Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak639 FtBenzin árak631 FtEUR405.52 FtUSD392.46 FtCHF431.59 FtGBP487.09 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Figyelj ide vagyunk többet mert jószágot is tartunk és ennek a mellékága sok plusz munkát megkövetel. Amikor a vegyszerezésen stresszelsz akkor nekem még a lucernát is figyelni kell mellette, mert ott nagyon nem mindegy mikor mit csinálsz, ésatöbbi....
Ja és itt is bedolgozó egyéni vállalkozó(k) van(nak) másodállásban tehát fél emberrel lehet számolni ezeknél.
Hány hektárt is műveltek? 600körül emlékszem ha jól rémlik.
E mellett minek kell mindenkinek dolgoznia valahol? Szerintem butaság vagy nem tudom de attól mennyivel leszel gazdagabb???
Én aztmondom egy dolgot tud rendesen csinálni az ember és ezt kár firtatni, aki mégis megteszi az nagyravágyó vagy kapzsi.
Ezt csak általánosságban írom nehogy félre értsd koma!
és akkor mondom a tutit.
600hektáros cég. 2alkalmazott. Tulaj nincs képben nem dolgozik, csak tulaj.
Van egy nagy hevederes ami csak talajt készít, egy 180 körüli JD ami vet meg ilyenek, megegy régi kis merci MB traki aminek a farán van egy fix permetező így lényegében önjáró de nem magas hasú...
Ja és szárító is van, igaz kombájn nincsen azt bérbe végeztetik
és megint azt mondom ha már 360lóerő akkor legyen csakis hevederes.
1ember egy ilyen géppel csak a talajt üti, semmi más dolga ne legyen amikor munka van csak az. Rásem kell figyelni és csak készülnek el a területek folyamatosan.
Ettől egyszerűbb nem létezik.
Amikor akasztgatni összevissza meg buziskodni minden műszakban mással az nem munka az kínlódás.
És hányan csináljátok?Mert mi eddig munka mellett 3man.
Tavalyi év közepétől csinálom főálásban, édesapám egy pékéget terelget még mellette, a Segédünk meg buszozik, és csk a pihenőnapjain tud jönni.
Első orban nem z áráról volt szó, másodsorban vonatkoztassunk el a 936 tól, és beszéljünk simán egy 360 lovas gépről.így sem az apróbetűs rész sem a lényeg nem változik.Gumiheveder vs univerzális traktor.Remélem így megérted hogy miről van szó, és megérted a döntést.Szanberg azért írta a 936-ot mert nekünk az van.De ennyi erővel lehetne JD vagy MF is.
Mindenki maga látja a helyzetét de szerintem túlspirázod.
Nekünk még zöldsor is van meg jószág és kisgéppel(mtz, 110lovas ferga) vetünk vegyszerezünk szórunk szállítunk meg mindent és készvan szépen nem kell idegbajt sem kapni ahogy írod
Szerintem pont az a bonyolítás amikor egy gépnek mindent kell csinálnia. Egy 360lovas gép ne húzzon már egy olyan pótot amit a 120-as gép is elvinne szerintem.
Az maradjon talajon, semmi mással ne foglalkozzon és akkor az halad ahogy kell, nem kell keverni meg összevissza.
Amikor még csak az első nagygép volt a 217lovas akkor azzal csináltunk vetést is hengerezéseket is a talajmunka mellett volt összevisszaság ha még szállítani is kellett volna akkor semmit nem ért volna mert semmi sem ment volna rendesen.
Szerintem meg nem ér annyit, váltók befosnak 4000 óránál motorok meg 6000-nél!! Hát az ember ennyi pééééézéééé többet várna a friccektől, szerinted??????????
A hangsúly ott van hogy te csak talajra használod.Amikor még meg volt a 716 és 3 gép volt nagyon nyugodtan megtudtuk oldani mi is a dolgokat.a nagy ment a kombájn után csinálta a földe, a 2 kicsi meg szállított.A kicsi szórta a műtrágyát, a 820 húztaa kocsit meg rakta bigbag-ből,vetéskor ugyan ez.Vagy ha a 820 vetett a 716 permetezett.Most napraforgónál ikerkerék le, permeztező fel 1-2 np permetezés, ikerkerék fel megint vetni.Közben a nagy halad,de tankoláskor ki kell állnia,távolabbi földeken nemnagyon tudok előredolgozni mert akkor meg a vetés nem halad.Ha akkor gumihevederes lenne,már beleőrültünk volna.2 gépparkot meg megvenni,fenntartani pár hetárér egy másik gép kedvéért, elég nagy luxus.Így is még csak most csereberélgetjük le a 716 gépeit.
diribdarab fődön szerintem mindegy hogy milyen formában 300 ló feletti a gép, úgyis nagy és általában vontatott eszköz van utána.
