Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak628 FtBenzin árak608 FtEUR411.35 FtUSD393.55 FtCHF441.5 FtGBP494.8 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Szia! nos ez tipikus olyan talaj mint ami Csongrád
észak-nyugati homokos területein van. 100 LE-höz kétségkivül egy 60-cm mélyebb müvelésű szárnyas lazítót tudnék elképzelni, esetleg vakond-drénezővel kiegészitve.
a korábban feltett
wifo,
agrimec
biagioli
ermo
ma/ag
0-50cm-ig homok, 50cm-től lekeményedett agyag, alatta 150cm-ig kemény. traktort 100le-ig tudunk csata sorba állítani. Ezt a területet tavasszal szeretnénk telepíteni ha 1* végre megtudják küldeni a telepítési engedélyt. képet is tudnál mutatni?(nem akarok faragni ilyet itthon) köszönöm
Kb milyen mélyre kellene leásni és mit kell figyelni?? Ha az eke orra buktatva nem megy bele az már ekég kemény nem?? 25-30 centin még tuti nincs agyag mert nem hozott fel az eke... Ezek alapján mit mondasz??
Válasz #266. hozzászólásra: Nem lóerő kell a telepítőgéphez hanem súly. elméletileg egy megfelelően kisúlyozott, esetleg feltöltött kerekekkel ellátott 90 lovas elviszi simán.
A baj akkor van ha lejtős területen dolgozol, és még kap egy kis csapadékot is , akkor a oldalirányú korrekció helyett a traktor seggét lökdösi el a munkahenger, a munkagép helyett.
szia! mekkora erőgéped van? ha kiástok egy-egy szelvényt akkor milyen mélységben van agyagpad, tömörödés? utánna már tudok mondani néked , h milyen késtipussal és vázzal szereltet tudok ajánlani
szia! sikon elméletileg a legkisebbet el is viszi a 90 ló, de komolyabb domborzati viszonyokhoz és a nehezebb változatokhoz amelyek terepviszonykövető technikával van szerelve már inkább jobb egy nagyobb gép.
Válasz #254. hozzászólásra
Jó értem hogy 130-140 Le traktor kell az ültetőgéphez ?
Nem sok az egy kicsit ?
Nekem pár évben osztrák úriember ültette el géppel a szőlőimet, Ő egy 90 Le MF traktorral csinálta, profi, minőségi munkát végzett.
Gonolkoztam rajta hogy Én is veszek egy ültető gépet, de nem tudom hogy mennyibe kerül.
a gazdája erre esküszik, hogy néki ez jött be a legjobban.
a mélylazítást a homokon se mindegy, hogy milyen lazítóval oldod meg, a kések, az orrok, szárnyak kialakitása mind befolyásoló tényező, attól függ, h milyen mélyen akarsz véle dolgozni. mert ugye egy középmélylazítóval, v altalajmüvelővel 50-60 cm nél vége a tudománynak, ilyenkor lép életbe a B-terv igazi mélylazítót kell alkalmazni amit a nagy mélység dacára viszonylag könnyű huzni, ami megfelően ropogtatja át a talajszerkezetet az agyagpadokban
Nem a lóerő határolja le mert ezt húzhatod 0.1 km/h sebességgel is, hanem a súly . ezt egy max 4000kg-os géppel nem húzod el homokon se.
Aztán persze el lehet menni az extrém dolgok felé... feltöltöd mind a 4 kereket, etc etc, de akkor nem jársz 40km/h val betonon stb.Ezzel az aranyháromszöges dologgal sem értek igazán 1-et.
Ahol ezt elhúzod 40-50 cm-en ott nem kell mélylazitani.
90% itt az arany háromszögben a probléma az hogy van 30-40 cm ócska homokod, az alatt meg van egy homokkő, vagy agyag vízzáró réteg. Ami miatt a termőtalajod vízgazdálkodása a 0 val egyenlő.Ha esik megfullad a gyökérzeted, ha nem kiszárad a növényed.Ezt az agyag (homokkő) réteget, 3 késsel egy 3500-4500kg os os traktorral nem töröd át.Van amikor 4755 ös döglődik 1 ekefejjel...
