Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak651 FtBenzin árak635 FtEUR411.69 FtUSD399.52 FtCHF438.21 FtGBP488.76 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz rezusika #997. hozzászólásáraÉn mondjuk szót nem ejtettem borhamisításrol, úgyhogy nehéz lenne nem értenem :) :) :)
Ettől persze akár igaz is lehet amit írsz, én nem vonom kétségbe.
Ha van bizonyítékod nyugodtan tehetsz feljelentést.
Válasz Matyi50 #995. hozzászólásáraMert Magyarországon egységes a termelési struktúra? Szerintem nem, még egy faluban sem az.
A támogatási politika az, háát, érdekes, meg annak felhasználása is. Biztos van valakinek az érdeke is abban, hogy egyes országokban leépüljön vagy visszafejlődjön egy ágazat.
Ugyan nem nekem céloztad a hozzászólásod, de megelőzlek, nem vagyok megmondóember, pénzt se kapok azért ha ide írok, érdekem sem.
Ellenben látok. Nem tetszik a folyamat, de látok.
Épp ma olvastam el pl. egy cikket arról, hogy mekkorát fejlődött Kína az USA-val szemben, mindezt 30 év alatt. Anno kimentek a cégek a nagyobb profitért összeszereltetni Kínába, mára Kína a gyártást és a fejlesztést is megtanulta, olyannyira hogy mára talán ötszörakkora értékben szállít az USA-ba, mint amennyit az USA Kínába. És anno a nagyobb profit mellett a talponmaradás miatt mentek ki a cégek.
És velünk is megtörtént, ma már senki nem termel uborkát háztájiban, mert annyira nem éri meg, valamikor meg komoly mellékjövedelmet lehetett leszedni róla, ritka is volt az olyan ház a vidékünkön, akinek nem volt. Disznótartás ugyanúgy leépült mára. Csak nekünk konkrétan a megélhetésünk mégse attól függött tejesen.
A globalizáció hat keményen, sajnos. Európában szinte megszűnt a ruházati ipar, mennyi cipő vietnámi gyártás, farmerek, ingek, ruhák pakisztániak. Egy hajó tornacipőt megéri áthajózni Kínából. A kereskedelem is globális multicégek kezében van, Tesco, Auchan, Metro, Spar, stb.
Válasz Erdőjaro #993. hozzászólásáraVannak itt megmondóemberek,akik szerint lassan ez így van jól...biztos fizetik őket,vagy érdekből teszik.
Kíváncsi leszek lesz e összesítő hány hektárról szedik le zölden a szőlőt.
Unió... ha már egy közösség,kereskedelmi egység amiről papolnak egyesek,akkor azt mondják már meg,a termelési struktúra miért nem egységes? Európa más tájain a szakadékoldalba gyalogtőkén megéri termelni,és támogatni is az olyan termelést,idehaza meg azt támogatják,hogy ne termelj. Valaki hazudik!
De vajon hány magyar vevő teszi vissza a polcra például ezt az Ausztráliából származó hagymacsomagot? Ha...
A. nincs mellette másik országból származó csomag.
B. van mellette hazai, nagyjából egy árban.
C. van mellette hazai ugyanilyen, de ez olcsóbb.
Én megértem a jelenlegi helyzetet, egyszerűen a világban túltermelés van. Nem csak a mezőgazdasági ágazatban, hanem az autóiparban, textiliparban, elektronikai iparban stb. A termékeket versenyeztetni kell egy elég gyorsan változó piacon. Ehhez sajnos még párosult, hogy nem tudjuk eladni a Magyar bort.
Ami viszont számomra nem érthető fiatal gazdaként, hogy minisztérium újratárgyalta, hogy árbevételnek számítson-e a zöldszüret után kapott támogatás. Nekem meglepő, hogy továbbra is azaz álláspontjuk, hogy NEM számít annak. Most persze lehet azt mondani, hogy akkor miért kellett pályázni, annyit bevállalni, de eléggé érdekes lesz. Csinálná az ember normálisan, tényleges munkával, csak nem tudjuk majd egyáltalán eladni a szőlőt még 80 forintért sem. ( amely árnál nem szólnék egy szót sem!! sajnos.. )
Borvidékeken az utólsó idősebb termesztőknek vagy a kitartóbb,reménykedő fiatalnak is sikerült örökre elvenni a kedvét a szőlőtől.Ez valahol azért tudatos is,nameg sejthetö volt. Személy szerint ismerek olyat,aki ezekre tette az életét,szőlő,gyümölcs,aztán kezdődött az alma,meggy kivágással,maradt a kajszibarack és a szőlő nekik.Most a szőlőt is kivágja,elad mindent,aztán 60évesen munkát keres.
Válasz belaim201906 #989. hozzászólásáraMert még mindig az dívik,hogy marketing marketing..jó csomagolással a sz..t is el lehet adni címszóval. Tipikus kereskedelmi szarrágás és marketingfogás. Ráálltak erre a borászatok is,itt az eredménye. Továbbá itt az eredménye annak,hogy a mennyiségi termelés csődje mutatkozik a szőlőnél a minőségivel szemben,csakhát ez magával rántja azokat is,akik eddig is minőséget termeltek.
