Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak607 FtBenzin árak606 FtEUR408.16 FtUSD375.23 FtCHF434.59 FtGBP483.79 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz VMisi #1512. hozzászólásáraKöszönöm! Megvenné a Bt., az ajánlatuk azonban messze nincs közelében a terület értékének - szerintem. Ajándékba nem szeretném adni, a haszonbérleti díj is nagyon alacsony. Nem igazán vagyok "otthon" a témában, azonban elajándékozni nem szeretném a Bt. számára. Valószínű meghirdetem, köszi még egyszer!
Válasz hasutas1 #1505. hozzászólásáraKöszönöm! Mely országrészben található a föld? Csak összehasonlításként. Ez Mezőtúr határában a holtágak kanyarulata övezi.
Válasz trikolor5 #1507. hozzászólásáraRemélem tényleg behozzák azt amit pedzegetnek aztán az EU-ban a törpecigány meg a sleppje majd nem tud vétózgatni vagy kiküldik őket kávézni ameddig döntés születik. Lölőnek meg a sok nagynak már úgyis öntözhetővé tettek az adófizetők több tízezer hektárt. Szegények majdcsak megélnek azután is valahogy
Válasz envagyok2 #1504. hozzászólásáraTerület alapú támogatás valóban megszűnik, mert egy igazságosabb megoldást akarnak. A criss biss is ezért vált már külön. Ez a kicsiknek jó. A kormány ezért tálalja úgy, hogy az unió elveszi a támogatást. Rogánéknak mészárosnak csányinak meg a többinek akik összelopták a földeket valóban rosszabb h nem hektár után jár majd a pénz.
Válasz envagyok2 #1504. hozzászólásáraSziasztok!
Mifelénk (Főváros agglomeráció) nagyon beindultak a földeladások, zömében csip-csup osztatlan tulajdonrészek cserélnek gazdát, persze horror áron. Nem ritka, hogy 20 millió fölé jön ki egy hektár, persze ezeket TAB rendre el is kaszálja.
Üdv.: Csuti
Válasz Rabó001 #1503. hozzászólásáraszerintem elindultak lefelé a földárak, ilyen jövedelmezőség mellett, és halljuk, a földalapúnak is lehet integetni, nem mintha ezzel nem kalkulált volna minden értelmes ember, hogy előbb-utóbb kibasznak onnan minket, úgyhogy tök mindegy, hogy azér szűnik meg, mer a magyar a ursula mellé állt vagy mert kibasszák az országot onnan. szóval a 2,5-3 guriga az lassan a legjobb helyen fekvő (dél-nyugat mo) , legjobb minőségű földek estén is csak álom lesz a tulajok számára. amit feltétlen muszáj, mert középen van egy csík, osztatlanba az apraja, azt megvesszük, a többi meg majd kiderül pár év alatt, hogy mi merre. lassan a kiszálláson kell gondolkodni, nem a beruházáson.
Üdvözlöm a Fórumozókat!
A véleményeteket kérem szépen az alábbi helyzetből kiindulva: 2,6 ha szántó, 3-as és 4-es minőségű, összesen 46,42 ak értékű szántót adnék el a haszonbérlőnek. Most lejárt a 10 éves haszonbérleti szerződés, a földterület nem része az osztatlan közös tulajdonnak, önálló hrsz-mal rendelkezik.
Folyó holtág mellett fekszik, azonban egyetlen járható út vezet a területhez. A bérleti díj alacsony - szerintem -, ebben az évben 72.000,- Ft volt, ezért is szeretném a művelést végző Bt. számára felajánlani megvételre. Mennyit kérhetek érte a rutinosabb fölhasználók szerint? Én minimum 100.000,- Ft/ak értéket gondoltam. Tegyetek helyre, kérem! Előre is köszönöm!
Válasz JD 4630 #1498. hozzászólásáraKöszi a választ, sajnos igazad van, kicsit lelkiismereti ügyet csinálok belőle, pedig nem kellene. 10 év után szeretnék jó viszonyban elválni. Meg olyan dolgoktól is félek kicsit, hogy hogyan történik egy átadás, átvétel, attól félek, hogy bosszúból lehet kárt is tenni a földben.
Válasz arpadh #1487. hozzászólásáraLeírásod alapján kb másfélszeresét érheti, de s sok kis darab elég kétértelmű, mert ha fél hektár fölötti kis darabok, akkor azért érnek valamit, viszont az 1000 négyzetméter és alatta darabok azok nem képviselnek jelentős értéket.
Általában helyben megmondják, ki az akivel esetleg lekvárban van a bérlőd, na így látatlanban az adná érte a legjobb árat, csak mert tudja, hogy a bérlőd kiköhögi így is úgy is.
