Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak651 FtBenzin árak635 FtEUR410.17 FtUSD396.2 FtCHF435.92 FtGBP487.57 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz fida91 #3154. hozzászólásáraNo és ez milyen talajmüvést kapott, meg mennyi kukorica termett ezen a területen, mert hogy alig van rajta szármaradvány...
Válasz fida91 #3159. hozzászólásáraaz lehet. de ahol tudom,hogy laza,esettrá,rámegyek,akkor ámen. sajna,nem megyek rá. 40 centi után viszonylag kemény,de akkor már mindegy.
Válasz fida91 #3154. hozzászólásárahúúú bakker! én a két hét alatt leesett 95 mili eső után 50 centire jutottam,itt eső után nix földönjárás? vagy merülés van?
Válasz kacar #3151. hozzászólásáraSzia!
Köszi a választ! És mennyi földet tettetek rá? Mert szerves trágyából hallottam hogy 10-40cm ig kell rá rakni, viszont a granulátumra azt mondták elég 5 centi is! Akkor nektek csak kárt okozott??!! akkor ne tegyem rá, azt javasolod?
Válasz N.. Tamás #3149. hozzászólásáraSzia! Az utóbbi években többféle granulált cuccot próbáltam ültetőgödörbe tenni,többek közt granulált marhatrágyát is. Minden esetben betartottuk a használati utasítást ill. a gyártótól is katunk tanácsokat(anyag grammra kimérve talajjal elkeverve) Elmondhatom ,hogy minden esetben csak kárt okoztunk vele! Megperzselték a csemeték gyökérzetét, sokat kipusztítottak. Megfogadtam,többé semmit nem teszek a gödörbe! Ha van érett komposzt csak azt. Ha tennék akkor csak a csemete köré a felszínre vékonyan majd sekélyen bekapálnám. Üdv
Válasz kis Zombi #3147. hozzászólásáraEza gép van nekem is, de az orosz is tud még plusztb kitalálni hozzá, olcsón megvalósíthatót.) Lehet én is összehozok rá egy ilyen tárcsasort.
Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, tudom nem teljesen ide tartozik, de biztos tudjátok.... Almafa ültető gödörbe vettem érett marha trágya ggranulátumot. Szerves trágyát nem merek bele rakni, nehogy kiégesse. Szerintetek ez a granulátum is égethet? Sok földet tegyek rá?? Előre is köszönöm. Üdv nektek.
Válasz Radocz #3146. hozzászólására Hát azt a sok "kis szart" nagy harcok árán tudta összekaparni sok év alatt. Amikor 30 millióért akar most is adni a kecskeméti kupec egy három hektáros, naturás, tocsogós szikes kaszálót a falu határában, mert tudja, ki szeretné megvásárolni, az elég rossz pozíció.
Mindegy, ez van, ebből kell kihozni a legtöbbet.
Válasz kis Zombi #3136. hozzászólásáraMarketing szempontból nem túl előnyös...azért kiváncsi lennék a kelésre. Persze ettől még lehet jó. Megosztod velünk az árát majd?
Válasz kis Zombi #3136. hozzászólására Kíváncsi vagyok, mit válaszolnak az ukránok, érdekel mennyiért árulják ezeket a vasakat.
A videón lévő gép viszont elég szerény szerkezetűnek néz ki, a vonószerkezetnek sem adnék sok hektárt.
Válasz lakatos gabesz #3135. hozzászólására Élőnél már nincs bedolgozás tavasszal.
Biós szomszéd mellig érő mustárt tárcsázott be múlt héten a búza elé, azzal nincs gond.
Egy fűféle szerintem azonban eldolgozhatatlan a nagy bojtos gyökérzetével, míg nem kezd bomlani.
Ilyeneket direktvetésnél tudok inkább elképzelni.
Egy nyár végén vetett cirok/szudáni/zab azonban már laza gyökeret és szénát hagy tavaszra, azt könnyen be lehet dolgozni sekélyen.
Válasz Berkó_ #3133. hozzászólására Erről tudnánk egy keveset beszélni, de kezdésnek mindig olyan elfagyó növényeket javaslok, amelyek nem okoznak problémát a kevés és laza szerkezetű szármaradvánnyal és gyökérrel.
Ha már működik a technológia, élőbb a talaj, s megfelelő technika is rendelkezésre áll akár a direktvetésre is, akkor érdemes áttelelő növényekkel játszani.