Mert olyan borok vannak a polcon amit jó érzésű ember nem fogyaszt el. Akik elfogyasztották az elmúlt 20 évben, azok elhunytak már.
A sörgyártók rájöttek , hogy nem ADAMBRAU kell 99 ft ért a piacra. Az az idő elmúlt. Nyugodtan el lehet adni 200-300 Ft ért is egy doboz sört ha az fogyasztható minőségű.
A borforgalmazók még nem jöttek erre rá sajnos. Más ötlet nincs : olcsó legyen ....
Van egy felvásárló aki elhíresült a mondásáról . "a lóhúgynál legyen kicsit jobb...."
392 ezer tonna szölőből 3.75 milli hekto bor???? Majndem 1l /kg?????
KSh adatai szerint 3.5 millió hekto volt a 2017 -es termés . milyen 30% plusz ???? még 10% plusz sem volt....
Mert náluk működik a piacszabályozás,az érdekvédelem,a célirányos támogatás,a piacfejlesztés,piacmegtartás,nálunk meg bohózat ami van érdekvédelmi és piaci téren egyaránt. Rablókapitalizmus!
Válasz Erdőjaro #982. hozzászólásáraNem nézlek madárnak, de ha tisztában vagy vele, akkor miért hiányolod ezt az intézkedést a 975. hozzászólásodban?
Azt nem tudom megválaszolni, hogy miért nem kell a Spanyoloknak,Olaszoknak a mi borunk. A mi borunk nem kell, az sem biztos hogy igaz, mert nemhiszem hogy minden magyar bort egy kalap alá vesznek. Csak tippelni tudok: ha nálunk megveszik az olasz, spanyol bort, akkor behozzák, különben nem tennék. Lehet hogy még olcsóbb is? Nemtudom. Kint meg nem veszik a magyart, ezért nem viszik ki? Nemtudom, nem ismerem az európai borpiacot, ezért csak tippelek, feltételezek.
Válasz Rabó001 #981. hozzászólásáraValóban? :) Ezzel én is tisztában vagyok,ennyire ne nézz madárnak,inkább ha ennyire okos vagy,azt áruld már el,miért nem kell a Spanyoloknak,Olaszoknak a mi borunk,ha már egy EU-ba tartozunk.de ide meg ömölhet be az övék? :D
Válasz Erdőjaro #975. hozzászólásáraEz tagországok között szabad az áruk áramlása, nincsenek vámok, az általad felsorolt országok szintén eu tagok félünk együtt, így mostanában nem várható ilyesmi.
Persze,hogy Olaszország...ott megéri..még így iy szőlőt termelni...ide meg hozzuk be... nálunk öntözés nélkül is megterem,mégis ide jutott a magyar szőlő
Válasz Matyi50 #978. hozzászólásáraUgye legkésőbb keddig lehet postára adni az Államkincstár részére.
Ha valakinek volt szándéka, azt már jeleznie kellett a hegybírók részére.
Gondolom jövő hét elején kapnak egy tájékoztatót a HNT-től, hogy összesen mennyi volt az országos végszám.
De ugye ez csak az igény, hogy ebből mennyit fognak ténylegesen leszedni az kérdőjel.
Válasz hajosgabor86 #976. hozzászólásáraAz kábé 30ezer tonna. Nézd meg a táblázatot ... 17ben 119ezer tonna szőlő ment ki ,de még be is jött 6ezer tonna!
Borból 800ezer körül ment ki,de abból is jött be majd 200ezer hektó...
Ha az importot megfeleznénk,már jobb lenne sokkal az állapot idehaza is. Az orosz meg is teszi idén.
Válasz rezusika #974. hozzászólására"A korlátozást hivatalosan a nemzeti szőlészeti és borászati ágazatok támogatásával indokolta az orosz vezetés."
Nálunk mikor lesz ilyen az olaszra,portugálra,argentinra,spanyolra?
Lejár a zöldszüreti támogatás határidő. Gondolom nem fogják felfedni hány hektárra lett beadva.
Válasz sonkabence #967. hozzászólásáraPont a vakítás ,ami működik. Ezek már a télen fejtágítást kaptak ezügyben,hogyan kell kezelni és kommunikálni.
Jól jár? :D 50forinttal kilónkánt? Ráadásul ami adóköteles is? :D Sokan úgy gondolják,hogy a támogatás összegének megfelelő szőlőt csak el tudnak adni őszön,a többi meg max rajta rohad,de ha az is kell 50ért,máris többet kaptak,mint ha leszedték volna zölden. Ha meg jövőre pofátlankodni akarnak,hogy 50 volt tavaly is, akkor annyi lesz ,na akkor lesz ám háború,mert kiderül,hogy spekulációs célú volt ez az idei cirkuszolás. Továbbá ha ez a támogatás valóban 5évente egyszer lehetséges,akkor jövőre mi lesz? Pláne ha az idén megpihent szőlők eleve növényfajra jellemző tulajdonság miatt jövőre dupla termést nevelnek?