És ne legyen lelkiismeret furdalásod, legyen neki, hogy bepróbálkozott ilyen árral.
Válasz arpadh #1495. hozzászólására-Meghirdeted ár nélkül, akár itt az informon is. Lesz rá jelentkező. Tesz ajánlatot. A legjobbat közlöd a haszonbérlővel. Ha elfogadja, vele kötöd meg a szerződést. Ha nem, a kifüggesztés alatt még mindig élhet eklővásárlási jogával.
-Vagy. Keresel a rokonságban, haveri körben olyat, aki földműves. Kideríted mennyiért lehet átlagban eladni a földet a környéken. Kötsz a földműves haverral adásvételit, ráteszel az átlagárra 2-300 ezret hektáronként. Lesz aki rányomul. A plusz pénzt megfelezed strómannal.
-Megszünteted az osztatlan közöst - ha van rá lehetőség- csinálsz 1/1-ers ingatlant, és már többé tudod eladni.
Válasz mihaszna #1490. hozzászólásáraÉrtem mit írsz. Viszont a földbérlő 10 éve műveli a földet, legszivesebben neki adnám el, ő ismeri, minden szempontból, neki van helyismerete, és kézre is esik neki itt dolgozni. Viszont ő nyilván nem fogja saját magának feltornáznia az árat. Ha megkérdezem a szomszédot, ő lehet, hogy ráigér. Vagy megkérdezek egy szomszéd településről valakit, akinek ez ér annyit, ekkor még mindig mondhatom a földbérlőnek, hogy figyelj, neked szeretném eladni, tudsz-e nekem ennyi pénzt adni érte. Úgy tűnik, hogy eddig azért földre nem lasszóval kellett fogni a vevőket, viszont ezekkel a földvédelmi törvényekkel nagyon leszűkítették a vásárlók körét.
Válasz Tézé #1488. hozzászólásáraSzia nagyon köszi a válaszod :). Kerecsend a település. Nézegetem, de nem nagyon találok semmit. Ugye jól látom, hogy nem lehet időben sokat visszamenni ? Sajnos ezt az aranykorona rendszert nem tejesen értem, és a föld nem is tükrözi a valós AK értéket, ugyanis ezek a területek Szőlőből lettek szántóra minősítve, úgyhogy irreálisan magas AK értékük van, 30 fölötti hektáronként. Szerintem a reális 20 körül van maximum.
Válasz kiskertész99 #1482. hozzászólására"Olvasgattam az interneten, az elbirtoklás során 15 évig kell haszálni a területet, ezt gondolom valamilyen formában bizonyítani is kell, de hogyan?"
Ha tudod hogy nem a tiéd a terület akkor nem tudod elbirtokolni.
Különben mindenki ezt csinalná.
Be állna valami Isten háta mögötti dzsindzsásba évente egyszer le kaszálná, vagy ki vágna egy csipke bokrot és 15 év múlva azt mondaná hogy "köszi! most már az enyém"
A törvény szerint elbirtokló, csak jóhiszemű földhasználó lehet. Aki nem tudja hogy amit művel az nem az Övé.
Rosz úton jársz nagyon.
Egyrészt, jogcím nélküli földhasználat, birtok háborítás, jogtalan gazdagodás, csalás, ami így hirtelen eszembe jutott , de egy jogász lehet még hozzá tudna írni vagy hármat.
Nem a kedvedet akartam el venni tőle hogy meg szerezzd a területet és ne egy dzsungel legyen ott (gondolom most az van) csak azt akartam ezzel mondani hogy másik irányból közelitsd meg
Válasz arpadh #1487. hozzászólásáraAnnyit ér amennyiért megveszik.
Nekem van egy házam. Tudom hogy ér 3,5-4 millió forintot , de senki nem veszi meg mert nem CSOK-képes.
Ha az Audi gyár azt mondja hogy ad Neked érte hektáronként 40 milliót, akkor annyit ér.
Válasz arpadh #1487. hozzászólásáraHa jó föld akkor legalább 2,5-3 milió/ hektár a reális ára . Hirdesd meg az agroinformon ,jófogáson, bár igy hogy osztatlan közösben van igy nem egyszerü eladni sem.
Válasz arpadh #1487. hozzászólásárahttps://hirdetmenyek.gov.hu/
A keresöjébe Ird be a településed nevét és látni fogod az aktuális adásvételeket ha nincs ott akkor nézz körül a szomszéd települések hirdetményei közt. Hány aranykorona az egész? Egymilióért már nemnagyon lehet venni földet . Esetleg csak homokon ami 5-6 ak /ha.
Ha megadod a településed és a környékbeli települések nevét akkor megnézem.
