Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak647 FtBenzin árak628 FtEUR413.74 FtUSD401.77 FtCHF440.14 FtGBP494.56 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Ha jól sejtem akkor ez az Ella1 egy műanyag román csoda.
Sajnos nem éppen a legjobb technika a keltetéshez.
Ha még nem tetted meg akkor szerezz be egy keltetőbe való könyök hőmérőt és egy páratartalom mérőt. Ezek elengedhetetlenül szükségesek.
Valószínűleg azért száradtak be a csibék, mert vagy túl meleg volt, vagy nem volt megfelelő a páratartalom, vagy mindkető.
A légcserét is biztosítani kell a tojásoknak, ezek is lélegeznek mint minden más élőlény. Ennek a keltetőnek nincs gyárilag szellőző nyílása. Így vagy vágsz a tetejére pár lyukat, vagy nem illeszted teljesen a fedelét, hogy tudjon szellőzni.
A kelés előtt még fontosabb a szellőztetés, mert a tojások (kiscsibék) önhőt termelnek, így nagyon magas lesz odabent a hőmérséklet. Ennek következtében nem tudod tartani a megfelelő páratartalmat és az lesz ami most nálad megtörtént.
Érdemes amúgy körbeszigetelned pl hungarocellel mert ezzel a géppel csak nagy hőveszteséggel lehet keltetni, mert kevés a hőszigetelése.
Ha komolyabban érdekel a keltetés, szeretnéd jól csinálni akkor ajánlom figyelmedbe a Dr Bogenfürst Ferenc - A keltetés kézikönyve című könyvet. Ennél jobb, érthetőbb szakirodalmat nem találsz. Minden adat és technikai folyamat le van írva benne.
Bán Zsolt
Írtam neked egy e-mail-t de nem tudom jó címre ment-e.
Pici adta meg az elérhetőséged, mert beszélgettünk a tyúktartásról és van pár kérdés amikre Ő nem tudott válaszolni.
Ha ráérsz majd kérlek írj rájuk pár sort.
Előre is köszi és bocs a zavarásért.
Minden jót.
Kedves Kollégák itt ahogyan írta a kérdező megbontotta és fias volt a tojás! Akkor viszont nem a tyúk meg a kakas a hibás!!! Hanem vagy páratartalom vagy szellőztetés esetleg hőmérséklet gond volt! És még esetleg ha a keltető nem megfelelően volt kifertőtlenítve az is okozhat szerintem hasonló problémát!
Én sok éve keltetek többféle baromfit soha nem szoktam locsolni a tojást.
Egy régebbi tipusú keltető van kézi forgatású, nem légkeveréses még páratartalom mérő sincs benne.
Ha jó a tojás és életrevalóak a csibék ki tudnak bújni nekem ez a tapasztalatom.
Többféle betegség létezik ami nagymértékben rontja a kelést és ezt a csibe már akkor megkapja mielőtt a tyúk megtojná.
Az ilyen esetekben általában a tyúkok kiírtása és egy alapos fertőtlenítés segít.
De reméljük, hogy nálad nem ez volt a gond
Szerintem a permetezés elégtelensége lehetett a gond illetve az hogy 1-2 óránként nem emelted meg a fedelét! Másra nem tudok gondolni keltettél már korábban is? Nekem utoljára 115dbból 20valamennyi nem volt fias már nem tudom pontosan 70db kelt ki ami szét életerős 48 órát adok én nekik többet nem mert hiába bujna ki azok már nem életképesek 3 db volt benne aminek szétcsúszott a lába de a többi megvan! Visszatérve hozzád én csakis a nem megfelelő locsolásra tudok gondolni:S:S:S:S A tojás héja hiába kemény de egyben nagyon porozus is szüksége van friss levegőre a szellőzéseknél reggel este 10-15 perc pláne a második hét közepétől 15 perc. Hány tojásod van benne?
Meg bontottam és rá volt száradva a hártya,még éltek de sajnos egy se tudta tovább törni a tojást ,pedig egy picit meg törtem hogy levegőhöz jussanak, mi lehetett a gond ,hogy így jártam?,mit csináltam rosszul??
Az baj lehet hogy letapadtak!! Megfelelően forgattad? utolsó 3 napban nem forgatunk tojást illetve 20.naptól 1-2 óránként permetezni kell a tojásokat hogy puhuljanak! Esetleg bonts ki egyet óvatosan és nézd meg hogy mozoge benne vmi!
