Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR414.08 FtUSD396.98 FtCHF444.25 FtGBP499 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz rezusika #1066. hozzászólásáraGondolom lesz olyan fanatikus agyhalott,aki már most kilincsel és leszerződik annyiért,ha már nem szedte le eddig.
Meggy meg 500forint..a szőlő meg 5, nem-e? Augusztus végére meg már Inkább a termelő fizessen kilónként egy százast, öt lábcsókkal a felvásárlónak meg az elit borásznak,aki átveszi tőle,nem-e?
Annyira nyilvánvaló,hogy a termelési kedv eltiprására megy ki a játék és a taktika és emögött bizonyos körök állnak HNT-s hátszéllel,hogy ettől semmi sem nyilvánvalóbb . De ezt a nyilvános "kivégzést "ráadásul szánt szándékú erre utaló magatartással aki engedi és tűri,azaz támogatja igazgatási és érdekvédelmi szinten is,az ássa el magát.
Válasz Matyi50 #1061. hozzászólásáraNem véletlen ez a forgatókönyv meg volt írva már tavaly őszön, és nagyon úgy tűnik,hogy az általad említettek lobbijának is nagy köze van hozzá. Ezek azok,akik most bőszen művelgetik ,permeteznek,nem törődnek az árral,hanem dörzsölgetik a tenyerüket,milyne jó is lesz majd felvásárolni párszáz mázsa szőlőt idén 45forintért. Csak nehogy pofára essenek ők is. Persze lehet mondani,hogy mutogatnak rájuk,meg őket okolják többek között a helyzet miatt,nameg azon szervezetet aki cinkostársuk .
Az a tihanyi borászat tényleg kacsalábon forog.
Válasz Matyi50 #1061. hozzászólásáraEzek a "menő" feltörekvő borászatok a semmiből nőttek ki annyi idő alatt, amíg termőre fordul egy ültetvény. A legmodernebb nyugati gépparkkal, professzionális marketinggel, szemválogatós feldolgozóval, saját étteremmel/hotellel. Kíváncsi vagyok ezek közül kik azok akik apránként lettek nagyok kemény munka árán és kik azok akik spekulánsok, valakinek a valakije...
Az sem véletlen, hogy van egy kunsági borvidék, ami lefedi az ország szőlőtermelés 2/3-át. Sokkal könnyebb így kinyírni csírájában egy jó próbálkozást, hogy mit akarnak az aranyháromszögben vagy simán az Alföldön.
Ez megy, még a termelők között is. Balatoni bio termelő úgy néz rám, mint a leprásra, amikor megtudja hol termelek. Mit akarok én az Alföldön, mint minden bűn forrása.
Ahogyan az elitborászatok és felkapaszkodóban lévő új borászok hirtelen elkezdtek egy közös reklám kampányt persze maguk közt... miközben az országban a szőlőtermesztés mint olyan éppen haldoklik.
Furcsa szájíz kapja el az embert ilyen láttán,hallatán.....de semmiképp sem az összefogás és partner szavak,vagy egy borvidéken belüli kartellmentesség jut eszébe róla az embernek...
Ezért kellett százmilliárdot beleinvesztálni a borászatba.
Anno a a 7 forintos szőlőből 12 forintos bor lett, vagy a 35 forintosbol 52 forintos.
Most ahogy a csillivilli korszerű technologia, meg hatékonyság meg minden kész most a 86 forintosból 199 forint lett.
És a 199 forintból se jutott a termelőnek 20 forint haszon.
Válasz szolo001 #1055. hozzászólásáraAddig amíg érdekvédelemre hivatott szervezetek visszaélnek a kezükbe adott lehetőségekkel,és hatalmat kovácsolnak, a kapzsi kiskirályok vagy azok holdudvarai ülnek a székekben,addig semmi esély.
Válasz belaim201906 #1054. hozzászólásáraMit tud csinálni 1 szőlősgazda?Nemigen van alkupozicióban a kartelező,összebeszélő,tőkeerős borosokkal szemben.A silány olasz bort a borosok hozzák be és el is adják,ezzel is nyomva a piacot.HNT és Nébih,NAV szeme előtt.No komment.A Saszla szőlőt is megveszik nyomott áron,de a belőle készült bort jó áron adják el,mert van mozgás terük.A gazdának meg marad a zöldszüret vagy a tevékenység abbahagyása.
Válasz Matyi50 #1053. hozzászólásáraEgy törvény annyit ér,amennyit betartanak-tartatnak belőle.Ez a hegyközségesdi annak idején jónak tünt,visszatértünk a régi módihoz,de ma már szerintem változtatásra,újragondolásra szorulna.Törvényt alulról megváltoztatni,"antagonisztikus"(érdek)ellentétek megléte miatt szerintem lehetetlen.Ehhez politikai akarat,támogatottság,lobbierő szükséges!Nekünk szőlősöknek meg ezek nincsennek.Sajnos!
Válasz szolo001 #1052. hozzászólásáraPontosan , de ebben sajnos a termelő is részt vesz. Egy országos méretű, közokirat-hamisításban, csalásban. És ezt már külföldön is tudják, ezért van a legsilányabb olcsó olasz vacakhoz belőve a magyar termékek ára.
Ma a magyar borpiacon semmi nem az ami.
Ezért ugyanaz az ára az Eger 2- nek meg a kékfrankosnak , Olaszrizlingnek, Biancának.
Mert egy nagy katyvasz az egész csak innentől mi értelme van az egész származási bizonyítványos marhaságnak. Egyébként ma a Szürkebarát a legbőtermőbb fajta, A Bianca sehol nincs hozzá. Az minden évben rekordtermést hoz.
