Gázolaj árak 610 Ft Benzin árak 602 Ft EUR 400.32 Ft USD 368.19 Ft CHF 425.71 Ft GBP 480.54 Ft

Fórum

Vadkártérítés

Létrehozta: , 2010-03-29 16:26:55

Kedvencekhez Segítség

2495 hozzászólás
Nincs profilkép
#995 a2457
2015-02-23 23:49:52

Válasz #994. hozzászólásra

azzal a részével egyetértek hogy nemszép dolog minden vadbúvót beszántani.
ez tiszta sor.

de azt sem hagyhatod figyelmen kívül hogy a vad az az "államé".
ha én tartok egy kecskét mondjuk, és lelegeli más káposzátját ki kell fizessem természetesen.
nem pedig hadoválok hogy kerítse be legközelebb.
nekem kell gondoskodnom róla hogy a jószág ne okozzon másnak kárt, s ha mégis akkor térítsem meg.

jól látod csökken a vadak élettere, vagy az életterüket kell megnövelni, vagy a létszámukat csökkenteni.
máshogy a sűrűségük nem fog csökkenni.

nekem spec teljesen mindegy melyik megoldás lép életbe, ami pedig szúrja a szemem az az hogy mások munkája megy tönkre közben és a vad is megsínyli a dolgot közben.


namost a paraszt foglalkozik földműveléssel.
az erdész az erdővel.
a vadgazdálkodó meg foglalkozzon a vaddal.

nyilván a vad "probléma" kérdését nem a paraszt vagy az erdész hivatott megoldani.
ahogy a vadásznak sem igen kell a vetésforgóval bíbelődnie, sem gyérítést jelölnie az erdőben.

lehet az én észjárásommal van baj, de attól még a vaddal kapcsolatos kérdésekben a vadgazdálkodótól és a vadásztól várok megoldást.
az meg nem megoldás hogy mutogatunk a másikra és keressük a kifogásokat amik folytán sajnos nem tehetünk semmit.

Nincs profilkép
#994 szg1
2015-02-23 23:26:06

Még egy fontos észrevétel: a földtámogatások kihasználása végett szinte minden vadbúvót, bokros, csemetés részt felszámoltak, leszárzúzóztak, az erdőkben a motor, a quad, a fűrész zúg egész nap (legalábbis felénk) de a jászságban is panaszkodnak cimborák hogy az összes csenderest, bokros területet beszántják, még az utakat is. Már nincs hova húzódani a szerencsétlen jószágnak. Annak meg aki a jószágokat lőné halomra: gondoljon bele hogy mi lesz ha majd az ő jelenléte lesz valakinek idegesítő..

Nincs profilkép
#993 szg1
2015-02-23 23:08:03

Válasz #990. hozzászólásra


Élni és élni hagyni! A farkas és a medve hamarabb vissza fog jönni mint gondolnád. Na majd akkor ügyesen megcsappan a nagyvadállomány. Meg eltűnik 1-2 túrista.. Nem állítottam hogy nem kell és nem lehet vadászni, ---> vadállatokat elejteni de ameddig a paraszt azt hiszi hogy a vadász "szakszemélyzet" addig nincs miről beszélni. 1. Senki nem fizet azért hogy bárki földjét őrizzem. 2. Én viszont kemény pénzeket fizettem és fizetek azért hogy vadászhassak. A paraszt (beleértve magamat is) kerítse be, védje meg a tulajdonát. Ne műveljen csak annyit amennyit meg tud védeni. Egyébként én magam is rendszeres vaddisznó és szarvasriasztószer vásárló vagyok. De fel kéne fogni hogy a vadász NEM kerülő ill. mezőőr! Na ők a szakszemélyzet! Egyébként ami rudli a videón volt, az kb. 20, valahonnan összezavart rudli és legalább megyényi vadmennyiség.

Nincs profilkép
#992 a2457
2015-02-23 22:48:13

biztiosan van rá milióegy kifogás és magyarázat, meg biztos az is hogy ez mindenre igaz.

de ettől még sok a vadkár, főleg a vaddisznó miatt. a szakszemélyzet akinek ezt kellene kordában tartania vagy tehetetlen, vagy nem is akar tenni.
a társaság aminek a vadkárt kéne megtéríteni (nem enyhíteni, megtéríteni) bármit elkövet csak nehogy fizetni keljen.

aztán biztosan van egy pár amelyik normális és szeretné végezni a dolgát, de akárhogyan nézzük a 10 tonna trágya közepén 1 gramm arany az még mindíg csak egy rakás szar.

