Hirdetés
Fórum
- Mi lesz veled mezőgazdaság! új
- Agrártámogatások kifizetése új
- Hol vannak a régi fórumosok? új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Búza termény felvásárlási árak új
- Földvétel, elővásárlási jogok új
- Napraforgó ára új
- MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus! új
- Lucerna telepítése, termesztése új
- Gazdálkodási napló/táblatörzskönyv új
Cikkajánló
Hirdetés
40 hozzászólás
Válasz #37. hozzászólásra
Dr. Nagy Bálint igen magas beosztású szakemberként mondta ki először a 70-es években, hogy az intenzív mezőgazdasági termelés energiamérlege negatív, azaz külső energiabevitel nélkül működésképtelen. Nekiment Burgert Róbert csoda-gazdaságának. Cáfolni ugyan azóta sem tudták, de mindenesetre azonnal kirúgták, szakmai pária lett a Kádár-korszakban. Most 80 fölött még kicsit tanít a Corvinuson...
Az öreg buta még most sem akarja elhinni, hogy kőolaj örökké lesz... vagy valami más... mert olyan nem lehet, hogy a növekedés ne legyen folyamatos... fenntartható... gazdasági... versenyképes ...életképes ...profitábilis... úgy látszik, felakadt a tű!
Válasz #38. hozzászólásra
Szerinted, szerintem meg nem!!
Válasz #37. hozzászólásra
Ez a te magán véleményed,mert szűk látó körű vagy.
Válasz #36. hozzászólásra
Azt mondták a nagyokosok 40 éve hogy csak a következő 40 évre van olaj a földben, érdekes azóta csak egyre több járművet gyártanak ami a fosszilis energiával működik! Amíg a földön naponta közel 90.000 repülőgép menetrendszerinti járat van, addig senki sem siránkozzon és ne pofázzon arról, hogy nincs vagy elfogy a kőolaj a földön!!! Az ilyen filmekkel lehet az embereket nyomás alatt tartani és kiszedni a pénzt a zsebükből a rengeteg pénzt, hogy jaj mi lesz ha elfogy az olaj!! Nagy baromság süketelés az egész, "parasztvakítás" ! Járjanak a politikusok is biciglivel meg gyalog. Az eu parlament képviselői nagy része vizet prédikál és bort iszik, mert állandóan repkednek a hazájuk és az eu parlament között!! Egy repcsibe 40-60 ezer kerazin megy bele és egy út alatt megzabálják a gépek Arbusz (A 380 130.000liter), kinek mennyire elég a gazdaságába pl: 50.000liter üzemanyag????????? Kicsit gondolkozzatok már!
MInél hamarabb merüljön ki a kőolaj, mert a jelenlegi globális gazdaság fenntarthatatlan, a fosszilis energiára van berendeződve teljesen!
)
... mit bohóckodnak azok a hülye nyugatiak ... nekünk "azé fizetnek, hogy ne termeljünk!"
http://www.modern-horse-power.org/
Őszre meglesz az agrártámogatások új rendszere
2013.05.29.
Május végére kell elkészülnie a Vidékfejlesztési Operatív Program első szöveges verziójának − mondta a Napi Gazdaságnak V. Németh Zsolt, a Vidékfejlesztési Minisztérium vidékfejlesztésért felelős államtitkára. Az új irat erőteljesen különbözik majd az eddigi gyakorlattól: többek között a megváltozott uniós elvárások, a több uniós támogatási alap forrásainak felhasználási lehetősége és ebből fakadóan a változó eljárásrend miatt.