Válasz Matyi50 #1051. hozzászólásáraAnnak,amit linkeltél,meg is felel:A szőlőtermesztő által megadott adatok alapján szőlő-származási igazolást ad ki.Nem vizsgálva a megadott adatok igazság-tartalmát(bizonyos határokon belül).Aztán ez alapján bor származási igazolást állít ki(itt is van mozgástér!).Mindezekért beszedi a saját maga által megállapított díjat,oszt jónapot!Hol van az érdekképviselet?
Az a baj,hogy ők is azt hiszik! Közben meg pontosan,hogy érdekvédelmi szerv(nek) kéne lennie)!
Ehelyett helytartó maffiaszervezetté avanzsál lassan.
CCXIX. törvény
a hegyközségekről:
"3. § (1) A hegyközség egy borvidék egy vagy több településének szőlészeti és borászati termelői által e tevékenységükhöz fűződő közös érdekeik előmozdítására, valamint az általuk előállított termékek származás-, minőség- és eredetvédelmére létrehozott köztestület.
(2) Szőlészeti és borászati termelőtevékenység borvidéken csak hegyközség tagjaként folytatható, borvidéken kívül pedig csak akkor, ha a szőlészeti és borászati termelő eleget tett a külön jogszabály szerinti nyilvántartásba vételi kötelezettségének.
(3) Szőlészeti és borászati felvásárló tevékenység akkor folytatható, ha a szőlészeti és borászati felvásárló a külön jogszabály szerinti nyilvántartásba vételi kötelezettségének eleget tett."
Válasz hajosgabor86 #1044. hozzászólásáraSzevasztok!Ki kellene tűzni a zöldszüretelt táblákra a fekete zászlót,kihívni a médiát,oszt telesírni,panaszkodni,demonstrálni!Ahol a zöldszüretre volt pénz,biztos van a kivágások támogatására is!Csak van-e ehhez(szakma)politikai akarat?Sajnos én úgy látom,hogy a politikusokra nem számíthatunk,csak ígérgetnek.Lásd az almások tavalyi sorsát.A borászoknak sem érdeke az alapanyag-termesztés szűkítése,ezáltal a szőlősök zsarolhatóságának csökkenése.Elkezdődik megint a termelés színvonalának csökkenése,az ültetvények otthagyása,kivágása.Kéne egy jó szőlős érdekvédelem,külön a borosoktól,mert azok nagyjából összetartanak,karteleznek.A hegyközség adminisztratív szerv,nem érdekvédelmi feladatokat lát el.Akkor ki akarja cipelni a zongorát?
Válasz szervezkedo #1047. hozzászólásáraMár évek óta a nagyok maffiamódon fenyegetik a hozzájuk járó melósokat,hogy a kicsikhez nehogy menjenek,mert többet nem kellenek,pl ilyen dumát adnak a szájukba,hogy kérjenek a kicsiktől pofátlanul sokat.
Ideje volna tényleg már helyre rakni pár kiskirályt.
A valóság:
700ft-ot fizetek, minden hétvégén vagy következő hét elején. Van olyan, aki hetente bepróbálkozik, hogy máshol többet adnak. Nálam akinek nem tetszik, nem kell hozzám jönnie, ezt minden cinizmus nélkül mondom. Korrekt módon jelzem előre, mikor milyen munkákra számíthatnak, mikor tudnak máshová is menni. Ez szerintem így mindenkinek jó! Ma is ketten hívtak hogy szeretnének dolgozni!
Helyi, magyar, fehér emberek! Nálam barnák, románok stb nincsenek.
Válasz farmtasi #1039. hozzászólásáraAz eladó szőlőket ,területeket pedig felvásárolja bagóért a körzeti kiskirály mindenhol,"örüljetek hogy adunk érte pénzt és nem elvesszük" alapon.
Félrevezetik,szándékosan kinyírják a kicsiket a vadkapitalisták.
Válasz szantofold22 #1023. hozzászólásáraIgen minden ágazaton érezni, hogy a kis gazdaságokat kivéreztetik. Mi is mindent feldolgozunk, amit megtermelünk, saját takarmányt állítunk elő stb. de ehhez ember is kell, ahhoz, hogy marketingeld a saját termékeket, elő is állítsd. Nálunk nem a szőlő a fő profil, de van egy kis 3000 m2-es szőlőnk, kékfrankos és zengő, de már most nem veszik át tőlünk a borászatok, akik eddig minden évben átvették ezt a kis mennyiséget. Mi így sem dobáljuk le a földre, mert ez számomra olyan szívfájdító, hogy leírhatatlan, a pocsékolásról nem is beszélek. Akkor vagy csinálunk mi magunk belőle bort, szőlőlekvárt, vagy mustot , bármit, mint, hogy a földön heverjen, amivel dolgoztál egész évben.....értem én, hogy így a gazda biztos pénzt kap, de ez a munka meggyalázása.
Ne aggódjatok,a "nagyok" úgy permeteznek,zöldmunkáznak,mint még soha.
Hányinger kerülget mikor meglátom a bődületes kontrasztot akár egy dűlőn belül,hogy egyik részen zöldszüret ,sor végén a 25éves suzukinák hűsöl a fél rokonság,arrébb meg a klímás csilivili R es rendszámú terepjáróból figyeli a fiatal uraság a szőlejét permetező két prémium márkás ültetvénytraktort.
Ez tényleg gyászos és bődületesen aljas rendszerezés hozadéka.
Országosan a leggyakoribb öt zöld szüretelendő fajta sorrendje. Bianca (1370 ha), kékfrankos (603 ha), furmint (369 ha), cserszegi (304 ha), aletta (262 ha).
Tisztelt Hegyközségi vezetők!
Biankát Alettát a földre rakják a gazdák ez is az önök elhibázott támogatáspolitikájuk eredménye (Kiemelt fajta.......)
De hogy a Furmint kékfrankos cserszegi a földre kerül ez a munkájuk totális csődje... Más országokban ilyenkor felállnak és távoznak. Bizonyosan tárt karokkal fogadja majd önöket a Henkel,Hungarovin stb akiknek az érdekeit évek óta kiszolgálják.
