Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak644 FtBenzin árak625 FtEUR416.32 FtUSD400.8 FtCHF443.07 FtGBP501.5 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz efeszrobi #2022. hozzászólására Már bocsánat mit is kezdene az ön borászata ha összefogna az a 300 termelő s beállna traktorral a pincéje elé demonstrálni avagy meg akadályozná az átvételt eladást 2-5 hétre nekik mondhatná hogy tájékozódjanak a közgazdasági fogalmakról mint valamelyik évben az alma feldolgozókkal tették????
Válasz Matyi50 #2019. hozzászólására Már megint ezek a maffiózók meg spekulánsok meg kartelezők meg nagy borászatok, meg az Olaszok meg tudom is én még ki mindenki, akit hibáztatni lehet az alacsony szőlő árért, de alapvető közgazdaságtani fogalmakkal tisztába lenni, meg hiteles nemzetközi forrásokból tájékozódni, esetleg személyesen meggyőződni az interneten megjelent árak/ statisztikák valóság tartalmáról nem megy.
Válasz cicceger #2011. hozzászólására nekik ez megfelelő nem tiltakozott 1 borászat sem hogy ők többet szeretnének adni gondolom ha már borászat csak van néhány tőkéjük nem csak a bankban s tudják mi mennyi
Válasz efeszrobi #2014. hozzászólására Aki a kicsit nem becsüli a nagyot nem érdemli ... ez kb 1000 éves mondás de ma is igaz mivel ilyen szép eredményeket produkál az ágazat az önhöz hasonlókat kötelezném hogy legalább ennyit műveljenek meg nem gépek meg precíziós csináljátok módon s talán emelkedne a szőlő felvásárlási ára őszre ha kicsit meg izzadnának a sorközben vagy a permetező géppel a hátukon
Áruld már el szakikám,ha világpiaci árral jöttök ,akkor európában nálunk miért alacsonyabb a minöségi szőlő ára az ottani legolcsóbb moslékhoz viszonyítva is,legalább 50%al!? Elárulom,mert idehaza a spekuláns maffia, termelőket leszívó ágazattá nőtte ki magát!
Válasz Matyi50 #2015. hozzászólásáraBocs, de erről szól ez a fórum, csak eddig az egyik oldal nagyon alul volt reprezentálva, így gondoltam kiegyenlítettebbé és korrektebbé teszem a beszélgetést. Elmondom ugyan ezeket személyesen is nagyon szívesen, ha valakinek igénye van rá, hogy tuti-e vagy sem azt mindenki maga eldöntheti.
Válasz belaim201906 #2005. hozzászólásáraEbben egyetértünk, hogy ha így haladunk, se magyar szőlőre, se magyar borra nem lesz szükség. Mi eddig se harácsoltunk, régen több lábon állunk és már nagyon unjuk ezt a cirkuszt a bor körül minden évben, így lehet inkább mi hívjuk az ószerest had vigye.
Válasz Mihály #2009. hozzászólásáraGratulálok, hogy erről a 0,2 hektáros hobbi telekről sikerült annyi tapasztalatra szert tenni, hogy Magyarország egyik legnagyobb borászatát próbálja oktatni szőlőtermesztésből és borkészítésből! Köszönöm végre megértettem, hogy miért tart ott a szőlőtermelő társadalom, hogy egy fórumon kell magyarázni alapvető összefüggéseket, keresletről/kínálatról árakról és költségekről.
Válasz cicceger #2011. hozzászólásáraPont annyit fizettem az elmúlt 30 évben és tavaly is mint amennyi az adott évben a piaci ár, amit nem én nem a HNT és nem Ön határozz meg hanem a kereslet és a kínálat. Most figyeljen elárulok egy titkot idén is pont annyit fogok fizetni sőt jövőre is. Ezt hívják piacgazdaságnak. Jó reggelt!
Válasz medikus #2007. hozzászólásáraÚgy látom ez a fórum tele van ilyen össze esküvés elmélet hívőkkel, értem én, hogy a saját önigazolásukra muszáj valami izgalmas magyarázatot találni amitől megnyugszanak, ahelyett, hogy gondolkodnának. Bármilyen hihetetlen az üdítőkből üdítőt csinálunk sőt már a szőlőből is inkább üdítőt csinálunk mint bort, mert azt még isznak az emberek, bort meg egyre kevesebbet és ugye valamiből meg kell élnünk. Az üdítőink többsége soha nem cukorral készült, hanem édesítő szerrel a citromlé főleg nem. Ellenben készítünk pezsgőt nem is keveset kb 7 millió palackot, amelynek a likőrözéséhez átlagosan 40g/l cukrot adunk az éves szinten több mint 20 tonna!!
Válasz medikus #2007. hozzászólására valamikor monori erdőn azzal sikáltuk a nagy ászok hordókat amit az alján találtunk nem vízzel (mire volt jó a katonaság ugye)
Válasz efeszrobi #2008. hozzászólására tudja évekkel ezelőtt még 2000 nm szőlőm volt hagyományos technológiával s tudom miből mennyit tud ennyit a kamuról...
