Gázolaj árak 623 Ft Benzin árak 616 Ft EUR 393.7 Ft USD 363.9 Ft CHF 404.53 Ft GBP 467.07 Ft

Fórum

AdBlue - a mezőgazdaságban

Létrehozta: erdőmérnök , 2014-12-13 11:19:53

Kedvencekhez Segítség

106 hozzászólás
Nincs profilkép
#56 Sárközi Róbert
2018-02-10 18:33:37

Válasz Mf-es? #52. hozzászólására

Remélem sosem jön el az idő, mikor az MKH ember beterel a parkolóba és átfogó teljes ellenőrzést csinál, Akkor úgy is vége mindennek. mérleg papírok, gumik,poroltó,stb Vagy amelyik ért hozzá vonópad címkén mennyi a vontatási súly. esetleg környezetvédelmi vizsgálat is .

Nincs profilkép
#55 lac*
2018-02-10 18:29:44

Válasz Mf-es? #52. hozzászólására

meg a belföldi kamionok nagy részén is le van tiltva,nem érezni semmilyen ammónia szagot

Hosszutavon megterul a kiiktatasa, es addig se kell felni a rendszer meghibasodastol.

Nincs profilkép
#53 Sárközi Róbert
2018-02-10 18:26:23

Szerintem az adblue Kb 100ft/l nem összeg.
Inkább a javítás ha kell az bír fájni, speciális szerszámok kellenek hozzá kétrétegű csövekkel van szerelve.

#52 Mf-es?
2018-02-10 18:26:13

Válasz Sárközi Róbert #51. hozzászólására

És ki nézi az ammónia szagot?Itt egy cég azzal kezdte,az új nyusziknál.

Nincs profilkép
#51 Sárközi Róbert
2018-02-10 18:18:44

Válasz Mf-es? #50. hozzászólására

Csak a programból kiírás, azt már nem kevés pénz, meg nem is mindenki vállalja be mert utána tud belőle probléma, lenni mert nem ammónia szagú a kipufogó füst még műszer sem kell hozzá.

#50 Mf-es?
2018-02-10 18:13:03

Válasz lac* #47. hozzászólására

Meg laptoppal kiütik belőle,és megy adblue nélkül.

Nincs profilkép
#49 Sárközi Róbert
2018-02-10 18:12:58

Válasz mtz1221 #48. hozzászólására

Üdv.! Ezek még búvárcsövön szívtak úgy hogy mi emelt a szinten mindegy volt neki( akár az is) csak nehogy gyúlékony legyen mert ezt bele pumpálja a katalizátorba.

#48 mtz1221
2018-02-10 18:04:39

Válasz Sárközi Róbert #46. hozzászólására

Kérdezek még valamit,nehogy valaki bekapjon úgy hallottam pár éve.Létezhet az hogy kamionosok az első generációs adblue-s motorokba belepisáltak az ad- tartályába és úgy is ment ??smile ban

Nincs profilkép
#47 lac*
2018-02-10 17:55:38

Válasz Sárközi Róbert #46. hozzászólására

a harmadik pedig,hogy szoftveresen letiltják a rendszert

Nincs profilkép
#46 Sárközi Róbert
2018-02-10 17:44:00

Válasz mtz1221 #44. hozzászólására
Igazából a műanyagon kívül semminek nem barátja, betonra kifolyik azt is kikezdi.
Sajnos az Euro5-6 hoz már kell, nem hiányzik senkinek. De sajnos két féle rendszer van belőle,
ha nincs benne csak sípol meg írogat, a másik meg egyből -60% teljesítmény csökkentés.

#45 Mf-es?
2018-02-10 17:43:51

Válasz Pista1234 #36. hozzászólására

Olcsó,és jó.Ha kell,én a váltó olajat is ilyennel veszem ki.Nem kell aláfeküdni a trakinak,és nem csurog szét.
Akksis fúróval,nagyon kényelmes.