Válasz sonkabence #967. hozzászólásáraTeljesen igazad van és biztosan sok szőlőtermesztéssel foglalkozó gazda egyetért Veled.
Szerintem nagyon még a nullás év se jön ki, akinek pedig volt is tartaléka, az feltehetőleg javarészt felhasználta, mert csak a felvásárlói árak csökkennek, a költségek nem, gondolok pl. gázolajra, permetezési költségre, munkaerőre (már ahol akad) és meg se teheted, hogy hanyagold, mert nem éri meg vagy mert a bevétel nem fedezi, mert jönnek a szankciók. Sokaknak rajta a telepítési pályázat 10 éves művelési kötelezettsége vagy épp AKG, esetleg ÖKO. Ellenőrizni nagyon tudnak, fizetni kevésbé. Igazad van abban is, hogy ez nem gabona, ha a szántód nem jön be vagy nincs rá keret, beadod pihentetettnek vagy ideiglenes gyepnek, de az ültetvénynél ezt nem lehet megtenni. Óriási költségen szőlőt telepít az ember, három, négy évig műveli és várja, hogy teremjen, aztán műveli tovább és tovább és mikor terem, nem kell senkinek vagy nem fizetik meg. A kékfrankosnál pedig megint itt van, amit már más is írt, hogy egyenetlen az elosztás, mert nem minden fajta hozza ugyanazt az átlagot ugyanannyi kiadással. Ez nagyjából olyan, mintha az ember dobna egy csontot a kutyának, hogy befogja a száját.
Válasz konyvelesgn #966. hozzászólásáraNa várj, közösségi oldalon, szőlőtermelői csoportokban SZŐLŐTERMELŐ terjeszti az igét, hogy mi ez a felháborodás részünkről, ilyen jól még sosem járt a magyar gazda, a kormány végre tett valamit értünk, de a szemét unio miatt vannak ezek a szűkös határidők. Ja, csak azt felejti el hozzátenni, hogy normális országban az értékesítés már virágzásig lebonyolódik, nem szüret után tudjuk meg az árakat, igényeket, jobb esetben szüret előtti napokban. Ez nem vetett növény, hogy ha nem kell, kirugdosom vagy mulcsnak betárcsázom. Ennyire mélyen még sosem volt a szőlőágazat. Tegyük hozzá, hogy épp a botrány kirobbanása előtt fogadtatott el Frittmann kisÚr egy újabb olasz, hiper bőtermő, rezisztens fajtát. Kellett ez mint egy falat kenyér, de a mennyiséggel nem tud az ország mit kezdeni... Akárhogy szorzok, számolok a zöldszüretes ár a jó kondícióban lévő, jó minőségű kékfrankosaimért épp a nullás évet fedezi. Aki eddig is becsülettel csinálta és nem a pillanatnyi haszonra játszik az nagyot bukik idén. Az évek óta tartó folyamatos árcsökkenéssel meg nem sikerült annyi tartalékot összerakni, hogy egy nullás év nyugodtan beleférjen. Ismétlem, ez nem gabona, hogy évi 2 tárcsázás és átvan vészelve az év.
Ez mindig is így volt, a pályázatoktól kezdve a támogatásokon át, még a felvásárlói árakat és helyzetet is úgy tüntetik fel, mintha azzal a termelő jól járna. Aki más tevékenységi körben mozog vagy hétköznapi munkavállaló, az úgy gondolja, hogy a gazdák jól járnak és nem érti miért van az elégedetlenség. Mert csak azt hallja/látja a médiában, hogy pályázat, támogatás. Azt nem, hogy annak mi az ára, ahogy azt sem, hogy semmit nem ér és a veszteségek ennél sokkal nagyobbak. Egyébként hallott már valaki felvásárlók árakról? Mennyiért adhatja el az, akivel még nem bontották szerződést és nem zöldszüretel? Talán van 40 Ft-ot emlegettek a napokban
Válasz Matyi50 #962. hozzászólásáraTeljesen máshogy van lekommunikálva . Találtam egy cikket,ahol úgy van leírva,mint ha ez egy főnyeremény plusz támogatás lenne,be is másolom majd ide ha ujra megtalálom. Az utca embere meg a többi nem ezzel foglalkozó gazdálkodó azt mondja, "a zöld szőlőt is átveszik 50forintért már a szőlősektől". Jó mi?
Válasz Matyi50 #962. hozzászólásáraA minőség sajnos már nem olyan érték. Igen, a Bianka, Aletta tulajdonképpen az a két fajta, amiből az elmúlt években sokat telepítettek, azon gondolat alapján, hogy mennyit képes teremni, főleg megfelelő tápanyag kijuttatásával. Az lett a gondolat, hogy, ha a minőséget nem fizetik meg, akkor mennyiségre kell menni, és ezeknek a fajtáknak a bora való igaz, jellegtelen, de nem is látni Aletta vagy Bianka bort, lesz belőle ... A Cserszegi fűszeres például, vagy a Zala gyöngye, ezek pedig már csak kevés helyen vannak, ha jól beérik remek bora van, mégse veszik jobban, vagy fizetik meg jobban.
