Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak611 FtBenzin árak600 FtEUR407.17 FtUSD379.79 FtCHF433.65 FtGBP490.68 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz Sk Laci #12865. hozzászólásáraNem tudom ,hogy működik ez a rendszer de ha ez igaz lenne akkor itt a Hortobágyon már 10méter termő rétegnek kellene lennie mert úgy 10000éve nem szántották.
Válasz gjjohffh #12871. hozzászólásáraTehát az eke tartja a felszinen a tápanyagot. Mint a dekázás?
Belvíz, talajvíz satöbbi tud erről?
Bár lehet ezért szántanak a vízben, hogy nehogy a víz kimossa a tápanyagot, végülis kiderült a sárban készített eketalp legáldásosabb hozománya, hogy vízzáró! Nitrátérzékeny területen eleve kötelezővé tenném, ne szennyezzük az ivóvízbázist
Válasz Sk Laci #12865. hozzászólásáraAmúgy szerintem a termőréteg vastagság azért vastagabb mert a tápanyag mosódik le és a nem szántotnál le mosódik a szántotnál meg mindig le fel van forgatva ezért ott marad a szántott mélységbe.(Amúgy mi ezt tanultuk)
Válasz Sk Laci #12865. hozzászólásáraKezdem úgy látni hogy az egész egy nagyon jól kitalált dolog,mert a régi gépek fejlesztésével már nem tudnak profitálni,milliárdokat csak ha teljesen a feje tetejére állítanak mindent.Került hozzám egy darab föld pár hete.A gazdája kis traktorral szántotta 15-20 centi mélyen,szervestrágyázta 5-6 évente,meg néha dobott rá minimális ureát.Hát giliszta annyi volt hogy nem akartam hinni a szememnek,meg az utolsó 5 évben csak kukorica volt vetve bele,és mégis semmi gondja nem volt a kukacokkal bogarakkal.De mégis életképtelen volt mert fele termett neki rajta.Ja és nem volt összetaposva meglepően 6 vasat is bírtam volna húzni a 4 helyett.
Válasz Sk Laci #12865. hozzászólásáraÓ, hát az ilyenekkel nem a valós szakmai ismeretterjesztés a cél, hanem a tömegek befolyásolása, hangulatkeltés, véleményformálás, manipuláció.
Én már régen láttam, nemem sem tetszett.
Válasz Bárány #12867. hozzászólásáraPont a hasonló dezinformációknál kellene kiálnia a szakma mellett a mezőgazdasági miniszternek. Természetesen csak aban az esetben lehetséges, ha szakember ül a minisztériumi széken, nem pedig politikai nominálás által semmihe nem értő egyén.....
Válasz Sk Laci #12865. hozzászólásáraA laikusok, és ezáltal a közvélemény befolyásolására ez tökéletes. Ilyen manipulatív módon zajlik manapság az információk adagolása. Pl. a híradókban is.
De pl. Netparaszt is részben az ilyen hatásvadász dolgai miatt lett itt hiteltelen sokak szemében, amiérr azért kár. A szakma előtt ezek átlátszóak, nem állják meg a helyüket.
Épp az előb néztem végig a "Mérgezett Föld" nevü ismeretterjesztő filmet. Hát nagyon csalódtam a szakszerütlen ismeretterjesztésben.
"Somogyi méhpusztulásban a méhek 3x mérgező adag insekticid mérgezésben hulotak el, de a növényeknél nem lehetett kimutatni hogy használtak az említet insekticídből." Ez hogyan lehet????
Mutassák a két napraforgóföld közötti különbséget, hogy amit nem szántottak szép zöld és magasabb. Nemtudom, hogy az ismeretterjesztő szakembereknek nem e tünt szembe, hogy a sárgás szinü napraforgó már érésben volt kifejlett tányérokkal, holott a zöldeknél még folyt a kaszatokba az anyagbeépités. Kb jó 2 hét fiziológiai fejlődéskülönbség.
A francia profeszor vizsgálata se releváns. Ástak gödröt szántott és szántatlan földbe, milyen vastag a termőréteg és kiértékelték. Ha a saját parcellámon kiások több helyen gödröt mindenhol más lessz a termőréteg vastagsága. Akor lett volna korekt a kiértékelés, ha 8 évvel ezelőt kiásták volna a gödröt lemérik a termőréteget, majd 8 év után újból kiássák a gödröt majd lemérik a termőréteget. Nem egyből bezörgetik, hogy a 8 év szántáselhagyásal 20 cm-ről 120 cm vastag termőréteg alakult ki.
