Hirdetés
Fórum
Cikkajánló
Hirdetés
Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.
21 hozzászólás
Válasz kissviktor #13. hozzászólásáraSzia Viktor! Átküldenéd nekem is a szerződést? Köszi
Mezőgazdasági idénymunkások részére, hogy zajlik a Taj és adókártya igénylés? Mindkettőnél be kell vinni őket személyesen a hivatalba is?
Válasz kissviktor #13. hozzászólásáraÜdv, Írta a fórumon, hogy rendelkezik idénymunkára vállalkozói szerződéssel. Megtenné, hogy elküldi nekem ezt a minta szerződést. Fűszerpaprikát szeretnék betakarítani kézi munkaerővel és ehhez kellene egy jó biztosítéknak.
Gépkezelőt lehet alkalmazni ilyen módon?
Mik a feltételei?
Válasz #15. hozzászólásra
Az a zsé már odaveszett!
Válasz #14. hozzászólásra
Úgy tudom, bármennyit bejelenthetünk, egy személyt 120 napra összesen.
Válasz #10. hozzászólásra
Szia!
És mi van akkor ha előzőeste bejelentetted, másnap reggel 7re megékeznek 8kor meg elkezd esni az eső??? Mi lesz a befizetett lóvéval?
Üdv!
Mezőgazdsági idénymunkánál hány embert tudok bejelenteni egyszerre? Van-e valami korlátozás, hogy hány napig alkalmazhatok egy embert egy évben, mint mg. idénymunkás?
Sikerült szerezni egy nagyon jó vállalkozói szerződést, aminek elég jó a szövegkörnyezete. Abba még bele fogom írni, hogy a jelenléti ív átadása kötelező, illetve adott napra hány embert kér a gazda. Így ne legyen az a szituáció, hogy azt mondja, hogy a nem bejelentett embereket én hoztam.
Köszönöm a segítséget!
Válasz #10. hozzászólásra
Szerződés alapvető követelmény, de önmagában kevés. A vállalkozónak minden reggel át kell adnia egy cégbélyegzővel ellátott, cégvető által aláírt jelenléti ívet. Különben ha jön egy ellenőrzés azt fogja mondani, hogy csak 5 ember az övé, a többit te hoztad. Csak a papírmunka miatt én nem foglalkoznék " vállalkozóval", inkább rászánnám azt a 1,5 órát a bejelentésre.
Válasz #10. hozzászólásra
Töltsd le ezt az alkalmazást okos telóra annyi embert írsz be amennyit akarsz https://play.google.com/store/apps/details?id=hu.bme.mik.navbejelento
Üdv!
Én ha 2-3 ember dolgozik nálunk (kapálnak pl) akkor online a 14t1042e ügyfélkapun keresztül szoktam bejelenteni az embereket.
Ezzel nincs is gond, előző nap leadom őket, úgy ahogy kell. Befizetem a napi 500ft/fő és OKés, nyugodt vagyok.
2-3 embert bejelenteni nem nagy probléma, kb 10 percet igényel, de 20-30 ember esetében azért már sok.
Kiadom a munkát egy "alvállalkozónak" és írok egy szerződést, hogy övé a felelősség, hogy a munkásai be legyenek jelentve.
Tud valaki adni egy ilyen alvállalkozói munkaszerződés mintát (vagy nem tudom minek hívják)??
Van ilyen?
Vagy készíteni is lehet saját szerződést, amiben nagyjából le volna írva a lényeg és fontos adatok? Azt is elfogadják egy esetleges ellenőrzés során?
Válaszokat , segítséget előre is köszönöm!
Akárhogyis nézzük a kiskönyv volt a legegyszerübb megoldás. Szerintem ezzel nem egyszerűsítették hanem pont ellenkezöleg.
Válasz #7. hozzászólásra
Sziasztok látom ti már többet tudtok a bevallásról .
Megmondanátok nekem,hogy ha otthonról neten szeretném bevallani az idénymunkásokat /dohány/ akkor mikor kell és mit és milyen programmal és milyen külön regisztrációval kell rendelkeznem az APEH-nél.
Köszi
Válasz #6. hozzászólásra
Úgy gondolom, hogy telefonálok haza, hogy intézze a lányom, szerencsére ő regisztrált könyvelő és munkaügyis is, valamint gazdasági agrármérnök. Már mindent értünk, csak a kivitelezés nehéz.
A módosításra 2 óra van. Néhány állandó embernék ez sem lenne probléma.
Válasz #5. hozzászólásra
Hát ez az! Ha elkezded a munkát ennyi emberrel és egy óran belül esik, villámgyorsan gép közelébe kell kerülni (miután mindenkit hazaszállítottál), hogy töröld a napot.
Ha meg nem sikerül bukja az ember a 500-at fejenként!?
A 60-65 fős szüretnél is nehéz a kivitelezés. A táblaszélére biztos kell a laptop. Mobil internet. A szüretelők 70-80%-a állandó, már exelben vannak az adatok. Most azon agyalunk, hogyha előtte nap jelentjük, akkor reggel csak módosítanunk kell, a változást.
Válasz #1. hozzászólásra
Mezőgazdasági idénymunkára bármennyi munkást lehet alkalmazni.
Egyetemisták, professzorok, jogászok alkották a törvényt. Semmi rálátásuk a szakmára, ez egy ilyen ország.
Válasz #1. hozzászólásra
Köszönjük , érdekes téma...
Sziasztok!
Az utóbbi időben elég sokat változott a mezőgazdasági idénymunkára vonatkozó jogszabály.
Azért hoztam létre ezt a témát, hogy a gyakorlati megvalósítás felől kapjak, kapjunk megoldási javaslatokat.
Pl. a törvény szerint:
A megelőző 6 havi átlagos Mt. hatálya alá tartozó főfoglalkozásúak statisztikai létszámát alapul véve az egyszerűsített foglalkoztatottak létszáma nem haladhatja meg:
- 0 fő esetén az 1 főt,
- 1-5 fő között a 2 főt,
- 6-20 fő között a 4 főt,
- 20 fő átlagos statisztikai létszám felett pedig a munkavállalók 20 százalékát.
Én egyszerű főállású őstermelő vagyok, gyümölcstermesztéssel foglalkozom, minden másnap, harmadnap van szedés, az időjárástól függően még ez is csúszik. Sokszor napon belül is többször futunk neki, változó létszámmal 2-5 fő (mikor kit lehet felkérni). A szedés időtartalma napon belül 0-6 óra között változik, az időjárástól függően.
Szerintetek, hogyan lehet az új jogszabályt az esetemben, a gyakorlatban alkalmazni?