Heves megyei kisfaluban van 15 hektár szántóm, amit szeretnék eladni. Ez a föld nem egybefüggő, hanem sok kis darabból álló terület egy 70 hektáros táblában(legnagyobb 2.1 hektáros darabom)
A 70 hektáros terület osztatlan közös tulajdon, és legalább 30 tulaj van a területen. A legtöbb kicsi területtel rendelkezik, vagyunk 3-an akiknek nagyobb a területe(Én nem vagyok se helyi, sem földműves).
Az egyik úr a "nagy" gazdák közül műveli a földemet, amin jövő év eleján lejár a földbérleti szerződésünk.
Említettem bérlő úrnak, hogy szeretném eladni a területet, amire ő azt mondta, hogy ezért én 15 millió forintot is kaphatok, és ő ennyit hajlandó adni érte.
Szerintem ez az összeg azonban nem felel meg a valóságnak, még a terület sok hátrányos adottságával együtt(osztatlan terület, nem ideális hely) is valószínűsítem, hogy ennél többet ér.
Véleményük szerint hogyan tudnék egy "fair" árat kialkudni a területért. Mi a bevett szokás ami működik ? Ingatlan értékbecslő ? Esetleg megkérdezek több helyi gazdát ? Szomszéd településen élők vásárolhatnak egyáltalán területet egy ilyen területen ?
Válasz laszlo.parazs84 #1481. hozzászólásáraA folyamat biztos beletelik 6-7 hónapba, és amikor rákerült a pont, hogy megveheti, akkor indul a hitelbírálat, ami megint nyújt rajta kb egy hónapot.
Üdv mindenkinek.
Befektetés céljából vennék akác erdő területet 4,2 Hektár kb 20 éves akaccal
1/1 tulajdonostól.
Teljesen új vagyok ebben a témában.
Milyen költségekkel jár ha tarvágást szeretnék rá kérni?
Itt most nem a munkerő,gépek-re gondolok hanem az engedélyek,újra telepítés stb.
Mi a folyamata ennek?
Válaszokat előre is köszönöm.
Válasz kiskertész99 #1482. hozzászólásáraA tulajdoni lapon a megmaradt utolsó tulajdonostársnak milyen adatai vannak feltüntetve?
Csak a neve vagy ott szerepel az anyja neve, születési éve, esetleg a lakcíme is?
Válasz kiskertész99 #1482. hozzászólásáraElbirtoklásra szerintem nincs esély, mert nem tekintetted a sajátodnak a teljes földrészletet.
Bírósági úton meg lehet szüntetni a közös tulajdont megváltással.
Meg lehet szüntetni az Foktftv. alapján is, de ebben az esetben ha jól értelmezem, az ismeretlen helyen tartózkodó tulajdonostársnak - miután 1000 m2-t meghaladja a tulajdoni hányada - önálló 1/1-es földrészletet kell kialakítani.
Persze kiskapu mindig van....
Nem találtam rá megfelelő fórumot, egyenlőre csak érdeklődöm, majd úgy mennék tovább.
Az alábbi problémám áll fent:
Adott egy zártkerti terület, ami kevesebb mint fél hektár. Kisebb szőlő, gyümölcsfák vannak rajta, az én tulajdonomba már több mint 20 éve van ( öröklés ) , majd az évek során 3 ember került rá, mint örökös. Ez idő alatt, mivel ők nem használták, sikerült 2 emberrel megegyezni, és tőle megvettem az Ő részüket. Igen ám, de a maradék 1-el nem sikerült, mert külföldön él, valószínüsítlem, hogy a születési évéből kiindulva már sajnos nem is él. Ebben az esetben a terület 50 - 50 %-ban oszlik el. Az Ő részét is meg szeretném venni, esetleg elbirtokolni( lakcím is régi, az a cím nem is létezik a google maps szerint ) , mivel vannak terveim a területtel. Ilyenkor mik a teendőim? Olvasgattam az interneten, az elbirtoklás során 15 évig kell haszálni a területet, ezt gondolom valamilyen formában bizonyítani is kell, de hogyan? Az én 15 évem bőven megvan, csak hát ilyenkor, hogy megvettem a 2 ember tulajdonrészét, akkor ez újra indul? Erről pontos informáicóval tud valaki szolgálni?
Üdv.Szeretném kérdezni,hogy föld eladásnál mostanság mennyi idő mire lebonyolódik?A kifüggesztés letelt.Nem az a személy fogja megvásárolni,akivel a szerződést kötöttem,hanem a kifüggesztés alatt rájelentkezett aki a rangsorban előrébb van.Hitelre fogják megvenni.Miért tart hónapokig mire elfogadják?Adott el valaki,és megtudná mondani mennyi idő volt?Köszönöm
Válasz Határjárós #1477. hozzászólásáraSzóval ezért buktok el folyamatosan adásvételt, bérletet. Belenyugodtok a jogsértő döntésekbe, vagy dilettáns ügyvédet választotok.....
