Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR414.08 FtUSD396.98 FtCHF444.25 FtGBP499 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Ez egy, a Mikrotherm Kft által 1996-ban gyártott Termik-Farm-5D típusú szárító. Szakaszos működésű keringtetéses rendszerű, keresztcsatornás kivitel.
Teljesítmény búzánál (4% vízelv): 12 t/h, kukoricánál (8% vízelv): 8,4 t/h.
Alapterület igény 6,6x9 m. A serleges felvonó teljesítménye 40 t/h.
Az egész cucc ráfért 4 kamionra. A felhordókat, csöveket, stb meg kéne tisztítani, meg ha igény van rá festeni, de amúgy rendben van, az előző szezonban még használták.
A felépítéséhez ajánlanám azt a csapatot, amelyik szétszedte (profik, tavaly ők építették a Gyermely Zrtnek az új silókat). Ők javításban, szervízben is benne vannak.
Árban biztos meg tudunk egyezni
Ja és mindez Tőled talán kicsit távol, kis-Iowa délen van, de ez ne rettentsen el, mi is Békésből hoztuk.
A magtárba ürtés is jó dolog, de aztmondják sokkal több vele a meló mintha tranzit tartály lenne. Végülis részben igaz ez is, de ha azt nézem, hogy így meg egyszerűen olcsón egy surrantót belökök a magtár oldalán fent, vagy a tetőn keresztül akkor ami plussz meló az a rakodózás, de szárazon megy minden, ha esik akkor sem ázik semmi.
Plussz a magtáron belül is állhatok surrantó alá traktorral ha meszebbre kell vinnem, vagy egy csiga vagy szallag is tudja arrébb pakolni a kupacot.
Minden meggondolandó, a lényeg, hogy kisebb méreteknél nem működik a nagyok rendszere ezt látom, mert egyszerűen nincsen hozzá árualap.
Nekünk olcsón kell megcsinálni mindent de jól működően, ezért kell jól szétnézni és beletúrni a dologba vastagon, plussz amit lehet magadnak megcsinálni, mert egyrészt az lesz a legjobb munkaminőség, plusz nemkerül pénzbe.
Szoboszlón aki nem tisztít annak milyen szárítója van????
Nem igazán értem mit akarsz mondani, mi a lényeg, de a hűtés mindenképpen gyorsítaná a folyamatot és igazából egy plussz lépést kéne beiktatni, vagyis egy plusz átcsigázásba kerül az egész, de időben meg sokkal előrrébb van az ember, naponta egy torony plussz ami már valami!!!
Nem igazán értem, hogy miért akarod az életet bonyolítani.
"nem volt a Mecmár elött tisztitó és csak simán ment bele minden a kombájntól...Ja és még egy deka terményt nem adtam el itthoni felhasználásra az évtizedek alatt...Ennyit a minőségéről..."
Egy másik kell mellé égőfej nélkül, ami visszahűti a terményt.
mert ugye ez elég sok ideig tart. Anno nekünk is sok időbe került. Ha ezt a visszahűtést megspórolod, akkor jobb ha nyersen tárolod be.
Kérdezd Csabi fiam, ő ebből írta a szakdolgozatát. Mikóházán készített fényképet. (18 tonnás).
Hajdúszoboszlón földgázzal üzemelő van, ami egyből a magtárba űrit. Ő sem tisztít, mert nincs benne "szemét".
Válasz #469. hozzászólásra
A lényeg amit akartam hogy eddig még az életbe nem volt a Mecmár elött tisztitó és csak simán ment bele minden a kombájntól...Ja és még egy deka terményt nem adtam el itthoni felhasználásra az évtizedek alatt...Ennyit a minőségéről...
Úristen ezt felállítani...Az én Mecmár34-em is megcsinál 15 vagon naponta és nem kell felállítani semmit csak megnyomni a gombot...JA ÉS ELADÓ...Gazdálkodóknak akár halasztott fizetéssel,mert látom hogy itthon még ötmillió forintja sincs senkinek egy ilyen gépre
Ha érdekel van itt egy 10t/h Microtherm szárító szétbontva. Tisztitó, égő nincs benne, surrantók, felhordók igen.
Még mindig nem vagyok benne biztos, hogy megéri ezt nekünk felállítani.
A kép az eredeti állapotot mutatja.
Válasz #465. hozzászólásra
Azért teszik elé a tisztítót, mert ha szemetes maszek anyag jön be akkor feleslegesen szemetet ne szárítson a rendszer.
Az utótisztító azért jó még mert belövöd, hogy csak a törtszemet szedje ki, azt pedig tudod felétetni a jószágaiddal.
A tisztítóval sincsen semmi baj, az volna a legkevesebb, de serlegesek kellenek elé meg utána is, hogy lehessen felfelé mozgatni a terményt, ígymeg összességében igen kemény végszámla alakulhat ki egy komplett rendszerre.
Ha van porelszívó a mecmaron akkor egy deka liha sem lesz a kész kukoricádban meg semmi por vagy apró akármi...
Mindent kiszed, még az egykét bekerült kisebb ízközöket is kirántja.
Kuuva jó.
Épen ezen töröm a fejemet, ma beszéltem egy gazdával akinek folyamatos üzemű rendszere van és nincsen előtte tisztító neki. Aztmondta felesleges tisztítani, ami van vele, hogy egy picit látszik a liha a kész termékben de sosincsen ezzel gond aztmondta.
Ebből kifolyólag ha egy fogadógaratot csinálok meg egy felhordót, aminek a tetejére is meg a szárító utáni kész anyag felhordójára is felteszek egy-egy porelszívót akkor megis van oldva a tisztítás ,egyéb szemet meg az én kombájnomból nem kerül a kukoricába.
Meghát nemis lenne muszály drága serleges, eléglenne egy beton tölcsért csinálni, abba egy komolyabb csigát, egy fekvős folyamatos szárítót mellérakni és kész, a száraz kukinak is mehetne csiga is vagy esetleg oda egy serlegest tranzittal.
Még a végén a sok vasdarabot elhagyjuk és egyszerűsítünk hehe
itt is van egy videó, amérikában is baxnak mindenre, kombájn alól hordja a kamion és szárítja a fekvő rendszer, tisztító sehol, csak a rotorosban hehe
tisztitó szerintem jobb lenne a szárító után mert azért törögeti a szárító is a szemet és a léha is jobban lejön a száraz kukiról. tisztitóból meg mehetne közvetlenül magtárba
Ma voltam egy telephelyen ahol egy 25tonnás Mecmar torony van, besüllyesztett fogadó garattal és előtte egy tisztító rendszerrel.
