Gázolaj árak 614 Ft Benzin árak 612 Ft EUR 395.57 Ft USD 359.71 Ft CHF 414.94 Ft GBP 464.04 Ft

Fórum

Vadkártérítés

Létrehozta: , 2010-03-29 16:26:55

Kedvencekhez Segítség

2495 hozzászólás
#1845 Vinkó
2021-08-20 12:52:31

Válasz Hús Futár #1843. hozzászólásáraMint Amerikában..."kétszer szóltam a bölény tépi a kerítést. Harmadszorra levartam párat. Rögtön tudták a megoldást." Ilyen egyszerű ! Hiába váltod ki az engedélyt. Este 9 után le kell jönnöd a lesről. Vicc.... Nincs kvóta,minden lövés fizetős...stb. Szóval mesterséges felszaporítás van folyamatba.

#1843 Hús Futár
2021-08-20 12:46:48

Válasz bandigh #1839. hozzászólásáraHa nem bírnak a dolgokkal vadászok akkor nem kellenek , hagyják abba és a vadállományt a természet majd elrendezi hogy ne szaporodjon túl .

#1842 bandigh
2021-08-20 12:45:37

Válasz Vinkó #1841. hozzászólásáraAkkor hogy oldották meg? Azt tudom, hogy annó a tsz világban itt egy műszakban 30 nyulat tárcsáztak le, meg szedtek mindig egy zsák fácánt aki akart, annyi apróvad volt. Mégsem volt vadkár. Vagyis volt, csak akkor még nem tűnt fel senkinek, a közösből.

#1841 Vinkó
2021-08-20 12:41:27

Válasz bandigh #1839. hozzászólásáraA főállású vadászt nem érdekli,miként oldom meg a számláim rendezését. Ez ezek után ez visszafelé is igaz. Még rám egy rakás megfeleltetés hárul,addig visszafelé mellébeszélés. Szóval a vadat vissza az erdőbe. Ezen dolgozzon a társaság, a többi duma. Mivel ezt itt pl..a 90-es években is megoldották. Kevesebb vadkár volt mint ma. Szóval nem a gazdálkodó ment mellé valahol.

#1840 bandigh
2021-08-20 12:40:43

Válasz Hali Laci #1837. hozzászólásáraMagasabb rendű utakon azért a padkát tisztán tartják, van is rá gondolom szabály, viszont alsóbbrendű utakon ha néha le van nyírva, már az is haladás. Egyébként nem hiszem, hogy emiatt van a baj, itt pl totál kietlen famentes részeken is átugrik az őz, ha eldöntötte hogy arra megy. Egyszer totál véletlen néztem jobbra, mert ott egy van egy földünk, és láttam hogy 100 méterre van az úttól az őz, nem kergeti senki, de rendesen szalad a főút felé. Lassítottam, így elöttem ment át, amúgy lehet telibevertem volna. Előttem ugrott át, de a fejét nem fordította oda, tudomást sem vett a forgalomról. Sajnos nem egy eszes állat.

#1839 bandigh
2021-08-20 12:32:50

Válasz Vinkó #1836. hozzászólásáraEgyszerű, valóban, amíg lesz miből addig fizetnek, utána a tiéd a vadkár. Itt pl két vadőr van, az ő fizujukat, az éves autó/traktorhasználat költségét, a rezsit meg a többi szirszart úgy tudjuk kifizetni, hogy az összes értelmes bakot idegen vendéggel kell lelövetni. Meg a nyulat is. Még bejön hozzá évente 1 vadgázolás, aztán mondják a milliós kárigényeket az autósok. Vadkár még ugye szóba se került, de nem nagyon menne. A tagságnak marad ugye néhány szar bak, meg lőhetsz egy gidát, és járhasz duvadazni, vadkárt elhárítani, hazaviszel vagy 6 db apróvadat per év. Kb ez amit kapsz a 100k pengődért. Meg a szidást h leette valami a forgót. Nem mintha a tiédet nem enné le, az a 6 dolog ami többek közt leeheti, de abból nem minden lőhető egyáltalán, de akkor az sem mert olyankor nincs vadászati idénye smile lol
Ha beveszi magát egy 60 hektáros kukoricaföld közepébe egy 6db-os konda, azt nemtudom hogy kinek, hogy és miként kéne észrevenni, és elhárítani. De aratáskor ugye azt mindenki látja hogy fél hektár le van fektetve, az meg ugyi 400-ezer..Ha kihagysz 6 sort minden földed körül, akkor se lesz ember aki kb 120 db kukoricaföldet körbeüljön folyamatosan, pedig jó lenne, nyilván.

