Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak621 FtBenzin árak608 FtEUR409.5 FtUSD388.65 FtCHF439.37 FtGBP491.4 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Én csak azt tanácsolnám, hogy ha 4 gerendásat akarsz venni, akkor felejtsd el az ékgyűrűs hengert a Krisztal után. Nem fogja bírni felemelni.
Én 6 hengeres MTZ-vel húzom a 13 (20cm húzástávolságú) kapás gépet, 4 gerendást. Viszi 15-18, max 20 cm-en 11km/h-val is. Mélyebben nem próbáltam, de szerintem nem vinné ilyen gyorsan.
Ha jól emlékszem a Krisztál 2,2m széles körül van, ha nem viszi a 13 kapát akkor két szélsőt felhajtva elviszi a gép nyomát, ha ragaszkodsz a mély munkához. kb. 10-16 lóerő kell kapánként 4 gerendás esetében. Ha meg sekélyebben húzod, vagy olyan a talajállapot akkor viszi szépen a 13 kapát is. Ékgyűrűs henger helyett én jó talajegyengetőn gondolkodnék utána inkább.
Válasz Filler #1717. hozzászólásáraSzia 13 kapás (2,6 m) Vogelt húzok 16245-el sík vidéken középkötött talajon. Elhúzza 20 cm-en is, csak ott már nincs sebesség.A grubbernek pedig kellene, mert csak úgy van munkaminőség.Ne nézzél a traktornál szélesebbet, vigye el a nyomát, de ne többet.
Nagyobbat semmiképpen! Azon meg horsch kapák vannak és még árban sem rossz. Ugyanez igaz a Helti grúberekre is, ami szintén horsch terrano koppintás.
3 soros kell ez nem is kérdés de 10 kapától csak kevesebbet!!!
Nagyobbat semmiképpen! Azon meg horsch kapák vannak és még árban sem rossz. Ugyanez igaz a Helti grúberekre is, ami szintén horsch terrano koppintás.
3 soros kell ez nem is kérdés de 10 kapától csak kevesebbet!!!
Válasz Filler #1717. hozzászólásáraAlapművelésre ritkább osztást szoktak használni. Ha csak erre kell, akkor esetleg egy kétgerendelyes is szóba jöhet, vagy egy olaszos (vésőkéses) lazító.
Én is ugyanezeket rágtam végig.
Válasz istvan0423 #1714. hozzászólásáraPöettinger Syncro, de itt az ár is magasabb.
De nem ahgy szégyanben az Oppal agri 2 soros Merkurja vagy a 3 soros Tritonja sem. Árban nem rosszak, az anyag benne van, anyagminőségben meg ott van a Lemkennél.
Válasz Bárány #1715. hozzászólására16245 zetor van. Azért szoktam 130-140 lóhoz keresni mert domb is van rendesen és kötött sárga agyag foltok is és így el szokta vinni a gépeket. A 13 kapás achat 250 cm húzza szárnyak nélkül ajánlott gép igénye 120 Le.
Válasz Filler #1710. hozzászólásáraÉn is ekkora traktorral húzok (135 LE + 10-15 LE chip) egy 3 m-es, 10 késes Tolmetet (Horsch kapás) és alapművelésben (szárnyak nélkül) épphogy elég a traktor.
Nem ismerem a talajaidat, de hacsak nem futóhomok, a 13-15 kés 20 centinél mélyebben húzva szinte biztos, hogy sok lesz.
Válasz Filler #1713. hozzászólásáraÜdv! Ugyanebben a cipőben járok, csak valamivel nagyobb 165 le-s géppel, hogy ez mögé keresek megfelelő grubbert alapműveléshez. A Satex gépekről eddig rosszat nem hallottam, mint ahogy előttem írták már. Helti grubbert is néztem, azt mondják azokban is általánosan van anyag. Ezen kívül a lengyel eszközök még talán Tolmet, Mandam amik szóba jöhetnek, bár valahol olvastam fórumban, hogy a Mandam váza szeret törni(?). Tudom ezzel nem segítettem, de én is kérdezném a felsorolt gyártók eszközeit már próbált gazdákat, hogy melyiket érdemes választani? Köszi előre is!
Válasz mtz1221 #1711. hozzászólásáraLehet az első évben nem lenne de utána egy ékgyűrűset gondoltam utána. Őszintén szólva az ára miatt hajlok nagyon ezek felé mert az új gépek árai elszaladtak a vassal együtt sajnos.
