Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak639 FtBenzin árak631 FtEUR406.67 FtUSD390.93 FtCHF432.71 FtGBP500 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Akik ellenzik ezt az irányt, azok beleolvasnak a topikba, (elsőre nem jön át nekik a lényeg), és azt mondják ezek hülyék, és nem olvassák többet a topikot.
A " még nem döntöttem " kategória olvassa a topikot, kezdi kapisgálni, de még nem minden tiszta a számára. Talán már egy előadásra is hajlandóak lennének elmenni, akár 30 - 50 km-re is. Én is ilyen voltam még egy éve.
És vagyunk néhányan, akik mélyebben beleástuk magukat a témába.
Válasz Szabi. #3639. hozzászólásáraNem kész komposztot szórnak, mert gőzöl az anyag amikor belenyúl a rakodóval. A kész komposzt hőmérséklete talajhőmérséklet + 5 fok. A jó komposzt nem trágya, gyakorlatilag alig van vízoldható tápanyagtartalma, mert az eredetileg benne lévő tápanyagból mikroorganizmusok lesznek. A komposzttal nem a növényt táplálod, hanem a talajt.
Ez a komposztnak nevezett anyag amit a videón szórnak szeméttelepi, vagy szenyvíztelepi anyagnak néz ki. Ezeknek jellemzően van vízoldható tápanyagtartalma, és nagyon szerény a mikrobiális anyag bennük. Elszenesített szervesanyag, nem korhadás eredménye. Teafőzésre nagyon silány anyagok. Szántóra 20 - 40 t / ha dózisban szórhatóak.
Fontos különválasztani az oltóanyag minőségű komposztot, amiben számunkra hasznos, és változatos mikrobiális élőlények hemzsegnek, a komposztnak nevezett szeméttelepi, szenyvíztelepi vackoktól. Ezek tápanyagutánpótlásra, talajszerkezet javításra ugyan használhatóak, de a talaj "élővilágát " nem javítják fel.
Csak hogy érzékeld a különbséget. Egy kis komposztkasból (2000 liter nagyon változatos induló anyag ) lesz kb. 500 - 600 l kész komposzt, és ha összeszámolom a munkámat, utána járást az alapanyagoknak stb. akkor kb.50 000 Ft az önköltsége, ami 90 - 100 Ft / l (hektáronként 350 - 400 Ft ha teát készítesz belőle )
A szuper elit Svájci Lübkés komposzt literje 3 euró + szállítás
A szenyvíztelepi "komposzt" literenkénti ára 1, 6 - 2 Ft /l + Áfa
Támogatom,ahol így is művelhető. "Nem mocsaras" ellenzem,ahol szántani is csak úgylehet,hogy vagy kijön ,vagy kihúznak! Még nem döntöttem el,mert ha jövőre sem süllyedek bele,akkor talán lazítani is lehet. ja,éngem nem kérdeztek,de ezt így eldönteni nem igazán lehet! De amit nem láttunk,még létezhet!
Nemkell ebből statisztikát felállítani senki sem kíváncsi rá, aki szimpatizál a történettel az olvas és hozzászól aki nem az néha beszólogat vitázik egyet és kész, aztán mindenki gondolja tovább a saját helyzetét, hogy az a jobb.
Inkább szakmaiságot tegyél hozzá ne a töltelék gyarapodjon
Válasz Berente Antal #3644. hozzászólásáraMi az idén kezdtük a forgatás nélküli művelést, miután tavaly rengeteget kellett javítani az ekéket a nyári szántás után.
IH lazítón össze vettük a késeket 40-45 cm-re, így kb 35 cm mélyen áttörte és megemelte a talajt. Utána nem csináltunk vele semmit. Megvártuk az első nagyobb esőt. 2 sorral nagyon szuper magágyunk lett, így kevesebb volt a költség és a taposás. A kelések szépek, eddig nincs belvíz, kíváncsi leszek milyen lesz az eredmény betakarításkor
Válasz Berente Antal #3644. hozzászólására Én csak a szelektáló, táborra bontós kezdeményezéseket nem szeretem. Abból mindig vita van.Miközben mára egy letisztult,kulturált,szigorúan szakmai alapon társalgó gazdák írnak a témában. Nem szeretnénk ha dühöngő lenne ebből is. (Volt ilyen...semmi értelme) Ha viszont van már tapasztalat akkor bátran megosztani.