#44 mtz1221
2018-02-10 17:17:12

Válasz lac* #43. hozzászólására
Nálunk nem is láttam még adblue-t,de olyan fém hordót igen amelyiknek műanyag a belseje.Azt hittem olyanban vannak.smile blushing

Nincs profilkép
#43 lac*
2018-02-10 17:12:29

Válasz mtz1221 #39. hozzászólására

adblue-hoz hogy lenne már fémhordó

Nincs profilkép
#42 lac*
2018-02-10 17:11:40

Válasz Pista1234 #38. hozzászólására

vedd meg a hozzávaló szivattyút+ pisztolyt,nem érdemes kisérletezgetni

Nincs profilkép
#41 Sárközi Róbert
2018-02-10 17:09:25

Üdv.! Sajnos ezt csak műanyag vagy saválló belsejű szivattyúval lehet átfejteni. Én a volánnal 12 éve látom hogy az első és olcsó szivattyúk 1-2hó most valami szuper olasz műanyag mindene ez jól bírja. De a környék összes maszekja a volánhoz jár ad-bluet tölteni+ műanyag kannába visznek el. Ide mondjuk IBC tartályba hozzák, és fűtött helyen van tárolva.

#40 bandigh
2018-02-10 17:06:59

Válasz Pista1234 #38. hozzászólására

Szerintem egy shurflo szivattyú is ellátja ezt a feladatot, pár perc alatt átnyomja. Vagy tölcsér..

#39 mtz1221
2018-02-10 17:01:56

Válasz Pista1234 #38. hozzászólására
Fém vagy műanyag a hordó ?? Én a naftát fém hordóból 10 évig levegővel nyomattam.A nagyobb kupakba volt szelep csavarva,a kisebbe 3/4-es csap amibe volt a hordó aljig leérő cső.Odafigyelve 1 báros körön,soha nem púposodott még kicsit sem a hordó.

Nincs profilkép
#38 Pista1234
2018-02-10 16:43:41

Válasz MFM #37. hozzászólására

akkor az felejtős. Valami ilyesmire lenne szükségem, mert valószínű hordóban fogom venni ahogy néztem neten a lehetőségeket:
http://webshop.axial.hu/alkatresz/annaburger/eke-alkatresz/kverneland/original-alkatreszek/adblue-szivattyu-klt-hordohoz-230v-manp-08-010-0085-05.html

egy ilyen összeállítást be lehet valahol szerezni olcsóbban? smile rolleyes

#37 MFM
2018-02-10 08:04:31

Válasz Pista1234 #36. hozzászólására

Nem keni. Nekem beállt már egy olajszivattyúm.

Nincs profilkép
#36 Pista1234
2018-02-09 22:11:48

ki honnan szerzi be az adbluet? valamint látom hogy árulnak hozzá külön szivattyút de elég húzós árakon. sima gázolajszivattyúba tesz valami kárt ha azt használom hozzá? gondolok itt arra hogy megeszi vagy ilyenek?

#35 ARES-826
2014-12-18 19:11:05

Válasz #30. hozzászólásra

Azt gondolom Amerika beszeretné kebelezni Ukrajnát és majd ő mondaná meg mennyit is kellene fizetni a gázvezeték használatáért európának nekik! Ha meg nem azt csinálja amit ő akar és mond elzárja a csövet aztán nagy "gáz" lenne!! De igazából majd minden akkor fog kiderülni mire mi nagyapák leszünk!smile blinksmile blinksmile tonguepsmile tonguep

#34 ARES-826
2014-12-18 19:07:25

Válasz #32. hozzászólásra

Nem igaz, 17 dollár a múlt héten volt egy riport a rádióban, az arabok ezt nyilatkozták ha ez felett van akkor már van nyereség! A Oroszoknál pl. a MOL-nak saját kútjai vannak mezőket vásárolnak meg tőlük, és onnét hozzák be az olajat hazánkban. erről meg 2013-ban volt adás a TV-ben!smile blinksmile blink

Nincs profilkép
#33 lac*
2014-12-18 18:43:06

Válasz #32. hozzászólásra

A szaudiaknál igen,de az oroszok keményen buknak.Náluk jóval magasabb az önköltség.

