Nagy durranás volt a víz alatti fotózás. Fotó: 123rf.com

Nagy durranás volt a víz alatti fotózás. Fotó: 123rf.com

1926-ban igazi kirobbanó sikert aratott Charles Martin ezen a napon. Ekkor készítette el ugyanis a National Geographic fotósa az első, színes, víz alatti felvételt. A képen egy nyugat-atlanti ajakoshal, más néven disznó csattogóhal szerepelt.

A fénykép elkészítése egyáltalán nem volt hétköznapi, sőt, igen veszélyes attrakciónak bizonyult. A kamerát vízálló tokba tették, és igen nagy mennyiségű, rendkívül robbanékony magnéziumport használtak a megvilágításhoz. A magnéziumport egy tutajon úsztatták maguk mögött, és az exponálás pillanatában robbantották be. Ez valószínűleg igazán kirobbanó élmény lehetett számukra, és a tenger lakói számára is, mert közel 4,5 méter mélyen sikerült megvilágítani a víz alatti világot. A felvételt a Mexikói-öbölben található Florida Keys-ben készítették.

Manapság már nem kell ráhozni a frászt a halakra, hiszen robbantás nélkül is bátran készíthetsz víz alatti fényképeket, akár egy jó fényképezőgéppel, akár a vízálló mobiltelefonoddal is. Így horgászás közben nem csak kikaphatod, hanem le is kaphatod a halakat.