A Kormos meg csak kapirgál az 1 késessel pedig, abban is van 85 ménes.
80 ló áll rendelkezésre és a terv egy 2-3 késes lazító rögtörővel. Váznak valami izmos anyagot kell először szereznem 15-20-as kazánlemezből egyenes kések a kések aljára mindkét oldalára megcsonkított ekevasat gondoltam a rögtörő/lezáró hengert meg úgy képzeltem el hogy 2-3 rossz felnire valami izmos betonvasat 5-10 centinként ráhegeszteni homokosak a földek remélem nem fog betúrni mert a mélységet is ezzel kellene szabályozni Ez mind elmélet hogy gyakorlatba mi lesz belőle azt még nem tudni
Nem De lett helyette rendsodró, igaz nem épp azt a célt szolgálja de jövőre meg inkább csinálok egy lazítót előtte egy sor tárcsa és közel hasonló munkája lesz
ez az óriás szárnyas modell jelenleg ami legtöbbet tud, legalábbis a gazdája szerint, dolgoztak már feléjük mindenféle vékony szerkezettel, de ez birta eddig a legjobban, (Balaton felvidék ), hogy 3 késsel mennyire könnyű dolgozni? biztosan kell hozzá 90 paci ( New Holland kertészeti 90 essel huzzák ), csak a kés vehető ki középről, mert a szárnyakat tartó törzs a kapaszár része.
de mond el, hogy mi az elgondolásod és meglátom, h mit tudok belőle kihozni..
Ezek a hatalmas kések jól beválnak szerinted?? Mert kb valami hasonlót képzeltem el én is mint az első képeden van Csak szőlő helyett szántóföldre, és kb mennyi lehet a vonóerőigénye??
Válasz #244. hozzászólásra
Ezt a fajta kultivátor megoldást alkalmazzák nálunk is, sőt van olyan is, hogy 2-2 tárcsalevéllel veszik el a földet oldalt a tőke mellől.A két levél bentebb viszi a földet mint az az ekekapa megoldás.
Bocsánat amiért közbeszólok...
Régen 5 késes ives lazítóval művelték ősszel a TSz-ek a környékünkön a szőlőket, pont az volt a jó hogy megszaggatta a gyökérzetet, ugyanis a gyökér ahol elszakítod úgyrasarjad, többfelé ágazik. Igaz ehhez kellett lóerő is, de akkor semmi nem számított csak az hogy a következő évben is megfeklelő legen a talajszerkezet.
Hozzászólva a gyári és a házi lazítók, művelőeszközök közötti összehasonlításhoz lenne észrevételem.
A nyáron volt alkalmam kipróbálni az egyik neves olasz gyár rugós kultivátorát. Nem mondom hogy nem volt jó, sőt, a letaposott megkeményedett talajt tökéletesen megtörte, porhanyósította...de az ára...potom 850 eFt+Áfa áron lehet hozzájutni. Osztottam-szoroztam és a végén arra jutottam hogy maradok a házi ,,gányolt,, kultivátoromnál amit az elmúlt években olyan tökéletesre sikerült összehozni hogy a tőkék mellett 5-5 cm marad el, van hozzá rögtörő henger, fix és láncos símító a tökéletes munka érdekében.
Kétoldalt a kápákra szárnyak vannak heggesztve mint az ekéknél csak természetesen kisebbek. ezek úgy vannak beállítva hogy leszedjék a földet ne a tőkéhez túrják. Mindez a józan paraszti ész terméke, tudomásom szerint a gyári küutivátorokon még csak hasonló sincs.