Válasz papa maci #3637. hozzászólásáraÉn csak kisiskolás vagyok a témában, de 3. Évben nem szántok. Senkit nem akarok győzködni, már látom a szikesek javulását. A szikeseken túl pedig a könnyebb művelhetőség, g.olaj megtakarítás, jobb stressztűrést látom. De ha véletlen elfogultnak tartotok, legyen az elég, hogy biztosan nem lettek rosszabbak az eredményeim. A kétkedőknek talán ez elég lehet.
Az eddigi technológia továbbfejlesztésének látom Netparasztét, amivel az eredményeket tekintve személyes tapasztalatom csak kb 2-5 év múlva lesz. De ha meg sem próbálom... Marad a mi lett volna ha...
És még meg sem említettem a temérdek külföldi gazdatárs tapastalatait.
Az ilyen komposzt szórásnak mekkora jelentősége van ? Milyen műtrágyát és mekkora dózist lehet kiváltani-ha ki lehet ? Németeknél nyakra-főre szórták mostanában, komoly flották voltak ráállva.
Mi a hektár dózisa ?
Vagy ebből a komposztból egyszerűbb lenne teát főzni ?
Kalászosra állományba érdemes rámenni megszórni fagyon vagy kora tavasszal ?
Válasz Tomi81 #3636. hozzászólásáraÉn is az olvasók érdeklődő táborát gyarapítom, de a ki mit tud hozzátenni kérdésben én egy képzési naphoz tudnék kultúrált előadóhelyet projektorral biztosítani Békéscsabán, ha valaki le szeretné szervezni erre a vidékre Netparasztot. Opponenst is tudok hívni
Válasz Radocz #3634. hozzászólásáraEgyszerűen nem érteni a felvetést.Mivel a köreinkben gyerekcipőben jár a dolog. Ebből adódóan még a leírtak alapján folyik valamiféle eszmecsere..(tapasztalat csere)A nem támogatói oldal már képviseltette magát..Igen élénk vita alakult ki.Miközben szántás oldalon,kulturáltan megnyilvánulunk a témában. Még akkor is ha nyitottak vagyunk más irányban is. Tehát ezen alapon ismét vitás oldalba is átcsaphat a felvetés.Nem látom értelmét. Ki csak szemléli, az pusztán azért nem szól bele mivel.Még ő is tapogatja csak a témát,esetleg nincs megélt tapasztalata..esetleg ismerőse ki a szisztéma irányába indulva eredményeket tett le az asztalra. Valamint 1-2 év távlatából következtetéseket le vonni nem szabad. Mivel ez egy átfogó szemlélet váltást.Termelési szisztéma már recept szerű betartását követeli. Ha valaki elsózza, az még nem jelenti hogy nem lehet ehető az az étel..ha jól csinálják. Nem túlzok több évtizedes "lemaradásban" vagyunk. Ez egyik napról a másikra nem fog menni. Egyszerűen azért mert, tapasztalom a büszkeség nagyobb úr mint a bevállalás. Erről írtam már a helyi cég eldugott tábláin kezdi az idei évtől a forgatás nélküli termelést. Kíváncsi megszólós szemek elől eldugva. Tanulni kell a tél erről szól..Több oldalról is lehet informálódni..Esetleg szakmai látogatást tenni,a szomszédban. De vitát indítani talán egy Amcsi oldalon kellene..... Csak a tisztán látás végett. Itt addig marad a tanulós időszak. Pár év múlva kolléga, pár év múlva.
Válasz Radocz #3632. hozzászólásáraNem szóltam hozzá, mert inkább olvasom az okosabbakat.
Érdekel a téma és ha én fogom használni a földeket akkor lesz is próba, addig meg marad a tanulás.