Válasz Gox #1034. hozzászólásáraA lentebbi posztból raktam ki a fotót,lássa az is,akinek nincs fbook. Jövőkép az direkt ködös,mint minden ágazatban van egy pár hónap,amit engednek előre látni,de semmi több.
Itt valami drasztikus helyrerakás kell,mert borászatok is meg fogják ezt keményen érezni ha így megy,nem csak a termelők. Egyre inkább dőlnek ki a csontvázak az ágazat szekrényéből.
Válasz ND #1026. hozzászólásáraA "kivéreztetésről van egy film :Jószág volt az aranya a népnek Rekviem a szatmári marhákért.
Ez a címe, ha van idő este tv helyett you tube inda video stb nézzétek meg.Mi ezt végigéltük .Ha mód van rá ne hagyjátok.
Köszönjük az invitálást és továbbra is hazai!
Válasz ND #1026. hozzászólásáraPont ezzel van a baj , hogy ez a réteg lassan kihalt. Vagyis erősen megcsappant. A temetőbe meg mindegy mennyiért akarjuk eladni a bort ha 0 forintért adjuk akkor sem isszák meg a halottak...
Viszont aki meginná az meg az 300-1000 forintos kategóriában csak moslékot kap (ugyanazt amit a petpalackba) Pedig ő megfizetné ha 600 forintot kellene adni érte vagy 1000-ret akkor is.Viszont 3 baklövés után nem vesz le bort többet a polcról. 10 éve van ez a réteg átb...szva nem csoda hogy nem kockáztat.
A kocsmáros meg ha így számol akkor buta mint az alkesz. Magasabb árfekvés magasabb profitot hoz. Ergo a bevétel ugyanaz.
Sajnos a milliárdokba kerülő bormarketing eddig csak erről szólt: aggyuk ócsóbban majd több fogy.......
Szeretettel várjuk a pincesoron a hasonló gondolkodásúakat, de az a baj, hogy kevesen vagytok. Ebből eléldegél az a pár gazda, mint akinél Te is vásároltál itt-ott
Aki tömeget fogyaszt, az a Koccintóst meg a Cimborát tolja, hogy butuljon. A liter is kell, nem csak a hatás.
Ez pl a Hegyaljai átka, hogy túl erős, nem bírja az egyszeri paraszt, mert azt szokni kell, meg ésszel inni.
Kocsmáros sem szereti, mert ott is a liter számít, az hozza a forgalmat, nem előnyös, ha Mulupista egy decitől fejre áll, mert akkor nincs bevétel
Válasz ND #1024. hozzászólásáraEz tiszta sor.És nagyon felvilágosító.
Jól ki van találva .Elszomorító.Sajnos mi csak ennyit tudtunk tenni mint fogyasztó jómagunk hazait és pincesor.
Válasz szantofold22 #1023. hozzászólására1/ Eddig úgymond biztos piaca volt a szőlőnek, nem szorult rá a kistermelő, hogy pincéje, hordója legyen, ha volt is, már tönkrement, mert a hordó bor nélkül nem áll el.
max annyi bort csinált ami fejadagnak megmaradt (mert büntetlenül 1000litert készíthet/tárolhat egy család!)
2/ borászat egy szakma. Érteni kell a borhoz, és mint a régi öregek mondták a borral semmit nem kell csinálni, de azt időben.
A bor lényegében gyorsanromló élelmiszer, mint a tej. Folyamatosan figyelni kell, foglalkozni kell vele, mert egyik napról a másikra hektók mehetnek tönkre
3/ a bor alkoholtermék, így jövedéki termék. Nem annyi nyitni egy borászatot mint betárolni pár hónapra a kukoricát.
Komoly dokumentációs, engedélyezési, adózási, és egyéb háttér kell hozzá
4/ Piac: abból nem lehet megélni és családot eltartani, hogy néhány kóbor túrista arra vetődik, és vesz 1-2litert
Hiába csinálok k@rva jó bort, ha nem veszik meg
Válasz medikus #1022. hozzászólásáraÉrtem.Pedig sok kis pincészet van nem kis gyárakra értem hanem szó szerint.Mi is onnan vettük.Egyszemélyes családi.Kis prés hordók igaz volt már fémtartályos dolog is...De saját kis házikó jellegű boltja pincéje volt az embernek a "soron".Sajat kisüveg cimke stb.un flakon és 5l kannàba nem is adott mondta nem égeti magát.Ez mindenképp az ágazat fajlődése.Amikor Badacsonytördemicen voltunk ott is üvegbe adta a család a "szürke barátot" finom volt az is.Azért tünt fel mert ugye ki van adva ismerősöktől a "ha olyan helyen jártok hozzatok már 1 l jó bolrt ugye bár"Fel is szerelkeztünk flakonnal de mind üres maradt.
Féltünk is otthon az asszonnyal hogy ránkkiabáljàk boltbol vettük.A sztereotipia él a népbe bor akkor palack kanna stb ugy ereszti ki.Pedig igenis szépen fejlödött igényesebb lett ez az egész.Nem vagyok borosgazda "látszik"De fogyasztó igen.S a változást láttam tapasztaltam.A gyárat vagy épp ami látszott hogy "nagyobb" pincészet nagyivben elkerültük.Ugye a Káli -medencében rengeteg sok szép kis boros ház van.Szerintem azok bolondok lesznek leverni a tőkét.