Nincs profilkép
#32 Dekalb
2014-12-18 18:39:45

Válasz #28. hozzászólásra

az olaj kitermelésiköltsége 20-22 dollár/hordó...innen nézve még mindig nyereség van

#30 szanberg
2014-12-18 14:46:26

Válasz #28. hozzászólásra

Szerintem a ruszkikat akarják baxogatni elsőkörben,meg valami új piaci belépőről hallottam nemrégen, új talált készletekkel

#29 ARES-826
2014-12-17 07:08:37

Válasz #24. hozzászólásra

Ebben teljesen igazad van! De azért a nagy követelmény hogy csak az általuk gyártott "szart" (én annak hívom)lehessen csak megvenni, védik a piacukat ennyire egyszerű!!

#28 ARES-826
2014-12-17 07:06:38

Válasz #26. hozzászólásra

mikor már nem lesz olaj???

Azt te nem fogod megérni!
40 éve is azt mondták hogy 40 évre való a készlet meg most is azt mondják hogy már csak 40 évig lesz!!
Eközben meg még 65 dolcsi környékén is érdemes felhozni és értékesíteni! Két éve meg azt mondták hogy nincs olaj azért több mint 100 dolcsi egy hordó!

Andersen ezekhez a pénzéhes vadkapitalistákhoz csak "cserejátékos" !!

Szerintetek miért ennyire olcsó manapság a kőolaj! Az és verzióm megvan a fejemben, ti mit gondoltok?????

#27 szanberg
2014-12-16 23:30:32

Válasz #25. hozzászólásra

Fecó!

Miért árulod a két éves nagy traktorodat???

Van már újabb euro normás vagy mi???

Nincs profilkép
#26 a2457
2014-12-16 17:23:50

mostmég van olaj,
de mikor kell nekiállni kidolgozni alternatívát, amikor már nem lesz olaj ?

az sem járható út.
meg szerintem az sem hogy euro X en törik a fejüket. azt az erőfeszítést kéne belefeccölni az alternatívba.

máskülönben nagy lesz a kapkodás.

másrészt meg..
itt kűzd mindenki igazán teli jószándékkal,
próbáljuk csökkenteni a kibocsájtást.
miközben épülnek a szenes erőművek.

az adblue nem megoldás.
inkább nyűg.
nem azzal van baj hogy füstöl a diesel.
hanem azzal hogy diesellel megy a gép.

#25 .Feco.
2014-12-16 11:42:29

Válasz #24. hozzászólásra

jó, de akkor mennyire mennél vissza? mert euro6 előtt az euro5 elég cirkuszos volt (mondjuk az lehetett az adblue induló időszaka miatt is), és már az is adalékolt meg EGR-es volt.
Előtte volt Euro4 ahol kipufogógáz visszavezetés volt, folyamatosan betegeskedett az EGR szelep és 15-20%-al többet fogyasztott üzemanyagból mint az euro5, arra én nem mennék vissza.
Az euro3 viszont már arányosan 20-25x károsanyagkibocsátási értékkel rendelkezett, ami elég érezhető is volt pl. ködös hűvös reggeleken, szóval én szívem szerint arra sem térnék már vissza, túl sokan vagyunk ehhez.
Lehet mondani, hogy kellene alternatívát kidolgozni, de azért látni kell, hogy ez nem most lesz. Technológiailag sem állunk azon a szinten, hogy jelenleg áttörésre kellene számítani, és azért a pénzvilág ellenérdekelt, és ezen nem tud változtatni semmi. Azért irónikus, hogy a nyugat gondjait az arab olajsejkek középkori rendszeréből fogják megoldani...