Élő növényt hagyományos technológiával nehezen tudsz tavaszi magággyá varázsolni.
Élőbe csak direktvetéssel vetnek.
Válasz Richard. #3129. hozzászólására Richard, az előző hozzászólás linkjében minden információt megtalálsz.
Semmiféle GMO-ról nincs szó, egy hosszú szelekciós folyamat eredménye, még csávázva sincs a vetőmag.
Válasz Ares 826 #3125. hozzászólására Ettől még sokat ne várj, mert attól hogy szántás helyett gruberezel, nem lesz jobb eredményed. Takarónövény együtt a forgatás nélküli, mulcshagyó, minimál műveléssel kezd csak mutatni valamit.
Engem is érdekelne hogy hogyan dolgozzátok el ezeket a takarónövényeket főleg hogy ilyen nagy gyökere van.és ezeket csak tavasszal kell bedolgozni a talajba?gondolom ezt nem kell szántani,de ezeket akkor milyen eszközzel dolgozzátok be tavasszal?nem nagyon ismerem ezt a talajművelési formát ezért érdeklődöm mert kiszeretném próbálni.válaszotokat előre is köszönöm!Üdv Gábor
Lehet primitív kérdés, de hogyan dolgozzátok el a takarónövényeket, hogy a főnövénynek jó magágyat tudjatok csinálni? Nyilván ez függ a takarónövénytől/növényektől is, hogy milyen gyökérzete van, de most hogy a tritikálé árvakelést dolgoznám el, egyszerűen nem tudok normális szép munkát csinálni. Akkora gyökérzete van, ami teljesen átszövi a földet, hogy a gruber, a v-tárcsa méteres szíjjakra vágja, amit élmény lesz valahogy elmunkálni. Ilyen probléma gondolom nincs a karós gyökérzetűekkel, de hát nem csak olyan zöldtrágya illetve takarónövényekből áll a világ.
Válasz csoppika #3127. hozzászólásáraAz enyémen sajna nincsenek meg a tömörítő kerekek, de legalább tudom mire valók a csoroszlyákon lévő fülek.) Azon agyalok, mi lenne ha tömör kis vashengereket csináltatnék, és tenném fel.
Válasz Netparaszt #3128. hozzászólásáramegkérdezhetném, hogy ez a zöldség a természetben így fordul elő,vagy genetikailag tett csodaszer? ebből itthon kapható ? mennyiba kerülhet 1 kg? :15 kg/Ha mennyiség megfelelő kalászos után télre?
Válasz otis #3123. hozzászólásárahát ki fogom próbálni az tuti, van egy darab amit jövőre naprával tervezek bevetni, két szélét kiszántom közepe meg csak grúberezve lesz, egy év múlva okosabb leszek ezen e téren.
Válasz Berente Antal #3112. hozzászólásáraAmi növényt gabonavetőgéppel vetek, az előtt mindig olyan növény van, ami nem hagy kezelhetetlen mulcsot bármilyen csoroszlyás vetőgépnek. Repce után aligha van, max fél lábszárig érő árvaleklés, de azt egy sor rt megvágja annyira, hogy nem okoz gondot a vetés. Búzaszalma megint csak nem annyira vészes, a napraforgónál pedig ha tiszta a terület, megint csak nincs mitől tartani.
Válasz Ares 826 #3121. hozzászólásáraEgyáltalán nem, sőt! 3 évig volt egymás után kukorica, hasonló szármennyiséggel, és sem moly, sem kukoricabogár, sem másmilyen kártevő nem okozott látványos, vagy akár észlelhető kártételt sem. A garatra hordva mindig dicsérik az árunkat, mert szinte kirí a mások által odahordott apró szemű, sárga színre aligha emlékeztető anyagból.
Válasz Netparaszt #3119. hozzászólásáraA csoroszjàs is jó lehet, a végeredmény a lényeg. Pl melyiket ajánlod?
Szövetkezés Mo.-n nem egyszerű. Már csak a közös lónak... Mondás alapján sem. Magam ilyen célra szívesen közösködnék valakikkel, de az akaratot nem látom a másik oldalról.
Válasz otis #3097. hozzászólásáraEbben a rengeteg szármaradványban, nem sok kártevő telel át?? A kukorica barkó is szereti a napraforgót rágni kis korában.
Válasz Berente Antal #3112. hozzászólására 50 Ha-ra csoroszlyást látok csak elérhető árút, a tárcsások költségesek.