Szép napot.
tanácsot kérnék, nem kelnek ki a csibéim:(
a hőfokot is betartottam meg a pára- %ot is ,most 22 napos de még egy se pattogott ki:( a lámpázáskor talált rosszakat ki tettem a gépből.
ELLA-1-es gépem van. Mit tegyek?? segítsetek köszi
hi!
nem árt ha a kálciumot takarmánymész griz formában keverjük a "tápba"(gyorsabb felszivódás érdekében)
fontos a mészgritt pótlása is(a nagyobb szemcsék további kalciumtartalékot biztositanak.)lehet külön etetöbe tenni eléjük,vagy a tápba 8%takarmánymész mellé 4-5% mészgrittet.a kalciumpótlásra oda kell figyelni,mert a tyúk a tojáshéjhoz a meszet nem közvetlenül a tápbol,hanem a csonjábol szedi.ha nem megfelelő a kalcium,egy par hónap intenziv termelés után lebénul,megdöglik.
kedves Radócz
sajnos elfogyott a csirkém,illetve kb 100db kettőshasznú van.a következő csapat junius elején lesz.
így van baromfinak mészgrittet szoktuk adni, első napokban lehet nem eszik meg mert furcsa de utána rászoknak nem tudsz nekik eleget adni én 8kg rakok 1 mázsába és még igy is ezt eszik ki belőle egyből! és nincsen lágy tojásom első napokban volt amikor nem ismerték még!
Zeolit sem egy rossz ásványi takarmány alapanyag azt szoktam adnak a bikáknak és bevált ..... viszont baromfinak szerintem próbáld meg a mészkőgrittet kifejezetten annak van és szemcsés is jobban kedvelik régebben etettem baromfival!
Kedves Kollégák!
Kérlek segítsetek! A problémám a következő. kb 2 hónapja törték a tojást a tyúkok Adtam nekik különböző vitaminokat ásványianyagokat mint például ap-17, jolovitot. A tojástörés megszűnt. Viszont most is és akkor is nagyon vékony a tojáshéja és elöl fordul hogy a kezemben összetöröm a tojást.:S Nem tápozom agyon a tyúkjaimat 1-2%ban kapnak bábolna tojókoncot 10% futort 10%szóját és jelenleg is ap-17et, valamint 60-40%ban kukorica- búzát. Miért van az hogy gyenge a tojáshája? Mit lehet tenni ellene? Köszönöm a segítséget előre is!
Sziasztok! Egy kis off, mert nem tojótyúk, hanem húshibrid, de remélem tudtok segíteni. Mint írtam, a tojók előtt akartuk egy garnitúra húscsirkét is. Ma megjött 40 darab ross-308-as húshibrid. Sajnos nem voltam itthon, mikor meghozták őket, mert van egy köztük, aki (mint most kiderült 2 perce) apám szerint már átvételkor sem bírt lábra állni.... Beraktam egy dobozba, úgy raktam az infra alá vízzel és kajával. Ez fertőző?? Van esély, hogy megmaradjon? Az már csak a hab a tortán, hogy a kb.2 hetes csirkék átlagsúlyban kb. a felét tudják, mint amit a teljesítmény mutatók szerint tudniuk kéne és 390 helyett 410-ért adták darabját..... Itt vannak róluk képek: http://gallery.site.hu/u/Northmyth/csirkek/
én ezzel a receptel szeptember ota 20 hetes korú jércék 95-98% al tojnak mai napig is! márciusig 100 tyuktol napi 98-97 tojás volt minden nap ma már 93-94 körül tojnak!
de neki borsoja van otthon.amúgy persze ,hogy jobb a szója.ugy számoltam ki,hogy 17% a fehérjetartalma a keveréknek.amit te irtal az a tizenpár kiló picsafüst.szójábol is kell 28kg.de mindenki ugy csinálja ,ahogy tetszik.csá!
szojábol elég nekik 17-18 kg és az olcsóbban jön ki! borso 10e ft mázsája szoja 14-15-16 ki hogy veszi! a szoja meg ugye 46% körüli fehérje tartalma van! a premix meg általában 3 % körüli!
