Szombaton gomolyfelhős, napos idő várható. Északkeleten, keleten zápor, néhol zivatar előfordulhat. A délnyugati szél egyre több helyen északnyugatira fordul, és az Észak-Dunántúlon megerősödik. Zivatarok környezetében viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 13 és 19 fok között valószínű. A legmagasabb nappali hőmérséklet 26 és 31 fok között alakul.
Az előttünk álló napokban (a jövő hét közepéig) meleg nyári időre van kilátás gomolyfelhőkkel, melyekből már kevesebb helyen kell záporokra, zivatarokra számítani. A csapadék zivataros jellegéből adódóan nagyok lesznek a területi különbségek, de az egy hetes csapadékösszeg területi átlagban 10 mm alatt várható. Keleten magasabb, nyugaton alacsonyabb a csapadék valószínűsége. A meleg időben, a telített talaj hatására nagyon erős lesz a párolgás, a jövő hét közepéig akár a 15-30 mm-t is elérheti. A talaj vízkészlete összességében tehát csökkenni fog, jelentősebben a Dunántúlon.
A hőösszeg erőteljesen fog gyűlni, a 10 fokos bázissal számolt a jövő hét közepére mintegy 80 foknapot emelkedik. A hosszú nappalok és az aránylag kevés felhő miatt sok lesz a növények számára fontos napsütés. A szél főként a déli, kora délutáni órákban valamint zivatarfelhők környezetében akadályozza a növényvédelmi munkákat. A legmelegebb órák hőmérséklete többnyire 30 fok körül alakul. Alapvetően csökken, de a záporokkal, zivatarokkal érintett területeken továbbra is magas marad a páratartalom.
Az őszi vetésű kalászosok a virágzás, a káposztarepce a magképződés fenológiai fázisában jár. A meleg időben az eddig vontatottan fejlődött napraforgó és kukorica növekedése is látványosan felgyorsul, ugyanakkor a gyomok eddig is gyors fejlődése tovább fokozódik. Az egyre zártabb növényi állományok magas páratartalmú mikroklímája a gombás megbetegedéseknek igen kedvez, a növényvédelmi munkák kulcsfontosságúak ebben az időszakban.
Az időjárás rovat főtámogatója a Kaposflex Kft., támogatója az ICL Specialty Fertilizers.