A két fél érdekei közösek, hiszen a legújabb dróntechnológiák szerepe az agráriumban és a biztonságpolitikában egyaránt kiemelkedő.
Az ABZ Drone Kft. fő célja a legmodernebb dróntechnológiák leghatékonyabb integrárlása különböző ágazatokba – fotó: Balázs Gusztáv
Az ABZ Drone Kft. legfőbb célja, hogy a legmodernebb dróntechnológiákat a lehető leghatékonyabban integrálni tudják mind a mezőgazdaságba, mind az építőiparba, mind a védelmi ágazat számára. Ehhez nemcsak magát az eszközt biztosítják a magyar cégeknek és gazdálkodóknak, hanem kimagasló tudású oktatóikkal annak használatát és az engedélyeztetéshez kapcsolódó jogi tudnivalókat is megtanítják, sőt teljeskörű szervízhálózatot is üzemeltetnek.
Dr. Gyuricza Csaba, a MATE rektora és Török Gyula, az ABZ Drone tulajdonos vezérigazgatója – fotó: Balázs Gusztáv
Török Gyula tulajdonos vezérigazgató az egyeztetésen kiemelte, hogy speciális igények esetén akár egyedi fejlesztéseket is biztosítanak, a hobbi felhasználástól egészen a profi technológiák bevezetéséig.
Mint azt Dr. Gyuricza Csaba rektor az együttműködési megállapodás aláírásán hangsúlyozta, a mezőgazdasági drónok felhasználása a következő években még további lendületet kaphat, tehát egyre nagyobb igény lesz a biztonságos működtetésükhöz szükséges szaktudásra is. Éppen ezért a MATE megújult képzési tematikával és gyakorlatorientált kurzusokkal indít idén ősztől precíziós mezőgazdasági szakmérnöki szakirányú továbbképzést, amelyhez az ABZ Drone szakértőinek aktív közreműködésére is számít.
A MATE idén ősztől precíziós mezőgazdasági szakmérnöki szakirányú továbbképzést indít – fotó: Balázs Gusztáv
Mint az egyeztetésen elhangzott, a Szent István Biztonságkutató Központ minden olyan területet kutat, amely valamilyen szakmai vagy tudományos szempontból kapcsolódik a biztonsághoz vagy érinti azt. Az ABZ Drone Kft. fejlesztései maximálisan illeszkednek ehhez a törekvéshez, hiszen a legmodernebb drónok szerepe a mezőgazdaságban és a biztonságpolitikában egyaránt kiemelkedő.
Ez a megjelenés a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemmel történt együttműködés keretében jött létre.