Ha ebből sok van akkor egy 200-as gép kell függesztett rövidtárcsával grubberrel ekével kombinátorral akármivel...
Mondjuk mi nagygéppel nem szállítunk, talajra kellett talajra használjuk talajra van megvéve végezze dolgát aztmondom, így nem is gondolkodom más felhasználásban.
Egy sárga challengerből a legkisebb jöhetne nekem elfogadnám akármi is van
ÉS mekkora diribdarab földeken?Mert az sem mindegy hogy mekkora a hektár meg mennyi a beugró.Sajnos vannak olyan területeink, ami nics 2 hektár, van benne 2 beugró, meg háromszögra jön ki az alja, és 2 árok is van mellette.Egyébként annyira volt szempont, hogy 1 traktor kevés,2 traktor elgenedő, de ha a második gumihevederes lett volna,akor sehol nem lennénk, mert műtrágyát elég nehezen tudnánk szórni,vetni lehetne hevederessel, de elég költséges lenne, igazából talajmunkán kívül másra nemigen tudtuk volna használni.Elég húzós lett volna a helzet.Így is a 936 áll ki a talajmunkából ha költözni kell egy másik földre, vagy tankolni kell a vetőgépet.
Kérdés, hogy ez mennyire szempont???!?!
Talajmunkáról beszéltünk ott akárhány is a hektár csakis hevederessel meg csuklóssal lehet kompromisszumok nélkül dolgozni.
Beszéltem egy kolégával, E75-ös claas challenger kettő darab 300-as ződ trakit kidolgoz...
De ha a 936 ot be kell fognom pótkocsizni probléma nélkül meg lehet oldani.A kettő közötti külömbség csak anyi, hogy az egyik nehéz traktor, a másik meg nehéz univerzális.Ha lenne 1000 heki, meg lenne 1 kicsi 1 közepes gép, akkor egyértelmű hogy a harmadik egy gumihevederes lenne, csak és kizárólag talajmunkára.De ott még nem tartunk, így a 936 jobb választás volt.Erről beszélünk.
Válasz #9856. hozzászólásra
Vitte is (Challenger MT 765B ) , de a 310 pacitól nem vmi meggyőző volt, ill. nem is azzal volt a bibi , hanem inkább sztem az árával.
Így inkább másra esett a választás, mert ugye a kisebb (6.5m) már régóta szuperál........
600hektárra nem kell 50-ért traktort venni inkább így fogalmazzuk meg, mert 6-10-ből olyat veszek/vettem amivel ugyanazt a munkát elvégzem csak még tovább is kitart mint az új szériák...
Talajlezárást gyűrűshengerrel végezni szerintetek jó ötlet? Eddig mindig kombinátorral csináltuk, de a tavalyi aszályos év után érdemes nagyon odafigyelni minden csepp vízre... Természetesen a magágyat már kombinátorral készítjük majd.
Válasz #9846. hozzászólásra
Úgy érted, jó e tavasszal, jó hát! Gyönyörű munkát lehet vele csinálni, csak nem kell kapkodni.Nem ismerek másik gépet amivel ilyen magágyat, és ilyen sima felszínt lehetne elérni.
Vettél? Mekkorát, mennyiért ha szabad érdeklődni?
(Anno elég nagy rajongója voltam a kompaktoroknak , van tapasztalatom)
Synkrogerm:Nehéz ,kemény földet hagy,rohadt drága jobb mint az átlag...
Többi: Ezek lazább talajt hagynak , de mivel tele vannak hengerrel , nedves talajon beragadnak , ezért ilyen helyen inkább őszre valók apró mag alá.
Az egyik kedvencem a kompaktor tanulmány végére a Jean De Bru Combitiller(Rau Sterntiller) lett. Az Agrospic KFT árulja , asszem ki van állítva az is az Expon az udvaron.