#1838 endypapa_20120
2021-08-20 12:24:24

Válasz Hali Laci #1837. hozzászólásáraPolgári peres eljárásban talán a lpm-nél lenne keresni való. Vadászok a táblával teljesen levannak fedve. smile cursingsmile cursing

Nincs profilkép
#1837 Hali Laci
2021-08-20 12:07:16

Üdv urak.
Kellene egy kis tanács tőletek.Adott egy kpm gondozásában lévő út amin egy hét alatt négy őzet sikerült autósoknak elütni. Ugyan ott járnak a vadak . Kint a vadveszélyt jelző tábla ez oké, de hatvanas tempónál az őz beszállt a szélvédőmbe. Ne mondjátok hogy menjek hússzal mert az már kicsit snassz .Az út és az út széli növényzet összeér. Nincs erre valami szabály ,hogy a kpm meddig köteles kiirtani a fákat bokrot az út szélén? Vagy kit lehetne noszogatni érte mert azért lássuk be egy hét négy autó kicsit sok szerintem.

#1836 Vinkó
2021-08-20 11:43:58

Egyszerű ez mint a fa ék. Mindenkinek be kell jelentenie még a 100 ezres kárt is. Kell egy független igazságügyi szakértő. Még a bíróságra sem kell bemenni. Az hogy én húzzak csilliárdokért vadvédelmi kerítést,vicc kategória. A vad nem az enyém. Ha a kutyám átmegy a szomszédba levarrni a tyúkokat,nem a szomszéd a hibás. Én most hajtottam el a vadőr csávót,magaslesével együtt. Álló terményben terepjáróval szafarizni,na el a portáról. Majd ha már érzi a társaság a 85 forintos kukoricát. Valóban tesz a vadak ellen valamit. De amíg a kerítések,rongálva,kapuk kinyitogatva. A mezőt vadetetőnek használva szisztéma működik. A kárigény bejelentés-bíróság...stb menni fog. Mikor ezt mindenki megteszi. Akkor kezdődik valami érdemi dolog. A másik a megközelítési utak,én hadjak el a területemből,mert ő nem hajlandó a területemet szegélyező táblaszélet karbantartani-e célból. Jahh mert arra még a 90-es években is volt forrás és embere a társaságnak. Mára minden a minimumon,csak jöjjön a Svájci gyógyszerész. smile glare

#1835 endypapa_20120
2021-08-20 11:26:46

Válasz Mihály #1833. hozzászólásáraNem is kimondottan az én terőletemről kell "elszámolni", hanem a vadászatra jogosult területéről.

Nincs profilkép
#1834 Mihály
2021-08-20 07:07:20

Válasz Mihály #1833. hozzászólására Úgy értve egy 5-10 ezer ha vad gazdaság a terv szerinti gyérítést is végre hajthat de attól neked nem lesz kevesebb vad károd 100-200 ha területeden a kicsikről nem is beszélve smile cursingsmile bansmile cowboy

Nincs profilkép
#1833 Mihály
2021-08-20 07:05:22

Válasz endypapa_20120 #1832. hozzászólására És honnan tudja a bíró hogy honét van a kilövés a lényeg hogy az a vad gazda területéről van smile cursingsmile cowboy

#1832 endypapa_20120
2021-08-20 06:54:56

Válasz nagypistivagyok2 #1830. hozzászólásáraPapír sok mindent eébír. Bíroságon viszont, adott esetben bizonyítaniuk is kell, pl. számlákkal akilőtt vadakat (ahogy nekem a kitett inputot).

