Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak648 FtBenzin árak634 FtEUR408.83 FtUSD399.84 FtCHF435.35 FtGBP491.16 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
itt csak dán vagy holland minta alapján lehetne hosszabb távon állatokat tartani de erre semmi akarat nincsen. Ott úgy működik hogy az állattartó részvényes a takarmánykeverőben és a vágóhídban is. Év végén mindkét helyről vastag osztalékot kap,+ még az állam is valamilyen fokon támogatja mert az egész ágazat a termelőre épül és a munkahelyek védelme a legfontosabb.
Itthon az állattartót nem partnerként hanem balekként kezelik, főleg ha nem elég nagyba csinálja. Az összes hivatal ellene van, baxogatják minden hülyeséggel fölösleges párhuzamos adminisztrációval. Kutakodnak hogy mennyi született, mennyit ettek meg és hova adta el. A húsipar fizetési morálját sem kell szerintem senkinek se bemutatni. Esetleges csőd esetén az élőállat beszállítók 99%-ban nem látják a pénzüket.
Itt szabályosan megutáltatták az állattartást a termelőkkel. Ha nem kötötték volna a korszerűsítési támogatásokat 5 éves tartási kötelezettséghez akkor már harmada állat se volna mint jelenleg.
Válasz #1327. hozzászólásra
Nyugaton valamiért nagyon olcsók az árak és ezzel a magyar gazdák nem tudnak versenyezni. A termények ára hasonló. Technológiailag magas szinten állnak, tőkeerősek. Több támogatást kapnak stb...
A lengyel is olcsó ( ott nem voltak Tsz-ek) és gondolom munkával próbálják leküzdeni a technológia hátrányt)
Szerintem, Mo-on fejlesztések, beruházások, tőkésítés kellene stb...
Azt nem teheted, hogy visszamenőlegesen bevezetsz valamit, gondolj bele ha te vettél volna földet mert volt elővásárlási jogod és azt mondanák hogy nem érvényes a szerződésed hiába írták a nevedre a földhivatalban, na akkor mit csinálnál??????????
szerintem nem kellene az állattenyésztést erőltetni, ami nem megy azt hagyni kell, gondoljátok már el mi lenne itt ha egyik hétről a másikra megháromszorozódna az állattenyésztés, mi lenne a sok tejjel, mi lenne a sok hússal az eszport nem képes háromszor annyit felvenni ilyen gyorsan vagyis igen harmad áron és akkor ki is fog jól járni már megint a kereskedők, háromszor annyi takarmányt használsz el harmadáron eladod!
A piacokat kellene keresni és a kereslet élénkítené a termelést!!!
Már megint a szarral akarják a wct lehúzni!
Mit fosol mááááááááááá megint, most nem kínálhatnak rád esetleg???? De ha te meg fogsz az emberrel állapodi s te vagy a jó akkor nincs mit fosni, szerintem!!
Az is nagyon érdekes, hogy az élő állat árak gyakorlatilag az önköltségen vagy alatta vannak. ( szint úgy a tej ára is) és mégis van aki foglalkozik vele. A támogatások miatt igen csak eltorzult ez az ágazat. (nyugaton, de lengyelek is nagyon olcsón adják) Tehát igen belenyúltak mesterséges eszközökkel a piaci folyamatokba és lehet, hogy EU szinten kéne meghatározni egy minimális árat ( tej, hús stb...)
A nyugati gazdák is tüntetnek Brüsszelben a tejárak miatt.
Szarból várat építeni nagy kihívás! Talán ebben egyetérthetünk. Jelenleg évek óta, kormányoktól függetlenül felmerül, hogy most aztán jól megtámogatjuk /megmentjük az állattenyésztést. Lesz is abból pillanatok alatt nagy lelkesedés a minisztérium sajtóosztályán. Pillanatok alatt kerítenek is valami arra alkalmasnak tűnő marhát, akivel le lehet fényképezni az aktuális politikust. Majd nagy csinnadrattával bejelentik a zállattenyésztés megmentését. Mindenki boldog. Apró szépséghiba, hogy ezt lassan már évente elő kell adni. Hiszen annyira jól sikerülnek a megmentések, hogy mindig szükségessé válik egy újabb megmentés. Kis túlzással azt is mondhatnám, hogy az aszály ritkább esemény, mint a zállattenyésztés megmentése.
na itt a pont. na és most ezzel a állatosdival kit akarnak támogatni? a létezni nem tudó tsz-ből kiprivatizált állattartó telepeket, akik már sok éve felveszik a mindenféle támogatásokat, amihez egyszerű halandó hozzá se tud férni
így ahogy mondod, ez az értelme a dolognak. és az összes kishal, aki abban reménykedik, hogy mostantól majd neki is húzzák, duplán fogja megszívni... ennyi volt.
nem. a mezőgazdaságot a pénz irányítja. mint egész sok mindent az életben. a politika csak pénzt akar lopni. addig és annyit foglalkozik egy iparággal, amíg lehet onnan lopni.
erre majd válaszolok, de előtte inkább kérdezek. te tenyésztesz valami állatot? adsz el valami állati terméket? mondjuk ezt a kóbászt mennyiért kínálod?
