Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak652 FtBenzin árak637 FtEUR408 FtUSD391.24 FtCHF431.97 FtGBP486.14 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz Becő #11324. hozzászólásáraÉn akartam olyat, hogy elvetem szemenkéntivel az olajretket majd tavasszal abba vetek bele kukoricát, csak a vadak végig verik az egészet télen és nem lesz lazult pálya csak taposott feltúrt...
Válasz szanberg #11312. hozzászólásáraIgen, ott ahol október közepétől április közepéig fagy van, kukorica követi a szóját váltakozva, ott nem tudnak takarónövényezni, elkerülhetetlen a talajtömörödés. Több videóban is beszélnek erről. Nemrég láttam 1 szaktanácsadót, ki a lazítás szükségességéről beszélt no till művelésnél. A riporter sem akart hinni a fülének, vissza is kérdezett, lazító no tillben?
Nálam a sáv közötti takarónövényes sorköz puhább volt, mint a sáv. 2 évvel ezelött én sem hittem ezt el. Kipróbáltam, láttam. Feco tavaly előadta a TR-es biostrip kísérletét. Ezzel is ki lehet váltani a vasat.
Igen, a takarónövény soha nem sikerül, vagy kicsi vagy túlfejlett, de a gyökér is nagyon sokat segít.
Most már nagy területen nem alapművelek, csak takarózom. Majd meglátom jövőre.
Válasz Peti 8310 #11314. hozzászólásáraKérlek hagyj 3ha takarót tavaszra olyan helyen ami közel van a telepetekhez, és ott a talajnak megfelelő időben determináld, majd sekély 5cm mélyen vetőágyat készíts. Ha jó a keverék Bámulatos változás lesz! Ez édesapádat is meggyőzi majd. Mi a tak növény keverék összetétele?
Válasz Mf-es? #11316. hozzászólásáraVékony simogatáshoz egy őskövület kombinátor is megteszi vagy ásóborona, ha ősszel alapműveltél akkor bármi elmegy a talajon, borona is akár...
Válasz Mf-es? #11316. hozzászólásáraTélen mély nyugalmi állapotban, determinálódva a takaró növény sok vizet nem zavar, kicsi az uv, alacsony ahőmérséklet, sokszor elfagyva a talaj, nem él a kifagyó növény, innentől kezdve szerintem jobb az őszi grúber mint a tavaszi, hiába dolgozod be a takaródat ezzel együtt nyilván.
Válasz Mf-es? #11317. hozzászólásáraEbbe szerintem ne menjünk bele, hidd el globálisan munkáltató-munka vállaló kapcsolatait sokkal sokrétűbben látom, azok az ok-okozati összefüggések amikre nem is gondolsz, hogy léteznek azok ennél sokkal messzebbre menő dolgok, csak a fizetésért kelljen bejárni. Magyarul ez így nem működne és hamarabb a dolgozó végett nem...
Maradjunk annyiban engem még nem hagytak ott azért mert hülyének néztem volna és ki akartam szúrni a szemét aprópénzzel a munkájáért...
Válasz szanberg #11313. hozzászólásáraHa a bevétel nem csökken,miért nem lehet elküldeni az embereket a tengerpartra?Mondanád,csak a fizetésért jöjjenek.
Én mondtam az emberemnek,fizetésemelés nem lesz,csak több szabadidő.
Válasz szanberg #11311. hozzászólásáraEz a hozzászólás kissé félresikerült butaság lett.
Ősszel,ha meghúznám,már ősztől vetésig megszüntetném a takarást.
Másik,nincs mivel megcsinálni a nagyon vékony simogatást.
Válasz Becő #11300. hozzászólására
Szeretnék én a továbbiakban is takarónövényezni, de egy ilyen hiba és kukorica átlag után örülök, hogy így 24 évesen még ennyi beleszólásom lehet és idén már teljesen elhagytuk a szántást (2éve lett új Lemken eke ezért is nagy szó ez). És inkább most még idén bedolgozom LD kapákkal a takarónövényt és a kisebb rosszat választom, mint hogy jövőre megint valami oknál fogva problémát okozzon tavasszal és apám teljesen kiábránduljon ebből a technológiából és vissza akarjon térni a szántásra. Így is van elég demotiváló szomszéd.. A környéken mindenki szánt.
