Gázolaj árak 589 Ft Benzin árak 584 Ft EUR 401.77 Ft USD 365.76 Ft CHF 426.62 Ft GBP 480.08 Ft

Fórum

Talajmegújító Mezőgazdaság

Létrehozta: Netparaszt , 2014-11-01 07:07:19

Kedvencekhez Segítség

15074 hozzászólás
#874 Mf-es
2015-01-10 13:22:25

Válasz #925. hozzászólásra

Hátha kereskedők is olvassák,és jelentkeznek.

#873 szanberg
2015-01-10 13:21:21

Válasz #924. hozzászólásra

Én régóta variálok egy ilyen mulcsvtőgép gondolatával, csak sosem tudtam még lépni benne.

Pedig adott minden, nekem nem is kellene csak a fele egy ilyen gépnek, ugyanis van egy 4,5méteres vogel pneumatikus függesztet vetőgépünk, amiről a magtartályt, accord adagolót, elosztófejet csöveket meg mindent kompletten tudnék használni.

Egyszerűen rákéne szerelni egy ilyen vetőkultivátorra és kész.

Vagy egy váz rendszert legyártani ST anyagból, megvenni a rugós kapaszárakat úgylátom 30x30-as lehet, de ez már tényleg csak a direkt vetésekhez szükséges, hiszen egy ilyen rugókapás pl Amazone grubberen is 35x35-ös keresztmetszetű van amivel 25centi mélyen kultiválják a talajt szóval vetni művelt földön akármi elég, direktbe meg maximum a 30-as szerintem. Az sem jó ha túl merev a szár mert nemtud rezegni, nem forog ki közűle olyan könnyen a szármaradvány, talajkövetés esélye is elszáll ésatöbbi....

Viszont ami neccesebb és azt kéne beszerezni valahonnan, azok a fejek melyek a magárkot húzzák! No ebből kellene egy gyári garnitúra valahonnan, mert a többit akárhol meglehet venni nem túl nagy pénzen.

Meg az elejére a vágótárcsa sort se mtudom, hogy miből lehetne összehozni, komoly tengely, csapágyazás, tárcsák, igenkomoly rugó előfeszítés, hogy vágjon is necsak a szár tetején guruljon, plusz ezt úgymond kikapcsolhatóval is kell tenni egy művelt nedvesebb talajnál csak bajt okozna ha levan rakva. Valamilyen hengert meg csak lehetne lelni a végére ,lehetőleg ékgyűrűs jellegűt nagy átmérővel, magtakaró láncok meg vannak.


És ez jólenne művelt földbe is vetni, meg mulcsba is, iletve szója meg zúzott napraforgó után általában jó megkelt puha a kötött talaj is, ezekbe belehúzni direktbe a búzát oszt jónapot....
Símán jól működne, csak nálunk ilyen vetőgépeket nemlehet kapni, magadnak csinálni meg nem mindenhol máködik, pl nekem sincsen olyan műhelyem egyenlőre ahol jól betudok fűteni és egész télen csak ezzel tudnék foglalkozni legyártani igényesen, plusz időm sincsen az a helyzet, és bár nehezen de ez utóbbit be kell látnom hogy alapvető emberi dolgokra ami normális embernek bevett berögződött mindennapos gyakorlat, arra nincs időm nemhogy ilyeneket konstruálni legyártani...

#872 Mf-es
2015-01-10 12:23:31

Valaki nyomozhatna árakat,Vagy használtba. 4 az egyben.Gabona,zöldtrágya vető,tárcsa helyett nyáron,tavasszal magágykészítő.

#871 Mf-es
2015-01-10 12:17:48

Válasz #922. hozzászólásra

2 link,csak összecsúszott.De működik.

Nincs profilkép
#869 Netparaszt
2015-01-10 09:30:50

Válasz #915. hozzászólásra A Simtechnél a magadagoló a lényeg, mert annak sokoldalúsága nem adott más gépeknél.
Egyébként bármilyen vetőgépet rá lehet dobni egy grubberre, működni fog az is.
Súly meg nem kell ezeknél a gépeknél a tárcsásoknál ellentétben, mert a csoroszlya belehúzza magát a földbe.
6 méteren viszont már talajkövetés is kellene vagy tükörsima szántó, már a 3 méteres is szélesnek tűnik egy átlagos szántón, hogy egyenletesen tartsa a vetési mélységet.