Válasz #1309. hozzászólásra
Csak azt nem értem miért kell ezen vitatkozni. Aki állatot akar tartani, az tartson és legyen jövedelmező, aki meg csak földet akar művelni az csinálja azt. Attól függ kinek mihez van meg a feltétele. Ha nincs föld, de van telep az állat számára, akkor ha megfeszül sem tudja teljes vertikumot működtetni. Meg akkor már miért nincsen hozzá vágóhídja is?!
A másik miért rovod fel, hogy a növénytermesztő haszonnal adja el a termékét, netán a takarmányt? De ha szervestrágyát akar felhasználni akkor azt meg kell vennie, ha nincsen állata. (Vagyis az állattartónak a szar is hozhat hasznot?) Szerencsések azok akik össze tudnak dolgozni, ami már egy kicsit szövetkezet!
én is félek a bizottságtól, mert hiába vagyok családi gazdálkodó, ha megalkudok majd egy földre, akkor hozzáférnek az infóhoz és megy majd a rákinálás. ha már annyira nézni akarják, hogy ki a tényleges földmüvelő, akkor elég lehetne egy igazolás a kamarától, falugazdásztól akik ténylegesen ismerik az embereket
Válasz #1308. hozzászólásra
A mezőgazdaságot a rendszerváltás óta a politika irányítja. Például az MSzp célja (törvényekkel, támogatásokkal) a TSZ elnökök hatalmának fenntartásara irányult. ( nagybirtokrendszer és a támogatásokból a visszaosztás rendszere)
Célzottabban kellet volna támogatni az állattenyésztést, de csak magán gazdaságokban. Ahol gazdaként és nem bérmunkásként foglalkoznak az állatokkal és nem 8 órában. Az állattenyésztés 16 vagy 24 órás elfoglaltságot, készenlétet követel.
Te most komolyan megpróbálod a szilvát és a az almát összehasonlítani, hogy melyik a gyümölcsebb???? Ismerem a haszonáldozat fogalmat. Egyetlen bajom van vele, hogy szigorúan forintasíthatóság alapján próbálja összehasonlítani a fent említett gyümölcsöket. Nem számol rengeteg olyan ma már hál' istennek elfogadott szoft tényezőkkel (pl.: a környezet állapota), amik jelentősen árnyalják a képet. Továbbá nem túl szerencsés egy tervezési sajátosságot az eredményességi mutatókhoz hozzá keverni. Ugyan is amire használni szeretnéd arra tökéletesen alkalmatlan.
Válasz #1308. hozzászólásra
Sok érdekes dolog van! Úgy ahogy mondod, külföldi alapanyag kell, de a hazai marhát mióta nem viszi a török (legalábbis a környékünkről) már időn túli, meg túlsúlyos. Mert a kisparaszttal egy-egy darabra nem is szerződnek.
Ezzel teljes mértékben egyet értek, de látod még mindig azok vannak többségben, akiknek meghaladja ez az összefüggés a képességeit.
Földhöz adni a jószágot???? Mintha ez az egész úgy működne, hogy kimész az ólba és a tojás mellé műtrágyát szórva majd csak ki kel a csibe! Vagy abból lenne a tej hogy sorközművelővel megkapirgálod a mélyalmos istálló alját.
Isten mentsen tőle, hogy még tenyésztenem is kelljen az állatokat, elég ha csak el kell tartanom őket, elegen vannak így is...
(olvasgass már el egy alapfokú mikroökonómia könyvet. nem fájdalmas, ellenben rendkívül hasznos, pláne annak, aki a haszonáldozat költség kifejezést még leírni sem tudja, nemhogy megérteni)
A szántóföldi növénytermesztés önmagában jövedelmező, de viszonylag kevés embert foglalkoztat és nagyon lecsökkent az állatlétszám MO-on. Ezért lenne szükség az állattartásra. Egységnyi földön több ember kapna munkát és nem kellene behozni külföldről a hústermékeket. Egyébként röhej, hogy a hazai húsfeldolgozók is külföldi alapanyagból dolgoznak és sorra zárnak be a húsüzemek. Ezt nagyon elcseszték az elmúlt 20 évben.