De még egyszer , ezek szerintem inkább őszi magágykészítők , tavaszra ott az NZA.
Más: Jó volna ha eltolnád a képed te is Bugacra idén.
Válasz #9837. hozzászólásra
Nem tudom a Lemken milyen munkát csinál, de egy sima kombinátornál sokkal jobb munkája van, de annál érzékenyebb is a nedvességre, szóval ennek is beragad egyszer a spirálja.
Azért sem érdemes vele nedves talajon erőlködni, mert amint írtad kemény magágyat csinál, de ez csak akkor túl kemény ha nem megfelelő nedvesség mellet van használva.
Mi tavaly jártunk úgy vele hogy, augusztusban egy nagy eső után amikor jól megpirult a föld teteje, elkezdtük csinálni a synchrogermel a repcék alá a magágyat, azokon a földeken kezdtük amik nem annyira kötöttek, és ott tökéletes munkát csinált, de még aznap mentünk a kötött részre is, és mivel magágy mélységben még kenődős volt a föld, ott úgy elkente-tömörítette a magágyat, hogy amikor vetettünk volna addigra ott úgy megszáradt hogy csak ásóval lehetett nehezen áttörni. Ujra meg kellet nehézkultivátorozni azt a földet de már elmunkállni nem tudtuk így nem is lett semmi a repce vetésből.
szia! a réselt kormánylemez használatának feltételei vannak:
jól csak kötött,nedves, iszapos vályog talajon dolgozik ,
homokon a lécek között áttörik a föld ott nem igazán jó, akár 20%al kevesebb energiára van szükség a húzáshoz, a pálcák tipustól függően egészen drágák is lehetnek egy teli kormánylemezhez képest, mert vannak tipusok melyekhez csak eredeti alkatrész van
Sziasztok ekét szeretnék vásárolni és szeretnék érdeklődni,hogy melyik jobb a réselt vagy a sima kormánylemezes, és mi a különbség a kettő között ? Előre is köszönöm
ASynkrogerm kompaktorról van valakinek véleménye?Szántásra egymnentben lehet hogy jobb mint a lemken kompaktor(nem dugul a spirál henger...) de mimdig amikor megtapostam a munkáját bizony,bizony túlkeménynek éreztem a lában alatt(nem volt bokáig sűllyedés...)
Épen azért írtam mert kukoricában a gyomírtás megoldott.
Adsz neki Pre-be egy Wing-et ha gyom közé vetettél akkor teszel mellé glifozátot is és kész.
Állományban pedig van választék rendesen.
Utána meg úgyis szántok.
Levegőtlenebb azt nemtudom, de elhanyagolt talpas rossz kultúrállapotú területeken eddig bejött, jó fődön meg tök mindegy ott nem ez lesz a meghatározó tényző ha tisztességes magágy van.
A talajművelés önmagában nemsok vizet zavar, mondom ha tisztességes minőségű a magágy.
kukoricában egyébként sok baj nem lenne forgatás nélkülivel, mert van mindenre széles palettán jó vegyszer és technológia viszont szójánál ahol a gyomírtás a leg macerásabb történet ott mindent el kell követni a siker érdekében mert szűkebb a lehetőség mint tengerinél.
Idén van szója ami condisk-el készített talajba kerül, van amelyik Topdown-után meg, szántottba a kétharmada.
Kialakult már a kép, és valóban sok variálás volt az elmúlt években igen Batka de ez csak így működik. Itt nemvolt senkinek ilyen eszköze, úgy kellett összeszedni demólehetőségeket ésatöbbi...
A lényeg, hogy a kukorica górét mindig le kell szántani, ennyi. Mondhat bárki bármit, meg AS meg topdown, azt lekell szántani. Nyílván nem búzát akarok utána vetni mi ezt nemtudjuk csinálni általában mert későre nyúlik a betakarítás itt északon tehát ez nem szempont.
Viszont kalászos után szója után illetve egy zúzott napraforgó után meg felesleges szántani tavaszinak is ha vannak ilyen eszközök!
Korábbi években minden ilyet szántottunk mert nemvolt más. Rengeteg óra gázolaj túlóra fizetés munkabér formájában, amortizáció kopás..... jellemezte illetve mindig elcsúszott a sok munka.