Nincs profilkép
#868 Netparaszt
2015-01-10 09:25:23

Válasz #914. hozzászólásra Az Aitchisonok nagyon kedvelt gépek a déli földtekén, durván köves legelőkbe is belehúzzák őket, tartósak és egyszerűek.
A szivacsos magadagoló zseniálisan egyszerű, kértem már tesztet tőlük, hogy megnézhessem a keverékekkel.
Árat nem tudok, de univerzális lehetőségként nagyon jónak tűnnek.

#867 szanberg
2015-01-10 09:03:16

Teccik ez a simtech, szerintem jól vetne minden körülmények között is.

Nekem a 6méteres függesztett lenne a legjobb, annak már súlya is van.

De egyébként lemásolható lenne, ha látnánk milyen a kapaszára pontosan(30x30 vagy 35x35???) meg milyen a fej rajta ésatöbbi....

#866 Mf-es
2015-01-10 08:59:56

Válasz #906. hozzászólásra

És ezek mennyire megbízható,strapabíró gépek?Elég borsos az áruk,de,ha gabonát is elvetik,akkor behozná az árát.

Nincs profilkép
#865 Netparaszt
2015-01-10 08:52:40

Válasz #904. hozzászólásra smile offtopic
A laboratóriumi kutatások nagy hiányossága, hogy nem veszik figyelembe a teljes ökológiai rendszert.
Az a szén, ami a légkörben jelenik meg magas koncentrációban, az a talajból fog hiányozni, ezért hiába tudnák bizonyos növények jól tolerálni a megemelkedő CO2 szintet, nem lesz elég szerves anyag és biológia a talajban, hogy fejlődhessenek.
A szén a legnagyobb limitáló tényező a talajban (humusz), ha ez lecsökken 1.5% alá, akkor a termelés már nem elképzelhető szintetikus inputok nélkül. Elég sok terület áll már ezen a szinten, hogy a probléma égető legyen.
A másik, hogy még egy százalék CO2 növekedés olyan klimatikus anomáliákat okoz, hogy globális szinten lehet számolni hosszan tartó és kiterjedt aszályokkal a véget nem érő esőzésekkel más régiókban, ezért a termelés egyre nehezebb (és a természetes növényvilág is ugyanúgy megsínyli, nem képes már több szenet kötni)

Sajnos nincs akkora redundancia a Föld élővilágában, ami képes lenne az emberi hatásokat ellensúlyozni.
Minden ökológiai rendszer az összeomlás határán van, ha még nem omlott össze, de ezeket a tanulmányokat nem hozzák az újságok a címlapon.
Gondold el, hogy csak a korábban étkezésre szolgáló haszonnövényeink fajtáinak 80%-a eltűnt nyomtalanul az elmúlt 50 évben.
Ezek biztosították a túlélést évszázadokig, ezredekig, de 50 év elég volt nyomtalan elsöprésükre és a maradék fajok beszűkült genetikai állománya már képtelen lesz a környezeti változásokat túlélni.
Ezért létfontosságú a tájfaták fenntartása, nélkülük képtelenség lesz ellenálló fajtákat találni.
Soha nem volt még ekkora kulában egy civilizáció sem, ennek a következményei brutálisak lesznek, különösen a városi életmódú lakosságnak.

Nincs profilkép
#864 Netparaszt
2015-01-10 08:35:57

Válasz #906. hozzászólásra Ez is kiszór mindent, a legapróbb magtól a lóbabig mindent.
Többféle magadagoló van hozzá, ki kell tapasztalni, melyikkel mennek ki legjobban a keverékek.

#863 Mf-es
2015-01-10 08:32:40

Válasz #907. hozzászólásra

Csak tavasszal mit vetsz,ilyen sortávra?Ősszel meg felesleges,ha a gabona előtt van valami talajmunka.

Nincs profilkép
#862 Netparaszt
2015-01-10 08:24:07

Válasz #907. hozzászólásra A Simtech faja, de mint mondtam már, szerintem nem fog működni durva szármaradványban.
Túl közel vannak a kapák egymáshoz, nagyobb mátrixra van szükség.
A szivacsos magadagoló érdekes, tesztelnem kellene nekem is.

