Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak637 FtBenzin árak617 FtEUR413.74 FtUSD403.71 FtCHF441.89 FtGBP499.25 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Részlet a termesztéshez, amit estleg nem mindenki tudott eddig ! ! ! ----------------------- ------------A tritikálé termesztésnél is a nitrogén tápelem a legfőbb termésnövelő tényező. Az igény szerint végzett N-trágyázás előfeltétele a jövedelmező, nagy termésnek. A tritikálénál meghatározó a bokrosodás mértékére (állománysűrűségre) és a kalászonkénti szemszámra – összességében a termés mennyiségére is – a korai stádiumban – ősszel vetés előtt kijuttatott nitrogén. Mivel a tritikálénál a kalászonkénti szemszámot a szárbaindulásnál kijuttatott N-el már nem lehet növelni, ezért a legtöbb N-re bokrosodáskor van szükség, ami feltétele a nagy termésnek. Ezért ősszel 40-60 kg N-hatóanyagot célszerű kijuttatni. Pillangós elővetemény után nem szükséges ősszel nitrogén kijuttatása. A második N-adagot – 40-50 kg/ha N-hatóanyag – tél végén, kora tavasszal a hajtásszám és terméskezdemények stabilizálása érdekében kell kijuttatni. A nitrogén harmadik részét – 0-30 kg N-hatóanyag mennyiségben – ha szükséges, akkor szárbainduláskor célszerű kijuttatni. A túlzott N-trágyázás ilyenkor növeli a megdőlés veszélyét, ezért a kijuttatott mennyiség meghatározásakor körültekintően kell eljárni. A kielégítő nitrogénellátottság biztosítja a szemkezdemények normális fejlődését, ami nagy ezerszem-tömeget eredményez.
Intenzív termesztés esetén (120-130 kg N-hatóanyag) és jó termékenységű talajokon a szárszilárdítás nélkülözhetetlen.
A tritikálé fejlődése, állománysűrűsége, állóképessége és ezekből adódóan termésének mennyisége és minősége is jelentősen függ vetésidejétől és az elvetett csíraszámtól. A kellő mértékű őszi bokrosodás miatt a korai vetés biztonságot jelent, azonban nem szabad túl korán sem vetni, mert az is terméscsökkentő. A túl korai vetés (szeptember közepe), az optimálisnál nagyobb csíraszám és a nitrogén túladagolás egyaránt növeli a szármagasságot és az állománysűrűséget, ami fokozza a megdőlés veszélyét. A túl késői vetés (okt. 20. után), ritka, nem kellően bokrosodott vetés jelentős terméskiesést (20-40%) okoz, amelyet tavaszi nitrogén műtrágyázással csak részben lehet ellensúlyozni.
Vetése az alábbi paraméterekkel javasolt:
ˇ vetésidő: szeptember 25-október 10 között
ˇ sortávolság: 12 cm
ˇ csíraszám: 4,0 (3.5 – 4,5) millió csíra/ha (kb. 150-190 kg/ha vetőmag)
ˇ vetésmélység: 4-6 cm
Az ilyen – optimális csíraszámmal és időben vetett állomány – kellő mértékben bokrosodik és nagyobb N-adagokat is elbír. A gyengébb termékenységű gyengén humuszos (0,8-1,0%) homoktalajokon a korábbi – szeptember végi – nagyobb csíraszámú (4,5 millió csíra/ha) vetés javasolható. Humuszos homoktalajokon és 1,0-1,2% közötti humusztartalmú erdőtalajokon az október elejei, 4,0 millió csíra/ha magmennyiséggel történő vetés, míg jobb termékenységű csernozjom barna erdő- és csernozjom-, valamint csernozjom réti- és öntéstalajokon 3,5 millió csíra/ha állománysűrűség, illetve október 5-10 közötti vetésidő javasolható. Homoktalajon a mélyebb, kötöttebb talajon a sekélyebb vetés ajánlott. A túl mély (8-10 cm) vetés – a rozshoz hasonlóan – jelentős terméskiesést okoz.