A condisk-el meg ha tavaszi alá akarok menni felemelem a hengert és dolgozok vele ha úgy teccik, őszi alá meg hengerezem is ahogy helyzete megkívánja.
Jelentősen kevesebb gázolajból szántásmélységet produkáltunk, sőt még alá is tudtam menni az eszközzel. Arról nem is beszélve, hogy tavasszal ezt egy vékonysor akármivel magággyá varázsoljuk majd a szántásra meg kétszer kell menni. Az őszi komplex bekeverése vastagabb talaj szelvénybe történik egyenletesen a gyökérzónában, amíg ekével egy mélységre forgatod le nagyjából.
Energiából kevesebb kell, munkaórából sokkal kevesebb és sokkal több nedvesség marad meg a talajban.
Jó lapos fődön húztam 12-felett is, rossz domboson meg 7-el vagy még lassabban is itt-ott, minden helyzetben megfelelő munkája volt nem igényelte a száguldást sem de ha gyorsan ment akkor is megmaradt a minősége munkájának.
Ezt tapasztaltuk ki itt az elmúlt egykét évben, tehát a munkaminőség és elért eredmények legalább azt tudják mint az ekézett területeknél csak a költség és időtényezők megfeleződtek.
de ismétlem kukorica után szántani kell szépen, nincs mese ott úgy lesz patent a meló
Melyik AS az amelyik itt volt hirdetve?Én azt már "simogattam" már másnap,de csak azért nem vettem meg mert a tulajjal sokat beszélgettünk és a harmadik év után már sok gondjuk volt a forgatás nélküli technológiával én meg megértettem hogy nekem is ugyanezek a gondjaim lennének ha erre rátérnék,szerencse nem estem kísértésben,marad az eke... DD henger volt rajta így búza elé tökéletes lenne,DE ÉN NEM VETEK BÚZÁT
aktív müvelő elemes kultivátor, akár szélesebb tagokkal tárcsa helyett is használható, főleg gyomirtásban, széles sorok sorközmüvelésében lehet igazán szerepe
12373 hozzászólás
Válasz #9874. hozzászólásra
mi van koma? magadhoz tértél?
Válasz #9872. hozzászólásra
Figyelj ide vagyunk többet mert jószágot is tartunk és ennek a mellékága sok plusz munkát megkövetel. Amikor a vegyszerezésen stresszelsz akkor nekem még a lucernát is figyelni kell mellette, mert ott nagyon nem mindegy mikor mit csinálsz, ésatöbbi....
Ja és itt is bedolgozó egyéni vállalkozó(k) van(nak) másodállásban tehát fél emberrel lehet számolni ezeknél.
Hány hektárt is műveltek? 600körül emlékszem ha jól rémlik.
E mellett minek kell mindenkinek dolgoznia valahol? Szerintem butaság vagy nem tudom de attól mennyivel leszel gazdagabb???
Én aztmondom egy dolgot tud rendesen csinálni az ember és ezt kár firtatni, aki mégis megteszi az nagyravágyó vagy kapzsi.
Ezt csak általánosságban írom nehogy félre értsd koma!
és akkor mondom a tutit.
600hektáros cég. 2alkalmazott. Tulaj nincs képben nem dolgozik, csak tulaj.
Van egy nagy hevederes ami csak talajt készít, egy 180 körüli JD ami vet meg ilyenek, megegy régi kis merci MB traki aminek a farán van egy fix permetező így lényegében önjáró de nem magas hasú...
Ja és szárító is van, igaz kombájn nincsen azt bérbe végeztetik
Válasz #9869. hozzászólásra
és megint azt mondom ha már 360lóerő akkor legyen csakis hevederes.
1ember egy ilyen géppel csak a talajt üti, semmi más dolga ne legyen amikor munka van csak az. Rásem kell figyelni és csak készülnek el a területek folyamatosan.
Ettől egyszerűbb nem létezik.
Amikor akasztgatni összevissza meg buziskodni minden műszakban mással az nem munka az kínlódás.
Válasz #9868. hozzászólásra
És hányan csináljátok?Mert mi eddig munka mellett 3man.
Tavalyi év közepétől csinálom főálásban, édesapám egy pékéget terelget még mellette, a Segédünk meg buszozik, és csk a pihenőnapjain tud jönni.
