Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak637 FtBenzin árak617 FtEUR413.74 FtUSD403.71 FtCHF441.89 FtGBP499.25 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Mai infó: Varga Pincészet Kft. hívogatja a gazdákat, hogy hiány van a rizlinszilvániból, vigyék hozzájuk.
65 ft/kg nettó, kombájnos szüretnél + 5 ft/kg.
Üdv. Csak egy adat, hogy mennyire is nagy termés van. Irsai tavaly 56 mázsa, idén 33 mázsa. 0.6 ha. Ismerősé kb ugyanez a súlykülömbözet. De sebaj majd a hnt irányt mutat.
Valakinek közületek kollégák esetleg lenne eladó csemege szőlője Pest esetleg Bács-kiskun északi részén, kellene vagy tíz láda a családnak egy kis "nasira"??? Köszi előre is a segítséget?
Válasz Matyi50 #1914. hozzászólásáraigen, pontosan. Aztán a tejnél is maradt 1 ember (axiálos zsolti) akitől némi pofozkodás keretén belül a gázszerelő elveszi a céget (alföldi).
Meg persze marad cs sanyibácsi is, mert őt még nem tudták leuralni.
Válasz Boroska #1913. hozzászólásáraAmíg a spekuláns ,haszonleső szektor az ágazaton belül is létezik,ami csupán abból az árkülönbözetből,árlenyomásból él évek óta,amit épp az adott évben le tudnak tolni a termelők torkán,sokszor felsőbb asszisztenciával,addig nincs miről vitatkozni sem. Az érdekvédelem gusztustalanul beolvadt közéjük.
Az egriek már érdekvédelmen belüli érdekvédelmet csinálnak... a felvásárlók meg mégis 70-80-90as BRUTTÓ árakkal röhögnek a termelő pofájába,"tegyed ahova akarod akarod ha nem tetszik" címszóval
Azok a borászatok,akik felvásárolnak,mert kurvajó biznisz, de helyben vannak, inkább szépen sunyiban támogatják az alacsony árakat,hiszen nekik is mégtöbb ugy a hasznuk.
Ha ezt bojkottálnák is a termelők,hogy nem szüretelnek 2020ban, behoznának 5000vagon külföldi lőrét,amiből csinálnának éjszakánként némi kémiával 1000-et .
A kicsit meg feljelentik,mert a jófogáson kínált eladó szőlőt nem adózta le.
Kezd ez is olyan lenni,mint a tej...a tejtermelő magánemberek,kis cégek tönkrementek,nevetségesen pofájukba röhögve próbálták átvenni tőlük a tejet,a tejipari cégek meg vízből csinálták a löttyöket amire rányomtatták,hogy tejital,ezt később már szabályozni kellett,annyira gusztustalan szintig süllyedtek,de mégis hagyták ezt az egész rendszert működni.
Válasz medikus #1912. hozzászólásáraSzerintem kétféle borászat van: az egyik folyamatosan törekszik a nagyobb saját területre. Érdekes módon ők fizetnek a legkevesebbet napszámosnak, traktorosnak. Az elmúlt 2 évben már folyamatos munkaerő hiánnyal küzdenek, emiatt nem tudják növelni a művelt területet. Mivel tudják, hogy drágán termelnek (300Ft/kg felett),ezért is törekszenek felvásárlásra, inkább csak versenyborok terméskorlátozott alapanyagait termelik maguknak. Idén már próbálkoztak kiadni részes művelésbe a területeik egy részét, de kiröhögték őket.
A másik borászat csak felvásárlásban gondolkodik. Szerintük mindig lesz olyan szőlőtermelő,akit lehet gyötörni. Ha úgy látják, fogytán van, keresnek egy-két ambiciózus fiatalt,megtámogatják egy kis pénzzel, hogy telepítsen,aztán tíz évig muszáj lesz termelni,gyakorlatilag ingyen neki.
A második fajta adja fel (adta fel) először a borászkodást. Eladja (eladta) a cégét, ő már eddig megkereste a pénzét, másba fektet.
Mi alapján és egyben meddig működik mindkét gazdasági modell?
Az egyik alap a szőlőtermelők hiszékenysége, reménye a jobb árba.Ezt már megbeszéltük.