A jelenlegi gazdasági és politikai irányvonalak az európai mezőgazdaságban a műtrágyák, peszticidek és termésszabályozó anyagok használatának mérséklésére irányulnak és lehetséges, hogy ez – a rozstermesztés mellett – a tritikálé termesztés jelentőségének a növekedéséhez vezet majd. A növény tápanyagellátását, a vetőmag mennyiségét és a vetés idejét úgy kell meghatározni, hogy örökletes adottságait érvényre juttatva a tritikálé képes legyen elnyomni a gyomokat és rezisztencia tulajdonságai érvényesüljenek. Vetőmagcsávázás – elsősorban a fuzáriumos betegségek miatt – szükséges. Vegyszeres gyomirtásra a ritka, gyengén fejlett tavaszi állományban van szűkség. A gyomirtás szükségességét a gyomflóra felvételezés és a gyomosság mértéke alapján döntjük el. Szükség esetén általában a búzában is használható gyomirtó szerekkel lehet védekezni.
Szárszilárdításra – intenzív termesztés és magasabb N-adagok esetén – a termésbiztonság növelése érdekében szükség van. A megdőlés veszélye szárrövidítő szer (CCC vagy etephon+mepiquatklorid) alkalmazásával csökkenthető. Az időjárási viszonyoktól függően kell kiválasztani a megfelelő hatóanyagot.
A gombás betegségek – a fuzárium kivételével – a tritikáléban ritkák, ezért rendszerint nem szükséges az állomány védelme. Az első megfigyelt gombabetegség a tritikálénál Ausztráliában a szárrozsda (Puccinia graminis f. sp. tritici) volt. Előfordulnak egyéb gombák okozta levél- és szártőbetegségek is, de ritkák. A lisztharmat rezisztenciája igen jó, sőt a Hungaro fajta rezisztens. A Fusarium spp. gombák a tritikálét is fertőzik, ami ellen javasolt csávázással védekezni. Kártevők ellen általában nem szükséges a védekezés. A vetésfehérítő megfigyeléseink szerint ritkán károsítja a tritikálét.
A tritikálé betakarítása nagyobb figyelmet igényel, mint a búzáé vagy a rozsé. A rozshoz hasonlóan már teljesérésben azonnal csírázásra képes. A betakarítását a teljes érés elején – általában július 15. körül – kell elvégezni, és ilyenkor törekedni kell a gyors betakarításra. Betakarításkor a tritikálé szem törékenyebb, mint a búza, vagy rozs, ezért precíz kombájnbeállítást igényel. A tritikálé légzése a betakarítás után is erőteljes, ezért kezdetben állandó forgatással gondoskodjunk a halom szellőztetéséről, mert könnyen bemelegszik, és emiatt csökken a csírázóképessége, romlik a takarmány – és sütőipari értéke.
Válasz #240. hozzászólásra
Mézga ! -Ritkábbra vetést ajánlják, azt az 1q-t meg tudod spórolni, amivel többre lett volna szükséged !! :-))
17
GK Szemes
SZTNH-FB (2010)
A 2010 őszén elismert GK Szemes a minősítés évében 8,4
t/ha eredményével a kísérleti átlagot 16,6%-kal múlta felül
és az azt követő 2011. évi nagyüzemi kísérletekben is igazolta
kiváló termőképességét. A fajta hexaploid, kiegyenlített
fenotípusú, idegentermékenyülésre nem hajlamos. Őszi típusú,
de kora tavaszi (február) vetésre is alkalmas. Magassága
100-110 cm, állóképessége jó. Levelei hamvasak, szára
és kalásza erőteljesen viaszolt. Korai érésű, kalásza rövid,
szálkás, éretten sárga színű. Szemtermése jó minőségű – nevét
is innen kapta –, alakja ovális, telt, piros színű, közepesen
acélos, Hl-tömege 70-75 kg, ezerszemtömege 40-45 g.