Látszik a hozzászólásodon, hogy te is maximum állattartó lehettél eddigi életedben és nem állattenyésztő! Legalább lenne benned némi önmérséklet és nem ordibálnál be az oldalvonalon kívülről ordas marhaságokat!
A megvásárolt takarmány amiatt drágább, mert nem csak a két vetés közötti költségeket terhelik rá az állattenyésztőre, hanem még a növénytermesztő kapzsiságát/haszonkulcsát is. Mindaddig amíg az állattenyésztőtől kiszámíthatatlan és roppant alacsony áron veszik át a termékét, addig egyedül csak költségek terén tud magának mozgásteret csinálni. Az a szervestrágya, ami az állattenyésztésben keletkezik az a növénytermesztő számára nélkülözhetetlen lenne. Ehelyett jó néhányszor finnyáskodva leszólják a tenyésztőket.
én már sokat. én állattartásból lettem gabonatermesztő pontosan úgy számolom a költségeket az állatnál, ahogy el tudnám adni, ha tudok hasznot csinálni az állatból, akkor tartok, ha nem akkor nem tartok. nem értem, hogy miért kell az állattartóknak földet adni, mikor se gépük se szakértelmük hozzá. külföldön még az állattartást se egy telepen csinálják. külön van a malacelőállítás, és a hízlalás.
Válasz #1293. hozzászólásra
Én elképzelhetetlennek tartom, hogy ezt a bizottságosdit komolyan gondolják és valóban megalakuljanak. És akkor majd mindenféle személyes sérelmek és egyéb emberi kapcsolatok stb befolyásolják a döntést. Nem is igazán értem, hogy miért lenne erre szükség. Valaki vagy megfelel a törvényben foglalt feltételeknek, vagy nem. De ne lehessen már megint mindenféle sógor koma viszonnyal előnyhöz jutni ill. esetlegesen hátrányba kerülni.
hagyjuk már ezt a adjunk földet, és akkor olcsóbban tud takarmányt termelni. mondja már meg nekem valami, hogy miért olcsóbb a 60 ft-ért el nem adott kukorica a 60 forintért megvett kukoricától??
azért, mert megtermelem 45 forintért, és nem adom el 60-ért, és lemondok 15 ft jövedelemről, az éppen úgy veszteség, mintha meg kéne vennem 60-ért...
egy.
kettő. miért nem állatot adunk annak, akinek van földje, miért nem az állattartó telepet rekviráljuk, és adjuk a földhöz, miért a földet adjuk a telephez? ezen gondolkodott már valaki?
Két szélsőséges vélemény feszül egymásnak. A kormányé és Ángyánéké. Tisztára, mint a mesében, a két kecskével a hídon. Ez így semmi jóra nem fog vezetni.
"Biztatónak ítélik azt is, hogy a takarmánytermő területek biztosításával kapcsolatos szabályozásra vonatkozó elképzeléseit ugyancsak megvitatták."
Akinek veszteséges lesz az állattartás az bizonyára tönkre fog menni, vagy abbahagyja.
A most "erőszakkal" megszerzett területek további sorsa mi lesz?
Bizonyára emlékeztek anno azért adtak pénzt, hogy vágják ki a teheneket.
Aztán azért fizettek, hogy állítsák be a marhák-at.
Ez mintha vissza köszönne.
Igaz akkor más kormány volt hatalmon, de az észt talán ugyanezek a fiúk produkálták.
Tej Terméktanács: közeledtek az álláspontok a földtörvényről
A Tej Terméktanács szerint jelentősen közeledtek egymáshoz az álláspontok az új földtörvény-javaslatról a szaktárcával folytatott megbeszélések során.
A szakmaközi szervezet tárgyalásról kiadott közleményében üdvözölte, hogy a törvényjavaslat alapján a jövőben kiemelten kezelik majd az állattartó gazdaságokat. A terméktanács ugyanakkor javaslatokat fogalmazott meg a tejtermelés kiszámíthatóságára és az ezt befolyásoló bizonytalansági tényezők csökkentésére, illetve a takarmánytermő területek biztonságát szolgáló módosításokra. A szakmai szervezet kifejezetten megnyugtatónak tartja a közeli hozzátartozók használatában álló földterületek összeszámításával kapcsolatos terméktanácsi javaslat minisztériumi fogadtatását. Biztatónak ítélik azt is, hogy a takarmánytermő területek biztosításával kapcsolatos szabályozásra vonatkozó elképzeléseit ugyancsak megvitatták. A közlemény szerint a minisztérium jelezte a terméktanácsnak, hogy a törvényjavaslat országgyűlési tárgyalása során számos módosító javaslat kerül még benyújtásra, amelyek - mások mellett - a szakmaközi szervezet által felvetett problémákat is megnyugtatóan kezelik majd. A mező- és erdőgazdasági földek forgalmáról szóló törvényjavaslatról - a tervezett új földtörvényről - folytatott egyeztetésre a Vidékfejlesztési Minisztériumban (VM) és a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács között stratégiai együttműködés alapján került sor. Az egyeztetésen a szakmaközi szervezet képviselőivel Simon Attila, a tárca jogi ügyekért felelős helyettes államtitkára és munkatársai vitatták meg a tejgazdaságot érintő kérdéseket.