Vagy egy jó tárcsás és gépszövetkezet, mint az osztrákoknál...
Válasz Maszek Zs #3113. hozzászólására A talajdoktor.blogspot.com-on szoktam osztogatni, meg a Talajmegújító facebook csoportban.
Most a kertet bármivel el lehetne vetni, amennyiben megfelelően laza a talaj (mert a homok is tud betonkemény lenni) a kérdés csak az, mi nő jól a fagypontok környékén már.
Válasz Berente Antal #3112. hozzászólásáraVettem egy lajtához hasonló, orosz vetőgépet. (150 000 ft) Duplatárcsás csoroszjái vannak, amit hidraulikával nyomatni lehet rugókon keresztül. A rugokat valszeg kicsit erősebbre kell cserélnem, de amúgy szuper. Ja a magtartályok hosszában ketté vannak osztva, és a tartályon elől hátul van egy vetőtengely. Elől aprómagvas tolóhengerekkel, hátul nagyobb szemű magokhoz való tolóhengerekkel.
Lehet egy csoroszjára engedni a két méretű magot, és lehet egy sor ilyen, egy sor olyan éretet vetni.
Válasz Netparaszt #3107. hozzászólásáraAz oldalaidon lehet többet olvasgatni,vagy tanulgatni a dologról?? Mert,ha igen akkor linkelhetnél be vagy küldel emailon. És mivel lehetne elvetni most a kertet (homokos a terület)? Köszi a válaszokat!!!!
Válasz otis #3097. hozzászólásáraMilyen gabona vetőgéppel vetsz a mulcsba? Én is "gyűjtőm" a szármaradványt a felszínen. Kellene egy elérhető áru gép a kicsiknek is (50ha)- gondolom a Lajta erre kevéske :))).
Válasz Netparaszt #3107. hozzászólásáraVan e valami szóróanyagod amit szét lehetne osztani, valami ami A/4 vagy A/5 méretű? Valami ami nagy vonalakban tartalmazná egy előadás rövid összefoglalóját. Mert lesz egy fiatal gazdás rendezvény és ott elhinteném a dolgot hátha kapnának rá. Átküldenéd nekem e-mailben én nyomtatnék belőle egy marékkal és szétosztanám és ha lenne elég jelentkező akkor szerveznék egy előadást.
Válasz Netparaszt #3108. hozzászólásáraKukorica tarlót legjobban rögtön a kombájn után lehet lezúzni, amíg nem veri le a szármaradványt az eső, vagy néhány kiadós harmat. Gyakorlatilag "kergettem" a kombájnt a szárzúzóval. Mire levágta a táblát, a felét át is zúztam.
Válasz Bandita29 #3105. hozzászólására A rövidtárcsa és a zúzó fontos eszközök volnának a mulcshagyó művelésnél.
Azzal kifogástalan munkát lehet végezni.
15328 hozzászólás
Válasz fida91 #3154. hozzászólásáraNo és ez milyen talajmüvést kapott, meg mennyi kukorica termett ezen a területen, mert hogy alig van rajta szármaradvány...
Válasz fida91 #3159. hozzászólásáraaz lehet. de ahol tudom,hogy laza,esettrá,rámegyek,akkor ámen. sajna,nem megyek rá. 40 centi után viszonylag kemény,de akkor már mindegy.
Válasz fida91 #3154. hozzászólásárahúúú bakker! én a két hét alatt leesett 95 mili eső után 50 centire jutottam,itt eső után nix földönjárás? vagy merülés van?
Válasz fida91 #3154. hozzászólásáraNem túlzottan fénylik az a szonda :-)))
Vetőgép hogyan muzsikált a kukorica tarlón ?
Válasz kacar #3151. hozzászólásáraSzia!
Köszi a választ! És mennyi földet tettetek rá? Mert szerves trágyából hallottam hogy 10-40cm ig kell rá rakni, viszont a granulátumra azt mondták elég 5 centi is! Akkor nektek csak kárt okozott??!! akkor ne tegyem rá, azt javasolod?