Nagyon meglepett bennünket amikor a Badacsonyra mentünk a betonút ami visz fel volt egy parcella amin lucerna volt.Azon k.o. z tam pont az ikonikus helyen.Amugy szepen rendbe van ott és a hátamögött a Szent György hegy felé is a vidék.Eszméletlen munka lehet benne.Ezért nem értettem ezt a szüretet itt.Ugye a magánosítás óta 20-25 év eltelt.Nagy a szórás ,gondolom itt is.Éshát ha valaki ebben utazik egy pince hogy nincs ?Ha ne adj isten úgy adódik.Számtalan helyen bezárt a tejcsarnok sokan öntötték malacnak ide oda a tejet.Vagy abbahagyták.De nagyon sokan meg feldolgozzák.Látszik is a sajtosok kézmüvesek esetleg helyi kis tejárusok.Akik maguk boldogulnak és nagyívben tojnak a tejipar 70-80 ft /l es árára .Maguk dolgozzák fel ugy mint túró tejföl vagy épp zacskós tej.(Mi is trágyatárolót meg egyébb hülyeséget épitettünk ami elvitte a 2éves bevételt .De ha meg akartunk maradni muszaly volt beleölni.)A falusi boltokba ide oda is beszállít.Nem ad 1 m ft polcpénzt az xy multinak.Én ezt nem értettem.itt.A szüret után itt arra van a napja hogy bánjon a borral és az ültetvénnyel.De hidde el azok még szénáznak vetnek fejnek feldolgoznak.Egyértelmü a saját termék feldolgozásában eladásában van a kulcs.Nyilván érik rohad lefele s hirtelen 2-3 pótkocsit kezelni nem lehet egyszerü vagy épp többet.Miért van ugye ha bemegy az ember egy boltba nem feltétlen üzletláncba (az nem ugy megy ugye tejelj hogy ott oehess nyilván nem megy mehet))Nem találok egy "Kis Pista "palackozta Tarcalit vagy pl Egrit?Hogy a helyi italdiszkont lentebb az ország déli vagy más vidékén meg lenne keresve ,Hogy figyelj komam van ennyi ennyi hoznánk belöle teritsed.Ismerősöm juhász.Ő vág hoteleknek is és nem káromkodik a 7-800 ft os bárányáron.
Mindenképp vétek azért a jó szőlőért.!Tiszta 90 es évet fizettek a marha kivágásért....Aztán meg lehet nézni az állattenyésztés helyzetét.Eltüntek a picik teljesen kiürültek a porták,a faluba ha valaki állatot tart kinézik stb.Ez is az ágazat egyértelmű kivéreztetése.Hoznak külföldről.Most és így veszik meg a "piacot" ha hagyva van!
Válasz szantofold22 #1021. hozzászólásáraLátszik hogy nem vagy szőlős gazda!A szőlő nem tengeri,se nem marha,stb!!A termelők 90% nem rendelkezik tároló kapacitással!!!Nem tud betárolni,tovább tartani még 1 hónapot sem!Ezt használják ki!
Válasz Isssti #1017. hozzászólásáraSzia!Ugyan nem vagyok szőlősgazda,de érdekel a borászat.Ez a zöldszüret kicsit nonszensz.Én azt mindom a vantól nem kell félni.Nehogy jövőre meg leseperje a fagy vagy a jég.Aztán jó volna csapra ütni azt atavalyi bort.2 éve voltunk Tarcalon 1000xx ft ért csak el méregették a jóédes bort.Én is vettem.Drágállottam de csak jó volt este császárszalonna hagyma mellé beverni 1-2jó hideg édeset.És finom is volt.Az aki ezt kitalalta ugy hülye ahogy van.Azt a faxa édes bort ledíbolni csak mert egy nagyfelvásárló nem vásárol?.Ilyenor megérnè körbejárni balatoni vagy egyébb kedvelt üdülő ,hotel stb helyeket kis kostoló stb.Megette a fene azta csárdát akinek nem kell a finom bor.Főleg ha az még fahordós.
Én nyakamon is maradt már tengeri marha stb mégse engedtem ki a nagykapun.Mindíg kerűlt valaki a végén.Egy pince meg csak kerül.Annyi van sok helyt kajdarészába hogy eszméletlen.Vétek levágni a finom szőlőt.
Válasz Gox #1014. hozzászólásáraOtt a lényeg!Emiatt is halmozódik a készlet.Kibukott szlovákiában a sumákság.Innen vitték a jó magyar szőlőt,ők palackozták mint ha a sajátjuk volna,mert jó minőség.
Ebből gazdagodtak a magyar kupecok.
A hazai hiányt meg telepumpálták mindenféle silány xarral.
3519 hozzászólás
Válasz rezusika #1066. hozzászólásáraAnnyiért le sem szedik!!Ki köt szerződést?
Válasz rezusika #1066. hozzászólásáraGondolom lesz olyan fanatikus agyhalott,aki már most kilincsel és leszerződik annyiért,ha már nem szedte le eddig.
Meggy meg 500forint..a szőlő meg 5, nem-e? Augusztus végére meg már Inkább a termelő fizessen kilónként egy százast, öt lábcsókkal a felvásárlónak meg az elit borásznak,aki átveszi tőle,nem-e?
Annyira nyilvánvaló,hogy a termelési kedv eltiprására megy ki a játék és a taktika és emögött bizonyos körök állnak HNT-s hátszéllel,hogy ettől semmi sem nyilvánvalóbb . De ezt a nyilvános "kivégzést "ráadásul szánt szándékú erre utaló magatartással aki engedi és tűri,azaz támogatja igazgatási és érdekvédelmi szinten is,az ássa el magát.
Én 179 + komp-ot hallottam.
Ti néha magatok nyírjátok ki saját magatokat....
Bácskiskun! 15 forintra kötik a szerződést! Remélem csak rém hír!
Válasz Matyi50 #1061. hozzászólásáraNem véletlen ez a forgatókönyv meg volt írva már tavaly őszön, és nagyon úgy tűnik,hogy az általad említettek lobbijának is nagy köze van hozzá. Ezek azok,akik most bőszen művelgetik ,permeteznek,nem törődnek az árral,hanem dörzsölgetik a tenyerüket,milyne jó is lesz majd felvásárolni párszáz mázsa szőlőt idén 45forintért. Csak nehogy pofára essenek ők is. Persze lehet mondani,hogy mutogatnak rájuk,meg őket okolják többek között a helyzet miatt,nameg azon szervezetet aki cinkostársuk .