Igaz a legkisebb petkus van előtte ami kukoricából sem bírja megetetni a tornyot, illetve úgy igen, hogy szinte egész nap megy folyamatosan, néha-néha lehet leállítani kicsikét. A nyers tisztított kukoricát a szárító fogadó garatjára csurgatja folyamatosan illetve van kiképezve neki egy puffer zóna zsalukőből kirakva bebetonozva szépen.
Továbbá építettek egy porkamrát aztis zsalukőből amibe a tisztító fújja bele az anyagot, rakodóval szépen kipakolható rendszer, igen teccett.
A lényeg pedig még a szárító után van egy hűtősiló, amibe igaz nem megy bele két toronnyi anyag egészen de mire lemegy a második ciklus lehet kitárolni ebből is így pont jól kiadja.
Teccett a rendszer, igaz napraforgóra nemjó mert a tisztító is lassú meg a szakaszos torony is lassú makukára főleg ha jól adja és pirít a kombájn is ezerrel.
Zoli!
Emlékszem, hogy Neked van 527-es tisztítód is rendszerba rakva.
Serleges felhordót milyen raktál elébe? Hogyan üzemel? Nem dugul be bírja hordani a nedvesebb terményt is???
Kukoricát is tisztítod mindig?
Mert ha másnem akkor a fél betonplaccomat kiegészítem teljes szélességre, hogy legalább 20méteres legyen majd. EGy fogaógaratot meg rédlert meglehet enni nem csillagoség árán és beszerelnénk magunknak, mögé egy falat rakni megint nemnagy etwas, bár nemtudom ezt zsaluzni és kiönteni érdemes vagy mondjuk zsalukőből rakni és azt kiönteni betonnal, vasakkal erősíteni...!?!?!?!?
Szóval ha ez meglenne egy kisebb felhordó szállítaná a tisztítóba a terményt, gondolom a felhordót frekvencia váltóval tudod szabályozni milyen kapacitással bírjon.
Tisztító után megint kellene egy felhordó de már magasabb fajta amiből egy útváltóval menne balra surrantó egy nagy napi tartályba meg jobbra másik úton a szárító elébe, ahol lehetne rakni körbe falat, hogy lenne egy tisztaszem kamra amibe pufferelném a tisztított terményt és onnan húzná be a szárító a már tiszta anyagot. Ezt lehetne jó szélesre nagyra csinálni hogy rakodóval lehessen mozogni benne, de mégsem folyna szét a termény a betonplaccon. EGyébként akár egy nagy tölcséres valamit is lehetne kreálni és akkor rakodózni sem kell a szárító garatjára de olyan nagy kell, hogy ha 24tonna kukorica megy a tornyomba akkor legalább annyi tisztított pufferelt anyag is legyen hogy gyorsan tudjon menni a behúzatás.
A napi tartály meg azért kell, mert akkor minden anyagot búzát szóját napraforgót letisztítanék de szárítani nem akarom őket esetleg ha muszály egy részét, mert volt már ilyen. Nyáron menne folyamatosan a tisztító szépen, a nagy napi tartályból meg hordanánk ki szépen a magtárakba a terményeket, lehet egy billencs magasított ifát is vennék, azzal még könyebb mint pótkocsival, plusz aratás közben is lenne bent kitárolós gépezet ugye.
Visszatérve a szárítóhoz, így meglenne a kerek rendszer aminek a nagyrészét sajátkezűleg egykét kőművessel megtudnánk oldani szépen költséghatékonyan és egy minőséggel feljebb ugrana az egész terménykezelés.
Ja meg persze ha mondjuk lenne mégegy torony akkor az említett puffer kamrát még szélesebbre kell készíteni aminek a közepére surrant a felhordó, hogy a két fogadógaratja a két toronynak egymás mellett legyen, de akkor pedig 50tonna feletti pufferkamrát kell építeni. Végülis hely van bőven, nem lenne akadály én aztmondom.
A szárítók után meg a hűtősilót egyenlőre hagyjuk mert azt utána is bármikor mellé lehetne ereszteni, egyik jobbra másik balra tárolna ki és a kettőt lehetne asszimmetrikusan üzemeltetni, tehát ha 4óra egy ciklus akkor egyiket kétórával később húzatom reggel fel és akkor nem egyszerre kell kétoldalt kitárolni hanem felváltva így egy jármű igaz megy folyamatosan kis megállásokkal de megoldja a kitárolást, közben ahogy aratunk a terményhordó kocsik úgyis beállnak egy-egy kanyarra mindig kihordani, elég rugalmasan menne így minden.
A felhordókat meglehetne csinálni egy aknából egymás mellé a kettőt így egy állással korláttal lépcsővel összehozható lenne, mellé a tisztítót így helyben sem foglalna igen túl sokat hossz irányban sem.
Ja persze az egész felé meg egy tető dukálna. Végülis azunk is van egy szerkezet, kicsit keskeny de a rendszer aláférne, maximum amikor nagy dömping van kukoricából olyankor a fele nyers kukorica szabad ég alatt lenne, jelenleg az egész ott van amúgy szóval előrrébb lennénk ígyis, ehhez pedig a lábak, a tető háromszögek, pala megvannak, zártszelvényeket kell venni az összekötésekhez.
8db tetőháromszög van, nemtudom mennyit szabad de vagy 4méterenként ha teszem a lábakat biztos, hogy elég szerintem 5méter is lehetne ez szóval 40méter hosszan lenne 5-5,5méter belmagasságú fedett hely, amiből 15-20méteren biztosan elfér szellősen a tisztító, melette serlegesek aknáikkal, meg az említett puffer kamra ami egyben a szárító(k) fogadó garatja(inak) is a helye, meg lenne 20-25méter hosszan fedett nyers anyag fogadó hely, meg persze mellette fedetlen még tizen méterek.
Válasz #460. hozzászólásra
Persze mindenképen előnyös a dolog!
Nekünk azthiszem ez a 9. szárítós szezonunk a Mecmarral, megéltünk egyetsmást.
Annyi, hogy közben a kukorica termelésünk dupla színvonalra állt fel illetve több a vetet hektár is, plusz én bérbe is dolgozgatok már amennyire lehet vele, mert nem nagyüzemi szinten érted, de sok anyagot átnyomtunk rajta évek óta maszekba is.