A változások közé tartozik például, hogy a vidékfejlesztési támogatások alapelveit a Közös Stratégiai Keretrendszer részeként, a tagállam és a bizottság által megkötött partnerségi szerződés részeként fogadja majd el az Európai Bizottság − a korábbiaktól eltérően nem csupán az EB agrár főigazgatósága hagyja jóvá. Épp ezért a tervezéskor úgy kell kialakítani a fejlesztési irányelveket, hogy azok a stratégiai keretrendszerben elvárt 11 tematikus célnak, az EMVA-rendeletben megfogalmazott hat − részben az előbbieket is magában foglaló − prioritásnak, illetve a nemzeti kormány által megfogalmazott további elvárásoknak is megfeleljenek. A társadalmi befogadással kapcsolatos programoknál például egzakt módon meg kell határozni a szegénység elleni küzdelemben elérni kívánt mutatókat. Ezt a bizottság 2017-ben ellenőrzi először. Azért hangsúlyozom ennyire a vidékfejlesztési program kapcsán a szegénység elleni fellépést, mert szemben az unió nagy részével, ahol ez inkább városi probléma, Magyarországon épphogy a vidéki térségekben jelenti az egyik legnagyobb gondot és a legtöbb feladatot, és ezért kap majd külön prioritást − és azon belül fejlesztési pályázatokat − az operatív programban. Az is újdonság lesz, hogy az egyes prioritásokon belül meg kell jelölni azokat a tematikus célokat is, amelyek elérését célozzák majd a meghirdetendő pályázatok.
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Évtizedek óta hallom, sok helyütt olvasom a megvető hangú mondatot: "Én nem fogom a földet túrni!" Mint ha az, aki csinálja, disznó lenne. Honnan ez a mérhetetlen undor a földdel kapcsolatban? Tényleg ennyire alantas ez a munka?
Évtizedek óta hallom, sok helyütt olvasom a megvető hangú mondatot: "Én nem fogom a földet túrni!" Mint ha az, aki csinálja, disznó lenne. Honnan ez a mérhetetlen undor a földdel kapcsolatban? Tényleg ennyire alantas ez a munka?
Válasz #27. hozzászólásra
No, látod! Ezért vagyunk ott, ahol vagyunk. Mindent, de mindent ebből a szemszögből nézünk: PÉNZ, HASZON, NYERESÉG. Az érzelmi pluszt, más szóval a megkülönböztető szeretet, ezt hagyjuk ki életünk minden részéből. Mindent, az életünket is veszítjük vele.
Válasz #22. hozzászólásra
És ismét megjelent!
A haldokló nép a világ túlnépesedésével hozakodik elő, ha haldoklása szóba kerül. Mintha óhajtaná a világból való kiveszést.
Válasz #25. hozzászólásra
Igazad van Feco! Én is város mellett lakom és 55 km-re járok ki a földjeimre dolgozni. De még ha fizetnének, akkor sem költöznék ki oda....inkább bejárok kávéházba, masszázs szalonba meg fittnessz terembe, minthogy a sok muslincával dülleszkedjek a kocsmában...annak a kukoricának aztán tök mindegy, hogy körbesímogatja-e az ember vagy szarik rá ebben az értelemben...majd lesz valamilyen. Nagyon sok budapesti ismerősöm szokta mondta, hogy őőő majd tanyát vesz és itt fog élni...aztán jobb esetben addig jut, hogy megveszi...de még 3 év múlva is ott áll a gaz az udvarában, mert a motoros kasza az már drága..meg meleg is van dolgozni...meg a biokrumplit is megette a pajor, meg a biócseresznye is kukacos lett...:( ..:)
Egy szerű a fel állás ! A tökéletes fogyasztót generálták az emberekből ! Minden egy gombnyomásra a házhoz jön. Ebben csak az a bibi mint ahogy írjátok, vidéken is a bolt bann veszik a levesbe valót (szégyen) Persze el hitették az emberekkel hogy majd egy két nagy ember megoldja az ország élelmiszer ellátását. Lásd a legnagyobb állami támogatásokat ők húzzák le ! A 90-es években nálunk is pezsgett az élet. Nem volt támogatás nem kellet 300-400 ha hogy megéljen a család !!!!(bár ezt sulykolják) De sajna rongyá szívatták a jó népet az urak !!! itt már van olyan cég hol a vezetők úgy nyilatkoznak (a cég menjen ,a dolgozók is mellette meg csinálják a tutit, így meg lesz az ő pénzük is CSAK nehogy véletlen baleset érje a vezetőt vagy valamelyik család tagját) itt kell tartani már a pénz sem jelent biztonságot. Hátra mész a gépudvarba és simán rád tolatnak a trakival...Uhhhhhh
Valami tényleg kifordult ebben az én központú világban !!!