Válasz N.. Tamás #3149. hozzászólásáraJa még annyi: Netparaszt okításai után mikorrhiza oltással fogok kisérletezni
Válasz N.. Tamás #3149. hozzászólásáraSzia! Az utóbbi években többféle granulált cuccot próbáltam ültetőgödörbe tenni,többek közt granulált marhatrágyát is. Minden esetben betartottuk a használati utasítást ill. a gyártótól is katunk tanácsokat(anyag grammra kimérve talajjal elkeverve) Elmondhatom ,hogy minden esetben csak kárt okoztunk vele! Megperzselték a csemeték gyökérzetét, sokat kipusztítottak. Megfogadtam,többé semmit nem teszek a gödörbe! Ha van érett komposzt csak azt. Ha tennék akkor csak a csemete köré a felszínre vékonyan majd sekélyen bekapálnám. Üdv
Válasz kis Zombi #3147. hozzászólásáraEza gép van nekem is, de az orosz is tud még plusztb kitalálni hozzá, olcsón megvalósíthatót.) Lehet én is összehozok rá egy ilyen tárcsasort.
https://youtu.be/yA1bA3c1VQU
Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, tudom nem teljesen ide tartozik, de biztos tudjátok.... Almafa ültető gödörbe vettem érett marha trágya ggranulátumot. Szerves trágyát nem merek bele rakni, nehogy kiégesse. Szerintetek ez a granulátum is égethet? Sok földet tegyek rá?? Előre is köszönöm. Üdv nektek.
Válasz Radocz #3146. hozzászólására Hát azt a sok "kis szart" nagy harcok árán tudta összekaparni sok év alatt. Amikor 30 millióért akar most is adni a kecskeméti kupec egy három hektáros, naturás, tocsogós szikes kaszálót a falu határában, mert tudja, ki szeretné megvásárolni, az elég rossz pozíció.
Mindegy, ez van, ebből kell kihozni a legtöbbet.
Válasz Berente Antal #3144. hozzászólására
Csak találtam a videót, nem vettem ilyen gépet.
Ebben van kép a kelésről is.
https://www.youtube.com/watch?v=eEnIfWgHza0
Válasz Netparaszt #3141. hozzászólására"A mérés már nálam is esedékes volna, holnap küldöm az adatokat."
Az jó lesz, mert csütörtöktől a KET ára valószínűleg a duplájára fog emelkedni.
Mivel a Kamara is elkészül lassan az Internetes jelentkezéssel, és attól kezdve az ott vállaltakat kell csinálni.
Ma egy fiatal gazda jelentkezett. Az nem sok hektár, de a hat évvel ezelőtti KFT területe bővült 1 000 ha-ral, amit nov. 30 ig bevállaltunk.
Leghamarabb jövő hét péntek, szombat vasárnap. Azt a sok kis sz@rt honnan szedte össze a főnök?
A nagyok mérését meg odaadta másnak?
Nov 15-én megyek Mezőberénybe. Talán akkorra kellene tenni és 3-an secc, perc alatt körbe járjuk!
Csak hó ne legyen addig!
Válasz Netparaszt #3139. hozzászólásáraKössz,nem vettem észre!
Válasz kis Zombi #3136. hozzászólásáraMarketing szempontból nem túl előnyös...azért kiváncsi lennék a kelésre. Persze ettől még lehet jó. Megosztod velünk az árát majd?
Válasz kis Zombi #3136. hozzászólására Kíváncsi vagyok, mit válaszolnak az ukránok, érdekel mennyiért árulják ezeket a vasakat.
A videón lévő gép viszont elég szerény szerkezetűnek néz ki, a vonószerkezetnek sem adnék sok hektárt.
Válasz lakatos gabesz #3135. hozzászólására Élőnél már nincs bedolgozás tavasszal.
Biós szomszéd mellig érő mustárt tárcsázott be múlt héten a búza elé, azzal nincs gond.
Egy fűféle szerintem azonban eldolgozhatatlan a nagy bojtos gyökérzetével, míg nem kezd bomlani.
Ilyeneket direktvetésnél tudok inkább elképzelni.
Egy nyár végén vetett cirok/szudáni/zab azonban már laza gyökeret és szénát hagy tavaszra, azt könnyen be lehet dolgozni sekélyen.
Válasz Radocz #3134. hozzászólására Hívjunk már meg egy igazi profot is
A mérés már nálam is esedékes volna, holnap küldöm az adatokat.
Válasz Berkó_ #3133. hozzászólására Erről tudnánk egy keveset beszélni, de kezdésnek mindig olyan elfagyó növényeket javaslok, amelyek nem okoznak problémát a kevés és laza szerkezetű szármaradvánnyal és gyökérrel.