A másik alap a felvevőpiac: a legolcsóbb, legigénytelenebb lőréket állítják elő ezek a nagy cégek és szállítják be a multiláncokhoz. A magyar emberek pedig megveszik.
Mindenki tudja (borászat,multilánc, hatóság) hogy ezek a "borok" milyenek (3-4 liter bor 1kg szőlőből), de senki nem akar vagy mer a rendszerbe beavatkozni.
Ausztriában 1986-ban volt belőle botrány: ott végül glikollal (autók hűtőfolyadéka) hamisították a bort, pár fogyasztó meghalt.Akkor Magyarországon 180 ezer ha szőlő volt, Ausztriában 45 ezer hektár.
Az osztrákok lesitteltek pár embert, és szigorúan rendbe tették az ágazatot. Azóta ők a világ elismert bortermelő országává nőtték ki magukat, 65 ezer hektárra növelték a termőterületet.
Magyarországon eközben 60 ezer hektárra (vagy az alá) csökkent a terület és tavaly karácsony előtt az egyik legnagyobb külföldi piacunkon, Szlovákiában betiltották több magyar bor forgalmazását, hamisításra hivatkozva.
Itt tartunk most.
Válasz Boroska #1909. hozzászólásáraNem hagyják abba!Mindig van támogatás!Ültetnek!A borász tudja pontosan hány hektár van,amit 10 évig legalább művelsz!Nincsenek azok az ilyentől megijedve!Csak gondolod!
Válasz Boroska #1906. hozzászólására
Igen én is ezt látom. 100ft-os szőlőből, megélni sem lehet nem hogy fejlődni. Vicc az egész. 49 évesen én is külföldre kacsingatok. Saját földjeinken vagyunk rabszolgák!
Válasz medikus #1908. hozzászólásáraMármint mit? Hogy abba fogják hagyni a termelők? Vagy a nagy cégek gazdái? A kistermelők azért, mert végleg ellehetetlenülnek. A nagyok meg azért, mert nem lesz már az a zsíros haszon.
Válasz lemken #1905. hozzászólásáraAzt tapasztalom, hogy a "meggondolatlan", "minden mindegy, csak borítsunk" kistermelők lassan kikopnak a rendszerből. Aki profi, 5-10-50ha-on termel, folyamatosan számol és ha nem jön be a számítás, kivágja a szőlőt és áttér másra. Sokakat jelenleg a 2016-17-es AKG tart vissza a kivágástól. Ez jövőre lejár, így ha idén sem lesz a Bianca 140-150Ft, a kékfrankos 180-200 Ft/kg, akkor 5-10 000 ha szőlőültetvény megy majd a kazánba és lesz helyette gyenge szántó vagy akácerdő.
És persze ekkor majd befejezi majd egy-két nagy felvásárló is a "termelést".
Válasz msi74 #1874. hozzászólásáraOtt a lényeg egy fél mondatban:"A magyar azt nem tudja kinőni" Hiába a rendszerváltásnak csúfolt valami 30 évvel ezelőtt már lezajlott, hiába a mostani csodakormányzás alsóbb szinten a helyzet változatlan. Ganyé ganyé ganyé hátán.......és lassan kezdünk benne fuldoklani.....de ez senkit nem érdekel mert most is csak az fuldoklik aki a munka oroszlánrészét végzi. A többi meg jól el van mert Ő/Ők meg a haszon élvezője/élvezői. Ez nem fog változni sem most sem 10-20-30 év múlva! Aki változás szeretne annak össze kell pakolni és legalább Ausztriáig meg sem kell állni!
Válasz Matyi50 #1902. hozzászólásáraIgen, de az olaszrizling még mindig csak 70-80 ft/kg nettóban. 12t/ha esetében, az is művelési költség alatt van (960e ft).
Válasz Matyi50 #1902. hozzászólásáraNem gondolom öngólnak. A tanács tagjai a helyi nagy cégek emberei. A borvidék küldöttei a Hnt-be a két helyi legnagyobb felvásárló cég tulajdonos-igazgatója (Egri Csillagok Zrt, Ostorosbor Zrt). Ők most kinyilvánították, hogy a hozamkorlátozott (136q/ha) szőlőért adnak ennyit, míg az alföldiek az OFJ (180q/ha) szőlőért már 1 hónapja is szerződésben ennyit írtak.