Nem tudom kit hogyan győzött meg ez az ismeretterjesztő film, de engemet biztosan nem. Nem ma jöttem le az almafáról!
Válasz endypapa #12859. hozzászólásáraAhogy egyre többet gondolkozom, csak őszivel nem fog működni... A tavasziak meg nekem nem rentábilisak... 50%ban becumizok velük. Ha nem, akkor is lehet totál nulla...
Válasz .Richard. #12861. hozzászólásáraTakarónak vetve, a következő kukoricavetésig, el fogja látni a feladatát ez a szórt vetés is.
A kukorica takarja a terület felét, a többit meg majd ez
Válasz endypapa #12859. hozzászólásáraNem mondtam'hogy talajmegùjito vagyok. Nem mondtam'hogy nix takarònövény. Mindenki a saját főldjén látja'mit eredményez a szántás'meg mit nem. Olvasd el mit ìrtam'akkor megérted'hogy miért kevés az'ha mondják 'hogy ki fog kelni. Igen'kikel.
Válasz .Richard. #12856. hozzászólásáraEz pont így van.Maradt ki pár zsák búzám és rávetettem az 5-éves lucernámra lesz ami lesz alapon próba képen kb 1 hónapja.Amit a körül vetettem tárcsázottba az 10 centis ez meg 3.De nem volt csapadék,csak 2 hete kezdett el esni.Amiket októberben vetettem és pár napon belül lett rájuk eső,ott meg a kemény útban(ahol kiszóródott töltés közben a mag) is olyan szépen kikelt,hogy öröm ránézni,meg megfordul az ember fejében hogy érdemes e talajmunkát adni a búzának.
Válasz .Richard. #12858. hozzászólásáraAz, hogy nem szántasz, nem talaj megújítás. tapasztalat szerint, takaró nélkül nem működik, vagy hosszútávon nem működik.
mondták, hogy a szármaradvány alá vetnek. ki fog kelni. Permában csak leteszik a krumplit a földre, betakarják szalmával és aratnak ennyi.
Válasz endypapa #12857. hozzászólásáraMielőtt befogadnám a tudást... vetés után lefagy március végéig'mondjuk a szárzuzos verzionál. max egy kis ho esik rá . Aztán március elején meleg szél olvadáss meleg ápr. Végéig. Juliusig össz 15 mili eső több részletben. Az kapufa. Most jelenleg nem az van. De az első szántás nélküli kuku utáni buza vetésem ezt kapta. Volt rajt szármaradvány. Persze kevesebb mint a kombájn után'de földben volt. Volt terület amin 45 mázsa volt'meg volt ahol 20 sem. Én sem gondoltam'de elötte vagy 20éve nem fagyott olyan sokáig. Erre irtam'hogy ez bizonytalan pedig nálam földben volt a mag hengerezve. A takarás sem menti meg ha hajszáritoval fujatod rá a meleget viz nélkül. Nem kifagyásrol beszélek'hanem a fagy miatt tavaszig nem fejlődik akkor meg nem tudja behozni a lemaradást mikor csak csirázik a szárado földben. Kiszort műkaki ott szárdt el plecsnikben
Mindenkinél más jelenti a katasztrofát de én ezt láttam. Te rábiznád bizod a jövőt erre a verziora? De aki akarja csinálja. Ugy'hogy tudja és ne basszon rá!
Válasz kis Zombi #12855. hozzászólásáraIgaz! De a csapadék hiánya miatt ez nagyon kockázatos. Bármilyen kevés műveléssel biztosabban kikel,mint,a szórva vetett. Még a tavaszi szárazságot is jobban viseli. Ez nem nyerő.
Válasz .Richard. #12839. hozzászólásáraNem rendsodrózni kell, hanem vízszintes tengelyü zúzóval szárzúzni. Ha van szármaradvány, és csapadék jó a végeredmény. Ahol töhiányos volt, nem volt szár, Ott nem kelt ki, hiába volt csapadék.
Válasz bandigh #12835. hozzászólásáraAkkor elb.szták a kiszórást. Osztrák gazdával beszéltem 2 éve, szeptember elején beleszórta a rozst a kukoricába egy hidasnak átalakított öreg traktorral. Aratásra már ki van kelve, a takarónövény.