Válasz jogértő erdész #1476. hozzászólásáraHát elhiheted, hogy mindent megmozgattunk a dolog érdekében , de mivel a kifüggesztés átcsúszott a következő évre, és az elővásárlási nyilatkozatot tevő január 1 után tette meg a nyilatkozatát, így az érvényes ranghelyen megelőzött. Az indoklás az volt folyamatban lévő kifüggesztésekre nem adtak ki végrehajtási rendeletet, így törvényesen január 1 után megillette a az elsőbbrendű rangsor! Ez van!
Válasz magyartarkás #1474. hozzászólásáraElég hülye volt az okiratkészító ügyvéded, ha ezt szó nélkül hagyta. Mert ez alapból jogszabályellenes, és sérti az Alaptörvény rendelkezéseit.
A hatóságnak a kérelem benyújtása napján hatályos jogszabályi rendelkezések szerint kell lefolytatni az eljárást.
Kétségtelen, hogy vannak olyan jogszabályok, amelyek arról rendelkeznek, hogy az adott előírást a folyamatban lévő ügyekre is alkalmazni kell. Ezen rendelkezések egy része szintén Alaptörvénybe ütköző. Ilyen volt pl. tavaly az a korm. rendelet, amely az úgynevezett "10 ha-os" lehetőségnél viszamenőleges hatállyal rendelte el, hogy a már folyamatban lévő eljárásoknál is alkalmazni kell, így pl. szőlő, vagy gyümölcsös esetében nem volt alkalmazható a már megindított eljárásokban.
Válasz bius54321 #1468. hozzászólásáraA következőképpen fognak eljárni:
A szerződésedet az aláíráskori törvény szerint fogják vizsgálni, ha jan.1 után érkezik elfogadó nyilatkozat, akkor az elfogadó nyilatkozatot a megváltozott törvény szerint sajnos!
Tavaly én is besz...tam , szomszédként hivatkoztam mint vevő, aztán jan.1 után változott a törvény, elém került egy "vetőmagos" , el is vitte! Mindezt úgy, hogy állattartóként rendelkeztem mindennel!
Válasz bius54321 #1468. hozzászólásáraA közigazgatási eljárás megindításakor hatályos jogszabályi előírásokat kell alkalmazni, kivéve, ha egy később hatályba lépett jogszabályi előírás úgy rendelkezik, hogy azt a folyamatban lévő ügyekre is alkalmazni kell.
1522 hozzászólás
Válasz VMisi #1521. hozzászólásáraIgen, ezt gondolom. Mivel nem vagyok otthon a témában, ezért majd a tuti választ később tudom megadni.
Válasz hegedusne.erzsebet #1520. hozzászólásáraSzívesen! Van aki többet adna érte?
Válasz VMisi #1512. hozzászólásáraKöszönöm a jó tanácsot! Úgy tűnik ebben a pillanatban, hogy ez lesz a megoldás!
Válasz Traktoros007 #1517. hozzászólásáraNem szeretném egyenlőre megmondani, csak annyit, amennyit már leírtam.
Válasz Rabó001 #1503. hozzászólásáraJász-Nagykun-Szolnok vármegye, Mezőtúr, Túrtő-holtág mentén
Válasz hegedusne.erzsebet #1516. hozzászólásáraMenyit kínált a Bt?
Válasz VMisi #1512. hozzászólásáraKöszönöm! Megvenné a Bt., az ajánlatuk azonban messze nincs közelében a terület értékének - szerintem. Ajándékba nem szeretném adni, a haszonbérleti díj is nagyon alacsony. Nem igazán vagyok "otthon" a témában, azonban elajándékozni nem szeretném a Bt. számára. Valószínű meghirdetem, köszi még egyszer!
Válasz SzikiSzokeveny #1513. hozzászólásáraNem a Peres, ez a Túrtő.
Válasz hegedusne.erzsebet #1502. hozzászólásáraAz ár lehet akár 160 000 Ft/AK is.
Alku tárgya.
Válasz hegedusne.erzsebet #1510. hozzászólásáraHa vízparti, a peresi holtág mellett, az akkor is aranyat érhet ha nem beépíthető.
Válasz hegedusne.erzsebet #1502. hozzászólásáraItt vagyok nem messzire, ha van eladó akkor 2M/ha. Ha nem veszi meg a Bt, akkor hirdesd meg és megveszi más.
