Hirdetés
Cikkajánló
Támogatott tartalom
Az agrár- és élelmiszergazdaság létfontosságú rendszerelemei és kritikus infrastruktúrái megerősítésének kutatása
A projekt teljes költsége 2 milliárd forint, támogatási intenzitása 100% volt.
Támogatott tartalom
51 hozzászólás
Válasz #49. hozzászólásra
szerintem ott is van
nekem a pályázat most 16 miil bekerülésre 80 ezer volt +3%-a a támogatási résznek és benne van 5 évi éves beszámoló elkészítése
60-as éveken Tsz-én azért jogos törvény volt, már 93-tól megszűnt. Átalakitni RT-re, Kft-re. Inkább felé maradt szántóföldet. 93-as visszadni a tulajdonosnak, de ma nem csináltak semmi. Én akarom a vásárolni a földet, de valakit nem akart eladni. "Én mondtam, minek nem használt neked a földet? Inkább megveszem?" Ha megveszem akkor megcsinálni: szántás, vetés..... Tulajdonos nem csináltak? Lehet ittas lusta...
Sajnos a "belterjesség" az EU csatlakozással sem szűnt meg a pályázatírás terén. Az MVH-s értékelők jelentős hányadának "maszekban" saját pályázatíró bt-je van otthon, nem véletlen hirdetik magukat a tuti siker jegyében. Ezek bezzeg össze tudnak fogni a sikerdíj % ügyében. A 10% szerintem az kész rablás, a realitás valahol 5 % alatt lenne.
Válasz #46. hozzászólásra
Nálunk 5 % tól 15-ig vannak a pályázatirás dijazásai. De 10000 euró dijazás alatt nem szivesen fognak hozzá. Van egy szaktanácsadói hivatal ők olcsóbban dolgoznak és nagyon jól.
Válasz #46. hozzászólásra
Nálunk se indult még el a fiatal gazdák pályázata. A nyugdijazásról meg halgatnak mert még nem tiszta a jogi része. A 2000 hektáros gazda fia nemcsak indulni fog hanem nyerni is mert ő pont annyi földet vesz át majd amennyi szükséges.
Válasz #45. hozzászólásra
Ismerös pájázott trkit meg bálázót a "sikerdíj"
10 % volt azárt ez elég durva, de nálunk a kicsiket direkt szivatják a számunkra előnyös pályázatok forráshiányosak vagy ki sincsenek irva Pl gazdanyugdíj már 2 és fél éve halogatják, vagy ifjú gazdálkodóira lenne jópár ezer jelentkező(10 ezren is ha nem szűkítenék a pájázati kiirásokat) és meghirdetnek 100 helyet amira olyanok is beadják akiknek az apja 2000 hektáron gazdálkodik.
Válasz #44. hozzászólásra
Nekem van egy kicsi rálátásom a pályázatokra és ami az elkészités költségeit illeti igazad van. Az önrésznél és elbirálásnál nálunk legalábbis kicsit előnyben vannak a kicsik. Pl alapban 50-50% a saját rész és a pályázati pénz. azonban hegyvidékre + 10 % jár és ha a gazda 40 év alatti, akkor +5 %. Ezt az 5 %-ot csak a kissebbek kaphatják meg. Elbirálásnál pedig ha kissebb vagy legalább olyan jól tudsz érvényesülni vagy helyenként még jobban mint a nagyok.
Válasz #43. hozzászólásra
Na meg az elbírálásnál a nagyobb cégek neve jobban cseng mint a Pista bácsié.
Válasz #42. hozzászólásra
Pályázatok a kulcs szó, a kicsiknek sokkal gázosabb, csak hogy értsd egy 10 miliós pályázat elkészitésének a költségei közel azonosak a többszáz millios pályázat költségeivel, azonkivűl a "sikerdij" is arányaiban jobban terheli a kis értékű pályázatokat, és a végén ha nyertél kijönnek ellenőrizni és megbüntetnek.
De az EU elött is kaptak pénzeket.
Válasz #40. hozzászólásra
Honnan kapnak a nagyok több támogatást?
Válasz #37. hozzászólásra
A gabonafélék mellett az olajosokat TCS-n keresztűl értékesitjük,de a vetésforgó miatt a gabonafélék képezik a tagi árbevétel nagyobb hányadát!
Válasz #31. hozzászólásra
Szabi!