Fehérjetartalma 13-14 %. Rostokban gazdag barna kenyerek
előállítására is alkalmas.
Lippó Kocs Kisújszállás
8.3 9,5 5,2
(kísérleti átlag: 7,5) (kísérleti átlag: 8,1) (kísérleti átlag: 5,5)
A fajta vetésidőre nem érzékeny. Búzatalajokon ajánlott vetési
normája 150-200 kg/ha. A gyengébb minőségű homokés
savanyúbb talajokon 200-225 kg/ha-os vetőmag-használata
javasolt. Kezdeti fejlődése gyors, jól bokrosodik. Magas
vegetatív hozama és dús levélzete alkalmassá teszi silókeverékekben
való felhasználását vagy legeltetésre való
hasznosítását is.
Srácok kivánom hogy ne járjatok úgy mint sokan a nagy nevü kukorica vetömagokkal!!! Mert hiába a nagy név és a hatalmas termés potenciál..Ha a növénynek esélye sincs a jó termésre.. Akkor épp anyit vagy még anyit se fog adni mint elözöekben egy nevenincs fajta ..
Tritikalé vetőmagot keresek. Nem sok kellene, csak nem egészen 2 ha-ba való. Lehetőleg Borsod, Heves, vagy Nógrád megyében lenne jó. Annyira divatos lett ez a termény, hogy nincs vetőmag, vagy mi az oka?
akkor még igen egyszerre, de idén már 2 adagba. remélem apát megtudom győzni hogy legalább a 2 ha-ról egy mintát hagy vigyek be mert akkor már tudni lehet hogy milyen műtrágya a nyerőbb...
persze mert gondolom egyszerre szórtad ki a 3q-át
-amúgy ezeken a savanyú homoktalajokon nem szerencsés 34-est használni inkább vmi pétisó klónt ami nem savanyítja tovább a talajt- szépen leszaladt a növény nem tudta felvenni.
inkább 3 külön alkalommal 1q-át
Ha így számolunk akkor az 3q AN de attól se feküdt el még 2010-ben se igaz homokon Keményebb földön lehet de itt tuti nem, még hallani se halottam a környéken, amúgy nem kell ahhoz magasnak lenni hogy a szél földhözvágja
én idén fogok egy "kísérletet" csinálni "bolti" vs. "malmi" Műtrágyázni először tavasszal az utolsó fagy körül meg még utána is lehet rádobatni egy 1-1,5 hónap mulva, össz vissz 100 kg nitrogén elég neki. Van aki ősszel rak alá komplexet is Meg lehet még egy kis nitroszolt is rárakni kalászhozás környékén amitől a minőség is javul de erről MF-es többet tudna mesélni
idén először szeretnénk ősszel vetni (eddig rendre kukoricát vetettünk, de ideje cserélni). Valaki leírná nekem pontosan, hogy a vetést követően mikor kell műtrágyázni (vagy már van olyan vető ami azzal veti?) és hogy gyomirtózni szoktátok? itt helyben mindenki mást beszél, remélem tudtok pontos választ adni.. köszi
De volt egy 6ha-os, ami szerintem kb. a felét sem adta az 50-nek. /Ott csak tárcsáztunk+ tavaszi hengerezés/ Szerintem a hengerezés kb annyit jelentett mint halottnak....
Nem homokba ha ezért kérded. De nem jó földbe. A legjobb földjeink 20Ak körűl vannak. Nállunk főleg szikes talajok vannak és nagyon kötött fekete. Ahol 50q adott ott jutott mind a kettőböl /szík,fekete/. Nekem az volt a szerencsém,h szántottam és nem fagyott ki.
