Hirdetés
Fórum
Cikkajánló
Támogatott tartalom
Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.
11 hozzászólás
Válasz MTZ1221.3 #8. hozzászólásáraNálunk a NÉBIH-es néni kifejezetten kedves és kóperatív volt.
Am annál a büntetésnél biztos volt valami a háttérben, amit nem mondott el a megbirságolt fél.
A NÉBIH soha nem (nagyon ritkán) büntet azonnal, hanem először figyelmeztet, és kapsz határidőt a javításra/pótlásra. Ha ez eredménytelenül telik el, vagy olyan nagy mértékű a hiányosság, akkor van a bünti.
Amiket felraknak elrettentő videókat zugvágóhidakról, "vendéglátó egységekről" valljuk be, nem kis eltérések vannak
Válasz MTZ1221.3 #8. hozzászólásáraEz "Sötét Borsod" Encsi járás.
Saját tapasztalat a kistermelőink pár évvel ezelőtti intézéséből saját gyümölcs feldolgozása gyümölcslének, szörpnek, lekvárnak.
Nem ipari!!! Kistermelői, korlátozott mennyiségekkel (de az is bőven sok)
Válasz ND #7. hozzászólására Te melyik országban élsz mert Horvátországban ,Szlovéniában ez működik helyi gyümölcs feldolgozóknál de ugye Romániában a piacon is lehet tőke húst árulni ami nálunk tilos szóval itt bizony a kis nyári konyhádra súlyos milliókat kell fizetni az engedélyekre hiába te csak 10q káposztát savanyítanál de még a ceruza paprikát is neked kell bizonyítanod hogy te termeled sőt még a sót is veled bányásztat -ná ki a Nébih egyszóval köcsögök
Válasz ND #7. hozzászólásáraSzomszed faluban 1 millios birsagokat osztogattak hasonlo feldolgozok hianya okan. Nekik nem ezt mondtak, hogy egy nyarikonyha eleg. Sokan seggre ultek miatta… A szennyviz kezelesrol is kell kulon nyilatkozni ami a mosas soran keletkezik.
De lehet mas megye mas eloiras. Itt bonyolultabb ezek szerint.
Válasz MTZ1221.3 #6. hozzászólásáraKistermelőivel nem hiszem hogy annyira bonyolult mint írtad.
Területi NÉBIH ad felvilágosítást.
Folyóvíz, mosható padló legyen, akár a nyárikonyhába is lehet, ha megígéred másra nem használod amikor a tevékenységet végzed.
Bejelentés, egy szemle és mehet.
Évente orvosi, bőrgyógyász, tüdőszűrő az EÜ kiskönyvbe.
Ez növényi termékekre.
Hús, állati termékek esetén sokkal szigorúbb. HACCP, hűtési lánc, etc
Válasz csontii #5. hozzászólására Eselyes. Nem is neztem a datumot. De ervenyes az most is. Hatha valaki ilyen cipobe jar.
Válasz MTZ1221.3 #4. hozzászólásáraA beírása óta nem lehet, hogy már el is készült?
Válasz sznorbert88 #1. hozzászólásáraHelló
Mivel élelmiszert fogsz előállítani, így minden előírás vonatkozik rád, ami a nagyobb üzemekre is. Ahogyan írtad, mosdó, szennyvíz kezelő, stb. Azt javaslom keress meg egy építész tervezőt ő elvégzi az engedélyeztetést. Mérettől függően lehet könnyen megvalósítható is. Jó tervező talál megfelelő megoldást ami legális is. Vettem már részt ilyenben, de én csak szakági tervezőként voltam bevonva nagyobbaknál, kisebbeknél elég egy jó építész is.
Üdv
Moderálási elveink miatt törölve: 2023-10-05 10:30:07
Válasz #1. hozzászólásra
UP!
Ez engem is érdekelne, meg az is, hogy milyen dokumentumok feltételek kellenek, hogy valaki savanyított árut árulhasson.
Őstermelőként káposztafélék termesztésével foglalkozom.
Tevékenységi körömet feldolgozással szeretném bővíteni.
Az szeretném megtudni, hogy ha egy őstermelő feldolgozó üzemet létesít, arra milyen elő írások vonatkoznak?
Kell öltöző, zuhanyzó, wc, stb. Ha valaki foglalkozik savanyítással megköszönném ha adna egy rövid tájékoztatást az előírásokról. Illetve az is jó lenne, ha megmondja valaki, hogy kihez fordulhatok ilyen kérdésekkel.