Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak651 FtBenzin árak635 FtEUR410.17 FtUSD396.2 FtCHF435.92 FtGBP487.57 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Sziasztok, kb 75 cm van a kések között, szerintetek jó így hogy a traktor a lazításon kívül tapos? Vagy a traki nyomára kellett volna a késeket tetetni? Eddig úgy csináltam, hogy visszafordultam nyomra és nagyjából próbáltam ugyan azt a távolságot tartani a csatlakozásnál, mint a két kés között.
Válasz atisgyulai #2054. hozzászólásáraKöszi a választ.Megpróbálom majd igy.lassan úgyis cserélni kell a régieket,csak azok darabja 5000ft,a szárnyas meg 15000ft/darab,nem akarom bebukni.
Válasz Földönfuto #2051. hozzászólásáraHegessz a régire hasonlót, és próbáld ki.
De szerintem kipányvázza!
Én a metal wolfra csak 5cm körüli kis háromszögeket tettem, és már azt is észrevette a gép.
Válasz VMisi #2050. hozzászólásáraSzia!
És a mellette lévő Agromulcs kultivátorra nem emlékszel milyen munkát végzett, milyen traktor húzta?
Esetleg arról van videó?
A lazítóról is jöhet a videó az is érdekelne...
Hello.Van egy IH tipusu kétkéses lazítóm.Sima Kuhne papucs van rajta,viszont most a neten láttam IH tipusra való szárnyas változatot.Ha erre cserélném nem nő meg nagyon a vonóerő igény?MTZ 820.4-el húzom,túl sok erő tartalék nem nagyon van.Mi a véleményetek?
Sziasztok !
Latar 3510 tárcsás lazítóhoz keresnék tárcsa egységéhez csapágyházat és részeit.
Ha valakinek van ilyen elfekvőben ,keressen már itt vagy telefonon!
Köszönöm !
Válasz bendix #2045. hozzászólásáraAzért azt vedd figyelembe, hogy ez 15 és 35 cm között használható gép.
Nagyon jó, de erre van kitalálva. Nem 40 meg 45-re.
Válasz bendix #2045. hozzászólásáraElvileg el kellene vinnie, rögölni meg nagyon nem kellene neki mert ez pont arra van kitalálva hogy ne hozzon fel semmit.
Válasz mtz1221 #2043. hozzászólásáraHa minden igaz, a jövő hét végére összerakom a gépet, és elindulok vele, beszámolok az eredményről, amit ábrázolni is fogok.
Na de ha a szárnyakról írtál, mit mondasz, hová legyen pozicionálva? Ill szárnyakkal jobb, v anélkül, a talaj szptjából?
Válasz fiatalember35 #2041. hozzászólásáraNem rosszból írtam,csak meglepődtem minek kell lazítani olyan földön mint a videón van.Ha már megvetted a dolgokat az ekéhez akkor csinálj meg rá 1 kést szárnyakkal és próbáld ki.35 centinként meny pár kört,utána lapátolj ki egy 1 x 2 méteres lukat,és megfogod látni mit hová tovább.
Ez a cucc inkább egy furcsább kialakítású grubber, használhatósága szptjából.
De most már megpróbálom.
Van rajta három felfogatási lehetőség: először is át kell törnöm az eketalpat. Ehhez meglehet, hogy egy fogra maradok. Ám legyen. De ha meglesz, talán kettővel vagy majd hárommal is grubberezhetek :D.
A tapasztalatokról beszámolok, egyelőre csak elképzeléseim vannak, amiket viszont feltétlenül ki akarok próbálni, és ennek az árába nem fogok belepusztulni.
Válasz mtz1221 #2039. hozzászólásáraAz a "náluk" a srác meg közöttem olyan 150 km, s közötte vannak a Déli-Kárpátok, úgyhogy amit látsz, azt nem biztos, hogy látnád nálam is.
A lényeg a lényeg, hogy néhány parcellámba elég szép eketalpat szántottam az elmúlt években, ezt leellenőriztem. És ezeket meg kell szüntetnem. Szolgáltató nincs, ismerőst megkérni meg nincs pofám, mert tudom, hogy köves foltok vannak a földjeimben, és nem akarok barátból ellenséget csinálni.