35kg buza
30kg kukorica
17-18kg szoja
3kg zsirpor
0,5kg enzimax
3kg premix
8kg mészgritt de ez lehet több is
láttam már tyúkokat egész télen kint kapirgálni,és semmi bajuk se lett.ha nagyon hideg van ,ugyse mennek ki.
egyébként se a hideg miatt nem tojnak télen,hanem hogy 9-10 ora világos van csak.a nagy meleg sokkal előnytelenebb,mint a hideg.csak vigyázni kell ,hogy az istálló maga ne hűljön ki nagyon.ne faggyon el a viz.szerintem igy 1HU lenne.
Köszönöm az útmutatást. Következő lenne még a kérdésem. Két fajta lehetőség van, az egyik Rhode Island, a másik a New Hampshire. Az istállóba megfelelő energia takarékos 5W/m2 teljesítményű világítás van. Világítási időkapcsolót lehet állítani. Ősszel és télen, amikor világosság van azon időszakra kint lehetnek-e az állatok, vagy időjárás függvénye is. Ezzel a termelési adottsággal a tojás milyen számozású besorolást kapna? 0-s, 1-s, 2-s? Sikeres indulás esetén dupla istálló lehetőségem van a létszám növeléséhez. Reménykedem, hogy télen is kapirgálhatnak a szabadban. Köszönöm válaszát.
Néztem különböző helyeken a mélyalmos tojótartásról felvételeket. Szakmailag és a gyakorlatban hozzáértő termelőhöz lenne kérdésem. Rendelkezem 60m2 istállóval, ebből nyílik 300 m2 bekerített gyepes terület, melyből 50 m2 fedett szín. Rendelkezem évente 100q kukoricával és árpával. Továbbá rendelkezésemre áll bármilyen számú állományhoz szükséges borsó, napraforgó és lucernaliszt. Tápot egyáltalán nem szeretnék etetni a tyúkokkal.
Tojást szeretnék termelni mélyalmos, egyben szabadtéri rendszerrel. Milyen fajtát javasolnak a vegyes hasznosításúból és hogyan kezdjek hozzá a rendszer felépítéséhez? A terület hány darab tojótyúknak alkalmas?
Megköszönöm a jó tanácsokat.
Azok akik nem úgy tartják be a higiéniai előírásokat nemes egyszerűséggel szerintem feketén adják el a tojást a szomszédoknak és a közli kisboltoknak...
És így máris sokat tud spórolni a tojás előállításon
sajnos a szar meg a tojás egy helyröl jön,igy elkerülhetetlen a szaros csizma.az más ,hogy nincs rendesn kiburkolva stb. a tojásos helység.de szerintem igy is tisztább ,mint a régi ketreces helyek voltak.
(6éves gané,hetes dögök a ketrecbe,patkányfíszek stb.)
ja és azt el is felejtettem mondani hogy vkik milliókat meg százezreket költenek a higéniai szabályok betartására meg technológiákra csak azért hogy megfeleljenek, valahol meg ezer éves tákolt tojófészkek, amik talán még sose voltak takarítva vígan termelnek. így mondjuk könnyen ki lehet hozni harmad annyi áron a tojást..........
üdv találtam ezen az oldalon egy jó kis cikket: http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/piacos_melyalmos_tojas#acomments
a képeket ajánlom figyelembe :)
voltam már 1 két tojó telepen ahol olyan tisztaságot követel az állategészségügy hogy a földről lehet enni, itt meg a képeken a szaros gumicsizma mellett a tojás minden nyakig szar. kérdem én most akkor hogy is van ez? egyeseknek semmit másoknak minent?
Nektek van hasonló tapasztalat?
Egy rokonom csirkét nevel és felütötte gumbaró betegség nála a fejét!
Kérdésem hogy lehet-e ez ellen valamit csinálni?
Vagy ami elhullik elhullik?
És utána ami megmarad azt le lehet-e vágni?
Illetve az én tojótyúkjaimra nem veszélyes ez mert voltam én is sokszor nála és én is néztem őket igaz hogy fertőtlenítettem magam mindig de azért soha nem lehet tudni és nem tudom hogy ez a gumbaro a kifejlett tyúkokra is veszélyes-e???
Igen, voltam de most csak nézelődni és költekezni
Sőt azt kell, hogy mondjam kis hazátokban is jártunk. Vagyis csak keresztül autókáztunk Pécelen, hogy Monorra bemenjünk. Erdőkertesen voltunk bizniszelni, meg Gödöllőről hoztunk keltető tojásokat.
Napos 200-ról indult a háztáji vegyes, aztán fajtától függően ment felfelé.