Valamit kellessz fejleszteni az egészen az biztos. Eleve minden terményt szeretnék átengedni tisztítón kombájn után. Ha másnem egy betonplaccot, rá egy fogad garatot egy rédlert, mellé egy betonfalat raknunk kellessz, meg egy felhordót és mehet utána a tisztító. Csak ehhez megint kell egy felhordó meg egy tranzit tartály amiból kikell hordani az anyagot folyamatosan.
No ha ez felállna akkor ez mellé lehetne rakni mégegy mobil tornyot is, a garat után a felhordónál egy útváltóval nem a tisztítóba hanem a toronyba menne a kukorica és indulhatna a ciklus.
A meglévő tornyot hagynám ott ahol van, annál már kivan alakulva a rendszer, jó helyen van jól mozogható körülötte, jól kihordható rakodózható minden...
nemtudom.... mert ha már garatrendszer felhordó tisztító minden van akkor a szárítót mellérakni a legkevesebb. Sehogy se jó ez, de valahogy megkellessz gyorsítani a dolgokat.
most volt itt egy ember aki terménytárolással foglalkozik régóta, ő azt mondta, hogy elég ha bejárjuk 10 naponta egy ideig, mert a párahíd megszakad és így nem penészedik meg
Mi meg ahogy szétborítjuk az egytengelyes kocsikkal úgy elég nagy felületen ad le hőt, majd teleszkópossal feltúrjuk a nagy csomóba és mindig másik oldalra így igen sokára kerül újra meleg kukorica önmagára.
Nekem a tetején volt penész korábban 20-30centi vastagon itt-ott foltokban, ugye ahogy adta ki a hőjét a termény, kint meg már hideg levegő van úgy a kondenz a tetején csapódik ki.
Idén figyelek erre, átgereblyézzük többször majd felül az egészet ha betelik a magtár és nemlesz semmi gond, 13-ra szárítok.
Nyáron tavaly 38fokos volt a búza ami ment a magtárba rögtön kombájn alól, sokáig magasan volt annak sem volt baja, kiadja a hőjét ha tiszta és száraz.
110fok a befúvott levegő most és 56fokra van állítva a terményhőfok szabályzó.
Mire ezt elére amúgy le is szárad kb.
Most 20-22közötti átlagos vizeim vannak, de volt erősebb is meg egykét tábláról 19,5-ös.
5torony megy le 24óra leforgása alatt, tehát szűk 5óra egy teljes ciklus.
Viszahűteni 35fok körülire csináljuk és a magtárban szétborigatjuk a kocsikat majd később túrjuk fel a következő ciklus vége előtt így ott is hűl még nem keveset, de azért próbálunk ezzel időt spórolni.
Szeirntem nekem a 25tonnás toronynál amibe mellesleg 16-os búzából megy bele 25 tonna, 20-as kukoricából szerintem vagy 23-24 körül, szóval van vagy 40perc is a visszahűtés de egy óra kéne neki hogy tökéletes legyen ez.
Nekem szerintem két szárító meg egy nagy hűtősiló egymásmellé telepítve, ez lenne a megoldás, de azt mondják hogy a hűtősiló közel sem olyan intenzív mint a szárító visszahűtés alatt, szóval kéne egy kiherélt égőfej nélküli másik mobil torony amivel hűtenénk vissza, no az gyors lenne.
Szerintem a legjobb megoldás itt az, hogy ha mindent minimumon csinálsz, tehát arany tisztán kell aratni, és akkor tisztító nélkül lehet szép kukoricát csinálni velük és nincsen felesleges energia igény sem, mert egyébként 2-2,5szöröse az energia költségünk ezekkel a mobil szakaszos tornyokkal mint egy nagy folyamatos telepített szárítónál fennálnak, viszont a megtérlés meg amorizáció az sokkal rövidebb, tehát ha nincsen soksok ezer tonna anyag akkor ez is megteszi tökéletesen. A baj azzal van, hogy 200hektár jó kukoricánál már kezd kevés lenni, nomeg amíg a TC56-os 4sorral napi maximum 10hektárt vágott addig alig bírtuk megetetni, sőt maszkot fogadtunk hogy 24órában tudjon végig menni a torony, főleg 17-18-as vizeknél, de most meg félnap aratással kétnapig leterhelem a szárítót a nagykombájnnal, szóval nemjó a gépkapcsolat :-)
Válasz #450. hozzászólásra
én elég jól beleástam magam ebbe a szárításba és mivel elekromos szerelő volt a szakmám, teleraktam pt100 érzékelővel így digitálisan látom mi történik az egész rendszerben? siló, szárító
de neked a megoldás hidd el még egy szárító volna nem egy siló
1 a siló lassú
2 a személyzet elbír 2 vel szervezés kérdése
Válasz #447. hozzászólásra
Nekünk mondjuk magas a torony, egy alacsonyabb szélesebb hűtőtartállyal meglehetne oldani minden nélkül a mecmar saját kitároló csövével
Válasz #444. hozzászólásra
a siló aljából egy csiga, kitárol a mellette lévő épületbe, kb 45 fokban áll és megtáplál egy váljús csigát, ami vízszintesen viszi tovább
belengedek 19 tonnát 14%-nál kb 56C-fokos, majd nem indítok semmit, majd megvárom a következő 19 tonnát itt beindítom a ventilátort a silóba.
utánna leszárítom a harmadikat úgy, hogy a szárítóval hűtom le, ez egy ciklus ami 3,5 óra addig lehül a másik kettő is, így leengedek egyszerre 57tonnát
S diló amiről beszélsz az hűtő siló akkor?
Milyen gyártmány? Honnan vetted?
Mekkora ventillátor van rajta?
Milyen gyorsan hűt vissza két torony tartalmát?
Elkezded az első toronyból beleeresztett 19tonnát is hűteni és úgy borítod rá a másodikat vagy az elsőt nem bántod és együtt a két toronnyi anyagmennyiséget kezded el hűteni???
Magában a szárítóban is ha 14-14,5között kikapcsolod az égőfejet és eelkezded visszahűteni, mire az 55fokos kukorica lehűl 30-ra addigra lemegy a víze is 13%-ra.
Nekem 25tonnás a mecmar torony de kicsi 2-3000tonna kukoricához, főleg ha nedvesebb idők járják mint most. Illetve nem kicsi csak munkacsúcsban nem haladós.