Ha valami nem gyári és márkás még lehet hogy jó...
pedig van 3 késes szölöben használatos modell, legalábbis a penda egy Tolcsvai bemutatón egy 3 késes rögtörö hengerrel szerelt változatot mutatott be egy lánctalpas Lamboval
nincs önfényezés, feküdjön mindenki neki és csinálja meg! tele van az ország sufnituningos ötletű emberekkel, elhiszem, hogy nagyok az elvonások, keveset fizetnek a megtermelt dolgokért, de pont azon szeretnek egyes gazdák spórolni amivel a kenyerüket keresik a jó gépen. de megveszik a terepjárót, mert az a legfontosabb a gazdaságban, a plazmatévét falszélességben, a feleségnek meg óriáskonyhát... sajnos elég sok helyen látom ezt, elszomorító. ha nem az én termékemet veszed meg sincs baj, de jól dolgozni, csak jó minőségű technikákkal lehet. kopás...hm. igen ez egy sarkalatos pontja a dolgoknak, ami ezzel még jár a gazdaságos üzemeltetés, gondolkozzatok csak azon, hogy " egy láttam már olyan gépet " alapján csinálsz egy durva gyenge kopástűrőségű, vastag anyagból egy talajmüvelő eszközt, hogy hónapok ,év, évek távlatában mennyi veszteséget okoznak?
találkoztam olyan vásárlóval, hogy sajnálta, h nem a mi ekénket vette meg, de az volna a kérése, hogy az általunk gyártott ekevasból adjak néki egy garniturát, mert a föld egy fél müszak alatt az övét felzabálta... nem beszélve arról, h iszonyú nehéz húzása volt az ekéjének, de ez csak egy kiragadott példa .a méh telepre meg nem hinném , h tőlünk beszállitott anyagból bárki is tudna hasznosítani, mert szinte mindent felhasználunk, túl dreága lenne csak ugy eldobálni fillérekért
Annyira fényezed a sajátotokat hogy az már fáj!Miért ne jutna a halandó ember ugyan olyan jó anyaghoz mint a tiéd? Vagy még jobbhoz.A tiéd is elkopik idővel,vagy az platinából van?Ha elkopik majd javítjuk,megerősítjük, felrakjuk, egyebek.Miért gondolod hogy más csak kókányol a MÉH ből?Ott is lehet jó anyagot találni,lehet pont Tőletek származik.Tudod milyen az Öndícséret?
Ide homokra elegendő lesz az a "lekvár" anyag is maximum egy-két fokkal vastagabb anyagból mint ti dolgoztok. Meg akinek nincs több száz hektárja ami kitermelje az árát de viszont javítani akarja a talaját és van egy kis szabadideje az megcsinálja valamelyik bevált gép "home made" verzióját. Egy kés árából meg bőven ki kell hogy jöjjön egy házi 3 késes tákolmány
igy van, mindenki megtudja csinálni, csak valami lekvár anyagból, miért nem csinálnak a gazdák odahaza traktort, vetőgépet, kombájnt is? gondolj bele, hogy a 3 késes altalajlazitónk mindössze 154 db alkatrészből áll össze, azért elég komoly tervezői munka van minden gép mögött, aki a méhtelepen "guberálja" össze a motyót az nem gondolja komolyan, hogy gyárival azonos terméket tud csinálni. ha tv-t vásároltok akkor is ugy gondoljátok, h van otthon egy paneletek és köréépitetek egy elektrokosárból egy kis köretet és ugyanazt fogja tudni, mint a legujabb 40"-os plazma?
Ezt a kérdést min 3x tettem már fel de mindíg csak a teljes gépre kaptam árat pedig nekem is nagyon tetszik és a vázát meg itthon megcsinálom a kést is lehet, kazánlemez a késszár szárnynak meg ekevas és had szóljon
Válasz #223. hozzászólásra
Ettől egyszerűbb megoldás, ha a műtrágyaszóró helyére egy tartályt teszel,benne egy csigalevéllel,ami ki kotorja a műtrágyát a tartályból.És az nincs ilyen magas!Felé ért is megoldható!