Válasz Mihály #2006. hozzászólásáraKedves Mihály ezek az adatok a nagyságrend szemléltetését szolgálták és nem tény adatok ennyi erővel azt is írhatná, hogy 100 ezer mázsa szőlőből készítünk 200 ezer hl bort, ha már ordas nagy kamut akar írni akkor ne fogja vissza magát...
Válasz Mihály #2006. hozzászólásáraAzért csinálnak citromlevet meg mindenféle "italokat"mert ahhoz mehet a cukor!Így jut a +30 liter vízhez is!Másik meg az hogy játszik a cukorfokkal!!!Csak 17.1 fokot ír be,közbe meg van hogy 20 felett is van!Az is bírja a szállító tartályok mosását!!Vízzel!
Válasz efeszrobi #2003. hozzászólására ugye már le is írtad hogy pancsoltok mert " Az általunk felvásárolt, évjárattól függően 100-150-200 ezer mázsa szőlő minden kilogrammja magyar, ahogy a belőle palackozott 100-150-200 ezer hektoliter bor és pezsgő is magyar." ezt soha nem jön össze szőlőből 1q szőlőből össze tehetitek a kezetek ha 70 litert palackozni lehet tehát már 30 liter pancs megy hozzá mázsánként tessék...???? ja csak 28 l kell a hely a cukornak is
Válasz efeszrobi #1998. hozzászólására nem fogsz te azoktól az országoktól egy litert se vásárolni. Megsúgom. Idehozza késztermékként. Rád épp úgy nem lesz szükség , mint ahogy ránk nem.
De hajrá.
Senki nem kívánja a halálotokat. Fogjátok fel hogy vége a 30 év harácsolásnak. Vagy együtt mászunk ki a szarból és partnerek lesztek benne, vagy utánunk döglötök a süllyesztőbe. Majd megy a ószeres cigány és viszi vasba a pincét.
Válasz Matyi50 #2002. hozzászólásáraÖn valamit nagyon félre ért... Az általunk felvásárolt, évjárattól függően 100-150-200 ezer mázsa szőlő minden kilogrammja magyar, ahogy a belőle palackozott 100-150-200 ezer hektoliter bor és pezsgő is magyar. A bortörvény ugyanis nem teszi lehetővé, hogy olasz borból magyar bor készüljön az olasz borból olasz bor készül, akkor is ha Magyarországon palackozzák, de ez estben a címkén feltüntetésre kerül a bor tényleges származási helye. A történetben az egyedüli összetevő ami olasz vagy spanyol az a bor világpiaci ára mert bár a hozzászólásokból ítélve sokan úgy gondolják, hogy akkora bor hatalom vagyunk, hogy majd mi megmondjuk mennyi egy liter bor ez nagyon nagy tévedés.
Válasz Matyi50 #1997. hozzászólásáraTermészetesen a saját érdekemet képviselem ami megegyezik annak a 300 szőlőtermelőnek az érdekével akik 20-30 éve és idén is nekünk adják el a szőlőt. Szóval ez akár nevezhető közös érdeknek is. Ha én idén nem fogom tudni eladni a 100 Ft-ért felvásárolt szőlőt mert a kutya nem fogja megvenni a 200 Ft/l áron azt a bort amit az Olaszok 100 Ft-ért adnak leszállítva. Akkor ezek a gazdák jövőre egy jó termés esetén, zöldszüret, lepárlás és egyéb piac torzító intézkedések nélkül nagyon nagy bajban lesznek.
Az "igazi" szőlőtermesztést és az "igazi" borvidéket sajnos nem tudom értelmezni, ezek szerint vannak nem igazi borvidékek is De megnyugtatlak jártam ezeken a szerinted igazinak mondott borvidékeken is. A Svájcra való hivatkozásod azért több mint komikus a maga 18-20 ezer hektár körüli szőlőterületével és pont Svájc az az ország, ahol törvényileg megengedett a borok cukortartalmának utólagos növelése szóval ennyit az eredetvédett minőségi svájci borokról. Egerbe, Mátrába, Tokajba is ugyan az a probléma, hogy nem hatékony és gazdaságos a szőlőtermesztés jelenlegi formája. Természetesen ott is és az alföldön is van jó pár olyan gazda, aki belátta ezt és tett is azért, hogy ezen változtasson.
Válasz Matyi50 #1997. hozzászólására Megtanultak ezek mindent csak azt nem hogyan lehet eladni valamit áron felül alul nagyon megy de eladni azt nem tudják ... tőlünk nyugatra pl a név sokat nyom a latba ha bizonyítható csak a legnagyobbak közül Elvis az mindent visz akár milyen kis viccek vacak milliókat ér ha bizonyíthatóan az övé volt ne ezt kellene megtanulniuk de csak tönkre tenni tudták anno Tokaj ki fog itt vásárolni asszút mikor ablakmosónak adták el röhej országban...
Válasz medikus #1994. hozzászólásáraNekem mindegy, hogy 100 x 1 hektárról vagy 1x100 hektárról érkezik a szőlő neked nem mindegy költség szempontjából. Azért mert valamire támogatást adnak nem azt jelenti, hogy élni is kell vele, mert akkor kerül az ember olyan helyzetbe, hogy elkölt egy csomó pénzt teljesen átgondolatlanul és értelmetlenül csak azért mert az EU adta. Javaslom a precíziós szőlőtermesztésnek olvass utána. Lehet azon vitatkozni, hogy ki, hogy ül a lovon, de ha az a ló megdöglik, akkor pár éven belül se szőlő se bor nem lesz csak az amit megvásárolunk azoktól az országoktól, ahol megértették, hogy mit kellene csinálni.