A harmadik nagy cég (Varga Kft Badacsonyörs- Feldebrő) azzal hívogatta körbe a termelőket, hogy kössenek szerződést, a tavalyi ár alá biztosan nem fognak menni.
A birka nép örül, hogyha átveszik egyáltalán a szőlőt.
Nem hiába tartja a mondás: "amíg trágya van, veréb is van."
"Arról is született határozat, hogy a fenntartható termesztéshez hektáronként nettó 1,6 millió forint, a szőlő értékesítéséből származó árbevétel szükséges."
Ehhez meg méginkább!
Következő határozat az lesz,hogy aki nem termel ennyit az vágja ki,adja el..
Válasz sonkabence #1898. hozzászólásáraTeljesen mindegy,legyen Mátra,Balaton,Kunság... látod a hegyközség székeiben ellenérdekelt felek ,sokszor maguk a felvásárlók ülnek,nem érdekük a magas,de még az európai szintű felvásárlási ár kialakítása sem. Helyette vannak olyan helyek látod,ahol újsághirdetésben teszik közzé amit el kéne érni... ezzel el is végezték a dolgukat újabb 12hónapra...
Válasz Matyi50 #1897. hozzászólásáraKíváncsi leszek az árak alakulására a korai fajták szürete után. Nem lesz meg a tavalyi mennyiség se... A korai fajták viszonylag szépen mutatnak. Kékfrankos kevés fürtöt hozott. Bianka, Kövidinka elrúgta magát. Cabernet viszonylag szép, de nem lesz nagy termés abból sem. A hnt a tavalyi mennyiség fölé pozícionált, nyilván nem véletlen... a kékszőlőnél a beharangozott 100ft az új 60ft. A 3 évvel ezelőtti 100ft-hoz egy nagyon jó termést kaptunk, idén egy gyengécske közepes termés lesz. Jövőre kivonják az olcsó szereket, feketerothadás egyre látványosabban fertőz. (Hála a kombájnos szüretnek is) Interspecifikus fajtákat is lehet ugyanúgy permetezni ellene. Nagyon minimum egy 40% áremelés kellene sűrgősen!
Válasz szolo001 #1896. hozzászólására
A felvásárlók meg,akik sokszor ugyanezekben a székekben ülnek röhögve azt mondják,hogy 70-90 bruttó! Gyerekek rakjunk már ki egy ellen hirdetést is
Pont mellette meg a hegyközség egy hirdetési újság egyik alsó sarkában próbál ejnye bejnyézni,miközben szerte az országban a vezetőik maguk is borászatok és felvásárló cégek tulajdonosai ? Így üzenget az érdekvédelem a piaci szereplőknek,vagy önmagának?Ennyi az érdek érvényesítés és piaci,értékesítési koordinálás? Na ne már.
Válasz medikus #1893. hozzászólásáraEzt nem értem egyébként,mire érted konkrétan,mivel a szőlő is úgymond világpiaci árhoz igazodik egyre inkább...hiába van a borok között már óriási árkülönbség utána ami mégis ugyanabból a szőlőből készül. A nagy nevű francia,spanyol,olasz unescós történelmi borvidékek szőlő árait persze nem szabad ide sorolni,mert az külön világ. Ez is megérne egy misét.
A napi élelmiszer árak teljesen különállnak idehaza is már pl a búza valós árától.
A kovászolt házi jellegü ott is van 2.40 euróértért is meg a többmagvas 3euróért..,az is ezer ft felett van itthon már bőven kilója... szóval nincs sok különbség..ja és ez olaszország.persze nem a fővárosok kézmüves belső kereületi luxi üzleteinek árait kell nézni.
Válasz szőlész77 #1891. hozzászólásáraÁrlenyomásra aktuális. Amig olyan cégek működnek,akik millióliterszám importálják a külföldi mustot,vagy a hazait szétpancsolják ,agyonhígítják ,mert olyan jó,addig kell valami ,amivel mindig letörik az árakat.
Idehaza szinte minden termelő eredetvédett,borvidékről származó szőlőt termel.Lentebb be lett rakva,hogy külföldön jelenleg az mennyiért megy,meg az is hogy a sima ,nem tájjelegűnek,nem eredetvédett fehér szőlőnek is duplája az ára olaszba,mint amit itt van pofájuk adni érte. Mégis import must meg bor ami még mindig okozza a káoszt.Kérdés hogy ez valós import e vagy csak papiron az .