Válasz hasutas1 #1505. hozzászólásáraKöszönöm! Mely országrészben található a föld? Csak összehasonlításként. Ez Mezőtúr határában a holtágak kanyarulata övezi.
Válasz Rabó001 #1503. hozzászólásáraKöszönöm a figyelmét! A terület Mezőtúron található, próbálok térkép részletet csatolni.
Válasz Gazdász93 #1508. hozzászólásáraÉhen halni csak nem fognak.. a börtönben
Válasz trikolor5 #1507. hozzászólásáraRemélem tényleg behozzák azt amit pedzegetnek aztán az EU-ban a törpecigány meg a sleppje majd nem tud vétózgatni vagy kiküldik őket kávézni ameddig döntés születik. Lölőnek meg a sok nagynak már úgyis öntözhetővé tettek az adófizetők több tízezer hektárt. Szegények majdcsak megélnek azután is valahogy
Válasz envagyok2 #1504. hozzászólásáraTerület alapú támogatás valóban megszűnik, mert egy igazságosabb megoldást akarnak. A criss biss is ezért vált már külön. Ez a kicsiknek jó. A kormány ezért tálalja úgy, hogy az unió elveszi a támogatást. Rogánéknak mészárosnak csányinak meg a többinek akik összelopták a földeket valóban rosszabb h nem hektár után jár majd a pénz.
Válasz envagyok2 #1504. hozzászólásáraSziasztok!
Mifelénk (Főváros agglomeráció) nagyon beindultak a földeladások, zömében csip-csup osztatlan tulajdonrészek cserélnek gazdát, persze horror áron. Nem ritka, hogy 20 millió fölé jön ki egy hektár, persze ezeket TAB rendre el is kaszálja.
Üdv.: Csuti
Válasz hegedusne.erzsebet #1502. hozzászólásáraNagyon nagyon hasonló paraméterekkel vettem szántót 3,3 millióért 52 ak értékben.
Válasz Rabó001 #1503. hozzászólásáraszerintem elindultak lefelé a földárak, ilyen jövedelmezőség mellett, és halljuk, a földalapúnak is lehet integetni, nem mintha ezzel nem kalkulált volna minden értelmes ember, hogy előbb-utóbb kibasznak onnan minket, úgyhogy tök mindegy, hogy azér szűnik meg, mer a magyar a ursula mellé állt vagy mert kibasszák az országot onnan. szóval a 2,5-3 guriga az lassan a legjobb helyen fekvő (dél-nyugat mo) , legjobb minőségű földek estén is csak álom lesz a tulajok számára. amit feltétlen muszáj, mert középen van egy csík, osztatlanba az apraja, azt megvesszük, a többi meg majd kiderül pár év alatt, hogy mi merre. lassan a kiszálláson kell gondolkodni, nem a beruházáson.
Válasz hegedusne.erzsebet #1502. hozzászólására2,5-3 millió ft/ha. De mondjuk nem tudom hol van, még nagyjából se.
Üdvözlöm a Fórumozókat!
A véleményeteket kérem szépen az alábbi helyzetből kiindulva: 2,6 ha szántó, 3-as és 4-es minőségű, összesen 46,42 ak értékű szántót adnék el a haszonbérlőnek. Most lejárt a 10 éves haszonbérleti szerződés, a földterület nem része az osztatlan közös tulajdonnak, önálló hrsz-mal rendelkezik.
Folyó holtág mellett fekszik, azonban egyetlen járható út vezet a területhez. A bérleti díj alacsony - szerintem -, ebben az évben 72.000,- Ft volt, ezért is szeretném a művelést végző Bt. számára felajánlani megvételre. Mennyit kérhetek érte a rutinosabb fölhasználók szerint? Én minimum 100.000,- Ft/ak értéket gondoltam. Tegyetek helyre, kérem! Előre is köszönöm!
Tjano
Hozzáértőktől kérdezném.
Vadásztársaság vásárolhat e földet?
A választ köszönöm.
Válasz ex lege #1497. hozzászólásáraLehet, hogy felteszem a hirdetést itt is, valóban :) Köszi
Válasz JD 4630 #1498. hozzászólásáraKöszi a választ, sajnos igazad van, kicsit lelkiismereti ügyet csinálok belőle, pedig nem kellene. 10 év után szeretnék jó viszonyban elválni. Meg olyan dolgoktól is félek kicsit, hogy hogyan történik egy átadás, átvétel, attól félek, hogy bosszúból lehet kárt is tenni a földben.
Válasz arpadh #1487. hozzászólásáraLeírásod alapján kb másfélszeresét érheti, de s sok kis darab elég kétértelmű, mert ha fél hektár fölötti kis darabok, akkor azért érnek valamit, viszont az 1000 négyzetméter és alatta darabok azok nem képviselnek jelentős értéket.