Válasz #9859. hozzászólásra
kb: minimum 180 -200 paci, végül is vetekszik egy rau multiller egységgel, 13 éves gép, bár jó állapotban van egész türhető
Válasz #9866. hozzászólásra
Szóval előbb azt is akartam írni, hogy ez a túlzott nyugati divatolás xart sem ér.
Ha 3géppel milyen jó volt minek adtátok el a 716-ost???!!!
Venni kell melléjük megint egyet és beáll a rend. A nagy dolgozik talajon, a kis munkákat meg mégsem mtz-vel csinálod.
Nemlehet mindent leegyszerűsíteni 1-2gépre mert egy idő után már sokkal bonyolultabbá vállsz mint azelőtt...
Válasz #9867. hozzászólásra
Első orban nem z áráról volt szó, másodsorban vonatkoztassunk el a 936 tól, és beszéljünk simán egy 360 lovas gépről.így sem az apróbetűs rész sem a lényeg nem változik.Gumiheveder vs univerzális traktor.Remélem így megérted hogy miről van szó, és megérted a döntést.Szanberg azért írta a 936-ot mert nekünk az van.De ennyi erővel lehetne JD vagy MF is.
Válasz #9866. hozzászólásra
Mindenki maga látja a helyzetét de szerintem túlspirázod.
Nekünk még zöldsor is van meg jószág és kisgéppel(mtz, 110lovas ferga) vetünk vegyszerezünk szórunk szállítunk meg mindent és készvan szépen nem kell idegbajt sem kapni ahogy írod
Szerintem pont az a bonyolítás amikor egy gépnek mindent kell csinálnia. Egy 360lovas gép ne húzzon már egy olyan pótot amit a 120-as gép is elvinne szerintem.
Az maradjon talajon, semmi mással ne foglalkozzon és akkor az halad ahogy kell, nem kell keverni meg összevissza.
Amikor még csak az első nagygép volt a 217lovas akkor azzal csináltunk vetést is hengerezéseket is a talajmunka mellett volt összevisszaság ha még szállítani is kellett volna akkor semmit nem ért volna mert semmi sem ment volna rendesen.
Válasz #9860. hozzászólásra
Szerintem meg nem ér annyit, váltók befosnak 4000 óránál motorok meg 6000-nél!! Hát az ember ennyi pééééézéééé többet várna a friccektől, szerinted??????????
Válasz #9865. hozzászólásra
A hangsúly ott van hogy te csak talajra használod.Amikor még meg volt a 716 és 3 gép volt nagyon nyugodtan megtudtuk oldani mi is a dolgokat.a nagy ment a kombájn után csinálta a földe, a 2 kicsi meg szállított.A kicsi szórta a műtrágyát, a 820 húztaa kocsit meg rakta bigbag-ből,vetéskor ugyan ez.Vagy ha a 820 vetett a 716 permetezett.Most napraforgónál ikerkerék le, permeztező fel 1-2 np permetezés, ikerkerék fel megint vetni.Közben a nagy halad,de tankoláskor ki kell állnia,távolabbi földeken nemnagyon tudok előredolgozni mert akkor meg a vetés nem halad.Ha akkor gumihevederes lenne,már beleőrültünk volna.2 gépparkot meg megvenni,fenntartani pár hetárér egy másik gép kedvéért, elég nagy luxus.Így is még csak most csereberélgetjük le a 716 gépeit.
diribdarab fődön szerintem mindegy hogy milyen formában 300 ló feletti a gép, úgyis nagy és általában vontatott eszköz van utána.
Ha ebből sok van akkor egy 200-as gép kell függesztett rövidtárcsával grubberrel ekével kombinátorral akármivel...
Mondjuk mi nagygéppel nem szállítunk, talajra kellett talajra használjuk talajra van megvéve végezze dolgát aztmondom, így nem is gondolkodom más felhasználásban.