1603 hozzászólás
Válasz #252. hozzászólásra
a vetőmagnak
Válasz #250. hozzászólásra
a termelővel/előállítóval beszéltem termčsbe idén 4t át mondott rekord meg 7,5 volt. ára meg rohadt jó mert 11000 áfásan...
Üdv... NORDSTEN LIFT O MATIC tipusu vetőgépen,tudja-e valaki hogy kell 3q-át vetni egészen pontosan???,
Válasz #245. hozzászólásra
termésátlagban nem marad el a többitől? Ára magasabb, mint a sima tritiké?
Válasz #248. hozzászólásra
szemest nem tudok...
Válasz #245. hozzászólásra
Szemes???
Válasz #243. hozzászólásra
trágyázott jó földbe megy
Válasz #245. hozzászólásra
köszi, de én már megvettem
Válasz #243. hozzászólásra
Mézga vagy valaki akit érdekel tudok Hungaro tritit elsőfokút közvetlen gyártótól
Részlet a termesztéshez, amit estleg nem mindenki tudott eddig ! ! ! ----------------------- ------------A tritikálé termesztésnél is a nitrogén tápelem a legfőbb termésnövelő tényező. Az igény szerint végzett N-trágyázás előfeltétele a jövedelmező, nagy termésnek. A tritikálénál meghatározó a bokrosodás mértékére (állománysűrűségre) és a kalászonkénti szemszámra – összességében a termés mennyiségére is – a korai stádiumban – ősszel vetés előtt kijuttatott nitrogén. Mivel a tritikálénál a kalászonkénti szemszámot a szárbaindulásnál kijuttatott N-el már nem lehet növelni, ezért a legtöbb N-re bokrosodáskor van szükség, ami feltétele a nagy termésnek. Ezért ősszel 40-60 kg N-hatóanyagot célszerű kijuttatni. Pillangós elővetemény után nem szükséges ősszel nitrogén kijuttatása. A második N-adagot – 40-50 kg/ha N-hatóanyag – tél végén, kora tavasszal a hajtásszám és terméskezdemények stabilizálása érdekében kell kijuttatni. A nitrogén harmadik részét – 0-30 kg N-hatóanyag mennyiségben – ha szükséges, akkor szárbainduláskor célszerű kijuttatni. A túlzott N-trágyázás ilyenkor növeli a megdőlés veszélyét, ezért a kijuttatott mennyiség meghatározásakor körültekintően kell eljárni. A kielégítő nitrogénellátottság biztosítja a szemkezdemények normális fejlődését, ami nagy ezerszem-tömeget eredményez.
Intenzív termesztés esetén (120-130 kg N-hatóanyag) és jó termékenységű talajokon a szárszilárdítás nélkülözhetetlen.
A tritikálé fejlődése, állománysűrűsége, állóképessége és ezekből adódóan termésének mennyisége és minősége is jelentősen függ vetésidejétől és az elvetett csíraszámtól. A kellő mértékű őszi bokrosodás miatt a korai vetés biztonságot jelent, azonban nem szabad túl korán sem vetni, mert az is terméscsökkentő. A túl korai vetés (szeptember közepe), az optimálisnál nagyobb csíraszám és a nitrogén túladagolás egyaránt növeli a szármagasságot és az állománysűrűséget, ami fokozza a megdőlés veszélyét. A túl késői vetés (okt. 20. után), ritka, nem kellően bokrosodott vetés jelentős terméskiesést (20-40%) okoz, amelyet tavaszi nitrogén műtrágyázással csak részben lehet ellensúlyozni.