Válasz konyvelesgn #961. hozzászólásáraKonkurencia! Érdek ezen réteg eltüntetése a piacról és a szakmából ! Ennyi,csak nem meri senki sem kimondani.
40% piaci részesedéssel bírtak a csak szőlőt termelő gazdák eddig,a többit a pincészetek,borászatok teszik ki,azok fele meg a külföldi borral sumákol,meg sajátjaként adja el a máshonnan bagóért vásároltat,meg rizling ből lesz más ...
A szakmai hozzáértés és hozzáadott érték,ültetvény kora ,egyebei mára nem számítanak... az számít,hogy 200mázsát leszed egy hektárról 15ös cukorral,jellegtelen sz.rt. Aztán abból bármi lehet...
Válasz medikus #960. hozzászólásáraAztán mivel nem lesz, aki termeljen, majd mindenki veszi a minősíthetetlen behozott vackokat egy vagyonért és örül, hogy él. Na ja, 30-40 évesen még csak belekezd az ember valami másba, vagy munkahelyre megy. De 50-60 évesen?
Hát igen, aki nem zöld szüretel vagy nem tudja feldolgozni a szőlőt, az majd próbál felvásárlók találni. Azt hiszem az eddigi évek után ez már tényleg a mélypont és az a gondolat, hogy gyakorlatilag semmi bevételből kell majd kezdeni a következő évet, nem túl felemelő. Eddig azt mondtuk, majd jövőre jobb lesz, de minden évben egyre rosszabb, nem hiszem, hogy sokáig lesz így nagy mennyiségű szőlőterület az országban. De aki ezt csinálja évtizedek óta, mihez kezd?
Válasz Matyi50 #955. hozzászólásáraNa igen, akkor majd az lesz, hogy nem teljesítése megfelelően a művelési kötelezettségnek tartozó gyomszabályozási munkákat. Azt írja a rendelet a 3247 oldal alján, az (5) bekezdésben, hogy július 31-ig elvégzik az ellenőrzést. Persze ők csúszhatnak
Válasz konyvelesgn #953. hozzászólására"A zöldszüret közben levágott fürtöket az intézkedés utólagos ellenőrzésének időpontjáig az ültetvényben kell hagyni.
"
És ha elfüvesedik mire kiér az ellenőr? :D Vagy elrohad?
Válasz Erdőjaro #949. hozzászólásáraMajd ezt is úgy tartják be, mint a többi rájuk vonatkozó teljesítési dolgot, papíron, vagy úgyse. Igen, sokan rajta hagyják, hallottam már néhány embertől, hogy inkább rajta hagyja, aztán, ha nem tudja eladni, akkor lesz belőle bőr és legfeljebb betárolja.
Válasz Matyi50 #948. hozzászólásáraNem, nincs könnyítés, és ahogy olvastam és utána néztem, most még az adóraktáras megoldás is bonyolultabb, mint pár éve volt.
Nem derülátó, de mikor először hallottam a zöld szüret témájáról, nekem egy kabaré ugrott be. Nem tudom láttátok- e, a "két paraszt", akik épp azt mondják, hogy legközelebb meg majd azért fizetnek, hogy ne trágyázd, hanem sózd földed.
Sokan inkább rajtahagyják,ha permetezni kell igy is ugy is.Aztán úgy még apránként el is adható szedd magad módon is akár,nincs időponthoz kötve.Ha meg nem,akkor max lerohad.
Ja és novemberben fizetnek a zöldszüretért,ha egyáltalán fizetnek.
Ja és 5évente egyszer lehet ilyen támogatást felvenni!!!! Ezt elfelejtik közölni! Idén aki ledobálja,annak lehet jövőre mégtöbb gondja lesz,mivel eleve tényleg több termést hoz a szőlő így következő évben.
Megoldás= vágd ki,hintsd be sóval,dögölj meg,kösd fel magad...
3536 hozzászólás
Válasz rezusika #997. hozzászólásáraÉn mondjuk szót nem ejtettem borhamisításrol, úgyhogy nehéz lenne nem értenem :) :) :)
Ettől persze akár igaz is lehet amit írsz, én nem vonom kétségbe.
Ha van bizonyítékod nyugodtan tehetsz feljelentést.
Válasz Matyi50 #995. hozzászólásáraMert Magyarországon egységes a termelési struktúra? Szerintem nem, még egy faluban sem az.
A támogatási politika az, háát, érdekes, meg annak felhasználása is. Biztos van valakinek az érdeke is abban, hogy egyes országokban leépüljön vagy visszafejlődjön egy ágazat.
Ugyan nem nekem céloztad a hozzászólásod, de megelőzlek, nem vagyok megmondóember, pénzt se kapok azért ha ide írok, érdekem sem.
Ellenben látok. Nem tetszik a folyamat, de látok.
Épp ma olvastam el pl. egy cikket arról, hogy mekkorát fejlődött Kína az USA-val szemben, mindezt 30 év alatt. Anno kimentek a cégek a nagyobb profitért összeszereltetni Kínába, mára Kína a gyártást és a fejlesztést is megtanulta, olyannyira hogy mára talán ötszörakkora értékben szállít az USA-ba, mint amennyit az USA Kínába. És anno a nagyobb profit mellett a talponmaradás miatt mentek ki a cégek.