2027 hozzászólás
Válasz #276. hozzászólásra
Szia! nos ez tipikus olyan talaj mint ami Csongrád
észak-nyugati homokos területein van. 100 LE-höz kétségkivül egy 60-cm mélyebb müvelésű szárnyas lazítót tudnék elképzelni, esetleg vakond-drénezővel kiegészitve.
a korábban feltett
wifo,
agrimec
biagioli
ermo
ma/ag
Válasz #273. hozzászólásra
0-50cm-ig homok, 50cm-től lekeményedett agyag, alatta 150cm-ig kemény. traktort 100le-ig tudunk csata sorba állítani. Ezt a területet tavasszal szeretnénk telepíteni ha 1* végre megtudják küldeni a telepítési engedélyt. képet is tudnál mutatni?(nem akarok faragni ilyet itthon) köszönöm
Válasz #273. hozzászólásra
Kb milyen mélyre kellene leásni és mit kell figyelni?? Ha az eke orra buktatva nem megy bele az már ekég kemény nem?? 25-30 centin még tuti nincs agyag mert nem hozott fel az eke... Ezek alapján mit mondasz??
Válasz #266. hozzászólásra: Nem lóerő kell a telepítőgéphez hanem súly. elméletileg egy megfelelően kisúlyozott, esetleg feltöltött kerekekkel ellátott 90 lovas elviszi simán.
A baj akkor van ha lejtős területen dolgozol, és még kap egy kis csapadékot is , akkor a oldalirányú korrekció helyett a traktor seggét lökdösi el a munkahenger, a munkagép helyett.
Válasz #270. hozzászólásra
szia! mekkora erőgéped van? ha kiástok egy-egy szelvényt akkor milyen mélységben van agyagpad, tömörödés? utánna már tudok mondani néked , h milyen késtipussal és vázzal szereltet tudok ajánlani
Válasz #271. hozzászólásra
szia! vicces vagy a katalógusban különben megtalálható
Válasz #269. hozzászólásra
Nem mered leírni az árát?Az árát kérdezték nem az Emil címedet!
Válasz #265. hozzászólásra
helló
akkor homokra milyen lazítót ajánlasz és mélységet?
Válasz #268. hozzászólásra
irj: joetatar kukac freemail.hu cimre köszi
Válasz #267. hozzászólásra
A kisebbik válzozat alatt mit értesz ?
Mennyibe kerül :
Válasz #266. hozzászólásra
szia! sikon elméletileg a legkisebbet el is viszi a 90 ló, de komolyabb domborzati viszonyokhoz és a nehezebb változatokhoz amelyek terepviszonykövető technikával van szerelve már inkább jobb egy nagyobb gép.
Válasz #254. hozzászólásra
Jó értem hogy 130-140 Le traktor kell az ültetőgéphez ?
Nem sok az egy kicsit ?
Nekem pár évben osztrák úriember ültette el géppel a szőlőimet, Ő egy 90 Le MF traktorral csinálta, profi, minőségi munkát végzett.
Gonolkoztam rajta hogy Én is veszek egy ültető gépet, de nem tudom hogy mennyibe kerül.
Válasz #264. hozzászólásra
a gazdája erre esküszik, hogy néki ez jött be a legjobban.
a mélylazítást a homokon se mindegy, hogy milyen lazítóval oldod meg, a kések, az orrok, szárnyak kialakitása mind befolyásoló tényező, attól függ, h milyen mélyen akarsz véle dolgozni. mert ugye egy középmélylazítóval, v altalajmüvelővel 50-60 cm nél vége a tudománynak, ilyenkor lép életbe a B-terv igazi mélylazítót kell alkalmazni amit a nagy mélység dacára viszonylag könnyű huzni, ami megfelően ropogtatja át a talajszerkezetet az agyagpadokban
Válasz #262. hozzászólásra
A zöld 3 késesre a késkénnyomtavú traki mögött.
Nem a lóerő határolja le mert ezt húzhatod 0.1 km/h sebességgel is, hanem a súly . ezt egy max 4000kg-os géppel nem húzod el homokon se.