Válasz MrPoke #11283. hozzászólásáraHa kedvezőtlenül alakul a jövő és mondjuk a mostani beállt üzemméret-dolgozói létszám változna, lecsökkenne, akkor én csakis sávoznék magamnak, illetve vennék egy Mzuri Protil vetőgépet ami szintén striptilles masína gabona-repce vetésekre. Semmi mást nem húzkonék és lazán meglenne minden, szerintem a terméshozamok behozhatóak intenzívebb technikák mellé csak kisebb költségen, leginkább a munkaidő amire gondolok itt. Számít az üzemanyag is mert ha 20 literből megvan egy teljes teremsztéstechnológia, ezzel szemben meg 30-ból szántottam volna csak, akkor azért ez sem mindegy, de mint írtam is idén ahogy agyaltam a sávos pályákon összesen 1 órát töltöttünk el, mármint hektárján ától cettig mindennel együtt és ez a nem mindegy!
Viszont ha most így dolgoznék mindennel akkor egy-két ember csinálna mindent akik azokkal a gépekkel dolgoznak amiket ezekben a rendszerekben használni tudunk, akkor a többiekkel mi lenne!?!?!?!
Persze bérmunkázni ilyesmi, de ebből meg épen kifelé táncolok mert nem bírok 100felé szakadni és már nem is akarok.
Válasz Becő #11300. hozzászólásáraÉn akikkel kommunikálok tengeren túli gazdákkal épen fordítva mondták. Ugye ők már kb huszon-harminc éve direktvetnek átalgosan és utóbbi időben kezdték el a Striptill-t és idézem: "a sávművelés a direktvetés hibáinak kiküszöbölésére jött létre"
Válasz Mf-es? #11304. hozzászólásáraElmondanám így semmi értelme pont a talajtakarásnak, inkább ősszel grúbereznéd meg tavasszal meg belevetnél mindennemű elő munka nélkül, vagy ha nagyon kell egy nagyon vékony simogatás után, de ahogy írják is ezzel csak elrontod az egészet...
Válasz Berente Antal #11286. hozzászólásáraNe haragudj meg de te is jössz itt a tárcsáddal amikor a tárcsa az egyik leg talaj rombolóbb szerszám. Szemre jó a munkája de pont a talajmegújításhoz semmi köze. Nem kötözködöm, nehogy félre érts, csak kioktatást nem fogadok el attól amit ha én végeznék lehurrognánk itt ezren...és nem is a hurrogás miatt, hanem mert ez tényleg nem az a megoldás amiről beszélgetünk itt...
Válasz MrPoke #11307. hozzászólásáraNem mondom hogy jó.Pillanatnyi megoldás,az eke után.
Jó volna,ha az lenne a gondom,hogy szétkenem a takarónövény által létrehozott csatornákat.
Mert 5 évből 2 szer kel ki,az aszály miatt.
100-ból te vagy az az 1 gazda akinél nincs termés csökkentő hatása (vagyis nem veszed észre).
De ennek a műveletnek semmi köze a talaj javításhoz. A takarónövény által létrehozott csatornákat elpusztítod, szétkened, az ébredő talajnak adsz egy pofont stb....
Ez a tavaszi gruberezés kb egy szinten van a tavaszi szántással. Csináld ha akarod de ne akard beállítani jónak.
Válasz MrPoke #11292. hozzászólásáraNem a grúberrel volt a baj,hanem,hogy vetés előtt 3 héttel vette elő.Én is előveszem,csak vetés előtt 2 nappal.
És nincs kevesebb kukorica.