Bizottságnak állítólag megfellebezhetetlen hatáskört adnának. Néhány napja beszéltem valakivel, aki esetleg megértette a problémámat. Előtte meg egy olyannal, akinek a seggnyalás tetszett volna, ezért inkább abbahagyta a beszélgetést.
és ugyan ezek a tisztességes, gerinces magyar emberek szavazták meg a mostani rendszert.
én tudok olyan élharcos fideszes vezetőről, aki mai napig egy német trógernak szerzi a földet, és strómankodik neki. a mai napig...
Igazad van,ez sehova nem vezet, csak égig érő korrupcióhoz. Tök egyszerű lett volna kivédeni a külföldieket a vásárlásból úgy, hogy az állam nem pofázik bele a magán-ügyletekbe. Egyébként is, aki nem akarja, úgysem fogja eladni, akármennyit ígérnek neki....
Megveszi az állam?? MILYEN PÉNZBŐL???? AZ ÁLLAMNAK VAN SAJÁT KERESETE??? CSAK KÖZPÉNZBŐL VEHETI MEG, A TIEDBŐL, AZ ENYÉMBŐL, STB...HOGY AZTÁN ODAADJA A SLEPPNEK BAGÓÉRT. Ezek fogalom-zavarban vannak az állam szerepéről,vagy tudatosan államosítanak.Persze, ha eltűrjük, és nem lesz az egész bagázs eltakarítva....
Akkor komi megveszi az állam, ha a bizottság külföldi vevő gyanút lát, vagy nem fér bele a vevő a törvényi feltételekbe!!! De azt nem mondhatja hogy 1 milkáért hanem csak annak 500-ért, a bizottságnak véleményezési joga lesz nem ügydöntő, az az államé!!!
Mi van akkor, ha valaki talál vevőt a földjére, aztán a bizottság meg azt mondja hogy nem, és más vevő meg nincs azon az áron!? Akkor az is megszívja aki csak szabadúlni akarna a földjétől, mert esetleg a bank viszi el már a feje fölül a házat de pénzéhez nem fog hozzájutni!?
Mi van akkor ha a bizottság meg azt mondja az eladónak hogy neki nem adhatod el 1M-ért hekijét, de itt van ez a Józska Pista akinek eladhatod 0,5 misiért hektárját? Itt olyan maffiák alakulnak, hogy csak pisloghatunk...
3685 hozzászólás
Válasz #1321. hozzászólásra
Te hol élsz ember? Vagy már nem emlékszel amikor a főnököd a rendőrök, tűzoltók nyugdíj ügyét visaszamenőleg módosították. Hello Afrika...
Válasz #1331. hozzászólásra
Válasz #1331. hozzászólásra
Válasz #1319. hozzászólásra
itt csak dán vagy holland minta alapján lehetne hosszabb távon állatokat tartani de erre semmi akarat nincsen. Ott úgy működik hogy az állattartó részvényes a takarmánykeverőben és a vágóhídban is. Év végén mindkét helyről vastag osztalékot kap,+ még az állam is valamilyen fokon támogatja mert az egész ágazat a termelőre épül és a munkahelyek védelme a legfontosabb.
Itthon az állattartót nem partnerként hanem balekként kezelik, főleg ha nem elég nagyba csinálja. Az összes hivatal ellene van, baxogatják minden hülyeséggel fölösleges párhuzamos adminisztrációval. Kutakodnak hogy mennyi született, mennyit ettek meg és hova adta el. A húsipar fizetési morálját sem kell szerintem senkinek se bemutatni. Esetleges csőd esetén az élőállat beszállítók 99%-ban nem látják a pénzüket.
Itt szabályosan megutáltatták az állattartást a termelőkkel. Ha nem kötötték volna a korszerűsítési támogatásokat 5 éves tartási kötelezettséghez akkor már harmada állat se volna mint jelenleg.
Válasz #1327. hozzászólásra
Nyugaton valamiért nagyon olcsók az árak és ezzel a magyar gazdák nem tudnak versenyezni. A termények ára hasonló. Technológiailag magas szinten állnak, tőkeerősek. Több támogatást kapnak stb...