Aztán persze el lehet menni az extrém dolgok felé... feltöltöd mind a 4 kereket, etc etc, de akkor nem jársz 40km/h val betonon stb.Ezzel az aranyháromszöges dologgal sem értek igazán 1-et.
Ahol ezt elhúzod 40-50 cm-en ott nem kell mélylazitani.
90% itt az arany háromszögben a probléma az hogy van 30-40 cm ócska homokod, az alatt meg van egy homokkő, vagy agyag vízzáró réteg. Ami miatt a termőtalajod vízgazdálkodása a 0 val egyenlő.Ha esik megfullad a gyökérzeted, ha nem kiszárad a növényed.Ezt az agyag (homokkő) réteget, 3 késsel egy 3500-4500kg os os traktorral nem töröd át.Van amikor 4755 ös döglődik 1 ekefejjel...
A Kormos meg csak kapirgál az 1 késessel pedig, abban is van 85 ménes.
Válasz #261. hozzászólásra
melyikre gondoltál, mert ugye van fenn egy Vario braun, egy röll és egy magyar termék
Válasz #245. hozzászólásra
Az a traktor ezt úgy 10cm es mélységben tudja húzni.
Józsi tudod hogy láttam már ilyent de eza gépkapcsolat egy baromság.
Válasz #258. hozzászólásra
80 ló áll rendelkezésre és a terv egy 2-3 késes lazító rögtörővel. Váznak valami izmos anyagot kell először szereznem 15-20-as kazánlemezből egyenes kések a kések aljára mindkét oldalára megcsonkított ekevasat gondoltam a rögtörő/lezáró hengert meg úgy képzeltem el hogy 2-3 rossz felnire valami izmos betonvasat 5-10 centinként ráhegeszteni homokosak a földek remélem nem fog betúrni mert a mélységet is ezzel kellene szabályozni Ez mind elmélet hogy gyakorlatba mi lesz belőle azt még nem tudni
Válasz #257. hozzászólásra
Nem De lett helyette rendsodró, igaz nem épp azt a célt szolgálja de jövőre meg inkább csinálok egy lazítót előtte egy sor tárcsa és közel hasonló munkája lesz
ez az óriás szárnyas modell jelenleg ami legtöbbet tud, legalábbis a gazdája szerint, dolgoztak már feléjük mindenféle vékony szerkezettel, de ez birta eddig a legjobban, (Balaton felvidék ), hogy 3 késsel mennyire könnyű dolgozni? biztosan kell hozzá 90 paci ( New Holland kertészeti 90 essel huzzák ), csak a kés vehető ki középről, mert a szárnyakat tartó törzs a kapaszár része.
de mond el, hogy mi az elgondolásod és meglátom, h mit tudok belőle kihozni..
Válasz #256. hozzászólásra
A kultit amiről jó múltkorában volt szó megnéztétek?
Válasz #253. hozzászólásra
Azért nem ilyen durva szárnyakkal de valami hasonlóra gondoltam Majd kiderül hogy bírkózik meg vele a gép
Válasz #254. hozzászólásra
Tárgytalan ,az egész portán nincs annyi lóerő.
Marad a hidro furó.
Válasz #252. hozzászólásra
a szölöültetőgéphez minimum kell 130-140 LE-s traktor, 2 féle változatban rendelhető, merev vázas és forditótengelyes talaj követős kivitelben, mindegyikhez rendelhető GPS egység
Válasz #251. hozzászólásra
Felejtős, ez kb "5cm"-e való.
Válasz #250. hozzászólásra
A franciákat nem igazán tetszenek, az első képen lévőn a kapák szárnyait le lehet venni?
Meg megint csak nyírócsavaros.
A szőlő telepítőt mekkora traki után ajánlod?
Válasz #250. hozzászólásra
Ezek a hatalmas kések jól beválnak szerinted?? Mert kb valami hasonlót képzeltem el én is mint az első képeden van Csak szőlő helyett szántóföldre, és kb mennyi lehet a vonóerőigénye??