Válasz Filler #1710. hozzászólásáraUnokatesómnak Satex van pár éve,teljesen jól dolgozik,és idáig törés mentes. 200 pacival húzza a 3 méterest. Az új Horsch kapás verziójuk már árban is magasabb lesz nyilván. Valamint a napokban megakadt a szemem a Hudik gruberen,nem tűnik gyengének.https://hudjik.com/sr/page/gruber
Válasz Filler #1710. hozzászólásáraNekem is Lemken achat van, ha találsz egy törés mentes vázat, és teszel rá egy rendes rögtörőt, szerintem előrébb vagy vele mint a nevenincs vackokkal.
Grúbert szeretnék venni 130-140 gép után. Sajnos a kerettel vagyok mindig bajban. Főleg alapművelésre lenne használva gabonák elé.
3 gépet nézegettem
Euro-masz gruberét
Satex 3 soros grúberét
Lemken achat 13 késes vagy ehhez hasonló 13-15 késes grúbert.
Hogy látjátok jó felé kacsingatok vagy teljesen benne vagyok a málnásban?
Ilyet használunk 35-40 centis lazításra,van hozzá tüskés henger is ami szinten tartja úszóban használva.
Az mtz nyögve de viszi homokon.(kép)
Viszont egy kicsit szélesebb kellene mivel ez nem viszi el a nagyobb gép nyomát.
Gruberből van olyan amit lehet ilyen mélységben is húzni? Semmi szárnyas kapa csak lándzsás kapákkal. A kapa osztás elég 25 cm-ként.
Valami ilyesmire gondolok.
Válasz mtz1221 #1706. hozzászólásáraNa ez nagyon zsír gép!!!! Ez pont jó lenne a 1221 után.
A másik gép amit először linkeltél még az is jó volna. Bár az már csak magágykészítésre. Ez nagyon masszívnak néz ki.
Válasz petjozsa #1696. hozzászólásáraTavaly 5cm mély talajmunka volt minden alá.
Most csak a gabonák mentek 5cm tárcsázásba. A tavaszi vetésűek, mind ebbe a grúberlásba mentek. (azért nem tárcsáztam, mert túl sáros volt az idő tavaly ősszel, fagyon meg nem szaggatok fel talajt)
Ez a nagy ZTS, amiből van itt a faluba. Ez a nagykerekű ZTS.
Ez 180-as kistestvére, ebbe a motor is a 180-asé, csak az adagoló beállítás más.
A sekély talajmunka fokozatos felfelé lépkedés eredménye, sok talajoltással együtt (biológiai oltás, zöldtrágya).
A sűrű osztás azért van, mert minél sekélyebban húzod annál kevésbé dolgozza át a talajt. Körülbelül a fele a munkamélységnek az átrepesztő hatás. A 20-as osztás 10cm-en már elég értékelhető munkát csinál. A 30-as osztású 15-nél még éppen határeset.
Mély melóra azt ajánlom, hogy veszel egy Farmet Duolent 3m-est. Az baromi jól dolgozik. Volt itt egy kollega OTIS néven keresd. Ő nagyon ott van a szeren szakmailag (több mindent ért el mint én és teljesen máshogy) és nagyon sok hozzászólása van a témába. Volt egy vita is erről régebben aztán ott írta le ő a tapasztalatait erről a gépről. Youtube-on is vannak fenn videói.
Szóval van aki a nagyobb távra esküszik, de én a tárcsára nem tudok támaszkodni, mert ha bejön egy esős ősz, akkor tavasszal csak bajok vannak a tárcsázásból. Persze idén is csináltam térdig érő zab beforgatást, de nem szívesen. Kényszer nagy úr.
Így ha lehet akkor tárcsázok, ha nem akkor grúber sekélyen, így ez a sűrű osztású.
Egyébként takaró növényekkel eléggé lehet javítani a kötött talajokat. Minél több anyag van bedolgozva sekélyen annál jobban művelhető lesz. Mármint jobban morzsolódik. (nem kioktatásból mondom)
Én most már pár éve azon vagyok, hogy csak sekélyen dolgozom, az a cél, hogy a felső 10 cm-en legyen jó magágy. Egyenletes meló a cél és ha ez megvan alulról a talaj úgyis kijavítja magát. Persze ez elmélet.
Összefoglalom, nehogy valakit félre vezessek:
Aki mélyen alapművel ősszel annak bőven elég egy 27-45cm-es húzástávú grúber, tavasszal pedig 15cm-től sűrűbb osztású magágykészítő kell. Abba a rendszerbe a Swift osztású eszközök maximum tarlóhántásra jók. Nem elég egyenletes a melója 3-5cm-en húzva.