Egy sárga challengerből a legkisebb jöhetne nekem elfogadnám akármi is van
Válasz #9863. hozzászólásra
ÉS mekkora diribdarab földeken?Mert az sem mindegy hogy mekkora a hektár meg mennyi a beugró.Sajnos vannak olyan területeink, ami nics 2 hektár, van benne 2 beugró, meg háromszögra jön ki az alja, és 2 árok is van mellette.Egyébként annyira volt szempont, hogy 1 traktor kevés,2 traktor elgenedő, de ha a második gumihevederes lett volna,akor sehol nem lennénk, mert műtrágyát elég nehezen tudnánk szórni,vetni lehetne hevederessel, de elég költséges lenne, igazából talajmunkán kívül másra nemigen tudtuk volna használni.Elég húzós lett volna a helzet.Így is a 936 áll ki a talajmunkából ha költözni kell egy másik földre, vagy tankolni kell a vetőgépet.
Kérdés, hogy ez mennyire szempont???!?!
Talajmunkáról beszéltünk ott akárhány is a hektár csakis hevederessel meg csuklóssal lehet kompromisszumok nélkül dolgozni.
Beszéltem egy kolégával, E75-ös claas challenger kettő darab 300-as ződ trakit kidolgoz...
Válasz #9860. hozzászólásra
De ha a 936 ot be kell fognom pótkocsizni probléma nélkül meg lehet oldani.A kettő közötti külömbség csak anyi, hogy az egyik nehéz traktor, a másik meg nehéz univerzális.Ha lenne 1000 heki, meg lenne 1 kicsi 1 közepes gép, akkor egyértelmű hogy a harmadik egy gumihevederes lenne, csak és kizárólag talajmunkára.De ott még nem tartunk, így a 936 jobb választás volt.Erről beszélünk.
Válasz #9856. hozzászólásra
Vitte is (Challenger MT 765B ) , de a 310 pacitól nem vmi meggyőző volt, ill. nem is azzal volt a bibi , hanem inkább sztem az árával.
Így inkább másra esett a választás, mert ugye a kisebb (6.5m) már régóta szuperál........
Válasz #9857. hozzászólásra
936-os meg 55 akkor miről beszélünk???
600hektárra nem kell 50-ért traktort venni inkább így fogalmazzuk meg, mert 6-10-ből olyat veszek/vettem amivel ugyanazt a munkát elvégzem csak még tovább is kitart mint az új szériák...
ez hány lóeröt kérhet?az árához mit szóltok?http://www.mojauto.rs/polovni-poljoprivredna/1178164_SIEGER__2000_god
Válasz #9854. hozzászólásra
Tavasszal kizárt...más 2,6 és hatos...na mi van felraktad már a jd dirrektvető egységet amit tőlem vettél?
Válasz #9856. hozzászólásra
60 misuér dobnak már egy challengert.Csak az a nem mindegy hogy mennyi terület van hozzá.600ha-ra nem kell venni gumihevederest.
Challenger cibálná mint a rongyot
teccik is meg nemis...
ez szerintem nem rövidtárcsa már
egyenes lapos kell meg egy nehéztárcsa és minden megvan oldva
Válasz #9854. hozzászólásra
Kell elé paci bőven.Főleg ha az ember nem 5 centin akarja kergetni.
vélemény??????
Válasz #9852. hozzászólásra
Ha elég egyenletes a szántás és a földed olyan, hogy nem csinál a henger egy döngölt betont belőle, akkor miért ne?
Sziasztok!
Talajlezárást gyűrűshengerrel végezni szerintetek jó ötlet? Eddig mindig kombinátorral csináltuk, de a tavalyi aszályos év után érdemes nagyon odafigyelni minden csepp vízre... Természetesen a magágyat már kombinátorral készítjük majd.
Válasz #9846. hozzászólásra
Úgy érted, jó e tavasszal, jó hát! Gyönyörű munkát lehet vele csinálni, csak nem kell kapkodni.Nem ismerek másik gépet amivel ilyen magágyat, és ilyen sima felszínt lehetne elérni.
Vettél? Mekkorát, mennyiért ha szabad érdeklődni?
Válasz #9837. hozzászólásra
(Anno elég nagy rajongója voltam a kompaktoroknak , van tapasztalatom)
Synkrogerm:Nehéz ,kemény földet hagy,rohadt drága jobb mint az átlag...
Többi: Ezek lazább talajt hagynak , de mivel tele vannak hengerrel , nedves talajon beragadnak , ezért ilyen helyen inkább őszre valók apró mag alá.
Az egyik kedvencem a kompaktor tanulmány végére a Jean De Bru Combitiller(Rau Sterntiller) lett. Az Agrospic KFT árulja , asszem ki van állítva az is az Expon az udvaron.