Válasz szőlész77 #1878. hozzászólásáraArról is írhatnának már cikket,hány olyan borászati díszcég van,akinek egy tőke szőleje nincs,vagy olyan akinek a szőlőterületéhez mérten hazai felvásárlás nélkül is csillagászati a must és borforgalma, vagy ha vásárol fel,akkor miért nem a hazai termelők által megtermelt szőlőből vásárol megfelelő mennyiséget, mnegfelelő áron.... ja hogy azért,mert azt nyomon lehet követni,nem lehet a számokkal meg a hektoliterekkel,alkoholtarttalommal,cukortartalommal később játszani.. a tartálykocsis ide oda,ki be játékkal lehet halálra keresni magukat...
Válasz medikus #1875. hozzászólásáraIgen!Pont ez az,amivel elintézik a magyart. Kapitalista,anarchista maffia piacpolitika.
Bedobnak egy megalázóan alacsony árat,hogy utána pár forintot emelve ezt mondva "mégse annyi" leadja a termelt árút .
Válasz Matyi50 #1872. hozzászólásáraKis időutazás, 38/38 oldal 10 évet vissza repülünk de a helyzet változatlan. Balkáni kormányzat, Balkáni stílus, csóróság, a magyar ezt nem tudja kinőni. Véleményem: ez az ország kiszolgáló csicska ország volt és az is marad :( zöme már lelépett
Válasz Matyi50 #1872. hozzászólásáraKis időutazás, 38/38 oldal 10 évet vissza repülünk de a helyzet változatlan. Balkáni kormányzat, Balkáni stílus, csóróság, a magyar ezt nem tudja kinőni. Véleményem: ez az ország kiszolgáló csicska ország volt és az is marad :( zöme már lelépett
Válasz Erdőjaro #1870. hozzászólására120 és 150 Ft között kéne a minimum árnak lennie csak 300as euróval számolva ,ha az olasz legxarabbat nézzük is alapul! Erre van 80 meg 90/kg. No komment.
Válasz Matyi50 #1869. hozzászólásáraNehezen olvasható,de az olasz 4,2 és 20 euró között mozog kilónként. A drágább a Doc,eredetvédett,történelmi borvidék tájról származó.
Ez érthető is,de hogy még ott is 4 euró egy kiló legolcsóbb szőlő ára,az tényleg sokat elmond a hazai állapotokról. Idehaza meg tényleg fél euró se akarnak adni egy kilóért.
A svájci az külön világ... azzal nem szabad foglalkozni.
3519 hozzászólás
Mai infó: Varga Pincészet Kft. hívogatja a gazdákat, hogy hiány van a rizlinszilvániból, vigyék hozzájuk.
65 ft/kg nettó, kombájnos szüretnél + 5 ft/kg.
Üdv. Csak egy adat, hogy mennyire is nagy termés van. Irsai tavaly 56 mázsa, idén 33 mázsa. 0.6 ha. Ismerősé kb ugyanez a súlykülömbözet. De sebaj majd a hnt irányt mutat.
Válasz Ares 826 #1916. hozzászólásáraHogy vennéd át?
Valakinek közületek kollégák esetleg lenne eladó csemege szőlője Pest esetleg Bács-kiskun északi részén, kellene vagy tíz láda a családnak egy kis "nasira"??? Köszi előre is a segítséget?
Válasz Matyi50 #1914. hozzászólásáraigen, pontosan. Aztán a tejnél is maradt 1 ember (axiálos zsolti) akitől némi pofozkodás keretén belül a gázszerelő elveszi a céget (alföldi).
Meg persze marad cs sanyibácsi is, mert őt még nem tudták leuralni.
Válasz Boroska #1913. hozzászólásáraAmíg a spekuláns ,haszonleső szektor az ágazaton belül is létezik,ami csupán abból az árkülönbözetből,árlenyomásból él évek óta,amit épp az adott évben le tudnak tolni a termelők torkán,sokszor felsőbb asszisztenciával,addig nincs miről vitatkozni sem. Az érdekvédelem gusztustalanul beolvadt közéjük.