Válasz VMisi #11301. hozzászólásáraVégre, de attól félek gyorsan kifullad. Most kaptunk egy újabb lendületet, aztán többen is trollkodnak majd, és átcsap személyeskedésbe!
Válasz Peti 8310 #11298. hozzászólásáraBemutattam mi lett az őszi szártömegből. Azt is mondtam, hogy csak takarónövénnyel lehet eredményt elérni. Ezt így is gondolom. Vascsere nem old meg semmit.
Szerb srác mondta, a strip is egy állomás a no tillig. Igazat is adtam neki.
Takarónövény a kulcs, ami nem zöldtrágya.
Bocs az okoskodásomért.
Válasz MrPoke #11292. hozzászólásáraHa lenne rövidtárcsa, vagy olyan többsoros mulcs magágykészítő ami tudja kezelni a nagyobb szártömeget, vagy akár sávtisztító, elővágótárcsa a vetőgépen akkor ezekkel le lehetne kezelni a tavalszi helyzetet.
Be kellett látnom, hogy egyelőre elég nekünk a szántás elhagyását meglépni és a bevételre és a munkagéppark bővítésre koncentrálni. Amikor ez megvan akkor lehet kisérletezni a takarónövény tavaszig meghagyásával.
Válasz VDénes #11294. hozzászólásáraFelesleges, igazából elég lenne egy aprítóhenger (küllőskapa).
Az meg, hogy lebomoljon a szármaradvány? Minek? A külföldi előadó ott siratta az 5cm-es mulcstakarót, amit felgyújtottak.
Válasz Becő #11278. hozzászólásáraIdén először takarónövényeztünk amit tavasszal grubberrel dolgoztuk be vetés előtt 3héttel kb, hogy vetésig lebomoljon. Mire vetésre került a sor, a kiszáradt rögös földet 2menet kombinátorral tudtuk csak eldolgozni amiben nagyon egyenetlenül kelt a kukorica, esőt pedig csak pár hét múlva kapott. 100ha átlagában 85q-t termett, úgy hogy itt a környéken sokaknak akik szántanak 120-140q. Hozzáteszem, hogy 100q alatti átlag nem volt nekünk sem az utóbbi 5évben kukoricából.
Eddig bántott a dolog, de az előadásod után megnyugodtam.
A tanulópénzt meg kell fizetni.
Válasz Berente Antal #11284. hozzászólásáraKukorica után kultivátorral tudsz sekélyen? Az utolsó osztrák előadó is olyasmit mutatott a 3. csoportban, csak sajnos nem vettem ki milyen gép lehet pontosan ami akkora mennyiségű szárral elbírt és olyan jó egyenletes munkát végzett. Szerinted?
Válasz szanberg #11279. hozzászólásáraEz következik. Egyébként évek óta szezononként egyszeri 8-10cm mélységű az össz talajbolygatás. Az idén is volt 2 tábla rekord.
Mi akik ebből élünk, nem merünk belevágni. Elhisszük az előadók állításait, és saját szemmel látjuk a saját talajainkon, hogy mindez igaz. De hibázni egyszerű és oda a gazdaság. Mindenki elsőnek csak kipróbálja.
Nekem 15 évbe telt eljutni a szántástól a mintill ig. Az idén már csak is 15cm mélyen műveltem tavaszi növények alá.
A másik oldala pedig a technika egy megfelelő gabona mulcs vetőgép a jelenlegi teljes gépparkom ára.
Viszont had idézzem az egyik előadót. Egy ember az élete során átlagosan 50 szer vet és arat, ezért szűkös a próbálkozási lehetőségek száma.
Válasz Mf-es? #11280. hozzászólásáraHát akkor ő megelőzte a korát.
Bár szerintem a sok C ami kiég a talajból minden évben a talajművelés hatására az is hozzá járul, hogy egyre rosszabb a klíma mindenhol a világban.
Persze ez globális probléma. De ahogy az egyetemen tanították fizikán nekünk szerintem általános érvényű. "Gondolkodj globálisan tégy lokálisan."
