Gázolaj árak 601 Ft Benzin árak 597 Ft EUR 393.39 Ft USD 355.62 Ft CHF 418.41 Ft GBP 466.85 Ft

Fórum

Talajmegújító Mezőgazdaság

Létrehozta: Netparaszt , 2014-11-01 07:07:19

Kedvencekhez Segítség

15008 hozzászólás
#758 endypapa
2014-12-27 17:01:00

Válasz #796. hozzászólásra

Akár ki, akár mit mond, én nem vagyok behalva tőle.
Ha műszaki szemmel nézed, nem is tömörít az rá rendesen, legfeljebb teljesen optimális esetben, mikor a kapaszár (rugós) alap helyzetben áll. Amint ellenállás van, kapaszár hátra mozdul, valamennyit felfelé emelkedik/billen a hátulja, és ekkor a lapka már nem látja/hatja el maradéktalanul szerepét. Ezért, szerintem parasztvakítás.

Nincs profilkép
#757 Gusztáv_31078
2014-12-27 15:48:30

Válasz #792. hozzászólásra

Na király. Telóról ezt nem találtam.
Szerinted csak a lenti részt a csoroszlyát be lehet szerezni Mon?
Köszönöm a képeket!

#756 Grizzly
2014-12-27 15:44:48

Válasz #788. hozzászólásra

Endypapa, ez az infó engem is nagyon érdekelne!!! smile cowboy

#755 Pici
2014-12-27 15:44:45

Válasz #791. hozzászólásra

kimaradt hogy 20x20méteres a kert ...

#754 Pici
2014-12-27 15:25:37

Válasz #767. hozzászólásra

ez egy éve nem használt terület csak tárcsázva volt meg hagyva persze hogy a zöld feljöjjön benne ... ma csináltam szondát 3 as drótból kihegyeztem ne mazt modnom hogy könnyen de bele tudtam dugni tövig a földbe van egy dupla fasor körbe a tanyán vagy 10 éves szóval ott is megprobáltam ledugni ne mvolt különbség a kerti föld meg a fák alatti érett talaj között szép morzsás föld mivel laza homokosabb terület

a cél benne a veteményezés és mint irtam készül a komposzt hozzá ... aza kérdés ebbe hogyan fogok veteményezni ?

Nincs profilkép
#753 Gusztáv_31078
2014-12-27 15:08:59

Válasz #786. hozzászólásra

Ha lentebb visszaolvasol akkor láthatod, hogy nemsok lesz a N a földedbe ha nem úgy kezelted ahogy kell a pillangósodat. Csak kaszáltad és semmi visszapótlás szervesanyagból.

Nincs profilkép
#752 Gusztáv_31078
2014-12-27 15:07:04

Válasz #785. hozzászólásra

Te látsz a linken képet a kapáról? A honlapot megtaláltam én is, de ott nem látok egyetlen képet sem amiről már lehetne koppintani... Mert ez egy T alakhoz hasonlót vág a földbe és ott teríti a magot sávba. Na az hogy működik. Azért kérdeztem Vadmalacot mert hátha tud többet mint ami az oldalon fenn van info.

#751 endypapa
2014-12-27 14:54:04

Most kaptam az infót, hogy valaki Mohács környékén, 150ha-n gazdálkodik így.
Valaki nem tud róla többet?

#750 Drisa
2014-12-27 11:53:53

Direkt vetesben ezek kapás vetőgépek a jók vagy a pl a jd 750 is jó? Pedig az tárcsás.

#749 Attikaa
2014-12-27 09:31:06

Sziasztok! 3-4 éves lucerna földem lett leszántva, ennyi idő alatt mennyi nitrogént képes megkötni? Illetve valamilyen tavaszi kapás menne a földbe és hogyan tudnám hatékonyan ezt a nitrogént feltárni és a növény számára felvehetővé tenni? Nem szeretném 1 év alatt "leamortizálni" a talajt.

Nincs profilkép
#748 Gusztáv_31078
2014-12-27 08:32:13

Válasz #783. hozzászólásra

A Simtech-es vetőgépről van képed a vetőcsoroszlyáról? Én nem találtam. Megosztanád itt hogy hol találtad. Én lehet építenék egy ilyesmi gépet, úgyis van itthon egy IH vetőegység. Csak ez a 15 cm-es sortávban kételkedek kicsit... Lehet összehúzná a dolgokat. A 18-ast meg nem tartom jónak a mi földjeinken. Még a 15-ös is sok picit.