Válasz 4964 #12848. hozzászólásáraNem nem kifagy. A fagy miatt nem csirázik'csak van. Tavasszal meg ha nix eső magában aszalodik meg a mag az jelyett'hogy fejlődne. Főleg homokosabb részen. Nox viz. A magra van bizva 'hogy éljen. Ott a baj. Egy meleg szeles március április azt kapufa. Sajnos manapság ez megvalosul. 3 éve ez volt.
Válasz .Richard. #12847. hozzászólásáraÉn még búzát nem láttam kifagyni, olyan már volt hogy futrinka kirágta vagy a szél kifújta a homokból esetleg a savanyú talajon a p hiány miatt kiveszett.
Mikor ilyen az évjárat mint idén akkor sokan vakarják a fejüket. 100+ mm leesett és utána mire felszáradt volna mindig esett valamennyi.
Nehéz vetőgépekkel esélytelen a történet, könnyű gép a hajnali fagyokon vagy a szórás az esélyes.
Vagy lemond a vetésről és elteszi a magot jövőre.
Válasz bandigh #12845. hozzászólásáraJa az igaz terület méret fontos. Talán az aratás sikeressége biztosabb egy szarul vetett taknyos kukoricaföldbe még akkor is ha éppen a hideg miatt csak márciusban keleget?mert amire kiszorja rájön a hideg csak minusz 1 nappal plusz 5 az nem nől. Nem csirázik. Elbattyog tavaszig'pl 3éve végig fagyott. Tavasszal langyos szél száraz felszin . Eső mályusig nix. A földben több az esélye. Persze ezt a szòrást gondolom aratás előtti napokban csinálhatták elég korán. A hideg miatt ezt oktober végén nem tanácsos . Csuhéaddig vizes még nem fuj a szél. Alatta is a magra van bizva az élet. Ha legyökerezik tuléli. De ahhoz kell 2hét langyos idő. homokos földön kevés az esély.
Válasz .Richard. #12842. hozzászólásáraHú nemtom régen fújt nekünk gép. Órára van. Ha nagy a parcella, nem olyan vészes, mármint a permetezés, a szórás gondolom több, nem halad úgy. An-2 amúgy.
Ha lesznek majd bazi nagy drónok, akkor azokkal szépen el lehet majd szórakozni, ráér már egy héttel hamarabb elkezdeni kiszórni.
Válasz .Richard. #12839. hozzászólásáraUgyanaz, kivéve:
Mütrágyaszóróval megjárkálod
A sodrózáskor megjárkálod
A sodróval összekaristolod, nem lesz homogén a mulcs
A ház alá ma már utólag is lehet alapot önteni, de falazás előtt amúgy könnyebb
Válasz bandigh #12838. hozzászólásáraDrága mulatság lehetett. Akkor kb ugyan az az eredmény mintha aratás után műszoroval kiszorom azt rendsodroval megbolygatom. Vagy olcsobb is.
15323 hozzászólás
Válasz Sk Laci #12865. hozzászólásáraNem tudom ,hogy működik ez a rendszer de ha ez igaz lenne akkor itt a Hortobágyon már 10méter termő rétegnek kellene lennie mert úgy 10000éve nem szántották.
Válasz gjjohffh #12871. hozzászólásáraTehát az eke tartja a felszinen a tápanyagot. Mint a dekázás?
Belvíz, talajvíz satöbbi tud erről?
Bár lehet ezért szántanak a vízben, hogy nehogy a víz kimossa a tápanyagot, végülis kiderült a sárban készített eketalp legáldásosabb hozománya, hogy vízzáró! Nitrátérzékeny területen eleve kötelezővé tenném, ne szennyezzük az ivóvízbázist
Válasz Sk Laci #12865. hozzászólásáraAmúgy szerintem a termőréteg vastagság azért vastagabb mert a tápanyag mosódik le és a nem szántotnál le mosódik a szántotnál meg mindig le fel van forgatva ezért ott marad a szántott mélységbe.(Amúgy mi ezt tanultuk)
Válasz Sk Laci #12865. hozzászólásáraKezdem úgy látni hogy az egész egy nagyon jól kitalált dolog,mert a régi gépek fejlesztésével már nem tudnak profitálni,milliárdokat csak ha teljesen a feje tetejére állítanak mindent.Került hozzám egy darab föld pár hete.A gazdája kis traktorral szántotta 15-20 centi mélyen,szervestrágyázta 5-6 évente,meg néha dobott rá minimális ureát.Hát giliszta annyi volt hogy nem akartam hinni a szememnek,meg az utolsó 5 évben csak kukorica volt vetve bele,és mégis semmi gondja nem volt a kukacokkal bogarakkal.De mégis életképtelen volt mert fele termett neki rajta.Ja és nem volt összetaposva meglepően 6 vasat is bírtam volna húzni a 4 helyett.