Válasz VDénes #11276. hozzászólásáraVolt nálunk egy tizenéve elhunyt fafejű,legény paraszt bácsika.Az mindig morgolódott,ha repülőt látott az égen,hogy felkavarják a légmozgást,ezért nincs eső.Meg mindíg azt hangoztatta,tönkretesszük a talajt a vasekével.
Lehet,most tarthanta egy előadást.
15328 hozzászólás
Válasz Mézga #11322. hozzászólásáraA 6 méteres 30 milla biztosan megvan, de ha magam lennék nem tökölnék rajta rögtön megvenném.
Válasz Becő #11324. hozzászólásáraMilyen szemenkénti vetőgéped van?
Válasz Becő #11324. hozzászólásáraÉn akartam olyat, hogy elvetem szemenkéntivel az olajretket majd tavasszal abba vetek bele kukoricát, csak a vadak végig verik az egészet télen és nem lesz lazult pálya csak taposott feltúrt...
Válasz Mézga #11320. hozzászólásáraAkkor beleállsz a 70 hektárosba lazítóval, 5 liter fröccsöt kiviszel és mókás lesz a melód
Válasz szanberg #11312. hozzászólásáraIgen, ott ahol október közepétől április közepéig fagy van, kukorica követi a szóját váltakozva, ott nem tudnak takarónövényezni, elkerülhetetlen a talajtömörödés. Több videóban is beszélnek erről. Nemrég láttam 1 szaktanácsadót, ki a lazítás szükségességéről beszélt no till művelésnél. A riporter sem akart hinni a fülének, vissza is kérdezett, lazító no tillben?
Nálam a sáv közötti takarónövényes sorköz puhább volt, mint a sáv. 2 évvel ezelött én sem hittem ezt el. Kipróbáltam, láttam. Feco tavaly előadta a TR-es biostrip kísérletét. Ezzel is ki lehet váltani a vasat.
Igen, a takarónövény soha nem sikerül, vagy kicsi vagy túlfejlett, de a gyökér is nagyon sokat segít.
Most már nagy területen nem alapművelek, csak takarózom. Majd meglátom jövőre.
Válasz Peti 8310 #11314. hozzászólásáraKérlek hagyj 3ha takarót tavaszra olyan helyen ami közel van a telepetekhez, és ott a talajnak megfelelő időben determináld, majd sekély 5cm mélyen vetőágyat készíts. Ha jó a keverék Bámulatos változás lesz! Ez édesapádat is meggyőzi majd. Mi a tak növény keverék összetétele?
Válasz szanberg #11313. hozzászólásáramennyi egy mzuri?
Válasz Mf-es? #11316. hozzászólásáraVékony simogatáshoz egy őskövület kombinátor is megteszi vagy ásóborona, ha ősszel alapműveltél akkor bármi elmegy a talajon, borona is akár...
Válasz szanberg #11318. hozzászólásáravégeztem
Válasz Mf-es? #11316. hozzászólásáraTélen mély nyugalmi állapotban, determinálódva a takaró növény sok vizet nem zavar, kicsi az uv, alacsony ahőmérséklet, sokszor elfagyva a talaj, nem él a kifagyó növény, innentől kezdve szerintem jobb az őszi grúber mint a tavaszi, hiába dolgozod be a takaródat ezzel együtt nyilván.
Válasz Mf-es? #11317. hozzászólásáraEbbe szerintem ne menjünk bele, hidd el globálisan munkáltató-munka vállaló kapcsolatait sokkal sokrétűbben látom, azok az ok-okozati összefüggések amikre nem is gondolsz, hogy léteznek azok ennél sokkal messzebbre menő dolgok, csak a fizetésért kelljen bejárni. Magyarul ez így nem működne és hamarabb a dolgozó végett nem...
Maradjunk annyiban engem még nem hagytak ott azért mert hülyének néztem volna és ki akartam szúrni a szemét aprópénzzel a munkájáért...