#747 Vadmalac
2014-12-26 18:58:37

Válasz #763. hozzászólásra

Ok, valóban nem mulcsot kellett volna írnom hanem takarónövényt, de ez azon a tényen nem változtat, hogy ha ez a gép a minden sor előtt lévő elővágótárcsával nem bír a zúzott mulcsos környezetben dolgozni, akkor más, nem tárcsás rendszerű géppel biztos nem lehetne.

Nincs profilkép
#746 Pistu
2014-12-26 14:44:31

Válasz #780. hozzászólásra
A palántázás előtt 30l/ha bele kombinátoroztam a talajba.Plussz a tálcás palántákat közvetlenül a kiültetés előtt bele mártottam. A készítmény előállitója javasolta hogy, hatékony a talajlakó kártevők ellen /bacillus thuringiensis/ill,talajlakógombák /fusarium/ellen is.Aztán julius elején jött egy nagy eső ezután elkezdett lankadni hervadozni az állomány.Valószinű szerintem a talajlakógombák pytium,fusarium, risoctonia okozta.Voltlent a Pénzes tanárur a zöldségtermesztési tanszékről vitt el mintát de állitólag nem talált kórokozót a gyökerén.Jobb lett volna ha Trihoderma asperellum gombatörzset használtam volna a káros talajgombák ellen.

Nincs profilkép
#745 djohn
2014-12-26 14:42:14

Válasz #780. hozzászólásra

Bio gyümölcstermesztés elkezdéséhez jól gondolom, hogy ideális támogatás lenne, ha ALKO-val permeteznénk? Milyen komposztot érdemes ehhez használni?

Nincs profilkép
#744 Netparaszt
2014-12-26 12:10:27

Válasz #778. hozzászólásra
Milyen tapasztalatod volt a készítményről, mik voltak a kijuttatási körülmények és milyen célból használtad?
A Biofluid gilisztakomposzt vizes kivonata, ami jó lombtrágya és fertőzéselnyomó hatással lehet a növényeidre.
Azonban a Biofluidnál sokkal koncentráltabb és hatásosabb oldatot tudsz házilag készíteni jó minőségű giliszta vagy termokomposztból.
Az ALKO-ban az élő, jótékony hatású, levegőkedvelő mikroorganizmusok is ott lesznek, mert palackozás után azok eltűnnek a komposztoldatokból.
A levegőztetett komposztoldatok a leghatásosabb preventív permetezőszerek, mert a magas koncentrációjú, jótékony mikroorganizmusok élő várfalat képezve védik meg a lombozatot a bakteriális és gombás fertőzésektől, lezárva a fertőzési pontokat.

Nincs profilkép
#743 Netparaszt
2014-12-26 11:59:44

Válasz #777. hozzászólásra Nem látok semmiféle ellentmondást az általad tapasztaltak és a sokak által tapasztalt és kutatásokkal bizonyított ennek ellentmondó tények között, mert almát hasonlítunk a körtéhez.

Én is vettem már át lucernást, ami csak kaszálva volt, ritka rossz, tömörödött, terméketlen föld volt, nulla nitrogénkötéssel, egy gyökérgümőt nem lehetett találni a gyökérzeten és magára hagyva emberi léptékkel javulni sem fog az ilyen föld.
Attól, hogy valaki elhagyja a műtrágyát, mitől javulna egy föld állapota?
mitől indulna be a tápanyagszolgáltató talaj táplálékháló, ha sem szerves anyag utánpótlása sincs, sem változatos növényvilág, ami fenntartaná?
A természetben nincsenek monokultúrák.
Mitől szaporodna fel a talajélet, ha sok évtizedes szorgos munkával csak pusztítva volt a változatossága, de pótolva sosem?
Mitől lenne jó minőségű talaj egy kizsarolt, monokultúrás lucernásból, amiről legalább 4 évig csak lefelé hordták a szerves anyagot, miközben évente sok alkalommal tömörítették a munkálatok során?
Gondolom előtte is csak minimál programon szórtak bele szerves trágyát, ha egyáltalán szórtak, s számos agrotechnikai hibát elkövettek, amit el lehet egy hanyag gazdálkodás során, miközben csak lefelé került róla a szerves anyag (párosulva a hagyományos szántásos műveléssel)
Ez a szokásos talajkizsigerelés fogalma, képtelenség elvárni, hogy jobb állapotú volna csak attól, hogy nem került ki műtrágya.