Válasz Sk Laci #12865. hozzászólásáraÓ, hát az ilyenekkel nem a valós szakmai ismeretterjesztés a cél, hanem a tömegek befolyásolása, hangulatkeltés, véleményformálás, manipuláció.
Én már régen láttam, nemem sem tetszett.
Válasz Bárány #12867. hozzászólásáraPont a hasonló dezinformációknál kellene kiálnia a szakma mellett a mezőgazdasági miniszternek. Természetesen csak aban az esetben lehetséges, ha szakember ül a minisztériumi széken, nem pedig politikai nominálás által semmihe nem értő egyén.....
Válasz Sk Laci #12865. hozzászólásáraA laikusok, és ezáltal a közvélemény befolyásolására ez tökéletes. Ilyen manipulatív módon zajlik manapság az információk adagolása. Pl. a híradókban is.
De pl. Netparaszt is részben az ilyen hatásvadász dolgai miatt lett itt hiteltelen sokak szemében, amiérr azért kár. A szakma előtt ezek átlátszóak, nem állják meg a helyüket.
Épp az előb néztem végig a "Mérgezett Föld" nevü ismeretterjesztő filmet. Hát nagyon csalódtam a szakszerütlen ismeretterjesztésben.
"Somogyi méhpusztulásban a méhek 3x mérgező adag insekticid mérgezésben hulotak el, de a növényeknél nem lehetett kimutatni hogy használtak az említet insekticídből." Ez hogyan lehet????
Mutassák a két napraforgóföld közötti különbséget, hogy amit nem szántottak szép zöld és magasabb. Nemtudom, hogy az ismeretterjesztő szakembereknek nem e tünt szembe, hogy a sárgás szinü napraforgó már érésben volt kifejlett tányérokkal, holott a zöldeknél még folyt a kaszatokba az anyagbeépités. Kb jó 2 hét fiziológiai fejlődéskülönbség.
A francia profeszor vizsgálata se releváns. Ástak gödröt szántott és szántatlan földbe, milyen vastag a termőréteg és kiértékelték. Ha a saját parcellámon kiások több helyen gödröt mindenhol más lessz a termőréteg vastagsága. Akor lett volna korekt a kiértékelés, ha 8 évvel ezelőt kiásták volna a gödröt lemérik a termőréteget, majd 8 év után újból kiássák a gödröt majd lemérik a termőréteget. Nem egyből bezörgetik, hogy a 8 év szántáselhagyásal 20 cm-ről 120 cm vastag termőréteg alakult ki.
Nem tudom kit hogyan győzött meg ez az ismeretterjesztő film, de engemet biztosan nem. Nem ma jöttem le az almafáról!
Válasz csoppika #12863. hozzászólásáraVagy tavaszi aprómag, amire szintén nem tud megoldást a notill...meg a takarózas, mulcshagyás...
Válasz endypapa #12859. hozzászólásáraAhogy egyre többet gondolkozom, csak őszivel nem fog működni... A tavasziak meg nekem nem rentábilisak... 50%ban becumizok velük. Ha nem, akkor is lehet totál nulla...
Válasz .Richard. #12861. hozzászólásáraTakarónak vetve, a következő kukoricavetésig, el fogja látni a feladatát ez a szórt vetés is.
A kukorica takarja a terület felét, a többit meg majd ez
Válasz endypapa #12859. hozzászólásáraNem mondtam'hogy talajmegùjito vagyok. Nem mondtam'hogy nix takarònövény. Mindenki a saját főldjén látja'mit eredményez a szántás'meg mit nem. Olvasd el mit ìrtam'akkor megérted'hogy miért kevés az'ha mondják 'hogy ki fog kelni. Igen'kikel.