És velünk is megtörtént, ma már senki nem termel uborkát háztájiban, mert annyira nem éri meg, valamikor meg komoly mellékjövedelmet lehetett leszedni róla, ritka is volt az olyan ház a vidékünkön, akinek nem volt. Disznótartás ugyanúgy leépült mára. Csak nekünk konkrétan a megélhetésünk mégse attól függött tejesen.
A globalizáció hat keményen, sajnos. Európában szinte megszűnt a ruházati ipar, mennyi cipő vietnámi gyártás, farmerek, ingek, ruhák pakisztániak. Egy hajó tornacipőt megéri áthajózni Kínából. A kereskedelem is globális multicégek kezében van, Tesco, Auchan, Metro, Spar, stb.
Válasz Erdőjaro #993. hozzászólásáraVannak itt megmondóemberek,akik szerint lassan ez így van jól...biztos fizetik őket,vagy érdekből teszik.
Kíváncsi leszek lesz e összesítő hány hektárról szedik le zölden a szőlőt.
Unió... ha már egy közösség,kereskedelmi egység amiről papolnak egyesek,akkor azt mondják már meg,a termelési struktúra miért nem egységes? Európa más tájain a szakadékoldalba gyalogtőkén megéri termelni,és támogatni is az olyan termelést,idehaza meg azt támogatják,hogy ne termelj. Valaki hazudik!
Válasz Erdőjaro #993. hozzászólásáraAZ uniós tagság összetett dolog, a vele járó előnyeivel és hátrányaival.
De vajon hány magyar vevő teszi vissza a polcra például ezt az Ausztráliából származó hagymacsomagot? Ha...
A. nincs mellette másik országból származó csomag.
B. van mellette hazai, nagyjából egy árban.
C. van mellette hazai ugyanilyen, de ez olcsóbb.
Válasz Koszerator #992. hozzászólásáraVerseny.
Ha erről szól az uniós tagság,akkor inkább nem kér belőle előbb utóbb senki,csak hát azon kívül mégjobban eldurvulnának a dolgok.
Hali!
Én megértem a jelenlegi helyzetet, egyszerűen a világban túltermelés van. Nem csak a mezőgazdasági ágazatban, hanem az autóiparban, textiliparban, elektronikai iparban stb. A termékeket versenyeztetni kell egy elég gyorsan változó piacon. Ehhez sajnos még párosult, hogy nem tudjuk eladni a Magyar bort.
Ami viszont számomra nem érthető fiatal gazdaként, hogy minisztérium újratárgyalta, hogy árbevételnek számítson-e a zöldszüret után kapott támogatás. Nekem meglepő, hogy továbbra is azaz álláspontjuk, hogy NEM számít annak. Most persze lehet azt mondani, hogy akkor miért kellett pályázni, annyit bevállalni, de eléggé érdekes lesz. Csinálná az ember normálisan, tényleges munkával, csak nem tudjuk majd egyáltalán eladni a szőlőt még 80 forintért sem. ( amely árnál nem szólnék egy szót sem!! sajnos.. )
Borvidékeken az utólsó idősebb termesztőknek vagy a kitartóbb,reménykedő fiatalnak is sikerült örökre elvenni a kedvét a szőlőtől.Ez valahol azért tudatos is,nameg sejthetö volt. Személy szerint ismerek olyat,aki ezekre tette az életét,szőlő,gyümölcs,aztán kezdődött az alma,meggy kivágással,maradt a kajszibarack és a szőlő nekik.Most a szőlőt is kivágja,elad mindent,aztán 60évesen munkát keres.
Válasz belaim201906 #989. hozzászólásáraMert még mindig az dívik,hogy marketing marketing..jó csomagolással a sz..t is el lehet adni címszóval. Tipikus kereskedelmi szarrágás és marketingfogás. Ráálltak erre a borászatok is,itt az eredménye. Továbbá itt az eredménye annak,hogy a mennyiségi termelés csődje mutatkozik a szőlőnél a minőségivel szemben,csakhát ez magával rántja azokat is,akik eddig is minőséget termeltek.
Válasz Matyi50 #988. hozzászólásáraHa csökkent miért csökkent?
Mert olyan borok vannak a polcon amit jó érzésű ember nem fogyaszt el. Akik elfogyasztották az elmúlt 20 évben, azok elhunytak már.
A sörgyártók rájöttek , hogy nem ADAMBRAU kell 99 ft ért a piacra. Az az idő elmúlt. Nyugodtan el lehet adni 200-300 Ft ért is egy doboz sört ha az fogyasztható minőségű.
A borforgalmazók még nem jöttek erre rá sajnos. Más ötlet nincs : olcsó legyen ....
Van egy felvásárló aki elhíresült a mondásáról . "a lóhúgynál legyen kicsit jobb...."
Válasz rezusika #986. hozzászólására
Bődületes...olyan hírt gyártanak,amire épp szükség van.
Szőlőtermesztőknek a szőlő krízis miatt beadjuk,hogy csökkent a fogyasztás..a kutyának nem kell a szőlő ,sem a bor...
