Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes a visszatelepítést követően elmondta, olyan fajok visszatelepítéséről van szó, amelyek korábban kipusztultak vízszennyezés, és egyéb okokból, most pedig újra nő az állományuk.
Kovács Zoltán kormánybiztos kiemelte, a világkiállítás zárónapjának egyik szimbolikus eseménye volt a tokhalak Dunába engedése. A nagyobb tokhalakat jeladóval szerelték fel, hogy követni lehessen útjukat, a kisebbeket pedig jellel látták el.
Kovács Zoltán és Semjén Zsolt egy vizát enged a Dunába az "Egy a Természettel" Vadászati és Természeti Világkiállításon bemutatott tokhalak visszatelepítésén – MTI/Szigetváry Zsolt
A kormánybiztos elmondta, nagy valószínűséggel meglesz a több mint 600 ezer látogató a világkiállításon, csütörtökön több mint 6 ezer diákot láttak vendégül, szerdán 40 ezer volt a látogatók száma. A kiállítás társadalmi hasznossága abban is mérhető, hogy több mint 60 ezer iskolás látogatott el a rendezvényre.
Viza visszatelepítése – Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt
Kóródy Olivér, a világkiállítás Hal-Víz-Ember pavilonjának kurátora hangsúlyozta, az elmúlt hetekben fókuszba tudták állítani Magyarország természeti értékeit. A kiállításra érkezett több százezer látogató megismerhette a Magyarországon egykoron honos tokféle halakat, ezen belül a vizákat, vágótokokat, kecsegéket.