A tápanyagvizsgálatokban látható PK értékek a töredékét mutatják ki a talajban található összes PK-nak.
Biztos vagyok benne látatlanul is, hogy abban a talajban is minden növény számára elegendő PK található, de mikrobiológia nélkül a növény számára felvehetetlen formában.

Az általam gyakran említett műtrágya bevitel nélküli jó közepes hozam a talajmegújító program végeredménye.
Itt elég pontosan összeszedve találhatod a talajmegújítás tényezőit, amitől elkezd a humusztartalom növekedni és egyúttal egyre kevesebb inputtal lehet elérni a megfelelő termést. Pontosan erről írok én is, csökkenteni kell az inputot, míg önellátóva nem válik a talaj, de egyik napról a másikra elhagyva a műtrágyát nem várható megfelelő eredmény, évek jó gazdálkodása kell ahhoz, hogy az elpusztított természetes tápanyagszolgáltatási folyamat újra beindulhasson.

Talajmegújító mezőgazdaság

Emberi közreműködés nélkül nem fog dinamikusan gyarapodni a talaj termékenysége A legtermékenyebb magyar talajok tízezer évek alatt alakultak ki, a jelenleginél nedvesebb és hűvösebb klímán. Ezeknek a humusztartalma lett lefelezve az elmúlt 100 évben, s ennek a pótlása, újrateremtése az általam sorolt eljárásokkal a természetes folyamatokhoz képest rendkívül gyorsan megvalósítható.

Nincs profilkép
#742 Pistu
2014-12-26 11:48:25

Válasz #775. hozzászólásra
Az idei évben használtam Biofluid oldatot mi a véleményed róla?

Nincs profilkép
#741 4964
2014-12-26 10:53:31

Válasz #775. hozzászólásra

Vettem át tavaly olyan földet ami 6 évig műtrágya kiszórása nélkül volt hasznosítva. Az utolsó 4 év lucerna volt. A tápanyagvizsgálati eredmények rettentő gyenge p és k értékeket mutatnak az én környező, megfelelően műtrágyázott területeimhez képest. Ez ellentmond annak hogy a Te álláspontod szerint műtrágya bevitele nélkül is közepes-jó hozamokat lehet elérni hosszú távon. Komposzt és fedőnövények alkalmazásával no till módszerrel.
Azokban az országokban ahol a no till széleskörűen elterjedt ott általában kisadagú starter trágyázást alkalmaznak a termelők.
Egy 10 tonnás kukorica 90 kiló p-t von ki a talajból. Van szerinted olyan tápanyagtőke a talajokban ami ekkora mennyiségeket pótolna hosszabb távon?

#740 endypapa
2014-12-26 10:37:49

Válasz #772. hozzászólásra

Lemaradt.)
Kukoricáról írtam.)

Nincs profilkép
#739 Netparaszt
2014-12-26 10:29:39

Válasz #773. hozzászólásra Javaslatom, hogy a meglévő technológiában keressük meg azokat a pontokat, ahova kockázat nélkül beilleszthetőek a természetes talaj táplálékháló elemei.
Az első elem, hogy nincs talajfertőtlenítés, amivel megágyazunk a következő kórokozógenerációnak.
Az első előtti elem pedig a kiváló minőségű komposzt készítése, amivel utána a talajt, a belőle készülő levegőztetett oldattal pedig az állományt és a talajt is kezeljük.
A vetésforgóba pedig speciális fedőnövény keverékeket érdemes illeszteni, mint pl. a Tagetes erecta "Ground Control", közismertebb nevén magas büdöske vagy bársonyvirág, ami segít megszakítani a fertőzésláncokat.
A tanácsadáshoz azért ennél több kiinduló információra van szükség, mert minden termőhelynek mások az adottságai.

Nincs profilkép
#738 Netparaszt
2014-12-26 10:19:51

Válasz #771. hozzászólásra Az Amalgerolt nem próbáltam, teljes összetétele nem nyilvános, de jelentősebb összetevője a barnaalga kivonat, ezért jó gomba táplálék lehet. Színe és pH-ja miatt tippelem, hogy lehet benne fulvinsav vagy huminsav is, esetleg melasz, ezek gyorsan felvehető szénforrások a hasznos mikroorganizmusoknak. Írják még az olajokat
Komposztálásnál és ALKO készítésnél hasznos tápanyag lehet, ahol a barnaalga kivonat/melasz/huminsav egyébként is fontos adalék.
Önmagában csírázásgyorsító, gyökerezéselősegítő hormonjai miatt hajtatásban hasznos lehet, magas nyomelemtartalma miatt lombtrágyaként is működik, de ilyen célra szerintem pénzkidobás bármilyen bolti keverék, ha van otthon jó komposzt.
A hektárra ajánlott adagolási mennyiségben kijuttatva inkább csak szenteltvíz, a mikroorganizmusokanak ad némi táplálékot (de csak azoknak, akik ott vannak eleve), azonban tartós hatást nem lehet tőle várni.