Válasz Netparaszt #3623. hozzászólásáraNetparaszt,az október 10-én vetett búzában ill árpában a Tr-nek lesz valami jótékony hatása?vetés óta kb 4-5 nap fagyott (nem egymást követő napok) a leghidegebb -5 volt.Mekkorára kellene nőnie a Tr-nek hogy kifejtse "áldásos hatását"?
Válasz Tomi81 #3629. hozzászólásáraA hozzászólók számából ítélve....a létszám adott. S mivel a hozzászólók nem csak kérdeznek ..De tényeket is és tapasztalatokat is közölnek...Valamint ötletelnek...Ezért elég egyértelműnek tűnik.
Sikerült e embereket elbizonytalanítani, abban hogy biztos jól csináltam eddig?
Oprita Te hogy vagy ezzel?
Többen úgy látjuk, hogy változtatni kell.
Azt mondják, a tavaszi szél Debrecen környékén már erősen viszi a talaj felső részét. Sőt a "homok" szinte elvágja a fiatal kukoricát.
Válasz Drisa #3621. hozzászólására Szerintem ezt még nem kutatta részletesen senki.
AH Ammóniaként kijuttatva biztos nagyobb a pusztítása nagy koncentráció miatt, permetezve és granulátumként jobban eloszlik a terhelés.
Majd utánanézek, hátha van összehasonlítás.
Válasz Drisa #3621. hozzászólásáraSzerintem nincs érdemi különbség, de majd kijavítanak okosabbak.
Ami különbséget gondolok az a műtrágya fajták közötti különbség a talaj savanyító hatásban.
Válasz Praetor #3613. hozzászólásáraHa ragad a föld teteje akkor szokott gond lenni az első kerekekkel. Szárazon nem dúr be. Illetve csak akkor ha nagyon laza a talaj. Olyankor kisebb csoroszlya nyomással kell menni. Ha táblán belül van néhány nagyon laza folt akkor ott rá kell emeltetni előtte.
Azért ha egy 150 mázsás kukoricát előtte nap vágtak le akkor abba is lehet vetni gabonát fennakadás nélkül de elég sok idő mire ki kel a kóró alól a búza.
Kisebb hozamnál vagy ha ülepedett és ázott a mulcs akkor szebben kel a gabona.
Igazából egyszer vetettünk vele direktbe 5 hektárt.
Jó lett, de tárcsázottba 200kiló maggal van akkora csíraszám mint direktbe 280-al.
10 tonnás kukorica után vetettünk oros hsa adapterrel aratták.
Decemberi vetés tavasszal kelt ki. Alaptrágya nélkül jó 5 tonnát adott.
Akkoriban nem voltak még ezek a 10 tonnás fajták.
Válasz endypapa #3608. hozzászólásáraVektor mezőgép...SOLA műtrágya csoroszlya....Az ekén nézegettem az elővágó csoroszlyát... Akkor ugrott be mi lenne ha ezt lehetne átépíteni a meglévő alapokból ki indulva. De mint látni vélem ezt más gyártó is így láthatta.
Válasz Milking #3604. hozzászólásáraTegnap skubiztam az IH 6200-ast...Valóban jól átépíthető a gép...Ez ugyan egy módosított tárcsás csoroszlya...Mélységtartó kerék. Hátul a tömörítő kerekek. Van hely a szekrénye alatt. Van benne fantázia.
Válasz szanberg #3600. hozzászólásáraSzerintem ez márt nem no till ,mivel a yetter sor egy vertikal till-nek számít,és talajművelést végez a vetés előtt továbbá független a vetési soroktól.
Attól függetlenül jó.
Az IH val kapcsolatban márt agyaltam én is,de
az első lépés kidobni a csoroszlyákat és a tömörítősort és egy igazi no-till csoroszlyát gyártani alá.
A vető egységen is hullámos tárcsát kellene alkalmazni mivel nem csak be metszi a talajt mint a sima. A hullámos tárcsa fel is lazítja a hullámok számától függően az adott szélességben ,ezért vannak a különböző hullámszámú tárcsák
és egy hiánytalan IH az 3 szekrényes, igaz így eléggé picik a tartályok.