Felénk a nagy életképes cégek milliárdos támogatásokat kapnak, a kicsik meg a normatívon kívül szinte semmit, akkor ez hogy van?
1 nagy cég támogatása helyett lehetne több száz kicsit támogatni, hamár a nagy úgyis életképesebb akkor tarcsa el magát!
Drága barátaim,hol van az előirva,hogy évente x milliótel kell költeni állandóan magunkat stresszelve.hogy már megint lemaradtam...meg aztán,senki sem kötelezia mai embert arra,hogy tudásához,tehetségéhez,lehetőségéhez mérten kétszer akkora házat építsen,dupla akkora gépparkot állítson be,mint amekkora valójában tökéletesen elegendő lenne!miért kell nekünk az fhb,raiffaisen,provident ...rabjai lenni,.
Válasz #34. hozzászólásra
Itt a korrektség a lényeg.
Válasz #36. hozzászólásra
mi is olajos Tcs-be vagyunk,kb.300tag 270millió törzstőkével,amiből tárolót épitettünk,és a tárolási dij a bevétel,évi 10-12millió.
Válasz #34. hozzászólásra
Na látod ez egy korrektnek itélhető társasági forma, a TÉSZ-nek, BÉSZ-nek, vagy akárhogy is hivják, igy köllene működnie.
A cél mindenféleképpen, h sokkal hathatósabban , gazdaságosabban tudjanak vásárolni, termelni.
Válasz #32. hozzászólásra
meg kell élni,de a mai körülményekben nem lehet ennyiből.Vagyis,megélni meglehet,de fejleszteni nemigen.
végigolvasva ezt a témát úgy érzem,hogy hasznos lehet,ha leirom a következöket:
Szövetkezni fontos,de nem tész,hanem termelői csoport(TCS) formában!ugyanis az uniós pénzeket csak termékpályákra specializálódottTCS-k kaphatnak!Leirom saját tapasztalataimat ezzel kapcsolatban:
Három éve,a környező falukból kb négy falu,ismerős gazdálkodók alakítottunk egy gabona termékpályás TCS-t!Az alakuló létszám 20tagból állt,kb2500ha-t foglalt magában.Az alapszabályt saját magunknak alakitottuk,szöv törvények alapján!A szövekkezésünk lényege,hogy a vásárlásaink illetve értékesitéseink egyben ,nagy tételben jussanak kifejezésre!Úgy tudunk fellépni a piacon mintegy nagy TSZ,vagy RT,Az alapitó tagok ismerik egymást szinte barátok,mindenki önnálóan gazdálkodik,de a TCS-keresztül vásárol és ad el!A cél nem a Tcs gazdagodása-hanem a tagok fennmaradása!Csak igy tudunk a nagyokkal megeggyező ár-alkut elérni!2007-ben elértük a tagi gabona értékasitésből az uniós 300mill-s támogatási szintet! Ami évi +5%uniós pénzt jelent!Egyébként nem egyszerű a dolog csak olyan emberek között lehet létrehozni ilyen nagyságrendű szövetkezést,akik fegyelmezetten betartják a játékszabályokat!
Válasz #32. hozzászólásra
Ez mind szép és jó de miből fogják kifizetni azt, hogy én 20 ha buzával szórakozom. Nem kell multi cégnek lenni de egy bizonyos méret kell. Most is próbálják támogatni valamelyest a kissebb gazdákat de nagyon nehézkes a rendszer.
A dolgokat nem jól látod Szabi,igenis meg kell élnie az ilyen tipusu gazdaságoknak is,mert milesz akkor ha mindeki be akar állni segélyért,járadékért stb,nem beszélve arról,hogy milyen világ az,ha mindenki be akar költözni a városokba.ellenkezőleg:MINDENKIT segiteni kéne,hogy ott éljenmeg,ahol eddig is "görcsölt".
Válasz #30. hozzászólásra
Azért nyugaton is a szabály, hogya a nagy és hatékony gazdaságok élnek a kicsik meg eltünnek. Szerintem aki 20-30 hektár szántóföldi növényből akar megélni annak elég szomorú a sorsa. Más a helyzet ha állattenyésztés és zöldség vegyül a dologba. Kivétel ez alól svájc ahol nagyon erős a szociális háló és fontos a vidék karbantartása a turizmus miatt és persze az erős bankszektor miatt van pénz is erre. Ja és persze nekik az unió nem köti a kezüket.