Viszont a kérdéseimre kimerítő választ csak nem kaptam:
- milyen távolság
- milyen mélység
- szárnyalva vagy anélkül
Válasz fiatalember35 #2036. hozzászólásáraElső körben mi is a ruszki ekénket akartuk ilyenre áttalakítani,de lebeszéltek róla. Mi ezért vettünk egy 3 késes lazítót és ezt kötött talajon 2db mtz-vel húzzuk,de még néha így is kaparászunk a 3 kés előtt,mondjuk a legtöbb területünk több mint 20 éve nem volt lazítva. Szerintem egy 20-25 centin szántott talajt kb 40cm-en meg kell lazítani,de ez csak a saját véleményem. Mezítlábas 65 lovas géphez bőven elég az 1 kés.
Válasz Tom250 #2037. hozzászólásáraPont ahogy írod.Ha náluk a 65 lovas megy első kerék nélkül a 3 késsel 40 centin,akkor oda felesleg bármilyen lazító is.
Válasz fiatalember35 #2036. hozzászólásáraNekem is 65 lovas gépem van és annak idején nekem is megfordult ez az eke átalakítás a fejemben, de most már utólag örülök neki hogy elvetettem.
Találtam használtan egy gyári egykéses lazítót jó áron (100 alatt)
Azóta ezzel lazítok, nem tudom hogy hány kést terveztél az ekevázra, de én ezzel az egy késsel is van ahol nem tudom 40cm-nél mélyebben húzni, pedig nem mondanám hogy kötött talajaim vannak
Válasz prütyi #2035. hozzászólásáraUtóbbi verzióra gondolok.
Amúgy saját tapasztalat szerint ezzel a típusú ekével 25 cm alatt nem igazán lehet szántani, de az átlag szántásmélység kb. 20 cm.
Ebből következne, hogy az ezzel az ekével szántott talajokon képződött eketalp nagyjából a 30-35-40 cm között helyezkedik el, ezért én valahol itt vagy kevéssel alatta kellene kapirgáljak.
Vagyis épp ez kérdés: egy értelmes lazítás azt jelenti, hogy valahol kevéssel az eketalp alatt kellene kapirgáljak? És ha igen, mennyivel is?
A terv megvan, szegény ember vízzel főz alapon egy PP4-es román ágyekét alakítok át erre a célra egy román srác ötlete alapján.
Mellékelem a linket, van egy youtube-os videója is róla, ez:
https://www.youtube.com/watch?v=iMZlXS-F9QM
Beszéltem is vele, mondott részleteket is. Az eketörzset megfelelő anyaggal meghosszabbította, majd acéllemezt hegesztett rá, annak az orrára meg kikovácsolt csapágyházat hegesztettek a kopásállás növelése céljából.
A kérdéseim arra vonatkoztak, hogy ha 35-cm es az eke osztása, megfelelő lesz-e ez a talajlazításra is? A másik, hogy 40-45 cm-en lenne húzható a srác szerint, s ez elegendő az eketalp feltörésére, de elegendő-e a lazítás comme il faut céljaira?
A szárnyakat meg azért kérdeztem, mert olvastam it a fórumon, hogy voltak akik mellette kardskodtak merthogy lazítja a földet, mások meg azt mondták, hogy fölösleges, mert hozzájárul a talaj kiszárításához.
Tehát mindössze egy minimálköltségvetésű lazítót hoznék össze az eke keretére alapozva, amihez 3 eketörzset kel vennem + még bíbelődnöm egy keveset vele.
Válasz fiatalember35 #2027. hozzászólásáraElsőnek is milyen erőgép fogja húzni? 3 késes 5 késes esetleg 7 késes vakarót szeretnél (mindez függ a lóerőktől)? Egyenes késest vagy hagyományos ih, vibrolaz kés típust szeretnél, vagy netán olasz típusú lazítót? Késosztás minimum 45-50 cm legyen. Szárnyaknak több állítási lehetőséget fúrsz a késre, és akkor a talajviszonyoknak, munkamélységnek megfelelően be tudod lőni, hogy dolgozik legjobban, vagy esetleg le is veszed, mert nem kell.