A közvéleménynek nyár előtt beadjuk,hogy emelkedett a fogyasztás.....
Lehet nincs emögött rossz szándék,csak dilettantizmus,meg unortodox rendszer...de ez akkor is tarthatatlan...
Válasz rezusika #986. hozzászólásáraValaki itt hülye...
Valószínűleg mi...
392 ezer tonna szölőből 3.75 milli hekto bor???? Majndem 1l /kg?????
KSh adatai szerint 3.5 millió hekto volt a 2017 -es termés . milyen 30% plusz ???? még 10% plusz sem volt....
milyen szerek használhatók a kabóca ellen támogatott védekezéshez és mik a határidők ?
segítséget előre is köszönöm.
Válasz Erdőjaro #982. hozzászólására
Mert náluk működik a piacszabályozás,az érdekvédelem,a célirányos támogatás,a piacfejlesztés,piacmegtartás,nálunk meg bohózat ami van érdekvédelmi és piaci téren egyaránt. Rablókapitalizmus!
Válasz Erdőjaro #982. hozzászólásáraNem nézlek madárnak, de ha tisztában vagy vele, akkor miért hiányolod ezt az intézkedést a 975. hozzászólásodban?
Azt nem tudom megválaszolni, hogy miért nem kell a Spanyoloknak,Olaszoknak a mi borunk. A mi borunk nem kell, az sem biztos hogy igaz, mert nemhiszem hogy minden magyar bort egy kalap alá vesznek. Csak tippelni tudok: ha nálunk megveszik az olasz, spanyol bort, akkor behozzák, különben nem tennék. Lehet hogy még olcsóbb is? Nemtudom. Kint meg nem veszik a magyart, ezért nem viszik ki? Nemtudom, nem ismerem az európai borpiacot, ezért csak tippelek, feltételezek.
Válasz Rabó001 #981. hozzászólásáraValóban? :) Ezzel én is tisztában vagyok,ennyire ne nézz madárnak,inkább ha ennyire okos vagy,azt áruld már el,miért nem kell a Spanyoloknak,Olaszoknak a mi borunk,ha már egy EU-ba tartozunk.de ide meg ömölhet be az övék? :D
Válasz Erdőjaro #975. hozzászólásáraEz tagországok között szabad az áruk áramlása, nincsenek vámok, az általad felsorolt országok szintén eu tagok félünk együtt, így mostanában nem várható ilyesmi.
Persze,hogy Olaszország...ott megéri..még így iy szőlőt termelni...ide meg hozzuk be... nálunk öntözés nélkül is megterem,mégis ide jutott a magyar szőlő
Válasz Matyi50 #978. hozzászólásáraUgye legkésőbb keddig lehet postára adni az Államkincstár részére.
Ha valakinek volt szándéka, azt már jeleznie kellett a hegybírók részére.
Gondolom jövő hét elején kapnak egy tájékoztatót a HNT-től, hogy összesen mennyi volt az országos végszám.
De ugye ez csak az igény, hogy ebből mennyit fognak ténylegesen leszedni az kérdőjel.
Válasz hajosgabor86 #976. hozzászólásáraAz kábé 30ezer tonna. Nézd meg a táblázatot ... 17ben 119ezer tonna szőlő ment ki ,de még be is jött 6ezer tonna!
Borból 800ezer körül ment ki,de abból is jött be majd 200ezer hektó...
Ha az importot megfeleznénk,már jobb lenne sokkal az állapot idehaza is. Az orosz meg is teszi idén.
Válasz Erdőjaro #975. hozzászólásáraÉn úgy tudom, hogy szerdáig kb 3800 hektárra.
Válasz rezusika #974. hozzászólására"A korlátozást hivatalosan a nemzeti szőlészeti és borászati ágazatok támogatásával indokolta az orosz vezetés."
Nálunk mikor lesz ilyen az olaszra,portugálra,argentinra,spanyolra?
Lejár a zöldszüreti támogatás határidő. Gondolom nem fogják felfedni hány hektárra lett beadva.
Válasz Matyi50 #972. hozzászólásáraMert nincs hol megcsinálni, meg nincs belőle sáp?
Válasz ND #971. hozzászólásáraNa igen! Ilyet miért nem lehet?
Válasz Matyi50 #970. hozzászólásárajogos, de ilyen alapon lehetne nemzeti meggy-,
alma-, stb. lép projekt is.
azt is megérné.
akkor mit szólna a multi?
NEMZETI SZŐLŐLÉ PROJEKT!
GYEREKEKNEK?ISKOLÁKNAK!
MIÉRT NEM LÉP A HNT?????
50ért! A SIÓ 1literes szőlőlé,ami 25% SZŐLŐT TARTALMAZ CSAK!!! 350Ft
NEHOGY NE ÉRJE MÁR MEG ...
Válasz sonkabence #967. hozzászólásáraPont a vakítás ,ami működik. Ezek már a télen fejtágítást kaptak ezügyben,hogyan kell kezelni és kommunikálni.