Általában helyben megmondják, ki az akivel esetleg lekvárban van a bérlőd, na így látatlanban az adná érte a legjobb árat, csak mert tudja, hogy a bérlőd kiköhögi így is úgy is.
És ne legyen lelkiismeret furdalásod, legyen neki, hogy bepróbálkozott ilyen árral.
Válasz arpadh #1495. hozzászólására-Meghirdeted ár nélkül, akár itt az informon is. Lesz rá jelentkező. Tesz ajánlatot. A legjobbat közlöd a haszonbérlővel. Ha elfogadja, vele kötöd meg a szerződést. Ha nem, a kifüggesztés alatt még mindig élhet eklővásárlási jogával.
-Vagy. Keresel a rokonságban, haveri körben olyat, aki földműves. Kideríted mennyiért lehet átlagban eladni a földet a környéken. Kötsz a földműves haverral adásvételit, ráteszel az átlagárra 2-300 ezret hektáronként. Lesz aki rányomul. A plusz pénzt megfelezed strómannal.
-Megszünteted az osztatlan közöst - ha van rá lehetőség- csinálsz 1/1-ers ingatlant, és már többé tudod eladni.
Válasz mihaszna #1491. hozzászólásáraEz nem így van......
Válasz mihaszna #1490. hozzászólásáraÉrtem mit írsz. Viszont a földbérlő 10 éve műveli a földet, legszivesebben neki adnám el, ő ismeri, minden szempontból, neki van helyismerete, és kézre is esik neki itt dolgozni. Viszont ő nyilván nem fogja saját magának feltornáznia az árat. Ha megkérdezem a szomszédot, ő lehet, hogy ráigér. Vagy megkérdezek egy szomszéd településről valakit, akinek ez ér annyit, ekkor még mindig mondhatom a földbérlőnek, hogy figyelj, neked szeretném eladni, tudsz-e nekem ennyi pénzt adni érte. Úgy tűnik, hogy eddig azért földre nem lasszóval kellett fogni a vevőket, viszont ezekkel a földvédelmi törvényekkel nagyon leszűkítették a vásárlók körét.
Válasz Tézé #1489. hozzászólásáraÉn is hallottam, hogy van ahol annyi, de egy kis utánajárás után lehet, hogy fogok örülni a másfél millának is.
Válasz Tézé #1488. hozzászólásáraSzia nagyon köszi a válaszod :). Kerecsend a település. Nézegetem, de nem nagyon találok semmit. Ugye jól látom, hogy nem lehet időben sokat visszamenni ? Sajnos ezt az aranykorona rendszert nem tejesen értem, és a föld nem is tükrözi a valós AK értéket, ugyanis ezek a területek Szőlőből lettek szántóra minősítve, úgyhogy irreálisan magas AK értékük van, 30 fölötti hektáronként. Szerintem a reális 20 körül van maximum.
Válasz Pharus #1483. hozzászólására"Elbirtoklásra szerintem nincs esély, mert nem tekintetted a sajátodnak a teljes földrészletet."
Bocsi
Most látom hogy már írtad te is
El siklottam fölötte
Mert tiszta ideg vagyok
Válasz kiskertész99 #1482. hozzászólására"Olvasgattam az interneten, az elbirtoklás során 15 évig kell haszálni a területet, ezt gondolom valamilyen formában bizonyítani is kell, de hogyan?"
Ha tudod hogy nem a tiéd a terület akkor nem tudod elbirtokolni.
Különben mindenki ezt csinalná.
Be állna valami Isten háta mögötti dzsindzsásba évente egyszer le kaszálná, vagy ki vágna egy csipke bokrot és 15 év múlva azt mondaná hogy "köszi! most már az enyém"
A törvény szerint elbirtokló, csak jóhiszemű földhasználó lehet. Aki nem tudja hogy amit művel az nem az Övé.
Rosz úton jársz nagyon.
Egyrészt, jogcím nélküli földhasználat, birtok háborítás, jogtalan gazdagodás, csalás, ami így hirtelen eszembe jutott , de egy jogász lehet még hozzá tudna írni vagy hármat.
Nem a kedvedet akartam el venni tőle hogy meg szerezzd a területet és ne egy dzsungel legyen ott (gondolom most az van) csak azt akartam ezzel mondani hogy másik irányból közelitsd meg
Válasz arpadh #1487. hozzászólásáraAnnyit ér amennyiért megveszik.
Nekem van egy házam. Tudom hogy ér 3,5-4 millió forintot , de senki nem veszi meg mert nem CSOK-képes.
Ha az Audi gyár azt mondja hogy ad Neked érte hektáronként 40 milliót, akkor annyit ér.