A lengyel is olcsó ( ott nem voltak Tsz-ek) és gondolom munkával próbálják leküzdeni a technológia hátrányt)
Szerintem, Mo-on fejlesztések, beruházások, tőkésítés kellene stb...
Válasz #1323. hozzászólásra
Nem hús a főirány, hanem a tej.
Válasz #1326. hozzászólásra
Na látod pont ezért is lesz jó a törvény, mert nem tudják eladni külföldinek, pedig szerintem arra gyúrtak, most meg szopikálnak majd 2014-től!!
Válasz #1326. hozzászólásra
Azt nem teheted, hogy visszamenőlegesen bevezetsz valamit, gondolj bele ha te vettél volna földet mert volt elővásárlási jogod és azt mondanák hogy nem érvényes a szerződésed hiába írták a nevedre a földhivatalban, na akkor mit csinálnál??????????
Válasz #1322. hozzászólásra
hiszen az előbb még támogatásokat kértél, most meg azok torzítják a dolgot? hogy van ez?
Válasz #1321. hozzászólásra
Felénk az utóbbi 5 évben a határ kb. 20%-át felvásárolták a befektetők. Legalább 30-40% már nem helyi kézen van.
szerintem nem kellene az állattenyésztést erőltetni, ami nem megy azt hagyni kell, gondoljátok már el mi lenne itt ha egyik hétről a másikra megháromszorozódna az állattenyésztés, mi lenne a sok tejjel, mi lenne a sok hússal az eszport nem képes háromszor annyit felvenni ilyen gyorsan vagyis igen harmad áron és akkor ki is fog jól járni már megint a kereskedők, háromszor annyi takarmányt használsz el harmadáron eladod!
A piacokat kellene keresni és a kereslet élénkítené a termelést!!!
Már megint a szarral akarják a wct lehúzni!
Egy baromság ez az animálmánia!!!
Válasz #1313. hozzászólásra
Mit fosol mááááááááááá megint, most nem kínálhatnak rád esetleg???? De ha te meg fogsz az emberrel állapodi s te vagy a jó akkor nincs mit fosni, szerintem!!
Válasz #1320. hozzászólásra
akkor hogy, egészbe adod el? és mennyiért?
Az is nagyon érdekes, hogy az élő állat árak gyakorlatilag az önköltségen vagy alatta vannak. ( szint úgy a tej ára is) és mégis van aki foglalkozik vele. A támogatások miatt igen csak eltorzult ez az ágazat. (nyugaton, de lengyelek is nagyon olcsón adják) Tehát igen belenyúltak mesterséges eszközökkel a piaci folyamatokba és lehet, hogy EU szinten kéne meghatározni egy minimális árat ( tej, hús stb...)
A nyugati gazdák is tüntetnek Brüsszelben a tejárak miatt.
Válasz #1303. hozzászólásra
Visszamenőleges hatállyal, hol élsz te ember valami afrikai országban??????
Válasz #1315. hozzászólásra
Igen. Állattenyésztéssel foglalkozok/foglalkozunk családilag. Kóbászt nem adok el. Az hobbi. Persze ha valaki szépen megkér, akkor..
Válasz #1314. hozzászólásra
Szarból várat építeni nagy kihívás! Talán ebben egyetérthetünk. Jelenleg évek óta, kormányoktól függetlenül felmerül, hogy most aztán jól megtámogatjuk /megmentjük az állattenyésztést. Lesz is abból pillanatok alatt nagy lelkesedés a minisztérium sajtóosztályán. Pillanatok alatt kerítenek is valami arra alkalmasnak tűnő marhát, akivel le lehet fényképezni az aktuális politikust. Majd nagy csinnadrattával bejelentik a zállattenyésztés megmentését. Mindenki boldog. Apró szépséghiba, hogy ezt lassan már évente elő kell adni. Hiszen annyira jól sikerülnek a megmentések, hogy mindig szükségessé válik egy újabb megmentés. Kis túlzással azt is mondhatnám, hogy az aszály ritkább esemény, mint a zállattenyésztés megmentése.
Válasz #1312. hozzászólásra
na itt a pont. na és most ezzel a állatosdival kit akarnak támogatni? a létezni nem tudó tsz-ből kiprivatizált állattartó telepeket, akik már sok éve felveszik a mindenféle támogatásokat, amihez egyszerű halandó hozzá se tud férni
Válasz #1313. hozzászólásra
így ahogy mondod, ez az értelme a dolognak. és az összes kishal, aki abban reménykedik, hogy mostantól majd neki is húzzák, duplán fogja megszívni... ennyi volt.