Annyi, hogy ezeket nemlehet összecsukni, csak hosszára húzni, úgy meg egy konzol maga elébe nemtudom hogyan lehetne kivitelezhető.
Az újabbfajtát amin hátul van két "vonuló kerék" azt könyebb ha ellehet vele széltébe húzva vonulgatni a táblák között mindenhol.
Ez a legolcsóbb notilles megoldás, főleg ha valakinek van egy jóképű ilyen vetőgépe
15347 hozzászólás
Válasz Agrárteenager #3653. hozzászólásáraÉs mennyi volna egy 4 méteres??
Azt hiszem egy ilyen vetőgép megfelelne a talajmegújító kollégáknak!
http://www.bertini.com.ar/
Válasz Radocz #3640. hozzászólásáraNehezen értelmezhető a kérdés, és nem értem mi szükség lenne erre.
Akik ellenzik ezt az irányt, azok beleolvasnak a topikba, (elsőre nem jön át nekik a lényeg), és azt mondják ezek hülyék, és nem olvassák többet a topikot.
A " még nem döntöttem " kategória olvassa a topikot, kezdi kapisgálni, de még nem minden tiszta a számára. Talán már egy előadásra is hajlandóak lennének elmenni, akár 30 - 50 km-re is. Én is ilyen voltam még egy éve.
És vagyunk néhányan, akik mélyebben beleástuk magukat a témába.
Válasz Szabi. #3639. hozzászólásáraNem kész komposztot szórnak, mert gőzöl az anyag amikor belenyúl a rakodóval. A kész komposzt hőmérséklete talajhőmérséklet + 5 fok. A jó komposzt nem trágya, gyakorlatilag alig van vízoldható tápanyagtartalma, mert az eredetileg benne lévő tápanyagból mikroorganizmusok lesznek. A komposzttal nem a növényt táplálod, hanem a talajt.
Ez a komposztnak nevezett anyag amit a videón szórnak szeméttelepi, vagy szenyvíztelepi anyagnak néz ki. Ezeknek jellemzően van vízoldható tápanyagtartalma, és nagyon szerény a mikrobiális anyag bennük. Elszenesített szervesanyag, nem korhadás eredménye. Teafőzésre nagyon silány anyagok. Szántóra 20 - 40 t / ha dózisban szórhatóak.
Fontos különválasztani az oltóanyag minőségű komposztot, amiben számunkra hasznos, és változatos mikrobiális élőlények hemzsegnek, a komposztnak nevezett szeméttelepi, szenyvíztelepi vackoktól. Ezek tápanyagutánpótlásra, talajszerkezet javításra ugyan használhatóak, de a talaj "élővilágát " nem javítják fel.
Csak hogy érzékeld a különbséget. Egy kis komposztkasból (2000 liter nagyon változatos induló anyag ) lesz kb. 500 - 600 l kész komposzt, és ha összeszámolom a munkámat, utána járást az alapanyagoknak stb. akkor kb.50 000 Ft az önköltsége, ami 90 - 100 Ft / l (hektáronként 350 - 400 Ft ha teát készítesz belőle )
A szuper elit Svájci Lübkés komposzt literje 3 euró + szállítás
A szenyvíztelepi "komposzt" literenkénti ára 1, 6 - 2 Ft /l + Áfa
Támogatom,ahol így is művelhető. "Nem mocsaras" ellenzem,ahol szántani is csak úgylehet,hogy vagy kijön ,vagy kihúznak! Még nem döntöttem el,mert ha jövőre sem süllyedek bele,akkor talán lazítani is lehet. ja,éngem nem kérdeztek,de ezt így eldönteni nem igazán lehet! De amit nem láttunk,még létezhet!
Válasz Radocz #3641. hozzászólásáraNem vagyok képben. Mit kell támogatni, ellenezni?
Talajmegújító Mezőgazdaságot?
Válasz Szabi. #3639. hozzászólására"Milyen műtrágyát és mekkora dózist lehet kiváltani-ha ki lehet ?"