Lazítóbarkácsolás előtt állok, s volna 3 kérdésem:
- milyen mélyen? úgy olvastam, az eketalp feltörése a fő cél, ezért kb 40 cm-re kellene dolgozzon, elég ez?
- milyen osztással? olyan 30-35 cm-re gondoltam, megfelelő ez, vagy ritka, vagy sűrű?
- szárnyakkal vagy anélkül? ha oldalszárnyakkal, azok milyen magasságban dolgozzanak?
Válasz VMisi #2021. hozzászólásáraLáttam az aprók között olyasmit mint amit beraktam,nincs rajta rögtörő de jóval olcsóbb, a rögtörőt meg csinálnám rá.
Mióta művelem a földeket még nem voltak lazítva(némelyik már lassan 30 éve)és a repce is lehet meghálálná igaz szerencsére a termésen nem látszik a hiánya.
Válasz apuci #2018. hozzászólásáraNyáron húztam búza után repce elé.
Tarló tárcsázva, lazító, tárcsa, majd közvetlenül vetés előtt egy kombinátor.
MF 5465, papíron 117 lóerő, de mérés alapján 104 volt, azóta szoftver írás volt rajta. A lényeg hogy 104 lóval húztam 45-50 centin, 75 centi kés osztással, 5-6 km/h, de volt ahol beásta magát a traktor.
Volt olyan tábla ahol levettem a középső kést, de a mélységből nem vettem vissza.
Válasz VMisi #2019. hozzászólásáraHa jól látom, a tiéden a késtartó vázak összefordított U vasból vannak. A piroson meg zártszelvényből. És ráadásul a középső késtartót ráhegesztette, míg a tiéden az is pánttal van.
A harmadik pont kitámasztása sem olyan rálapolt, mint a tiéden.
Valami egy kaptafára készültek, de nem biztos hogy ugyanott.
A csólyosi képek háttere sem egy lakatosüzem/ gépgyár udvarát tükrözik.
Válasz apuci #2017. hozzászólásáraSzinte mindig 6-6,5kmh-val, 120ló és 30-45 cm között. A sebességhez igazítom a mélységet általában, és amit bír a gép.
Válasz kis Zombi #2014. hozzászólásáraNem hiszem hogy gond lesz vele, le lett tesztelve 20 hektár agyagos vályogon 50 centin, Ferga 52 mázsa, 4 kerék néhol beásta magát előtte,de semmi nem szakadt, görbült.
Válasz apuci #1999. hozzászólásáraNe haragudj. Nem lejaratni akarom, de én inkább egyenes késesben gondolkodnek. A mostani időjárás miatt.
Például helti. Az nagyon tetszik.
Válasz kis Zombi #2009. hozzászólásáraKöszi az észrevételeket, nem is vitatkozom veled, én nem vagyok szakember ebben.
Valószínűleg így kellene megépíteni a gépet, ahogy leírtad.
Ennek ellenére azt mondom, hogy jól használható, semmi gond nem volt vele, évi 10 - 15 hektárra nekem bőven jó, főleg ebben az árban.
Persze lehet, hogy meg lehet beszélni a gyártóval hogy mit hogyan alakítson rajta és akkor még jobb lesz.
Köszi még egyszer és mindenkinek BÚÉK!
Válasz apuci #2002. hozzászólásáraDe legalább felébresztettem az alvó oroszlánokat!
Egyébként ha jobban megnézed a Vmisi által feltett képet, meg a hirdetésben szereplőt, találsz gyorsan 4-5 alapvető, lényeges eltérést. Biztosan nem mondom, de szerintem egy ügyes lakatosember barkácsolgat. Kisebb változtatásokkal, minden darabnál.
3. pont lemeze zártszelvénynek még csak nem is a sarkára van heggesztve, illett volna rálapolni
Alul a két lemez háromszög kicsi, és nem a zártszelvénynek a sarkára, hanem a közepére van heggesztve.
Alsó húzó rész lemezeit illett volna összekötni a két "húzó" zártszelvénnyel direktbe, ITT szintén nem a zártszelvény sarkára van heggesztve, eltéröek a zártszelvény méretek.