Válasz efeszrobi #1992. hozzászólásáraNehéz lesz személyeskedés nélkül reagálni,.de megporóbálom.
Ember!
Látszik kiknek és kinek az érdekeit képviseled és mennyire közöd is van az igazi szőlőtermesztéshez és borkészítéshez!
Ember! Elaprózódott? Voltál már Franciaország,Spanyolország,Olaszország,Svájc, igazi borvidékein?
Esetleg Eger,Gyöngyös,Tokaj,Badacsony környékén?Ott sem a kis parcellaméret teszi gazdaságtalanná a termelést,hanem az ilyen gusztustalan belemagyarázó vadkapitalista üzletpolitika és hozzáállás.
Külföldön,sőt idehaza is a jó fekvés és ásványi anyagok miatt akár a legszarabb fekvésű helyet is betelepítik,mert az eredete és a borrégióra jellemző minőséget szeretnék előállítani,amit csak az ottani talaj,a z ottani mikroklíma tud!!!!Nem ízetlen,savatlan,vagy éppen savas sz@rt tzöbbszáz hektáros táblákból,amiről te vízionálsz!
Tipikus rutinos duma,amivel a kisebb termelők kedvét elvenni ,a jó területeit meg olcsón megkaparintani lehet így.
Szerinted minek van a tájjelleg,minek lett évszázadok óta kialakítva a borvidéki eredetvédelem,vagy az adott vulkáni borrégiók? Ilyen alapon turjuk el a hegyet,hogy legyenek minél egybefüggőbb és nagyobb táblák...vagy telepithetnénk Békésbe ,Csongrádba is kékfrankost,vagy sárgamuskotályt ....
A dilettantizmus és a hülyeség határtalan ahogy látom...a rutin meg az évek biztos...
Válasz efeszrobi #1987. hozzászólására Sajnos nem zörög a haraszt ha szél nem fújja szóval ezek bármennyire is titkosak akarnak maradni kikerülnek mert a sofőröknek jár a pihenő ahol általában többen szoktak össze futni s van idejük beszélgetni s ha az egyik cukrot visz(vit) ugyan oda azoknak már nehéz elmagyarázni hogy bor hamisítás helyet ugye a gyümölcs íz fokozása folyik és innentől kezdve már nem összeesküvés elmélet hanem való világ sajnos de úgy néz ki hogyha egészséges(hagyományos) szőlőből készült bort szeretnénk inni akkor elébb a fogyasztó védelemnek ki kell harcolni hogy jelöljék amelyik a szőlőn kívül mást is tartalmaz árulni árulhatjátok (mindegy mitől hullnak a löttytől vagy a herbáltól) de én aki bort akarok inni tudjam mi van a palackba zárva de ép most linkeltem a dühöngőbe mit is tartogat nekünk a 2 század nos nem sok kedvem lett tőle finoman fogalmazva
Válasz efeszrobi #1992. hozzászólásáraMeg kellene mutatnod hogy kell csinálni! Más faxával csalánt verni könnyű ám!Nem mindegy neked hogy 100x 1hektárról öntik a garatodba a szőlőt?Fajta összetétel!Azt ültetnek,amire támogatást adnak!Ott kellene reklamálnod ahol az engedélyt kiadják!Alacsony gépesítettség.Bizony az elektromos metszőollót nem Gps vezérli!Mit kellene még gépesíteni?Épp az a baj,hogy a szőlő ár nem fedezi a gépesítés költségét! Közbe meg borászt nem láttam még Trabanttal közlekedni!Milliárdos támogatásokat vettek fel a borászatok,de a kombájnos szőlőre nem tudtak felkészülni!Milyen gépesítés hiányról beszélsz!Fordított lovon ülsz,vagy nem jó filmet nézel!
Válasz cicceger #1970. hozzászólásáraÚgy gondolom, hogy egy fórumba, ahol többség név nélkül írogat, nekem se kell bemutatkoznom. De nem kell hozzá nagy nyomozó tehetség, hogy melyik cég képviselője vagyok, tekintve, hogy az adott cég felvásárlási ajánlatát is én tettem közzé.
Válasz Agronomus #1969. hozzászólásáraAbban egyetértünk, hogy jelenlegi formájában történő szőlőtermesztést nem fedezi se a 100 Ft de még a 150 Ft-se. Ennek elsődleges oka az elaprózott méretgazdaságosság alatti, egymástól sokszor több km távolságban található szőlőterületek a jelenlegi fajta összetétel az alacsony gépesítettség a klimatikus viszonyokhoz történő alkalmazkodás hiánya stb stb. Hatékony, gazdaságos szőlőtermesztés esetében elegendő lenne a 100 forint és maradna rajta haszon is.