Előnevelt pedig 450-2000-ig. Szintén fajtától és kortól függően. De nem sok minden maradat, még a selejtjét is elkapkodták.
3044 hozzászólás
Jövő tyúkjai :-)
Magyar kendermagos:
Válasz #892. hozzászólásra
szépséges kisasszony ilyet nem illik eladni!
bele a bográcsba aztán meghívni a fórum lakókat!!
Kakaskám
eladó...
Válasz #882. hozzászólásra
Szia!
Ha jól sejtem akkor ez az Ella1 egy műanyag román csoda.
Sajnos nem éppen a legjobb technika a keltetéshez.
Ha még nem tetted meg akkor szerezz be egy keltetőbe való könyök hőmérőt és egy páratartalom mérőt. Ezek elengedhetetlenül szükségesek.
Valószínűleg azért száradtak be a csibék, mert vagy túl meleg volt, vagy nem volt megfelelő a páratartalom, vagy mindkető.
A légcserét is biztosítani kell a tojásoknak, ezek is lélegeznek mint minden más élőlény. Ennek a keltetőnek nincs gyárilag szellőző nyílása. Így vagy vágsz a tetejére pár lyukat, vagy nem illeszted teljesen a fedelét, hogy tudjon szellőzni.
A kelés előtt még fontosabb a szellőztetés, mert a tojások (kiscsibék) önhőt termelnek, így nagyon magas lesz odabent a hőmérséklet. Ennek következtében nem tudod tartani a megfelelő páratartalmat és az lesz ami most nálad megtörtént.
Érdemes amúgy körbeszigetelned pl hungarocellel mert ezzel a géppel csak nagy hőveszteséggel lehet keltetni, mert kevés a hőszigetelése.
Ha komolyabban érdekel a keltetés, szeretnéd jól csinálni akkor ajánlom figyelmedbe a Dr Bogenfürst Ferenc - A keltetés kézikönyve című könyvet. Ennél jobb, érthetőbb szakirodalmat nem találsz. Minden adat és technikai folyamat le van írva benne.
Bán Zsolt
Írtam neked egy e-mail-t de nem tudom jó címre ment-e.
Pici adta meg az elérhetőséged, mert beszélgettünk a tyúktartásról és van pár kérdés amikre Ő nem tudott válaszolni.
Ha ráérsz majd kérlek írj rájuk pár sort.
Előre is köszi és bocs a zavarásért.
Minden jót.
Feri
Válasz #888. hozzászólásra
Kedves Kollégák itt ahogyan írta a kérdező megbontotta és fias volt a tojás! Akkor viszont nem a tyúk meg a kakas a hibás!!! Hanem vagy páratartalom vagy szellőztetés esetleg hőmérséklet gond volt! És még esetleg ha a keltető nem megfelelően volt kifertőtlenítve az is okozhat szerintem hasonló problémát!
Válasz #885. hozzászólásra
akkor szoktak gyengén kelni,ha alacsonyabb a keltetés folyamán a hőmérséklet.
Én sok éve keltetek többféle baromfit soha nem szoktam locsolni a tojást.
Egy régebbi tipusú keltető van kézi forgatású, nem légkeveréses még páratartalom mérő sincs benne.
Ha jó a tojás és életrevalóak a csibék ki tudnak bújni nekem ez a tapasztalatom.
Többféle betegség létezik ami nagymértékben rontja a kelést és ezt a csibe már akkor megkapja mielőtt a tyúk megtojná.
Az ilyen esetekben általában a tyúkok kiírtása és egy alapos fertőtlenítés segít.
De reméljük, hogy nálad nem ez volt a gond
Válasz #885. hozzászólásra
Szerintem a permetezés elégtelensége lehetett a gond illetve az hogy 1-2 óránként nem emelted meg a fedelét! Másra nem tudok gondolni keltettél már korábban is? Nekem utoljára 115dbból 20valamennyi nem volt fias már nem tudom pontosan 70db kelt ki ami szét életerős 48 órát adok én nekik többet nem mert hiába bujna ki azok már nem életképesek 3 db volt benne aminek szétcsúszott a lába de a többi megvan! Visszatérve hozzád én csakis a nem megfelelő locsolásra tudok gondolni:S:S:S:S A tojás héja hiába kemény de egyben nagyon porozus is szüksége van friss levegőre a szellőzéseknél reggel este 10-15 perc pláne a második hét közepétől 15 perc. Hány tojásod van benne?