Nincs profilkép
#1831 nagypistivagyok2
2021-08-19 21:49:28

Válasz fattyú #1818. hozzászólásáraNem nagy a mellény csak a "zsíros nyakú paraszt"gyerek előbb utóbb kénytelen belekeveredni a jogrendszer értelmezésébe mert rájön arra ,hogy hazudnak neki.
A Jóistent biztos nem perelné be egy igaz gazda sem mert együtt él vele.
Számomra is érték a vad csak nem kell ennyi.
Én se tarthatok 50 tehén helyett a legelőn 500-at
Így már érted?
Ha a "nagyvezír" általi bejelentésre nincs vadkár az meg már nem demokrácia és lehet neki következménye.
Akkor meg te már nem "pattoghatsz" csak csendben maradhatsz ahogy egy jogállamban evidens.
ui: Egy kérdést még feltennék tisztelettel feléd és kérlek segíts nekünk zsíros nyakú parasztoknak:
Ha az általad felvázolt rendelet szerint megállapítanak egy minimális vadmennyiséget amit szinten tart a vadgazda akkor a bérelt vadkáros területeinken mondhatjuk a tulajdonosnak,hogy bocsánat nincs bérleti díj mert Így ébredt a Nagyvezír?
Várom válaszod tisztelettel.

Nincs profilkép
#1830 nagypistivagyok2
2021-08-19 21:06:06

Válasz endypapa_20120 #1829. hozzászólásáraOrszágos Vadgazdálkodási Adattár

#1829 endypapa_20120
2021-08-18 18:27:07

Válasz Bigyófelügyelő #1826. hozzászólásáraSzerintem ebben az esetben (is) a bítóság fog dönteni!

Nincs profilkép
#1828 Bigyófelügyelő
2021-08-18 17:54:48

Válasz fattyú #1827. hozzászólásáraViszont ha már törvény, akkor biztosítson majd lehetőséget arra, hogy amelyik gazda úgy gondolja vizsgázzon le, fegyver vásárlás, területileg illetékes vadásztársaságnál hivatalos,legális módon lehetőség megvédeni a kártól súlytól területét! Csak ugye ez egy halott ügy lenne.... Nehogy már a gazda lője le a szarvast... Jobb helyen a vadászok fagyasztójában...

Nincs profilkép
#1827 fattyú
2021-08-18 16:51:23

Válasz Bigyófelügyelő #1826. hozzászólásáraLátom kezded kapisgálni a kérdést....

Nincs profilkép
#1826 Bigyófelügyelő
2021-08-18 14:23:47

Válasz fattyú #1818. hozzászólásáraEgyetlen kérdés csupán: megállapítanak egy vadmennyiséget törvényileg! A Vadásztársaság területén ki a bánat mondja majd meg pontosan hogy mennyi van? Majd saccolnak, mint eddig is, a törvényi mennyiségen belül...aztán már vadkár sincs...

Nincs profilkép
#1825 Mihály
2021-08-18 07:25:00

Erre varjatok gombot:A vadászok 292 kilogrammnyi lőszerhüvelyt gyűjtöttek és adtak le, a gyűjtésben szinte csak nógrádiak vettek részt. Egy cég átvette a kilőtt töltények hüvelyét, az azokért kapott 254 ezer forintot pedig jótékony célra ajánlották fel.

Összesen 680 kilogramm kutyatápot vásároltak, mellyel fele-fele arányban a Karancs Mentőkutyás Alapítvány Lassie Állatmenhelyét, illetve a Cserhát Különleges Mentőcsoport munkakutyáit támogatták.smile cursingMicsoda vérengzés folyik ott....smile cowboy

Nincs profilkép
#1824 Mihály
2021-08-17 05:40:25

Válasz fattyú #1818. hozzászólására Hát olyan még nem volt hogy a gazda is jól járjon mindegy ki hozta a törvényeket papolnak itt meg ott a vidék sokszínűségével s közben az 1-2 hektáros termelők akik a kis földjükben szeretnének jövedelmezőbb növényt termeszteni a kukoricánál,napránál semmiféle segítséget nem kapnak és a 130 forintos paprika palánta bizony drága nyúl csemege Szóval az agrár tárca vezetőjének kicsit nagyobb hangsúlyt kellene kapnia mint a keresztény egyházfőnek mert ez most már oda fajult hogy a szabadföldi kertészet a feledés homályába vész lényegében csak zárt termesztő berendezésben termel aki termel smile cursingsmile cowboy

#1823 Uazos
2021-08-16 22:34:35

Válasz fattyú #1821. hozzászólásáraMajd ha dám is megjelenik, na akkor lesz ne mulass.