#24 Drisa
2014-12-16 09:29:58

Teljesen feleslegesen erőlködik az unió mert a világ másik végén a környezetvédelem szót sem értik. Így teljesen felesleges ilyen szinten korlátozni a kibocsátást. Persze nem jó ha vastagon füstöl, de már adblu meg egr stb előtt sem volt nagy baj. Szerintem...

Nincs profilkép
#23 a2457
2014-12-15 21:01:54

azt vágom hogy kb. 350 szer roszabb a NOx mint a korom vagy a CO2.
meg azt is hogy ez hosszas kutatás eredménye hogy mostmár megment miket az adblue.
márameddig van diesel is hozzá.
de nem lett volna jobb ha inkább azon kűzdenek ugyanennyit hogy a diesel helyett találjanak ki mást, és akkor nem volna NOx probléma sem ?
erre mondtam hogy döglött ló.

#22 Gabesz2
2014-12-15 20:45:26

Válasz #21. hozzászólásra

Nitrogén oxidok hatás a környezetre

A nitrogén oxidok veszélyeit régóta ismerik, főleg a dizel motorok estén. Csak eddig nem volt meg a technikai lehetősége, hogy valamit tegyenek ellene. Végre valamit tesznek ellene.
Sokkal több kárt okoz mint a Co és a korom.

Nincs profilkép
#21 a2457
2014-12-15 20:36:26

tökéletes meglátás, a kipuffogógáz jórésze nem tartalmaz oxigént amit el lehetne használni üzemanyag égetéshez.

egyik oldalról mindent megtesznek a volumetrikus hatásfok fokozására, utánna meg jön valami barom és szószerint belesz*rik a közepébe.
szegény motor hiába tud több "gázt" beszízni, a visszakevert kipuffogógáz megfolytja.
hát meg a kis...
smile thumbdown

ezek a megoldások műszakilag sem elfogadhatóak, csökkentik a motor élettartamát, növelik a fogyasztást, csökkentik a teljesítményt, és a motor hatásfokát.

amúgymeg bárkit aki környezetvédő, ha az ilyen gartergáz/kipuff.gáz visszavezetést, adblue, és hasnolőkat támogat egyszerűen nem lehet komolyan venni.
akkor már inkább a zseni égésjavító.
az csak átverés, és csak 1 alkalommal károsít meg, nem pedig folyamatosan ráerőszakolt nyomor.

#20 csoppika
2014-12-15 20:00:08

Válasz #18. hozzászólásra
Az EGR gondolom hasonló, mint régen a kartergáz visszavezetés volt. Ha lekötötted, könnyebben, simábban járt a motor. Jobb volt az égés. Ha csak tiszta(oxigéndúsabb) levegővel üzemel a motor, akkor jobb a hatásfoka. Szerintem...

#19 Hús Futár
2014-12-15 19:49:47

Válasz #18. hozzászólásra

Úgy hogy tökéletesebb lett az égés mert végig levegő jut be és ez által több az oxigén még az EGR-által visszabocsátott kipufogógáz nem tartalmaz már oxigént így rosszabb az égés .

#18 MTZ1025.3
2014-12-15 19:26:25

Válasz #17. hozzászólásra

"eddig ahány olyan dolgom volt amiben volt egr, ott le lett dugózva. eredményként kevesebb lett a fogyasztás."
ezt hogy kell érteni?

Nincs profilkép
#17 a2457
2014-12-15 19:05:18

egyszerűen ezt az adblue cuccot nemtudom támogatni.
még az EGR-t sem.
eddig ahány olyan dolgom volt amiben volt egr, ott le lett dugózva. eredményként kevesebb lett a fogyasztás.

az adblue-val más gonsom van.
1. elő kell állítani.
2. szállítani.