Az egriek már érdekvédelmen belüli érdekvédelmet csinálnak... a felvásárlók meg mégis 70-80-90as BRUTTÓ árakkal röhögnek a termelő pofájába,"tegyed ahova akarod akarod ha nem tetszik" címszóval
Azok a borászatok,akik felvásárolnak,mert kurvajó biznisz, de helyben vannak, inkább szépen sunyiban támogatják az alacsony árakat,hiszen nekik is mégtöbb ugy a hasznuk.
Ha ezt bojkottálnák is a termelők,hogy nem szüretelnek 2020ban, behoznának 5000vagon külföldi lőrét,amiből csinálnának éjszakánként némi kémiával 1000-et .
A kicsit meg feljelentik,mert a jófogáson kínált eladó szőlőt nem adózta le.
Kezd ez is olyan lenni,mint a tej...a tejtermelő magánemberek,kis cégek tönkrementek,nevetségesen pofájukba röhögve próbálták átvenni tőlük a tejet,a tejipari cégek meg vízből csinálták a löttyöket amire rányomtatták,hogy tejital,ezt később már szabályozni kellett,annyira gusztustalan szintig süllyedtek,de mégis hagyták ezt az egész rendszert működni.
Válasz medikus #1912. hozzászólásáraSzerintem kétféle borászat van: az egyik folyamatosan törekszik a nagyobb saját területre. Érdekes módon ők fizetnek a legkevesebbet napszámosnak, traktorosnak. Az elmúlt 2 évben már folyamatos munkaerő hiánnyal küzdenek, emiatt nem tudják növelni a művelt területet. Mivel tudják, hogy drágán termelnek (300Ft/kg felett),ezért is törekszenek felvásárlásra, inkább csak versenyborok terméskorlátozott alapanyagait termelik maguknak. Idén már próbálkoztak kiadni részes művelésbe a területeik egy részét, de kiröhögték őket.
A másik borászat csak felvásárlásban gondolkodik. Szerintük mindig lesz olyan szőlőtermelő,akit lehet gyötörni. Ha úgy látják, fogytán van, keresnek egy-két ambiciózus fiatalt,megtámogatják egy kis pénzzel, hogy telepítsen,aztán tíz évig muszáj lesz termelni,gyakorlatilag ingyen neki.
A második fajta adja fel (adta fel) először a borászkodást. Eladja (eladta) a cégét, ő már eddig megkereste a pénzét, másba fektet.
Mi alapján és egyben meddig működik mindkét gazdasági modell?
Az egyik alap a szőlőtermelők hiszékenysége, reménye a jobb árba.Ezt már megbeszéltük.
A másik alap a felvevőpiac: a legolcsóbb, legigénytelenebb lőréket állítják elő ezek a nagy cégek és szállítják be a multiláncokhoz. A magyar emberek pedig megveszik.
Mindenki tudja (borászat,multilánc, hatóság) hogy ezek a "borok" milyenek (3-4 liter bor 1kg szőlőből), de senki nem akar vagy mer a rendszerbe beavatkozni.
Ausztriában 1986-ban volt belőle botrány: ott végül glikollal (autók hűtőfolyadéka) hamisították a bort, pár fogyasztó meghalt.Akkor Magyarországon 180 ezer ha szőlő volt, Ausztriában 45 ezer hektár.
Az osztrákok lesitteltek pár embert, és szigorúan rendbe tették az ágazatot. Azóta ők a világ elismert bortermelő országává nőtték ki magukat, 65 ezer hektárra növelték a termőterületet.
Magyarországon eközben 60 ezer hektárra (vagy az alá) csökkent a terület és tavaly karácsony előtt az egyik legnagyobb külföldi piacunkon, Szlovákiában betiltották több magyar bor forgalmazását, hamisításra hivatkozva.
Itt tartunk most.
Válasz Boroska #1909. hozzászólásáraNem hagyják abba!Mindig van támogatás!Ültetnek!A borász tudja pontosan hány hektár van,amit 10 évig legalább művelsz!Nincsenek azok az ilyentől megijedve!Csak gondolod!
Válasz Boroska #1906. hozzászólására
Igen én is ezt látom. 100ft-os szőlőből, megélni sem lehet nem hogy fejlődni. Vicc az egész. 49 évesen én is külföldre kacsingatok. Saját földjeinken vagyunk rabszolgák!
