Hirdetés
Cikkajánló
Hirdetés
Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.
200 hozzászólás
Válasz envagyok2 #199. hozzászólásáraHa van RTK, akkor nagy baj nem lehet... bizonyára a Mobilgazdán kívül SatSurv szoftver van rajta és az kezeli a korrekciót.
Én nem adtam el ilyen készüléket.
Válasz Csera #198. hozzászólásárapécsen vettem, tudod hol. hi survey, igazán nem értek hozzá, amire nekem kell, azt tudom, a többit meg igyekszem nem elállítani. korrekciót nem tudom hogy kell beállítani, azt hiszem be van, van bent egy sim kártya, meg corrigo, azt kb oldja meg maga... bekacsolom, utána csatlakozok valami eszközhöz meg roverhez, és van rtk. ennyit tudok.
Válasz envagyok2 #197. hozzászólásáraErre nem esküdnék meg, de elképzelhető...
Milyen szoftverrel használod?
Mi az Ntrip kliens? (amivel beállítod a korrekciót)
Kitől vetted, mit adott hozzá?
Válasz Csera #196. hozzászólásáraköszönet, nekem van egy ilyenem
akkor csak valahogy le kell töltenem a mobilgazdát, és bekapcsolni ennek az rtkájá tmeg mindenét, és kész is van, látni fogom?
Válasz envagyok2 #195. hozzászólásáraIgen, látod a kataszteri fedvényt, csak nem kék pötty.
Kitűzés funkció nincs a MobilGazdában (tehát nem fogja mutatni,
hogy milyen irányban és hány cm-re vagy egy megadott ponttól).
Az RTK tablet most magyar felmérő szoftverrel együtt van akciós csomagban,
az ára 859.000.-Ft+Áfa (a szoftver magában 219.000.-Ft + Áfa lenne)
Itt vannak a részletek: Nautiz X6 RTK tablet csomag
Válasz Csera #190. hozzászólásáraa mobil gazdán hogy van bent a kataszteri állomány? én nem használtam még soha, nem láttam. olyan, mint a gugli térkép, csak fölötte van fevényként, rá tudsz nagyítani, és látod fölötte a kék pöttyöt, hogy hol vagy éppen? vagy mint a földmérési állomány, tudsz rajta vonalat kijelölni, pontot, törésontot, és ki tudsz tűzni róla?
Válasz Csera #193. hozzászólásáraOk de mégis nagyságrendileg nenyibe kerül?
Mert volna hol használni, és gondolom a telekhatár kijelölést is tudja.
Válasz rtamas76 #192. hozzászólásáraInkább közepes és nagyobb gazdaságoknak ajánlott, illetve szaktanácsadóknak.
A MobilGazdás fehasználás legnagyobb előnye, hogy rajta vannak a kataszteri (hrsz. ) térképek, a műszer pedig néhány cm pontos...
Válasz Csera #190. hozzászólásáraEz ok.
De menyire fáj egy ilyen ketyere?
20-30-50hektárhoz ?
Mennyi az annyi?
A NAK díjakból beruházhatnának a falugazdászoknak.
És aki nemtudja kezelni a mobilgazdát?
Igaz nemis nagyon akarom!
Válasz Ares 826 #185. hozzászólásáraOFF
Én ifjonti éveimből arra emlékszem, hogy a felzárkóztatás miatt kaptuk a területalapút.
Az EU-ba belépve, megettek volna reggelire a nyugati gazdák és a nyugati piac, ezért kellett egy a támogatás ha jól tudom.
Na, hogy valami pozitív dolog is legyen:
Tegnap kipróbáltuk a legújabb Nautiz X6 RTK tabletet a MobilGazdával.
A műszer saját, beállító szoftverével csatlakoztunk az RTK korrekcióra,
ami egy pillanat alatt sikerült.
Elindítottunk egy területmérést, 4 sarokponttal. Lementettem a táblát SHP-be,
majd ezt a területet betöltöttük a TopoXpress szoftverbe.
Egyenként ellenőriztük a sarokpontokat, mindegyik 5 cm-en belül volt !
Szaktanácsadó hölgy vásárolta meg, szerintem tökéletes választás volt.