Válasz #1312. hozzászólásra
nem. a mezőgazdaságot a pénz irányítja. mint egész sok mindent az életben. a politika csak pénzt akar lopni. addig és annyit foglalkozik egy iparággal, amíg lehet onnan lopni.
Válasz #1311. hozzászólásra
erre majd válaszolok, de előtte inkább kérdezek. te tenyésztesz valami állatot? adsz el valami állati terméket? mondjuk ezt a kóbászt mennyiért kínálod?
Válasz #1309. hozzászólásra
Csak azt nem értem miért kell ezen vitatkozni. Aki állatot akar tartani, az tartson és legyen jövedelmező, aki meg csak földet akar művelni az csinálja azt. Attól függ kinek mihez van meg a feltétele. Ha nincs föld, de van telep az állat számára, akkor ha megfeszül sem tudja teljes vertikumot működtetni. Meg akkor már miért nincsen hozzá vágóhídja is?!
A másik miért rovod fel, hogy a növénytermesztő haszonnal adja el a termékét, netán a takarmányt? De ha szervestrágyát akar felhasználni akkor azt meg kell vennie, ha nincsen állata. (Vagyis az állattartónak a szar is hozhat hasznot?) Szerencsések azok akik össze tudnak dolgozni, ami már egy kicsit szövetkezet!
Válasz #1301. hozzászólásra
én is félek a bizottságtól, mert hiába vagyok családi gazdálkodó, ha megalkudok majd egy földre, akkor hozzáférnek az infóhoz és megy majd a rákinálás. ha már annyira nézni akarják, hogy ki a tényleges földmüvelő, akkor elég lehetne egy igazolás a kamarától, falugazdásztól akik ténylegesen ismerik az embereket
Válasz #1308. hozzászólásra
A mezőgazdaságot a rendszerváltás óta a politika irányítja. Például az MSzp célja (törvényekkel, támogatásokkal) a TSZ elnökök hatalmának fenntartásara irányult. ( nagybirtokrendszer és a támogatásokból a visszaosztás rendszere)
Célzottabban kellet volna támogatni az állattenyésztést, de csak magán gazdaságokban. Ahol gazdaként és nem bérmunkásként foglalkoznak az állatokkal és nem 8 órában. Az állattenyésztés 16 vagy 24 órás elfoglaltságot, készenlétet követel.
Válasz #1307. hozzászólásra
Te most komolyan megpróbálod a szilvát és a az almát összehasonlítani, hogy melyik a gyümölcsebb???? Ismerem a haszonáldozat fogalmat. Egyetlen bajom van vele, hogy szigorúan forintasíthatóság alapján próbálja összehasonlítani a fent említett gyümölcsöket. Nem számol rengeteg olyan ma már hál' istennek elfogadott szoft tényezőkkel (pl.: a környezet állapota), amik jelentősen árnyalják a képet. Továbbá nem túl szerencsés egy tervezési sajátosságot az eredményességi mutatókhoz hozzá keverni. Ugyan is amire használni szeretnéd arra tökéletesen alkalmatlan.
Válasz #1308. hozzászólásra
Sok érdekes dolog van! Úgy ahogy mondod, külföldi alapanyag kell, de a hazai marhát mióta nem viszi a török (legalábbis a környékünkről) már időn túli, meg túlsúlyos. Mert a kisparaszttal egy-egy darabra nem is szerződnek.
Válasz #1306. hozzászólásra
Ezzel teljes mértékben egyet értek, de látod még mindig azok vannak többségben, akiknek meghaladja ez az összefüggés a képességeit.
Földhöz adni a jószágot???? Mintha ez az egész úgy működne, hogy kimész az ólba és a tojás mellé műtrágyát szórva majd csak ki kel a csibe! Vagy abból lenne a tej hogy sorközművelővel megkapirgálod a mélyalmos istálló alját.
Válasz #1306. hozzászólásra
kik cseszték el szerinted? kinek volt döntéslehetősége az ügyben, és mikor, hol döntött rosszul, hogy ez lett a vége?
Válasz #1304. hozzászólásra
Isten mentsen tőle, hogy még tenyésztenem is kelljen az állatokat, elég ha csak el kell tartanom őket, elegen vannak így is...
(olvasgass már el egy alapfokú mikroökonómia könyvet. nem fájdalmas, ellenben rendkívül hasznos, pláne annak, aki a haszonáldozat költség kifejezést még leírni sem tudja, nemhogy megérteni)
A szántóföldi növénytermesztés önmagában jövedelmező, de viszonylag kevés embert foglalkoztat és nagyon lecsökkent az állatlétszám MO-on. Ezért lenne szükség az állattartásra. Egységnyi földön több ember kapna munkát és nem kellene behozni külföldről a hústermékeket. Egyébként röhej, hogy a hazai húsfeldolgozók is külföldi alapanyagból dolgoznak és sorra zárnak be a húsüzemek. Ezt nagyon elcseszték az elmúlt 20 évben.
