Április első napján jelentős mennyiségű csapadék hullott, a Tiszántúlon pedig megjelentek az idei tavasz első komolyabb, jégesővel kísért zivatarjai.
A hőmérséklet pedig tréfás kedvében volt, míg délkeleten az április végét, május elejét idézte, addig északnyugaton inkább február végi-március eleji csúcsértékek voltak jellemzőek, írja az Országos Meteorológiai Szolgálta a közösségi oldalán.
Az ország több pontján borsó, néhol meggy nagyságú jég hullott, volt ahol a virágzásban lévő barackfákat teljesen letarolta a zivatar, írja az Időkép.
Dióhéjban a jégesőről
Jégeső általában a tavaszi és kora nyári időszakokban alakul ki, amikor elég erős a napsugárzás, van elég nedvesség és instabil a légkör, azaz felfele haladva gyorsan csökken a hőmérséklet. Hazánkban általában 1-2 cm, vagy ennél kisebb a jégesőben a jégszemcsék mérete, de ennél nagyobb pl. dió vagy tyúktojás méretű jégeső is előfordult már. A világon regisztrált legnagyobb jégszemcse 4,3 kg-ot nyomott, írja az Esőtánc.
Legfrissebb időjárás-előrejelzésünk itt érhető el.
Áprilisra vonatkozó, 30 napos időjárás-előrejelzésünk itt olvasható.
Aktuális időjárás-előrejelzésünket 24 órás, 5 és 30 napos, valamint település szerinti bontásban, a permetezésre vonatkozó információkkal együtt megtalálja az Agroinform.hu Időjárás rovatában!
Indexkép: Envato