Ezt a tanyasi életet szerintem is el kell felejteni. Mindig nyugat fele mutogat mindenki, de az igazság az, hogy ott volt egy több száz éves töretlen fejlődés, amivel a mostani struktúra kialakult. Ott nagyon sokan éltek a tanyákon, és ahogy jött a civilizáció, ugy annak a vívmányai folyamatosan jutottak el oda.
A németek mar régen épített utakon jártak, amikor itt az alföldön meg beleragadtak a szikbe a locsos szekérrel! Amikor elterjedt az elektromosság, akkor ott kivittek az utolsó tanára is.
Az50-és években meg megvoltak itt is a tanyák mindenkinek, ha akkor egy kicsit szorgalmazzák, akkor lehetett volna vidéki életteret kialakítani, de most mar nincs ilyesmire esély. Nincs vidéki élet aszfalt utak, vezetékes víz, áram, vagy internet nélkül, mar pedig ezt utólag kialakítani nem lehet, 80-100 év lemaradását nem lehet ilyen gyorsan pótolni! Az állam a kisebb utakat sem tudja fenntartani, nem várható el tőle, hogy a dulloket aszfaltozott, vagy saját költségen áramot vezessen a foldekhez. Ezek nélkül viszont tőlem ne varja el, hogy ki költözöm! Meg a falvak és a kisvárosok is megalkuvást igényelnek életminőség terén, nem hogy a tanyák!
Nyugaton is csak ott élnek a vidéken, ahol az a városhoz hasonló komfortot ad (pl. Írország), a többi részről elvándorolnak az emberek.
Válasz #19. hozzászólásra
ha racionalizálni szeretnénk az egész vidékfejlesztési koncepciót...annak csúnya vége lenne. Nagyon sok állás is csak alibiből van fenntartva, hogy legyen xy-nak munkahelye. Ilyen is csak nálunk van, hogy 65 fős falvakban van még polg. mester meg képviselő testület..Ahol én dolgoztam Németországban, ott 1o.ooo emberre jutott egy apparátus a Rathaus-on és végeztem,,,A vidék ma már tényleg csak nagyon kevés embert tud eltartani, de sok múlott az embereken is. Mi ( önkorm. START programban ) próbálkoztunk egy olyan projecttel, hogy élelmiszert állítottunk elő. Felderítettem a piacokat, balatoni éttermek, közétkeztetés stb. hogy ha kell, akkor az egyszerű földi halandó is be tudjon kapcsolódni a kis kertjével ezek ellátásába jövedelemkiegészítésnek. A Vége az lett, hogy még az sem ásta fel a kertjét, aki eddig megtette, hanem inkább az önkormányzattól vette meg a krumplit, hagymát stb. Mert olcsóbb volt mint a mozgóárusnál....visszafejlődés. Több idő maradt tv-t nézni...
Válasz #15. hozzászólásra
Felénk a tsz-esítéssel elvettek földet jószágot mindent és a tanyákat is lerombolták így hogy költözz vissza a tanyára még ha akarnál sem tudnál .
Legyen témába vágó:
Föld népessége megduplázódik....
http://www.youtube.com/watch?v=01Tw04kypmc&feature=relmfu
Válasz #7. hozzászólásra
ezt is látni kell. az osztrákoknál nem a jogszabályok védik a piacaikat, hanem az osztrákok, maguk. mindegyikük, minden nap. nem azért nem vesznek soproni bort, mert nem lehet, hanem mert a rusti-t isszák. a francia nem azért nem vesz svájci sajtot, mert tiltják a jogszabályok, hanem mert le se köpi.