Válasz msi74 #1986. hozzászólásáraÍgy van a legtöbb magyar borászat növelte az exportját az elmúlt hónapokban a kiszállított lédig borok 90%-nak az átlagára 0,27-0,30-0,35 eur között mozgott, amely a jövőben sem fog jelentős mértékben változni hiszen jelenleg ez a világpiaci ár. Ha továbbra is szeretnénk megtartani ezeket az export piacokat akkor ehhez kell alkalmazkodni.
Válasz Boroska #1973. hozzászólásáraMár ne is haragudj, de ilyen scifi filmbe illő összeesküvés elméletekre nem is szeretnék reagálni, mert valóság tartalmát tekintve kb egy szinten van titkos háttérhatalmakról a chemtrailről meg a gyíkemberekről szóló konteokkal.
Válasz efeszrobi #1968. hozzászólásáraDe még igy név nélkül sem válaszoltál a lényegre: Adtál már el egy kamion olaszrizlinget úgy hogy az olaszrizlingből volt 100% ban? Vagy szürkebarátot vagy leánykát vagy sorolhatnám.
Aki idejön hozzátok Németországból tárgyalni az mindezzel tisztában van. Hidd el. Nem kezd el sértegetni , hogy lőrét árulsz vagy jobb esetben csak biankát olaszrizling néven. Nem teszi, mert okos , üzletet kötni jött és nem sértegetni, alázni. De nem is fogja 2 eurorol kezdeni az ajánlatát mert beskatulyáztátok a magyar bort z 0.27 e kategóriába . Innen indul aztán kicsit fel kicsit le.
Válasz Mihály #1977. hozzászólásáraA forgalmat adó vevőkört,piacot meg kell tartani,mert eltünik hamar. Így történik az hogy nincs szőlő egy cégnél elég de bor meg ezerhektó szám keletkezik valahonnan mégis.Szép csomagolás,jó minőség meg hiányzik már.
Cipöböl is ha pipa embléma van rajta bármilyen hamisat el lehet adni.
Magyarra fordítva: termelő ha nem tud nagyon olcsón,fillérekért minőségi szőlőt előállítani,inkább hoznak be külföldről,a termelö meg kenje a hajára. Na az ilyen cégek működésénél kéne import határt szabni a közvetlen vagy közvetett,feldolgozatlan vagy feldolgozott szőlő,must,bor vagy azokra hasonlító moslékok tekintetében.Tényleg így a történelmi borvidékeken termelt minőség helyett tele a piac meg a polcok minöséginek hazudott moslékkal, szép üvegekbe palackozva amiböl 0.6liter is már 1000-1500forint .
Válasz Boroska #1976. hozzászólására Ez kell a világnak már lassan tényleg a holdon vagy a Marson fogunk élni műkutya szaron meg mű bort iszunk rá itt a földön meg tönkre mennek a történelmi borvidékek kivágják az öreg szőlőket mert az embereket becsapva a kémiai anyagokat adják el nekik
Válasz Mihály #1974. hozzászólásáraKell hozzá a szőlő, teljesen "digitálisan",szintetikusan, szőlő nélkül még a amcsiknak sem sikerült iható, élvezhető borszerű italt készíteni. Pedig nagyon rajta vannak:
Válasz Boroska #1973. hozzászólására Hú vazze akkor szőlőt nem is látott borokat árulnak a nagy borászatok ????? elérte őket is a 21 század csak még a fénymásolót nem használják ezek szerint de hamarosan még a hulladékból is bort készítenek de a gyümölcsökből tilos elvileg lassan ki kell kényszeríteni a fogyasztó védelemnek hogy jelöljék a szőlőből készült borokat a pancslétől külön vagy marad a régi hordóban érlelt borok de csak jó ismerőstől mert régiek is tudtak néhány apróságot amitől telt a hordó meg a pince
3523 hozzászólás
Válasz efeszrobi #2022. hozzászólására Már bocsánat mit is kezdene az ön borászata ha összefogna az a 300 termelő s beállna traktorral a pincéje elé demonstrálni avagy meg akadályozná az átvételt eladást 2-5 hétre nekik mondhatná hogy tájékozódjanak a közgazdasági fogalmakról mint valamelyik évben az alma feldolgozókkal tették????
Válasz Matyi50 #2019. hozzászólására Már megint ezek a maffiózók meg spekulánsok meg kartelezők meg nagy borászatok, meg az Olaszok meg tudom is én még ki mindenki, akit hibáztatni lehet az alacsony szőlő árért, de alapvető közgazdaságtani fogalmakkal tisztába lenni, meg hiteles nemzetközi forrásokból tájékozódni, esetleg személyesen meggyőződni az interneten megjelent árak/ statisztikák valóság tartalmáról nem megy.
Válasz cicceger #2011. hozzászólására nekik ez megfelelő nem tiltakozott 1 borászat sem hogy ők többet szeretnének adni gondolom ha már borászat csak van néhány tőkéjük nem csak a bankban s tudják mi mennyi
Válasz efeszrobi #2014. hozzászólására Aki a kicsit nem becsüli a nagyot nem érdemli ... ez kb 1000 éves mondás de ma is igaz mivel ilyen szép eredményeket produkál az ágazat az önhöz hasonlókat kötelezném hogy legalább ennyit műveljenek meg nem gépek meg precíziós csináljátok módon s talán emelkedne a szőlő felvásárlási ára őszre ha kicsit meg izzadnának a sorközben vagy a permetező géppel a hátukon
Válasz efeszrobi #2018. hozzászólására15éves árakat toltok a termelők orra alá idén"sőt jövőre is" na ez az a stílus ami miatt itt tart az ágazat!