Vetése az alábbi paraméterekkel javasolt:
ˇ vetésidő: szeptember 25-október 10 között
ˇ sortávolság: 12 cm
ˇ csíraszám: 4,0 (3.5 – 4,5) millió csíra/ha (kb. 150-190 kg/ha vetőmag)
ˇ vetésmélység: 4-6 cm
Az ilyen – optimális csíraszámmal és időben vetett állomány – kellő mértékben bokrosodik és nagyobb N-adagokat is elbír. A gyengébb termékenységű gyengén humuszos (0,8-1,0%) homoktalajokon a korábbi – szeptember végi – nagyobb csíraszámú (4,5 millió csíra/ha) vetés javasolható. Humuszos homoktalajokon és 1,0-1,2% közötti humusztartalmú erdőtalajokon az október elejei, 4,0 millió csíra/ha magmennyiséggel történő vetés, míg jobb termékenységű csernozjom barna erdő- és csernozjom-, valamint csernozjom réti- és öntéstalajokon 3,5 millió csíra/ha állománysűrűség, illetve október 5-10 közötti vetésidő javasolható. Homoktalajon a mélyebb, kötöttebb talajon a sekélyebb vetés ajánlott. A túl mély (8-10 cm) vetés – a rozshoz hasonlóan – jelentős terméskiesést okoz.
A jelenlegi gazdasági és politikai irányvonalak az európai mezőgazdaságban a műtrágyák, peszticidek és termésszabályozó anyagok használatának mérséklésére irányulnak és lehetséges, hogy ez – a rozstermesztés mellett – a tritikálé termesztés jelentőségének a növekedéséhez vezet majd. A növény tápanyagellátását, a vetőmag mennyiségét és a vetés idejét úgy kell meghatározni, hogy örökletes adottságait érvényre juttatva a tritikálé képes legyen elnyomni a gyomokat és rezisztencia tulajdonságai érvényesüljenek. Vetőmagcsávázás – elsősorban a fuzáriumos betegségek miatt – szükséges. Vegyszeres gyomirtásra a ritka, gyengén fejlett tavaszi állományban van szűkség. A gyomirtás szükségességét a gyomflóra felvételezés és a gyomosság mértéke alapján döntjük el. Szükség esetén általában a búzában is használható gyomirtó szerekkel lehet védekezni.
Szárszilárdításra – intenzív termesztés és magasabb N-adagok esetén – a termésbiztonság növelése érdekében szükség van. A megdőlés veszélye szárrövidítő szer (CCC vagy etephon+mepiquatklorid) alkalmazásával csökkenthető. Az időjárási viszonyoktól függően kell kiválasztani a megfelelő hatóanyagot.
A gombás betegségek – a fuzárium kivételével – a tritikáléban ritkák, ezért rendszerint nem szükséges az állomány védelme. Az első megfigyelt gombabetegség a tritikálénál Ausztráliában a szárrozsda (Puccinia graminis f. sp. tritici) volt. Előfordulnak egyéb gombák okozta levél- és szártőbetegségek is, de ritkák. A lisztharmat rezisztenciája igen jó, sőt a Hungaro fajta rezisztens. A Fusarium spp. gombák a tritikálét is fertőzik, ami ellen javasolt csávázással védekezni. Kártevők ellen általában nem szükséges a védekezés. A vetésfehérítő megfigyeléseink szerint ritkán károsítja a tritikálét.
A tritikálé betakarítása nagyobb figyelmet igényel, mint a búzáé vagy a rozsé. A rozshoz hasonlóan már teljesérésben azonnal csírázásra képes. A betakarítását a teljes érés elején – általában július 15. körül – kell elvégezni, és ilyenkor törekedni kell a gyors betakarításra. Betakarításkor a tritikálé szem törékenyebb, mint a búza, vagy rozs, ezért precíz kombájnbeállítást igényel. A tritikálé légzése a betakarítás után is erőteljes, ezért kezdetben állandó forgatással gondoskodjunk a halom szellőztetéséről, mert könnyen bemelegszik, és emiatt csökken a csírázóképessége, romlik a takarmány – és sütőipari értéke.