#1822 Uazos
2021-08-16 22:29:18

Válasz fattyú #1819. hozzászólásáraMegmondom én mi a pálya. Nem azért, mert én vagyok a nagy megmondó ember. Vannak nálam itt tanultabbak és tapasztaltabbak a szakmában, legyen az gazda vagy vadász.
Vadászó gazdaként. Szerintem.
Letojja itt mindkét fél a törvényeket!
Tisztelet a kivételnek, de a gazda baszik elhagyni pár métert az erdőtől, mert tönkre megy anyagilag.
Elfelejt keríteni, ahol indokolt. Pl gyümölcsös nekem zárt, de felénk sok almás, ribizlis is már régen, mikor még nem volt agyon bürokratizálva az engedélyeztetés.
Nem enged a földje mellé vagy a tábla közepébe lest létesíteni, mert taposni fognak és rossz a gépeknek kerülgetni.
Az utakat vagy a gazda traktorai vagy ahogy nálunk gyakori a favágók cseszik el úgy, hogy a távoli szórók megközelíthetetlenek. Vadász nagy gazda simán kér milliós vadkárt úgy, hogy egyszer sem ült kint a táblája mellett.
Tisztelet a kivételnek, de a vadászok bizony taposnak, hiába van közelítő út kijelölve.
Szemetelnek a lesek körül. Nem tudják a kiemelten vadkáros táblákat megvédeni.
Nem úgy tekintenek a gazdákra, akiknek a megélhetésüket barmolják össze.
Lényeg, hogy nincs rend egyik oldalon sem.
Szerintem!

Nincs profilkép
#1821 fattyú
2021-08-16 21:59:54

Válasz Uazos #1820. hozzászólásáraNálunk már két éve nincs disznó, csak szarvas, muflon, őz, meg nyúl.

#1820 Uazos
2021-08-16 21:55:51

Válasz fattyú #1818. hozzászólásáraVaddisznónál 2025.02.28.-ig el kell érni, hogy az állomány 0,5 db-ra csökkenjen / 100 Ha.
Megsúgom, már most meg van. Hull a ASP-től.

Nincs profilkép
#1819 fattyú
2021-08-16 21:48:43

Válasz Mihály #1803. hozzászólásáraNálunk említett eseteben egyrészt nem igen van aszály, kivételes helyen vagyunk az idén. Másrészt ma utánakérdeztem, a vadkár 170 hektáron van 10-25% közötti napraforgóban mezei nyúl által okozottan. Beszéltem ma a vadőrrel, teljesen feladta a reményt, ment méheket venni, megszűnik felőle a munkaadó. DE azt mondta, hogy két szomszédos társaság is a feladáson gondolkozik. Ott az egyik gazda ráadásul elkezdett mérgezni és mindenki azt hiszi, hogy a vadászok voltak.

Nincs profilkép
#1818 fattyú
2021-08-16 21:42:00

Válasz nagypistivagyok2 #1796. hozzászólásáraNagy a mellény, Öreg! A vadkár megtérítése csak azon az alapon nyugszik, hogy van rá törvény. Ha a jégeső miatt a paraszt beperelhetné a Jóistent, akkor meg is tenné. De vannak olyan országok, ahol a vad a természet olyan része, mely közös nemzeti érték és az állomány megőrzése közös nemzeti érdek. Nálunk csak egy törvénymódosítás kell és már nincs is alapja a pattogásnak. Most 10%-t kell benyelni, de ha a Nagyvezír reggel úgy ébred, hogy ez kevés, akkor abból délutánra már törvény van. Azt hallottam, hogy már készül az a rendelet, hogy minden területre megállapítanak egy minimális vadmennyiséget, ami után nem jár vadkár. Ha a vadgazda ezen a szinten tartja az állományát, akkor semmit sem kell fizetnie majd.

#1817 Uazos
2021-08-16 21:41:45

Válasz Mihály #1815. hozzászólásáraTudom és így van. Ha lesz eső, sok lesz.

#1816 endypapa_20120
2021-08-16 14:48:44

Válasz Bigyófelügyelő #1813. hozzászólásáraNálunk a sefaggal, csak így lehet vadkárügyet intézni, mert minden a bíróságon köt ki. Ezért kap a helyi mjegyző is minden levélből egy példányt.

Salynos a sefag itt mibdent bíróságra visz (szóba sem áll velük, nekik kel eljárást indítani). Sok kisgazda meg fog feküdni a 20-805-os vadkár miatt. Nem tudják anyagi, hivatalos eljárás ismerete náélül érvényesíteni kárigényüket.

