A felmérés két szakaszban valósul meg, az első, 2020. június 5. és 30. közötti időszakban a kérdőív online kitöltésére kéri a KSH az adatszolgáltatókat.
A KSH az árutermelő gazdaságokról gyűjt információkat; azokról, amelyek mezőgazdasági tevékenységet végezhetnek, vagyis szerepelnek a KSH mezőgazdasági regiszterében, a Magyar Államkincstár, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara vagy egyéb szervezet adatbázisában. A népszámlálások után a második legtöbb embert érintő felmérés összesen mintegy 750 ezer címen valósul meg, emellett a mezőgazdasági tevékenységet folytató cégeknek is teljes körűen kell adatokat szolgáltatniuk.
A felmérésben a KSH adatokat kér többek között a növénytermesztési jellemzőkről, állatállományról, a mezőgazdaságban dolgozókról, illetve a gazdálkodók egy részétől az épületekről, trágyázási módszerekről, továbbá a hazai információigényeket figyelembe véve az agrárdigitalizációról is. Így az összegyűjtött adatok széleskörű elemzési lehetőséget biztosítanak majd.
A KSH arra kéri a felmérés résztvevőit, hogy a kérdőívet töltsék ki találkozásmentes csatornán, online. Ezt az egyéni gazdálkodók a maja.ksh.hu oldalon, míg a gazdasági szervezetek az elektra.ksh.hu oldalon tehetik meg. A kitöltésben a falugazdászok mellett a KSH munkatársai is segítséget nyújtanak a 06-80-183-039-es ingyenesen hívható zöld számon, az agrarcenzus2020@ksh.hu e-mail címen és honlapjukon is.
Az adatszolgáltatást kormányrendelet írja elő, így az érintettek számára a válaszadás kötelező. Az adatokat a KSH statisztikai célra gyűjti, azokat csak összesítve, név nélkül publikálja.
Az elektronikus adatgyűjtés és a pontos adatszolgáltatás lehetőséget nyújt arra, hogy az Agrárcenzus előzetes adatait már 2021 tavaszán megjelentesse a KSH, és elküldje minden válaszadónak, aki ezt a kitöltés során jelzi. A részletes, településszintű adatokat 2021. végéig összesíti a KSH.