Válasz #240. hozzászólásra
Mézga ! -Ritkábbra vetést ajánlják, azt az 1q-t meg tudod spórolni, amivel többre lett volna szükséged !! :-))
17
GK Szemes
SZTNH-FB (2010)
A 2010 őszén elismert GK Szemes a minősítés évében 8,4
t/ha eredményével a kísérleti átlagot 16,6%-kal múlta felül
és az azt követő 2011. évi nagyüzemi kísérletekben is igazolta
kiváló termőképességét. A fajta hexaploid, kiegyenlített
fenotípusú, idegentermékenyülésre nem hajlamos. Őszi típusú,
de kora tavaszi (február) vetésre is alkalmas. Magassága
100-110 cm, állóképessége jó. Levelei hamvasak, szára
és kalásza erőteljesen viaszolt. Korai érésű, kalásza rövid,
szálkás, éretten sárga színű. Szemtermése jó minőségű – nevét
is innen kapta –, alakja ovális, telt, piros színű, közepesen
acélos, Hl-tömege 70-75 kg, ezerszemtömege 40-45 g.
Fehérjetartalma 13-14 %. Rostokban gazdag barna kenyerek
előállítására is alkalmas.
Lippó Kocs Kisújszállás
8.3 9,5 5,2
(kísérleti átlag: 7,5) (kísérleti átlag: 8,1) (kísérleti átlag: 5,5)
A fajta vetésidőre nem érzékeny. Búzatalajokon ajánlott vetési
normája 150-200 kg/ha. A gyengébb minőségű homokés
savanyúbb talajokon 200-225 kg/ha-os vetőmag-használata
javasolt. Kezdeti fejlődése gyors, jól bokrosodik. Magas
vegetatív hozama és dús levélzete alkalmassá teszi silókeverékekben
való felhasználását vagy legeltetésre való
hasznosítását is.
Válasz #241. hozzászólásra
Srácok kivánom hogy ne járjatok úgy mint sokan a nagy nevü kukorica vetömagokkal!!! Mert hiába a nagy név és a hatalmas termés potenciál..Ha a növénynek esélye sincs a jó termésre.. Akkor épp anyit vagy még anyit se fog adni mint elözöekben egy nevenincs fajta ..
Válasz #240. hozzászólásra
Ha bejön a szemes triti, lehet bővitened a raktárat !
Válasz #230. hozzászólásra
hazaértünk. még egyszer köszi. rendes gyerök vagy
Válasz #234. hozzászólásra
Nálunk van még ha kell.
Válasz #237. hozzászólásra
én 250kg
Mennyivel érdemes vetni tritikálét mostanában homokosabb részen?
Valaki tud naprakész árat mondani ???
Válasz #234. hozzászólásra
már aug végén nem volt a jobb fajtákból kereskedőknél.
Tritikalé vetőmagot keresek. Nem sok kellene, csak nem egészen 2 ha-ba való. Lehetőleg Borsod, Heves, vagy Nógrád megyében lenne jó. Annyira divatos lett ez a termény, hogy nincs vetőmag, vagy mi az oka?
Válasz #227. hozzászólásra
Nálunk belviz után maximálisan ki ázott talajon a jó féle pétiböl szerintem még a 6 m sem lenne veszélyes
Válasz #231. hozzászólásra
akkor még igen egyszerre, de idén már 2 adagba. remélem apát megtudom győzni hogy legalább a 2 ha-ról egy mintát hagy vigyek be mert akkor már tudni lehet hogy milyen műtrágya a nyerőbb...
Válasz #228. hozzászólásra
persze mert gondolom egyszerre szórtad ki a 3q-át
-amúgy ezeken a savanyú homoktalajokon nem szerencsés 34-est használni inkább vmi pétisó klónt ami nem savanyítja tovább a talajt- szépen leszaladt a növény nem tudta felvenni.
inkább 3 külön alkalommal 1q-át
Mézga ! Holnap megyek érte, csak a megrendelt mennyiséget tudták félre tenni, többlet nincs !