Maga a kérdés rossz. A komposzt nem tápanyag utánpótlásra való. Arra ott a sima szerves trágya.
A komposzt baktériumtrágya, és úgy is kell alkalmazni. 8-10 C°, bedolgozás, stb...
Válasz Radocz #3641. hozzászólásáraMi a bánatért vagy erre ennyire ráfeszülve???
Mit kell erőltetni?!
Nemkell ebből statisztikát felállítani senki sem kíváncsi rá, aki szimpatizál a történettel az olvas és hozzászól aki nem az néha beszólogat vitázik egyet és kész, aztán mindenki gondolja tovább a saját helyzetét, hogy az a jobb.
Inkább szakmaiságot tegyél hozzá ne a töltelék gyarapodjon
Válasz Berente Antal #3644. hozzászólásáraMi az idén kezdtük a forgatás nélküli művelést, miután tavaly rengeteget kellett javítani az ekéket a nyári szántás után.
IH lazítón össze vettük a késeket 40-45 cm-re, így kb 35 cm mélyen áttörte és megemelte a talajt. Utána nem csináltunk vele semmit. Megvártuk az első nagyobb esőt. 2 sorral nagyon szuper magágyunk lett, így kevesebb volt a költség és a taposás. A kelések szépek, eddig nincs belvíz, kíváncsi leszek milyen lesz az eredmény betakarításkor
Válasz Berente Antal #3644. hozzászólására Én csak a szelektáló, táborra bontós kezdeményezéseket nem szeretem. Abból mindig vita van.Miközben mára egy letisztult,kulturált,szigorúan szakmai alapon társalgó gazdák írnak a témában. Nem szeretnénk ha dühöngő lenne ebből is. (Volt ilyen...semmi értelme) Ha viszont van már tapasztalat akkor bátran megosztani.
Válasz papa maci #3637. hozzászólásáraÉn csak kisiskolás vagyok a témában, de 3. Évben nem szántok. Senkit nem akarok győzködni, már látom a szikesek javulását. A szikeseken túl pedig a könnyebb művelhetőség, g.olaj megtakarítás, jobb stressztűrést látom. De ha véletlen elfogultnak tartotok, legyen az elég, hogy biztosan nem lettek rosszabbak az eredményeim. A kétkedőknek talán ez elég lehet.
Az eddigi technológia továbbfejlesztésének látom Netparasztét, amivel az eredményeket tekintve személyes tapasztalatom csak kb 2-5 év múlva lesz. De ha meg sem próbálom... Marad a mi lett volna ha...
És még meg sem említettem a temérdek külföldi gazdatárs tapastalatait.
Ez kezd egyre furább lenni
Válasz Radocz #3641. hozzászólásáraCsak nehogy ebből is szövetkezetet készüljön csinálni valaki............. A válasz itt van az oldalon...
Válasz Radocz #3640. hozzászólására.
.
.
.
Támogatom, ....Ellenzem, ....még nem döntöttem.
Netparaszt ...................papa maci ?
Radocz stb.
Endypapa?
Kis Zombi?
Tibor?
Nyírségi?
Gwhaunting?
Pilátus?
stb.
Te melyik "oszlopba" írnád a neved?
Talán így jobb lesz.
Válasz papa maci #3637. hozzászólására"Egyszerűen nem érteni a felvetést."
Melyik részét?
Támogatom, Ellenzem, még nem döntöttem.
Netparaszt papa maci ?
Radocz stb.
Endypapa?
Kis Zombi?
Tibor?
Nyírségi?
Gwhaunting?
Pilátus?
stb.
Te melyik "oszlopba" írnád a neved?
Erre gondoltam.
Az ilyen komposzt szórásnak mekkora jelentősége van ? Milyen műtrágyát és mekkora dózist lehet kiváltani-ha ki lehet ? Németeknél nyakra-főre szórták mostanában, komoly flották voltak ráállva.
Mi a hektár dózisa ?
Vagy ebből a komposztból egyszerűbb lenne teát főzni ?
