Bizonyos kísérletek során a muslicák tolerálni tudták az olyan mérgeket, mint a nikotin, ha az étrendjükből elvettek egyetlen esszenciális aminosavat. Ez az eredmény felhasználható olyan fizikai traumák elleni védelemben is, mint a sebészeti beavatkozások, a kemoterápia, de a mezőgazdasági kártevők elleni védekezésre is hatása lehet – írja az ng.24.hu.

A védelem mértéke attól függ, melyik aminosavat vonják meg a kutatók, mennyire szigorúan és milyen hosszú ideig.

Az, hogy kiderült, milyen élettani reakciókkal válaszol a szervezet azon aminosavak korlátozása esetén, melyek a stressztűrést biztosítják, elvezethet oda, hogy optimális étrenddel segíteni lehet az embereket, a házi kedvenceket és a haszonállatokat egyes kezelések vagy fizikai stressz előtt.


A kísérletekben az izoleucin nevű esszenciális aminosavat hagyták el a muslicák étrendjéből. Ha hosszú távon megvonják a szervezet által nem előállítható aminosavat, akkor az állat a normál élettartamánál előbb elpusztul, de ha csak egy rövid ideig szenved hiányt belőle, akkor az nem befolyásolja az élettartamát.

A kutatás elvezethet annak megértéséhez is, milyen környezeti tényezők befolyásolják a rovarok rovarirtó szerekkel szembeni érzékenységét.

Indexkép: Pixabay