(És a hölgy is tüneményes :) )
Válasz ASRFeri #187. hozzászólására"..megtaláltam nálam a hiba forrását"
A leírást meg tudom találni. Valójában az érdekel, hogy más mit tudott elnézni. Ha csak egy valaki elnézte másnál is esélyes. Inkább más hibájából tanulnák előre, mint hogy utólag a sajátomét keljen helyrehozni.
Válasz ASRFeri #187. hozzászólásáraJó ez a leírás, hányszor olvastam el a nyáron!! Mire megértettem...
Pont így csináltam és nem egy ügyfélnek.
Egyelőre csak egynél nem stimmel valami.
Válasz Zoli1437 #158. hozzászólásáraaz ördög a részletekben rejlik! és megtaláltam nálam a hiba forrását
ugyé onnan indulunk hogy fényképkészítés saját felhaszálására....
Minden, amit az alternáló kasza fotózásáról tudni kell
2023.06.07 11:58
UTOLSÓ MÓDOSÍTÁS: 2023.06.08 14:55
A mobilGazda alkalmazásban a Fényképkészítés saját felhasználásra menüpontban önállóan elkészítendő fényképek készíthetőek az alternáló kaszáról.
Feladat nem fog rá érkezni, a gazdálkodónak önállóan kell elkészítenie és csatolnia a fényképet. Elegendő a gyakorlathoz földhasználati kategóriánként (Natura 2000 gyep és egyéb gyep) egyetlen fénykép elkészítése is az alternáló kaszáról, bármelyik vállalt tábla bármelyik kaszálásának bejelentéséhez. Amíg nem készít el legalább egy fényképet, addig az egységes kérelem beadófelületen nem jelenik meg a „Kérelemhez csatolt fényképek” dosszié.
A mobilGAZDA bejelentkezéshez portál bejelentkezés szükséges. Amennyiben cégnek készítenének képet, a belépéshez külön GYIK-ot találnak.
Belépés után válassza ki a „Fényképkészítés saját felhasználásra” funkciót. Nyomja meg a „+” gombot a fényképkészítés elindításához. Álljon az egyik területére, melyre AÖP keretében az alternáló kasza használata gyakorlatot vállalta, majd készítse el a fényképet az alternáló kaszáról úgy, hogy azon látszódjon a kaszálóeszköz és annak vágófelülete is. A kaszának nem kell épp kaszálnia, ilyen fénykép készítése nem elvárás! Akár kaszálás előtt vagy után is elkészíthető a fotó, de azon nem szükséges a teljes területnek látszódnia, csak az egyik tábla területén kell lennie az eszköznek. Nem szükséges az összes vállalt területen lefényképezni az alternálót kaszát, elegendő egyetlen táblán is.
A fénykép elkészítése után szükséges egy ún. „irányvektor” elkészítése, hogy a fénykép georeferált lehessen: ehhez haladjon a fényképezendő objektum, tehát a kasza irányába, majd nyomja meg a továbblépéshez a fejlécben található nyilat.
Töltse ki a „Megjegyzés” mezőt, majd nyomja meg a fejlécben található pipát.
Az elkészített fényképnél először nyomja meg az „Ellenőrzés”, majd a „Feltöltés” gombot. Ezután jelentkezzen be Ügyfélkapun keresztül, majd miután ez megtörtént, nyomja meg a „Beadás” gombot, mellyel a Kincstár szerverére feltölti így a képet. A fényképkészítés menete ezzel véget ér, de még szükséges csatolni a fotót az egységes kérelemhez a kaszálás bejelentésével együtt!
A fénykép ezután elérhető lesz az egységes kérelem benyújtó felületén csatolható fényképként.
