Kigyulladt egy kombájn vágóasztala tegnap délután Jászfényszaruban, egy szántóföldön. A tűz a tarlóra is átterjedt. A jászberényi hivatásos és a jászfényszarui önkéntes tűzoltók fékezték meg a tüzet. Egy mezőgazdasági munkagép körbetárcsázta a területet. A tarló mintegy ezerötszáz négyzetméteren égett le – közölte a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság.

Hozzátették, hogy a tűzoltókat ezen felül is több tűzesethez riasztották:

  • Leszakadt egy magasfeszültségű vezeték hétfő délután Pásztó külterületén, a Mária tanya közelében. A vezeték meggyújtotta a tarlót is. A helyi hivatásos tűzoltók eloltották a mintegy három hektáros tüzet, majd átadták a helyszínt az áramszolgáltatónak. Személyi sérülés nem történt.
  • Gabona kapott lángra hétfőn délután Ráckeresztúr határában. A tűz tizenöt hektáron égett. A lángokat a martonvásári önkéntes és az érdi hivatásos tűzoltók eloltották. A tűzoltók munkáját segítő munkagép körbeszántotta a gabonatáblát.
  • Aratási munkálatok közben gyulladt meg a gabona tegnap délután Gyöngyösmellék külterületén. A fél hektáron égő területet a szigetvári hivatásos tűzoltók eloltották.


  • Búzatarló és huszonöt nagy méretű kockabála égett tegnap este Kenyeri közelében. A tűz egy erdősáv aljnövényzetére is átterjedt. A sárvári hivatásos, répcelaki önkormányzati, valamint a nicki, csöngei, pápoci, jáki és helyi önkéntes tűzoltók eloltották a tüzet. Egy erőgép a bálákat választotta szét, hogy a tűzoltók az izzó részeket el tudják oltani.
  • Mintegy tizenöt hektáron égett a vegetáció tegnap délután Hajdúbagos közelében, a Földikutya Rezervátumban. A tűz a közeli fenyőerdő aljnövényzetére is átterjedt, mintegy három hektáron égett. A debreceni, nyíradonyi, hajdúböszörményi hivatásos tűzoltók a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása mellett fékezték meg a lángokat. Egy berettyóújfalui és egy hajdúszoboszlói vízszállító is segítette a munkát. Az oltásban részt vett a Hajdú Speciális Kutató-Mentő Csoport is.

A keddi viharos időjárás miatt országszerte 318 tűzoltói beavatkozás történt – közölte a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője szerdán az MTI-vel.

Mukics Dániel tűzoltó alezredes azt írta, Baranya vármegye kivételével mindenhonnan érkeztek segélyhívások a katasztrófavédelemhez. A legtöbb munkát Békés vármegyében adta a vihar a tűzoltóknak, a 318 beavatkozásból 171-re itt volt szükség.

A közlemény szerint országszerte 42 épületben keletkeztek károk a vihar miatt. Az épületkárokat jellemzően az erős szél okozta, amely megbontotta a tetőt, felszakította a bádogot, lefújta a cserepeket és fákat döntött ki, amelyek esetenként házakban tettek kárt.

Négy lakóházba villám csapott, Balatonfüreden és Szentesen ki is gyulladt egy-egy családi ház emiatt. Jánossomorján egy családi ház kéményét döntötte le egy villámcsapás. Kalocsán és Létavértesen fákba csapott a villám, Kalocsán a villámcsapástól egy fa ráborult egy trafóházra, Létavértesen pedig ki is gyulladt egy fa.

Dobozon egy templom tetejét, Kaposfőn a víztorony lemezborítását bontotta meg az erős szél, Gyulán és Vindornyaszőlősön pedig autóra dőlt egy-egy fa. Nagykerekiben egy családi ház tűzfala dőlt meg, ugyanitt egy másik ház kéménye dőlt le az erős széltől – ismertette a károkat Mukics Dániel.

A tűzoltók a villámcsapás miatti tüzeket eloltották, a viharkárokat késő estére mindenhol felszámolták – közölte.

Indexkép: Shutterstock