Válasz dnsv #1695. hozzászólásáraMiért fontos a 19 cm-es osztás? Akkor ha jól számolom, a tiéd 250 cm körüli széles lehet, wlég volt ősszel 15 cm mélyen húzni? mi ment bele tavasszal, mármint a földbe? Nekem 150 paripa van, ezért is kicsit tartok a 300 cm-es framest-től, hogy 15-20 cm alá nem nagyon tudnám engedni. Mondjuk felétek a Zetor is viszi, hát, fene tudja.
Válasz petjozsa #1694. hozzászólásáraÉn tákoltam magamnak
Olyan amilyen nekem kell olyat nem gyártanak már. Talán az Einböck Hurricane ami olyan.
Nekem fontos volt, hogy 19 cm-es osztású legyen, viszont ha kell akkor tudja mélyen húzni is. 15cm mélyen használtam tavaly ősszel. 13 kapás, 140 lóerő húzta 10-el kb. Ha le kéne engedni 25cm-re valószínű 200 lóerő kellene. (60 feletti kötöttség van, 700-as feletti Mg-vel) Van olyan földünk ami soha nem volt 20cm-nél mélyebben művelve.
Most sekélyen húzható grúbert gyártottam, az 15-ös osztással megy, azt lehet húzni 8-10cm-en is. Álom jó. Pálcákat kell még rá szerkeszteni és bajnok lesz.
A Duotill kapája viszont azért jó, mert az nem szaggat fel semmit, az nem kutyul fel. Mármint az eredeti, mert van már hozzá kutyulós is.
Válasz dnsv #1693. hozzászólásáraigen,ezek elég hosszúnak tűnnek. Ezt az AgroTom-ot dicsérték valahol Bács megyében voltam egy traktort nézni és helyi gazdák meg voltak vele elégedve, most ugrott be, azok árulják, akik Szolnokon a Fergusont, a Startagro. Hát nem tudom, lehet jobb mégis egy függesztett. Te végül milyet vettél vagy milyet veszel, mi a kiszemelt?
Válasz petjozsa #1690. hozzászólásáraEnnek az a nagy baja, mint az AgroTom APSPRS 3.0-nak, hogy nagyon hosszú. Baromi nagy a forduló köre.
Itt egy videó róla.
envagyok2 kollega viszont észrevételezett egy problémát, amiben később egyet is értek vele, hogy nem túl finom a melója, így le is tettem róla. Mert igazából az amit szeretnék, azt nem tudja. Úgyis kell elé és utó művelet neki.
Annyi, hogy a Duotill jóval sűrűbb tárcsával rendelkezik, és elég jól egyenget, meg ugye azon brutál STS henger van. De nekem az nagyon hosszú... Annak az a baja részemről.
Válasz dnsv #1688. hozzászólásáraeszembe nem jut tavasszal grubberzni, pláen nem agyagos talajon (tudom, az nem szik, azom még nincs, de valszeg hamar rájönnék, hogy azon se érdemes erőltetni).
én nem akarok alapmávelést sekélyen csinálni. sem ősszel, sem tavasszal.
egyébként sztem ezeket a rugós kapás valamik előnye (állítólagos jobb aprítás, mondjuk egyébként jó nedves, kenődő agyagba megnézném az aprító hatását...) sztem eltörpül a hátránya (egyenetlen munkamélység) mellett.
Válasz barazdabetyar. #1689. hozzászólásáraés mi húzza el 20 cm mélyen szted a 4 méterest első menetben?
ez nem grubber, a 20 cm mély munkamélység azt jelenti, hogy 130 le-vel cibálva nem szakad szét. 350 meg kéne neki.
még tarlóhántásba se húzza ezt el 130 le, én 5 mes tarlóhántó kultovátort húzok 260nal, de bőségesen elég neki, pláne az agyagba. a fülkéből való munkamélység állítást kb. arra használom, hogy meddig lehet még fölvenni, hogy haladjak is vele.
és milyen hengert lehet hozzákapcsolni? vontatottat? lesz vagy 15 m hosszú a szerelvény?
és hogy van egyenéetes mélység (ugye az egyenelétes talajmunka az egyenletes kelés záloga, azt meg tudjuk, hogy a nagy termés záloga az egyenléetes, egymással nem konkuráló kelés)? 20 cm mélység csak a skálán látszik annak, ezek a kapaszárak olyan csattogással röpködnek hátrafelé, mint slade dobverői.