Nincs profilkép
#991 4964
2015-02-23 21:47:54

Válasz #989. hozzászólásra
Meg amikor a 40 hektáros táblában kirugdalja a kukorica 10%-át, meg kihuzkodja a közepét, folyamatosan legeli a naprát.
A legkevesebb amit direktbe megeszik.

Nincs profilkép
#990 4964
2015-02-23 21:41:35

Válasz #988. hozzászólásra
Ha ezzel a logikával gondolkodunk akkor vissza kell telepíteni a farkasokat meg a medvéket is.
Azok is itt voltak már több ezer éve is.
Akkor most miért nincsenek itt?
Ja mert akkor a vadászok negyede vadat sem tudnának lőni, meg nem lehetne kimenni a határba golyóspuska nélkül.
A füves szavannákon vannak ekkora csordák mint ami az előző videón volt.
Ha az államé a vad akkor fogják be aztán vigyék az állami földekre meg az állami erdőkbe őket. Persze bekerítés után. Aztán szedjék hasznát és viseljék a kárát is.
Jelentősen növelni akarják a szója vetésterületét a jövőben. De az ilyen vadállomány mellett nem fog menni.

Nincs profilkép
#989 csontii
2015-02-23 21:39:02

Válasz #985. hozzászólásra Akkor számoljunk kicsit: Ha minden napra veszünk 10 kg kukoricát úgy is,hogy van jó pár téli és tavaszi hónap amikor nem szerepel az étlapján.Ez kb 450 ft. Megszorozzuk 365-el. Ez "csak" 164250 ft.Nyílván itt azért még lehetne sok egyéb más tényezőt is figyelembe venni.

Nincs profilkép
#988 szg1
2015-02-23 21:14:12

Válasz #985. hozzászólásra
A földművelő meg a vadnak csinál 1 millió forint kárt.
A vad már évezredekkel ezelőtt is itt volt és itt is lesz. Amíg a élő vad az állam tulajdona addig semmi értelme a vadászatra jogosultat csesztetni. Ha nem tetszik a vadkár, menjen el a paraszt is vadászni, védje meg a földjét és majd rájön. A földtulajdon mellé jár a vadászati jog, hajrá. Csak nehogy oda lyukadjon ki a végén hogy még fizet is csak végre valaki menjen őrizni a földjét. Azt gondolja valaki hogy olyan nagy élvezet tavasztól őszig a paraszt földjét őrizgetni meg a fizetővendég is alig várja hogy bámulja a semmit egész este. Mert ugye vadászidényen kívül nem lőheti az őzet, gímet, dámot, szürkület után a disznón kívül nem lőhet semmit. Akkor még szaladgáljon lámpahasználati engedélyért. Mert ha egy területet vadásznak ott nemigen jön ki semmi világosban. Az meg külön élvezet amikor kimegyek és nézhetem ahogy este (vagy épp egész éjszaka) traktoroznak..
írom ezt úgy hogy én is művelek földet. smile thumbup

#987 gazda001
2015-02-23 19:21:14

Válasz #984. hozzászólásra
Jómagam is vadászgatok több, de inkébb kevesebb sikerrel, időm nem sok van rá, ez a legfőbb oka a sikertelenségnek. Azért kezdtem el a sját földtulajdonosi közösségünkben, mert így legalább kapok valamit vissza évente, mert bérleti díjat a 20 év alatt még nem láttunk 1 fillért sem. úgy hoyg azt is lehetne mondani hogy 1kicsit a másik oldalon is állok, DE EZT NEM SZABADNA MEGENGEDNI HOGY ÍGY FELSZAPORODJON A NAGYVAD. Sajnos ez évek óta tartó probléma, és még olyat nem hallottam hogy vadkár elhárításban modjuk 40-50%-os állomány apasztás,(legyen vadászati idényben, ne legyünk szabálytalanok) Mert most már sok régióban tarthatatlan a helyzet, de amíg a társaságok egyes vezetőinek megvan a pénze a külföldi bérvadásztatásból addig a saját tag nem lőhet semmit, a bérvadászok meg nem veszik ki a 10%-át sem az állománynak. A pénz mégis megvan vastagon, mert olyan áron lövetik vele azt a keveset hogy bizonyos embereknek megérje, látom sajnos ez van nálunk is. Ráférne 1 kis szabályozás már erre a dologra, remélem az új vadászati törvénny megalkotásakor erre is gondolnak majd uraink

smile whistling

#986 Koszi.
2015-02-23 19:09:03

Válasz #985. hozzászólásra

Valahogy nekem is ez ugrik be először a vadakról, erre van bőven, vad is kár is, csak fizetés nincs ...