Nincs profilkép
#860 Praetor
2015-01-09 23:35:11

Válasz #897. hozzászólásra

Nagyon jó a cikked, tetszik ahogy leírod és szemlélteted az összefüggéseket. Sokat lehet belőle tanulni.

Annyit megjegyeznék, hogy az oroszoknál még mindig hatalmas (de szó szerint az) sztyeppék vannak, amiket még nem törtek fel, pedig alkalmas mezőgazdasági termelésre. Annak ellenére, hogy a múlt században is hatalmas területeken hagytak fel a termeléssel, mert az intenzív műtrágyázással kizsigerelték őket, majd törtek fel újabb területeket.

Szóval úgy látom, hogy van még rengeteg "szűz" terület, és még nem telt be a föld. (ez utóbbiról ez jut eszembe: video )

De egyébként egyetértek, hogy nem kéne a termőterületeinket teljesen tönkretenni. A magam részéről igyexem is megtenni amit lehet.

Nincs profilkép
#859 Praetor
2015-01-09 23:18:08

Válasz #887. hozzászólásra

Egyetértek, hogy az emberi tevékenység sok szempontból káros, de azért én masszív, sokszintű redundanciát vélek felismerni a természetbe beépítve. Az tény hogy a (természet/környezet/klíma) változás mindenképpen lesz, de a változás nem egyenlő a pusztulással. Állandóságra törekedni meg egy szélmalom harc, mert a változás az ami jellemzően állandó. :)

A nagy mennyiségű szenet elbírja a természet. Egyes kutatások szerint a légkör jelenlegi CO2 szintjének 3x-osáig a növények generatív és vegetatív fejlődése folyamatosan nő (nem emléxem, de talán 2-2.5x termésszintek jöttek átlagosan), majd stagnál, és csak a jelenlegi szint 6x-osa fölött vált toxikus szintűvé a légköri CO2.
Tehát a "természet" fel van készítve egy brutálisan megugró CO2 szintre, amit a növényzet (ha van), akkor meg tud kötni.

Ez egyébként összhangban van a blogoddal is, ahol írod, hogy a növényeket igazából a felvehető szén hozzáférhetősége korlátozza leginkább.

Nincs profilkép
#858 Netparaszt
2015-01-09 22:51:14

Válasz #898. hozzászólásra Igen. A herét mondjuk hagynám, szép eredményem volt aszályban is, mint társnövénnyel, feléd meg bőven van víz, a gyökereik pedig különböző szinteken vannak, nem konkurrensei egymásnak.

Nincs profilkép
#857 Netparaszt
2015-01-09 22:49:03

Válasz #899. hozzászólásra Sima bolti is jó, de igazi kertész ezt használja

Nincs profilkép
#856 Netparaszt
2015-01-09 22:44:48

Válasz #900. hozzászólásra Inkább a Cultiplow féle vékony lemezszárat használnék már, semmi előnyét nem látom a 35x35 száraknak.
Ezt csak amiatt használtam, hogy közel azonos keresztmetszetűt akartam a nagy nyugati vetőgépekkel.

#855 Pici
2015-01-09 20:38:26

Válasz #897. hozzászólásra

helo az ásóvilla milyen hosszu milyen széles hány ágú ??? vagy csak sima bolti ?

#854 Mf-es
2015-01-09 09:12:27

Válasz #885. hozzászólásra

Akkor a nyári zöldtrágya keverékbe tenni gombával oltott fehérherét?Ez nem fagy el(tudtommal),ez áttelelve,már ősszel,de kora tavasszal felépíti a hálózatot,a főnövény számára.Utána,ahogy fecó írta,post gyomirtással kitakarítani az áttelelt növényzetet?