A „Kérelemhez csatolt fényképek dossziéban” a „Fénykép kiválasztása” gombra kattintva megjelennek azok a fényképek, amelyek a mobilGAZDA alkalmazás „Fényképkészítés saját felhasználására” menüpontban lettek elkészítve. A felugró ablakban a fényképek megjelennek a készítés idejével és a hozzájuk tartozó megjegyzéssel ellátva. A „fényképezőgép” ikonra kattintva a fényképek megtekinthetőek, a „Kiválaszt” checkbox-ot kipipálva választhatja ki, hogy hozzá kívánja adni a kérelemhez a fényképet további ügyintézés céljából. A továbblépés a „Fényképek hozzáadása a kérelemhez” gombot megnyomva lehetséges. /nálam itt volt a hiba forrása, a telón ellenőrizve, feltöltve és be is volt küldve, viszont nem volt kiválasztva és hozzárendelve a táblához az e-kérelmen, most megtettük
Miután a kiválasztott fényképek hozzáadásra kerültek a kérelemhez, a Térképnézeten van lehetőség arra, hogy hozzárendeljük őket egyes táblákhoz. Egy fénykép csak egy táblához kapcsolható hozzá, de egy táblához több fénykép is hozzárendelhető. A Térképnézeten a „Fényképek” menüpontra kattintva jeleníthetjük meg a kérelembe felvett fényképeket. A „Kérelemhez csatolt fényképek” panelen az egyes sorokra kattintva a térképen automatikusan a fényképkészítés helyére ugrik a felület, megjelenítve a fényképkészítés során felvett irányvektorokat. A panelen látszódnak a felvett fényképek sorszámai (a sorszámozás automatikus), a készítés ideje, a fényképhez fűzött megjegyzés, az objektumhoz hozzárendelés vagy megszüntetés gomb, illetve a fényképek újra megtekinthetőek a „fényképezőgép” ikonra kattintva. Ahhoz, hogy a fényképet a táblához kapcsolja, kattintson a „Hozzárendelés” gombra.
Ha egy fényképet hozzárendelt egy táblához, de meggondolta magát, és inkább megszüntetné a kapcsolatot, kattintson a „Megszüntetés” gombra.
Miután a kérelemhez csatolt fényképeket hozzárendelte az egyes táblákhoz/másodvetésekhez/agrotechnikákhoz, a „Kérelemhez csatolt fényképek” dossziéban lehetőség van hosszabb szöveges megjegyzést is megadni az egyes fényképekhez.
Figyelem! A Dokumentum fülre becsatolt, jpeg/png formátumú, nem a mobilGAZDA alkalmazással készített nem georeferált fényképek nem vehetőek figyelembe az AÖP ügyintézése során!
Válasz Ares 826 #185. hozzászólásáraRégebben is inkább túltermelés volt. Eredetileg azzal indokolták a támogatást, hogy a földművelők maradjanak ott ahol vannak és tartsák termőképes állapotban a földet. Még csak termelési kötelezettség sem volt, mint ahogy most sincs.
Válasz szikszaipeter72 #184. hozzászólásáraIgen anno azért adtak támogatást európában mert élelmiszer hiány volt, hogy ösztönözzék az embereket a termelésre, mára kifordult a világ magából!
Válasz Pont #180. hozzászólására 2004-ben léptünk be az eu-ba, a támogatáshoz elég volt földet művelni. Hova jutunk?! Valamelyik pihent agyú kitalálta ezt a baromságot, hogy fényképezgessünk meg töltögessünk fel?!Ennek semmi köze nincs a földműveléshez meg a termeléshez! Csak arról szól,hogy minnél több buktatót állítsanak a paraszt elé!És ,hogy ne keljen a lóvét ki fizetni! Úgy tudom a támogatást azért találták ki ,hogy az élelmiszerek elérhető áron legyenek. Ez már rég nem erről szól!
Válasz Pont #182. hozzászólásáraHitelem van, fejleszteni is kell. Bérlet is van csak ésszerű áron 45kg búza/aranykorona.
Mert termelni akarsz. Meg kell tanulni elengedni.
Ha nem lennék AKG ban akkor ez nekem 15eFt vetés, 15eFt vetőmag, 10eFt gyomírtás, 30eFt aratás. Jövőre kb 4000Ft os gabona árral számolva az már egész jó.
Annyi benne a csalás, hogy a területeim 40-50%-án van termelve pillangós növény. Lucerna, Szegletes lednek, bükköny. Így nem kell foglalkoznom a tápanyaggal. És ezt megpróbálom felvinni növénytársítással 80% ra.