Nincs profilkép
#985 4964
2015-02-23 16:27:53

Válasz #984. hozzászólásra
Minden egyes példány csinál 1 millió forint kárt évente.smile scared

Nincs profilkép
#983 Vadkárszakértő
2015-01-18 11:49:43

A Magyar Vadgazdálkodási Szakértők Országos Egyesülete megrendezi a II. és III. Országos Vadkárszakértői Mesterkurzusát a mellékelt meghívó szerint. A mesterkurzus célja, hogy a jelenlegi vadkárbecslési eljárásokban résztvevő szakértők eljárását, módszertanát egységesítse. Tájékoztassa őket a legújabb kutatási eredményekről, melyek a vadkárbecslés szakterületén folytak. Egységes szemléletet és mindenki számára átlátható szakértői eljárásrendet szeretnénk foganatosítani. Az előadások témája nem csak szakértőknek lehet fontos, hanem a gazdálkodásban résztvevő feleknek is.II. Országos Vadkárszakértői Mesterkurzushttp://mvszoe.hu

Válasz #863. hozzászólásra
Az elektromos kerítés napi és non-stop ellenőrzését bízd rá a villanypásztor riasztóra, azonnal jelez akár a mobilodra is bármi gond van a rendszerrel, a riasztót telepítheted meglévő villanypásztor kerítésre is, bevált remekül működő technika. Használható 220 Voltos vagy akkumulátoros rendszerekre egyaránt

#981 www.mgbiztositas.hu
2014-09-04 11:17:33

Válasz #980. hozzászólásra

Miért, mivel bizonyítod akkor ,hogy ott vetőmagot akartál fogni, és nem csak gondatlanságból magzott fel a lucerna?

Nincs profilkép
#980 ano
2014-09-04 10:43:52

Válasz #979. hozzászólásra

wtf?????
illegálisan magot fogni? és ha megfizeti a fajtaoltalmi díjat?
ez a kifogás még nekem is új, ezt még nem hallottam, pedig azt hittem, e témakörben már mindenen túl vagyok...

#979 www.mgbiztositas.hu
2014-09-04 07:45:26

Válasz #974. hozzászólásra

Gondolom van a Vetőmag felügyelőségtől is szemlejegyzőkönyved hogy te ott vetőmaglucernát akartál előállítani. Abban benne kell legyen hány kiló a várható hozamod, ez képezheti a vita alapot.
Ha nincs ilyened, illteve a területalapúnál erre a táblára nem a VET23 hasznosítási kód van beírva. Illegálisan akartál magot fogni!!! És nincs mit követelőzni.
Idén országos szinten 200kg/ha a magfogás. Na most 0,6ha ral számolva meg minden költséget levonva nem nagy összegen megy a vita.

Nincs profilkép
#978 a2457
2014-09-03 23:27:04

Válasz #974. hozzászólásra

100% ban hülyének néznek, és nem szabad hagynod magad, ráadásul sietned kell a cselekedetekkel, mert a bizonyíték nem vár.
mindent fotózni, videózni, jeghyzővel aláiratni mikor hol készült.
kérni független szakértőt, stb..
volt hasonló a környéken pár éve itt megpróbáltak avval érvelni hogy nem tudták hogy ilyen terv van, aztán így nem is tudtak mit tenni ellene.
ha ez felmerül akkor se hagyd magad, nincsen kötelezettséged bejelenteni nekik semmit.
nekik kötelességük megvédeni téged a vadkártól.

Nincs profilkép
#977 agroinformhelp
2014-09-03 23:03:52

Válasz #976. hozzászólásra

Igen, de előtte szerintem azért még egyszer beszélj a vt-vel, még mielőtt ilyen jogi dörgedelmekbe belemennél. Ha jegyzőhöz fordulsz, akkor tudtommal egy pártatlan vadkárbecslőt bíznak meg, akit meg ha jól emlékszem te vagy a vt vagy közösen fizettek ki.