Nincs profilkép
#737 Pistu
2014-12-26 09:14:24

Válasz #769. hozzászólásra

Úgy gondolom Igen.Több tíz éve.Technológia esetleg leirnál.

#736 endypapa
2014-12-26 07:54:05

Válasz #771. hozzászólásra

Én nem sok értelmét látom. Tavaly próbáltam.
Kezdetben (kb. 30cm-es ig) volt látható különbség a kezelt, és kezeletlen között. Mire mellig nőtt, összeértek, és termésmennyiségben semmi különbség nem volt, csak a kb. 15000ft-os + költség.

#735 www.mgbiztositas.hu
2014-12-26 07:41:35

Szia Netparaszt!

Szeretnélek megkérdezni mi a véleményed az Amalgerol-ról?
Beilleszthető az általad felvázolt rendszerbe?

#734 Radocz
2014-12-26 06:45:55

Szőlőben alkalmazott kísérlet.

http://biokutatas.hu/images/stories/kiadvanyok/2013onfarm/omki_2013_szolo_v3_final.pdf

http://biokutatas.hu/images/stories/kiadvanyok/2013onfarm/omki_2013_szolo_v3_final.pdf

smile cowboy

Nincs profilkép
#733 Netparaszt
2014-12-25 21:48:14

Válasz #768. hozzászólásra Mindent tudsz már gyakorlatban az ipari paprikatermesztésről?

Nincs profilkép
#732 Pistu
2014-12-25 20:45:52

Válasz #767. hozzászólásra

Egy több hektáros szabadföldi paprika termesztést hogy lehetne tápanyag, talajfertőtlenítés, stb elkezdeni?
?

Nincs profilkép
#731 Netparaszt
2014-12-25 20:19:22

Válasz #766. hozzászólásra A beérett talaj fogalmát másként használnám.
Az ami nálad volna télen, az egy gyengén fedett talaj, némi gyökértömeggel, ha a kisebb gyomok fogalmát vesszük.
Ennek vajon milyen a lazultsága, pórusossága, szerves anyag, humusztartalma? Szonda milyen mélyre megy bele? Ha belemarkolsz akadály nélkül pereg szét a kezedben?
Mekkora a kiskert területe? Vannak benne fix vagy magaságyások, amelyeken sosincs járva?
Kérdések, kérdések..

#730 Pici
2014-12-25 15:13:53

Válasz #765. hozzászólásra

aki pl kiskertben zöldségeket háztáji dolgokat szeretne termeszteni milyen teendöje van egy zöldel boritott szépen beérett talajjal hogy tavaszra legyen olyan minöségü hogy vethessek bele????...most tyukhurral meg kisebb gyomokkal van boritva illetve szármaradvánnyal készül rá a komposzt..... tavasszal egysor tárcsa? elötte meg a komposzt? ... ilyen beérettt talajban hogy fog pl a répa stb gyökerek olyan nagyra megnöni mint a szántottba? amugy egy közepesen kötött omlos lazább talaj ....

Nincs profilkép
#729 Netparaszt
2014-12-25 14:52:27

Válasz #756. hozzászólásra smile wink Különbség van a gyökérrel horgonyzott, élö, vetéssel egy sorban frissen letört takarónövény s felszínen rendszertelen elrendezésben fekvő, zúzott mulcs viselkedése között. Az utóbbit eléggé összehúzhatja a kis sortávú csoroszlya, az előbbiből keveset húz magával.

Nincs profilkép
#728 Netparaszt
2014-12-25 14:49:24

Válasz #756. hozzászólásra smile wink Különbség van a gyökérrel horgonyzott, élö, vetéssel egy sorban frissen letört takarónövény s felszínen rendszertelen elrendezésben fekvő, zúzott mulcs viselkedése között. Az utóbbit eléggé összehúzhatja a kis sortávú csoroszlya, az előbbiből keveset húz magával.