Válasz dnsv #1683. hozzászólásáraköszi a részletes tájékoztatót :) eddig helti-t néztem meg a satex-et, azok kicsit mások, ez lehet jobban tetszik. pláne, hogy nem függesztett. Az AgroTom-ot nem ismerem, megnézem az is milyen.
Melyik a jobb gép tavasszal mintillben (max 10-15 cm talajmunka)? Egy merev kapás mély munkára való grúbert húzol sekélyen vagy egy sekély munkára való gépet húzol sekélyen. Szerintem egyértelmű.
30 cm mély munkára nyilván nem való, de MF-es nem is hiszem, hogy arra akarja.
30 cm mély melóval ugyanúgy szétrombolod a talajt, mint ekével. Nyilván ez a topik a grubberekről, nem pedig a talajról. Szóval igazat adok neked, de én neki írtam arra amire használni akarja, nem pedig általánosan.
Általánosan, a régi műveljünk mélyen, mert ISZCS abban tökéletesen igazad van. A swift abban a rendszerben semmire nem való. De MF-es már előrébb jár ettől.
Válasz barazdabetyar. #1684. hozzászólásáraVegyél Swift 400-at. Az 19,3cm-es osztással van.
Az tavasszal is fain melót csinál. Rezgő kapa jobban aprítja a talajt. Nem rögöl úgy.
Itt van egy Duotill 300 a faluba, tavaly vették.
Hagyományos reptill kapákkal, rövidtárcsa sorral és dupla STS hengerrel szerelt.
16245 nagykerekű ZTSuperral húzzák.
Elég jól lehet varriálni, lehet henger nélkül is húzni, bár akkor a kerék nyoma meglátszik.
Rövidtárcsa szekció is elég jól néz ki, nem dugult be.
Kukorica tarlón ha elé van tárcsázva elég jól elmegy. Szerintem nem rossz eszköz.
De ilyen áron már van AgroTom-nak is egész pofás ilyen univerzális eszköze. Elől tárcsasorral meg kapák után még két tárcsasorral. Érdemes elgondolkodni rajta.
Válasz envagyok2 #1678. hozzászólásáraÉn keményre taposott útban találtam hasonlót. Épp csak a vége állt ki egy kicsit, de szerencsére észrevettem, és persze ki is szedtem.
1728 hozzászólás
Válasz Vinkó #1726. hozzászólásáraNa ez igenjó vétel
Be is megyek rákukkantok. Bár csak nézelődni megyek
Válasz Vinkó #1726. hozzászólásáraEz tényleg jó vételnek tűnik.
Jöhetett volna tavaly ősszel!
Válasz Filler #1719. hozzászólásáraHazai verziók...3 méteresben szintén ott mozognak a 3 vagy a felett,pláne ha alapgép(nettó.) Ilyenkor mikor jön egy nettó 3,4-es ajánlat a felszerelt vasra, Már nézegetem a Lemkent,nem a hazai vasat. https://hg.axial.hu/grubber/magyar-4-1580-02-756.html/hu Ha nem kőbányába húzod,ezzel is neki lehet indulni.
Válasz Filler #1710. hozzászólásáraSzia
Én csak azt tanácsolnám, hogy ha 4 gerendásat akarsz venni, akkor felejtsd el az ékgyűrűs hengert a Krisztal után. Nem fogja bírni felemelni.
Én 6 hengeres MTZ-vel húzom a 13 (20cm húzástávolságú) kapás gépet, 4 gerendást. Viszi 15-18, max 20 cm-en 11km/h-val is. Mélyebben nem próbáltam, de szerintem nem vinné ilyen gyorsan.
Ha jól emlékszem a Krisztál 2,2m széles körül van, ha nem viszi a 13 kapát akkor két szélsőt felhajtva elviszi a gép nyomát, ha ragaszkodsz a mély munkához. kb. 10-16 lóerő kell kapánként 4 gerendás esetében. Ha meg sekélyebben húzod, vagy olyan a talajállapot akkor viszi szépen a 13 kapát is. Ékgyűrűs henger helyett én jó talajegyengetőn gondolkodnék utána inkább.
Válasz Filler #1717. hozzászólásáraSzia 13 kapás (2,6 m) Vogelt húzok 16245-el sík vidéken középkötött talajon. Elhúzza 20 cm-en is, csak ott már nincs sebesség.A grubbernek pedig kellene, mert csak úgy van munkaminőség.Ne nézzél a traktornál szélesebbet, vigye el a nyomát, de ne többet.