Kalászosra állományba érdemes rámenni megszórni fagyon vagy kora tavasszal ?
pl.:
https://www.youtube.com/watch?v=jABYgKnaJAM
Válasz Tomi81 #3636. hozzászólásáraÉn is az olvasók érdeklődő táborát gyarapítom, de a ki mit tud hozzátenni kérdésben én egy képzési naphoz tudnék kultúrált előadóhelyet projektorral biztosítani Békéscsabán, ha valaki le szeretné szervezni erre a vidékre Netparasztot. Opponenst is tudok hívni
Válasz Radocz #3634. hozzászólásáraEgyszerűen nem érteni a felvetést.Mivel a köreinkben gyerekcipőben jár a dolog. Ebből adódóan még a leírtak alapján folyik valamiféle eszmecsere..(tapasztalat csere)A nem támogatói oldal már képviseltette magát..Igen élénk vita alakult ki.Miközben szántás oldalon,kulturáltan megnyilvánulunk a témában. Még akkor is ha nyitottak vagyunk más irányban is. Tehát ezen alapon ismét vitás oldalba is átcsaphat a felvetés.Nem látom értelmét. Ki csak szemléli, az pusztán azért nem szól bele mivel.Még ő is tapogatja csak a témát,esetleg nincs megélt tapasztalata..esetleg ismerőse ki a szisztéma irányába indulva eredményeket tett le az asztalra. Valamint 1-2 év távlatából következtetéseket le vonni nem szabad. Mivel ez egy átfogó szemlélet váltást.Termelési szisztéma már recept szerű betartását követeli. Ha valaki elsózza, az még nem jelenti hogy nem lehet ehető az az étel..ha jól csinálják. Nem túlzok több évtizedes "lemaradásban" vagyunk. Ez egyik napról a másikra nem fog menni. Egyszerűen azért mert, tapasztalom a büszkeség nagyobb úr mint a bevállalás. Erről írtam már a helyi cég eldugott tábláin kezdi az idei évtől a forgatás nélküli termelést. Kíváncsi megszólós szemek elől eldugva. Tanulni kell a tél erről szól..Több oldalról is lehet informálódni..Esetleg szakmai látogatást tenni,a szomszédban. De vitát indítani talán egy Amcsi oldalon kellene..... Csak a tisztán látás végett. Itt addig marad a tanulós időszak. Pár év múlva kolléga, pár év múlva.
Válasz Radocz #3632. hozzászólásáraNem szóltam hozzá, mert inkább olvasom az okosabbakat.
Érdekel a téma és ha én fogom használni a földeket akkor lesz is próba, addig meg marad a tanulás.
Válasz papa maci #3630. hozzászólására"A hozzászólók számából ítélve....a létszám adott"
Szerinted mennyi a
támogatói, és
mennyi az ellenzői létszám?
Válasz szanberg #3628. hozzászólásáraIdézek egy korábbi hozzászólásomból
"#3535 Radocz | 2015-11-25 10:31:24
Mi kezdők akkor tudnánk igazán tanulni, ha a tapasztaltak megosztanák milyen földön mi jött be nekik és hogyan csinálják a továbbiakban."
Azt azért már gyenge kezdőként is elértem, hogy a szója után kinőttek a gombák a területen.
Ma megtudtam, hogy az aratás után várjak a zöld növénytakaró vetésével.
Hogy mit is vessek az még hiányzik, de majd Ti írástudók megmondjátok.
Még jó, hogy van kitől tanulnom.
"mert szakmailag hozzátenni még semmihez sem sikerült..."
Ha visszalapozol az elejére a komposzt készítésem tapasztalatait megosztottam.
Úgy látszik korod ellenére nem mindenre emlékszel, vagy nem érdekelt a kezdetektől a téma.
Válasz Tomi81 #3629. hozzászólására81 éves Tomi "bácsi" jól gondolja.
Szanberg fiatal úr meg nagyon rossszul.
És jól láttam, hogy az utolsó 10 lapon egyetlen hozzászólás sem volt Tomi81 fiatal fórumozónktól?
Szerintem csak megfigyelőként van jelen.