Az egész jogi herce-hurca itt le van írva:
http://vadkarszakertok.hu/fusion/viewpage.php?page_id=12
smile karateka

Nincs profilkép
#976 csontii
2014-09-03 21:30:12

Válasz #974. hozzászólásra

Holnap ballagj be szépen a jegyzőhöz és indítsd el a vadkár igényedet. A jegyző majd elmondja milyen teendőid lesznek.

Nincs profilkép
#975 agroinformhelp
2014-09-03 20:44:24

Válasz #974. hozzászólásra

Nem akarok senkit bemártani, de ez az "én nem értek hozzá" gyakorlatban úgy működik, hogy a vt felhív egy bejegyzett vadkárbecslőt, akit általában ismernek és az többnyire "finomabban" bírálja el a vadkárt, mint kellene, és a vt-nek kedvez. Azért, ha szerinted ennyire kilóg a lóláb, annak érdemes lenne utánajárni. Nem tudom, hogy volt e már velük vadkár problémád vagy ez az első eset? Nem mindegy, hogy hogyan állnak emiatt hozzád... Amúgy őket is meg lehet érteni, mert tudtommal veszteséges a vt-k nagy része. smile hammer

#974 vénkabi
2014-09-03 20:30:58

Régen szólt már valaki hozzá ebben a topicban, elég mélyről ástam elő, sőt gondolkodtam is, hogy ne a poénokhoz írjam-e le. De ott nem szoktak segítséget kérni.
Amit kérek: valaki homályosítson fel, hogy mi a menete a vadkár megtérítésének.
A történet a következő: egy 0,6 ha-os tábla lucernám 2. kaszálását meghagytam magnak. Egy eléggé félre eső helyen van, más művelni való földem ott nincsen, így nem gyakran jártam arra. Már a kombájnossal beszélgettünk az aratásáról, mert neki is van 2 ha, mikor arra járt és Ő vette észre, hogy mi történt a maglucernával. Rögtön szólt, hogy én már le is kaszálhatom, mert a a teteje mind le van legelve. Nosza futottam megnézni, és most hétfőn telefonáltam a VT elnökének. E-mail ide, meg oda, amit tett, meg beszélt egy szakértő ismerősével, mert Ő ebben tudatlan, és mára megbeszéltük, hogy megnézzük. Kimentünk a területre, és legnagyobb elképedésemre azt mondja: "a szakértő szerint ez nem vadkár, hanem POCOK RÁGTA LE!" És mutatja nekem a földben a lyukakat. Ezt a véleményt /a szakértő nem látta a területet/ a Vt elnök e-mailben le is írta!
A lucerna ahol sűrűbb jól láthatóan le van, úszva, szerinte nincsen is rajta termés, csak én mutattam meg neki, és mint amit 30 cm magasan leborotváltak, szépen le van rágva. Nem elfektetve minden szál, hanem a taposási helyek kivételével áll.

Szerintetek ez vicc, vagy ennyire hülyének nézik azt akinek a földjén hízik a vad?

Nincs profilkép
#973 joc
2014-08-03 20:10:13

Válasz #962. hozzászólásra

szerintem nem láttál még kanadai hod fogot, egy het alatt lefognam a környek összes borzat.smile cowboy

Nincs profilkép
#972 a2457
2014-08-03 20:00:57

Válasz #968. hozzászólásra

:) oda nekem nem lenne szabad bemennem,
biztosan ilyen dinamit övem lenne mint a filmes terroristáknak :D

Nincs profilkép
#971 ano
2014-08-03 19:29:19

Válasz #969. hozzászólásra

kukorica vs. vaddisznó?
felejtős barátom, akármi is lehet az.
az ólom, és a kerítés, acélból, fél méter mélyre leásva, ami hatásos...

Nincs profilkép
#969 fecee
2014-08-03 18:19:10

vaddisznó ellen vadriasztó szert ,valamilyen alamtech készítményt valaki ismer?

Hatékony védekezési módszert?Nem szeretnék a tavalyi szintig eljutni,mert akkor eldobja az ékszíjat az agyam.

Nincs profilkép
#967 Vadkárszakértő
2014-07-28 21:22:40

Várunk minden érdeklődőt!

Nincs profilkép
#966 a2457
2014-07-22 17:11:11

Válasz #949. hozzászólásra

most mit mondjak, amikor trakival járkálok az erdőben van hogy a teljes falka sasol, alig pár méterről.