Jól jár? :D 50forinttal kilónkánt? Ráadásul ami adóköteles is? :D Sokan úgy gondolják,hogy a támogatás összegének megfelelő szőlőt csak el tudnak adni őszön,a többi meg max rajta rohad,de ha az is kell 50ért,máris többet kaptak,mint ha leszedték volna zölden. Ha meg jövőre pofátlankodni akarnak,hogy 50 volt tavaly is, akkor annyi lesz ,na akkor lesz ám háború,mert kiderül,hogy spekulációs célú volt ez az idei cirkuszolás. Továbbá ha ez a támogatás valóban 5évente egyszer lehetséges,akkor jövőre mi lesz? Pláne ha az idén megpihent szőlők eleve növényfajra jellemző tulajdonság miatt jövőre dupla termést nevelnek?
Válasz sonkabence #967. hozzászólásáraTeljesen igazad van és biztosan sok szőlőtermesztéssel foglalkozó gazda egyetért Veled.
Szerintem nagyon még a nullás év se jön ki, akinek pedig volt is tartaléka, az feltehetőleg javarészt felhasználta, mert csak a felvásárlói árak csökkennek, a költségek nem, gondolok pl. gázolajra, permetezési költségre, munkaerőre (már ahol akad) és meg se teheted, hogy hanyagold, mert nem éri meg vagy mert a bevétel nem fedezi, mert jönnek a szankciók. Sokaknak rajta a telepítési pályázat 10 éves művelési kötelezettsége vagy épp AKG, esetleg ÖKO. Ellenőrizni nagyon tudnak, fizetni kevésbé. Igazad van abban is, hogy ez nem gabona, ha a szántód nem jön be vagy nincs rá keret, beadod pihentetettnek vagy ideiglenes gyepnek, de az ültetvénynél ezt nem lehet megtenni. Óriási költségen szőlőt telepít az ember, három, négy évig műveli és várja, hogy teremjen, aztán műveli tovább és tovább és mikor terem, nem kell senkinek vagy nem fizetik meg. A kékfrankosnál pedig megint itt van, amit már más is írt, hogy egyenetlen az elosztás, mert nem minden fajta hozza ugyanazt az átlagot ugyanannyi kiadással. Ez nagyjából olyan, mintha az ember dobna egy csontot a kutyának, hogy befogja a száját.
Válasz konyvelesgn #966. hozzászólásáraNa várj, közösségi oldalon, szőlőtermelői csoportokban SZŐLŐTERMELŐ terjeszti az igét, hogy mi ez a felháborodás részünkről, ilyen jól még sosem járt a magyar gazda, a kormány végre tett valamit értünk, de a szemét unio miatt vannak ezek a szűkös határidők. Ja, csak azt felejti el hozzátenni, hogy normális országban az értékesítés már virágzásig lebonyolódik, nem szüret után tudjuk meg az árakat, igényeket, jobb esetben szüret előtti napokban. Ez nem vetett növény, hogy ha nem kell, kirugdosom vagy mulcsnak betárcsázom. Ennyire mélyen még sosem volt a szőlőágazat. Tegyük hozzá, hogy épp a botrány kirobbanása előtt fogadtatott el Frittmann kisÚr egy újabb olasz, hiper bőtermő, rezisztens fajtát. Kellett ez mint egy falat kenyér, de a mennyiséggel nem tud az ország mit kezdeni... Akárhogy szorzok, számolok a zöldszüretes ár a jó kondícióban lévő, jó minőségű kékfrankosaimért épp a nullás évet fedezi. Aki eddig is becsülettel csinálta és nem a pillanatnyi haszonra játszik az nagyot bukik idén. Az évek óta tartó folyamatos árcsökkenéssel meg nem sikerült annyi tartalékot összerakni, hogy egy nullás év nyugodtan beleférjen. Ismétlem, ez nem gabona, hogy évi 2 tárcsázás és átvan vészelve az év.
Ez mindig is így volt, a pályázatoktól kezdve a támogatásokon át, még a felvásárlói árakat és helyzetet is úgy tüntetik fel, mintha azzal a termelő jól járna. Aki más tevékenységi körben mozog vagy hétköznapi munkavállaló, az úgy gondolja, hogy a gazdák jól járnak és nem érti miért van az elégedetlenség. Mert csak azt hallja/látja a médiában, hogy pályázat, támogatás. Azt nem, hogy annak mi az ára, ahogy azt sem, hogy semmit nem ér és a veszteségek ennél sokkal nagyobbak. Egyébként hallott már valaki felvásárlók árakról? Mennyiért adhatja el az, akivel még nem bontották szerződést és nem zöldszüretel? Talán van 40 Ft-ot emlegettek a napokban
Válasz Matyi50 #962. hozzászólásáraTeljesen máshogy van lekommunikálva . Találtam egy cikket,ahol úgy van leírva,mint ha ez egy főnyeremény plusz támogatás lenne,be is másolom majd ide ha ujra megtalálom. Az utca embere meg a többi nem ezzel foglalkozó gazdálkodó azt mondja, "a zöld szőlőt is átveszik 50forintért már a szőlősektől". Jó mi?