Kettő 36tonnás kellene, azzal már lehetne haladni, persze melléjük egy nagy hűtősíló is dukálna és akkor pöröghetne a mutatvány.
De mégegy 25tonnás is jólenne persze csak nincs.
Nemtudjátok egy új szakaszos MEcmar mennyibe kerül most kb???
csak én vagyok ilyen marha, hogy ilyen időkben túrkálok a témában és ha kiadja bele is vágok...
de alternatívákat keresek mint amiket be is linkeltem alább, hogy minél egyszerűebben, legkevesebb építéssel, legkisebb segédberendezés igénnyel meglehessen oldani.
Ja és tudjon kb 10tonnát óránként 20-as kukoricában, mert akkor 23-13között is megnyomja a 8-at amivel már lehet haladni kis közepes gazdaságoknál.
Jelenleg a szakaszos toronnyal erős 4,5t/óra napi átlag jön ki teljesítménynek amivel haladunk azért, de nem eléggé és 24órában 4embert leköt.
Viszont olcsó és nulla építéssel üzemeltethető, igaz úgy nemlehet rendesen...
Ezekhez is kell nekitoló fal egy jó nyers placcal meg gázt áramot kikell építeni mellé, plussz ha nem kupolás akkor színt kell rakni feléje ésatöbbi....
Meg persze melósabb vele és nagyobb az önköltsége.
Nem egyszerű az egész sztori...
főleg,hogy egy ilyen szakaszos toronyra ha jó kombájn jó gépésszal arat akkor arany tisztára vágja az anyagot és nemkell tisztítani, de folyamatos toronyba nem lehet így beletenni a kukoricát ott kötelező az előtisztító neki meg persze hozzá minden felhordó és egyéb drága sallang...
Ha van a faluban nagy szárítója másnak akkor a legjobb oda behordani és nem keccsolni éjjelnappal, letolják oszt jónapot. de nálunk nincsen, illetve ami van azzal nemtudnánk együtt dolgozni munkacsúcsban egyáltalán
Válasz #436. hozzászólásra
7
Nekünk semmilyen, ha lenne nem lenne kérdés...ezért kérdeztem hogy akkor nem kérdés mert támogatás nélkül nme nagyon érdemes belevágni....
Segítséget szeretnék kérni. Nemrég kezdetem el lucerna pellete gyártani, de ahhoz, hogy jó legyen kellene vennem egy régi forgódobos ( MGF, Unilajta..) szárítót. Ha valaki tud esetleg régi, használaton kívüli vagy akár hiányos ilyen szárítót, vagy olyan helyet ahol korábban ilyet használtak megköszönném, ha szólna(papiko@freemail.hu). Természetesen meghálálom.
Nézegetem a folyamatos szárító rendszereket elég aktívan.
SzerintetekEZ A RENDSZER Milyen lehet?
Nincsen valaki felé telepítve ilyen masína?
Jó lenne olyan rendszer aminek az elhelyezése és beüzemelése ilyen egyszerű mint ennek, nemkell évekig boxolni kínlódni, hanem csak lerakni a helyére, bekötni és dolgozni, de folyamatos üzemben, nem szakaszosan, és elfogadható teljesítmény mellett
980 hozzászólás
Válasz #476. hozzászólásra
Ahogy írták is a folyamatos torony visszahűti magának a terményt és már hűtött anyagot rak ki magából.
Aztán a kimenő anyagot felhordóval vagy tranzitba rakod vagy magtárba vagy silóba....ahogy a helyed kiadja, meg minden feltétel.
Nem egyszerű ez az egész, sőt, kőkemény dolog itt mindent jól csinálni...
Főleg hogy nincsen 100millád a zsebben amit kicsengetsz egy készreszerelt rendszerért, így magad uram.... amit csak lehet.
de közben egykét embernek igencsak igaza van, mindent úgykell csinálni, hogy minimálba legyen, keveset rákölteni és a lehető legjobbat kihozni belőle.
Válasz #474. hozzászólásra
Szanberg,
Ez egy, a Mikrotherm Kft által 1996-ban gyártott Termik-Farm-5D típusú szárító. Szakaszos működésű keringtetéses rendszerű, keresztcsatornás kivitel.
Teljesítmény búzánál (4% vízelv): 12 t/h, kukoricánál (8% vízelv): 8,4 t/h.
Alapterület igény 6,6x9 m. A serleges felvonó teljesítménye 40 t/h.
Az egész cucc ráfért 4 kamionra. A felhordókat, csöveket, stb meg kéne tisztítani, meg ha igény van rá festeni, de amúgy rendben van, az előző szezonban még használták.
A felépítéséhez ajánlanám azt a csapatot, amelyik szétszedte (profik, tavaly ők építették a Gyermely Zrtnek az új silókat). Ők javításban, szervízben is benne vannak.
Árban biztos meg tudunk egyezni
Ja és mindez Tőled talán kicsit távol, kis-Iowa délen van, de ez ne rettentsen el, mi is Békésből hoztuk.
Pali
Válasz #477. hozzászólásra
és ez a "szanberg féle" vízszintes folyamatos szárító lehűti rendesen? valakinek tapasztalata ezekről?
Válasz #476. hozzászólásra
a folyamatos szárítóba van egy úgynevezett hűtő szekció, a szárító torony alsó egyharmada ami csak hideg levegőt kap,
itt hül ki a kukorica.
ha a síktárolóba csak simán melegen beengedjük a kukoricát, az ha megrohadt utánna hül ki
ha a folyamatos szárítóból kijön a meleg kukorica, h szokták visszahűteni?
illetve mennyi idő kell, h lehűljön, ha elsőre egy "tranzit" raktába megy?
Válasz #463. hozzászólásrahttps://www.youtube.com/watch?v=UwHbMsS7kxs
Válasz #468. hozzászólásra
Pál!
Mennyiért adnád el ezt a rendszert????
Milyen gyártmány ez? szervíz van hozzá egyáltalán?
A magtárba ürtés is jó dolog, de aztmondják sokkal több vele a meló mintha tranzit tartály lenne. Végülis részben igaz ez is, de ha azt nézem, hogy így meg egyszerűen olcsón egy surrantót belökök a magtár oldalán fent, vagy a tetőn keresztül akkor ami plussz meló az a rakodózás, de szárazon megy minden, ha esik akkor sem ázik semmi.