Válasz #1303. hozzászólásra
Minden törvény annyit ér amennyit betartanak belőle.
Válasz #1298. hozzászólásra
Látszik a hozzászólásodon, hogy te is maximum állattartó lehettél eddigi életedben és nem állattenyésztő! Legalább lenne benned némi önmérséklet és nem ordibálnál be az oldalvonalon kívülről ordas marhaságokat!
A megvásárolt takarmány amiatt drágább, mert nem csak a két vetés közötti költségeket terhelik rá az állattenyésztőre, hanem még a növénytermesztő kapzsiságát/haszonkulcsát is. Mindaddig amíg az állattenyésztőtől kiszámíthatatlan és roppant alacsony áron veszik át a termékét, addig egyedül csak költségek terén tud magának mozgásteret csinálni. Az a szervestrágya, ami az állattenyésztésben keletkezik az a növénytermesztő számára nélkülözhetetlen lenne. Ehelyett jó néhányszor finnyáskodva leszólják a tenyésztőket.
Kő kemény törvények kellenek és nem bizottság és vissza menőleges hatállyal. Legalább 2007-ig.
Válasz #1299. hozzászólásra
Ha eddig még nem na akkor majd az ilyen kis apró betüs részektöl fogják az emberek egymást kergetni a falvakban vas villával!!
Válasz #1299. hozzászólásra
nem hiszed el, hogy ez így lesz, ahogy írod?
akkor nem tudom te mit néztél a Zelmúltkétévbe
Válasz #1298. hozzászólásra
én már sokat. én állattartásból lettem gabonatermesztő pontosan úgy számolom a költségeket az állatnál, ahogy el tudnám adni, ha tudok hasznot csinálni az állatból, akkor tartok, ha nem akkor nem tartok. nem értem, hogy miért kell az állattartóknak földet adni, mikor se gépük se szakértelmük hozzá. külföldön még az állattartást se egy telepen csinálják. külön van a malacelőállítás, és a hízlalás.
Válasz #1293. hozzászólásra
Én elképzelhetetlennek tartom, hogy ezt a bizottságosdit komolyan gondolják és valóban megalakuljanak. És akkor majd mindenféle személyes sérelmek és egyéb emberi kapcsolatok stb befolyásolják a döntést. Nem is igazán értem, hogy miért lenne erre szükség. Valaki vagy megfelel a törvényben foglalt feltételeknek, vagy nem. De ne lehessen már megint mindenféle sógor koma viszonnyal előnyhöz jutni ill. esetlegesen hátrányba kerülni.
Válasz #1295. hozzászólásra
hagyjuk már ezt a adjunk földet, és akkor olcsóbban tud takarmányt termelni. mondja már meg nekem valami, hogy miért olcsóbb a 60 ft-ért el nem adott kukorica a 60 forintért megvett kukoricától??
azért, mert megtermelem 45 forintért, és nem adom el 60-ért, és lemondok 15 ft jövedelemről, az éppen úgy veszteség, mintha meg kéne vennem 60-ért...
egy.
kettő. miért nem állatot adunk annak, akinek van földje, miért nem az állattartó telepet rekviráljuk, és adjuk a földhöz, miért a földet adjuk a telephez? ezen gondolkodott már valaki?
Válasz #1296. hozzászólásra
Két szélsőséges vélemény feszül egymásnak. A kormányé és Ángyánéké. Tisztára, mint a mesében, a két kecskével a hídon. Ez így semmi jóra nem fog vezetni.
http://www.szabadfold.hu/gazdanet/ne_legyen_ketharmados_a_foldtorveny
Válasz #1294. hozzászólásra
"Biztatónak ítélik azt is, hogy a takarmánytermő területek biztosításával kapcsolatos szabályozásra vonatkozó elképzeléseit ugyancsak megvitatták."
Akinek veszteséges lesz az állattartás az bizonyára tönkre fog menni, vagy abbahagyja.
A most "erőszakkal" megszerzett területek további sorsa mi lesz?
Bizonyára emlékeztek anno azért adtak pénzt, hogy vágják ki a teheneket.
Aztán azért fizettek, hogy állítsák be a marhák-at.
Ez mintha vissza köszönne.
Igaz akkor más kormány volt hatalmon, de az észt talán ugyanezek a fiúk produkálták.
Egy újabb cikk.....