Válasz medikus #1908. hozzászólásáraNekünk Mohács kell!
Válasz medikus #1908. hozzászólásáraMármint mit? Hogy abba fogják hagyni a termelők? Vagy a nagy cégek gazdái? A kistermelők azért, mert végleg ellehetetlenülnek. A nagyok meg azért, mert nem lesz már az a zsíros haszon.
Válasz Boroska #1906. hozzászólásáraEzt csak úgy gondolod!
Válasz Boroska #1903. hozzászólásáraJa,úgy nem öngól,inkább a termelőknek kegyelempénz.
Válasz lemken #1905. hozzászólásáraAzt tapasztalom, hogy a "meggondolatlan", "minden mindegy, csak borítsunk" kistermelők lassan kikopnak a rendszerből. Aki profi, 5-10-50ha-on termel, folyamatosan számol és ha nem jön be a számítás, kivágja a szőlőt és áttér másra. Sokakat jelenleg a 2016-17-es AKG tart vissza a kivágástól. Ez jövőre lejár, így ha idén sem lesz a Bianca 140-150Ft, a kékfrankos 180-200 Ft/kg, akkor 5-10 000 ha szőlőültetvény megy majd a kazánba és lesz helyette gyenge szántó vagy akácerdő.
És persze ekkor majd befejezi majd egy-két nagy felvásárló is a "termelést".
Válasz msi74 #1874. hozzászólásáraOtt a lényeg egy fél mondatban:"A magyar azt nem tudja kinőni" Hiába a rendszerváltásnak csúfolt valami 30 évvel ezelőtt már lezajlott, hiába a mostani csodakormányzás alsóbb szinten a helyzet változatlan. Ganyé ganyé ganyé hátán.......és lassan kezdünk benne fuldoklani.....de ez senkit nem érdekel mert most is csak az fuldoklik aki a munka oroszlánrészét végzi. A többi meg jól el van mert Ő/Ők meg a haszon élvezője/élvezői. Ez nem fog változni sem most sem 10-20-30 év múlva! Aki változás szeretne annak össze kell pakolni és legalább Ausztriáig meg sem kell állni!
Válasz Matyi50 #1902. hozzászólásáraIgen, de az olaszrizling még mindig csak 70-80 ft/kg nettóban. 12t/ha esetében, az is művelési költség alatt van (960e ft).
Válasz Matyi50 #1902. hozzászólásáraNem gondolom öngólnak. A tanács tagjai a helyi nagy cégek emberei. A borvidék küldöttei a Hnt-be a két helyi legnagyobb felvásárló cég tulajdonos-igazgatója (Egri Csillagok Zrt, Ostorosbor Zrt). Ők most kinyilvánították, hogy a hozamkorlátozott (136q/ha) szőlőért adnak ennyit, míg az alföldiek az OFJ (180q/ha) szőlőért már 1 hónapja is szerződésben ennyit írtak.
A harmadik nagy cég (Varga Kft Badacsonyörs- Feldebrő) azzal hívogatta körbe a termelőket, hogy kössenek szerződést, a tavalyi ár alá biztosan nem fognak menni.
A birka nép örül, hogyha átveszik egyáltalán a szőlőt.
Nem hiába tartja a mondás: "amíg trágya van, veréb is van."
Válasz Boroska #1901. hozzászólásáraTehát az összes többit ez alá árazták be! Ekkora öngólhoz csak Gratulálni lehet!
"Arról is született határozat, hogy a fenntartható termesztéshez hektáronként nettó 1,6 millió forint, a szőlő értékesítéséből származó árbevétel szükséges."
Ehhez meg méginkább!
Következő határozat az lesz,hogy aki nem termel ennyit az vágja ki,adja el..
https://www.heol.hu/kozelet/helyi-kozelet/jobb-szoloarakat-hozhat-az-idei-szuret-az-egri-borvideken-2764988/
Megszavazták, hogy 117 Ft/kg az jó lesz, komp felárral 131 Ft. De persze nem kötelező.