Tisztelt Farkas úr!Úgy látszik,mintha Ön még nem hallottvolna a szociális piac gazdaságról,mert ami itt folyik az nem más mint a vadkapitalizmus.Tőlünk nyugatabbra(Franciaország,Németország.Ausztria stb...),de akár keletebbre is(Japán,de kb 10 éve már Kína is)teljes mértékben szociális a piacgazdaság,szóval Önre utalva mi valami ilyesmire gondoltunk 18-évvel a rendszerváltás után!És nem olyan maszlagra,hogy nemlehet megélni 20-40 hektár földből,mert nyugaton így meg úgy,amikor köztudott,hogy az EU-ban az átlagos bírtokméret 20.5 ha(2005-adatok,és ez azóta csak csökkent)
Válasz #28. hozzászólásra
Nemtom,de míg ez a banda van addig a multik picsája lesz kinyalva,adókedvezményeket kapnak a birka lumpenprolik meg mennek mint a birkák! Ugassanak az Únijjónak,hogy emelje má´ a fizetéseket a szintjükre,mert nyugati árak vannak,meg balkáni fizetések! :-) A kereskedőkkel nem volna baj,ha normálisan fizetnének,és nem nyomnák az árakat lefelé!
Nem kellenek ide tészek csak több kisfelvásárló akik maguk is gazdákés egykis versenyhelyzet mindent meg old
Válasz #26. hozzászólásra
Mega Únióé is,mert érdekük,hogy mi tönkremenjünk,ez a Eu egy mocskos szemét banda,csak a Brüsszeli politikusoknak jövedelmezett! Szar,szutyok,de szerintem eléggé szétesőben van a rendszer! És ha mi elbukunk a sok lupenproli is éhendöglik (akik ebbe is belepofáznak,de még traktort is csak képen láttak)!
Válasz #1. hozzászólásra
Igen,szerintem kell még hozni létre TÉSZT,és amúgy a Magyar fogyasztók is tehetnek erről,mert hibbant felfogásúak,és rengeteg a kereskedő is! Amúgy meg az elmúlt balfasz kormányok hibája is,főleg a mostanié,mert ha nyugaton ezt megcsinálták volna ezek a mocskos multik ott már eldózerolták volna ezért őket!
Válasz #24. hozzászólásra
Bocs ezt nem ide szántam.
Válasz #19. hozzászólásra
Akkor az nem az szerintem amiről én beszélek a vasut mellet van.
Válasz #22. hozzászólásra
Nem kell egy év ,már ráharaptak
Válasz #21. hozzászólásra
Ha elindul az etanol nem kell 1 év sem és az összes föld a nagy befektetők kezébe kerül. Nem fognak kihagyni egy ilyen lehetőséget.
Válasz #17. hozzászólásra
Azért lehet,hogy szerencsénk lesz.Remélem beindul az etanolgyártás,meg az élelmiszerárak a helyükre kerülnek már végre.Mi is megtanuljuk lassan,hogy nem kell mindent azonnal eladni a kereskedőknek.Már várom a gabonalobbi árletörő benyilatkozásait a médiában/ ennyi termés meg olyan minőség stb/.De azért vennének bármennyit,csak minnél olcsóbban.
Válasz #19. hozzászólásra
Ja kérlek ahhoz, hogy egy holland gazdával én versenyre keljek még sok pénzt bele kell forditani a gazdaságba. Nálunk mostmár egyszerüen nem kapsz egyszerű munkásokat mert mindenki elment nyugatra. Ha akarsz ha nem mindent gépesiteni kell. Csakhogy mig a holland 30 éve folyamatosan csinálja addig mi 1 év alatt kellene.
Válasz #17. hozzászólásra
Sajnos sokan azt hitték hogy vesznek egy szakadt Mtz-t egy orosz ekét és ők a gazdálkodók, aztán sorra huzták le a rolót,visszaforgatni semmit nem akartak.
Válasz #17. hozzászólásra
Azért van 1 pont ahol kinyílik a bicska.
Sajnos nálunk a feldolgozó ipart / cukor , tej, növényolaj stb./ Horn gyuszi bátyánk elsőként adta el igy a magyar parasztnak nem maradt csak a csupasz segge az újrakezdéshez. Be kellene már látni a termelőknek ha nem szövetkeznek és nem egységes minőségi árúval jelennek meg a piacon akkor mindnyájan elbukunk. Ez - mármint az elbukás- csak idő kérdése. Cseléd vagy talpnyaló lesz mindenki a saját hazájában.