Áruld már el szakikám,ha világpiaci árral jöttök ,akkor európában nálunk miért alacsonyabb a minöségi szőlő ára az ottani legolcsóbb moslékhoz viszonyítva is,legalább 50%al!? Elárulom,mert idehaza a spekuláns maffia, termelőket leszívó ágazattá nőtte ki magát!
Válasz Matyi50 #2015. hozzászólásáraBocs, de erről szól ez a fórum, csak eddig az egyik oldal nagyon alul volt reprezentálva, így gondoltam kiegyenlítettebbé és korrektebbé teszem a beszélgetést. Elmondom ugyan ezeket személyesen is nagyon szívesen, ha valakinek igénye van rá, hogy tuti-e vagy sem azt mindenki maga eldöntheti.
Válasz efeszrobi #2013. hozzászólására"idén is pont annyit fogok fizetni sőt jövőre is. Ezt hívják piacgazdaságnak. Jó reggelt!"
Nem,ezt úgy hívják kiszolgáltatott termelői réteg vadkapitalista módszerekkel történő pofátlan kollektív,kartellezett kizsákmányolása!
Válasz belaim201906 #2005. hozzászólásáraEbben egyetértünk, hogy ha így haladunk, se magyar szőlőre, se magyar borra nem lesz szükség. Mi eddig se harácsoltunk, régen több lábon állunk és már nagyon unjuk ezt a cirkuszt a bor körül minden évben, így lehet inkább mi hívjuk az ószerest had vigye.
Válasz cicceger #2011. hozzászólásáraPár napja ,pár hozzászólással idejött észt osztani a termelőknek megmondani a tutit!
Válasz Mihály #2009. hozzászólásáraGratulálok, hogy erről a 0,2 hektáros hobbi telekről sikerült annyi tapasztalatra szert tenni, hogy Magyarország egyik legnagyobb borászatát próbálja oktatni szőlőtermesztésből és borkészítésből! Köszönöm végre megértettem, hogy miért tart ott a szőlőtermelő társadalom, hogy egy fórumon kell magyarázni alapvető összefüggéseket, keresletről/kínálatról árakról és költségekről.
Válasz cicceger #2011. hozzászólásáraPont annyit fizettem az elmúlt 30 évben és tavaly is mint amennyi az adott évben a piaci ár, amit nem én nem a HNT és nem Ön határozz meg hanem a kereslet és a kínálat. Most figyeljen elárulok egy titkot idén is pont annyit fogok fizetni sőt jövőre is. Ezt hívják piacgazdaságnak. Jó reggelt!
Válasz medikus #2007. hozzászólásáraÚgy látom ez a fórum tele van ilyen össze esküvés elmélet hívőkkel, értem én, hogy a saját önigazolásukra muszáj valami izgalmas magyarázatot találni amitől megnyugszanak, ahelyett, hogy gondolkodnának. Bármilyen hihetetlen az üdítőkből üdítőt csinálunk sőt már a szőlőből is inkább üdítőt csinálunk mint bort, mert azt még isznak az emberek, bort meg egyre kevesebbet és ugye valamiből meg kell élnünk. Az üdítőink többsége soha nem cukorral készült, hanem édesítő szerrel a citromlé főleg nem. Ellenben készítünk pezsgőt nem is keveset kb 7 millió palackot, amelynek a likőrözéséhez átlagosan 40g/l cukrot adunk az éves szinten több mint 20 tonna!!
Válasz efeszrobi #2001. hozzászólásáraAkkor gondolom tavaly is megbecsülted a 300db 30 éve neked termelőket, és nem 40-60ft-tal,fizetted?
Válasz medikus #2007. hozzászólására valamikor monori erdőn azzal sikáltuk a nagy ászok hordókat amit az alján találtunk nem vízzel (mire volt jó a katonaság ugye)
Válasz efeszrobi #2008. hozzászólására tudja évekkel ezelőtt még 2000 nm szőlőm volt hagyományos technológiával s tudom miből mennyit tud ennyit a kamuról...
Válasz Mihály #2006. hozzászólásáraKedves Mihály ezek az adatok a nagyságrend szemléltetését szolgálták és nem tény adatok ennyi erővel azt is írhatná, hogy 100 ezer mázsa szőlőből készítünk 200 ezer hl bort, ha már ordas nagy kamut akar írni akkor ne fogja vissza magát...
Válasz Mihály #2006. hozzászólásáraAzért csinálnak citromlevet meg mindenféle "italokat"mert ahhoz mehet a cukor!Így jut a +30 liter vízhez is!Másik meg az hogy játszik a cukorfokkal!!!Csak 17.1 fokot ír be,közbe meg van hogy 20 felett is van!Az is bírja a szállító tartályok mosását!!Vízzel!