Válasz szanberg #11313. hozzászólásáraHa a bevétel nem csökken,miért nem lehet elküldeni az embereket a tengerpartra?Mondanád,csak a fizetésért jöjjenek.
Én mondtam az emberemnek,fizetésemelés nem lesz,csak több szabadidő.
Válasz szanberg #11311. hozzászólásáraEz a hozzászólás kissé félresikerült butaság lett.
Ősszel,ha meghúznám,már ősztől vetésig megszüntetném a takarást.
Másik,nincs mivel megcsinálni a nagyon vékony simogatást.
Válasz szanberg #11310. hozzászólásáraSzerintem a bolygatás mennyisége/mélysége/menetszám a meghatározó, de ahogyan látod...
Válasz Becő #11300. hozzászólására
Szeretnék én a továbbiakban is takarónövényezni, de egy ilyen hiba és kukorica átlag után örülök, hogy így 24 évesen még ennyi beleszólásom lehet és idén már teljesen elhagytuk a szántást (2éve lett új Lemken eke ezért is nagy szó ez). És inkább most még idén bedolgozom LD kapákkal a takarónövényt és a kisebb rosszat választom, mint hogy jövőre megint valami oknál fogva problémát okozzon tavasszal és apám teljesen kiábránduljon ebből a technológiából és vissza akarjon térni a szántásra. Így is van elég demotiváló szomszéd.. A környéken mindenki szánt.
Válasz MrPoke #11283. hozzászólásáraHa kedvezőtlenül alakul a jövő és mondjuk a mostani beállt üzemméret-dolgozói létszám változna, lecsökkenne, akkor én csakis sávoznék magamnak, illetve vennék egy Mzuri Protil vetőgépet ami szintén striptilles masína gabona-repce vetésekre. Semmi mást nem húzkonék és lazán meglenne minden, szerintem a terméshozamok behozhatóak intenzívebb technikák mellé csak kisebb költségen, leginkább a munkaidő amire gondolok itt. Számít az üzemanyag is mert ha 20 literből megvan egy teljes teremsztéstechnológia, ezzel szemben meg 30-ból szántottam volna csak, akkor azért ez sem mindegy, de mint írtam is idén ahogy agyaltam a sávos pályákon összesen 1 órát töltöttünk el, mármint hektárján ától cettig mindennel együtt és ez a nem mindegy!
Viszont ha most így dolgoznék mindennel akkor egy-két ember csinálna mindent akik azokkal a gépekkel dolgoznak amiket ezekben a rendszerekben használni tudunk, akkor a többiekkel mi lenne!?!?!?!
Persze bérmunkázni ilyesmi, de ebből meg épen kifelé táncolok mert nem bírok 100felé szakadni és már nem is akarok.
Válasz Becő #11300. hozzászólásáraÉn akikkel kommunikálok tengeren túli gazdákkal épen fordítva mondták. Ugye ők már kb huszon-harminc éve direktvetnek átalgosan és utóbbi időben kezdték el a Striptill-t és idézem: "a sávművelés a direktvetés hibáinak kiküszöbölésére jött létre"
Válasz Mf-es? #11304. hozzászólásáraElmondanám így semmi értelme pont a talajtakarásnak, inkább ősszel grúbereznéd meg tavasszal meg belevetnél mindennemű elő munka nélkül, vagy ha nagyon kell egy nagyon vékony simogatás után, de ahogy írják is ezzel csak elrontod az egészet...
Válasz Berente Antal #11286. hozzászólásáraNe haragudj meg de te is jössz itt a tárcsáddal amikor a tárcsa az egyik leg talaj rombolóbb szerszám. Szemre jó a munkája de pont a talajmegújításhoz semmi köze. Nem kötözködöm, nehogy félre érts, csak kioktatást nem fogadok el attól amit ha én végeznék lehurrognánk itt ezren...és nem is a hurrogás miatt, hanem mert ez tényleg nem az a megoldás amiről beszélgetünk itt...
Válasz VDénes #11289. hozzászólásáraNekem ez jobban tetszik.