Cserébe ha sikerülne a szójával elérni az 1,5t ás termést akkor az is igen jövedelmező növény lenne.
Válasz MrPoke #181. hozzászólására"Elvetek, learatok, terem 30-40q át elrakom a támogatást és megyek szórakozni. "
Hát ha valakinek se hitele se bérleti díja nincs úgy könnyű :-) Nekem úgy kezdődik, hogy ez a két tétel 220 00Ft/Ha nem igazán jönnék ki csak a támogatásból....
Válasz Pont #180. hozzászólásáraNagyon sok agrármérnök van egy cégnél, munkavezetők, stb stb... Ki lesz osztva be lesznek tanítva. Szerintem az emberhiány a legkevesebb probléma.
Műszaki vizsga állomások igen is be vannak kamerázva. Ha hivatalosan szerelnek egy autót ott is elég komoly dokumentációt adnak mellé a garancia miatt. Persze egy sufni szerelő más kérdés.
Ugyanígy van itt is. Ahogy a HACCP rendszerek megvannak minden élelmiszer előállító üzemben ugyanúgy minket is be akarnak vonni az ISO ellenőrzésbe.
Én se örülök neki, de inkább beülök a számítógép elé heti 1-2 órára minthogy kimenjek traktorozni. Én csak örülök neki, hogy nem kell termelni.
Elvetek, learatok, terem 30-40q át elrakom a támogatást és megyek szórakozni.
Válasz MrPoke #178. hozzászólásáraDe hogy legyen egyszerre 10 helyen egy fényképezős ember, vagy reggel addig várakoznak a tábla szélén amíg körbejárja a fél megyét? Majd ha Lölőt, vagy Csányit zavarja, akkor törvénybe iktatják, hogy nekik nem kell..... Egyébként itt valami nagyon félre ment, egy autószerelőt sem ellenőriznek, hogy jól húzta e meg a csavarokat, egy orvost sem, egy buszsofőrt sem, pedig ott életekről van szó, szóval a gazdákat gyámság alá helyezni abszurdum... Én biztos vagyok benne, hogy nyugaton ez meg fog bukni, a francia, holland gazdákkal ezt nem tudják megcsinálni...
Válasz Ares 826 #177. hozzászólásáraIgen van.
Nekem volt egy erősen meddő rozsnokos táblám. 2 évig minden évben 3-4* csak kaszáltam a derékig érő lucernát. Azóta az eggyik legjobban termű táblám és a rozsnok is eltünt.
Tárcsás kaszával nagy tarlóra vágva nem öl ki semmit.
Válasz Ares 826 #174. hozzászólásáraA 40-50e hektáros gazdaság vegyen rá fel embert. Másra nem is nagyon jók a frissen kikerült agrár diplomások. 4-5 év fényképezés után ha a búzát meg tudja különböztetni az árpától talán csinálhat mást is a cégnél.
Válasz MrPoke #175. hozzászólásáraDe azt sem hozhatja le a földről csak zúzhatja vagy épp kaszálhatja amit a földön kell hagyni! A levágott növények alatt meg minden ki fog rohadni, neked van lucernád vetve??
Válasz Pont #172. hozzászólásáraSzerintem a "minden területalapú intézkedés" -en van a hangsúly.
AÖP, AKG, NATURA, stb vállalások. Amit már az idén is elkezdtek.
Pl a kaszálást fényképezni kellet AÖP ben. De AKG ban még nem. Vagy pl a szervestrágyázást sem kellet AKG ban. Meg is lett annyi terület szervestrágyázva az elmult 2 évben, hogy Magyarországon összesen nincs annyi trágya :D
Szerintem ezeket kell fényképezni hamarosan. Minden műveletnek nincs is értelme.
Válasz Ares 826 #170. hozzászólásáraBevétel kiesés, és nyereség más kategória. Itt az átlag gazdák támogatással sem lettek nyereségesek az idén. Sokan önszántukból nem fognak vetni semmit, mert úgy jobban járnak mint 100-200eFt bukta /ha
Lucernával kell bevetni azt a 11ha és a következő években sokszorosan visszajön....