De még egyszer , ezek szerintem inkább őszi magágykészítők , tavaszra ott az NZA.
Más: Jó volna ha eltolnád a képed te is Bugacra idén.
Válasz #9848. hozzászólásra
Amúgy Kongskilde 3083-as műszer illetve az Omikron 8,4-es kombinátorok igen teccettek!
persze az NZA is csak az dupla ár.
Válasz #9847. hozzászólásra
LETÁK 3,3 as kombinátort
Válasz #9846. hozzászólásra
Na mitmár koma?
holnap fel is hívlak hehe
Válasz #9845. hozzászólásra
Tavasszal? Biztos ami biztos,mert most is éppen trélerezek egy "kék szépséget" ebben az esőben...
Válasz #9837. hozzászólásra
Nem tudom a Lemken milyen munkát csinál, de egy sima kombinátornál sokkal jobb munkája van, de annál érzékenyebb is a nedvességre, szóval ennek is beragad egyszer a spirálja.
Azért sem érdemes vele nedves talajon erőlködni, mert amint írtad kemény magágyat csinál, de ez csak akkor túl kemény ha nem megfelelő nedvesség mellet van használva.
Mi tavaly jártunk úgy vele hogy, augusztusban egy nagy eső után amikor jól megpirult a föld teteje, elkezdtük csinálni a synchrogermel a repcék alá a magágyat, azokon a földeken kezdtük amik nem annyira kötöttek, és ott tökéletes munkát csinált, de még aznap mentünk a kötött részre is, és mivel magágy mélységben még kenődős volt a föld, ott úgy elkente-tömörítette a magágyat, hogy amikor vetettünk volna addigra ott úgy megszáradt hogy csak ásóval lehetett nehezen áttörni. Ujra meg kellet nehézkultivátorozni azt a földet de már elmunkállni nem tudtuk így nem is lett semmi a repce vetésből.
Válasz #9841. hozzászólásra
szia! a réselt kormánylemez használatának feltételei vannak:
jól csak kötött,nedves, iszapos vályog talajon dolgozik ,
homokon a lécek között áttörik a föld ott nem igazán jó, akár 20%al kevesebb energiára van szükség a húzáshoz, a pálcák tipustól függően egészen drágák is lehetnek egy teli kormánylemezhez képest, mert vannak tipusok melyekhez csak eredeti alkatrész van
Válasz #9842. hozzászólásra
1menetből szántáson?
Válasz #9838. hozzászólásra
De a nagy germinátor után igen,sp7000...
Sziasztok ekét szeretnék vásárolni és szeretnék érdeklődni,hogy melyik jobb a réselt vagy a sima kormánylemezes, és mi a különbség a kettő között ? Előre is köszönöm
Válasz #9839. hozzászólásra
jó lenne,ha lenne kompaktorom,de nem van
Válasz #9838. hozzászólásra
de ez jó tavasszal vagy nem?
Válasz #9837. hozzászólásra
kompaktor után nem szokott bokáig süllyedni......
ASynkrogerm kompaktorról van valakinek véleménye?Szántásra egymnentben lehet hogy jobb mint a lemken kompaktor(nem dugul a spirál henger...) de mimdig amikor megtapostam a munkáját bizony,bizony túlkeménynek éreztem a lában alatt(nem volt bokáig sűllyedés...)
Válasz #9835. hozzászólásra
Néztem már régebben is, az a baj ezekből végképpen nem fut sehol sem, nem tudni mennyire bírja a kiképzést, reped e törik e mennyire kopik....érted
3-ért viszont azt mondom elhoznám!
Válasz #9833. hozzászólásra
Simba Solo/Condisk szerűség, csak a henger nem jön be rajta...
http://www.agroinform.com/aprohirdetes/2770337/Gruber-Vogel-&-Noot-taljmuvelo.html#
Válasz #9831. hozzászólásra
sokkal,sokkal nem valamivel...
Válasz #9831. hozzászólásra
Épen azért írtam mert kukoricában a gyomírtás megoldott.
Adsz neki Pre-be egy Wing-et ha gyom közé vetettél akkor teszel mellé glifozátot is és kész.
Állományban pedig van választék rendesen.
Utána meg úgyis szántok.