Válasz MrPoke #11307. hozzászólásáraNem mondom hogy jó.Pillanatnyi megoldás,az eke után.
Jó volna,ha az lenne a gondom,hogy szétkenem a takarónövény által létrehozott csatornákat.
Mert 5 évből 2 szer kel ki,az aszály miatt.
Válasz Mf-es? #11304. hozzászólásáraEzt szereted hangoztatni de inkább ne tedd.
100-ból te vagy az az 1 gazda akinél nincs termés csökkentő hatása (vagyis nem veszed észre).
De ennek a műveletnek semmi köze a talaj javításhoz. A takarónövény által létrehozott csatornákat elpusztítod, szétkened, az ébredő talajnak adsz egy pofont stb....
Ez a tavaszi gruberezés kb egy szinten van a tavaszi szántással. Csináld ha akarod de ne akard beállítani jónak.
Válasz Becő #11300. hozzászólásáraÉs miből lesz a protein?Hamár a búzaszalmába nincs?
Válasz Peti 8310 #11296. hozzászólásáraSzárny,az nagy hiba.Sose használjuk.
Válasz MrPoke #11292. hozzászólásáraNem a grúberrel volt a baj,hanem,hogy vetés előtt 3 héttel vette elő.Én is előveszem,csak vetés előtt 2 nappal.
És nincs kevesebb kukorica.
Válasz VMisi #11301. hozzászólásáraVégre, de attól félek gyorsan kifullad. Most kaptunk egy újabb lendületet, aztán többen is trollkodnak majd, és átcsap személyeskedésbe!
Válasz Becő #11300. hozzászólására
Végre kezd arról szólni a topik amiről kellene!
Válasz Peti 8310 #11298. hozzászólásáraBemutattam mi lett az őszi szártömegből. Azt is mondtam, hogy csak takarónövénnyel lehet eredményt elérni. Ezt így is gondolom. Vascsere nem old meg semmit.
Szerb srác mondta, a strip is egy állomás a no tillig. Igazat is adtam neki.
Takarónövény a kulcs, ami nem zöldtrágya.
Bocs az okoskodásomért.
Válasz Peti 8310 #11290. hozzászólásáraRemélem a hallottak segítenek elkerülni a további hibákat.
Akkor megérte előadni. Egymás hibáiból kell tanulnunk.
Válasz MrPoke #11292. hozzászólásáraHa lenne rövidtárcsa, vagy olyan többsoros mulcs magágykészítő ami tudja kezelni a nagyobb szártömeget, vagy akár sávtisztító, elővágótárcsa a vetőgépen akkor ezekkel le lehetne kezelni a tavalszi helyzetet.
Be kellett látnom, hogy egyelőre elég nekünk a szántás elhagyását meglépni és a bevételre és a munkagéppark bővítésre koncentrálni. Amikor ez megvan akkor lehet kisérletezni a takarónövény tavaszig meghagyásával.
Válasz VDénes #11294. hozzászólásáraFelesleges, igazából elég lenne egy aprítóhenger (küllőskapa).
Az meg, hogy lebomoljon a szármaradvány? Minek? A külföldi előadó ott siratta az 5cm-es mulcstakarót, amit felgyújtottak.
Válasz MrPoke #11292. hozzászólásáraIgen ez elég nagy hiba volt, a nedves földet 15centin szárnyakkal meghúzni..
Aztán nem jött eső..
Válasz MrPoke #11292. hozzászólásáraJah és köszönöm
Válasz MrPoke #11292. hozzászólásáraA vader Swift féle sekélyen húzható kultivátor akkor még elmenne akkor 10 cm körül? Azt talán könnyebb építeni
Válasz MrPoke #11283. hozzászólásáraÉn merészeltem feltenni ezt a kérdést, már csak azért is, mert én sem merem még megtenni, csak kisparcellákon.
Válasz VDénes #11291. hozzászólásáraAz, hogy elő lett véve a gruber :)
Rövidtárcsa elég lett volna, és azt még lezárni. Tavasszal sosem szabad a vetőmélységnél lentebb megbolygatni a talajt.