őszintén szólva nagyívben tesznek a dologra.
ez a motoros marhaság tényleg kifogás.

ha meg nem, akkor tessék gyalog vinni nekik az etetőhöz a kaját,
ne riasszák már el szegényeket :D



nem ez az általános, de nagyon sok helyen csak akkor szalad szét a falka amikor megáll a traktor és kinyitom az ajtaját.
nemigen beszélhetünk vad állatokról, igazából mind látott már embert, s mivel a java semmiféle veszélyt nem jelent rájuk nézve, így egyre inkább toljnak az emberre.

tökéletesen biztos lehetek benne hogy nemsokára teljesen csak szelíd állatokról lesz szó.

Nincs profilkép
#965 agroinformhelp
2014-07-22 10:10:24

Amúgy, ha valakit érdekel, hogy hogyan kell(ene) csinálni, itt mindent megtalál:

http://vadgazdalkodas.emk.nyme.hu/oktatasi_segedletek/integralt/Ragadozogazdalkodas.pdf

smile pimp

Nincs profilkép
#964 agroinformhelp
2014-07-22 10:00:04

Válasz #963. hozzászólásra

Igen, azért nő folyamatosan a borzállomány, és azért lett védettből vadászható...smile lol

Nincs profilkép
#963 csontii
2014-07-22 09:55:38

Válasz #962. hozzászólásra
Talán erről a hivatásos vadászoknak teljesen más a véleményük.smile lol

Nincs profilkép
#962 agroinformhelp
2014-07-22 09:49:25

Válasz #955. hozzászólásra

Mert sokkal nehezebb puskavégre kapni a borzot a vadászoknak, a csapdába pedig lehet csalizni. Nekem a különféle vadriasztó "csodaszerekkel" az a tapasztalatom, hogy csak ideig-óráig jók, utána megszokja a vad.smile aikido

Nincs profilkép
#961 Megmondó
2014-07-21 21:03:34

Válasz #954. hozzászólásra

Nekemis 3 évevadásszák borzaimat!

Nincs profilkép
#960 Vadkárszakértő
2014-07-21 20:51:10

Válasz #959. hozzászólásra

A szagosítókkal ellentétben ez elveszi a kedvet a rágástól. A vad számára kellemetlen élménnyel társul a haszonnövény fogyasztása, így azt nem fogja kedvelni. Pontos tapasztalatai még nincsenek, milyen hosszan tart, de amint lesz megírom!

Nincs profilkép
#959 Márk_
2014-07-21 20:02:23

Válasz #958. hozzászólásra

Ennek a szernek meddig tart a hatása?
~40k Huf/Ha-ért már őrzővédőket is lehetne alkalmazni.

Nincs profilkép
#958 Vadkárszakértő
2014-07-21 16:40:38

Válasz #957. hozzászólásra

Majd lesz kb. 7-10 nap múlva....
Ezt érdemes még kipróbálni, ha valakit érdekel: http://www.kwizda-agro.at/produkte/pflanzenschutz/forst/forst/trico/
A beszerzése Ausztriából lehetséges.

#957 IH-race
2014-07-21 12:35:39

8 napja tettem ki az Armacolt,és azóta nincs nyoma a vaddisznónak.smile cowboy

#956 IH-race
2014-07-21 12:35:37

8 napja tettem ki az Armacolt,és azóta nincs nyoma a vaddisznónak.smile cowboy

Nincs profilkép
#955 csontii
2014-07-21 12:33:16

Válasz #954. hozzászólásra

Miért pont csapdát és miért pont a csapdába menne bele?

Nincs profilkép
#954 agroinformhelp
2014-07-21 11:25:05

Válasz #953. hozzászólásra

Helyi vadásztársasággal kellene beszélni, hogy csapdákat helyezzen ki a borz ellen, bár gyanítom, hogy nem lesznek túl készségesek. smile cursing

#953 Koszi.
2014-07-10 21:33:25

Válasz #952. hozzászólásra

Itt meg a borzok stb, kezdik, igaz mostmár a szomszédba is kukorica van de mégis a miénket találják meg, igaz az sokkan korábbi érésű... De mit csináljak én időbe akarok utána gabonát vetni, nem decemberbe mint a szomszéd smile sweatdrop