Plussz a magtáron belül is állhatok surrantó alá traktorral ha meszebbre kell vinnem, vagy egy csiga vagy szallag is tudja arrébb pakolni a kupacot.
Minden meggondolandó, a lényeg, hogy kisebb méreteknél nem működik a nagyok rendszere ezt látom, mert egyszerűen nincsen hozzá árualap.
Nekünk olcsón kell megcsinálni mindent de jól működően, ezért kell jól szétnézni és beletúrni a dologba vastagon, plussz amit lehet magadnak megcsinálni, mert egyrészt az lesz a legjobb munkaminőség, plusz nemkerül pénzbe.
Válasz #471. hozzászólásra
Szoboszlón aki nem tisztít annak milyen szárítója van????
Nem igazán értem mit akarsz mondani, mi a lényeg, de a hűtés mindenképpen gyorsítaná a folyamatot és igazából egy plussz lépést kéne beiktatni, vagyis egy plusz átcsigázásba kerül az egész, de időben meg sokkal előrrébb van az ember, naponta egy torony plussz ami már valami!!!
Válasz #466. hozzászólásra
Nem igazán értem, hogy miért akarod az életet bonyolítani.
"nem volt a Mecmár elött tisztitó és csak simán ment bele minden a kombájntól...Ja és még egy deka terményt nem adtam el itthoni felhasználásra az évtizedek alatt...Ennyit a minőségéről..."
Egy másik kell mellé égőfej nélkül, ami visszahűti a terményt.
mert ugye ez elég sok ideig tart. Anno nekünk is sok időbe került. Ha ezt a visszahűtést megspórolod, akkor jobb ha nyersen tárolod be.
Kérdezd Csabi fiam, ő ebből írta a szakdolgozatát. Mikóházán készített fényképet. (18 tonnás).
Hajdúszoboszlón földgázzal üzemelő van, ami egyből a magtárba űrit. Ő sem tisztít, mert nincs benne "szemét".
Válasz #469. hozzászólásra
A lényeg amit akartam hogy eddig még az életbe nem volt a Mecmár elött tisztitó és csak simán ment bele minden a kombájntól...Ja és még egy deka terményt nem adtam el itthoni felhasználásra az évtizedek alatt...Ennyit a minőségéről...
Úristen ezt felállítani...Az én Mecmár34-em is megcsinál 15 vagon naponta és nem kell felállítani semmit csak megnyomni a gombot...JA ÉS ELADÓ...Gazdálkodóknak akár halasztott fizetéssel,mert látom hogy itthon még ötmillió forintja sincs senkinek egy ilyen gépre
Ha érdekel van itt egy 10t/h Microtherm szárító szétbontva. Tisztitó, égő nincs benne, surrantók, felhordók igen.
Még mindig nem vagyok benne biztos, hogy megéri ezt nekünk felállítani.
A kép az eredeti állapotot mutatja.
Válasz #465. hozzászólásra
Azért teszik elé a tisztítót, mert ha szemetes maszek anyag jön be akkor feleslegesen szemetet ne szárítson a rendszer.
Az utótisztító azért jó még mert belövöd, hogy csak a törtszemet szedje ki, azt pedig tudod felétetni a jószágaiddal.
A tisztítóval sincsen semmi baj, az volna a legkevesebb, de serlegesek kellenek elé meg utána is, hogy lehessen felfelé mozgatni a terményt, ígymeg összességében igen kemény végszámla alakulhat ki egy komplett rendszerre.
Válasz #465. hozzászólásra
Ha van porelszívó a mecmaron akkor egy deka liha sem lesz a kész kukoricádban meg semmi por vagy apró akármi...
Mindent kiszed, még az egykét bekerült kisebb ízközöket is kirántja.
Kuuva jó.
Épen ezen töröm a fejemet, ma beszéltem egy gazdával akinek folyamatos üzemű rendszere van és nincsen előtte tisztító neki. Aztmondta felesleges tisztítani, ami van vele, hogy egy picit látszik a liha a kész termékben de sosincsen ezzel gond aztmondta.
Ebből kifolyólag ha egy fogadógaratot csinálok meg egy felhordót, aminek a tetejére is meg a szárító utáni kész anyag felhordójára is felteszek egy-egy porelszívót akkor megis van oldva a tisztítás ,egyéb szemet meg az én kombájnomból nem kerül a kukoricába.
Meghát nemis lenne muszály drága serleges, eléglenne egy beton tölcsért csinálni, abba egy komolyabb csigát, egy fekvős folyamatos szárítót mellérakni és kész, a száraz kukinak is mehetne csiga is vagy esetleg oda egy serlegest tranzittal.
Még a végén a sok vasdarabot elhagyjuk és egyszerűsítünk hehe
itt is van egy videó, amérikában is baxnak mindenre, kombájn alól hordja a kamion és szárítja a fekvő rendszer, tisztító sehol, csak a rotorosban hehe
Válasz #464. hozzászólásra
tisztitó szerintem jobb lenne a szárító után mert azért törögeti a szárító is a szemet és a léha is jobban lejön a száraz kukiról. tisztitóból meg mehetne közvetlenül magtárba
Ma voltam egy telephelyen ahol egy 25tonnás Mecmar torony van, besüllyesztett fogadó garattal és előtte egy tisztító rendszerrel.
Igaz a legkisebb petkus van előtte ami kukoricából sem bírja megetetni a tornyot, illetve úgy igen, hogy szinte egész nap megy folyamatosan, néha-néha lehet leállítani kicsikét. A nyers tisztított kukoricát a szárító fogadó garatjára csurgatja folyamatosan illetve van kiképezve neki egy puffer zóna zsalukőből kirakva bebetonozva szépen.
Továbbá építettek egy porkamrát aztis zsalukőből amibe a tisztító fújja bele az anyagot, rakodóval szépen kipakolható rendszer, igen teccett.
A lényeg pedig még a szárító után van egy hűtősiló, amibe igaz nem megy bele két toronnyi anyag egészen de mire lemegy a második ciklus lehet kitárolni ebből is így pont jól kiadja.
Teccett a rendszer, igaz napraforgóra nemjó mert a tisztító is lassú meg a szakaszos torony is lassú makukára főleg ha jól adja és pirít a kombájn is ezerrel.
Zoli!
Emlékszem, hogy Neked van 527-es tisztítód is rendszerba rakva.