Válasz efeszrobi #2003. hozzászólására ugye már le is írtad hogy pancsoltok mert " Az általunk felvásárolt, évjárattól függően 100-150-200 ezer mázsa szőlő minden kilogrammja magyar, ahogy a belőle palackozott 100-150-200 ezer hektoliter bor és pezsgő is magyar." ezt soha nem jön össze szőlőből 1q szőlőből össze tehetitek a kezetek ha 70 litert palackozni lehet tehát már 30 liter pancs megy hozzá mázsánként tessék...???? ja csak 28 l kell a hely a cukornak is
Válasz efeszrobi #1998. hozzászólására nem fogsz te azoktól az országoktól egy litert se vásárolni. Megsúgom. Idehozza késztermékként. Rád épp úgy nem lesz szükség , mint ahogy ránk nem.
De hajrá.
Senki nem kívánja a halálotokat. Fogjátok fel hogy vége a 30 év harácsolásnak. Vagy együtt mászunk ki a szarból és partnerek lesztek benne, vagy utánunk döglötök a süllyesztőbe. Majd megy a ószeres cigány és viszi vasba a pincét.
Válasz efeszrobi #1987. hozzászólásáraOtt az összeesküvés elmélet a Nebih oldalán.....
Válasz Matyi50 #2002. hozzászólásáraÖn valamit nagyon félre ért... Az általunk felvásárolt, évjárattól függően 100-150-200 ezer mázsa szőlő minden kilogrammja magyar, ahogy a belőle palackozott 100-150-200 ezer hektoliter bor és pezsgő is magyar. A bortörvény ugyanis nem teszi lehetővé, hogy olasz borból magyar bor készüljön az olasz borból olasz bor készül, akkor is ha Magyarországon palackozzák, de ez estben a címkén feltüntetésre kerül a bor tényleges származási helye. A történetben az egyedüli összetevő ami olasz vagy spanyol az a bor világpiaci ára mert bár a hozzászólásokból ítélve sokan úgy gondolják, hogy akkora bor hatalom vagyunk, hogy majd mi megmondjuk mennyi egy liter bor ez nagyon nagy tévedés.
Válasz efeszrobi #2001. hozzászólásáraAkkor ezek szerint minden magyarnak mondott palackba az olasz bor megy?Hoppá!Vagy hogy is van ez?
Válasz Matyi50 #1997. hozzászólásáraTermészetesen a saját érdekemet képviselem ami megegyezik annak a 300 szőlőtermelőnek az érdekével akik 20-30 éve és idén is nekünk adják el a szőlőt. Szóval ez akár nevezhető közös érdeknek is. Ha én idén nem fogom tudni eladni a 100 Ft-ért felvásárolt szőlőt mert a kutya nem fogja megvenni a 200 Ft/l áron azt a bort amit az Olaszok 100 Ft-ért adnak leszállítva. Akkor ezek a gazdák jövőre egy jó termés esetén, zöldszüret, lepárlás és egyéb piac torzító intézkedések nélkül nagyon nagy bajban lesznek.
Az "igazi" szőlőtermesztést és az "igazi" borvidéket sajnos nem tudom értelmezni, ezek szerint vannak nem igazi borvidékek is De megnyugtatlak jártam ezeken a szerinted igazinak mondott borvidékeken is. A Svájcra való hivatkozásod azért több mint komikus a maga 18-20 ezer hektár körüli szőlőterületével és pont Svájc az az ország, ahol törvényileg megengedett a borok cukortartalmának utólagos növelése szóval ennyit az eredetvédett minőségi svájci borokról. Egerbe, Mátrába, Tokajba is ugyan az a probléma, hogy nem hatékony és gazdaságos a szőlőtermesztés jelenlegi formája. Természetesen ott is és az alföldön is van jó pár olyan gazda, aki belátta ezt és tett is azért, hogy ezen változtasson.
Válasz Matyi50 #1997. hozzászólására Megtanultak ezek mindent csak azt nem hogyan lehet eladni valamit áron felül alul nagyon megy de eladni azt nem tudják ... tőlünk nyugatra pl a név sokat nyom a latba ha bizonyítható csak a legnagyobbak közül Elvis az mindent visz akár milyen kis viccek vacak milliókat ér ha bizonyíthatóan az övé volt ne ezt kellene megtanulniuk de csak tönkre tenni tudták anno Tokaj ki fog itt vásárolni asszút mikor ablakmosónak adták el röhej országban...
Válasz Matyi50 #1997. hozzászólására Ez jó
Válasz medikus #1994. hozzászólásáraNekem mindegy, hogy 100 x 1 hektárról vagy 1x100 hektárról érkezik a szőlő neked nem mindegy költség szempontjából. Azért mert valamire támogatást adnak nem azt jelenti, hogy élni is kell vele, mert akkor kerül az ember olyan helyzetbe, hogy elkölt egy csomó pénzt teljesen átgondolatlanul és értelmetlenül csak azért mert az EU adta. Javaslom a precíziós szőlőtermesztésnek olvass utána. Lehet azon vitatkozni, hogy ki, hogy ül a lovon, de ha az a ló megdöglik, akkor pár éven belül se szőlő se bor nem lesz csak az amit megvásárolunk azoktól az országoktól, ahol megértették, hogy mit kellene csinálni.