Válasz #249. hozzászólásra
no ez a gép az Aranyháromszögben használatos , lejjebb a zöldszinű aminek a testvére piros az viszont köves-agyagos vályog talajokon dolgozik.
a franciák meg ezt részesitik előnyben
Válasz #247. hozzászólásra
Tudnék neki olyan területet mutatni, hogy 1 doboz nyírócsavar nem lenne elég a megműveléséhez.
Én ha kultit vennék az tutira nonstop rendszerű lenne, valami komolyabb hengerrel, esetleg tőközművelő előkészítéssel.
és.....
Válasz #246. hozzászólásra
ehhez mit szóltok?
Válasz #244. hozzászólásra
Ezt a fajta kultivátor megoldást alkalmazzák nálunk is, sőt van olyan is, hogy 2-2 tárcsalevéllel veszik el a földet oldalt a tőke mellől.A két levél bentebb viszi a földet mint az az ekekapa megoldás.
válasszatok! szerintetek melyik gép mit tudhat?
Bocsánat amiért közbeszólok...
Régen 5 késes ives lazítóval művelték ősszel a TSz-ek a környékünkön a szőlőket, pont az volt a jó hogy megszaggatta a gyökérzetet, ugyanis a gyökér ahol elszakítod úgyrasarjad, többfelé ágazik. Igaz ehhez kellett lóerő is, de akkor semmi nem számított csak az hogy a következő évben is megfeklelő legen a talajszerkezet.
Hozzászólva a gyári és a házi lazítók, művelőeszközök közötti összehasonlításhoz lenne észrevételem.
A nyáron volt alkalmam kipróbálni az egyik neves olasz gyár rugós kultivátorát. Nem mondom hogy nem volt jó, sőt, a letaposott megkeményedett talajt tökéletesen megtörte, porhanyósította...de az ára...potom 850 eFt+Áfa áron lehet hozzájutni. Osztottam-szoroztam és a végén arra jutottam hogy maradok a házi ,,gányolt,, kultivátoromnál amit az elmúlt években olyan tökéletesre sikerült összehozni hogy a tőkék mellett 5-5 cm marad el, van hozzá rögtörő henger, fix és láncos símító a tökéletes munka érdekében.
Kétoldalt a kápákra szárnyak vannak heggesztve mint az ekéknél csak természetesen kisebbek. ezek úgy vannak beállítva hogy leszedjék a földet ne a tőkéhez túrják. Mindez a józan paraszti ész terméke, tudomásom szerint a gyári küutivátorokon még csak hasonló sincs.
Ha valami nem gyári és márkás még lehet hogy jó...
Válasz #242. hozzászólásra
imhol a rögtörös, mélységállitó kerékkel szerelt változat
Válasz #241. hozzászólásra
pedig van 3 késes szölöben használatos modell, legalábbis a penda egy Tolcsvai bemutatón egy 3 késes rögtörö hengerrel szerelt változatot mutatott be egy lánctalpas Lamboval
Válasz #239. hozzászólásra
Bocsánat nagyon átmentem off-ba! A 3 késest nem szőlőbe gondoltam.
Válasz #238. hozzászólásra
nincs önfényezés, feküdjön mindenki neki és csinálja meg! tele van az ország sufnituningos ötletű emberekkel, elhiszem, hogy nagyok az elvonások, keveset fizetnek a megtermelt dolgokért, de pont azon szeretnek egyes gazdák spórolni amivel a kenyerüket keresik a jó gépen. de megveszik a terepjárót, mert az a legfontosabb a gazdaságban, a plazmatévét falszélességben, a feleségnek meg óriáskonyhát... sajnos elég sok helyen látom ezt, elszomorító. ha nem az én termékemet veszed meg sincs baj, de jól dolgozni, csak jó minőségű technikákkal lehet. kopás...hm. igen ez egy sarkalatos pontja a dolgoknak, ami ezzel még jár a gazdaságos üzemeltetés, gondolkozzatok csak azon, hogy " egy láttam már olyan gépet " alapján csinálsz egy durva gyenge kopástűrőségű, vastag anyagból egy talajmüvelő eszközt, hogy hónapok ,év, évek távlatában mennyi veszteséget okoznak?