Válasz Peti 8310 #11290. hozzászólásáraÉs mi volt a hiba?
Válasz Becő #11278. hozzászólásáraIdén először takarónövényeztünk amit tavasszal grubberrel dolgoztuk be vetés előtt 3héttel kb, hogy vetésig lebomoljon. Mire vetésre került a sor, a kiszáradt rögös földet 2menet kombinátorral tudtuk csak eldolgozni amiben nagyon egyenetlenül kelt a kukorica, esőt pedig csak pár hét múlva kapott. 100ha átlagában 85q-t termett, úgy hogy itt a környéken sokaknak akik szántanak 120-140q. Hozzáteszem, hogy 100q alatti átlag nem volt nekünk sem az utóbbi 5évben kukoricából.
Eddig bántott a dolog, de az előadásod után megnyugodtam.
A tanulópénzt meg kell fizetni.
Válasz Berente Antal #11286. hozzászólásáraÚgy látom csak nem úszom meg a rövidtárcsa vételt.
Válasz VDénes #11273. hozzászólásáraIgen, de nem vele, hanem abban a szekcióban a 2. előadóval keverem.
Válasz MrPoke #11271. hozzászólásáraOké akkor bocs!
Válasz VDénes #11285. hozzászólásáraTárcsát használok és a vetőgépen sortisztítót, ha kell.
Válasz Berente Antal #11284. hozzászólásáraKukorica után kultivátorral tudsz sekélyen? Az utolsó osztrák előadó is olyasmit mutatott a 3. csoportban, csak sajnos nem vettem ki milyen gép lehet pontosan ami akkora mennyiségű szárral elbírt és olyan jó egyenletes munkát végzett. Szerinted?
Válasz szanberg #11279. hozzászólásáraEz következik. Egyébként évek óta szezononként egyszeri 8-10cm mélységű az össz talajbolygatás. Az idén is volt 2 tábla rekord.
Válasz szanberg #11279. hozzászólásáraEzt a kérdést nekem is feltették az előadás végén.
Mi akik ebből élünk, nem merünk belevágni. Elhisszük az előadók állításait, és saját szemmel látjuk a saját talajainkon, hogy mindez igaz. De hibázni egyszerű és oda a gazdaság. Mindenki elsőnek csak kipróbálja.
Nekem 15 évbe telt eljutni a szántástól a mintill ig. Az idén már csak is 15cm mélyen műveltem tavaszi növények alá.
A másik oldala pedig a technika egy megfelelő gabona mulcs vetőgép a jelenlegi teljes gépparkom ára.
Viszont had idézzem az egyik előadót. Egy ember az élete során átlagosan 50 szer vet és arat, ezért szűkös a próbálkozási lehetőségek száma.
Válasz Mf-es? #11280. hozzászólásáraHát akkor ő megelőzte a korát.
Bár szerintem a sok C ami kiég a talajból minden évben a talajművelés hatására az is hozzá járul, hogy egyre rosszabb a klíma mindenhol a világban.
Persze ez globális probléma. De ahogy az egyetemen tanították fizikán nekünk szerintem általános érvényű. "Gondolkodj globálisan tégy lokálisan."
Válasz szanberg #11279. hozzászólásáraHa tőlem kérdezted volna,válasz,nincs még kellő bátorság hozzá.
Egy néhány előadás,és lessz.
Válasz VDénes #11276. hozzászólásáraVolt nálunk egy tizenéve elhunyt fafejű,legény paraszt bácsika.Az mindig morgolódott,ha repülőt látott az égen,hogy felkavarják a légmozgást,ezért nincs eső.Meg mindíg azt hangoztatta,tönkretesszük a talajt a vasekével.
Lehet,most tarthanta egy előadást.
Válasz Berente Antal #11277. hozzászólásáraés Te miért nem no-till technológiával veted a földjeidet kizárólag?