Igaz, a megvalósuláshoz kellett némi technikai segítség és ügyes férfikezek is, de ez mit sem csökkenti a kreativitás értékét.

„Élet a silóban"

Ez volt a kis projekt neve, amit Stella van Beers adott elképzelésnek. Igaz, senki ne egy családi lakra gondoljon, hanem inkább egy kis extrém hétvégi bungallóra vagy kerti lakra, de még akár vadlesként vagy madármegfigyelő helyként is szolgálhat egy ilyen szerkezet.

Hollandiában csökkenő tendenciát mutat az állattartás, ezért több kisebb-nagyobb siló feleslegessé vált a gazdák számára, s bizony nem egyszerű megszabadulni egy ilyen szerkezettől. Ha akad is rá vevő, az elszállítása okozhat komoly fejtörést, mert nem nehezek ugyan, de méretük miatt a szállítás igen költséges is lehet.

siló

Az átalakulás kezdete – fotó: www.dezeen.com

Stella egy online keres-kínál netes felületen talált rá az áhított 7 méter magas silóra, de amikor az el-adó megtudta, mire is kell neki, nagy meglepetésre ingyen odaadta! A kopott tárolón csak a szokásos alsó garat volt és a tetején egy karbantartó búvónyílás. Előbb következett a felülettisztítás, az ajtók és ablakok kialakítása, festés és az újbóli talpra állítás, majd a lépcsőszerkezet, hiszen csak a szabályos hengeres rész használható. Végső mozzanat a siló berendezése volt.

siló

siló

A bejárat és alsó szint – fotók: www.dezeen.com

Természetesen a betonkockára való alapozás szintén körültekintést igényelt, hogy használat közben vagy viharban is stabil maradjon. Végül összeállt a belül kétszintes remekmű, fel-le közlekedni létrán lehet.

siló

siló

Kilátás az alsó szintről – fotók: www.dezeen.com

Az öreg, kiszolgált silók nagy problémát jelentenek, mivel a bontás és a darabokban történő elszállítás jelentős költségekkel jár. Ezért lehet egyik megoldás az ilyen hobbicélra történő újrahasznosítás.

siló

Tetőszellőző és panoráma – fotó: www.dezeen.com

Forrás: www.dezeen.com