Ki gondolta volna, hogy egy egyszerű pohár joghurt is lehet szuperélelmiszer? Egy friss kutatás szerint ugyanis a rendszeres joghurtevés nemcsak a bélflórára hat jótékonyan, de akár komoly betegségek megelőzésében is segíthet.

A The Conversation cikke alapján a joghurt jelentős hatással van a bélflóránkra, azaz azokra az apró baktériumokra, amelyek a beleinkben élnek. Ezek a kis élőlények kulcsfontosságúak: segítik az immunrendszert, csökkentik a gyulladásokat, és bizonyos esetekben még a daganatos betegségek ellen is felveszik a harcot. Különösen a vastagbélrák egyik veszélyes formájának megelőzésében mutatkozik meg a joghurt ereje.

És mi a titok? Az olyan jótékony baktériumok hatása, mint a Lactobacillus bulgaricus, a Streptococcus thermophilus és a Bifidobacterium animalis.


A kutatók szerint már heti két adag joghurt elfogyasztása is elegendő lehet ahhoz, hogy pozitív változásokat tapasztaljunk. Fontos azonban megjegyezni, hogy nem minden joghurt egyforma! A hozzáadott cukrot tartalmazó verziók inkább ártanak, mint használnak, így ha jót akarunk magunknak, érdemes natúr vagy cukormentes változatot választani.

És ha ez még nem lenne elég: más tanulmányok szerint a joghurt a magas vérnyomás és a 2-es típusú cukorbetegség megelőzésében is szerepet játszhat.

Forrás: 24.hu

Indexkép: Shutterstock