Ha már működik a technológia, élőbb a talaj, s megfelelő technika is rendelkezésre áll akár a direktvetésre is, akkor érdemes áttelelő növényekkel játszani.
Élő növényt hagyományos technológiával nehezen tudsz tavaszi magággyá varázsolni.
Élőbe csak direktvetéssel vetnek.
Válasz Richard. #3129. hozzászólására Richard, az előző hozzászólás linkjében minden információt megtalálsz.
Semmiféle GMO-ról nincs szó, egy hosszú szelekciós folyamat eredménye, még csávázva sincs a vetőmag.
Válasz Netparaszt #3137. hozzászólásáraLesz amit meg szátok abban a táblában, lesz amit csak grúber előtte az tárcsa , aztán meglátjuk.
Válasz Ares 826 #3125. hozzászólására Ettől még sokat ne várj, mert attól hogy szántás helyett gruberezel, nem lesz jobb eredményed. Takarónövény együtt a forgatás nélküli, mulcshagyó, minimál műveléssel kezd csak mutatni valamit.
Direktvetőgép
Engem is érdekelne hogy hogyan dolgozzátok el ezeket a takarónövényeket főleg hogy ilyen nagy gyökere van.és ezeket csak tavasszal kell bedolgozni a talajba?gondolom ezt nem kell szántani,de ezeket akkor milyen eszközzel dolgozzátok be tavasszal?nem nagyon ismerem ezt a talajművelési formát ezért érdeklődöm mert kiszeretném próbálni.válaszotokat előre is köszönöm!Üdv Gábor
Válasz Berkó_ #3133. hozzászólásáraÉn úgy gondolom, hogy az a sok gyökér kell, ahhoz, hogy a baktérium ne haljon éhen.
De majd a professzorok megmondják a tutit.
Felszállt a köd megyek mérni, mert két nap az okosítás miatt kimarad.
Lehet primitív kérdés, de hogyan dolgozzátok el a takarónövényeket, hogy a főnövénynek jó magágyat tudjatok csinálni? Nyilván ez függ a takarónövénytől/növényektől is, hogy milyen gyökérzete van, de most hogy a tritikálé árvakelést dolgoznám el, egyszerűen nem tudok normális szép munkát csinálni. Akkora gyökérzete van, ami teljesen átszövi a földet, hogy a gruber, a v-tárcsa méteres szíjjakra vágja, amit élmény lesz valahogy elmunkálni. Ilyen probléma gondolom nincs a karós gyökérzetűekkel, de hát nem csak olyan zöldtrágya illetve takarónövényekből áll a világ.
Válasz endypapa #3131. hozzászólásárahttps://youtu.be/Eu_HknQBbkI
Válasz csoppika #3127. hozzászólásáraAz enyémen sajna nincsenek meg a tömörítő kerekek, de legalább tudom mire valók a csoroszlyákon lévő fülek.) Azon agyalok, mi lenne ha tömör kis vashengereket csináltatnék, és tenném fel.
Válasz csoppika #3127. hozzászólására
Válasz Netparaszt #3128. hozzászólásáramegkérdezhetném, hogy ez a zöldség a természetben így fordul elő,vagy genetikailag tett csodaszer? ebből itthon kapható ? mennyiba kerülhet 1 kg? :15 kg/Ha mennyiség megfelelő kalászos után télre?
Válasz lakatos gabesz #3126. hozzászólására
Tillage Radish
Megtaláltam a sörösdobozt
Válasz endypapa #3120. hozzászólásáraEz lesz az...
Ez lesz az...
ezeknek a gumós takarónövényeknek mi a nevük?és hol lehet öket vásárolni?
Válasz otis #3123. hozzászólásárahát ki fogom próbálni az tuti, van egy darab amit jövőre naprával tervezek bevetni, két szélét kiszántom közepe meg csak grúberezve lesz, egy év múlva okosabb leszek ezen e téren.
Válasz Berente Antal #3112. hozzászólásáraAmi növényt gabonavetőgéppel vetek, az előtt mindig olyan növény van, ami nem hagy kezelhetetlen mulcsot bármilyen csoroszlyás vetőgépnek. Repce után aligha van, max fél lábszárig érő árvaleklés, de azt egy sor rt megvágja annyira, hogy nem okoz gondot a vetés. Búzaszalma megint csak nem annyira vészes, a napraforgónál pedig ha tiszta a terület, megint csak nincs mitől tartani.