Válasz Filler #1710. hozzászólásáraSzerintem egy Norantech 2,2 vagy 2,5 méteres 3 soros grúber kellene neked!
Nagyobbat semmiképpen! Azon meg horsch kapák vannak és még árban sem rossz. Ugyanez igaz a Helti grúberekre is, ami szintén horsch terrano koppintás.
3 soros kell ez nem is kérdés de 10 kapától csak kevesebbet!!!
Válasz Filler #1710. hozzászólásáraSzerintem egy Norantech 2,2 vagy 2,5 méteres 3 soros grúber kellene neked!
Nagyobbat semmiképpen! Azon meg horsch kapák vannak és még árban sem rossz. Ugyanez igaz a Helti grúberekre is, ami szintén horsch terrano koppintás.
3 soros kell ez nem is kérdés de 10 kapától csak kevesebbet!!!
Válasz Sk Laci #1718. hozzászólásáraNemnormálisra drágultak ezek, sajnos. Egy 3 m-es grubberért nem szabad 4-5 milliót kiadni.
Válasz Filler #1717. hozzászólásáraAlapművelésre ritkább osztást szoktak használni. Ha csak erre kell, akkor esetleg egy kétgerendelyes is szóba jöhet, vagy egy olaszos (vésőkéses) lazító.
Én is ugyanezeket rágtam végig.
Válasz Bárány #1715. hozzászólásáraAz a baj az újakkal főleg a horsch kapasokkal hogy 3 millióm nincs rá sajnos.
Válasz istvan0423 #1714. hozzászólásáraPöettinger Syncro, de itt az ár is magasabb.
De nem ahgy szégyanben az Oppal agri 2 soros Merkurja vagy a 3 soros Tritonja sem. Árban nem rosszak, az anyag benne van, anyagminőségben meg ott van a Lemkennél.
Válasz Bárány #1715. hozzászólására16245 zetor van. Azért szoktam 130-140 lóhoz keresni mert domb is van rendesen és kötött sárga agyag foltok is és így el szokta vinni a gépeket. A 13 kapás achat 250 cm húzza szárnyak nélkül ajánlott gép igénye 120 Le.
Válasz istvan0423 #1714. hozzászólásáraHa most vennék, nekem ezek közül bármelyik megfelelne.
Válasz Filler #1710. hozzászólásáraÉn is ekkora traktorral húzok (135 LE + 10-15 LE chip) egy 3 m-es, 10 késes Tolmetet (Horsch kapás) és alapművelésben (szárnyak nélkül) épphogy elég a traktor.
Nem ismerem a talajaidat, de hacsak nem futóhomok, a 13-15 kés 20 centinél mélyebben húzva szinte biztos, hogy sok lesz.
Válasz Filler #1713. hozzászólásáraÜdv! Ugyanebben a cipőben járok, csak valamivel nagyobb 165 le-s géppel, hogy ez mögé keresek megfelelő grubbert alapműveléshez. A Satex gépekről eddig rosszat nem hallottam, mint ahogy előttem írták már. Helti grubbert is néztem, azt mondják azokban is általánosan van anyag. Ezen kívül a lengyel eszközök még talán Tolmet, Mandam amik szóba jöhetnek, bár valahol olvastam fórumban, hogy a Mandam váza szeret törni(?). Tudom ezzel nem segítettem, de én is kérdezném a felsorolt gyártók eszközeit már próbált gazdákat, hogy melyiket érdemes választani? Köszi előre is!
Válasz mtz1221 #1711. hozzászólásáraLehet az első évben nem lenne de utána egy ékgyűrűset gondoltam utána. Őszintén szólva az ára miatt hajlok nagyon ezek felé mert az új gépek árai elszaladtak a vassal együtt sajnos.
Válasz Filler #1710. hozzászólásáraUnokatesómnak Satex van pár éve,teljesen jól dolgozik,és idáig törés mentes. 200 pacival húzza a 3 méterest. Az új Horsch kapás verziójuk már árban is magasabb lesz nyilván. Valamint a napokban megakadt a szemem a Hudik gruberen,nem tűnik gyengének.https://hudjik.com/sr/page/gruber
Válasz Filler #1710. hozzászólásáraNekem is Lemken achat van, ha találsz egy törés mentes vázat, és teszel rá egy rendes rögtörőt, szerintem előrébb vagy vele mint a nevenincs vackokkal.