ZSOLTI.......
igen forgattam reggel este, a permetezést azt nem csináltam ,mert a pára tartalom 60-és 70%között volt az utolsó 3 napon
sziasztok,Köszönöm válaszod.
Meg bontottam és rá volt száradva a hártya,még éltek de sajnos egy se tudta tovább törni a tojást ,pedig egy picit meg törtem hogy levegőhöz jussanak, mi lehetett a gond ,hogy így jártam?,mit csináltam rosszul??
Válasz #882. hozzászólásra
Az baj lehet hogy letapadtak!! Megfelelően forgattad? utolsó 3 napban nem forgatunk tojást illetve 20.naptól 1-2 óránként permetezni kell a tojásokat hogy puhuljanak! Esetleg bonts ki egyet óvatosan és nézd meg hogy mozoge benne vmi!
Szép napot.
tanácsot kérnék, nem kelnek ki a csibéim:(
a hőfokot is betartottam meg a pára- %ot is ,most 22 napos de még egy se pattogott ki:( a lámpázáskor talált rosszakat ki tettem a gépből.
ELLA-1-es gépem van. Mit tegyek?? segítsetek köszi
Válasz #880. hozzászólásra
Hegedűs Zsolt http://www.biogold.hu
Hali!
vennék tojó hibrid napos csibét (max 100db) Tudtok nekem adni valami beszerzési lehetőséget???? Szolnok, esetleg Kecskemét körül! Köszi!
Válasz #877. hozzászólásra
rákattintasz a nevemre és vannak ott hirdetések ott benne megtalálsz mindent!
hi!
nem árt ha a kálciumot takarmánymész griz formában keverjük a "tápba"(gyorsabb felszivódás érdekében)
fontos a mészgritt pótlása is(a nagyobb szemcsék további kalciumtartalékot biztositanak.)lehet külön etetöbe tenni eléjük,vagy a tápba 8%takarmánymész mellé 4-5% mészgrittet.a kalciumpótlásra oda kell figyelni,mert a tyúk a tojáshéjhoz a meszet nem közvetlenül a tápbol,hanem a csonjábol szedi.ha nem megfelelő a kalcium,egy par hónap intenziv termelés után lebénul,megdöglik.
kedves Radócz
sajnos elfogyott a csirkém,illetve kb 100db kettőshasznú van.a következő csapat junius elején lesz.
Pici egy elérhetőséget tudnál nekem adni?
Lenne pár kérdésem.
Előre is köszi.
Válasz #873. hozzászólásra
így van baromfinak mészgrittet szoktuk adni, első napokban lehet nem eszik meg mert furcsa de utána rászoknak nem tudsz nekik eleget adni én 8kg rakok 1 mázsába és még igy is ezt eszik ki belőle egyből! és nincsen lágy tojásom első napokban volt amikor nem ismerték még!
Válasz #862. hozzászólásra
Úgy látom egy hozzáértő a szomszédból.
Ha tőled veszek 4 hetes csirkét itt a Neten laőpopk-e hozzá használati útmutatót.
Szeretjük a tanyasi tojást. Jelenleg házilag kevert tojótápot kap, egy csomó tengerivel kiegészítve.
A tápban van
napra,
szója,
premix,
tengeri dara,
X ? stb.
Az előírtaknak megfelelően.
Ehhez még ízlés szerint adok zeovit-ot, hogy ne legyen vékony héja a tojásnak.
Így 10 tyúkból napi öt tojás van.
Ez viszont emberi fogyasztásra alkalmas.
Ja és a betegnek látszó tyúkok levese is szuper.
Zeolit sem egy rossz ásványi takarmány alapanyag azt szoktam adnak a bikáknak és bevált ..... viszont baromfinak szerintem próbáld meg a mészkőgrittet kifejezetten annak van és szemcsés is jobban kedvelik régebben etettem baromfival!
Válasz #872. hozzászólásra
Köszönöm a segítséget megpórbálok akkor szerzek ilyet viszont a zeolitról van véleményed? Hasonlít erre a grittre?
Válasz #871. hozzászólásra
Válasz #870. hozzászólásra
Az micsoda még sosem hallottam!
Válasz #869. hozzászólásra
Megpróbálnám a mészkőgrittet + D vitamint!
Válasz #868. hozzászólásra
Arra kapják a futort abban közel 40% kalcium van de ígyis gyenge nagyon:S
Válasz #867. hozzászólásra
Kalcium hiányra tippelek....