Válasz Ares 826 #3121. hozzászólásáraEgyáltalán nem, sőt! 3 évig volt egymás után kukorica, hasonló szármennyiséggel, és sem moly, sem kukoricabogár, sem másmilyen kártevő nem okozott látványos, vagy akár észlelhető kártételt sem. A garatra hordva mindig dicsérik az árunkat, mert szinte kirí a mások által odahordott apró szemű, sárga színre aligha emlékeztető anyagból.
Válasz Netparaszt #3119. hozzászólásáraA csoroszjàs is jó lehet, a végeredmény a lényeg. Pl melyiket ajánlod?
Szövetkezés Mo.-n nem egyszerű. Már csak a közös lónak... Mondás alapján sem. Magam ilyen célra szívesen közösködnék valakikkel, de az akaratot nem látom a másik oldalról.
Válasz otis #3097. hozzászólásáraEbben a rengeteg szármaradványban, nem sok kártevő telel át?? A kukorica barkó is szereti a napraforgót rágni kis korában.
Vála.sz Netparaszt #3117 hozzászólásáraCak ezt találtam. Holnap ha minden jól megy fotózom
Válasz Berente Antal #3112. hozzászólására 50 Ha-ra csoroszlyást látok csak elérhető árút, a tárcsások költségesek.
Vagy egy jó tárcsás és gépszövetkezet, mint az osztrákoknál...
Válasz Maszek Zs #3113. hozzászólására A talajdoktor.blogspot.com-on szoktam osztogatni, meg a Talajmegújító facebook csoportban.
Most a kertet bármivel el lehetne vetni, amennyiben megfelelően laza a talaj (mert a homok is tud betonkemény lenni) a kérdés csak az, mi nő jól a fagypontok környékén már.
Válasz endypapa #3114. hozzászólására Képek?
Válasz Berente Antal #3115. hozzászólásáraFogalmam sincs.(
Válasz endypapa #3114. hozzászólásáraJól hangzik! Név, típus?
Válasz Berente Antal #3112. hozzászólásáraVettem egy lajtához hasonló, orosz vetőgépet. (150 000 ft) Duplatárcsás csoroszjái vannak, amit hidraulikával nyomatni lehet rugókon keresztül. A rugokat valszeg kicsit erősebbre kell cserélnem, de amúgy szuper. Ja a magtartályok hosszában ketté vannak osztva, és a tartályon elől hátul van egy vetőtengely. Elől aprómagvas tolóhengerekkel, hátul nagyobb szemű magokhoz való tolóhengerekkel.
Lehet egy csoroszjára engedni a két méretű magot, és lehet egy sor ilyen, egy sor olyan éretet vetni.
Válasz Netparaszt #3107. hozzászólásáraAz oldalaidon lehet többet olvasgatni,vagy tanulgatni a dologról?? Mert,ha igen akkor linkelhetnél be vagy küldel emailon. És mivel lehetne elvetni most a kertet (homokos a terület)? Köszi a válaszokat!!!!
Válasz otis #3097. hozzászólásáraMilyen gabona vetőgéppel vetsz a mulcsba? Én is "gyűjtőm" a szármaradványt a felszínen. Kellene egy elérhető áru gép a kicsiknek is (50ha)- gondolom a Lajta erre kevéske :))).
Válasz Netparaszt #3107. hozzászólásáraVan e valami szóróanyagod amit szét lehetne osztani, valami ami A/4 vagy A/5 méretű? Valami ami nagy vonalakban tartalmazná egy előadás rövid összefoglalóját. Mert lesz egy fiatal gazdás rendezvény és ott elhinteném a dolgot hátha kapnának rá. Átküldenéd nekem e-mailben én nyomtatnék belőle egy marékkal és szétosztanám és ha lenne elég jelentkező akkor szerveznék egy előadást.
Válasz Netparaszt #3108. hozzászólásáraKukorica tarlót legjobban rögtön a kombájn után lehet lezúzni, amíg nem veri le a szármaradványt az eső, vagy néhány kiadós harmat. Gyakorlatilag "kergettem" a kombájnt a szárzúzóval. Mire levágta a táblát, a felét át is zúztam.
Válasz Bandita29 #3105. hozzászólásáraAddigra már kellően lebomlott, simán lehetett húzatni.
Válasz Bandita29 #3105. hozzászólására A rövidtárcsa és a zúzó fontos eszközök volnának a mulcshagyó művelésnél.
Azzal kifogástalan munkát lehet végezni.