A Maastrichti Egyetemhez tartozó Mosa Meat cég – svájci és más külföldi vállalkozásokkal együttműködve – több mint öt év óta dolgozik a mesterséges hús előállításán, a közeli jövőben 7,5 milliárd eurót fektet be a fejlesztésbe, hogy az ilyen húst három éven belül piacra dobhassa. Ez a vállalkozás állította elő az első, tehénsejtekből készült, mesterséges húst is.

hús

Az állattartás a jövőben egyre kevésbé lesz képes kielégíteni a növekvő lakosság húsigényét? – fotó: Shutterstock

A további fejlesztésben és finanszírozásban különböző külföldi cégek is részt vesznek, többek között a Merck kutatási és technológiai vállalat, valamint a Bell Food-csoport, amely Svájc legnagyobb húsfeldolgozó vállalata, és egész Európára kiterjedő üzleti hálózattal rendelkezik.

Lorenz Wyss, a Bell Food-csoport igazgatója szerint az állattartás a jövőben már egyre kevésbé lesz képes kielégíteni a növekvő lakosság húsigényét, így a szövettenyésztéssel előállított hús egy praktikus alternatívát kínálhat a lakosság ellátására. Amennyiben az ilyen hús előállítási költségeit észszerű határok alá sikerül szorítani, akkor az egész biztosan versenyképes lesz a hagyományos hústermeléssel.