Hirdetés
Fórum
Hasznos mezőgazdasági alkalmazások okostelefonra
Létrehozta: Gribek Dani , 2012-07-10 10:04:28
Kedvencekhez
Segítség
Cikkajánló
Hirdetés
157 hozzászólás
Válasz vasvarikriszta #154. hozzászólásáraNem kimondottan agrár app, de a Google Earth-szel is lehet mérni.
Válasz vasvarikriszta #154. hozzászólásáraMezőnavigátor...és a One Soil van a gépen-telefonon.Az utóbbi több dologra is jó
Válasz vasvarikriszta #154. hozzászólásárahttps://play.google.com/store/apps/details?id=lt.noframe.fieldsareameasure
üdv mindenkinek magyar nyelvű területmérőt keresnék telefonra köszönöm a segítséget
Válasz Ares 826 #152. hozzászólásáraCsak éppen akkor, hogyan fogod feltölteni a tábládról készült képet zöldítés bedolgozása előtt? :D
Vagy a plusz öszegért vállalt lazításról a képet?
Stb, kötelező lesz ez az alkalmazás ;)
Válasz Tom250 #151. hozzászólásáraEzt szerintem mindenki megkapta, nekem is két napja küldték, én nem fogok élni a lehetőséggel.
Az Államkincstártól jött.
"Tisztelt Ügyfelünk!
Örömmel tájékoztatjuk, hogy megjelent a Magyar Államkincstár mobilGAZDA elnevezésű ingyenes alkalmazása az agrár- és vidékfejlesztési támogatásokat kérelmező ügyfelek és képviselőik számára. A mobiltelefonokon és táblagépeken működő alkalmazás használatával lehetőséget biztosítunk a gyorsabb és hatékonyabb ügyintézéshez.
A mobilGAZDA használata regisztrációhoz kötött, amelyet rugalmasan, számos lehetőség közül választva lehet elvégezni az alkalmazás letöltése után. Az alkalmazás használata megkönnyíti az ügyfélszolgálatainkkal való kapcsolattartást (időpontfoglalás, elérhetőségek megtekintése, kérdés-válasz felület). Lehetségessé válik az ügyfél-nyilvántartási adatok megtekintése, hatósági bizonyítvány pár kattintással történő igénylése. Az alkalmazásban részletes információ jelenik meg a gazdálkodók jelenlegi és múltbeli kérelmeiről, azok elbírálásának állapotáról és a kapcsolódó kifizetésekről. Az alkalmazásba épített naptár emlékezteti a gazdálkodókat a kérelmeikkel kapcsolatos, fő határidőkről. Ezen felül elektronikusan be lehet nyújtani egyes, területalapú támogatásokhoz kapcsolódó bizonylatokat (másodvetés és agrotechnika bejelentése, vis maior kérelem). Az alkalmazás térképi felületén megjelennek a gazdálkodó mezőgazdasági parcellái, sőt, lehetséges azokat lemérni úgy, hogy a mérési eredmény későbbi felhasználásra digitálisan rendelkezésre álljon.
Szintén újdonság, hogy a mobilGAZDA alkalmazás segítségével a Kincstár arra kérheti a gazdálkodókat, hogy földterületeikről vagy támogatott épületeikről, eszközeikről készítsenek fényképet, amelyet a rendszer automatikusan továbbít a Kincstárnak. Ennek a funkciónak használata természetesen nem kötelező, de adott esetben kiválthatja a helyszíni szemle szükségét, és csökkentheti a kérelem elbírálásának időigényét.
A Kincstár részéről őszintén reméljük, hogy a mobilGAZDA használata széles körben elterjed az agrár- és vidékfejlesztési támogatásokat kérelmező gazdálkodók, és képviselőik körében. Az alkalmazást a jövőben folyamatosan bővítjük és továbbfejlesztjük, hogy minél inkább megfeleljen a felhasználók igényeinek. Ennek megfelelően javasoljuk, hogy a fent említett funkciók eléréséhez töltse le Ön is a mobilGAZDA alkalmazást!"
Válasz envagyok2 #141. hozzászólásáraHolnap kipróbálom neked!
A sima xcover 4-et (nem pro) használom, már több mint 3 éve.