Válasz Netparaszt #3623. hozzászólásáraNetparaszt,az október 10-én vetett búzában ill árpában a Tr-nek lesz valami jótékony hatása?vetés óta kb 4-5 nap fagyott (nem egymást követő napok) a leghidegebb -5 volt.Mekkorára kellene nőnie a Tr-nek hogy kifejtse "áldásos hatását"?
Válasz Tomi81 #3629. hozzászólásáraA hozzászólók számából ítélve....a létszám adott. S mivel a hozzászólók nem csak kérdeznek ..De tényeket is és tapasztalatokat is közölnek...Valamint ötletelnek...Ezért elég egyértelműnek tűnik.
Válasz szanberg #3628. hozzászólásáraSzerintem nem a topic támogatására gondolt hanem magára a talajmegújító technológiára.
Válasz Radocz #3627. hozzászólásáraAzt nemtudom Te mivel támogattad ezt a topicot, mert szakmailag hozzátenni még semmihez sem sikerült...
Van-e értelme kigyűjteni?
támogatók:
Netparaszt gondolom ismerős már van egy pár.
Radocz ismerős még nincs
ellenzők:
még nem döntöttem:
Aki úgy gondolja, hogy igen, folytassa a névsort. Aki "lusta" vagy hülye ötletnek gondolja, az ne csináljon semmit.
A két óra közt van egy kis különbség.
Egy év, egy hónap és egy órája indult el a topik.
"#1 Netparaszt | 2014-11-01 07:07:19 "
Na legyen igazatok két órája.
Sikerült e embereket elbizonytalanítani, abban hogy biztos jól csináltam eddig?
Oprita Te hogy vagy ezzel?
Többen úgy látjuk, hogy változtatni kell.
Azt mondják, a tavaszi szél Debrecen környékén már erősen viszi a talaj felső részét. Sőt a "homok" szinte elvágja a fiatal kukoricát.
Válasz Netparaszt #3623. hozzászólásárapétisó kontra nitrosol érdekelne. hígítva vagy töményen?
Válasz Drisa #3621. hozzászólására Szerintem ezt még nem kutatta részletesen senki.
AH Ammóniaként kijuttatva biztos nagyobb a pusztítása nagy koncentráció miatt, permetezve és granulátumként jobban eloszlik a terhelés.
Majd utánanézek, hátha van összehasonlítás.
Válasz Drisa #3621. hozzászólásáraSzerintem nincs érdemi különbség, de majd kijavítanak okosabbak.
Ami különbséget gondolok az a műtrágya fajták közötti különbség a talaj savanyító hatásban.
CAN < AN < Karbamid
Ha jól tudom. A Nitrosol az AN és Karbamid mix.
Válasz Netparaszt #3598. hozzászólásáraA szilárd vagy a folyékony nitrogénnel ártunk kevesebbet? ha egyforma 30kg/ha körüli hatóanyagban gondolkodunk?
Válasz 4964 #3614. hozzászólásáraHa jól tudom Te is Hajdú Bihar-ban vagy.
"Akkoriban nem voltak még ezek a 10 tonnás fajták."
Mely új fajta hoz több nyereséget itt?
Ismerősöm tegnap megállapította, hogy látja a debreceni löszháton az elsivatagosodás jeleit.
Beismerte, hogy nem jó irányban halad a gazdálkodásuk.
Javasoltam, hogy olvasson itt.
Antal Feri bácsi ült be mellé a kombájnba és sokat beszélgettek. Anno az FVM idején vezető beosztásban dolgozott és a mai napig gazdálkodik.
Mert ugye az ilyen termelők másképp látják, mint akik csak elméletben értenek hozzá.
Akkor a szikes talajon hogy érdemes elkezdeni a talajmegújítást?
Talán jövőre ki lesz mérve és okosságot tud valaki? Az is jó, ha megmondjátok, hogy mi nem vezetett eredményre.
Válasz szanberg #3616. hozzászólásáraSirtaki és mulan
Válasz fida91 #3617. hozzászólásáraNálunk volt átlagos termelőnek is 11 tonnás Irridiumja, meg nem 1-2 kisgazdáknak 8-9 tonnás termése idén...