Kedves Kollégák!
Kérlek segítsetek! A problémám a következő. kb 2 hónapja törték a tojást a tyúkok Adtam nekik különböző vitaminokat ásványianyagokat mint például ap-17, jolovitot. A tojástörés megszűnt. Viszont most is és akkor is nagyon vékony a tojáshéja és elöl fordul hogy a kezemben összetöröm a tojást.:S Nem tápozom agyon a tyúkjaimat 1-2%ban kapnak bábolna tojókoncot 10% futort 10%szóját és jelenleg is ap-17et, valamint 60-40%ban kukorica- búzát. Miért van az hogy gyenge a tojáshája? Mit lehet tenni ellene? Köszönöm a segítséget előre is!
Sziasztok! Egy kis off, mert nem tojótyúk, hanem húshibrid, de remélem tudtok segíteni. Mint írtam, a tojók előtt akartuk egy garnitúra húscsirkét is. Ma megjött 40 darab ross-308-as húshibrid. Sajnos nem voltam itthon, mikor meghozták őket, mert van egy köztük, aki (mint most kiderült 2 perce) apám szerint már átvételkor sem bírt lábra állni.... Beraktam egy dobozba, úgy raktam az infra alá vízzel és kajával. Ez fertőző?? Van esély, hogy megmaradjon? Az már csak a hab a tortán, hogy a kb.2 hetes csirkék átlagsúlyban kb. a felét tudják, mint amit a teljesítmény mutatók szerint tudniuk kéne és 390 helyett 410-ért adták darabját..... Itt vannak róluk képek: http://gallery.site.hu/u/Northmyth/csirkek/
Válasz #864. hozzászólásra
nekem 6-7 ezer ből jön ki egy mázsa!
igen,hát kinek hogy jobb.viszont az enzim meg a zsirpor se olcsó.ki kell számolni.
Válasz #861. hozzászólásra
akkor te igen csak pocsékolod a szoját
én ezzel a receptel szeptember ota 20 hetes korú jércék 95-98% al tojnak mai napig is! márciusig 100 tyuktol napi 98-97 tojás volt minden nap ma már 93-94 körül tojnak!
ja most látom ,hogy búza+enzim.bocs,igy tényleg elég a 19kg is.de kukorica alaphoz kevés.
de neki borsoja van otthon.amúgy persze ,hogy jobb a szója.ugy számoltam ki,hogy 17% a fehérjetartalma a keveréknek.amit te irtal az a tizenpár kiló picsafüst.szójábol is kell 28kg.de mindenki ugy csinálja ,ahogy tetszik.csá!
Válasz #857. hozzászólásra
azt a 35kg borsot hogy számoltad ki ?
szojábol elég nekik 17-18 kg és az olcsóbban jön ki! borso 10e ft mázsája szoja 14-15-16 ki hogy veszi! a szoja meg ugye 46% körüli fehérje tartalma van! a premix meg általában 3 % körüli!
35kg buza
30kg kukorica
17-18kg szoja
3kg zsirpor
0,5kg enzimax
3kg premix
8kg mészgritt de ez lehet több is
nekem ez bevált!
láttam már tyúkokat egész télen kint kapirgálni,és semmi bajuk se lett.ha nagyon hideg van ,ugyse mennek ki.
egyébként se a hideg miatt nem tojnak télen,hanem hogy 9-10 ora világos van csak.a nagy meleg sokkal előnytelenebb,mint a hideg.csak vigyázni kell ,hogy az istálló maga ne hűljön ki nagyon.ne faggyon el a viz.szerintem igy 1HU lenne.
Köszönöm az útmutatást. Következő lenne még a kérdésem. Két fajta lehetőség van, az egyik Rhode Island, a másik a New Hampshire. Az istállóba megfelelő energia takarékos 5W/m2 teljesítményű világítás van. Világítási időkapcsolót lehet állítani. Ősszel és télen, amikor világosság van azon időszakra kint lehetnek-e az állatok, vagy időjárás függvénye is. Ezzel a termelési adottsággal a tojás milyen számozású besorolást kapna? 0-s, 1-s, 2-s? Sikeres indulás esetén dupla istálló lehetőségem van a létszám növeléséhez. Reménykedem, hogy télen is kapirgálhatnak a szabadban. Köszönöm válaszát.
szerintem vegyeshasznúbol 5db/m2
tojóhibridből 7-8db/m2
igazábol csak az istállót kell számolni,mert ősszel-télen
úgyis bent vannak(ahhoz,hogy tojjanak,napi 14-16 óra
világos kell nekik,tehát világitani kell.)