nem vagyok róla meggyőzve hogy a nettó környezetterhelés kedvezően alakul.
rendben hogy megköti az NOx anyagokat...
de hogy ez teljesüljön is, ahhoz az kell hogy tökéletes arányban legyen keverve a kipuffogógáz és az adblue.
máskülönben vagy nem fogja lekötni az összes Nox anyagot, vagy ha túl van adagolva akkor egy 23-24 fokon már párolgó mérgező savat eredményez.

amúgy ammóniából és széndioyxidból készül, a lekötési folyamat során a benne levő széndioxid is távozik természetesen.
gyakorlatilag a nitrogén dioxid és monoxid tartalmát a kipuffogógáznak ugyan lecsökkentjük, cserébe kapunk több széndioxid kibocsájtást.

meg persze ha túl van adagolva a cucc akkor egy kis savas vízpárát, de ez ugyan se érdekli a tisztelt hatóságokat.

emögött inkább látok lobbi érdeket senemmint bármiféle innovációt ami előrébb vinne minket egy tisztább jövő felé.

a megoldást nem abban látom hogy próbáljuk a fogyatkozó kőolajszármazékokat jobban hasznosítani. hanem abban látnám ha alternatív megoldásokat kutatnának, olyan motorokat amik nem kizárólag kőolajszármazékokkal üzemelnek.
elméletileg a 100% alkohol üzemű motorok vizet, széndioxidot, és hőt bocsájtanak csak ki. eleve nem is létezik a NOx probléma mint a dieseleknél.
ha ez az alkohol növényi eredetű, akkor a kibocsájtott széndioxidot a következő vegetáció fel tudja használni.
(persze 100% tiszta alkoholt sem egyszerű előállítani)
ez egy olyan megoldás volna ami ugyan nem végső, de legalább csökkentené a kőolajfüggőséget.

a helyzet az hogy nem az energia termelésével van gond, hanem a raktározással. egyenlőre térfogatához és tömegéhez képpest a belőégésű motorok üzemanyagai verhetetlenek.

erre a kérdéskörre az adblue nem ad választ.
viszont a széndioxid kibocsájtást növeli, már önmagában az adblue előállítása közben felhasznált energia révén, az adblue szállításának révén, és végül, amikor az adblue kifejti a hatásást a melléktermék is széndioxid tartalmú a legjobb esetben is.

az üvegház hatást erősítő gázkibocsájtás pedig nemigen áll az ember érdekében.
mert majd jól felmelegszik tőle a föld és a többi ..stb..stb..

roppant mulatságos, de akárhonnan nézzük nem a széndioxid az ellenség, hanem a hő.
a jelenlegi belsőégésű motorok közel ugyanannyi hőteljesítményt adnak le, mint mechanikait.
100kw mechanikai energia leadása közben a környezetet 100kw hővel támogatjuk.
kíváncsi lennék, hogy az eközben elégetett üzemanyagból származó üvegházhatást növelő gázoknak mégis mennyi időbe tellik, mire ugyanekkora hőterhelést fejtenek ki.
ráadásul a széndioxidot a növények komálják.
a túlzott hőt meg nem.

a gyakorlati megoldás következő lépése volna a napenergiával előállított és napenergiával cseppfolyósított hidrogén volna. természetesen a desztillált vízből előállított hidrogén nagyon drága beruházást követelne meg. ugyanakkor az alkohol égető motorok magas kompresszióviszonaihoz jól adaptálható alternatív üzemanyag volna. a meglévő technikára, és utódjára alapozható.
nem szabad elfelejteni hogy a légkörben található nitrogén is része az egyenleteknek, nem csak 2H2 + O2 = 2H2O játszódna le, hanem természetesen a levegő nitrogén tartalma is belepofázna.
tehát a NOx kibocsájtása ezeknek a motoroknak szintén megmaradna.

az adblue-nak ebben az esetben lehetne is valami átmeneti értelme, de ha hozzátesszük hogy elektrokémiai úton (igaz rosz hatásfok mellett) a desztillált víz hidrogénre és oxigénre bomlik le, nem tartanám kizártnak hogy a folyamatot zártkörűvé lehet tenni.
ez azt jelentené hogy a munkagépnek volna egy hidrogén és egy oxigén tartálya is, kipuffogó helyett meg egy kodenzáló tartálya a keletkező, zárt ciklusú víznek.