Válasz 4964 #3614. hozzászólásáraMiért milyen fajtával tudod a 10tonnát búzából???
Válasz 4964 #3614. hozzászólásáraKöszönöm a válaszodat!
Válasz Praetor #3613. hozzászólásáraHa ragad a föld teteje akkor szokott gond lenni az első kerekekkel. Szárazon nem dúr be. Illetve csak akkor ha nagyon laza a talaj. Olyankor kisebb csoroszlya nyomással kell menni. Ha táblán belül van néhány nagyon laza folt akkor ott rá kell emeltetni előtte.
Azért ha egy 150 mázsás kukoricát előtte nap vágtak le akkor abba is lehet vetni gabonát fennakadás nélkül de elég sok idő mire ki kel a kóró alól a búza.
Kisebb hozamnál vagy ha ülepedett és ázott a mulcs akkor szebben kel a gabona.
Igazából egyszer vetettünk vele direktbe 5 hektárt.
Jó lett, de tárcsázottba 200kiló maggal van akkora csíraszám mint direktbe 280-al.
10 tonnás kukorica után vetettünk oros hsa adapterrel aratták.
Decemberi vetés tavasszal kelt ki. Alaptrágya nélkül jó 5 tonnát adott.
Akkoriban nem voltak még ezek a 10 tonnás fajták.
Válasz 4964 #3532. hozzászólásáraEgy olyan kérdésem lenne, hogy a tume a mulcspaplant megfelelően át tudja-e vágni? Nem dúr-e be az első keréksor?
Válasz fida91 #3603. hozzászólására 200-250 kg tárcsanyomás kellene egy jó direktvetőnek...
http://farmhack.org/tools/home-built-no-till-seed-drill Van azért ambíció
Válasz endypapa #3608. hozzászólásáraVektor mezőgép...SOLA műtrágya csoroszlya....Az ekén nézegettem az elővágó csoroszlyát... Akkor ugrott be mi lenne ha ezt lehetne átépíteni a meglévő alapokból ki indulva. De mint látni vélem ezt más gyártó is így láthatta.
Válasz papa maci #3607. hozzászólásáraLink?
Válasz Milking #3604. hozzászólásáraTegnap skubiztam az IH 6200-ast...Valóban jól átépíthető a gép...Ez ugyan egy módosított tárcsás csoroszlya...Mélységtartó kerék. Hátul a tömörítő kerekek. Van hely a szekrénye alatt. Van benne fantázia.
Válasz Netparaszt #3598. hozzászólásáraA szilárd vagy a folyékony nitrogénnel ártunk kevesebbet? ha egyforma 30kg/ha körüli hatóanyagban gondolkodunk?
Válasz szanberg #3600. hozzászólásáraSzerintem ez márt nem no till ,mivel a yetter sor egy vertikal till-nek számít,és talajművelést végez a vetés előtt továbbá független a vetési soroktól.
Attól függetlenül jó.
Az IH val kapcsolatban márt agyaltam én is,de
az első lépés kidobni a csoroszlyákat és a tömörítősort és egy igazi no-till csoroszlyát gyártani alá.
A vető egységen is hullámos tárcsát kellene alkalmazni mivel nem csak be metszi a talajt mint a sima. A hullámos tárcsa fel is lazítja a hullámok számától függően az adott szélességben ,ezért vannak a különböző hullámszámú tárcsák
Válasz .Norbert #3595. hozzászólásáraSzia. Küldtem egy mailt a vetőgép alkatrésszel kapcsolatban.
és egy hiánytalan IH az 3 szekrényes, igaz így eléggé picik a tartályok.
Annyi, hogy ezeket nemlehet összecsukni, csak hosszára húzni, úgy meg egy konzol maga elébe nemtudom hogyan lehetne kivitelezhető.
Az újabbfajtát amin hátul van két "vonuló kerék" azt könyebb ha ellehet vele széltébe húzva vonulgatni a táblák között mindenhol.
Ez a legolcsóbb notilles megoldás, főleg ha valakinek van egy jóképű ilyen vetőgépe