Válasz arpadh #1487. hozzászólásáraHa jó föld akkor legalább 2,5-3 milió/ hektár a reális ára . Hirdesd meg az agroinformon ,jófogáson, bár igy hogy osztatlan közösben van igy nem egyszerü eladni sem.
Válasz arpadh #1487. hozzászólásárahttps://hirdetmenyek.gov.hu/
A keresöjébe Ird be a településed nevét és látni fogod az aktuális adásvételeket ha nincs ott akkor nézz körül a szomszéd települések hirdetményei közt. Hány aranykorona az egész? Egymilióért már nemnagyon lehet venni földet . Esetleg csak homokon ami 5-6 ak /ha.
Ha megadod a településed és a környékbeli települések nevét akkor megnézem.
Tisztelt Fórumozók. Segítségeteket szeretném kérni.
Heves megyei kisfaluban van 15 hektár szántóm, amit szeretnék eladni. Ez a föld nem egybefüggő, hanem sok kis darabból álló terület egy 70 hektáros táblában(legnagyobb 2.1 hektáros darabom)
A 70 hektáros terület osztatlan közös tulajdon, és legalább 30 tulaj van a területen. A legtöbb kicsi területtel rendelkezik, vagyunk 3-an akiknek nagyobb a területe(Én nem vagyok se helyi, sem földműves).
Az egyik úr a "nagy" gazdák közül műveli a földemet, amin jövő év eleján lejár a földbérleti szerződésünk.
Említettem bérlő úrnak, hogy szeretném eladni a területet, amire ő azt mondta, hogy ezért én 15 millió forintot is kaphatok, és ő ennyit hajlandó adni érte.
Szerintem ez az összeg azonban nem felel meg a valóságnak, még a terület sok hátrányos adottságával együtt(osztatlan terület, nem ideális hely) is valószínűsítem, hogy ennél többet ér.
Véleményük szerint hogyan tudnék egy "fair" árat kialkudni a területért. Mi a bevett szokás ami működik ? Ingatlan értékbecslő ? Esetleg megkérdezek több helyi gazdát ? Szomszéd településen élők vásárolhatnak egyáltalán területet egy ilyen területen ?
Tisztelettel köszönöm a válaszokat.
Válasz laszlo.parazs84 #1481. hozzászólásáraA folyamat biztos beletelik 6-7 hónapba, és amikor rákerült a pont, hogy megveheti, akkor indul a hitelbírálat, ami megint nyújt rajta kb egy hónapot.
Üdv mindenkinek.
Befektetés céljából vennék akác erdő területet 4,2 Hektár kb 20 éves akaccal
1/1 tulajdonostól.
Teljesen új vagyok ebben a témában.
Milyen költségekkel jár ha tarvágást szeretnék rá kérni?
Itt most nem a munkerő,gépek-re gondolok hanem az engedélyek,újra telepítés stb.
Mi a folyamata ennek?
Válaszokat előre is köszönöm.
Válasz kiskertész99 #1482. hozzászólásáraA tulajdoni lapon a megmaradt utolsó tulajdonostársnak milyen adatai vannak feltüntetve?
Csak a neve vagy ott szerepel az anyja neve, születési éve, esetleg a lakcíme is?
Válasz kiskertész99 #1482. hozzászólásáraElbirtoklásra szerintem nincs esély, mert nem tekintetted a sajátodnak a teljes földrészletet.
Bírósági úton meg lehet szüntetni a közös tulajdont megváltással.
Meg lehet szüntetni az Foktftv. alapján is, de ebben az esetben ha jól értelmezem, az ismeretlen helyen tartózkodó tulajdonostársnak - miután 1000 m2-t meghaladja a tulajdoni hányada - önálló 1/1-es földrészletet kell kialakítani.
Persze kiskapu mindig van....
Kedves Tagok!
Nem találtam rá megfelelő fórumot, egyenlőre csak érdeklődöm, majd úgy mennék tovább.
Az alábbi problémám áll fent:
Adott egy zártkerti terület, ami kevesebb mint fél hektár. Kisebb szőlő, gyümölcsfák vannak rajta, az én tulajdonomba már több mint 20 éve van ( öröklés ) , majd az évek során 3 ember került rá, mint örökös. Ez idő alatt, mivel ők nem használták, sikerült 2 emberrel megegyezni, és tőle megvettem az Ő részüket. Igen ám, de a maradék 1-el nem sikerült, mert külföldön él, valószínüsítlem, hogy a születési évéből kiindulva már sajnos nem is él. Ebben az esetben a terület 50 - 50 %-ban oszlik el. Az Ő részét is meg szeretném venni, esetleg elbirtokolni( lakcím is régi, az a cím nem is létezik a google maps szerint ) , mivel vannak terveim a területtel. Ilyenkor mik a teendőim? Olvasgattam az interneten, az elbirtoklás során 15 évig kell haszálni a területet, ezt gondolom valamilyen formában bizonyítani is kell, de hogyan? Az én 15 évem bőven megvan, csak hát ilyenkor, hogy megvettem a 2 ember tulajdonrészét, akkor ez újra indul? Erről pontos informáicóval tud valaki szolgálni?