Igaz már a végét rúgja. Töltő csatlakozó elég laza, illetve már nem igazán vízálló.
A képernyő márványos lesz ha vízbe teszem, és kell 2-3 nap, mire kiszárad.
Válasz Tom250 #148. hozzászólásáraIgen, ennél elektromosan vezető anyag kell (az ujjad). Amit pedig kesztyűben, vagy érintőceruzával is lehet használni, az meg a rezisztív.
Válasz Bárány #146. hozzászólásáraEzek már kapacitív kijelzők, ezek sem hőt sem nyomást nem érzékelnek,egész más elven működnek:
"A kapacitív kijelző
Egy kemény, átlátszó felület alatt egy érzékeny háló, vagy felület helyezkedik el, és így, ha a méretezés, és a beállítások pontosak, akkor az átlátszó felület felett egy elektromos mező jön létre. Ha meg akarjuk érinteni a felületet, akkor zavart okozunk ebben az elektromos mezőben, és a képernyő sarkaiban elhelyezkedő érzékelők, egy megfelelő szoftver segítségével képesek meghatározni az érintés helyét. Ez a technológiát nem nyomás érzékelésére fejlesztették ki, hanem az érintésre érzékelésre, így használata is más, mint a rezisztív kijelzőké."
Válasz Bárány #145. hozzászólásáraaz a bajom, h eddig minden telefonomra ezt mondták, de vagy én vagyok a baléfasz, vagy trógerok, soha, egyet nem bírtam kesztyűben kezelni... szóval igazad van, miért ez lenne a kivétel.
Válasz _NB_ #144. hozzászólásáraEzek speckó kesztyűk direkt az érintőképernyőkhöz. Gondolom, a kéz hője átjut rajta.
Az Xcovernél állítólag, meg egy csomó nyomásérzékeny kijelzőnél (GPS-ek, PDA-k stb.) bármilyen jesztyű, toll, ajármi érintését érzékelik.
Válasz envagyok2 #143. hozzászólásáraItt azt írják, hogy kesztyűben is használható, úgyhogy mea culpa, rosszat mondtam. Úgy látszik, ezen nyomásérzékeny a tapizós felület.
Válasz envagyok2 #141. hozzászólásáraHogy működnek e azt nem tudom less meg pár videót esetleg
touchscreen work glove
pl:
http://munkaruhaaruhaz.hu/Cerva-BRAMBLING-textil-latex-martott-erintokeperny
https://kesztyu-erintokepernyohoz.arukereso.hu/
Válasz Bárány #142. hozzászólásárade akkor mér mutogatját h a béléses marhabőrkesztyőbe huzgálja a tindert a faszi?
Válasz envagyok2 #141. hozzászólásáraA ma a telefonokon legelterjedtebb érintőkijelzők hőt érzékelnek, ezért kesztyűben nem lehet őket használni.
Válasz ..MZ/X.. #138. hozzászólásáraés az xcover esetében mennyire reális, hogy kesztyűben is lehet kezelni?
ezeket a mártott gumikesztyűket bírja? vagy a vékonyavv, disznó vagy kecskebőr kesztyűket?
Válasz subikiss #139. hozzászólásáraNálam a samsungok váltak be, simából és strapából is. Ezeknél csak az öreg nokiák bírták jobban, 3310-el focizni is lehetett.
A régi nyomógombos xcover kb 5 évet bírt, működik ma is csak valamiért elhalkult a csengés. Ha bedöglik az okos ez mindig hadrendbe állítható.
Xcover 2 volt pár hónapig míg valaki úgy nem gondolta, hogy pont olyan táska kell neki mint nekem van.
Utána jött blackview bv7000 aztán bv9500. Ezek a kínaiak nem jöttek be, így lett megint samsung.
Válasz ..MZ/X.. #138. hozzászólásáraXcover 3 volt három évig, legtöbbet ütött vágott telóm volt, most is működik még csak az érintő kijelzője szétrepedt, kicseréltük de nem sikerült jól ráragasztani az újat, de még így is ment két hónapot, most megint széttört. Most én is ezeken a kínaiakon gondolkozok Doogee S68-at néztem, vagy még a CAT S60-on gondolkozok.
