazat szerkezetátalakítását kísérő állatjóléti támogatás
A tejágazat szerkezetátalakítását kísérő állatjóléti támogatás tejhasznú szarvasmarhatartók számára nyújt támogatást legfeljebb 5 éves - 2011-től 2016-ig tartó - támogatási időszakon keresztül. Az intézkedés keretén belül az állattartó által egy tartási helyen tartott nőivarú, tejtermelő szarvasmarhák után gazdálkodási évente, állategységenként meghatározott mértékű támogatás vehető igénybe, amennyiben az állattartó a támogatási rendeletben meghatározott kötelezettséget vállal és annak eleget tesz.
Az intézkedés végrehajtásának módszertanát a 18/2011. (III. 9.) VM rendelet szabályozza. A részletszabályokat a 36/2011. (III. 22.) számú MVH Közlemény állapítja meg.
A támogatás alaptámogatásból és kiegészítő támogatásokból áll. Az alaptámogatás akkor igényelhető, ha az állattartó az állatsűrűségre, a gondozói felügyeletre, a kockázatkezelésre, és a fejési technológiára és a preventív beavatkozásokra a támogatási rendeletben meghatározott kötelezettség mindegyikét vállalja.
Kiegészítő támogatás akkor igényelhető, ha az állattartó a paraziták elleni védekezésre, a természetes körülmények biztosítására, illetve a takarmányozásra a támogatási rendeletben meghatározott kötelezettséget vállal.
Kiegészítő támogatás kizárólag az alaptámogatással együtt igényelhető. Az alaptámogatáshoz a kiegészítő támogatások egymástól függetlenül igényelhetők, a kiegészítő támogatások igénybevétele nem kötelező.
A támogatási kérelmet 2011. április 1. és április 30. között lehet benyújtani az MVH által rendszeresített nyomtatványon, az ügyfél székhelye/lakóhelye szerint illetékes MVH megyei kirendeltségeihez írott formában, postai úton, egy példányban kell benyújtani. A támogatási kérelem magában foglalja a 2011. évi kifizetési kérelmet is. A 2011-et követő évekre vonatkozó kifizetési kérelmek benyújtási időszaka évente, a szeptember 1. és szeptember 30. közötti időszak.
A támogatási kérelmeket az MVH rangsor állításával bírálja el a hivatkozott VM rendelet 2. mellékletében található, előzetesen meghirdetett pontrendszer alapján végzett értékeléssel.
A támogatási és a kifizetési kérelem bírálatát az MVH külön eljárásban folytatja le. A kifizetési kérelmekről az MVH a benyújtási határidő lejárata utáni, a támogatási kérelem bírálatát követő hivatali eljárás során hoz döntést.
A kifizetések jogszerűségének és szabályszerűségének biztosítása érdekében az MVH a kötelezettségvállalások teljesítését adminisztratív és helyszíni ellenőrzés keretében évente ellenőrzi.
Válasz #496. hozzászólásra
Én ilyenről nem hallottam még,de ha van ilyen hát akkor kíváncsian várom a válaszokat!!!
#1. hozzászólás, Somogyi Ferenc küldte be 2011-05-28 23:40:58-kor | [TÖRÖL] | Felhasználó kitiltása: egy napra | egy hétre | egy hónapra
Tejágazat szerkezetátalakítását kísérő állatjóléti támogatással kapcsolatban valakinek van valami információja . ?