Válasz sonkabence #1898. hozzászólásáraTeljesen mindegy,legyen Mátra,Balaton,Kunság... látod a hegyközség székeiben ellenérdekelt felek ,sokszor maguk a felvásárlók ülnek,nem érdekük a magas,de még az európai szintű felvásárlási ár kialakítása sem. Helyette vannak olyan helyek látod,ahol újsághirdetésben teszik közzé amit el kéne érni... ezzel el is végezték a dolgukat újabb 12hónapra...
Válasz Matyi50 #1897. hozzászólásáraKíváncsi leszek az árak alakulására a korai fajták szürete után. Nem lesz meg a tavalyi mennyiség se... A korai fajták viszonylag szépen mutatnak. Kékfrankos kevés fürtöt hozott. Bianka, Kövidinka elrúgta magát. Cabernet viszonylag szép, de nem lesz nagy termés abból sem. A hnt a tavalyi mennyiség fölé pozícionált, nyilván nem véletlen... a kékszőlőnél a beharangozott 100ft az új 60ft. A 3 évvel ezelőtti 100ft-hoz egy nagyon jó termést kaptunk, idén egy gyengécske közepes termés lesz. Jövőre kivonják az olcsó szereket, feketerothadás egyre látványosabban fertőz. (Hála a kombájnos szüretnek is) Interspecifikus fajtákat is lehet ugyanúgy permetezni ellene. Nagyon minimum egy 40% áremelés kellene sűrgősen!
Válasz szolo001 #1896. hozzászólására
A felvásárlók meg,akik sokszor ugyanezekben a székekben ülnek röhögve azt mondják,hogy 70-90 bruttó! Gyerekek rakjunk már ki egy ellen hirdetést is
Pont mellette meg a hegyközség egy hirdetési újság egyik alsó sarkában próbál ejnye bejnyézni,miközben szerte az országban a vezetőik maguk is borászatok és felvásárló cégek tulajdonosai ? Így üzenget az érdekvédelem a piaci szereplőknek,vagy önmagának?Ennyi az érdek érvényesítés és piaci,értékesítési koordinálás? Na ne már.
Válasz szolo001 #1895. hozzászólásáraA 6.oldalon van 1 hirdetése a Mátrai Hegyközségi Tanácsnak.
A hegyközség is teszi a dolgát .
https://ingyenpiac.com/files/f0/90/f09070f540805c61ba4755711a475df7.pdf
Válasz medikus #1893. hozzászólásáraEzt nem értem egyébként,mire érted konkrétan,mivel a szőlő is úgymond világpiaci árhoz igazodik egyre inkább...hiába van a borok között már óriási árkülönbség utána ami mégis ugyanabból a szőlőből készül. A nagy nevű francia,spanyol,olasz unescós történelmi borvidékek szőlő árait persze nem szabad ide sorolni,mert az külön világ. Ez is megérne egy misét.
A napi élelmiszer árak teljesen különállnak idehaza is már pl a búza valós árától.
A kovászolt házi jellegü ott is van 2.40 euróértért is meg a többmagvas 3euróért..,az is ezer ft felett van itthon már bőven kilója... szóval nincs sok különbség..ja és ez olaszország.persze nem a fővárosok kézmüves belső kereületi luxi üzleteinek árait kell nézni.
Válasz Matyi50 #1892. hozzászólásáraA kenyér sem annyi kint,mint itthon.
Válasz szőlész77 #1891. hozzászólásáraÁrlenyomásra aktuális. Amig olyan cégek működnek,akik millióliterszám importálják a külföldi mustot,vagy a hazait szétpancsolják ,agyonhígítják ,mert olyan jó,addig kell valami ,amivel mindig letörik az árakat.
Idehaza szinte minden termelő eredetvédett,borvidékről származó szőlőt termel.Lentebb be lett rakva,hogy külföldön jelenleg az mennyiért megy,meg az is hogy a sima ,nem tájjelegűnek,nem eredetvédett fehér szőlőnek is duplája az ára olaszba,mint amit itt van pofájuk adni érte. Mégis import must meg bor ami még mindig okozza a káoszt.Kérdés hogy ez valós import e vagy csak papiron az .
Válasz szőlész77 #1890. hozzászólásáraMár csak azért is aktuális lehet mert az ár pont ugyan annyi mint 20 éve.
Válasz szervezkedo #1889. hozzászólásáraDe miért vették elő ezt a cikket megint nem azért mert aktuális?