Serleges felhordót milyen raktál elébe? Hogyan üzemel? Nem dugul be bírja hordani a nedvesebb terményt is???
Kukoricát is tisztítod mindig?
Mert ha másnem akkor a fél betonplaccomat kiegészítem teljes szélességre, hogy legalább 20méteres legyen majd. EGy fogaógaratot meg rédlert meglehet enni nem csillagoség árán és beszerelnénk magunknak, mögé egy falat rakni megint nemnagy etwas, bár nemtudom ezt zsaluzni és kiönteni érdemes vagy mondjuk zsalukőből rakni és azt kiönteni betonnal, vasakkal erősíteni...!?!?!?!?
Szóval ha ez meglenne egy kisebb felhordó szállítaná a tisztítóba a terményt, gondolom a felhordót frekvencia váltóval tudod szabályozni milyen kapacitással bírjon.
Tisztító után megint kellene egy felhordó de már magasabb fajta amiből egy útváltóval menne balra surrantó egy nagy napi tartályba meg jobbra másik úton a szárító elébe, ahol lehetne rakni körbe falat, hogy lenne egy tisztaszem kamra amibe pufferelném a tisztított terményt és onnan húzná be a szárító a már tiszta anyagot. Ezt lehetne jó szélesre nagyra csinálni hogy rakodóval lehessen mozogni benne, de mégsem folyna szét a termény a betonplaccon. EGyébként akár egy nagy tölcséres valamit is lehetne kreálni és akkor rakodózni sem kell a szárító garatjára de olyan nagy kell, hogy ha 24tonna kukorica megy a tornyomba akkor legalább annyi tisztított pufferelt anyag is legyen hogy gyorsan tudjon menni a behúzatás.
A napi tartály meg azért kell, mert akkor minden anyagot búzát szóját napraforgót letisztítanék de szárítani nem akarom őket esetleg ha muszály egy részét, mert volt már ilyen. Nyáron menne folyamatosan a tisztító szépen, a nagy napi tartályból meg hordanánk ki szépen a magtárakba a terményeket, lehet egy billencs magasított ifát is vennék, azzal még könyebb mint pótkocsival, plusz aratás közben is lenne bent kitárolós gépezet ugye.
Visszatérve a szárítóhoz, így meglenne a kerek rendszer aminek a nagyrészét sajátkezűleg egykét kőművessel megtudnánk oldani szépen költséghatékonyan és egy minőséggel feljebb ugrana az egész terménykezelés.
Ja meg persze ha mondjuk lenne mégegy torony akkor az említett puffer kamrát még szélesebbre kell készíteni aminek a közepére surrant a felhordó, hogy a két fogadógaratja a két toronynak egymás mellett legyen, de akkor pedig 50tonna feletti pufferkamrát kell építeni. Végülis hely van bőven, nem lenne akadály én aztmondom.
A szárítók után meg a hűtősilót egyenlőre hagyjuk mert azt utána is bármikor mellé lehetne ereszteni, egyik jobbra másik balra tárolna ki és a kettőt lehetne asszimmetrikusan üzemeltetni, tehát ha 4óra egy ciklus akkor egyiket kétórával később húzatom reggel fel és akkor nem egyszerre kell kétoldalt kitárolni hanem felváltva így egy jármű igaz megy folyamatosan kis megállásokkal de megoldja a kitárolást, közben ahogy aratunk a terményhordó kocsik úgyis beállnak egy-egy kanyarra mindig kihordani, elég rugalmasan menne így minden.
A felhordókat meglehetne csinálni egy aknából egymás mellé a kettőt így egy állással korláttal lépcsővel összehozható lenne, mellé a tisztítót így helyben sem foglalna igen túl sokat hossz irányban sem.
Ja persze az egész felé meg egy tető dukálna. Végülis azunk is van egy szerkezet, kicsit keskeny de a rendszer aláférne, maximum amikor nagy dömping van kukoricából olyankor a fele nyers kukorica szabad ég alatt lenne, jelenleg az egész ott van amúgy szóval előrrébb lennénk ígyis, ehhez pedig a lábak, a tető háromszögek, pala megvannak, zártszelvényeket kell venni az összekötésekhez.
8db tetőháromszög van, nemtudom mennyit szabad de vagy 4méterenként ha teszem a lábakat biztos, hogy elég szerintem 5méter is lehetne ez szóval 40méter hosszan lenne 5-5,5méter belmagasságú fedett hely, amiből 15-20méteren biztosan elfér szellősen a tisztító, melette serlegesek aknáikkal, meg az említett puffer kamra ami egyben a szárító(k) fogadó garatja(inak) is a helye, meg lenne 20-25méter hosszan fedett nyers anyag fogadó hely, meg persze mellette fedetlen még tizen méterek.
Válasz #460. hozzászólásra
Persze mindenképen előnyös a dolog!
Nekünk azthiszem ez a 9. szárítós szezonunk a Mecmarral, megéltünk egyetsmást.
Annyi, hogy közben a kukorica termelésünk dupla színvonalra állt fel illetve több a vetet hektár is, plusz én bérbe is dolgozgatok már amennyire lehet vele, mert nem nagyüzemi szinten érted, de sok anyagot átnyomtunk rajta évek óta maszekba is.
Valamit kellessz fejleszteni az egészen az biztos. Eleve minden terményt szeretnék átengedni tisztítón kombájn után. Ha másnem egy betonplaccot, rá egy fogad garatot egy rédlert, mellé egy betonfalat raknunk kellessz, meg egy felhordót és mehet utána a tisztító. Csak ehhez megint kell egy felhordó meg egy tranzit tartály amiból kikell hordani az anyagot folyamatosan.
No ha ez felállna akkor ez mellé lehetne rakni mégegy mobil tornyot is, a garat után a felhordónál egy útváltóval nem a tisztítóba hanem a toronyba menne a kukorica és indulhatna a ciklus.
A meglévő tornyot hagynám ott ahol van, annál már kivan alakulva a rendszer, jó helyen van jól mozogható körülötte, jól kihordható rakodózható minden...
nemtudom.... mert ha már garatrendszer felhordó tisztító minden van akkor a szárítót mellérakni a legkevesebb. Sehogy se jó ez, de valahogy megkellessz gyorsítani a dolgokat.
