Hirdetés
Fórum
Cikkajánló
Támogatott tartalom
Az agrár- és élelmiszergazdaság létfontosságú rendszerelemei és kritikus infrastruktúrái megerősítésének kutatása
A projekt teljes költsége 2 milliárd forint, támogatási intenzitása 100% volt.
Támogatott tartalom
16 hozzászólás
Válasz #15. hozzászólásra
Az Alar 85 hatóanyaga csökkenti növényi sejtek méretét, így megrövidíti a szártagok hosszát. Gátolja a csúcsmerisztéma növekedését is, ezzel több elágazásra és azokon több virág képződésére készteti a növényt, amely végső soron a növények termőképességét fokozza.
Szisztémikus növekedésszabályozó készítmény
Hatóanyaga: 85,0 % daminozid
Az Alar 85 hatóanyaga csökkenti növényi sejtek méretét, így megrövidíti a szártagok hosszát. Gátolja a csúcsmerisztéma növekedését is, ezzel több elágazásra és azokon több virág képződésére készteti a növényt, amely végső soron a növények termőképességét fokozza. A kezelt növények erőteljes gyökérzetet növesztenek, így jobban hasznosítják a talaj vízkészletét és a benne oldott tápanyagokat is. Ezzel egyidőben az Alar 85 fokozza a kezelt növény klorofill-termelését, melynek hatására a levelek sötétebb zöld színt nyernek.
Az Alar 85 széles hatásspektrumú növekedésszabályozó készítmény, amelyet Európa számos országában B-Nine néven alkalmaznak a dísznövények, köztük a krizantémumfélék, az azaleák, a hortenziák, a mikulásvirágfélék, a petúniafélék, a kerti körömvirágfélék és más fajok kezelésére.
Magyarországon azonban csak lucerna és vöröshere magtermesztésében van felhasználási engedélye.
Felhasználható:
Vörösherében a növények 40 cm-es magasságánál javasolt az Alar kijuttatása.
A vöröshere kezelését követően megfigyelhető volt, hogy az Alar 85 nagyobb adagja mintegy 10,0 %-al lerövidítette a virágok pártacsövét, amely hozzájárult a jobb megporzásukhoz.
Lucernában 25 - 30 %-os virágzás idején célszerű az Alar-t kipermetezni.
Lucernában a magtermés a kezelés hatására megtöbbszöröződhet.
Tekintettel arra, hogy a hatóanyag csak kis mértékben transzlokálódik a növényekben, ügyeljünk a minél jobb permetlé fedettség biztosítására.
Az Alar 85 más növényvédő szerekkel nem javasolt összekeverni, a pH összeférhetetlenség miatt.
Munkaegészségügyi várakozási idő: 0 nap
Élelmezés-egészségügyi várakozási idő:
Magtermő vörösherében rendeltetésszerű felhasználása esetén nincs korlátozás
Magtermő lucernában rendeltetésszerű felhasználása esetén nincs korlátozás
Forgalmazási kategória: I.(növényorvosi vényre)
Növényvédő szer típusa: termésszabályozó anyag
Hatóanyag: 85 % daminozid
Engedélyokirat száma: 46094/1981 (02.5/2148/1/2007, 02.5/3802/1/2008, 04.2/7355/1/2011, 2097/2004, 65862/1989, 8174/1983)
Válasz #13. hozzászólásra
Alar, ezzel törpitik a virágokat
üdv új vagyok még a témában de cserepes krizantém teresztésében gondolkodom segítséget szeretnék kérni olyantol aki esetleg foglalkozik vele hogy hogyan fogjak hozzá fólia nélkül lehet-e termeszteni
válaszukat elöre is köszönöm
üdv Imre
Bár nem hiánybetegség miatt írok, de meg tudná valaki mondani, hogy milyen szerrel lehet törpíteni?
Válasz #11. hozzászólásra
Mi még ilyenkor tolunk rá egy rezet amikor bimbos és semmit.Max rovarölöt az atka ellen.
