Az egyiptomi útifű magjainak héjából készült rostot útifűmaghéj név alatt tudod beszerezni: a legtöbben hashajtó hatása miatt alkalmazzák, de a szív és a hasnyálmirigy egészségét is támogatja.
Könnyíti a bélmozgást, miközben puffadáshoz nem vezet. Lehet alkalomszerűen is fogyasztani, de akár az étrendedbe is beillesztheted, ha általánosságban szeretnéd javítani emésztésed egészségét.
Prebiotikumként elősegíti a jó baktériumok bélben történő szaporodását, ami elengedhetetlen az emésztésed és az immunrendszered jó működéséhez, a szervezetedben lévő gyulladásos folyamatok csökkentéséhez.
Az oldható rost segít az optimális koleszterinszint fenntartásában is. Egy kutatás szerint a túlsúlyos emberek esetében 6 heti útifűmaghéj-fogyasztás segít a koleszterinszint mellékhatások nélküli csökkentésében, továbbá a vérnyomást is mérsékelheti.
Cukorbetegség esetén is érdemes fogyasztani, mivel egyes kutatások szerint a rostok segíthetnek az egészséges glikémiás egyensúly fenntartásában.
Mivel az útifűmaghéj fokozza a teltségérzetet, a diétában is segítségedre lehet – ilyenkor is fontos, hogy vizet is fogyassz mellé.
A fogyasztását azonban ne vidd túlzásba, mert az hasmenéshez és gyomorpanaszokhoz is vezethet. Ha esetleg allergiás tüneteket tapasztalsz, függeszd fel a fogyasztását!
Forrás: divany.hu
Indexkép: Shutterstock