Válasz #459. hozzászólásra
22% víz ről 12,5 re 500 ft ebben még a rakodógép is benne van
Válasz #457. hozzászólásra
azért ez a rendszered is működik, és ne felejtsd el, hogy független vagy!
szerintem ez a legfontosabb
Válasz #458. hozzászólásra
Igen, ennyi!
Majd viszem a kisgyerekeket had fürödjenek az anyagban hehe
jól megtörik a tetejét
Hány hektárról kb hány tonna kukoricát szárítassz le?
Neked mennyire jön ki az önköltséged kb???
Válasz #456. hozzászólásra
ugyanígy jártam én is
most volt itt egy ember aki terménytárolással foglalkozik régóta, ő azt mondta, hogy elég ha bejárjuk 10 naponta egy ideig, mert a párahíd megszakad és így nem penészedik meg
Nekem egy 10tonnás folyamatos rendszer megváltás lenne, bő kétszeres teljesítményem volna ami nem piskóta! ja és jól visszahűtve persze.
Csak nem is a szárító a megvehetetlen, hanem az egész rendszer kompletten együtt egyben.
A sok vasbeton meg felhordók, rédler, csövek surrantó közbe na rosta....tetőszín fogadóplacc felé....
Válasz #455. hozzászólásra
Mi meg ahogy szétborítjuk az egytengelyes kocsikkal úgy elég nagy felületen ad le hőt, majd teleszkópossal feltúrjuk a nagy csomóba és mindig másik oldalra így igen sokára kerül újra meleg kukorica önmagára.
Nekem a tetején volt penész korábban 20-30centi vastagon itt-ott foltokban, ugye ahogy adta ki a hőjét a termény, kint meg már hideg levegő van úgy a kondenz a tetején csapódik ki.
Idén figyelek erre, átgereblyézzük többször majd felül az egészet ha betelik a magtár és nemlesz semmi gond, 13-ra szárítok.
Nyáron tavaly 38fokos volt a búza ami ment a magtárba rögtön kombájn alól, sokáig magasan volt annak sem volt baja, kiadja a hőjét ha tiszta és száraz.
Válasz #454. hozzászólásra
A hőfokot figyelem meg a silóban méterenként
és a szárítóba is tettem
így látom hol tart a fűtés hűtés egy helyen
én is 110-120 fokkal fűtök, de nekem a 20-20-es vizűt én 58 fokig fűtöttem
viszont nekünk a 35C fokos kukorica egyszer már penészedett
így én lehűtöm 25 re
egyben leengedem az aznapit, és másnap áthányatom KSP-5 szalagos rakodóval, ez megszellőzteti
Válasz #451. hozzászólásra
A pt100 érzékelő mi célt szolgál???
Én növnytermesztő vagyok, nemtudom milyen szerkeetek ezek, illetve mit tudsz megfigyelni velük!?!?!?!?
Válasz #452. hozzászólásra
Nekünk gázos a rendszer, tartályos.
110fok a befúvott levegő most és 56fokra van állítva a terményhőfok szabályzó.
Mire ezt elére amúgy le is szárad kb.
Most 20-22közötti átlagos vizeim vannak, de volt erősebb is meg egykét tábláról 19,5-ös.
5torony megy le 24óra leforgása alatt, tehát szűk 5óra egy teljes ciklus.
Viszahűteni 35fok körülire csináljuk és a magtárban szétborigatjuk a kocsikat majd később túrjuk fel a következő ciklus vége előtt így ott is hűl még nem keveset, de azért próbálunk ezzel időt spórolni.
Szeirntem nekem a 25tonnás toronynál amibe mellesleg 16-os búzából megy bele 25 tonna, 20-as kukoricából szerintem vagy 23-24 körül, szóval van vagy 40perc is a visszahűtés de egy óra kéne neki hogy tökéletes legyen ez.
Nekem szerintem két szárító meg egy nagy hűtősiló egymásmellé telepítve, ez lenne a megoldás, de azt mondják hogy a hűtősiló közel sem olyan intenzív mint a szárító visszahűtés alatt, szóval kéne egy kiherélt égőfej nélküli másik mobil torony amivel hűtenénk vissza, no az gyors lenne.
Szerintem a legjobb megoldás itt az, hogy ha mindent minimumon csinálsz, tehát arany tisztán kell aratni, és akkor tisztító nélkül lehet szép kukoricát csinálni velük és nincsen felesleges energia igény sem, mert egyébként 2-2,5szöröse az energia költségünk ezekkel a mobil szakaszos tornyokkal mint egy nagy folyamatos telepített szárítónál fennálnak, viszont a megtérlés meg amorizáció az sokkal rövidebb, tehát ha nincsen soksok ezer tonna anyag akkor ez is megteszi tökéletesen. A baj azzal van, hogy 200hektár jó kukoricánál már kezd kevés lenni, nomeg amíg a TC56-os 4sorral napi maximum 10hektárt vágott addig alig bírtuk megetetni, sőt maszkot fogadtunk hogy 24órában tudjon végig menni a torony, főleg 17-18-as vizeknél, de most meg félnap aratással kétnapig leterhelem a szárítót a nagykombájnnal, szóval nemjó a gépkapcsolat :-)
Válasz #450. hozzászólásra
mennyi idő egy ciklus nektek?
ebből kb mennyi a fűtés és mennyi a hűtés
20-as víznél
mennyire fűtitek fel a kukoricát?
és mennyire hűtitek le?
milyen üzemanyagot használsz?
Válasz #450. hozzászólásra
én elég jól beleástam magam ebbe a szárításba és mivel elekromos szerelő volt a szakmám, teleraktam pt100 érzékelővel így digitálisan látom mi történik az egész rendszerben? siló, szárító
de neked a megoldás hidd el még egy szárító volna nem egy siló
1 a siló lassú
2 a személyzet elbír 2 vel szervezés kérdése
Válasz #447. hozzászólásra
Nekünk mondjuk magas a torony, egy alacsonyabb szélesebb hűtőtartállyal meglehetne oldani minden nélkül a mecmar saját kitároló csövével
Válasz #447. hozzászólásra
van egy paszdarab ami hozzá idomúl a szárító vastag csigájához a főcsigához és idomúl az áthordó csigához hegesztett
érdekesség 11 perc 19 tonna
Válasz #445. hozzászólásra
Mennyi kukoricát szárítassz le vel eegy évben???
Milyne gyártmány és honnan vetted a hűtősilót?
kb. mennyibe fáj egy ilyen szerkezet???