Levegőtlenebb azt nemtudom, de elhanyagolt talpas rossz kultúrállapotú területeken eddig bejött, jó fődön meg tök mindegy ott nem ez lesz a meghatározó tényző ha tisztességes magágy van.
A talajművelés önmagában nemsok vizet zavar, mondom ha tisztességes minőségű a magágy.
gabonánál sincs gond, napránál is jobban oda kell figyelni!
Válasz #9830. hozzászólásra
Csak a forgatás nélkülivel jobban gyomosodik a terület mintha szántanál.Meg levegőtlenebb is lesz valamelyest.
Válasz #9828. hozzászólásra
kukoricában egyébként sok baj nem lenne forgatás nélkülivel, mert van mindenre széles palettán jó vegyszer és technológia viszont szójánál ahol a gyomírtás a leg macerásabb történet ott mindent el kell követni a siker érdekében mert szűkebb a lehetőség mint tengerinél.
Idén van szója ami condisk-el készített talajba kerül, van amelyik Topdown-után meg, szántottba a kétharmada.
Figyelni fogom hol mit mutat majd a történet.
Válasz #9828. hozzászólásra
Kialakult már a kép, és valóban sok variálás volt az elmúlt években igen Batka de ez csak így működik. Itt nemvolt senkinek ilyen eszköze, úgy kellett összeszedni demólehetőségeket ésatöbbi...
A lényeg, hogy a kukorica górét mindig le kell szántani, ennyi. Mondhat bárki bármit, meg AS meg topdown, azt lekell szántani. Nyílván nem búzát akarok utána vetni mi ezt nemtudjuk csinálni általában mert későre nyúlik a betakarítás itt északon tehát ez nem szempont.
Viszont kalászos után szója után illetve egy zúzott napraforgó után meg felesleges szántani tavaszinak is ha vannak ilyen eszközök!
Korábbi években minden ilyet szántottunk mert nemvolt más. Rengeteg óra gázolaj túlóra fizetés munkabér formájában, amortizáció kopás..... jellemezte illetve mindig elcsúszott a sok munka.
A condisk-el meg ha tavaszi alá akarok menni felemelem a hengert és dolgozok vele ha úgy teccik, őszi alá meg hengerezem is ahogy helyzete megkívánja.
Jelentősen kevesebb gázolajból szántásmélységet produkáltunk, sőt még alá is tudtam menni az eszközzel. Arról nem is beszélve, hogy tavasszal ezt egy vékonysor akármivel magággyá varázsoljuk majd a szántásra meg kétszer kell menni. Az őszi komplex bekeverése vastagabb talaj szelvénybe történik egyenletesen a gyökérzónában, amíg ekével egy mélységre forgatod le nagyjából.
Energiából kevesebb kell, munkaórából sokkal kevesebb és sokkal több nedvesség marad meg a talajban.
Jó lapos fődön húztam 12-felett is, rossz domboson meg 7-el vagy még lassabban is itt-ott, minden helyzetben megfelelő munkája volt nem igényelte a száguldást sem de ha gyorsan ment akkor is megmaradt a minősége munkájának.
Ezt tapasztaltuk ki itt az elmúlt egykét évben, tehát a munkaminőség és elért eredmények legalább azt tudják mint az ekézett területeknél csak a költség és időtényezők megfeleződtek.
de ismétlem kukorica után szántani kell szépen, nincs mese ott úgy lesz patent a meló
Válasz #9819. hozzászólásra
Melyik AS az amelyik itt volt hirdetve?Én azt már "simogattam" már másnap,de csak azért nem vettem meg mert a tulajjal sokat beszélgettünk és a harmadik év után már sok gondjuk volt a forgatás nélküli technológiával én meg megértettem hogy nekem is ugyanezek a gondjaim lennének ha erre rátérnék,szerencse nem estem kísértésben,marad az eke... DD henger volt rajta így búza elé tökéletes lenne,DE ÉN NEM VETEK BÚZÁT
Válasz #9787. hozzászólásra
aktív müvelő elemes kultivátor, akár szélesebb tagokkal tárcsa helyett is használható, főleg gyomirtásban, széles sorok sorközmüvelésében lehet igazán szerepe
Válasz #9820. hozzászólásra
Szerintem Nálad sűrűbben szokott változni a világ, mint Fecónál.