és azt is tegyük hozzá, a rust-i bor, vagy a francia sajt nem rosszabb minőségű, és nem drágább, mint a magyar bor, vagy a svájci sajt. szóval a lovakat a szekér elé kell befogni, és nem mögé.
Válasz #14. hozzászólásra
én értem mit jelent. de amikor az agráriumból élők számát többszörösére akarjuk növelni, amikor szaporítani akarjuk a tanyasiak számát, akkor igen hamar eljutunk addig a hányadig, amikor már csak vegetálni fogunk.
szerintem el kell felejteni, hogy 1-2-3-4-5-6-7-8-10 millió ember meg tud élni az agráriumból. ember módjára nem. még akkor se, ha minden mcskos külföldi spekulánst kihajtunk, és visszaszerezzük, és megnyerjük, és...
nem.
nem fogunk.
de szerintem még ez a 170-180 ezer kérelmező sem, aki most félig-meddig ebből él, vagy csak részben. még akkor sem, ha a magyar spekulánsok, tőkebefektetők, bankárok, iparmágnások, pártfinanszírozók gazdaságait is Károlyi módjára fölosztják. még akkor sem. szerintem ne keltsünk hamis illúziókat a tanyasi élet kapcsán se.
Válasz #17. hozzászólásra
kolléga, igaz, beetették. DE azt meg kellett enni!!!! tudod, hiába etetsz a folyóba, aztán ha a halnak meg lenne annyi esze, hogy bszna a horogra harapni.
egy dolgot kéne tudomásul venni, és itt kezdődik a kiút a kakából, hogy nem csak a beetető okozta a problémákat, hanem legalább akkora részben azok, akik beették.
Válasz #10. hozzászólásra
jól mondod, én ezen a bolygón élek, nem csak a falum határain belül. hogy milyen egy paraszt élete dániába meg franciaországba, azt láttam. és nem azért olyan az élete, mert nem végzi el a munkáját.
Válasz #15. hozzászólásra
Nálunk is így működött beetették a sok tagot
Válasz #15. hozzászólásra
így ahogy mondod. ezek is a mi őseink, meg magyarok, akiknek annyi eszük nem volt, hogy a hordó bor holnap elfogy, a föld meg holnapután is meglesz.
senki nem néptelenítette el a falvakat meg a tanyákat, meg a fődet, azok mi voltunk, mindegyikünk. együttesen, mind a 10 millió paraszt együttes erővel csinálta ezt végig. nem kell mindig másra mutogatni, meg nem kell mindig másra hárítani a felelősséget, meg mást okolni.
a hibák helyrehozása először a hibák feltárásával kezdődik, végre mindenkinek magába kéne néznie, és nem a mocskos tatárokat/törököket/habsburgokat/franciákat/trianont/.....at/ruszkikat/imft/eut/akárki mást okolnia a saját hibáiért, hanem önvizsgálatot kéne tartani, hogy milyen ember is itt kelet eu-ba a magyar fajta, mire képes, mire nem képes. aztán ha szükséges, akkor el kéne kezdeni tanulni, mint az iskolapadba, csöndbe, lehajtott fejjel...
