Éjjel túlnyomóan derült lesz az ég, de főként az északi megyékben többféle pára-, illetve ködfoltok képződnek. Az Alpokalja térségében, és a Kisalföld egyes részein akár kiterjedtebb ködtakaró is kialakulhat. Számottevő csapadék nem várható, legfeljebb a ködös tájakon lehet szitálás. A légmozgás többnyire gyenge vagy méréskelt marad. Hajnalra általában 6 és 13 fok közé hűl le a levegő, de néhol ennél hűvösebb is lehet a hajnal.
Kedden az éjszaka képződött ködfoltok nagy része már a reggeli, délelőtti órákban feloszlik, és ezt követően jobbára napos időre készülhetünk kevés fátyolfelhővel. Az Alpokalja térségében, illetve a Kisalföld egyes részein azonban akár tartósabban is megmaradhat a köd, illetve rétegfelhőzet. Számottevő csapadék nem várható, legfeljebb a ködös tájakon fordulhat elő szitálás.
A légmozgás gyenge vagy mérsékelt lesz. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire 6 és 13 fok között valószínű, de néhol ennél hidegebb is lehet a hajnal. A legmagasabb nappali hőmérséklet az ország nagy részén 23 és 27 fok között alakul, azonban a tartósabban ködös északnyugati részeken ennél több fokkal hűvösebb is lehet.
Az időjárás rovat főtámogatója a Kaposflex Kft., támogatója az ICL Specialty Fertilizers.
Indexkép: Lakós Máté