Köszönöm, és remélem, hogy érthető!
Szép napot! :)
Üdv.Szeretném kérdezni,hogy föld eladásnál mostanság mennyi idő mire lebonyolódik?A kifüggesztés letelt.Nem az a személy fogja megvásárolni,akivel a szerződést kötöttem,hanem a kifüggesztés alatt rájelentkezett aki a rangsorban előrébb van.Hitelre fogják megvenni.Miért tart hónapokig mire elfogadják?Adott el valaki,és megtudná mondani mennyi idő volt?Köszönöm
Válasz Határjárós #1477. hozzászólásáraSzóval ezért buktok el folyamatosan adásvételt, bérletet. Belenyugodtok a jogsértő döntésekbe, vagy dilettáns ügyvédet választotok.....
Válasz Határjárós #1477. hozzászólásáraSzóval elég lett volna elolvastatni a földhivatallal:
2010. évi CXXX. törvény
a jogalkotásról *
"3. A szabályozási átmenet
15. § (1) A jogszabályi rendelkezést – ha jogszabály eltérően nem rendelkezik – a hatálybalépését követően
a) keletkezett tényekre és jogviszonyokra, valamint
b) megkezdett eljárási cselekményekre
kell alkalmazni.
(2) A jogszabályi rendelkezést – ha jogszabály eltérően nem rendelkezik – a hatálya alatt
a) keletkezett tényekre és jogviszonyokra, valamint
b) megkezdett eljárási cselekményekre
a jogszabályi rendelkezés hatályvesztését követően is alkalmazni kell"
Válasz Határjárós #1477. hozzászólásáraElég lett volna elvinni a Törvényszékre.
Válasz jogértő erdész #1476. hozzászólásáraHát elhiheted, hogy mindent megmozgattunk a dolog érdekében , de mivel a kifüggesztés átcsúszott a következő évre, és az elővásárlási nyilatkozatot tevő január 1 után tette meg a nyilatkozatát, így az érvényes ranghelyen megelőzött. Az indoklás az volt folyamatban lévő kifüggesztésekre nem adtak ki végrehajtási rendeletet, így törvényesen január 1 után megillette a az elsőbbrendű rangsor! Ez van!
Válasz magyartarkás #1474. hozzászólásáraElég hülye volt az okiratkészító ügyvéded, ha ezt szó nélkül hagyta. Mert ez alapból jogszabályellenes, és sérti az Alaptörvény rendelkezéseit.
A hatóságnak a kérelem benyújtása napján hatályos jogszabályi rendelkezések szerint kell lefolytatni az eljárást.
Kétségtelen, hogy vannak olyan jogszabályok, amelyek arról rendelkeznek, hogy az adott előírást a folyamatban lévő ügyekre is alkalmazni kell. Ezen rendelkezések egy része szintén Alaptörvénybe ütköző. Ilyen volt pl. tavaly az a korm. rendelet, amely az úgynevezett "10 ha-os" lehetőségnél viszamenőleges hatállyal rendelte el, hogy a már folyamatban lévő eljárásoknál is alkalmazni kell, így pl. szőlő, vagy gyümölcsös esetében nem volt alkalmazható a már megindított eljárásokban.
Válasz Nyomasek Bobo #1472. hozzászólására0,800-1 mill ...max
Válasz bius54321 #1468. hozzászólásáraA következőképpen fognak eljárni:
A szerződésedet az aláíráskori törvény szerint fogják vizsgálni, ha jan.1 után érkezik elfogadó nyilatkozat, akkor az elfogadó nyilatkozatot a megváltozott törvény szerint sajnos!
Tavaly én is besz...tam , szomszédként hivatkoztam mint vevő, aztán jan.1 után változott a törvény, elém került egy "vetőmagos" , el is vitte! Mindezt úgy, hogy állattartóként rendelkeztem mindennel!
Válasz bius54321 #1468. hozzászólásáraA közigazgatási eljárás megindításakor hatályos jogszabályi előírásokat kell alkalmazni, kivéve, ha egy később hatályba lépett jogszabályi előírás úgy rendelkezik, hogy azt a folyamatban lévő ügyekre is alkalmazni kell.