Az a tihanyi borászat tényleg kacsalábon forog.
Válasz Balu86 #1062. hozzászólásáraKaptak az alkalmon rendesen .
Válasz Matyi50 #1061. hozzászólásáraEzek a "menő" feltörekvő borászatok a semmiből nőttek ki annyi idő alatt, amíg termőre fordul egy ültetvény. A legmodernebb nyugati gépparkkal, professzionális marketinggel, szemválogatós feldolgozóval, saját étteremmel/hotellel. Kíváncsi vagyok ezek közül kik azok akik apránként lettek nagyok kemény munka árán és kik azok akik spekulánsok, valakinek a valakije...
Az sem véletlen, hogy van egy kunsági borvidék, ami lefedi az ország szőlőtermelés 2/3-át. Sokkal könnyebb így kinyírni csírájában egy jó próbálkozást, hogy mit akarnak az aranyháromszögben vagy simán az Alföldön.
Ez megy, még a termelők között is. Balatoni bio termelő úgy néz rám, mint a leprásra, amikor megtudja hol termelek. Mit akarok én az Alföldön, mint minden bűn forrása.
Elvileg mátrai borvidéken elkezdték kötni a felvásárlók a szerződéseket 45-55ft árral. Remélem csak rosszízű pletyka.
Nem tudom észrevettétek e pl itt: https://www.magyarorszaglegszebbbirtoka.hu/jeloltek/2019/osszes
van pár szőlős,borászati birtok... 25-30hektárral milliárdos tőkeerővel és infrastruktúrával reklámozzák magukat,meg kitüntetgetik egymást.
Ahogyan az elitborászatok és felkapaszkodóban lévő új borászok hirtelen elkezdtek egy közös reklám kampányt persze maguk közt... miközben az országban a szőlőtermesztés mint olyan éppen haldoklik.
Furcsa szájíz kapja el az embert ilyen láttán,hallatán.....de semmiképp sem az összefogás és partner szavak,vagy egy borvidéken belüli kartellmentesség jut eszébe róla az embernek...
Válasz Adamkah94 #1059. hozzászólásáraKevés?
Válasz medikus #1046. hozzászólásáraAranyháromsuögben 1200-1500 ft orabérért szedik a szőllőt
https://www.ksh.hu/docs/hun/agrar/html/tabl1_6_1_7.html
Érdekes kis táblázat.
Ezért kellett százmilliárdot beleinvesztálni a borászatba.
Anno a a 7 forintos szőlőből 12 forintos bor lett, vagy a 35 forintosbol 52 forintos.
Most ahogy a csillivilli korszerű technologia, meg hatékonyság meg minden kész most a 86 forintosból 199 forint lett.
És a 199 forintból se jutott a termelőnek 20 forint haszon.
Válasz szolo001 #1055. hozzászólásáraAddig amíg érdekvédelemre hivatott szervezetek visszaélnek a kezükbe adott lehetőségekkel,és hatalmat kovácsolnak, a kapzsi kiskirályok vagy azok holdudvarai ülnek a székekben,addig semmi esély.
Válasz belaim201906 #1054. hozzászólásáraMit tud csinálni 1 szőlősgazda?Nemigen van alkupozicióban a kartelező,összebeszélő,tőkeerős borosokkal szemben.A silány olasz bort a borosok hozzák be és el is adják,ezzel is nyomva a piacot.HNT és Nébih,NAV szeme előtt.No komment.A Saszla szőlőt is megveszik nyomott áron,de a belőle készült bort jó áron adják el,mert van mozgás terük.A gazdának meg marad a zöldszüret vagy a tevékenység abbahagyása.
Válasz Matyi50 #1053. hozzászólásáraEgy törvény annyit ér,amennyit betartanak-tartatnak belőle.Ez a hegyközségesdi annak idején jónak tünt,visszatértünk a régi módihoz,de ma már szerintem változtatásra,újragondolásra szorulna.Törvényt alulról megváltoztatni,"antagonisztikus"(érdek)ellentétek megléte miatt szerintem lehetetlen.Ehhez politikai akarat,támogatottság,lobbierő szükséges!Nekünk szőlősöknek meg ezek nincsennek.Sajnos!
Válasz szolo001 #1052. hozzászólásáraPontosan , de ebben sajnos a termelő is részt vesz. Egy országos méretű, közokirat-hamisításban, csalásban. És ezt már külföldön is tudják, ezért van a legsilányabb olcsó olasz vacakhoz belőve a magyar termékek ára.
Ma a magyar borpiacon semmi nem az ami.
Ezért ugyanaz az ára az Eger 2- nek meg a kékfrankosnak , Olaszrizlingnek, Biancának.
Mert egy nagy katyvasz az egész csak innentől mi értelme van az egész származási bizonyítványos marhaságnak. Egyébként ma a Szürkebarát a legbőtermőbb fajta, A Bianca sehol nincs hozzá. Az minden évben rekordtermést hoz.
Válasz szolo001 #1052. hozzászólására"...fűződő közös érdekeik előmozdítására, "
Az meg nem előre,hanem hátra.Meg nem közös..
Válasz Matyi50 #1051. hozzászólásáraAnnak,amit linkeltél,meg is felel:A szőlőtermesztő által megadott adatok alapján szőlő-származási igazolást ad ki.Nem vizsgálva a megadott adatok igazság-tartalmát(bizonyos határokon belül).Aztán ez alapján bor származási igazolást állít ki(itt is van mozgástér!).Mindezekért beszedi a saját maga által megállapított díjat,oszt jónapot!Hol van az érdekképviselet?