Válasz #15. hozzászólásra
Vagy jött agy külföldi kitömve pénzzel, mint nálunk, eggyik sem jó.
Válasz #12. hozzászólásra
Hát épp az a gond hogy az összes Tsz szinte átment a volt elnök tulajdonába,amit ellopott azon megvette a maradékot,de csak a z uj rendszerű szövetkezés a jövö ,nyugaton állitolag a gazdaszövetkezetek kezén van még a feldolgozo ipar is ök kihagyják a neppereket
Válasz #12. hozzászólásra
Máshol sem ment zökkenőmentesen a szövetkezés pl.: a Dán gazdáknak 20 évbe telt mere kiforrta magát a szövetség.
A bajban mindig összekovácsolódnak ez emberek én ebbe bízom.
Válasz #12. hozzászólásra
A válasz NEM. Nálunk is ez a helyzet meg beszéltem gazdákkal egy nagy magyarországi TESZ-ből is. Nevét most nem irom de ott is nagy gondok vannak. A vezetőség a gazdák fejére nőtt.
Kérdezem én: a magyar ember tud szövetkezni? Ha ketten összeállnak az egyik azon töri az agyát hogyan csapja be a másikat, hogyan dúrja ki a vállalkozásból! az összes csoportosulás az agráriumban a régi TSZ vezetők körül jött létre közvetlenül, vagy közvetve
Válasz #10. hozzászólásra
Ezzel 100%-ig egyet értek.
Válasz #9. hozzászólásra
De szerencsétlen gazdáktol az összeset áron alul akarják megvenni,szerintem meg ök is hibásak mert szövetkezni kellene és egységesen fellépni a piacra ,kihagyni egy-két láncszemet asorbol,de sajnos mindenki odzkódik a szövetkezettől ,a régi rossz tapasztalat miatt
Fan
az MTZ nem romlékony szerencsére kis helyen elfér és el is áll,nem úgy mint a dinnye!
Ettől függetlenül ésszel készletezek, sajnos mindig van pármilló forintos elfekvő készletem , amit igenis veszteséggel kell eladnom. Az árrés képzésbe ez is be van kalkulálva .
Válasz #7. hozzászólásra
a búzát lehet tárolni, de a dinnyét nem
milyen 3-as VF ekéje van még a khünén kívül?
Legújabb információ szerint 30 ft lesz a dinnye felvásárlási ára ,de lesznek levonások .Például logisztikai díj 8 ft/ kg. És akkor mi értelme volt a tüntetésnek? Úgyis a multik diktálnak! A búzáért már 2700Ft-ot kínálnak békéscsabán arra hivatkozva , hogy a tárolást csak augusztus 31-ig vállalják,mert kella hely a kukoricának. Aki nem adja oda ,vigye ki a tárolóból !
Válasz #3. hozzászólásra
Teljesen egyetértek az általad leirtakkal.
Az #1.-hoz: Sajnos a rendszerváltás "módszerváltás volt", a piacgazdaság rabló gazdálkodás jelen pillanatban.Ahhoz hogy itt rend legyen gyökeres változásra van szükség.l
Válasz #1. hozzászólásra
Tisztelt Farkas ur ,ön sem adja az MTZ-t 3misiért ha 4-ben van
Válasz #1. hozzászólásra
ebben az esetben teljesen egyetértek, mert a termelők teljesen kiszolgáltatottak a felvásárlókkal szemben
miért kell a termelőkön élősködni?
különben meg Önnek is az az érdeke, hogy nyereséggel termeljünk, mert akkor tudunk gépeket vásárolni
Válasz #1. hozzászólásra
Azért a tervgazdálkodás és a piacszabályozás két teljesen külön fogalom nem kéne összemosni, egyébként meg pont a felvásárlók összejátszása miatt nem müködik rendesen a szabadkereskedelem.
Válasz #1. hozzászólásra
Ideje volt valamit csinálni mert a felvásárlók a fejünkre nőtek (és nem csak a zöldség gyümölcs sektorban), hogy mi lesz ebböl azt majd az idő eldönti. Egyébként meg ha több marad a termelőknél többet költhet új gépekre is.