Nincs profilkép
#1815 Mihály
2021-08-16 14:46:32

Válasz Uazos #1812. hozzászólására ez a nyári kicsi sűrű pettyes nem jó ez a piruló őzláb majd a nagy kalapos márványos nagy őzláb na az kirántva isteni finom smile cowboy

#1814 endypapa_20120
2021-08-16 14:43:45

Válasz Uazos #1811. hozzászólásáraMint a második esetben említettem, vannak "nem jó mvadászok" (99 %-ban nem a paraszttal van a gond, ő szimplán kárusult) van nálunk is olyan ki az általad említett módonreagál egy őt hátrányosan érintett helyzetre . Mint írtam mi ilyenkor teljesen "hivatalosra" veszzük a dolgot. Tehát nálunk is vannak olyan esetek mint nálatok, nem csak helyi eset. Kicsi a világ!

Nincs profilkép
#1813 Bigyófelügyelő
2021-08-16 14:40:34

Válasz endypapa_20120 #1807. hozzászólásáraEz egy patent kis szöveg! Le is mentem arra az esetre ha kötekednének! Egy ilyen szöveget ha bedobnék nekik, dobnának egy hátast!

#1812 Uazos
2021-08-16 14:17:41

Válasz Mihály #1810. hozzászólásáraMár láttam őzlábat, igaz 2-3 db ot, de ősszel lesz.

#1811 Uazos
2021-08-16 14:15:54

Válasz endypapa_20120 #1806. hozzászólásáraTe nálad van a nagy gond valahol!
A gondod az, hogy mikro környezetbe gondolkodsz és nem fogadod el más tényeit.
Nálunk pont az van, amit lentebb írtam.
Olvasd el, le van írva minden.
Némelyik nagy pataszt igenis ellenséges a vadászokkal.
Ember, én veled befejeztem a diskurálást. Nem alacsonyodom le hozzád, ha csípőből így kommunikálsz!
Azt még leírom, holott semmi értelme, hiszen ha nálatok jól működik, akkor mindenhol úgy van. Vicces. Mind1.
Szóval ez a paraszt még a hivatalos, térképes föld út, ami a tanyáját átszeli, használatát is tiltja. Magyarul, aki arra megy, csekkolni kell nála!
Szerinted?
Na? Kinél van a gond Endypapa?
Nálam, a buta parasztnál vagy nálad?

Nincs profilkép
#1810 Mihály
2021-08-16 14:05:17

Válasz Uazos #1808. hozzászólására Hát az idén még nem láttam pöfeteget ahhoz kellene 1 hét esős idő de még a szeptember hátha kárpótol őzláb gombával azt is szeretem..smile bansmile cowboy

#1809 Uazos
2021-08-16 14:03:05

Válasz endypapa_20120 #1806. hozzászólásáraElfogom olvasni az egész válaszod, de első mondatod után mondom, hogy miért gondolod, hogy gond van nálam?!
Te élsz, gazdálkodsz, vadászol ott ahol én???
Ha nem ismered a helyi viszonyokat, tisztelettel kérlek ne általánosíts!!!

#1808 Uazos
2021-08-16 13:59:44

Válasz Mihály #1804. hozzászólásáraMost nem sok jó hely van az aszályos nyárelő miatt!

#1807 endypapa_20120
2021-08-16 11:59:17

Válasz envagyok2 #1775. hozzászólásáraKerítéssel kapcsolatban, pont mai "kapcsolattartás" a vadászatra jogosulttal.

"Vetési terv!