Nincs profilkép
#727 Netparaszt
2014-12-25 14:48:39

Válasz #756. hozzászólásra smile wink Különbség van a gyökérrel horgonyzott, élö, vetéssel egy sorban frissen letört takarónövény s felszínen rendszertelen elrendezésben fekvő, zúzott mulcs viselkedése között. Az utóbbit eléggé összehúzhatja a kis sortávú csoroszlya, az előbbiből keveset húz magával.

Nincs profilkép
#726 Netparaszt
2014-12-25 14:13:59

Válasz #760. hozzászólásra Hatóanyagtól függően változó méretű és összetételű populációra hat, de arra atomcsapás jellegű a hatás.
A lecsökkent számú kórokozók mellett a sokkal érzékenyebb, kipusztult jótékony hatású mikroorganizmusok helyét pedig a kórokozók veszik át az első adandó alkalommal, mert az ő szaporodásuk és térnyerésük gyorsabb, mint a jótékonyaké.

#725 ZZ
2014-12-25 10:08:17

a talaj hasznos élővilágának mennyire ver oda az ilyen talajfertőtlenítő szerek / pl Kentaur, Force / ??

#724 endypapa
2014-12-25 07:22:59

Válasz #758. hozzászólásra

http://youtu.be/jSfMP9wBFQk

#723 endypapa
2014-12-25 07:22:05

Válasz #740. hozzászólásra

https://www.youtube.com/watch?v=jSfMP9wBFQk

#722 Vadmalac
2014-12-25 05:45:59

Válasz #750. hozzászólásra

"Azóta a tapasztalatok alapján még jobb rendszert terveztem, ami még kevesebb földet dob ki, követi a talajt is és egyszerre veti a fedőnövényt és a főnövényt is"

Na erre már nagyon kíváncsi vagyok! smile thumbupcool

Egy kérdés:
A fedőnövény vetésére mennyire alkalmas egy ~18cm-es sortávú vetőgép? Annak nem az a jobb, ha minél egyenletesebben oszlik el a talajon a mag? Vagy ugyanúgy ahogy pl. egy gabonánál, a gyökerek úgyis behálózzák a talajt, amikor pedig megnő a növény, akkor összeborulnak a sorok, addig pedig az elővetemény visszamaradt szármaradványa takarja a sorközt?
Más. A mi viszonyainkon szerinted mennyire alkalmas a gabona termesztésre a megszokottnál (12,5 - 15 cm) szélesebb, 18-20 cm-es sortáv?

#721 Vadmalac
2014-12-25 05:36:01

Válasz #749. hozzászólásra

"Ez nagyon top gép, tetszik a tempó, de ha megnézed, mulcs nélküli földbe vet."

Ha a 1,5m-es napraforgós állomány nem mulcs akkor nem tudom hogy mi az? smile blink

Nincs profilkép
#720 Netparaszt
2014-12-25 01:24:45

Válasz #719. hozzászólásra A videót már belinkelték, de majd az állományról is teszek be képet. A videón a fél tonnás direktvetőt egy 50 LE, 1750 kg-os kis Carraro Tigrone ültetvénytraktorral húztam, idén meg egy MTZ50-es húzta az iszapban.
Na ezért szeretem ezt a rendszert és az új csoroszlya még alacsonyabb vonóigényű lesz.
Talán gabonasortávra is megcsinálom a gépet, de én alapvetően dupla sortávra vetem a gabonát, mert közé a pillangós társnövény megy.

Nincs profilkép
#719 Netparaszt
2014-12-25 01:17:22

Válasz #724. hozzászólásra Nekem egy használt Amazone D27 Speciál vetőgéppel és 10 Atomjet CB15 csoroszlyával Kanadából, Josey munkájával 2 milla körül állt meg a mutatvány. Drága tanulópénz volt, nagyon elcseszte az arc a méretezést, garanciát pedig nem teljesítette.
Most már a feléből, sokoldalúbb gépet, jobb minőségben ki tudom hozni a saját műhelyemben, de amikor kezdtem, muszáj volt mással csináltatnom.

Nincs profilkép
#718 Netparaszt
2014-12-25 01:10:44

Válasz #729. hozzászólásra Ahhoz, hogy a mag 100% talajkontaktot kapjon a jó csírázáshoz, a mag környezetében szükséges a megfelelő tömörítés. A talaj felszínét hengerelve sokkal kötöttebb a vetési mélység, a pálcák meg csak összehúzzák a szárat, egyik sem optimális megoldás.
Ezért jó a takarólapka, ami mindig egy cm körüli tömörebb réteget húz a magra, mindegy, hogy iszapos agyagba vagy porló sívóhomokba vet vele az ember.

