Jogászokon és állatorvosokon kívül bármilyen felsőoktatásban szerzett diplomával rendelkezők jelentkezhetnek a két féléves képzésre.
Tovább bővült az állatvédelmi szakemberek képzési palettája: a tavaly első alkalommal, nagy sikerrel indult állatvédelmi szakjogász képzés után a Miskolci Egyetem az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Központjának együttműködésével elindítja két féléves, posztgraduális „Jogi szakokleveles állatvédelmi szakember” képzését, illetve elindul újra az állatvédelmi szakjogász képzés is.
A két képzésre a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány jóvoltából akár térítésmentesen is jelentkezhet 5-5 fő a hamarosan meghirdetendő ösztöndíjprogram keretében. Az első állatvédelmi szakállatorvos évfolyam ősszel záróvizsgázik majd. A szakemberképzések nem titkolt célja az állatvédelmi eljárások gördülékenyebbé tétele, valamint az állatvédelem szakmai és tudományos presztízsének megteremtése, professzionalizmusának növelése Magyarországon.
2022 előtt nem létezett olyan lehetőség Magyarországon, amely lehetővé tette volna, hogy végzett jogászok és állatorvosok, valamint egyéb diplomás szakemberek összefoglalást kaphassanak az állatvédelem különböző vetületeiről, most már ezekre van lehetőség.
Az Állatorvostudományi Egyetemen tavaly hazánkban első alkalommal elindult a két féléves állatvédelmi szakállatorvos képzés (szakfelelős Fodor Kinga, a Laborállattudományi és Állatvédelmi Tanszék vezetője, társszakfelelős Gyurcsó Adrienn továbbképzési igazgató az Állatvédelmi Központ képviseletében), az első állatvédelmi szakállatorvos hallgatók 2023. októberében záróvizsgáznak majd.
A magyarországi állatvédelem történetében szintén nagy előrelépést jelentő állatvédelmi szakjogász képzés első évfolyama 2023. júniusában lediplomázott.
Az állatvédelmi szakjogász képzés első évfolyama 2023. júniusában lediplomázott – fotó: Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Központ
A Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar és az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Központjának együttműködésében elindult képzés létjogosultságát bizonyítja, hogy már az első alkalommal is nagy érdeklődést váltott ki és a miskolci szakjogászképzések történetében rekordszámú hallgató jelentkezett rá. A szakjogászképzés közvetlen előzményének tekinthető az a megállapodás, amelyet az Állatvédelmi Központ kezdeményezésére Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora és Sótonyi Péter, az Állatorvostudományi Egyetem rektora írt alá 2022 februárjában.
Az ismét induló állatvédelmi szakjogászképzésről további információ az alábbi tájékoztatóban olvasható. Jelentkezni az alábbi linkre kattintva lehet: https://jogikar.uni-miskolc.hu/kari_kepzesek?kepzesId=226
Forrás: Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Központ
A 2023/24-es tanévtől kezdve nem csupán állatorvosok és jogászok, hanem bármilyen diplomával rendelkezők jelentkezhetnek állatvédelmi szakember képzésre! Az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Központ és a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara együttműködésének következő lépcsőfokaként ugyanis „Jogi szakokleveles állatvédelmi szakember” szakirányú továbbképzés indul Miskolcon. A posztgraduális állatvédelmi képzésre bármilyen diplomával lehet jelentkezni, kivéve a jogi és az állatorvosi diplomát, melyekkel tavaly óta a specializált „Állatvédelmi szakjogász” és „Állatvédelmi szakállatorvos” képzéseken lehet részt venni. Az újabb képzésben a jogi alapozó tárgyak mellett állatvédelem-pedagógiát is hallgathatnak a résztvevők.
További információk az alábbi tájékoztatóban találhatóak. Jelentkezni az alábbi linkre kattintva lehet: https://jogikar.uni-miskolc.hu/kari_kepzesek?kepzesId=266
Forrás: Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Központ
A Miskolci Egyetem részéről mindkét képzés szakfelelőse Paulovics Anita, az Állam- és Jogtudományi Kar dékánhelyettese. Az Állatorvostudományi Egyetem részéről a képzések egyik alapítója és koordinátora Vetter Szilvia, az Állatvédelmi Jogi, Elemző- és Módszertani Központ vezetője.
A Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány Ovádi Péter, az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos támogatásával ösztöndíjprogramot hirdet idén nyáron a 2023/2024-es tanévre mindkét fenti, két féléves állatvédelmi képzésre, 5-5 fő erejéig. A nyertes pályázók tandíját teljes egészében az Alapítvány állja. Előnyt jelent a magyarországi civil állatvédelemben való aktív részvétel. Kérjük, hogy az ösztöndíjjal kapcsolatos részletes információkért figyeljék az Alapítvány honlapját (https://kozosugyunkazallatvedelem.hu/) és közösségi média felületeit!
További információk:
Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Központ