Nincs profilkép
#853 Netparaszt
2015-01-09 09:09:46

Válasz #882. hozzászólásra Ha valósat állít a bérlő helyett kézbe a szonda és nézd meg, mennyire és milyen mélységig laza a talaj.
Ha bérelt föld volt gondolom le van harcolva, sem tápanyag, sem biológia, sem megfelelő fizikai állapot nincs ahhoz, hogy eredményesen termelhess benne minimális programmal.
A minimális program a végeredménye egy átgondolt és tanulást igénylő folyamatnak, nem hirtelen sikeres megoldás a semmiből - ilyen csak a tőzsdén van...
Kérlek nézz bele a blogba az alapokért:
Talajmegújító mezőgazdaság

#851 Mf-es
2015-01-09 09:04:48

Válasz #891. hozzászólásra

Ha jól értem,van magyar könyve erről.Hol,melyik?

#850 .Feco.
2015-01-09 09:02:11

Válasz #890. hozzászólásra

egyszíkűt nem szívesen tennék, mert ha gebax van a gyomírtó nem fogja meg... a borsó nem rossz, de elég drága sajnos, ezért kérdeztem hátha van valami jobb ötleted...

Nincs profilkép
#849 Netparaszt
2015-01-09 09:01:23

Válasz #891. hozzászólásra Saruban járó szent? Annak akkor nem fog hinni a magyar paraszt, mert ha nem csillogó harciszekérrel érkezik a tanácsadó, az nem elég gazdag, hogy hiteles legyen :-)

Nincs profilkép
#848 Netparaszt
2015-01-09 08:58:24

Válasz #888. hozzászólásra Ha elég laza talajod, akkor ok, de a herekeveréket még a zöldtrágyába tenném, hogy legyen elég ideje a funkcióit ellátni. ha kevés, akkor kukorica elé-mellé még mehet fehérhere.
Csávázásra is van olyan anyag, ami viszont nem zavarja a talajéletet, Natur Biokal hasznosnak tűnik, de ha nem csávázod a vetőmagot, akkor bele lehet oltani a mikorriza spórákat is.
A jótékony mikroorganizmusokat nem lehet túladagolni.

#847 endypapa
2015-01-09 08:41:05

[link1]Ki ez az egyszerű, saruban járó, szerény ember, akit százezrek követnek Franciaországban, de még többen Afrikában és világszerte? A média az új Gandhi-nak kiáltja ki, Yehudi Menuhin a Poverellóhoz, Assisi Szent Ferenchez hasonlítja, aki elhívta őt ifjúkorában, hogy a szeretet szolgálatába álljon. Keresztségben választotta a Pierre, kőszikla nevet. Pierre munkája, hitvallása, hogy az elhagyott és meddő földeken az életláncolatot, amelyet az elmúlt időkben világszerte megszakítottunk, újból helyre lehet állítani. Pierre Rabhi kidolgozta módszerét, amellyel termékeny és virágzó gazdasággá lehet varázsolni akár sziklás földterületeket is. Magyarországon is egyre többen vélekednek úgy, hogy az archaikus értékeket megőrző földművelés, a kis közösségek létrejötte vezet a megoldás irányába. Ritka alkalom, hogy egy élet bölcseletét és tapasztalatát ilyen közelségből ismerhetjük meg.

Nincs profilkép
#846 Netparaszt
2015-01-09 08:38:24

Válasz #886. hozzászólásra Igen. Ha az előző növény gyökérzete elpusztul, a mikorriza micéliumhálózata még aktív egy ideig, aztán tápanyag hiányában hibernálódik, majd elpusztul. A spórái még egy ideig a talajban maradnak, azok képesek újrakolonizálni a növényeket, de az újra kolonizálás elég esetleges, mert kicsi a koncentráció.
Az erősen mikorrizás kifagyók után még van esélye, hogy marad élő hálózat.

A kukorica előtt csak valami nagyon erős növekedésű növény jöhet szóba az alacsony hőösszeg miatt, angolperje, gabonafélék, borsó, stb.
Ezért javaslom állandó aljnövényként a fehérherét is, mert annak alacsony a tápanyag és vízigénye, cserében köti a nitrogént és jól kolonizál mikorrizával.

#844 endypapa
2015-01-09 08:30:59

Válasz #885. hozzászólásra

Nyár végén kifagyó zöldtrágya keverék, tavasszal amint a földre lehet menni, oltott here/keverék, és erre megy áprilisban a csávázatlan kukorica, no-till-el?