Válasz Matyi50 #962. hozzászólásáraA minőség sajnos már nem olyan érték. Igen, a Bianka, Aletta tulajdonképpen az a két fajta, amiből az elmúlt években sokat telepítettek, azon gondolat alapján, hogy mennyit képes teremni, főleg megfelelő tápanyag kijuttatásával. Az lett a gondolat, hogy, ha a minőséget nem fizetik meg, akkor mennyiségre kell menni, és ezeknek a fajtáknak a bora való igaz, jellegtelen, de nem is látni Aletta vagy Bianka bort, lesz belőle ... A Cserszegi fűszeres például, vagy a Zala gyöngye, ezek pedig már csak kevés helyen vannak, ha jól beérik remek bora van, mégse veszik jobban, vagy fizetik meg jobban.
Válasz konyvelesgn #961. hozzászólásáraKonkurencia! Érdek ezen réteg eltüntetése a piacról és a szakmából ! Ennyi,csak nem meri senki sem kimondani.
40% piaci részesedéssel bírtak a csak szőlőt termelő gazdák eddig,a többit a pincészetek,borászatok teszik ki,azok fele meg a külföldi borral sumákol,meg sajátjaként adja el a máshonnan bagóért vásároltat,meg rizling ből lesz más ...
A szakmai hozzáértés és hozzáadott érték,ültetvény kora ,egyebei mára nem számítanak... az számít,hogy 200mázsát leszed egy hektárról 15ös cukorral,jellegtelen sz.rt. Aztán abból bármi lehet...
Válasz medikus #960. hozzászólásáraAztán mivel nem lesz, aki termeljen, majd mindenki veszi a minősíthetetlen behozott vackokat egy vagyonért és örül, hogy él. Na ja, 30-40 évesen még csak belekezd az ember valami másba, vagy munkahelyre megy. De 50-60 évesen?
Válasz konyvelesgn #959. hozzászólásáraCél az autógyárak!
Hát igen, aki nem zöld szüretel vagy nem tudja feldolgozni a szőlőt, az majd próbál felvásárlók találni. Azt hiszem az eddigi évek után ez már tényleg a mélypont és az a gondolat, hogy gyakorlatilag semmi bevételből kell majd kezdeni a következő évet, nem túl felemelő. Eddig azt mondtuk, majd jövőre jobb lesz, de minden évben egyre rosszabb, nem hiszem, hogy sokáig lesz így nagy mennyiségű szőlőterület az országban. De aki ezt csinálja évtizedek óta, mihez kezd?
Válasz Matyi50 #955. hozzászólásáraNa igen, akkor majd az lesz, hogy nem teljesítése megfelelően a művelési kötelezettségnek tartozó gyomszabályozási munkákat. Azt írja a rendelet a 3247 oldal alján, az (5) bekezdésben, hogy július 31-ig elvégzik az ellenőrzést. Persze ők csúszhatnak
Válasz konyvelesgn #953. hozzászólására"A zöldszüret közben levágott fürtöket az intézkedés utólagos ellenőrzésének időpontjáig az ültetvényben kell hagyni.
"
És ha elfüvesedik mire kiér az ellenőr? :D Vagy elrohad?
A határidő június 1. és június 11. Szombat van, tehát tulajdonképpen június 3-11.
Mai kiadásMai kiadás
1:30 és 4:30
Válasz Erdőjaro #949. hozzászólásáraMajd ezt is úgy tartják be, mint a többi rájuk vonatkozó teljesítési dolgot, papíron, vagy úgyse. Igen, sokan rajta hagyják, hallottam már néhány embertől, hogy inkább rajta hagyja, aztán, ha nem tudja eladni, akkor lesz belőle bőr és legfeljebb betárolja.
Válasz Matyi50 #948. hozzászólásáraNem, nincs könnyítés, és ahogy olvastam és utána néztem, most még az adóraktáras megoldás is bonyolultabb, mint pár éve volt.
Nem derülátó, de mikor először hallottam a zöld szüret témájáról, nekem egy kabaré ugrott be. Nem tudom láttátok- e, a "két paraszt", akik épp azt mondják, hogy legközelebb meg majd azért fizetnek, hogy ne trágyázd, hanem sózd földed.
Sokan inkább rajtahagyják,ha permetezni kell igy is ugy is.Aztán úgy még apránként el is adható szedd magad módon is akár,nincs időponthoz kötve.Ha meg nem,akkor max lerohad.
Ja és novemberben fizetnek a zöldszüretért,ha egyáltalán fizetnek.
Válasz konyvelesgn #947. hozzászólásáraTehát semmi könnyítés,hanem inkább fojtogatják a parasztot. Jövőre meg padlásseprés,pinceseprés...
Ja és 5évente egyszer lehet ilyen támogatást felvenni!!!! Ezt elfelejtik közölni! Idén aki ledobálja,annak lehet jövőre mégtöbb gondja lesz,mivel eleve tényleg több termést hoz a szőlő így következő évben.
Megoldás= vágd ki,hintsd be sóval,dögölj meg,kösd fel magad...
Érdemes átnézni, arra az esetre, ha valaki elszűrné. Ez is ma frissült.
HNT
Magyar Közlöny