sajnos hasonló technológia fejlesztése helyett inkább az adblue előállítására, az ezt használó motorok kialakítására korlátozódik a figyelem, miközben a kőolajból pedig nem lesz több.
ugyan a bio üzemanyagok hódítanak, és sok helyen sikeresen elérik a nettó pozitív energia mérleget, nem szabad elfelejteni hogy növények nem csak energiából keletkeznek. Rendben van hogy X liter bio üzemanyaggal meg elhet művelni egy adott területet, aminek a termése több mint X liter bio üzemanyagot eredményez, de a képlet ettől összetettebb ha a művelés egyébb költségeit (növényvédőszerek, talajtápérték pótló anyagok stb..) is beleszámítjuk.

az adblue megoldásra főként azért haragszom mert olyan mintha egy döglődő ló seggébe erőspaprikát nyomnánk, mondván megy az még, igaz hogy egyre kevesebb az abrak (mennyisége és minősége) de elhúzza az még.
ahelyett hogy ilyen baromságokkal kötik le a fejlesztés kapacitását, inkább arra kéne ezt a kapacitást fordítani hogy élhető és nem a fogyatkozóban levő erőforrásokat próbáljuk meg kiaknázni.


akinek volt türelme ezt végigolvasni annak köszönöm szépen a figyelmet. nekem nem lenne :)smile innocent

#16 mtz1221
2014-12-15 18:32:37

Válasz #15. hozzászólásra
Már csak az nem tiszta,ha a kipufogógáz hőmérséklete akkor hogy tudod 1x 2x elodázni?

#15 .Feco.
2014-12-15 18:24:24

Válasz #14. hozzászólásra

Alapból a kipufogógáz hőmérséklete. Amennyiben az nem elég, úgy kiegészítő üzemanyagot juttat a dobba, és ott kvázi azzal kiégeti. De ez mar túlmutat az ismereteimen.

#14 mtz1221
2014-12-15 18:11:52

Válasz #13. hozzászólásra
Ok eddig értem kösz,még egy kérdés mi égeti ki?Üzemanyagot porlaszt rá végig?

#13 .Feco.
2014-12-15 17:58:26

Válasz #11. hozzászólásra

Felpörgeti magát 1600-1800-ás fordulatra és amíg be nem fejezi ordít mint a bolond. Nem tudod leállítani, csak miután vissza is hűlt... 1-2x el lehet halasztani, de ez csak tovább növeli a karbantartás idejét, tehát nem 20 perc lesz, hanem mondjuk 70...

#12 .Feco.
2014-12-15 17:56:22

Válasz #8. hozzászólásra

Azok a motorok, amelyek nagy terhelés és nagy üzemi hőmérséklet mellett dolgoznak viszonylag sok adblue-t fogyasztananak, ellenben könnyeden ki tudjak égetni a szűrőt üzem közben is, így nem igényelnek sem extra figyelmet, sem extra üzemanyagot (viszont ha könnyű munkát végeznek ezt akkor is megcsinálják és ez kvázi uzemanyagpocseklas).

A könnyű monoton munkát végző gépek mint a kamionok viszont jobb, ha adblue-sak, mert relatíve kevés adalékot fogyasztanak és üzem közben úgysem nagyon tudnak megcsinalni. (Voltak euro5-os kamionok is adblue nélkül de nem váltak be.)
Az euró6-os vagy Tier4 final rendszerek ezzel szemben mindkét megoldást tartalmazzák. A kamionoknal van gond a kipufogó szűrő egetesevel, míg a gepeknel lesz gond az adblue-val.(ráadásul a kamionoknal gyakoribb a csere is, a Scania-ban pl. 250.000 km, ami kevesebb, mint másfél év...) a gepeknel a gondot a szennyeződések jelentik, az, hogy kannazni kell és az, hogy télen hosszú ideig áll. A kocsiknál pl a tank és a csővezeték is futott, amit viszont úgysem bírna egy traktorban az akku. A kannás adblue szinte semmire nem jó, csak vesztartaleknak, aki nem kutfejrol tankol könnyen kinyirja, és ha koszos, eltomodik vagy kikopik akkor az is jó, ha haza tudsz menni...