Válasz .Richard. #12856. hozzászólásáraEz pont így van.Maradt ki pár zsák búzám és rávetettem az 5-éves lucernámra lesz ami lesz alapon próba képen kb 1 hónapja.Amit a körül vetettem tárcsázottba az 10 centis ez meg 3.De nem volt csapadék,csak 2 hete kezdett el esni.Amiket októberben vetettem és pár napon belül lett rájuk eső,ott meg a kemény útban(ahol kiszóródott töltés közben a mag) is olyan szépen kikelt,hogy öröm ránézni,meg megfordul az ember fejében hogy érdemes e talajmunkát adni a búzának.
Válasz .Richard. #12858. hozzászólásáraAz, hogy nem szántasz, nem talaj megújítás. tapasztalat szerint, takaró nélkül nem működik, vagy hosszútávon nem működik.
mondták, hogy a szármaradvány alá vetnek. ki fog kelni. Permában csak leteszik a krumplit a földre, betakarják szalmával és aratnak ennyi.
Válasz endypapa #12857. hozzászólásáraMielőtt befogadnám a tudást... vetés után lefagy március végéig'mondjuk a szárzuzos verzionál. max egy kis ho esik rá . Aztán március elején meleg szél olvadáss meleg ápr. Végéig. Juliusig össz 15 mili eső több részletben. Az kapufa. Most jelenleg nem az van. De az első szántás nélküli kuku utáni buza vetésem ezt kapta. Volt rajt szármaradvány. Persze kevesebb mint a kombájn után'de földben volt. Volt terület amin 45 mázsa volt'meg volt ahol 20 sem. Én sem gondoltam'de elötte vagy 20éve nem fagyott olyan sokáig. Erre irtam'hogy ez bizonytalan pedig nálam földben volt a mag hengerezve. A takarás sem menti meg ha hajszáritoval fujatod rá a meleget viz nélkül. Nem kifagyásrol beszélek'hanem a fagy miatt tavaszig nem fejlődik akkor meg nem tudja behozni a lemaradást mikor csak csirázik a szárado földben. Kiszort műkaki ott szárdt el plecsnikben
Mindenkinél más jelenti a katasztrofát de én ezt láttam. Te rábiznád bizod a jövőt erre a verziora? De aki akarja csinálja. Ugy'hogy tudja és ne basszon rá!
Válasz .Richard. #12856. hozzászólásáraGondold végig amit írtak.Ha nem akarod befogadni a tudást......
Válasz kis Zombi #12855. hozzászólásáraIgaz! De a csapadék hiánya miatt ez nagyon kockázatos. Bármilyen kevés műveléssel biztosabban kikel,mint,a szórva vetett. Még a tavaszi szárazságot is jobban viseli. Ez nem nyerő.
Válasz .Richard. #12839. hozzászólásáraNem rendsodrózni kell, hanem vízszintes tengelyü zúzóval szárzúzni. Ha van szármaradvány, és csapadék jó a végeredmény. Ahol töhiányos volt, nem volt szár, Ott nem kelt ki, hiába volt csapadék.
Válasz kis Zombi #12851. hozzászólásáraIlyen forma géppel mozognék, rendőrök szétszednének egyből.
Válasz kis Zombi #12851. hozzászólásáraEz is ki van kelve. Egy becsületes kukoricába jó nagy hidas kell
Válasz kis Zombi #12851. hozzászólásáraOsztrákba............!!!!
Lehet ott esik is..........
Válasz bandigh #12835. hozzászólásáraAkkor elb.szták a kiszórást. Osztrák gazdával beszéltem 2 éve, szeptember elején beleszórta a rozst a kukoricába egy hidasnak átalakított öreg traktorral. Aratásra már ki van kelve, a takarónövény.
Válasz Sz_Pisti #12846. hozzászólásáraAz miért lényeges?
Válasz 4964 #12848. hozzászólásáraNem nem kifagy. A fagy miatt nem csirázik'csak van. Tavasszal meg ha nix eső magában aszalodik meg a mag az jelyett'hogy fejlődne. Főleg homokosabb részen. Nox viz. A magra van bizva 'hogy éljen. Ott a baj. Egy meleg szeles március április azt kapufa. Sajnos manapság ez megvalosul. 3 éve ez volt.
Válasz .Richard. #12847. hozzászólásáraÉn még búzát nem láttam kifagyni, olyan már volt hogy futrinka kirágta vagy a szél kifújta a homokból esetleg a savanyú talajon a p hiány miatt kiveszett.
Mikor ilyen az évjárat mint idén akkor sokan vakarják a fejüket. 100+ mm leesett és utána mire felszáradt volna mindig esett valamennyi.