Moderálta: (3932) 2013-11-19 08:22:46
Válasz #14. hozzászólásra
Igaz amit leírsz, hogy elvették 6o éve a földet..de annyival egészíteném ki, hogy 2o éve még kárpótlás is volt...sokan viszont visszakapták. Csakhogy nálunk a TSZ elnök, párttitkár fel s alá járkált a műhelyben és síránkozott, hogy "emberek ne vegyetek földet, mert LÁTJÁTOK ebből nem lehet megélni....meg ti is olyanok lesztek mint a Torgyán, meg azt meg is kell művelni ám..stb...." Aztán aki nem volt elég tökös gyerek és féltette a kis traktoros állását, az eladta NEKIK pár hordó borért a kárpótlási jegyet..Aztán, utána meg ugyanezek a haramiák, jöttek a kis táskával és felvásárolták a részvényeiket ezeknek a szerencsétleneknek...aztán kirúgták őket....tehát megfosztották az embereket az infótól, a lehetőségtől, a földtől és a pénzeszközeiktől így aztán exponenciális lett az elvándorlás felénk a földeken van ember, a falvakban nincs :(...Aki meg látott benne fantáziát az gazdálkodó lett...de azokat utálják is az un. agrárproletárok..
Válasz #6. hozzászólásra
Nem kellene ilyeneket írni, te nem érted mit jelent valójában a tanyasi életforma. Nem azt, hogy térden mászva állat módjára vegetálnak jobbágyok vécé, meg víz nélkül.
A jobbágyság sokkal régebben megszűnt mint ahogy a tanyák elfogytak, a tanyasi parasztok sokkal függetlenebb emberek voltak (vannak) mint az átlag városi ember aki függ a munkaadójától, az energiaszolgáltatóktól, hitelezőjétől stb.
Pont a részleges önellátás és függetlenség, lehetősége jellemző a tanyákra.
Igen részben azért nincsenek már tanyák mert kevesebb ember kell a föld megműveléséhez, de alapvetően azért költöztek városba a parasztok mert elvették a földjüket, jószágaikat szerencsétlenektől hatvan éve ezt ne felejtsd már el!
És az igénytelenség sem törvényszerű, ez régen nem volt jellemző csak van egy olyan lecsúszott réteg akik elvesztik a városi lakásukat, megveszik a legolcsóbb tanyákat mert másra nem marad pénzük és ezek nem tartják rendben a portát.
Válasz #6. hozzászólásra
Talán ha oda vitték volna a közműveket a tanyákra ahelyett hogy beüldözték az embereket a panelba és elszakították őket a gyökereiktől. akkor ma nem lenne tele az ország paneldroidokkal kiknek élete a blikk-megasztár-barátokközt-valóvilág tengely körül forog és bexopnak minden faxságot amit a média mond nekik. Akikkel beszélgetve ha szóba kerül a külföldiek itthoni földvásárlása akkor megrántják a vállukat és azt mondják őket nem érdekli hogy veszhet e itthon külföldi termőföldet. Akikel beszélgetve a 2004es népszavazásról azt mondják hogy őket nem érdekli az Erdélyben élő magyarok állampolgársága, minek költöztek oda, ha itthon maradtak volna akkor nem lenne iylen gondjuk. Aki mikor meglátja a piros-fehér-töld Nagymagyarország matricát az autóra ragasztva megkérdezi hogy milyen "furcsa alakú bálna" ez és mit jelképez... és még sorolhatnám...
Válasz #10. hozzászólásra
A tanyasi és a falusi élet sokszor színvonalasabb mint a városi. Undorító környezetben élnek és mindenki másra mutogat, a szemétért viszont senki se hajol le, hogy kukába tegye.
Válasz #10. hozzászólásra
Válasz #6. hozzászólásra
Én meg azt nem tudom, hogy te melyik bolygón élsz? A paraszt mindig is koszos és büdös volt, ha a munkáját végezte és az is marad! Nem arról van szó, hogy nem szeretne normális életet élni, de a paraszt soha nem fog tudni városi emberként élni, mert az egy más életforma. Amerikában is vannak tanyák, csak ott farmnak nevezik, mégis színvonalas a lakás és az élettér. De csak azért nem nem azt csinálta az állam mint nálunk.Itt az a baj, hogy a tanyavilágot elsorvasztották, felszámolták ahelyett, hogy aki a városi embernek megtermeli a kalácsot, adtak volna neki villanyt, meg utat, hogy termelni tudjon, és a gyerekét ne küldje a városba, ahol már az ivóvizet is szupermarketből veszi, a tanyán meg a forrásból itta, ami természetes és egészséges volt.