Nincs profilkép
#717 Netparaszt
2014-12-25 01:04:45

Válasz #738. hozzászólásra Nem összehúzza, csak meghúzza a szárat. Ha megfelelően van zúzva a szár, majd el is veszti, miután felszedte, ezért kell a csoroszlyák közti távolság.

Nincs profilkép
#716 Netparaszt
2014-12-25 00:59:13

Válasz #735. hozzászólásra A rugós csoroszlya lapja 50 kiló alatti, az nem böszme erős. A tárcsás direktvetőgépeknél kell brutál nyomás, hogy vágja a mulcsot.

Nincs profilkép
#715 Netparaszt
2014-12-25 00:56:21

Válasz #737. hozzászólásra A nő nem akarta eladni nekem a Technotillt, ezért legyártattam a fedőlemezes rendszert az Atomjet CB15 mellé. Azt mondom a tapasztalatok alapján, ennél egyszerűbb vetőegység nincs, s ugyanolyan jó a csírázási arány száraz és beázott földben is.
Azóta a tapasztalatok alapján még jobb rendszert terveztem, ami még kevesebb földet dob ki, követi a talajt is és egyszerre veti a fedőnövényt és a főnövényt is, plusz juttatja ki a biológiai oltóanyagokat, de ezt már én gyártom le, nem bízom még egyszer másra.

Nincs profilkép
#714 Netparaszt
2014-12-25 00:48:17

Válasz #740. hozzászólásra Ez nagyon top gép, tetszik a tempó, de ha megnézed, mulcs nélküli földbe vet.
A csoroszlyásokkal is lehet normál gabonatávra vetni, de a csoroszlyákat 50 centi körüli mátrixra kell tenni, hogy ne húzza össze a szárat.
Az aktív talajkövetésre egyik álló csoroszlyás, vetőszekrényes vetőgép sem alkalmas, ahhoz a Cross Slot hidraulikus csillapítású vetőelemei kellenek, de az elég drága.
A technotill is külön teszi le a magot és a műtrágyát, az Atomjet csoroszlyával nekem háromféle anyagkijuttatási lehetőségem van.


Nincs profilkép
#713 Netparaszt
2014-12-25 00:37:36

Válasz #741. hozzászólásra A fronton fut egy Dalbo Maxicut szerű vágópengés henger, az letöri a naprát is. Ez aztán lassú lebomlású mulcsként fog tovább funkcionálni, ami kiegyenlíti a talajklímát, vizet tart vissza és lassú lebomlás során tápanyagot szolgáltat a talajéletnek (ami meg táplálja a haszonnövényeket). Egy évtized után már a kukoricát is műtrágya nélkül lehet erős átlaghozammal aratni, annyi NPK áll minden pillanatban rendelkezésre az élő talajban.

Nincs profilkép
#712 Netparaszt
2014-12-25 00:31:26

Válasz #743. hozzászólásra Minden fedőnövényt a virágzás csúcsán érdemes lezúzni. Ekkor a legmagasabb a biomasszája és még élők a gyökérkapcsolataik a mikroorganizmusokkal, mert eddig szükséges a tápanyagfelvétel.
Utána maghozásnál leépíti a mikorrizákat is, biomassza és nitrofén:szín arány csökken.


Nincs profilkép
#711 Netparaszt
2014-12-25 00:27:39

Válasz #744. hozzászólásra A keresztes virágúakon túl mindegyik haszonnövény igényli a mikorrizás kapcsolatot.

#709 cimbike.
2014-12-24 14:01:21

Válasz #742. hozzászólásra

A napraforgó gyökere és a mikorrhizák???? Én erről még nem hallottam.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


A pályázatok buktatói; vezetőváltás az Agrárkamaránál; elképesztő aszály
Középpontba került a szarvasmarha. Ősszel újabb támogatási lehetőség várható!
Középpontba került a szarvasmarha. Ősszel újabb támogatási lehetőség várható!
Kiemelt cél az állattartó gazdaságok versenyképességének javítása és...
Szárzúzó mulcsozó
Szárzúzó mulcsozó

450.000 Ft

2 db húshasznú üsző eladó
2 db húshasznú üsző eladó

450.000 Ft

Krone kasza
Krone kasza

2.400.000 Ft

Gumi 400/15
Gumi 400/15

10.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]