Sziasztok!
Grúbert szeretnék venni 130-140 gép után. Sajnos a kerettel vagyok mindig bajban. Főleg alapművelésre lenne használva gabonák elé.
3 gépet nézegettem
Euro-masz gruberét
Satex 3 soros grúberét
Lemken achat 13 késes vagy ehhez hasonló 13-15 késes grúbert.
Hogy látjátok jó felé kacsingatok vagy teljesen benne vagyok a málnásban?
Ilyet használunk 35-40 centis lazításra,van hozzá tüskés henger is ami szinten tartja úszóban használva.
Az mtz nyögve de viszi homokon.(kép)
Viszont egy kicsit szélesebb kellene mivel ez nem viszi el a nagyobb gép nyomát.
Gruberből van olyan amit lehet ilyen mélységben is húzni? Semmi szárnyas kapa csak lándzsás kapákkal. A kapa osztás elég 25 cm-ként.
Valami ilyesmire gondolok.
https://www.agroinform.hu/aprohirdetes_adatlap/gep/talajmuvelo-gepek/ventzki-gruber-13-kapas-tarcsaval-teljesen-felujitva/h_6951392?ref=6f4f9c97
Egy ilyen Regent Terracanról mi a véleményetek? Forgatásnèlküli rendszerben működhetne?
Válasz mtz1221 #1706. hozzászólásáraNa ez nagyon zsír gép!!!! Ez pont jó lenne a 1221 után.
A másik gép amit először linkeltél még az is jó volna. Bár az már csak magágykészítésre. Ez nagyon masszívnak néz ki.
Válasz mtz1221 #1705. hozzászólásáraEzt akartam linkelni.
Válasz dnsv #1698. hozzászólásáraNézd mit találtam neked.
Válasz barazdabetyar. #1703. hozzászólásáraArra elég vastag hogy függesztettet csinálj belőle.
Cultusnak milyen vastag a váza?
Válasz mtz1221 #1701. hozzászólásáraSzárnyakkal nem szép a munkálya,eketalpat csinál,meg kevés hozzá a lóerő.
Válasz barazdabetyar. #1699. hozzászólásáraKnoche ? Miért nem szárnyakkal húzod sekélyen ?
Válasz petjozsa #1696. hozzászólásáraHogy csináltál belőle 150-et?
Milyen kötött a föld?
Ki gyárt 20-22cm.osztású vakarót?
Válasz petjozsa #1696. hozzászólásáraTavaly 5cm mély talajmunka volt minden alá.
Most csak a gabonák mentek 5cm tárcsázásba. A tavaszi vetésűek, mind ebbe a grúberlásba mentek. (azért nem tárcsáztam, mert túl sáros volt az idő tavaly ősszel, fagyon meg nem szaggatok fel talajt)
Ez a nagy ZTS, amiből van itt a faluba. Ez a nagykerekű ZTS.
Ez 180-as kistestvére, ebbe a motor is a 180-asé, csak az adagoló beállítás más.
A sekély talajmunka fokozatos felfelé lépkedés eredménye, sok talajoltással együtt (biológiai oltás, zöldtrágya).
A sűrű osztás azért van, mert minél sekélyebban húzod annál kevésbé dolgozza át a talajt. Körülbelül a fele a munkamélységnek az átrepesztő hatás. A 20-as osztás 10cm-en már elég értékelhető munkát csinál. A 30-as osztású 15-nél még éppen határeset.
Mély melóra azt ajánlom, hogy veszel egy Farmet Duolent 3m-est. Az baromi jól dolgozik. Volt itt egy kollega OTIS néven keresd. Ő nagyon ott van a szeren szakmailag (több mindent ért el mint én és teljesen máshogy) és nagyon sok hozzászólása van a témába. Volt egy vita is erről régebben aztán ott írta le ő a tapasztalatait erről a gépről. Youtube-on is vannak fenn videói.
Szóval van aki a nagyobb távra esküszik, de én a tárcsára nem tudok támaszkodni, mert ha bejön egy esős ősz, akkor tavasszal csak bajok vannak a tárcsázásból. Persze idén is csináltam térdig érő zab beforgatást, de nem szívesen. Kényszer nagy úr.
Így ha lehet akkor tárcsázok, ha nem akkor grúber sekélyen, így ez a sűrű osztású.
Bocsi a sok kicsapkodó írásért!