Válasz medikus #1888. hozzászólásáraA harmadik mondatban írják a dátumot, 2000. augusztus 10.
Válasz msi74 #1887. hozzászólásáraÚgy látom tényleg meleg van!
Válasz szervezkedo #1882. hozzászólásáraTényleg ott van Anno. Túl nagy a meleg, de legalább a firkász hosszú életű lesz :) :)
Válasz szervezkedo #1882. hozzászólásáraTényleg ott van Anno. Túl nagy a meleg, de legalább a firkász hosszú életű lesz :) :)
Válasz szervezkedo #1882. hozzászólásáraTényleg ott van Anno. Túl nagy a meleg, de legalább a firkász hosszú életű lesz :) :)
Válasz szervezkedo #1882. hozzászólásáraTényleg ott van Anno. Túl nagy a meleg, de legalább a firkász hosszú életű lesz :) :)
Válasz szervezkedo #1882. hozzászólásáraFake news!
Válasz msi74 #1879. hozzászólásáraMi van itt????
Ma már mindenki ivott???
Aki kicsit is szemfüles és még nem fröccsözött be nagyon, az rájön a datumból hogy ez egy 20éves cikk!
https://www.agroinform.hu/kerteszet_szoleszet/europaban-minden-otodik-bor-hamis-45039-001
Válasz szőlész77 #1878. hozzászólásáraArról is írhatnának már cikket,hány olyan borászati díszcég van,akinek egy tőke szőleje nincs,vagy olyan akinek a szőlőterületéhez mérten hazai felvásárlás nélkül is csillagászati a must és borforgalma, vagy ha vásárol fel,akkor miért nem a hazai termelők által megtermelt szőlőből vásárol megfelelő mennyiséget, mnegfelelő áron.... ja hogy azért,mert azt nyomon lehet követni,nem lehet a számokkal meg a hektoliterekkel,alkoholtarttalommal,cukortartalommal később játszani.. a tartálykocsis ide oda,ki be játékkal lehet halálra keresni magukat...
Válasz szőlész77 #1878. hozzászólásáraA tegnapi és a mai napi szüret alapján 18% al kesesebb
https://boon.hu/kozelet/helyi-kozelet/baj-van-mert-sok-a-szolo-4466930/
Válasz medikus #1875. hozzászólásáraIgen!Pont ez az,amivel elintézik a magyart. Kapitalista,anarchista maffia piacpolitika.
Bedobnak egy megalázóan alacsony árat,hogy utána pár forintot emelve ezt mondva "mégse annyi" leadja a termelt árút .
Válasz Matyi50 #1872. hozzászólásáraMég se 45!!!
Válasz Matyi50 #1872. hozzászólásáraKis időutazás, 38/38 oldal 10 évet vissza repülünk de a helyzet változatlan. Balkáni kormányzat, Balkáni stílus, csóróság, a magyar ezt nem tudja kinőni. Véleményem: ez az ország kiszolgáló csicska ország volt és az is marad :( zöme már lelépett
Válasz Matyi50 #1872. hozzászólásáraKis időutazás, 38/38 oldal 10 évet vissza repülünk de a helyzet változatlan. Balkáni kormányzat, Balkáni stílus, csóróság, a magyar ezt nem tudja kinőni. Véleményem: ez az ország kiszolgáló csicska ország volt és az is marad :( zöme már lelépett
Válasz Erdőjaro #1870. hozzászólására120 és 150 Ft között kéne a minimum árnak lennie csak 300as euróval számolva ,ha az olasz legxarabbat nézzük is alapul! Erre van 80 meg 90/kg. No komment.
Ma kezdődött itt délbalatonon a Csabagyöngye szüret 18%-al kevesebb a termés
Válasz Matyi50 #1869. hozzászólásáraNehezen olvasható,de az olasz 4,2 és 20 euró között mozog kilónként. A drágább a Doc,eredetvédett,történelmi borvidék tájról származó.
Ez érthető is,de hogy még ott is 4 euró egy kiló legolcsóbb szőlő ára,az tényleg sokat elmond a hazai állapotokról. Idehaza meg tényleg fél euró se akarnak adni egy kilóért.
A svájci az külön világ... azzal nem szabad foglalkozni.