Válasz efeszrobi #1992. hozzászólásáraNehéz lesz személyeskedés nélkül reagálni,.de megporóbálom.
Ember!
Látszik kiknek és kinek az érdekeit képviseled és mennyire közöd is van az igazi szőlőtermesztéshez és borkészítéshez!
Ember! Elaprózódott? Voltál már Franciaország,Spanyolország,Olaszország,Svájc, igazi borvidékein?
Esetleg Eger,Gyöngyös,Tokaj,Badacsony környékén?Ott sem a kis parcellaméret teszi gazdaságtalanná a termelést,hanem az ilyen gusztustalan belemagyarázó vadkapitalista üzletpolitika és hozzáállás.
Külföldön,sőt idehaza is a jó fekvés és ásványi anyagok miatt akár a legszarabb fekvésű helyet is betelepítik,mert az eredete és a borrégióra jellemző minőséget szeretnék előállítani,amit csak az ottani talaj,a z ottani mikroklíma tud!!!!Nem ízetlen,savatlan,vagy éppen savas sz@rt tzöbbszáz hektáros táblákból,amiről te vízionálsz!
Tipikus rutinos duma,amivel a kisebb termelők kedvét elvenni ,a jó területeit meg olcsón megkaparintani lehet így.
Szerinted minek van a tájjelleg,minek lett évszázadok óta kialakítva a borvidéki eredetvédelem,vagy az adott vulkáni borrégiók? Ilyen alapon turjuk el a hegyet,hogy legyenek minél egybefüggőbb és nagyobb táblák...vagy telepithetnénk Békésbe ,Csongrádba is kékfrankost,vagy sárgamuskotályt ....
A dilettantizmus és a hülyeség határtalan ahogy látom...a rutin meg az évek biztos...
Válasz Mihály #1995. hozzászólására 21-dik század lenne de hát a technika ördöge
Válasz efeszrobi #1987. hozzászólására Sajnos nem zörög a haraszt ha szél nem fújja szóval ezek bármennyire is titkosak akarnak maradni kikerülnek mert a sofőröknek jár a pihenő ahol általában többen szoktak össze futni s van idejük beszélgetni s ha az egyik cukrot visz(vit) ugyan oda azoknak már nehéz elmagyarázni hogy bor hamisítás helyet ugye a gyümölcs íz fokozása folyik és innentől kezdve már nem összeesküvés elmélet hanem való világ sajnos de úgy néz ki hogyha egészséges(hagyományos) szőlőből készült bort szeretnénk inni akkor elébb a fogyasztó védelemnek ki kell harcolni hogy jelöljék amelyik a szőlőn kívül mást is tartalmaz árulni árulhatjátok (mindegy mitől hullnak a löttytől vagy a herbáltól) de én aki bort akarok inni tudjam mi van a palackba zárva de ép most linkeltem a dühöngőbe mit is tartogat nekünk a 2 század nos nem sok kedvem lett tőle finoman fogalmazva
Válasz efeszrobi #1992. hozzászólásáraMeg kellene mutatnod hogy kell csinálni! Más faxával csalánt verni könnyű ám!Nem mindegy neked hogy 100x 1hektárról öntik a garatodba a szőlőt?Fajta összetétel!Azt ültetnek,amire támogatást adnak!Ott kellene reklamálnod ahol az engedélyt kiadják!Alacsony gépesítettség.Bizony az elektromos metszőollót nem Gps vezérli!Mit kellene még gépesíteni?Épp az a baj,hogy a szőlő ár nem fedezi a gépesítés költségét! Közbe meg borászt nem láttam még Trabanttal közlekedni!Milliárdos támogatásokat vettek fel a borászatok,de a kombájnos szőlőre nem tudtak felkészülni!Milyen gépesítés hiányról beszélsz!Fordított lovon ülsz,vagy nem jó filmet nézel!
Válasz cicceger #1970. hozzászólásáraÚgy gondolom, hogy egy fórumba, ahol többség név nélkül írogat, nekem se kell bemutatkoznom. De nem kell hozzá nagy nyomozó tehetség, hogy melyik cég képviselője vagyok, tekintve, hogy az adott cég felvásárlási ajánlatát is én tettem közzé.
Válasz Agronomus #1969. hozzászólásáraAbban egyetértünk, hogy jelenlegi formájában történő szőlőtermesztést nem fedezi se a 100 Ft de még a 150 Ft-se. Ennek elsődleges oka az elaprózott méretgazdaságosság alatti, egymástól sokszor több km távolságban található szőlőterületek a jelenlegi fajta összetétel az alacsony gépesítettség a klimatikus viszonyokhoz történő alkalmazkodás hiánya stb stb. Hatékony, gazdaságos szőlőtermesztés esetében elegendő lenne a 100 forint és maradna rajta haszon is.
Tájékoztatás a borok világpiaci áráról...
Válasz Matyi50 #1972. hozzászólásáraAzért a Chardonnay árát ne hasonlítgassuk már a Biancához.