Kicsit bővebben konkrétumokat írjál már le légyszíves, nelégy szűkszavú, mintha fogóval kéne kihúzni mindent belőled hehe
Válasz #446. hozzászólásra
a siló tetején levő csiga, hogy van bekötve a száritó tetején?
Válasz #444. hozzászólásra
a siló aljából egy csiga, kitárol a mellette lévő épületbe, kb 45 fokban áll és megtáplál egy váljús csigát, ami vízszintesen viszi tovább
Válasz #443. hozzászólásra
hűtősiló
11kw
belengedek 19 tonnát 14%-nál kb 56C-fokos, majd nem indítok semmit, majd megvárom a következő 19 tonnát itt beindítom a ventilátort a silóba.
utánna leszárítom a harmadikat úgy, hogy a szárítóval hűtom le, ez egy ciklus ami 3,5 óra addig lehül a másik kettő is, így leengedek egyszerre 57tonnát
A silóból hogy tárolsz ki?
Válasz #441. hozzászólásra
Ez a Te rendszered???
S diló amiről beszélsz az hűtő siló akkor?
Milyen gyártmány? Honnan vetted?
Mekkora ventillátor van rajta?
Milyen gyorsan hűt vissza két torony tartalmát?
Elkezded az első toronyból beleeresztett 19tonnát is hűteni és úgy borítod rá a másodikat vagy az elsőt nem bántod és együtt a két toronnyi anyagmennyiséget kezded el hűteni???
Magában a szárítóban is ha 14-14,5között kikapcsolod az égőfejet és eelkezded visszahűteni, mire az 55fokos kukorica lehűl 30-ra addigra lemegy a víze is 13%-ra.
Nekem 25tonnás a mecmar torony de kicsi 2-3000tonna kukoricához, főleg ha nedvesebb idők járják mint most. Illetve nem kicsi csak munkacsúcsban nem haladós.
Kettő 36tonnás kellene, azzal már lehetne haladni, persze melléjük egy nagy hűtősíló is dukálna és akkor pöröghetne a mutatvány.
De mégegy 25tonnás is jólenne persze csak nincs.
Nemtudjátok egy új szakaszos MEcmar mennyibe kerül most kb???
Válasz #441. hozzászólásra
Mennyibe került a hűtősiló és milyen cégtöl vetted?
Az is ventilátorral hűt?
Válasz #440. hozzászólásra
a silóba 52 és 59 fok között megy be a kukorica én 25 fokosan engedem ki
a silóba 510 mázsa fér, a szárítóba pedig 190 mázsa, tehát kettő tankolás fér bele
észrevettem ha sokáig benne van a silóba 1-2% nedvességet ott is veszít
Válasz #439. hozzászólásra
már kérdeztem arréb, hogy hány fokosan megy be a kuki a kűtősilóba és hány adag fér be?
Válasz #438. hozzászólásra
láttam egy ilyet
csak én vagyok ilyen marha, hogy ilyen időkben túrkálok a témában és ha kiadja bele is vágok...
de alternatívákat keresek mint amiket be is linkeltem alább, hogy minél egyszerűebben, legkevesebb építéssel, legkisebb segédberendezés igénnyel meglehessen oldani.
Ja és tudjon kb 10tonnát óránként 20-as kukoricában, mert akkor 23-13között is megnyomja a 8-at amivel már lehet haladni kis közepes gazdaságoknál.
Jelenleg a szakaszos toronnyal erős 4,5t/óra napi átlag jön ki teljesítménynek amivel haladunk azért, de nem eléggé és 24órában 4embert leköt.
Viszont olcsó és nulla építéssel üzemeltethető, igaz úgy nemlehet rendesen...
Ezekhez is kell nekitoló fal egy jó nyers placcal meg gázt áramot kikell építeni mellé, plussz ha nem kupolás akkor színt kell rakni feléje ésatöbbi....
Meg persze melósabb vele és nagyobb az önköltsége.
Nem egyszerű az egész sztori...
főleg,hogy egy ilyen szakaszos toronyra ha jó kombájn jó gépésszal arat akkor arany tisztára vágja az anyagot és nemkell tisztítani, de folyamatos toronyba nem lehet így beletenni a kukoricát ott kötelező az előtisztító neki meg persze hozzá minden felhordó és egyéb drága sallang...
Ha van a faluban nagy szárítója másnak akkor a legjobb oda behordani és nem keccsolni éjjelnappal, letolják oszt jónapot. de nálunk nincsen, illetve ami van azzal nemtudnánk együtt dolgozni munkacsúcsban egyáltalán
Válasz #436. hozzászólásra
7
Nekünk semmilyen, ha lenne nem lenne kérdés...ezért kérdeztem hogy akkor nem kérdés mert támogatás nélkül nme nagyon érdemes belevágni....
Válasz #435. hozzászólásra
Ez a baj, hogy tényleg nem...
Ezért kell valami olyat meglépni ami még e nélkül is megoldható de haladsz is vele.
Nektek milyen szárítótok is van???
Úgy hallotam nem lesz támogatás a jővőben szárítóra egyéb hasonló beruházásra. Valaki tud e valamipontosabb infot?
Vagy ittvan EZ IS
Vagy a GSI-nek is van hasonló szárítója, meg ottvan a Stela universal is ,igaz ez utóbbi torony rendszer.
Nincsenek ilyenek valaki felé?
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Nemrég kezdetem el lucerna pellete gyártani, de ahhoz, hogy jó legyen kellene vennem egy régi forgódobos ( MGF, Unilajta..) szárítót. Ha valaki tud esetleg régi, használaton kívüli vagy akár hiányos ilyen szárítót, vagy olyan helyet ahol korábban ilyet használtak megköszönném, ha szólna(papiko@freemail.hu). Természetesen meghálálom.
Köszönöm.
Koppány
Nézegetem a folyamatos szárító rendszereket elég aktívan.
SzerintetekEZ A RENDSZER Milyen lehet?
Nincsen valaki felé telepítve ilyen masína?
Jó lenne olyan rendszer aminek az elhelyezése és beüzemelése ilyen egyszerű mint ennek, nemkell évekig boxolni kínlódni, hanem csak lerakni a helyére, bekötni és dolgozni, de folyamatos üzemben, nem szakaszosan, és elfogadható teljesítmény mellett
Válasz #429. hozzászólásra
Még nincs festve,úgy van ahogy lebontottam...