#952 IH-race
2014-07-10 21:16:28

Még ép,hogy bújik a kukorica cső,már a disznó benne van!!!smile hammer

Nincs profilkép
#951 Matyi50
2014-07-07 23:09:19

Válasz #949. hozzászólásra

Neked mennyit ettek meg?smile pimp

#950 AgrárTinédzser
2014-07-07 11:11:31

Válasz #944. hozzászólásra
Ez a " klímaváltozás" szöveg is csak a bicskát nyitogatja a zsebemben.... smile censored Hát a másik sem Hülye! tegyétek a dolgotokat és ne saját zsebre dolgozzatok! Vadgazdálkodás! Hát gazdálkodjanak már a vaddal, de ne ORGAZDÁLKODJANAK! Ez már szándékosan elkövetett károkozás! smile censored

#949 AgrárTinédzser
2014-07-07 11:05:51

Válasz #944. hozzászólásra

Ezek a kifogások , okok csak csepp a tengerben. Ha elég sokszor hajtogatják a vadászok, akkor még én is elhiszem a végén,hogy 1-2 motoros miatt esznek meg a vadak 10000 ha-akat 80%ban....

Nincs profilkép
#948 Moderátor
2014-07-07 09:55:46

Moderálási elveink miatt törölve.

Bakayd (3932)

2014-08-25 14:48:02

Nincs profilkép
#947 ano
2014-06-30 12:08:28

Válasz #945. hozzászólásra

gyerekek, itt régóta se nem törvény, se nem vadászetika irányítja a dolgokat, vegyétek már észre, hanem a pénz!!!
már az előző rendszerben is a pénz vitte előre ezt a dolgot, és azóta csak nagyobb üzlet lett a vadásztatás.
nem azért ad le szar vadlétszám becslést, mert nem végzi a dolgát, meg mert lusta kiülni, és számolni, és tenni a dolgát. lószart, pontosan tudja, mennyi vad van a területén, darabra tudja a bikái számát, ha egyet kiszedsz, két napon belül észreveszi, hogy eltűnt ez a bika, vagy ha egy kondát beletiporsz, beleszántasz a tarlóba, szintén két napon belül észreveszi, hogy eltűnt. nem lusták, nem nem végzik a dolgukat, épp ellenkezőleg, teszik a dolgukat rendre, keresik a pénzt. gazdálkodnak ők, csak éppen nem azok között a keretek között, amiről a társadalmi egyezség szól, hanem mondjuk tízszeres vadlétszámmal, disznó esetében meg mondjuk százszoros létszámmal. mert üzlet lett, mert biznisz lett, mert rájöttek, hogy úgy tud terméket előállítani, úgy tud eladni egy lövést, hogy annak költségét nem ő viseli. ki ne akarna úgy aratni, hogy ne kéne érte vetni? mindenki? ha neked lenne lehetőséged csak úgy aratgatni mindenfelé, amerre jársz, te nem tennéd? dehogynem. most már végképp tarthatatlan a helyzet, rájöttek, hogy a nagybecsű vadász urak becsülete nulla lett, a 30 évvel ezelőtt még dicső embereket ma már mindenki leköpi, úgy meg mégis szar érzés jaszkarizni, így jön a mentő ötlet, hogy akkor jóvan, fizessük ki a vadkár töredékét, de azt továbbra se a sajátunkból, hanem a közösből. itt tartunk most...

#946 Koszi.
2014-06-30 11:18:51

Itt egy darabig műtrágyaszóróval szórták a kukit az erdőbe, aztán rájöttek hogy az milyen drága, pedig jó volt az tény, egy héttel később kellett volna abbahagyniuk, mert még kijöttek a vetésekre túrni......

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


A hajdina a búzánál jobban elviseli a klímaváltozás által kiváltott fokozódó szárazságot
A hajdina a búzánál jobban elviseli a klímaváltozás által kiváltott fokozódó szárazságot
Kiválóan alkalmas a búzából készült termékek helyettesítésére.
Új kibertan törvénytervezet – kik lesznek érintettek? Lehet, hogy te is köztük vagy...
Új kibertan törvénytervezet – kik lesznek érintettek? Lehet, hogy te is köztük vagy...
2024. október 23-ig véleményezhető az új, Magyarország kiberbiztonságáról szóló...
Mtz 952 eladó
Mtz 952 eladó

6.200.000 Ft

HATTAT 285S Classic (AdBlue-mentes traktor!!!)
HATTAT 285S Classic (AdBlue-mentes...

42.200 EUR

Ih 6200 gabonavetőgép
Ih 6200 gabonavetőgép

1.550.000 Ft

MTZ-820 klímás
MTZ-820 klímás

4.000.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]