Válasz Pont #172. hozzászólásáraAzoknál már szerintem semmit nem ellenőriznek, fizikai képtelenség azt az adatbázist feltölteni nap mint nap, ember legyen a talpán aki azt megcsinálja! Vagy épp egy 40.000- 50.000 ha gazdaságban ki is fogja azt megcsinálni???? Szerintem meg senki, meg nem is fogják ellenőrizni őket szerintem!
Válasz Pont #172. hozzászólásáraJőzsi bácsiról már most is tudni akarnak mindent. Erre való az elektronikus gazdálkodási napló.
A fénykép csak extra. Ellenőrizni már most is mindenkit akarnak. Erre való a műhold. Amilyen hibaszázalékkal dolgozik, sokat kell utó ellenőrizniük. Én is találkoztam velük. Plusz a véletlenszerű ellenőrzések. Ez azért elég széles kör, már most is.
Költséggel meg éppen az a céljuk, hogy ne az övék legyen. Saját költségen le ellenőrződ magad. A számítógép meg eldönti, hogy sikerült e átvinned a lécet.
Válasz Zoli1437 #166. hozzászólásáraAzon kívül, hogy teljesen értelmetlen tudniuk, hogy Józsi bácsi mikor kombinátorozott másodszor pl. ahhoz azért nem akármilyen háttér számítástechnika kellene ám hogy tudják fogadni az adatokat. Persze minden hülyeségre van pénz, de ember nem lesz aki fenntartsa a rendszert. Egy 1200ha-os cégnél egyszerre megy 5 traktor, naponta sok helyen. Ki fogja azokat a képeket beküldeni? Azoknak a szaktanácsadók akik eddig ezeket a szarokat csinálták, biztos hogy már nem fér az idejükbe, fizikailag egyszerűen nem. Szóval reálisabb, hogy az ellenőrzések helyett képet kérnek
Válasz Gepi #160. hozzászólásáraElméletileg az alap pénz 65.000 ft/ha de ha sok lesz az AÖP meg a fiatal gazdák igénye akkor mindent abból fognak visszavenni, levenni lehet csak az alap 55.000-60.000 ft/ha lesz, ezzel már számoltál???
Válasz Gepi #160. hozzászólásáraKicsit számoljál, van ismerősöm 30-50 ak/ha földeken gazdálkodik ha 7% zöldugarrar kell neki elgazosítania nem gyomírtózhat nem tárcsázhat csak a mindenféle gazat termelhet csak! Lesz neki benne parlagfű jól meg....ssza érte majd a földhivatal még ha kicsi is lesz de bimbózik vagy virágzik! Ha 150 hekin gazdálkodik minimun 11 hekit kivon a teremlésből idióta döntések miatt minimun 6.000.000 millió de lehet 15 .000.000 bevétel kiesése is attól függ mit termel! Továbbá a következő évekre el@ja a jó földjét ott már sok sok évre terméskiesés lesz neki, szerinted fogja érdekelni a a támogatás felvétele, szarik az egészbe s nem fogják szívatni az ellenőrzések miatt, hogy ez sem meg az sem jó! Gondolkozzál de ha szopatni akarod magadat akkor csak igényeljél!
Válasz Zoli1437 #168. hozzászólásáraMeg a nagy .......... adminisztráció!
Válasz Ares 826 #164. hozzászólásáraAzt is rebesgetik, hogy a következő ciklustól támogatás se lesz.
Úgy még érdekesebb lesz az adminisztráció.
Válasz Gepi #160. hozzászólásáraA támogatás összege állandóan csökken 40-50-60.000 ft/ha összegért te hajlandó vagy szopatni magad, kérdezlek én??? Nem összesen ahogy írtam, csak pl: 40.000 ft/ha összegért szopatod magad?????
Válasz Pont #163. hozzászólásáraA tendenciákat nézve fokozatosan el szeretnék érni, hogy bár mit csinálunk azt valós időben dokumentáljuk.
Válasz Gepi #160. hozzászólásáraSzerintem ez volt az utolsó év az igénylésre!