Válasz #5. hozzászólásra
Az nem a gádzsó?
Válasz #4. hozzászólásra
Ezzel egyetértek, ez volt a bajok gyökere!
Válasz #6. hozzászólásra
így igaz...osztás-szorzás kérdése az egész...ja én egy fontos dolog hiányzik: a piacvédelem!!!
Válasz #1. hozzászólásra
nem tudom ti milyen filmet néztek, de milyen földről tűntek el az emberek? mi nincs művelve, mi nincs használva?
jahogy az út, víz, villany, vécé nélküli tanyáról eltűntek, mert normális életet akarnak élni? ez bűn? ez csoda? hogy normális, rendes, tisztességes életet akar valaki élni, és nem állat módjára vegetálni??
vissza akarod tolni az embereket jobbágyságba, hogy térden mászva népesítsék be a földet?
remélem soha nem jön vissza ez a kor.
egyébként nem csak a magyar földről tűntek el a jobbágyok, hanem a világ sok részéről, mert jöttek helyettük a gépek. és egyikünk sem azon gondolkodik, hogy mennyit osszon szét a falujába, hanem azon, hogy hogy lehetne gazdaságosabban termelni. mindegyikünk.
Válasz #1. hozzászólásra
A gépesítettség miatt természetes, hogy egyre kevesebb ember termeli meg egyre többnek a kaját. Amíg van energia, ez így is lesz. A másik ok a birtokkoncentráció: 1 ha földből semmilyen intenzív szföldi v kertészeti kultúrával nem lehet egy családot eltartani, akiknek az igénye 21. századi és nem a háború utáni szinten van. A szabályozások vmicsét módosíthatnak a képen, de az alap ez. ja és nincs még egy nyelv, amelyben a paraszt szónak ilyen mellékjelentése volna. Pedig a .... szóhasználatból vették át, ahol eredetileg annyit tett: magyar és nem roma.
Moderálta: (3932) 2013-11-13 14:02:33
Válasz #1. hozzászólásra
Nálunk Somogyban a helyzet a következő: a 70-80 as években amikor folklór lett a lopás a TSZből és visszakapták az emberek családtagokként azt az 1 hold háztáji földet, ment jól a bicikli...mindenki elkezdett építeni a "gyeröknek házat a Balatonon, meg Kapozsban.." aztán 90-91től amikor jött a maszek világ lassan kezdett megszűnni a lopoda...mert összeborult a kgst piac is, ezáltal megszűntek a melléküzemágak a TSZben...magyarul itt jön az abszuirditás vége: nem volt elég, hogy ez embernek munkahelye volt, munkának is kellett lennie....a régi TSZ dolgozók szinte már korábban is evakuálták a köv. generációt a falvakról..."fiam inkább tanulj, csak ne kelljen neked ezt csinálni...." pedig az a gyerek a földművelő kezek által épített házba ült bele...de tudta mindenki, hogy ez a hazug rendszer sokáig nem marad fent...össze is borult, belső és külső okok miatt is....
Válasz #2. hozzászólásra
A kötelet csak leteszik elénk, de azt, hogy akasszuk is fel magunkat, nem mondják. Azt mi magunktól tesszük meg. Kettőn áll a vásár.
Válasz #1. hozzászólásra
Mert mesterségesen elnéptelenítik,így könnyebb lesz a betelepülés.
"Földet karddal lehet megszerezni, de kapával lehet megtartani."
Miért tűnik el a nép földjeinkről? Miért maradnak tanyáink, falvaink, városaink ember nélkül? Miért nem képes a magyar föld arra, amire ezer éven át képes volt: megtartani, szaporítani a rajta élő népességet.