Mi csak vágott krizantém termesztünk.
Válasz #10. hozzászólásra
a lilulásra én is foszfor hiányt gondoltam, de nem voltam benne biztos. Rezet én már ilyenkor nem fújnék rá, amikor bimbó van rajta. Korábban meg nem volt szükséges, a mankoceb megteszi kontakt szernek egész szezonban.
Én 200l vízhez szoktam tenni 600 dkg ferticaret. A növényvédős szerint foszforhiánya van meg atkás. Most permeteztük le Flumite 200-zal atka ellen ,hátha jó lesz. Délután meg belocsolom a foszfor tartalmú műtrágyával és várok, hogy mi lesz...
A növényvédős még réz tartalmú szert javasolt rá, de attól tartok egy kicsit...
Válasz #8. hozzászólásra
Tegyél 1000 L vízbe 4L tápoldatot és azzal öntözz egymás után 2-3 alkalommal. Még bőven van idő helyre jönnie.
Milyen arányban keverted a ferticare-t a vízhez eddig?
Ezek tényleg nagyon szépek:) Sajnos a enyém most vissza is esett a növekedésben, meg szivárvány színű:S Arra már rájöttem, hogy az alapvető probléma az volt, hogy nem kevertem trágyát a földhöz... Sem szervest, sem műtrágyát... Most pótolni meg nagyon nehéz a tápanyagokat. Minden betegség megtámadja:S A szálas krizik alá tettem bőven szerves trágyát,azok nagyon szépen fejlődnek, pedig sokkal kevesebb tápanyagot kapnak... Most megyek beszélni egy növényvédőssel, hogy mit lehetne még csinálni. Nekem is elég sok cserepesem van, kb 3000 db, de ebben még kezdő vagyok. Talán jövőre nekem is jobban sikerül:) Köszönöm szépen a segítséged:)Majd megírom mit mondott rá a növényvédős.
így néznek ki az enyémek, elkezdtem behordani fólia alá, ez kb. a negyede.
Válasz #3. hozzászólásra
Jesszus, én eddig 2szer permeteztem, egyszer Ridomil 68+ mosplian 20 sp, múlt héten meg Amistar+mospilan. Nem használok ilyen drága műtrágyát sem. Fitohorm virágzó növény című tápoldatot használok az öntözővízbe keverve, illetve a cserepeket érett szervestrágyával kevert földdel töltöm.
Mindenesetre a tápanyagok pótlására a lombtrágya kevés, én nem hagynám abba a tápoldatozást.
A föld Litván agyagos föld volt.
Permetezni hetente szoktam, dithane, bravo, merpan felváltva, amistar, folicur solo, topsin M, score felváltva, valamint vertimec, mospilan, full 5 cs, actara, sherpa felváltva. 3 napja volt permetezve merpan, amistar, vertimec + plantafol lombtrágya. Amióta a káliumdús lombtrágyát kapja már nem adtam neki más műtrágyát, addig ferticare II-őt kapott. Gondoltam, hogy a hiánybetegségek a ferticare elhagyása miatt alakultak ki, csak nem tudom hogy mi is hiányzik... Teszek még fel képeket hátha...
Válasz #1. hozzászólásra
Gombaölővel is szórtad? Az enyémek nagyon szépek, 1 hete szórtam Amistarral, mert nekem volt itt-ott egykét folt a leveleken.
Milyen tápoldatot használsz, milyen földbe ültetted? Milyen sűrűn adsz neki tápot?
Kérem segítsenek meghatározni, hogy miért néz ki így a cserepes krizantém levele. A növény nagyon szépen fejlődött, majd kétszer lett permetezve Plantafol 5-15-45- tel, brexil combival, és most így néz ki.Alulról felfelé sárgul,kopaszodik, de nagyobb problémát okoz a lilás levél elszíneződés. A növény teteje is lilul... Gondoltam rá, hogy esetleg foszfor vagy magnézium hiány okozhatja... Aki tud kérem segítsen!