Válasz Mf-es? #131. hozzászólásáraSamsung xcover, vagy bármelyik normál ami bírja a vizet egy normális tokkal.
Kínaiaknál mindig van valami tüske. Ha bajod van vele nincs háttér, frissítések nincsenek, csak az új típusokat nyomják kifelé.
Blackview volt kettő, nagyjából bírja fizikailag de sokszor belassult, eldobálata a memkártyát, térerő gyöszös volt. Sok helyen nem talált 4g-t ahol másik telefon igen. Az elsőn behalt a mikrofon, nem is lehetett hozzá másikat kapni. Akku sem úgy bírta ahogy kellett volna. Bv9500 üvegje betört mikor derék magasságból leejtettem betonra.
Xcover 4 pro van 2 hónapja, 2 napot bír normál használat mellett, mindene teszi a dolgát ahogyan kell. Egy bajom van, de ez igaz az összes többire is, fizikailag nagy a telefon. Nem lehet normálisan zsebre rakni, nem fér be a melós nadrág telefonos zsebeibe, egy kézzel nem lehet pötyögni mert nem érni át.
Válasz Tom250 #134. hozzászólásáraHa nem 1 évre kell, és vastagabb a pénztárca, akkor az armour 7 jobb választás lehet.
Ott már nem csak a külső erős!
Én a megjelenése óta kacsingatok felé!
Válasz Mf-es? #133. hozzászólásáraNekem ez van elég jól birja a fél tégla, Múltkor az egyik birkához vágtam hozzá, türte.
Válasz Mf-es? #133. hozzászólásáraJah....egy Kínai 30-40 ezres olajba sárba tökéletes. Hátrányok lassul egy idő után az aksi is sumákolós. Tartós használatkor,gyakorlatilag már aggasztóan felmelegszik...stb. Tehát olyan max másfél évre tervezett darabok. Viszont leszigetelik úgy hogy még a Wifi jel sem akaródzik belemenni. Csak jó közel a fix pontnál. Ebben az árkategóriában gyakorlatilag tök mindegy. 100 tól felfelé már érdekesebb.
Válasz Mf-es? #133. hozzászólásáraEsetleg?
Válasz Vinkó 75 #132. hozzászólásáraTelefon kellene,ami bírja a strapát.
Válasz Mf-es? #131. hozzászólásáraNekem a Xarvio a BASF cucca pontosabb. Azok frissülő NDVI képek. Telefonra is letölthető, de asztali gépen jobb. És napra kész. Gyakorlatilag volt hogy 2-3 naponta is kaptam a képeket. Telefonnal fényképezve valahogy nem volt olyan egyforma. Gondolom ez kamera függő,valamint nem árt a képeket mindig azonos időpontban készíteni és talán helyen. A megcsillanó napfény,megviccelhet. Esetleg az árnyékom...stb. Szerintem egy csíptetős mérő és a műholdas talán jobb. Vagy a levélnedv. A telefonos lementett adatbázisból dolgozik. Nem biztos hogy annyira pontos. Volt hogy olyan adatokat adott a telefonos. Hogy hátast dobtam majdnem. Nem lehetett eligazodni hogy felvett-vagy kiadott. A mérlegen kijött, hogy a műholdas és a talajminta márciusban pontosabb volt.
Most melyik okostelefon a legtutibb mezőgazdaságba?
BASF Xarvio alkalmazást tesztelte valaki ? Valamint tudott letölteni zónaszórási térképet ?
Válasz Szabi. #128. hozzászólásáraEz benne van a pakliban.
Amit tapasztaltam a Yara-val:
- szerintem képminőség, képfelbontás nem mindegy, több márkájú telefonon, más-más eredmény
- mindig pont ugyan ott fényképezz, jelöld meg a helyet, magasságot, felvétel szögét(valami tartó kell),napfény is mindig ugyan az legyen és felhőmentesség
- napszakilag is kb ugyan akkor
Szóval olyan kapufa.
Válasz Vinkó 75 #126. hozzászólásáraHát ez az! Hiába írja, hogy a búzának ennyi meg annyi nitrogénre van szüksége, ha eső meg nem jön.