Nehéz vetőgépekkel esélytelen a történet, könnyű gép a hajnali fagyokon vagy a szórás az esélyes.
Vagy lemond a vetésről és elteszi a magot jövőre.
Válasz bandigh #12845. hozzászólásáraJa az igaz terület méret fontos. Talán az aratás sikeressége biztosabb egy szarul vetett taknyos kukoricaföldbe még akkor is ha éppen a hideg miatt csak márciusban keleget?mert amire kiszorja rájön a hideg csak minusz 1 nappal plusz 5 az nem nől. Nem csirázik. Elbattyog tavaszig'pl 3éve végig fagyott. Tavasszal langyos szél száraz felszin . Eső mályusig nix. A földben több az esélye. Persze ezt a szòrást gondolom aratás előtti napokban csinálhatták elég korán. A hideg miatt ezt oktober végén nem tanácsos . Csuhéaddig vizes még nem fuj a szél. Alatta is a magra van bizva az élet. Ha legyökerezik tuléli. De ahhoz kell 2hét langyos idő. homokos földön kevés az esély.
Válasz csoppika #12843. hozzászólásáraRotoros kombájnnal, mi?
Válasz .Richard. #12842. hozzászólásáraHú nemtom régen fújt nekünk gép. Órára van. Ha nagy a parcella, nem olyan vészes, mármint a permetezés, a szórás gondolom több, nem halad úgy. An-2 amúgy.
Ha lesznek majd bazi nagy drónok, akkor azokkal szépen el lehet majd szórakozni, ráér már egy héttel hamarabb elkezdeni kiszórni.
Válasz .Richard. #12842. hozzászólásáraTúl drága nem lehetett, permetezni is eljönnek annyiért, mint a hidas, de ugye az egyik nem tapos...
Válasz bandigh #12840. hozzászólásáraDrón nyomta? Vagy a vágóasztalra szerelt pici zöldtrágya szóró is tudhat ilyet?
Válasz bandigh #12840. hozzászólásáraSzorás' sodrás kb. 7liter elég?legyen 10. Mennyiért szorhatják?
Válasz bandigh #12833. hozzászólásáraKíváncsi leszek rá, későbbiekben is tehetnél majd fel képek róla.
Válasz .Richard. #12839. hozzászólásáraUgyanaz, kivéve:
Mütrágyaszóróval megjárkálod
A sodrózáskor megjárkálod
A sodróval összekaristolod, nem lesz homogén a mulcs
A ház alá ma már utólag is lehet alapot önteni, de falazás előtt amúgy könnyebb
Válasz bandigh #12838. hozzászólásáraDrága mulatság lehetett. Akkor kb ugyan az az eredmény mintha aratás után műszoroval kiszorom azt rendsodroval megbolygatom. Vagy olcsobb is.
Válasz 4964 #12837. hozzászólásáraRáaratták a kukoricát.
Válasz bandigh #12835. hozzászólásáraHogyan lett beledolgozva a mag a földbe?
Válasz kis Zombi #12834. hozzászólásáraPontosan nem tudom, de attól jóval később
Válasz bandigh #12833. hozzászólásáraKissé fejletlennek tünik. Szeptember végén vetett rozs takarónövényem nagyobb. Mikor szórták bele a kukoricába ?
Köszönöm a képet.
Na ez a repülős vetés. Az útról nézve elég sűrű
Válasz Bárány #12829. hozzászólásáraA főnök száma egy melegoldalon! Az adta neki a forro drotot!semmi nem marad bűntelenül! Napokig csak hòditották!
Válasz VMisi #12827. hozzászólásáraFőleg hogy érdekes figura az is
Válasz Bárány #12829. hozzászólására Esetleg elkéri Mátétól valamelyik borozgatás közben!
Válasz VMisi #12827. hozzászólásáraHa rossz leszel, felteszek a nevem alatt valamit a te számoddal!
Válasz csferri #12825. hozzászólásáraAz ilyen szerencsecsomagok mindig feldobják a napomat!
Válasz csferri #12825. hozzászólására El tudom képzelni a barátod amikor elkezdték neki ecsetelni....
Válasz csferri #12825. hozzászólására
Válasz agrárproletár #12820. hozzászólásáraJa A mester fölhívta idős barátomat kinek a cuccait hirdetem
Válasz .Richard. #12823. hozzászólásáraÉpp megújul a talaj. Addig valamivel el kell ütni az időt...