Én --------- mint földhasználó ezúton tájékoztatom önöket mint vadászatra jogosultat ----------, hogy a Takarónövény fennmaradási ideje 2021.09.02-2022.04.25.-ig. ----- külterület ------- Hrsz-u szántó művelési ágú földemen talajmegújító gazdálkodást folytatok ezáltal takarónövény alkalmazása szükséges, melynek összetétele: Takarmányborsó, Tavaszi zab, Perzsa here, Facélia, Tillage radish, Olaj retek, Fehér mustár melynek tervezett vetési ideje 2021.09.02-2021.09.10. között várható. A vetett kultúrnövény magassága lehetővé teszi az erdőből kiváltó vad észlelését és vadkárelhárító vadászatát. Kérem a vadászatra jogosultat számomra mint földhasználót a vadkárral kapcsolatos ügyekben hivatalos kapcsolattartót megadni valamint a vad általi károkozás veszélyének észlelése esetén haladéktalanul értesíteni. A vadászati hatóság által jóváhagyott éves vadgazdálkodási terv gímszarvasra, dámszarvasra, őzre, és vaddisznóra vonatkozó részét teljesíteni. Vad riasztásról gondoskodni és ideiglenes villanypásztort telepíteni velem mint földhasználóval egyeztetve. Szükséges mennyiségben és mértékben vadkárelhárító vadászatot folytatni és szükséges mennyiségben és mértékben elterelő etetést végezni. Ezekre mind azért van szükség mert a földterület egészében túlnyomóan vadkáros területről van szó ezt tükrözi az előző kultúrnövény és a folyamatos határszemlék is. Amennyiben kötelezettségeiknek nem tesznek eleget, vadkár keletkezik úgy a törvények alapján előzetes vadkárbecslést fogok indítani. Tisztelettel kérem önöket az együttműködésre."

#1806 endypapa_20120
2021-08-16 07:24:51

Válasz Uazos #1800. hozzászólására"paraszt gyülöli a vadászokat. Ahol csak lehet keresztbe tesz és lázít, mert az az ideája, hogy ezeket a mocskokat el kell üldözni innen és ö mint a legnagyobbak egyike "

Igen nagy gond van nálad valahol!

A paraszt nem ellensége a vadásznak! Együtt élnek egy területen. A gond ott van, ahol nincs vadász, csak agyrázós puskások, kik legfeljebb magas lovon ülve állnak szóba a paraszttal!

Mi együtt működünk a vadászokkal. Mi tartjuk karban a villanypásztort, amihit ők építettek, vagy adtak hozzá anyagot. Napi szinten kint ülnek KETTEN, és 1-2 ezer ha-t megvédenek! Ja, és a megállapított kárt ki is fizetik.

Másig társaság területén is van földünk. Ők már már "lazábbak". Itt kárszakértővel, bírósággal van megoldva a probléma. Jó hír, hogy új ember került itt az élre, másképp áll a jövőben a dologhoz.

Tehát igenis, lehet együttműködve kezelni az elhárítást, csak 2 normális ember kell hozzá!

Nincs profilkép
#1805 Mihály
2021-08-16 07:19:27

Válasz nagypistivagyok2 #1799. hozzászólására hát ez sajnos megtörtént de gondolj bele hány ismerős távozott közülünk és nem volt vadász sőt gazda sem de ember volt és lehet autót sem vezetett de a másik meg igen rajta keresztül hogy miért s hogyan részlet kérdés a lényeg sokan meghalnak a gépjárművektől nem kell ahoz puska semsmile sweatdropsmile sleepsmile cowboy

Nincs profilkép
#1804 Mihály
2021-08-16 07:14:09

Válasz Uazos #1801. hozzászólására Jaj hát 5 perc alatt lesznek ott 20 is ha kell ezzel nem fogta meg őket a törvény inkább azokat akik véletlen rá találnak 1 gombás helyre mert pont jókor voltak jó helyen(volt gomba)1db becsületes pöfeteg 4-5 kilósra megnő de egy szép vargánya is majdnem kilós smile cursingsmile cowboy

Nincs profilkép
#1803 Mihály
2021-08-16 07:10:00

Válasz fattyú #1753. hozzászólására Szerintem az aszálykárt nem vetted figyelembe azt nem kapod meg a vadgazdától de jól látod a kár igény akár a vadgazdaság teljes vagyonát sem képes fedezni ami teljes csőd :"Marad 32-32. Kukiból egy 100 mázsás terméssel a hektáronkénti bevétel idén lesz 700 ezer forint, azaz a 32 hektárnyi vadkár 21-22 milliót jelent. Napraforgóból is meglesz az 500 ezer hektáronként, ami további 16 milliós kárigényt jelent. A kettő együtt 35-40 millió, ami az éves árbevételük duplája." Sajnos kevés helyen lesz ilyen termés hogy ilyen magas árat vegyünk alapul a Másik meg az hogy ez csak nagyvadas területen lehet igaz az Alföld nagy részén csak a mezei nyúl meg a vaddisznó meg az őzek okoznak kárt a naprában négyzetméterben is mérhető de a kukoricában az őz csak leharapja a cső hegyét s nem biztos hogy kitörik inkább ott marad a nyuszi az lefekteti mert a kis gonosz addig kaparja rángatja míg kitöri a szárát s takarmánykukiban nem lehet 1000 cső veszteséget mérni de csemegében akár 10 ezer db-is és nem mindegy hogy 100 ft eladod vagy a nyulak eszik meg de nem is kell hogy megegye a fene a fogát az idén amelyik dinnyébe bele harapott az szétrepedt megrohadt smile cursingsmile cowboy

