A bevezető gondolatokat követően megkezdődtek a szakmai előadások, amelyek bemutatták a GDI vállalati megoldásait, illetve azokat a kapcsolódási pontokat, amelyek a térinformatikai szemléletet beágyazzák az adatgyűjtési és feldolgozási folyamatba. Bemutatásra került a dinamikusan fejlődő raszteres adatgyűjtés, különösen a nagy tömegben rendelkezésre álló műholdfelvételek, illetve az egyre nagyobb számban elérhető drónos felvételek integrálása a GDI ESRI környezetbe.
Számos mezőgazdasági megoldást is bemutattak a konferencián – fotó: Milics Gábor
Ezeknek az alkalmazásoknak a mezőgazdasági felhasználók szempontjából is van jelentősége, hiszen a monitorozás egyre nagyobb szerepet játszik a mezőgazdasági adatgyűjtés terén. A mezőgazdasági megoldásokkal Hadászi László, a KITE Zrt. szakembere ismertette meg a konferencia közönségét, aki bemutatta, hogy a térinformatika szerepe hogyan nőtt meg az elmúlt évtizedben az adatgyűjtés és a feldolgozás során, valamint hogy milyen lehetőségek vannak a mezőgazdaságban a térinformatikai szemléletű adatfeldolgozás alkalmazására.
A drónos adatgyűjtés szerepéről Túri Norbert, a NAIK ÖKVI munkatársa tartott előadást, bemutatva, hogy az agrárkutatás és innováció milyen újabb lehetőségekkel kecsegtet a legmodernebb adatfeldolgozó rendszerek gyakorlati alkalmazása során.
A konferencia lehetőséget nyújtott a felhasználóknak, hogy betekintést kapjanak a legújabb fejlesztési irányokba, illetve kitekintést kapjanak a saját szűk szakmai kereteiken kívülre is, megismerve ezzel azokat a lehetőségeket, amelyeket a térszemlélet nyújt az egyes szakmák számára.