3q az a4q péti,de egyépk a kötött talajon sem fekteti meg. Persze ez az én véleményem és tapasztalatom
Válasz #227. hozzászólásra
Ha így számolunk akkor az 3q AN de attól se feküdt el még 2010-ben se igaz homokon Keményebb földön lehet de itt tuti nem, még hallani se halottam a környéken, amúgy nem kell ahhoz magasnak lenni hogy a szél földhözvágja
Válasz #226. hozzászólásra
sztem az nagyon sok triti alá, az durván 4 mázsa péti.
ennyiől sztem eljesen elfexik.
sztem, de majd okosabbak megírják.
Válasz #225. hozzászólásra
hatóanyagra persze mert nem elég, vagy sok??
hatóanygról beszélsz?
Válasz #223. hozzászólásra
én idén fogok egy "kísérletet" csinálni "bolti" vs. "malmi" Műtrágyázni először tavasszal az utolsó fagy körül meg még utána is lehet rádobatni egy 1-1,5 hónap mulva, össz vissz 100 kg nitrogén elég neki. Van aki ősszel rak alá komplexet is Meg lehet még egy kis nitroszolt is rárakni kalászhozás környékén amitől a minőség is javul de erről MF-es többet tudna mesélni
amit még elfelejtettem: milyen magot vetettek? boltit, vagy bementek a malomba, hoztok ki és vetitek?
üdv
idén először szeretnénk ősszel vetni (eddig rendre kukoricát vetettünk, de ideje cserélni). Valaki leírná nekem pontosan, hogy a vetést követően mikor kell műtrágyázni (vagy már van olyan vető ami azzal veti?) és hogy gyomirtózni szoktátok? itt helyben mindenki mást beszél, remélem tudtok pontos választ adni.. köszi
Mézga !! Küld át az adatokat, mert már raktárban van, és hét elején tudok menni érte !
Ezt a Szemest vetni,vagy nem vetni???
Eszt senki nem fogja tudni. Én bisztos,h fogok vetni és nem túl korán.
Válasz #216. hozzászólásra
jah agyalok egyfojtába hogy kellene-e hagyni a picsába vagy vetni bele...
De volt egy 6ha-os, ami szerintem kb. a felét sem adta az 50-nek. /Ott csak tárcsáztunk+ tavaszi hengerezés/ Szerintem a hengerezés kb annyit jelentett mint halottnak....
Nem homokba ha ezért kérded. De nem jó földbe. A legjobb földjeink 20Ak körűl vannak. Nállunk főleg szikes talajok vannak és nagyon kötött fekete. Ahol 50q adott ott jutott mind a kettőböl /szík,fekete/. Nekem az volt a szerencsém,h szántottam és nem fagyott ki.
Válasz #214. hozzászólásra
milyen magot vetettél? hány aranykoronás földbe? tavaly mi is porba vetettük... csak nálunk nem lett belőle semmi...
Ugan így nem volt eső a száraz földbe vetettük el a magot.
Válasz #212. hozzászólásra
mármint mi volt tavaly?? 50q az már szép, nekünk 2 hektáron lett ennyi...
Nekem tavaj ugyan ez volt, asztán valahogy mégis kialakult. 50q/ha lett
Válasz #210. hozzászólásra
Október 10-ig lehet vetni.
szerintetek mikor van a legkésöbbi idöpont a vetésre?? a föld már elö van készitve kb 2 hete, elöször lucit akartam de azzal késölett..........
Válasz #208. hozzászólásra
igen de az kb 40-50 centi körül kezdődik...
Válasz #205. hozzászólásra
Agyagos rész van a homok alatt arra...
Vizes? Nem inkább nedves?
De egyépk nem erre gondoltam, hanem,h a homokon hamarabb el megy a vetési mélységben a víz.
Üdv a GK szemes ről tud vki vmit ? Középhomokba ?
Válasz #204. hozzászólásra
30-35 centi körül "már" vizes...
A homoknak meg mégjobban eső kell nem?