Válasz msi74 #1986. hozzászólásáraÍgy van a legtöbb magyar borászat növelte az exportját az elmúlt hónapokban a kiszállított lédig borok 90%-nak az átlagára 0,27-0,30-0,35 eur között mozgott, amely a jövőben sem fog jelentős mértékben változni hiszen jelenleg ez a világpiaci ár. Ha továbbra is szeretnénk megtartani ezeket az export piacokat akkor ehhez kell alkalmazkodni.
Válasz Boroska #1973. hozzászólásáraMár ne is haragudj, de ilyen scifi filmbe illő összeesküvés elméletekre nem is szeretnék reagálni, mert valóság tartalmát tekintve kb egy szinten van titkos háttérhatalmakról a chemtrailről meg a gyíkemberekről szóló konteokkal.
Válasz efeszrobi #1959. hozzászólásárahttps://magyarmezogazdasag.hu/2020/07/06/mi-helyzet-magyar-borral-kulkereskedelmunk-2020-elejen
Válasz efeszrobi #1959. hozzászólásárahttps://magyarmezogazdasag.hu/2020/07/06/mi-helyzet-magyar-borral-kulkereskedelmunk-2020-elejen
Válasz Matyi50 #1971. hozzászólására
Na rizlingszilváni tegnap géppel leszedve 20% termés csökkenés, ma kisburgundi
Na rizlingszilváni tegnap géppel leszedve 20% termés csökkenés, ma kisburgundi
Válasz efeszrobi #1968. hozzászólásáraDe még igy név nélkül sem válaszoltál a lényegre: Adtál már el egy kamion olaszrizlinget úgy hogy az olaszrizlingből volt 100% ban? Vagy szürkebarátot vagy leánykát vagy sorolhatnám.
Aki idejön hozzátok Németországból tárgyalni az mindezzel tisztában van. Hidd el. Nem kezd el sértegetni , hogy lőrét árulsz vagy jobb esetben csak biankát olaszrizling néven. Nem teszi, mert okos , üzletet kötni jött és nem sértegetni, alázni. De nem is fogja 2 eurorol kezdeni az ajánlatát mert beskatulyáztátok a magyar bort z 0.27 e kategóriába . Innen indul aztán kicsit fel kicsit le.
Válasz efeszrobi #1968. hozzászólásáraCsak egy tavalyi nem forumos adat:
https://winenews.it/en/bulk-wines-the-prices-of-italian-pdo-falling-and-the-gap-is-getting-wider-say-ismea-data_392939/
Ti akkor 40 forintért vettétek a szőlőt....
És ezek átlagárak.
Hol látsz 27 centet?
Válasz Mihály #1977. hozzászólásáraA forgalmat adó vevőkört,piacot meg kell tartani,mert eltünik hamar. Így történik az hogy nincs szőlő egy cégnél elég de bor meg ezerhektó szám keletkezik valahonnan mégis.Szép csomagolás,jó minőség meg hiányzik már.
Cipöböl is ha pipa embléma van rajta bármilyen hamisat el lehet adni.
Válasz efeszrobi #1968. hozzászólására"Meg kellene tanulni hatékonyan szőlőt termelni és bort készíteni ennyi a megoldás kulcsa."
Magyarra fordítva: termelő ha nem tud nagyon olcsón,fillérekért minőségi szőlőt előállítani,inkább hoznak be külföldről,a termelö meg kenje a hajára. Na az ilyen cégek működésénél kéne import határt szabni a közvetlen vagy közvetett,feldolgozatlan vagy feldolgozott szőlő,must,bor vagy azokra hasonlító moslékok tekintetében.Tényleg így a történelmi borvidékeken termelt minőség helyett tele a piac meg a polcok minöséginek hazudott moslékkal, szép üvegekbe palackozva amiböl 0.6liter is már 1000-1500forint .
Válasz Boroska #1976. hozzászólására Ez kell a világnak már lassan tényleg a holdon vagy a Marson fogunk élni műkutya szaron meg mű bort iszunk rá itt a földön meg tönkre mennek a történelmi borvidékek kivágják az öreg szőlőket mert az embereket becsapva a kémiai anyagokat adják el nekik
Válasz Mihály #1974. hozzászólásáraKell hozzá a szőlő, teljesen "digitálisan",szintetikusan, szőlő nélkül még a amcsiknak sem sikerült iható, élvezhető borszerű italt készíteni. Pedig nagyon rajta vannak:
https://www.newscientist.com/article/2088322-synthetic-wine-made-without-grapes-claims-to-mimic-fine-vintages/
Válasz Boroska #1973. hozzászólásáraHm, oké. Üdítőitalgyártáshoz, tirázslikőr készítéshez kell a cukor.
A többi kérdésre adott válasz azért érdekel.
Válasz Boroska #1973. hozzászólására Hú vazze akkor szőlőt nem is látott borokat árulnak a nagy borászatok ????? elérte őket is a 21 század csak még a fénymásolót nem használják ezek szerint de hamarosan még a hulladékból is bort készítenek de a gyümölcsökből tilos elvileg lassan ki kell kényszeríteni a fogyasztó védelemnek hogy jelöljék a szőlőből készült borokat a pancslétől külön vagy marad a régi hordóban érlelt borok de csak jó ismerőstől mert régiek is tudtak néhány apróságot amitől telt a hordó meg a pince