Válasz envagyok2 #1692. hozzászólásáraNo igen, így emlékeztem, hogy Te ilyen módon gazdálkodsz és abba a körülményekbe.
Általánosan véve igazad is van tökéletesen!
Egyébként takaró növényekkel eléggé lehet javítani a kötött talajokat. Minél több anyag van bedolgozva sekélyen annál jobban művelhető lesz. Mármint jobban morzsolódik. (nem kioktatásból mondom)
Én most már pár éve azon vagyok, hogy csak sekélyen dolgozom, az a cél, hogy a felső 10 cm-en legyen jó magágy. Egyenletes meló a cél és ha ez megvan alulról a talaj úgyis kijavítja magát. Persze ez elmélet.
Összefoglalom, nehogy valakit félre vezessek:
Aki mélyen alapművel ősszel annak bőven elég egy 27-45cm-es húzástávú grúber, tavasszal pedig 15cm-től sűrűbb osztású magágykészítő kell. Abba a rendszerbe a Swift osztású eszközök maximum tarlóhántásra jók. Nem elég egyenletes a melója 3-5cm-en húzva.
Válasz dnsv #1695. hozzászólásáraMiért fontos a 19 cm-es osztás? Akkor ha jól számolom, a tiéd 250 cm körüli széles lehet, wlég volt ősszel 15 cm mélyen húzni? mi ment bele tavasszal, mármint a földbe? Nekem 150 paripa van, ezért is kicsit tartok a 300 cm-es framest-től, hogy 15-20 cm alá nem nagyon tudnám engedni. Mondjuk felétek a Zetor is viszi, hát, fene tudja.
Válasz petjozsa #1694. hozzászólásáraÉn tákoltam magamnak
Olyan amilyen nekem kell olyat nem gyártanak már. Talán az Einböck Hurricane ami olyan.
Nekem fontos volt, hogy 19 cm-es osztású legyen, viszont ha kell akkor tudja mélyen húzni is. 15cm mélyen használtam tavaly ősszel. 13 kapás, 140 lóerő húzta 10-el kb. Ha le kéne engedni 25cm-re valószínű 200 lóerő kellene. (60 feletti kötöttség van, 700-as feletti Mg-vel) Van olyan földünk ami soha nem volt 20cm-nél mélyebben művelve.
Most sekélyen húzható grúbert gyártottam, az 15-ös osztással megy, azt lehet húzni 8-10cm-en is. Álom jó. Pálcákat kell még rá szerkeszteni és bajnok lesz.
A Duotill kapája viszont azért jó, mert az nem szaggat fel semmit, az nem kutyul fel. Mármint az eredeti, mert van már hozzá kutyulós is.
Válasz dnsv #1693. hozzászólásáraigen,ezek elég hosszúnak tűnnek. Ezt az AgroTom-ot dicsérték valahol Bács megyében voltam egy traktort nézni és helyi gazdák meg voltak vele elégedve, most ugrott be, azok árulják, akik Szolnokon a Fergusont, a Startagro. Hát nem tudom, lehet jobb mégis egy függesztett. Te végül milyet vettél vagy milyet veszel, mi a kiszemelt?
Válasz petjozsa #1690. hozzászólásáraEnnek az a nagy baja, mint az AgroTom APSPRS 3.0-nak, hogy nagyon hosszú. Baromi nagy a forduló köre.
Itt egy videó róla.
envagyok2 kollega viszont észrevételezett egy problémát, amiben később egyet is értek vele, hogy nem túl finom a melója, így le is tettem róla. Mert igazából az amit szeretnék, azt nem tudja. Úgyis kell elé és utó művelet neki.
Annyi, hogy a Duotill jóval sűrűbb tárcsával rendelkezik, és elég jól egyenget, meg ugye azon brutál STS henger van. De nekem az nagyon hosszú... Annak az a baja részemről.
Válasz dnsv #1688. hozzászólásáraeszembe nem jut tavasszal grubberzni, pláen nem agyagos talajon (tudom, az nem szik, azom még nincs, de valszeg hamar rájönnék, hogy azon se érdemes erőltetni).
én nem akarok alapmávelést sekélyen csinálni. sem ősszel, sem tavasszal.
egyébként sztem ezeket a rugós kapás valamik előnye (állítólagos jobb aprítás, mondjuk egyébként jó nedves, kenődő agyagba megnézném az aprító hatását...) sztem eltörpül a hátránya (egyenetlen munkamélység) mellett.