Nincs profilkép
#843 Netparaszt
2015-01-09 08:12:57

Válasz #883. hozzászólásra smile offtopic
Attól, hogy kiakadtál a probléma még valós, a médiatálalása szokásosan hisztérikus félelemkeltés, megoldások ösztönzése helyett.
Nem kell félni, mert nincs mitől, ha néhány évtizeden belül nem alkalmazzák széleskörűen a szénmegkötő, metánmegkötő megoldásokat, legkésőbb a gyerekeink életében véget ér az emberi civilizáció, mert az antropogén hatások a Föld hatodik legnagyobb kihalási ciklusát okozták, aszteroida becsapódással egyenértékű az ökológiai pusztítás mértéke.
Ebben a folyamatban a farmerok legalább annyira felelősek a változásért, mint a fosszilis energiát közvetlenül felhasználó ipari létesítmények, mert a vegyipari gazdálkodás az évezredek alatt megkötött talajszén több, mint felét bocsátotta ki a légkörbe az elmúlt évtizedekben. Az ipar meg az évmilliók alatt megkötött szenet fújja vissza ugyanennyi idő alatt.
Az átlaghőmérséklet folyamatosan emelkedik, a szélsőségek kilengése erősödik, ez egy robbanás előtti rendszer szokásos diagramja.
Ilyen gyors változás, ami az elmúlt 100 évben volt, több százezer év klímavizsgálati anyagait nézve sem volt soha, ezért félelmetes, ami most zajlik, felkerültünk egy elszabadult vonatra.
Mi vagyunk az első generáció, aki megtapasztalja a negatív hatásokat és az utolsó, aki tehet is ellene valamit...pl. csökkentett művelés...

#842 .Feco.
2015-01-09 08:06:02

Válasz #885. hozzászólásra

tehát elvetem a köztesnövényt a beoltott maggal, felépül 2-3 hónap alatt a hálózat, majd belevetem a csávázott főnövényt, és akkor a kialakult hálózat ráépül a főnövény gyökérzetére, táplálva azt? akkor is, ha a korábbi takarónövény gyökérzete már elpusztult?
Ha ősszel vetek takarónövényt, ami tavaszra kifagy, akkor a tavasszal vetett főnövénynek még lesz gomba?

más: mi lenne olyan takarónövény, amit pl. fagyott talajon vagy közvetlen olvadás után el lehetne vetni úgy, hogy egy április közepén direktvetett kukorica elé még jó? Nem fontos, hogy vetéskor azonnal elpusztítsuk, lehet később is... borsóra vagy herére gondoltam úgy, hogy a 4-6 leveles állapotban a post-emergens gyomirtó vinné le.

Nincs profilkép
#841 Netparaszt
2015-01-09 07:58:57

Válasz #881. hozzászólásra Magárokba mehet, de két különböző dolgot hasonlítunk.
A mikorriza nem starter, az egy oltóanyag, más a funkciója, nem az azonnali növénytáplálás.

A starter és bármilyen nagy mennyiségű műtrágya viszont a meglévő mikorrizahálózat esetén is megakadályozza a gyökérkapcsolat felépülését a gomba és a növény között.
A gomba nélkül viszont a növény a műtrágyára szorul, mert nincs aki szállítsa neki az igény szerinti tápanyagot.

Ezért például a mikorrizával beoltott köztes növény, mint fehérhere, ami nincs csávázva vetés előtt, fent tud tartani mikorriza hálózatot, amibe belevetve a főnövényt már kész hálózatba érkezik a főnövény gyökere, ki tudja alakítani a kapcsolatot (ha nincs túlműtrágyázva)
A mikorrizás tápanyagszolgáltató kapcsolat felépülése 2-3 hónap, de ha kész hálózatba kerül a növény, akkor néhány hétre rövidül az idő.

#840 otis
2015-01-08 20:01:30

Válasz #880. hozzászólásra

Nos, amikor egy cikk úgy kezdődik, hogy: "Brit tudósok..." akkor nekem az utóbbi évek szomorú tapasztalatai alapján, mindig a bulvár jut eszembe!