Válasz Zoli1437 #161. hozzászólásáraHa ez így lesz akkor költség nyugati genyók a pénzüket a BEHOZOTT MIGRIJIKRE S NEM KELL A támogatásuk!
Válasz Zoli1437 #161. hozzászólásáraMár csak azt nem tudjuk mit takar a "minden területalapú intézkedés ".
Válasz Gepi #160. hozzászólására
Válasz Ares 826 #159. hozzászólására"2025-től kezdődően – az Európai Bizottság vonatkozó jogszabálya alapján – a fotókészítés kötelező lesz bizonyos intézkedések esetében, ha a gazdálkodó ennek nem tesz eleget, akkor támogatási igényét jogosulatlanként kell kezelni.
2027-től minden területalapú intézkedés esetében kötelező lesz a fotómonitoring használata."
Hírlevélből másolva.
Ezért érdekesek a mostani hibajelzések. Kiderül, hogy mire hogy reagálnak.
Válasz Ares 826 #159. hozzászólásáraTe már vissza adtad a támogatásos rendszert Miért érdekel ez a dolog? Nem vagy rászorulva azt mondtad.
Arról ki mit tud hogy 2025-től minden beadást csak MOBIL gazda programon keresztül lehet majd csak beadni???
Válasz matarka #157. hozzászólásáraMindent összevetve már ötletem sincs. Viszont ha a hivatal megmondja, akkor ide is kiírhatnád, mert érdekel.
Válasz Zoli1437 #156. hozzászólásáraTermészetesen az adott táblán fotóztam.
A táblasorszám ott van a fotón.
Több fotót is készítettem, hátha valamelyik nem megfelelő. Sőt a biztonság kedvéért több táblán.
Válasz matarka #155. hozzászólásáraMegint csak ötlet szintjén. Arra nem kényes a rendszer, hogy csak olyan fotót fogad el, ami az adott táblán készült? Ebben az esetben lehet, hogy a meglévő fotóra is úgy tekint, mintha nem is lenne. (Szerintem számítógép küldözgeti a levelet, az meg nem gondolkodik. Ha nincs más ötlet, akkor legjobb ügyintézőt keresni.)
Válasz Zoli1437 #154. hozzászólásáraÖrülök, hogy segítesz, dehogy háborodok fel. Köszönöm.
Csak jeleztem, hogy nem ma kezdtem ezt az ipart, pár ezer kérelmet beadtam már életemben.
Itt is hiánytalan minden, a visszaigazolt adatváltozásban ott vannak a fotók és a becsatolt kaszálás bejelentő is. Még arra is vigyáztam, hogy 15 napon belül beadjam.
Szóval elég fura kérés, hogy csatoljam be a fotókat, amit már egyszer becsatoltam...
Válasz matarka #153. hozzászólásáraCsak egy ötlet volt.
Megnézted, hogy a kérelemben most is ott vannak a képek? (Mielőtt felháborodnál. Bárki hibázhat és a fel lett töltve és a most is ott vannak más fokozat.)
Ha ott, kérdezz vissza náluk, hogy mi a probléma.
Válasz Zoli1437 #152. hozzászólásáraA képet csatoltátok a kérelemhez?
Most hülyéskedsz?? Naná, hogy csatoltam, többet is.
Ráadásul nem egy kérelmezőnél csináltam végig az egész hajcihőt...
"Az elkészített fényképnél először nyomja meg az „Ellenőrzés”, majd a „Feltöltés” gombot. Ezután jelentkezzen be Ügyfélkapun keresztül, majd miután ez megtörtént, nyomja meg a „Beadás” gombot, mellyel a Kincstár szerverére feltölti így a képet. A fényképkészítés menete ezzel véget ér, de még szükséges csatolni a fotót az egységes kérelemhez a kaszálás bejelentésével együtt!
A fénykép ezután elérhető lesz az egységes kérelem benyújtó felületén csatolható fényképként.'
https://www.mvh.allamkincstar.gov.hu/-/minden-amit-az-alternalo-kasza-fotozasarol-tudni-kell
A képet csatoltátok a kérelemhez?
Válasz ASRFeri #149. hozzászólásáraJa, a fotókat természetesen feltöltöttem még a nyár közepén.