Válasz szolo001 #1050. hozzászólásáraA hegyközség nem érdekvédelmi szerv? :D
Az a baj,hogy ők is azt hiszik! Közben meg pontosan,hogy érdekvédelmi szerv(nek) kéne lennie)!
Ehelyett helytartó maffiaszervezetté avanzsál lassan.
CCXIX. törvény
a hegyközségekről:
"3. § (1) A hegyközség egy borvidék egy vagy több településének szőlészeti és borászati termelői által e tevékenységükhöz fűződő közös érdekeik előmozdítására, valamint az általuk előállított termékek származás-, minőség- és eredetvédelmére létrehozott köztestület.
(2) Szőlészeti és borászati termelőtevékenység borvidéken csak hegyközség tagjaként folytatható, borvidéken kívül pedig csak akkor, ha a szőlészeti és borászati termelő eleget tett a külön jogszabály szerinti nyilvántartásba vételi kötelezettségének.
(3) Szőlészeti és borászati felvásárló tevékenység akkor folytatható, ha a szőlészeti és borászati felvásárló a külön jogszabály szerinti nyilvántartásba vételi kötelezettségének eleget tett."
Válasz hajosgabor86 #1044. hozzászólásáraSzevasztok!Ki kellene tűzni a zöldszüretelt táblákra a fekete zászlót,kihívni a médiát,oszt telesírni,panaszkodni,demonstrálni!Ahol a zöldszüretre volt pénz,biztos van a kivágások támogatására is!Csak van-e ehhez(szakma)politikai akarat?Sajnos én úgy látom,hogy a politikusokra nem számíthatunk,csak ígérgetnek.Lásd az almások tavalyi sorsát.A borászoknak sem érdeke az alapanyag-termesztés szűkítése,ezáltal a szőlősök zsarolhatóságának csökkenése.Elkezdődik megint a termelés színvonalának csökkenése,az ültetvények otthagyása,kivágása.Kéne egy jó szőlős érdekvédelem,külön a borosoktól,mert azok nagyjából összetartanak,karteleznek.A hegyközség adminisztratív szerv,nem érdekvédelmi feladatokat lát el.Akkor ki akarja cipelni a zongorát?
Válasz szervezkedo #1047. hozzászólásáraMár évek óta a nagyok maffiamódon fenyegetik a hozzájuk járó melósokat,hogy a kicsikhez nehogy menjenek,mert többet nem kellenek,pl ilyen dumát adnak a szájukba,hogy kérjenek a kicsiktől pofátlanul sokat.
Ideje volna tényleg már helyre rakni pár kiskirályt.
Válasz Apáé #1041. hozzászólására1-2oldalt olvass vissza,aztán meglátod mi a gond..
Válasz medikus #1046. hozzászólásáraNálunk is olyanokat beszélnek, x forint az órabér és ember sincs!!! Ez a duma folyamatosan.
A valóság:
700ft-ot fizetek, minden hétvégén vagy következő hét elején. Van olyan, aki hetente bepróbálkozik, hogy máshol többet adnak. Nálam akinek nem tetszik, nem kell hozzám jönnie, ezt minden cinizmus nélkül mondom. Korrekt módon jelzem előre, mikor milyen munkákra számíthatnak, mikor tudnak máshová is menni. Ez szerintem így mindenkinek jó! Ma is ketten hívtak hogy szeretnének dolgozni!
Helyi, magyar, fehér emberek! Nálam barnák, románok stb nincsenek.
Válasz L.Krisztián #1045. hozzászólására+ 1000-1200ft órabér?Mert itt a román már 2000 is beszél!!
Válasz medikus #1043. hozzászólására16-17-fő/nap.
Válasz L.Krisztián #1042. hozzászólásáraMi ma fejeztük be, 7,5 hektár. De nagyon rossz volt nézni/csinálni....borzasztó.
Most így a szerkezet-átalakítási pályázatok után kiváncsian várom, lesz-e újra támogatott szőlő végleges kivágás?
Válasz L.Krisztián #1042. hozzászólásáraEnnyi nap alatt hogy sikerült?
FIATALOK!!!!Irányár a mezőgazdaság.Fel a fejjel semmi remény.Nálam 6ha a földön.
Válasz Erdőjaro #1033. hozzászólásáraEzt nem értem! Nincs kinek eladni???
Nem lehetne a környéken eladni olcsóbban kimérve,mint a piacon?
Válasz farmtasi #1039. hozzászólásáraAz eladó szőlőket ,területeket pedig felvásárolja bagóért a körzeti kiskirály mindenhol,"örüljetek hogy adunk érte pénzt és nem elvesszük" alapon.
Félrevezetik,szándékosan kinyírják a kicsiket a vadkapitalisták.
Válasz szantofold22 #1023. hozzászólásáraIgen minden ágazaton érezni, hogy a kis gazdaságokat kivéreztetik. Mi is mindent feldolgozunk, amit megtermelünk, saját takarmányt állítunk elő stb. de ehhez ember is kell, ahhoz, hogy marketingeld a saját termékeket, elő is állítsd. Nálunk nem a szőlő a fő profil, de van egy kis 3000 m2-es szőlőnk, kékfrankos és zengő, de már most nem veszik át tőlünk a borászatok, akik eddig minden évben átvették ezt a kis mennyiséget. Mi így sem dobáljuk le a földre, mert ez számomra olyan szívfájdító, hogy leírhatatlan, a pocsékolásról nem is beszélek. Akkor vagy csinálunk mi magunk belőle bort, szőlőlekvárt, vagy mustot , bármit, mint, hogy a földön heverjen, amivel dolgoztál egész évben.....értem én, hogy így a gazda biztos pénzt kap, de ez a munka meggyalázása.
Ne aggódjatok,a "nagyok" úgy permeteznek,zöldmunkáznak,mint még soha.