#11 mtz1221
2014-12-15 17:13:56

Válasz #10. hozzászólásra
Kösz igy már világosodik a fejem,és mikor égeti magát akkor ki irja hogy most xx percig dolgozzon a motor vagy honnan tudod??

#10 bandigh
2014-12-15 16:57:54

Válasz #8. hozzászólásra

Az egr rendszer megszűri és a motorba visszavezeti a kipufogógáz egy részét. Ezt a szűrőt időnként automatikusan kipucolja/kiégeti, hogy ne gyűljön bele a korom. Mivel a folyamat magas hőmérsékleten hatékony, kedvező ha épp munka közben kezdi el. Persze nem akkor szoktuk kinyomni a szemét, de menni kell vele rendes tempóval. Ha könnyű munkákat végez, buzonyos üzemóra után akkor is elvégzi, na akkor van az hogy nem tudja jól kipörkölni, vagy éppenséggel az udvaron álldogálva csinálja. Kb 20 percig. Szóval az a jó ha takarítja. De x üzemóra után úgyis kifogja írni, hogy na mostmár csere az egészet, tessék zsebbe nyúlni.smile scared

#9 otis
2014-12-15 16:54:21

Válasz #4. hozzászólásra



Ez ugyan nem szántás, de a lényege ugyanaz.

#8 mtz1221
2014-12-15 13:20:57

Válasz #6. hozzászólásra
Egy kicsit részletesebben,azoknak kik nem értenek hozzá(nekem).Az a jó ha kiégeti,vagy ha nem égeti ki a kipufogószűrőt???

#7 bandigh
2014-12-15 12:27:24

Válasz #6. hozzászólásra

Nincs Adblues gépünk, csak azt tudom mondani amit láttam. Együtt arattunk egy új cx8080 kombájnnal, és a tulaj/pilóta nem panaszkodott rá. A fogyasztás is rendben volt, és ott gyorsan kiszámoltuk a hektáronkénti adblue költséget, de nem volt egy ökör ára. A jd meg x üzemóra után úgyis kérni fogja az új kipufogószűrőt, ez már elöre tudható húzós költség. Van egy kis 6r esünk az olyan 100 óránként tisztít, de volt pont hogy beálltubk vele az udvarra, akkor kezdett hozzá. smile hammer Ki kellet várni.
Ja és utánnanézve a nagy jd-k a final tier4 ben hálistennek megtartják az egr-t, és még az után odateszik az scr rendszert smile bored smile hammer Szóval ott lesz aztán csak húzós a fenntartás smile angry

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Támogatott tartalom
Közös magyar-azeri agrárképzések indulhatnak a MATE közreműködésével
Közös magyar-azeri agrárképzések indulhatnak a MATE közreműködésével
A felek több, kettős diplomát is nyújtó képzés elindításáról egyeztettek.
Megjöttek a számok Tolnából – így alakultak a termésátlagok
Megjöttek a számok Tolnából – így alakultak a termésátlagok
Csökkent az őszi búza és árpa termőterülete, de a hozama javult tavalyihoz...
Eladó Amazon 6 méteres rezgőborona tarajos hengerrel
Eladó Amazon 6 méteres rezgőborona...

750.000 Ft

Ih 5.2 tárcsa eladó
Ih 5.2 tárcsa eladó

1.550.000 Ft

Keltetőgép
Keltetőgép

30.000 Ft

Eladó legelő erdővel
Eladó legelő erdővel

75.000.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]