Tej Terméktanács: közeledtek az álláspontok a földtörvényről
A Tej Terméktanács szerint jelentősen közeledtek egymáshoz az álláspontok az új földtörvény-javaslatról a szaktárcával folytatott megbeszélések során.
A szakmaközi szervezet tárgyalásról kiadott közleményében üdvözölte, hogy a törvényjavaslat alapján a jövőben kiemelten kezelik majd az állattartó gazdaságokat. A terméktanács ugyanakkor javaslatokat fogalmazott meg a tejtermelés kiszámíthatóságára és az ezt befolyásoló bizonytalansági tényezők csökkentésére, illetve a takarmánytermő területek biztonságát szolgáló módosításokra. A szakmai szervezet kifejezetten megnyugtatónak tartja a közeli hozzátartozók használatában álló földterületek összeszámításával kapcsolatos terméktanácsi javaslat minisztériumi fogadtatását. Biztatónak ítélik azt is, hogy a takarmánytermő területek biztosításával kapcsolatos szabályozásra vonatkozó elképzeléseit ugyancsak megvitatták. A közlemény szerint a minisztérium jelezte a terméktanácsnak, hogy a törvényjavaslat országgyűlési tárgyalása során számos módosító javaslat kerül még benyújtásra, amelyek - mások mellett - a szakmaközi szervezet által felvetett problémákat is megnyugtatóan kezelik majd. A mező- és erdőgazdasági földek forgalmáról szóló törvényjavaslatról - a tervezett új földtörvényről - folytatott egyeztetésre a Vidékfejlesztési Minisztériumban (VM) és a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács között stratégiai együttműködés alapján került sor. Az egyeztetésen a szakmaközi szervezet képviselőivel Simon Attila, a tárca jogi ügyekért felelős helyettes államtitkára és munkatársai vitatták meg a tejgazdaságot érintő kérdéseket.
Válasz #1288. hozzászólásra
Bizottságnak állítólag megfellebezhetetlen hatáskört adnának. Néhány napja beszéltem valakivel, aki esetleg megértette a problémámat. Előtte meg egy olyannal, akinek a seggnyalás tetszett volna, ezért inkább abbahagyta a beszélgetést.
Válasz #1291. hozzászólásra
és ugyan ezek a tisztességes, gerinces magyar emberek szavazták meg a mostani rendszert.
én tudok olyan élharcos fideszes vezetőről, aki mai napig egy német trógernak szerzi a földet, és strómankodik neki. a mai napig...
Jonass! Nálunk a tulajdonosok szóba sem állnak magyar gazdákkal. Csak az osztráknak adják el. Még akkor is ha az a vételárat én is megadnám.
Válasz #1278. hozzászólásra
Igazad van,ez sehova nem vezet, csak égig érő korrupcióhoz. Tök egyszerű lett volna kivédeni a külföldieket a vásárlásból úgy, hogy az állam nem pofázik bele a magán-ügyletekbe. Egyébként is, aki nem akarja, úgysem fogja eladni, akármennyit ígérnek neki....
Megveszi az állam?? MILYEN PÉNZBŐL???? AZ ÁLLAMNAK VAN SAJÁT KERESETE??? CSAK KÖZPÉNZBŐL VEHETI MEG, A TIEDBŐL, AZ ENYÉMBŐL, STB...HOGY AZTÁN ODAADJA A SLEPPNEK BAGÓÉRT. Ezek fogalom-zavarban vannak az állam szerepéről,vagy tudatosan államosítanak.Persze, ha eltűrjük, és nem lesz az egész bagázs eltakarítva....
Válasz #1286. hozzászólásra
Akkor komi megveszi az állam, ha a bizottság külföldi vevő gyanút lát, vagy nem fér bele a vevő a törvényi feltételekbe!!! De azt nem mondhatja hogy 1 milkáért hanem csak annak 500-ért, a bizottságnak véleményezési joga lesz nem ügydöntő, az az államé!!!
Válasz #1284. hozzászólásra
ha lesz itt lesz közölve.
http://www.kormany.hu/hu/videkfejlesztesi-miniszterium/naptar?page=201211
Válasz #1275. hozzászólásra
Mi van akkor, ha valaki talál vevőt a földjére, aztán a bizottság meg azt mondja hogy nem, és más vevő meg nincs azon az áron!? Akkor az is megszívja aki csak szabadúlni akarna a földjétől, mert esetleg a bank viszi el már a feje fölül a házat de pénzéhez nem fog hozzájutni!?
Mi van akkor ha a bizottság meg azt mondja az eladónak hogy neki nem adhatod el 1M-ért hekijét, de itt van ez a Józska Pista akinek eladhatod 0,5 misiért hektárját? Itt olyan maffiák alakulnak, hogy csak pisloghatunk...