Hányinger kerülget mikor meglátom a bődületes kontrasztot akár egy dűlőn belül,hogy egyik részen zöldszüret ,sor végén a 25éves suzukinák hűsöl a fél rokonság,arrébb meg a klímás csilivili R es rendszámú terepjáróból figyeli a fiatal uraság a szőlejét permetező két prémium márkás ültetvénytraktort.
Ez tényleg gyászos és bődületesen aljas rendszerezés hozadéka.
Mohács kell ide,minél elébb, meg Csele-patak..
Országosan a leggyakoribb öt zöld szüretelendő fajta sorrendje. Bianca (1370 ha), kékfrankos (603 ha), furmint (369 ha), cserszegi (304 ha), aletta (262 ha).
Tisztelt Hegyközségi vezetők!
Biankát Alettát a földre rakják a gazdák ez is az önök elhibázott támogatáspolitikájuk eredménye (Kiemelt fajta.......)
De hogy a Furmint kékfrankos cserszegi a földre kerül ez a munkájuk totális csődje... Más országokban ilyenkor felállnak és távoznak. Bizonyosan tárt karokkal fogadja majd önöket a Henkel,Hungarovin stb akiknek az érdekeit évek óta kiszolgálják.
Válasz Gox #1034. hozzászólásáraA lentebbi posztból raktam ki a fotót,lássa az is,akinek nincs fbook. Jövőkép az direkt ködös,mint minden ágazatban van egy pár hónap,amit engednek előre látni,de semmi több.
Itt valami drasztikus helyrerakás kell,mert borászatok is meg fogják ezt keményen érezni ha így megy,nem csak a termelők. Egyre inkább dőlnek ki a csontvázak az ágazat szekrényéből.
Válasz Erdőjaro #1033. hozzászólásáraBorzasztó! Rossz látni. Dühítő.
Jövőkép?
Válasz Erdőjaro #1030. hozzászólásáraVan amelyik biankán 40-80 fürt van!!!(azt mondják)
Válasz Erdőjaro #1030. hozzászólásáraKomám ez nonszensz!Erre már nincsennek szavak!
Így talán müködik :
Gyász
Így néz ki ez az őrület:
Gyász
Válasz ND #1026. hozzászólásáraA "kivéreztetésről van egy film :Jószág volt az aranya a népnek Rekviem a szatmári marhákért.
Ez a címe, ha van idő este tv helyett you tube inda video stb nézzétek meg.Mi ezt végigéltük .Ha mód van rá ne hagyjátok.
Köszönjük az invitálást és továbbra is hazai!
Válasz ND #1026. hozzászólásáraPont ezzel van a baj , hogy ez a réteg lassan kihalt. Vagyis erősen megcsappant. A temetőbe meg mindegy mennyiért akarjuk eladni a bort ha 0 forintért adjuk akkor sem isszák meg a halottak...
Viszont aki meginná az meg az 300-1000 forintos kategóriában csak moslékot kap (ugyanazt amit a petpalackba) Pedig ő megfizetné ha 600 forintot kellene adni érte vagy 1000-ret akkor is.Viszont 3 baklövés után nem vesz le bort többet a polcról. 10 éve van ez a réteg átb...szva nem csoda hogy nem kockáztat.
A kocsmáros meg ha így számol akkor buta mint az alkesz. Magasabb árfekvés magasabb profitot hoz. Ergo a bevétel ugyanaz.
Sajnos a milliárdokba kerülő bormarketing eddig csak erről szólt: aggyuk ócsóbban majd több fogy.......
Válasz szantofold22 #1025. hozzászólásáraMint leírtad, a kicsik módszeres kivéreztetése folyik mindenhol.
Szeretettel várjuk a pincesoron a hasonló gondolkodásúakat, de az a baj, hogy kevesen vagytok. Ebből eléldegél az a pár gazda, mint akinél Te is vásároltál itt-ott
Aki tömeget fogyaszt, az a Koccintóst meg a Cimborát tolja, hogy butuljon. A liter is kell, nem csak a hatás.
Ez pl a Hegyaljai átka, hogy túl erős, nem bírja az egyszeri paraszt, mert azt szokni kell, meg ésszel inni.
Kocsmáros sem szereti, mert ott is a liter számít, az hozza a forgalmat, nem előnyös, ha Mulupista egy decitől fejre áll, mert akkor nincs bevétel
Válasz ND #1024. hozzászólásáraEz tiszta sor.És nagyon felvilágosító.
Jól ki van találva .Elszomorító.Sajnos mi csak ennyit tudtunk tenni mint fogyasztó jómagunk hazait és pincesor.
Válasz szantofold22 #1023. hozzászólására1/ Eddig úgymond biztos piaca volt a szőlőnek, nem szorult rá a kistermelő, hogy pincéje, hordója legyen, ha volt is, már tönkrement, mert a hordó bor nélkül nem áll el.
max annyi bort csinált ami fejadagnak megmaradt (mert büntetlenül 1000litert készíthet/tárolhat egy család!)
2/ borászat egy szakma. Érteni kell a borhoz, és mint a régi öregek mondták a borral semmit nem kell csinálni, de azt időben.
A bor lényegében gyorsanromló élelmiszer, mint a tej. Folyamatosan figyelni kell, foglalkozni kell vele, mert egyik napról a másikra hektók mehetnek tönkre
3/ a bor alkoholtermék, így jövedéki termék. Nem annyi nyitni egy borászatot mint betárolni pár hónapra a kukoricát.