árpa nem jó,csak enzimmel.
100kilo táphoz
55kg kukorica
35kg borsó
8kg takarmánymész!
kb 2kg tojópremix(attol függ ,hány százalékos.)
Néztem különböző helyeken a mélyalmos tojótartásról felvételeket. Szakmailag és a gyakorlatban hozzáértő termelőhöz lenne kérdésem. Rendelkezem 60m2 istállóval, ebből nyílik 300 m2 bekerített gyepes terület, melyből 50 m2 fedett szín. Rendelkezem évente 100q kukoricával és árpával. Továbbá rendelkezésemre áll bármilyen számú állományhoz szükséges borsó, napraforgó és lucernaliszt. Tápot egyáltalán nem szeretnék etetni a tyúkokkal.
Tojást szeretnék termelni mélyalmos, egyben szabadtéri rendszerrel. Milyen fajtát javasolnak a vegyes hasznosításúból és hogyan kezdjek hozzá a rendszer felépítéséhez? A terület hány darab tojótyúknak alkalmas?
Megköszönöm a jó tanácsokat.
sajnos sok van olyan...
nincs itt baj a szaros gumicsizmával csak akkor mindenki egységesen feleljen meg így!
Válasz #851. hozzászólásra
Azok akik nem úgy tartják be a higiéniai előírásokat nemes egyszerűséggel szerintem feketén adják el a tojást a szomszédoknak és a közli kisboltoknak...
És így máris sokat tud spórolni a tojás előállításon
sajnos a szar meg a tojás egy helyröl jön,igy elkerülhetetlen a szaros csizma.az más ,hogy nincs rendesn kiburkolva stb. a tojásos helység.de szerintem igy is tisztább ,mint a régi ketreces helyek voltak.
(6éves gané,hetes dögök a ketrecbe,patkányfíszek stb.)
Válasz #850. hozzászólásra
ja és azt el is felejtettem mondani hogy vkik milliókat meg százezreket költenek a higéniai szabályok betartására meg technológiákra csak azért hogy megfeleljenek, valahol meg ezer éves tákolt tojófészkek, amik talán még sose voltak takarítva vígan termelnek. így mondjuk könnyen ki lehet hozni harmad annyi áron a tojást..........
üdv találtam ezen az oldalon egy jó kis cikket: http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/piacos_melyalmos_tojas#acomments
a képeket ajánlom figyelembe :)
voltam már 1 két tojó telepen ahol olyan tisztaságot követel az állategészségügy hogy a földről lehet enni, itt meg a képeken a szaros gumicsizma mellett a tojás minden nyakig szar. kérdem én most akkor hogy is van ez? egyeseknek semmit másoknak minent?
Nektek van hasonló tapasztalat?
csak ha nem voltak levakcinázva
Egy rokonom csirkét nevel és felütötte gumbaró betegség nála a fejét!
Kérdésem hogy lehet-e ez ellen valamit csinálni?
Vagy ami elhullik elhullik?
És utána ami megmarad azt le lehet-e vágni?
Illetve az én tojótyúkjaimra nem veszélyes ez mert voltam én is sokszor nála és én is néztem őket igaz hogy fertőtlenítettem magam mindig de azért soha nem lehet tudni és nem tudom hogy ez a gumbaro a kifejlett tyúkokra is veszélyes-e???
Köszönöm előre is a segítséget!
Üdv
Válasz #846. hozzászólásra
Igen, voltam de most csak nézelődni és költekezni
Sőt azt kell, hogy mondjam kis hazátokban is jártunk. Vagyis csak keresztül autókáztunk Pécelen, hogy Monorra bemenjünk. Erdőkertesen voltunk bizniszelni, meg Gödöllőről hoztunk keltető tojásokat.
Válasz #842. hozzászólásra
Voltál Monoron?
Nohát, ha ezt tudom....
Válasz #844. hozzászólásra
Napos 200-ról indult a háztáji vegyes, aztán fajtától függően ment felfelé.
Előnevelt pedig 450-2000-ig. Szintén fajtától és kortól függően. De nem sok minden maradat, még a selejtjét is elkapkodták.