Nincs profilkép
#839 Praetor
2015-01-08 18:34:38

Válasz #880. hozzászólásra
Simán lehet.

smile offtopic
Brit tudós... smile whistling Rák Jani névvel... smile pinch

Már totál kivagyok attól, hogy CO2 így, meg CO2 úgy. A csapból is ez folyik x éve. Beszélnek 1-2-3 fok átlaghőmérséklet emelkedésről, meg üvegházgázokról. smile cursing Az egészről ez jut az eszembe: video

Azt meg nem tanulták meg földrajzból, hogy a földnek a pályája a nap körül pulzáló mozgást ír le, és a felmelegedési és lehűlési periódusok a földön ennek a jelenségnek a következményei. Akármit csinálnak ezek a majmok, akkor is 2-300 évig még emelkedni fog az átlaghőmérséklet, és kb akkor érjük el a csúcsot, majd következik a lehűlési periódus.

Amit én észrevettem, hogy mindegy hogy városban vagyok-e vagy vidéken (levegőminőség nem játszik), de ha teljesen tiszta az ég éjjel, akkor bitangul lehül az idő. Ha felhős, akkor meg relative meleg van. És ez több 10C fokot is jelenthet. Ennyit az 1-2 fokról. Nem véletlen, hogy a "felmelegedés" károgásából lassacskán "klímaváltozás" károgás lett, mert kezdett a demagógia szélesebb körben hiteltelenné válni... smile angry

Bocsi, csak kifakadtam. smile glare

Nincs profilkép
#838 mate21
2015-01-08 18:25:37

Tisztelt Fórumtársak!
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, de főként Netparaszthoz, hogy a családunk most kapott vissza egy darabka földet az eddigi bérlőtől(0,5 ha). Na most a fórumót már az indulás óta követem napra készen és nagyon tetszik ez a technológia smile thumbup Arra gondoltam,h ezt a darabkát alávetem a kísérletnek. A föld jelenleg búzatarló, tarlóhántva nem volt csak miután felgazosodott kapott egy totális gyomírtást. Előtte éven repce volt benne ami után volt talajlazítás 35 cm-en (ha valósat állít a bérlő). A tervem az lenne h tavasszal ha szükséges szártépőzném majd 1 esetleg 2 menetben attól függ milyen lesz meg tárcsáznám 5-10 cm-en. Erre rászórnék valamilyen heréfélékből álló keveréket majd gyűrűshengerezném. Ez után menne bele a kukorica minimális starter műkakival. Szerintetek ez működhetne? Esetleg változtassak a technológián?
A válaszokat előre is köszönöm!smile laugh

#837 Mf-es
2015-01-08 17:30:14

Válasz #875. hozzászólásra

Mikrogranulátum szóróval magárokba mehet?Melyik hozna jobb hatást,ezek,vagy valami starter trágya??

Nincs profilkép
#835 Netparaszt
2015-01-08 13:45:27

Válasz #874. hozzászólásra Ha megveszed a baktériumot és gondosan juttatod ki, az nem olyan, mintha semmit sem vettél volna, mert ellátja a funkcióját.
Az igaz, hogy a funkciója ellátása után már nem lesznek megfelelők az életkörülményei és addigra jön a szántás, jön a sófürdő a műtrágyából, jönnek a gombaölős kezelések, így már nem marad meg a törzs olyan koncentrációban, hogy ellátná a funkciókat.
A marketinganyagokban és fizetett cikkekben mindig azt a féligazságot emelik ki, amely segíti az eladást. Az igazság másik fele már kényelmetlen :-)

Ha valaki baktériumtrágyázik, figyeljen arra, hogy megmaradhassanak a törzsek, legyen mindig táplálékuk. Ezt segíti, ha minél több szármaradvány a felszínen marad, így lassú lebomlással sokáig tud tápanyagot szolgáltatni a mikrobáknak és a növénynek is a szármaradvány, nem kell leforgatni, hogy minél hamarabb eltűnjön minden szár.
A gyorsaság ebben az esetben sem kifizetődő erény.

Nincs profilkép
#834 Netparaszt
2015-01-08 13:32:20

Válasz #877. hozzászólásra A mikorrizák csak élő gyökérkapcsolaton keresztül terjednek, ezért oltáskor a gyökér közelében vagy a magon kell lennie az oltóanyagnak.