#1801 Uazos
2021-08-16 00:46:56

Válasz fattyú #1790. hozzászólásáraA gombászás gyűjtögetés. Ma láttam 2 perui indián kondát az erdőbirtokosságunk erdeiben. Egész pontosan 10 füles kosárnyi vargányával megpakolva.
Erre is van rendelet, hogy 2 kg/fő szedhető, afelett kell az erdőgazdálkodótól engedély.
Magán erdőmben gombászó még soha nem kért tőlem engedélyt, ahol is már 2 kg alatt is kell.
Mit csináljak velük?!
A törvényeket azért hozzák, hogy legyen mit megszegni.

#1800 Uazos
2021-08-16 00:36:46

Válasz fattyú #1785. hozzászólásáraQ..a nagy tévedés! Nem lehet általánosítani. A vadásztag (életében nem vadászott még!) paraszt gyülöli a vadászokat. Ahol csak lehet keresztbe tesz és lázít, mert az az ideája, hogy ezeket a mocskokat el kell üldözni innen és ö mint a legnagyobbak egyike (Ha) majd hoz helyettük nagyon gazdag puskásokat. A hülye azt gondolja, hogy a Serengetibe van, ahol csilliókat elkérhet.
Vannak buta és telhetetlen parasztok is, úgy hogy nem lehet általánosítani.

Nincs profilkép
#1799 nagypistivagyok2
2021-08-16 00:05:58

Válasz d-032a #1794. hozzászólására"De hagyjuk, úgy látszik nemigen zavart senkit."
Dehogynem zavar itt vagyok!
Én nem tudom hogy mondjam el én mint paraszt,hogy a legjobb barátom egy fiatal vadász/erdész volt az ÁDÁM.
Minden nap ott volt a tanyán ,beszélgettünk a vadászatról meg a családról.
Aztán jött az erdőben a végzetes baleset.
Én meg hülye fejemmel még mindig várom ŐT.

Nincs profilkép
#1798 nagypistivagyok2
2021-08-15 23:41:32

Válasz fattyú #1791. hozzászólásáraSzerintem itt most sokan megijedtek.
Újdonságot mondtál mert régen ezért halál.

Nincs profilkép
#1796 nagypistivagyok2
2021-08-15 23:33:23

Válasz fattyú #1788. hozzászólásáraNem erre gondoltam természetesen de ezt te is tudod.
Ne kóstólgass jogszabályokkal mert 10 éve csinálom a hatósági bírósági baromságokat kérlek.
Ha van valami jogszabály ami ide illik és jogilag megállja a helyét akkor linkeld be.
Ha meg nincs akkor minek rabolod a gondolkodók idejét EMBER?

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Sajtóközlemény
Ma startol a legnagyobb magyar műhold
Ma startol a legnagyobb magyar műhold
Aszálymonitoring műhold távvezérléssel.
Ezek a Syngenta legújabb fejlesztései a gazdáknak!
Ezek a Syngenta legújabb fejlesztései a gazdáknak!
Keresik az alternatív megoldásokat.
Deutz-Fahr KH 4000 DN rendterítő
Deutz-Fahr KH 4000 DN rendterítő

475.000 Ft

2,5 hektáron elhelyezkedő, 60 m²-es ház és 560 m²-es gazdálkodásra alkalmas ÉPÜLETEGYÜTTES
2,5 hektáron elhelyezkedő, 60 m²-es ház...

54.900.000 Ft

Vöröshagyma eladó
Vöröshagyma eladó

250 Ft

Claas MARKANT 55 KOCKA BÁLÁZÓ
Claas MARKANT 55 KOCKA BÁLÁZÓ

1.050.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]