Válasz barazdabetyar. #1689. hozzászólásáraés mi húzza el 20 cm mélyen szted a 4 méterest első menetben?
ez nem grubber, a 20 cm mély munkamélység azt jelenti, hogy 130 le-vel cibálva nem szakad szét. 350 meg kéne neki.
még tarlóhántásba se húzza ezt el 130 le, én 5 mes tarlóhántó kultovátort húzok 260nal, de bőségesen elég neki, pláne az agyagba. a fülkéből való munkamélység állítást kb. arra használom, hogy meddig lehet még fölvenni, hogy haladjak is vele.
és milyen hengert lehet hozzákapcsolni? vontatottat? lesz vagy 15 m hosszú a szerelvény?
és hogy van egyenéetes mélység (ugye az egyenelétes talajmunka az egyenletes kelés záloga, azt meg tudjuk, hogy a nagy termés záloga az egyenléetes, egymással nem konkuráló kelés)? 20 cm mélység csak a skálán látszik annak, ezek a kapaszárak olyan csattogással röpködnek hátrafelé, mint slade dobverői.
Válasz dnsv #1683. hozzászólásáraköszi a részletes tájékoztatót :) eddig helti-t néztem meg a satex-et, azok kicsit mások, ez lehet jobban tetszik. pláne, hogy nem függesztett. Az AgroTom-ot nem ismerem, megnézem az is milyen.
Válasz envagyok2 #1687. hozzászólására20 cm.mélységig írja.Az tökéletes lenne.Ára mennyi lehet a legkisebbnek?
Válasz envagyok2 #1687. hozzászólásáraTavasszal szoktál grúberezni olyan szikes talajon 15-20 cm-en?
Én nem általánosan írtam, hanem neki.
Melyik a jobb gép tavasszal mintillben (max 10-15 cm talajmunka)? Egy merev kapás mély munkára való grúbert húzol sekélyen vagy egy sekély munkára való gépet húzol sekélyen. Szerintem egyértelmű.
30 cm mély munkára nyilván nem való, de MF-es nem is hiszem, hogy arra akarja.
30 cm mély melóval ugyanúgy szétrombolod a talajt, mint ekével. Nyilván ez a topik a grubberekről, nem pedig a talajról. Szóval igazat adok neked, de én neki írtam arra amire használni akarja, nem pedig általánosan.
Általánosan, a régi műveljünk mélyen, mert ISZCS abban tökéletesen igazad van. A swift abban a rendszerben semmire nem való. De MF-es már előrébb jár ettől.
Válasz dnsv #1686. hozzászólására"A Swift vontatott tarlóhántoló kultivátor "
nem grubber
Válasz barazdabetyar. #1684. hozzászólásáraVegyél Swift 400-at. Az 19,3cm-es osztással van.
Az tavasszal is fain melót csinál. Rezgő kapa jobban aprítja a talajt. Nem rögöl úgy.
Válasz barazdabetyar. #1684. hozzászólásáraRégi, vontatott széria 20 cm, új, függesztett széria 30 cm.
Vaderstad cultus,milyen kapa osztással van?Vennék egy sűrű kapásat.
Válasz petjozsa #1682. hozzászólásáraHelló
Itt van egy Duotill 300 a faluba, tavaly vették.
Hagyományos reptill kapákkal, rövidtárcsa sorral és dupla STS hengerrel szerelt.
16245 nagykerekű ZTSuperral húzzák.
Elég jól lehet varriálni, lehet henger nélkül is húzni, bár akkor a kerék nyoma meglátszik.
Rövidtárcsa szekció is elég jól néz ki, nem dugult be.
Kukorica tarlón ha elé van tárcsázva elég jól elmegy. Szerintem nem rossz eszköz.
De ilyen áron már van AgroTom-nak is egész pofás ilyen univerzális eszköze. Elől tárcsasorral meg kapák után még két tárcsasorral. Érdemes elgondolkodni rajta.
sziasztok, Framest grubberrel van valakinek tapasztalata? Duotill, Reptill ha valaki használ ilyet vagy látott dolgozni. 300 cm -es érdekelne
Válasz envagyok2 #1678. hozzászólásáraÉn keményre taposott útban találtam hasonlót. Épp csak a vége állt ki egy kicsit, de szerencsére észrevettem, és persze ki is szedtem.
Válasz envagyok2 #1678. hozzászólásáraIkább örülj, hogy nem a kombájn első kereke találta meg
Válasz envagyok2 #1678. hozzászólásáraMit panaszkodsz. Ezt úgy bevette hogy pár évig ki se adta.