#833 endypapa
2015-01-08 09:13:55

Válasz #875. hozzászólásra

Jól értelmezem? Ezek pl búzára permetezve is hatásosak, beépülnek a talajba?

Nincs profilkép
#832 kis Zombi
2015-01-08 09:03:11

Válasz #874. hozzászólásra

Nem javasolják, hogy nagyobb mennyiségű műtrágyával együtt juttasd ki a baktériumtrágyát. Szántáslezáráskor baktériumtrágya, magágy előkészítésnél műtrágya kijuttatás.

Nincs profilkép
#831 Netparaszt
2015-01-08 08:56:16

Válasz #871. hozzászólásra Én az USÁ-ból hozom a mikorriza oltóanyagokat és szaporítom fel házilag, mert ott jó keverékek vannak, amelyek bizonyítottak.

Itthon az alábbi mikorrizás oltóanyagok kaphatóak, de ne a komposztteába tedd, hanem a vetőmagokat oltsd be vele...akarom mondani a csávázottakat nehogy. Szóval úgy juttasd ki a vetőmag környezetébe, hogy ne érintkezzen a csávázott maggal, ha nem akarod elpusztítani.
Aegis
Symbivit
Amykor

Nincs profilkép
#830 Géza15
2015-01-08 08:51:04

Válasz #873. hozzászólásra

Gondolom ezt ők is nagyon jól tudják, hogy ez így van, de akkor miért nem úgy írják, ahogy te is írod? Az írásaid értelmében: ha most tőlük veszel baktériumot és kijuttatod műtrágyával, akkor az majdnem olyan, mintha semmit se vettél volna.., mert elpusztulnak! Akkor miért nem azt írják, hogy nagy mértékben csökkenteni kell a műtrágya mennyiségét? Így is úgy is megvennék tőle! Főleg ha azt mondja, hogy nem kell külön nagy mennyiségű műtrágyára költeni..

Nincs profilkép
#829 Netparaszt
2015-01-08 08:38:34

Válasz #872. hozzászólásra "A talajbaktériumokat tehát nem az említett termékek helyett, hanem azok mellett kell és érdemes alkalmazni,..."

Ettől a ponttól nem is érdemes tovább olvasni.
Ez egy reklám, egy pillanatig nem szeretnének abban segíteni, miként is lehet csökkenteni a ráfordításokat, csak vegye meg mindenki a termékeket pluszban a műtrágyák és mellé (amelyek ugyebár tönkreteszik a talajéletet, beleértve az éppen kijuttatott Bactofilban található baktériumokat is).
A talajbaktériumok, különösen azok, amelyeket újra és újra meg kell venni, NEM fogják önmagukban a talaj egészségét helyreállítani, bármit is írnak a cikkben.

#828 Radocz
2015-01-08 06:01:02

A fiatal gazda találkozón beszéltem termelőkkel, akik használják a Bactofilt.

Íme a "reklámjuk".
Vélemény, TAPASZTALAT, stb.?

http://www.agroinform.com/szantofold/amit-nem-tudott-a-talajbakteriumokrol-20834

http://www.agroinform.com/szantofold/amit-nem-tudott-a-talajbakteriumokrol-20834

smile cowboy

Nincs profilkép
#827 Praetor
2015-01-06 11:53:19

Válasz #870. hozzászólásra

Királyság... smile thumbupcool

Más: Nem tudja valaki, hogy mikorrhiza spórákat honnan lehetne beszerezni? Mert azt mondják, hogy az alko "főzésekor" a gombák, így a mikorrhizák is javarészt megnyúvadnak. Így ennek a spóráit közvetlenül a kijuttatás előtt érdemes beletenni az oldatba.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Drasztikus átalakulás zajlik az ökoszisztémában: új károsítók jelennek meg hazánkban is
Terményárak, terméseredmények, aktuális pályázatok, tippek a jövedelmező termeléshez
Fliegl Profi Combi Bálafogó
Fliegl Profi Combi Bálafogó

500.000 Ft

Hátsó kerék súly
Hátsó kerék súly

110.000 Ft

Mtz/belarus 82
Mtz/belarus 82

3.450.000 Ft

Keréksúly
Keréksúly

40.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]