Válasz lajurba977 #125. hozzászólásáraMostantól érdekes a mérés....BBCH20-al indul. Ami már nálam pl 21-22. De ugyebár az app-al ilyen kis léptékekben nem lehet mérni(saccolni.) Három hete is olyan 25-30 kilót írt. Gyakorlatilag az még bővenBBCH20..igaz a növény nem is indult meg. Viszont az őszi nitrót nem falta fel..mivel sötét zöld volt a búzám 3 hete is. Ma kapta a második adagot. (Holnapra eső,utána kitudja.) A kiadott mennyiségből kiindulva,ha méregetem. Látni fogom mennyit vesz fel. Valójában a Yara szerint kb hetente...max másfél hetente méregetni etetgetni. Ez bajos...mivel a csapadékkal ezt meg kellene beszélni.
Válasz Szabi. #123. hozzászólásáraNekem 15-20 kg-at írt.
Válasz Szabi. #123. hozzászólásáraAz az érdekes hogy az app úgy írja hogy felvett.De a Yara oldalán azt írják...a kiadandó mennyiséget javasolja. Azért március közepén,nyilván csináltatok egy talajtesztet is.
Tesztelgetem a Yara appot.....
Hát mit mondjak, nagy a szórása.
Búzára azt mondja, hogy 35-75kgN-t vett fel ugyan arról a helyről fényképezve csak egy kicsit mindig másabb szögből vagy magasságból. A legtöbb képre 65-75 közt mért.
Válasz Bárány #120. hozzászólásáraA feleségemnek szintén ez a 8plusz van,ugyanez a hiba.Amugy nem látják egymást.
Válasz Szabi. #119. hozzászólásáraEzekkel az eszközökkel az iphone 6-os gond nélkül üzemelt.Két hete cseréltem.
Válasz Szabi. #119. hozzászólásáraNo meg: más eszközök látják a telefont? (biztos, hogy működik a BT?
Válasz Földönfuto #118. hozzászólásáraCsatlakoztatni kívánt eszköz nincs elkerülve ?
Nyomod folyamatosan az eszköz gombját kb 5 mp-ig, úgy sem jó !?
Válasz Szabi. #117. hozzászólásáraUjrainditás,visszaállitás megvolt.Bluetooth bekapcsolva.eszköz bekapcsolva,a keresőikon forog,de semmit se talál.
Válasz Földönfuto #116. hozzászólásáraÚjraindítás ?
Hello.Nem teljesen a témához kapcsolódik,de van egy problémám,hátha tud valaki segíteni.Van egy iphone 8 pluszom,ami valamiért Bluetoothon keresztül nem kapcsolódik egyik eszközzel sem.Hátha valaki találkozott már ezzel a problémával.
Válasz nagyzoli5 #114. hozzászólásáraEXCEL?
Igaz nem okostelefonra (kissé fapados vagyok) hanem pc re keresek valamilyen bevétel -kiadás, költségnyilvántartó okosságot. Lehetőleg magyar nyelvűt,ingyenest, egyszerű könnyen kezelhetőt, a mostani kockás füzet helyett. Valaki használ ilyesmit? Megoszthatná!
Válasz Bárány #112. hozzászólásáraNem tudtam köszi, de kérdés mennyire lesz hatékony az AbBlock-hoz képest, "hirdetések letiltása a tolakodó és félrevezető hirdetéseket megjelenítő webhelyeken". Bekapcsoltam azért.
Válasz Dave #111. hozzászólásáraA Chrome-hoz nem kell bővítmény, a beállításokban, a webhelybeállítások menüpontban lehet többek közt a sütik fogadását és a hirdetéseket kikapcsolni.
Hogy hogyan működik, azt nem tudom, nem próbáltam.
Az androidos Chromeban sajnos nincsenek bővítmények, így nem lehet reklámblokkolot letölteni hozzá. Olyan böngészőt keress amiben van.
Válasz atisgyulai #109. hozzászólásáraAsszem, a Chrome-hoz is van, és az amúgy is az Android része.
Válasz Tom250 #108. hozzászólásáraFireFox-ot használok.
Válasz atisgyulai #103. hozzászólásáraMilyen böngésződ van? Nekem Opera böngésző van, abban gyárilag van reklámblokkolás, ráadásul talán az egyik legfelhasználóbarátabb böngésző