Dél-Koreában a kutyahús fogyasztása hosszú idő óta megengedett, és elfogadott, az ország kormánya viszont ez év végéig – főleg a külföldi sajtó és az állatvédők időnként erősen kiélezett kritikája miatt – annak betiltására készül – olvashatjuk az scmp.com hírportálon.
Az európaiak többsége elborzad a kutyahús fogyasztásának még a gondolatától is – fotó: freepik.com
Az ország kutyatartói ez ellen tiltakozva, az elmúlt hetekben kisebb-nagyobb (több száz fős) tüntetéseket szerveztek, hangoztatva, hogy a kormány nem írhatja elő, hogy a lakosság mit fogyaszthat, illetve mit nem, és még kevésbé teheti tönkre a kutyahús termeléséből és feldolgozásából élő, jelentős számú vállalkozót.
Ebben az ázsiai országban a kutyahús fogyasztásnak évszázados hagyományai vannak, bár azt a lakosságnak csak 8-10%-a fogyasztja rendszeresen, de a termék előállításában több mint 1.100 farm vesz részt, az abból készült ételek pedig 1.600 étterem étlapjain szerepelnek.
2022-ben a tenyésztők kereken félmillió kutyát tartottak vágási céllal, most viszont sok tenyésztő, az elkobzástól tartva, egyszerűen szabadon engedi a kutyáit, a pártolók pedig a „first lady"-t, vagyis az elnök feleségét okolják, aki szerintük a betiltást elsősorban szorgalmazza.
A kormány a tilalom tervezett kihirdetésétől hároméves türelmi időt, a tenyésztők veszteségeinek kompenzálására pedig átmeneti segítséget szándékozik biztosítani.
Az európaiak többsége bizonyára elborzad a kutyahús fogyasztásától, de talán nem ismeri azt a tényt, hogy az élelmiszer higiéniát maximálisan szem előtt tartó Bajorországban a hentesek 1904 és 1924 között 42.400 kutyát dolgoztak fel a kényes bajorok fogyasztására szánva. Sőt a kutyahúst jó száz évvel ezelőtt Franciaországban és Magyarországon is fogyasztották, sőt az hazánkban a mai napig nincs jogszabályban betiltva.