találkoztam olyan vásárlóval, hogy sajnálta, h nem a mi ekénket vette meg, de az volna a kérése, hogy az általunk gyártott ekevasból adjak néki egy garniturát, mert a föld egy fél müszak alatt az övét felzabálta... nem beszélve arról, h iszonyú nehéz húzása volt az ekéjének, de ez csak egy kiragadott példa .a méh telepre meg nem hinném , h tőlünk beszállitott anyagból bárki is tudna hasznosítani, mert szinte mindent felhasználunk, túl dreága lenne csak ugy eldobálni fillérekért
Véleményem szerint hanyagold a 3 késest.
Széttéped vele a gyökérzónát, inkább 1 késes szárnyas. Az repeszt oldal irányban is eleget.
Válasz #235. hozzászólásra
Annyira fényezed a sajátotokat hogy az már fáj!Miért ne jutna a halandó ember ugyan olyan jó anyaghoz mint a tiéd? Vagy még jobbhoz.A tiéd is elkopik idővel,vagy az platinából van?Ha elkopik majd javítjuk,megerősítjük, felrakjuk, egyebek.Miért gondolod hogy más csak kókányol a MÉH ből?Ott is lehet jó anyagot találni,lehet pont Tőletek származik.Tudod milyen az Öndícséret?
Válasz #235. hozzászólásra
Ide homokra elegendő lesz az a "lekvár" anyag is maximum egy-két fokkal vastagabb anyagból mint ti dolgoztok. Meg akinek nincs több száz hektárja ami kitermelje az árát de viszont javítani akarja a talaját és van egy kis szabadideje az megcsinálja valamelyik bevált gép "home made" verzióját. Egy kés árából meg bőven ki kell hogy jöjjön egy házi 3 késes tákolmány
Válasz #230. hozzászólásra
nyírócsavaros kő és gyökér elleni biztosításuk van, kb 150 eFt+áfa/db-tól felfele, van Simba rendszerű késünk is
igy van, mindenki megtudja csinálni, csak valami lekvár anyagból, miért nem csinálnak a gazdák odahaza traktort, vetőgépet, kombájnt is? gondolj bele, hogy a 3 késes altalajlazitónk mindössze 154 db alkatrészből áll össze, azért elég komoly tervezői munka van minden gép mögött, aki a méhtelepen "guberálja" össze a motyót az nem gondolja komolyan, hogy gyárival azonos terméket tud csinálni. ha tv-t vásároltok akkor is ugy gondoljátok, h van otthon egy paneletek és köréépitetek egy elektrokosárból egy kis köretet és ugyanazt fogja tudni, mint a legujabb 40"-os plazma?
Válasz #233. hozzászólásra
Jaja, csak meg kell találni a megfelelő anyagot
Válasz #232. hozzászólásra
Aki tud fúrni, faragni, hegeszteni,az könnyedén csinál ilyet.Vas van a MÉH telepen!
Válasz #230. hozzászólásra
Ezt a kérdést min 3x tettem már fel de mindíg csak a teljes gépre kaptam árat pedig nekem is nagyon tetszik és a vázát meg itthon megcsinálom a kést is lehet, kazánlemez a késszár szárnynak meg ekevas és had szóljon
Válasz #223. hozzászólásra
Ettől egyszerűbb megoldás, ha a műtrágyaszóró helyére egy tartályt teszel,benne egy csigalevéllel,ami ki kotorja a műtrágyát a tartályból.És az nincs ilyen magas!Felé ért is megoldható!
Válasz #229. hozzászólásra
A késnek milyen biztosítása van?
Agriszem-es késeket mennyiért adod?
Válasz #228. hozzászólásra
250e ft + áfa
Válasz #218. hozzászólásra
Csak a lazító rész mennyibe kerül?