November végén Győrben, a Széchenyi István Egyetemen rendezték meg az AgroVIRTUS digitális agrár-menedzsment verseny döntőjét.

Az immár 6. alkalommal megtartott versenyen idén több mint 60 csapat indult és végül 5 jutott be a döntőbe, ahol mindegyik részletesen bemutatta a saját, kidolgozott projektjét. A prezentáció előkészítésében és véglegesítésében szakemberek, mentorok segítették az egyetemistákat.

A selejtező 5 héten keresztül zajlott, amely alapján általában 10, idén holtverseny miatt 11 csapat jutott be az elődöntővel és döntővel egybekötött Agrovirtus Akadémiára.

Az idei év célgazdasága a Bold Agro Kft. volt. A hallgatók az Agrovir farmmenedzsment szoftver segítségével a gazdaság valós adatin keresztül oldottak meg agrárszakmai feladatokat, egy gazdaság életében mindennap felmerülő problémákat. Az Akadémia során a döntős csapatoknak pedig a Bold Agro számára kellett fejlesztési, beruházási tervet kidolgoznia.

A legtöbb csapat kezdetben több ötletet is futtatott, majd a végül egyet dolgoztak ki teljesen és mutattak be a zsűrinek.

Idén az AgroVIRTUS fődíja egy 5 napos bakui szakmai út volt.

A célgazdaság fejlesztési lehetőségeit a csapatok igen különböző módon, de nagyon kreatívan szemlélték. Az egyik csapat a hígtrágya kezelésre, míg a másik egy új márka bevezetésére dolgozott ki terveket. A csapatok nemcsak ötleteltek és lehetőségeket dobtak fel, hanem részletes piac- és költségelemzéssel, valamint megtérülési mutatókkal érveltek a fejlesztési tervük mellett.

Az egyetemisták közül többen nem agrárképzésben vesznek rész, hanem például gazdasági szakokon tanulnak, és kifejezetten az AgroVIRTUS és a célgazdaság kapcsán mélyültek el jobban a mezőgazdasághoz kapcsolódó témakörökben a gyümölcstermesztéstől az állattartáson át az élelmiszeriparig.

"Olyan közösséget ismertem meg az AgroVIRTUS-on, amely eddig nem volt nyitott számomra, és én is és a csapat is a verseny teljes ideje alatt sokat fejlődtünk az agrárgazdasági területen" – mondta az egyik résztvevő.

"Nagyon hasznos tudást szereztünk. Kiderült, melyek az erősségeink, és az is kiderült, hol tudunk még fejlődni" – tette hozzá egy másik.

Ugyanakkor volt olyan versenyző, aki azt emelte ki a verseny legnagyobb tapasztalataként, hogy az egyetemen tanult elemzési módszereket most valós gazdasági helyzetben, valós gazdaságban próbálhatták ki és látták működni.

Elérhetőségek

Agrovirtus