Komoly dokumentációs, engedélyezési, adózási, és egyéb háttér kell hozzá
4/ Piac: abból nem lehet megélni és családot eltartani, hogy néhány kóbor túrista arra vetődik, és vesz 1-2litert
Hiába csinálok k@rva jó bort, ha nem veszik meg
Válasz medikus #1022. hozzászólásáraÉrtem.Pedig sok kis pincészet van nem kis gyárakra értem hanem szó szerint.Mi is onnan vettük.Egyszemélyes családi.Kis prés hordók igaz volt már fémtartályos dolog is...De saját kis házikó jellegű boltja pincéje volt az embernek a "soron".Sajat kisüveg cimke stb.un flakon és 5l kannàba nem is adott mondta nem égeti magát.Ez mindenképp az ágazat fajlődése.Amikor Badacsonytördemicen voltunk ott is üvegbe adta a család a "szürke barátot" finom volt az is.Azért tünt fel mert ugye ki van adva ismerősöktől a "ha olyan helyen jártok hozzatok már 1 l jó bolrt ugye bár"Fel is szerelkeztünk flakonnal de mind üres maradt.
Féltünk is otthon az asszonnyal hogy ránkkiabáljàk boltbol vettük.A sztereotipia él a népbe bor akkor palack kanna stb ugy ereszti ki.Pedig igenis szépen fejlödött igényesebb lett ez az egész.Nem vagyok borosgazda "látszik"De fogyasztó igen.S a változást láttam tapasztaltam.A gyárat vagy épp ami látszott hogy "nagyobb" pincészet nagyivben elkerültük.Ugye a Káli -medencében rengeteg sok szép kis boros ház van.Szerintem azok bolondok lesznek leverni a tőkét.
Nagyon meglepett bennünket amikor a Badacsonyra mentünk a betonút ami visz fel volt egy parcella amin lucerna volt.Azon k.o. z tam pont az ikonikus helyen.Amugy szepen rendbe van ott és a hátamögött a Szent György hegy felé is a vidék.Eszméletlen munka lehet benne.Ezért nem értettem ezt a szüretet itt.Ugye a magánosítás óta 20-25 év eltelt.Nagy a szórás ,gondolom itt is.Éshát ha valaki ebben utazik egy pince hogy nincs ?Ha ne adj isten úgy adódik.Számtalan helyen bezárt a tejcsarnok sokan öntötték malacnak ide oda a tejet.Vagy abbahagyták.De nagyon sokan meg feldolgozzák.Látszik is a sajtosok kézmüvesek esetleg helyi kis tejárusok.Akik maguk boldogulnak és nagyívben tojnak a tejipar 70-80 ft /l es árára .Maguk dolgozzák fel ugy mint túró tejföl vagy épp zacskós tej.(Mi is trágyatárolót meg egyébb hülyeséget épitettünk ami elvitte a 2éves bevételt .De ha meg akartunk maradni muszaly volt beleölni.)A falusi boltokba ide oda is beszállít.Nem ad 1 m ft polcpénzt az xy multinak.Én ezt nem értettem.itt.A szüret után itt arra van a napja hogy bánjon a borral és az ültetvénnyel.De hidde el azok még szénáznak vetnek fejnek feldolgoznak.Egyértelmü a saját termék feldolgozásában eladásában van a kulcs.Nyilván érik rohad lefele s hirtelen 2-3 pótkocsit kezelni nem lehet egyszerü vagy épp többet.Miért van ugye ha bemegy az ember egy boltba nem feltétlen üzletláncba (az nem ugy megy ugye tejelj hogy ott oehess nyilván nem megy mehet))Nem találok egy "Kis Pista "palackozta Tarcalit vagy pl Egrit?Hogy a helyi italdiszkont lentebb az ország déli vagy más vidékén meg lenne keresve ,Hogy figyelj komam van ennyi ennyi hoznánk belöle teritsed.Ismerősöm juhász.Ő vág hoteleknek is és nem káromkodik a 7-800 ft os bárányáron.
Mindenképp vétek azért a jó szőlőért.!Tiszta 90 es évet fizettek a marha kivágásért....Aztán meg lehet nézni az állattenyésztés helyzetét.Eltüntek a picik teljesen kiürültek a porták,a faluba ha valaki állatot tart kinézik stb.Ez is az ágazat egyértelmű kivéreztetése.Hoznak külföldről.Most és így veszik meg a "piacot" ha hagyva van!
Válasz szantofold22 #1021. hozzászólásáraLátszik hogy nem vagy szőlős gazda!A szőlő nem tengeri,se nem marha,stb!!A termelők 90% nem rendelkezik tároló kapacitással!!!Nem tud betárolni,tovább tartani még 1 hónapot sem!Ezt használják ki!
Válasz Isssti #1017. hozzászólásáraSzia!Ugyan nem vagyok szőlősgazda,de érdekel a borászat.Ez a zöldszüret kicsit nonszensz.Én azt mindom a vantól nem kell félni.Nehogy jövőre meg leseperje a fagy vagy a jég.Aztán jó volna csapra ütni azt atavalyi bort.2 éve voltunk Tarcalon 1000xx ft ért csak el méregették a jóédes bort.Én is vettem.Drágállottam de csak jó volt este császárszalonna hagyma mellé beverni 1-2jó hideg édeset.És finom is volt.Az aki ezt kitalalta ugy hülye ahogy van.Azt a faxa édes bort ledíbolni csak mert egy nagyfelvásárló nem vásárol?.Ilyenor megérnè körbejárni balatoni vagy egyébb kedvelt üdülő ,hotel stb helyeket kis kostoló stb.Megette a fene azta csárdát akinek nem kell a finom bor.Főleg ha az még fahordós.
Én nyakamon is maradt már tengeri marha stb mégse engedtem ki a nagykapun.Mindíg kerűlt valaki a végén.Egy pince meg csak kerül.Annyi van sok helyt kajdarészába hogy eszméletlen.Vétek levágni a finom szőlőt.
Válasz Gox #1014. hozzászólásáraOtt a lényeg!Emiatt is halmozódik a készlet.Kibukott szlovákiában a sumákság.Innen vitték a jó magyar szőlőt,ők palackozták mint ha a sajátjuk volna,mert jó minőség.
Ebből gazdagodtak a magyar kupecok.
A hazai hiányt meg telepumpálták mindenféle silány xarral.