2858 hozzászólás
Sziasztok, kb 75 cm van a kések között, szerintetek jó így hogy a traktor a lazításon kívül tapos? Vagy a traki nyomára kellett volna a késeket tetetni? Eddig úgy csináltam, hogy visszafordultam nyomra és nagyjából próbáltam ugyan azt a távolságot tartani a csatlakozásnál, mint a két kés között.
Válasz Földönfuto #2056. hozzászólására+10000-ből szerintem bármilyen szárnyakat tudsz tenni a simára.
Meg még a keményfém felrakást is kifutja.
Válasz atisgyulai #2054. hozzászólásáraKöszi a választ.Megpróbálom majd igy.lassan úgyis cserélni kell a régieket,csak azok darabja 5000ft,a szárnyas meg 15000ft/darab,nem akarom bebukni.
Válasz VMisi #2053. hozzászólásáraÍrtam!
Válasz Földönfuto #2051. hozzászólásáraHegessz a régire hasonlót, és próbáld ki.
De szerintem kipányvázza!
Én a metal wolfra csak 5cm körüli kis háromszögeket tettem, és már azt is észrevette a gép.
Válasz Hunter_ #2052. hozzászólásáraMegnézem. Küldj itt a privátot, és arra az email címre elküldöm ami van.
Válasz VMisi #2050. hozzászólásáraSzia!
És a mellette lévő Agromulcs kultivátorra nem emlékszel milyen munkát végzett, milyen traktor húzta?
Esetleg arról van videó?
A lazítóról is jöhet a videó az is érdekelne...
Hello.Van egy IH tipusu kétkéses lazítóm.Sima Kuhne papucs van rajta,viszont most a neten láttam IH tipusra való szárnyas változatot.Ha erre cserélném nem nő meg nagyon a vonóerő igény?MTZ 820.4-el húzom,túl sok erő tartalék nem nagyon van.Mi a véleményetek?
Válasz bendix #2045. hozzászólásáraEz elé egy 8320R volt kötve, kb 8-9 kmh-val húzta a bemutatón kötöttben.
Van videó is róla, ha kell el tudom küldeni.
A henger ütközője a maxra volt állítva a képen, de a videón látszik, hogy nem ütközik fel oda, hanem hullámosan jár a lazító mögött.
Sziasztok !
Latar 3510 tárcsás lazítóhoz keresnék tárcsa egységéhez csapágyházat és részeit.
Ha valakinek van ilyen elfekvőben ,keressen már itt vagy telefonon!
Köszönöm !
Válasz bendix #2045. hozzászólásáraAzért azt vedd figyelembe, hogy ez 15 és 35 cm között használható gép.
Nagyon jó, de erre van kitalálva. Nem 40 meg 45-re.
Válasz bendix #2045. hozzászólásáraez könnyedén megy 4 késsel 150 LE alatt
Válasz bendix #2045. hozzászólásáraElvileg el kellene vinnie, rögölni meg nagyon nem kellene neki mert ez pont arra van kitalálva hogy ne hozzon fel semmit.
Sziasztok!
Ezt elhúzná egy 170 LE-s traktor kötött talajon? Az egyenes kések miatt biztosan nehezebb húzni, de vajon mennyire rögölne fel?
https://www.agroinform.hu/aprohirdetes_adatlap/gep/talajmuvelo-gepek/agrisem-cultiplow-gold-3-talajlazito/h_6905100?ref=578d5183
Válasz mtz1221 #2043. hozzászólásáraHa minden igaz, a jövő hét végére összerakom a gépet, és elindulok vele, beszámolok az eredményről, amit ábrázolni is fogok.
Na de ha a szárnyakról írtál, mit mondasz, hová legyen pozicionálva? Ill szárnyakkal jobb, v anélkül, a talaj szptjából?
Meg persze: a távolság. Mennyi az ideális?
Válasz fiatalember35 #2041. hozzászólásáraNem rosszból írtam,csak meglepődtem minek kell lazítani olyan földön mint a videón van.Ha már megvetted a dolgokat az ekéhez akkor csinálj meg rá 1 kést szárnyakkal és próbáld ki.35 centinként meny pár kört,utána lapátolj ki egy 1 x 2 méteres lukat,és megfogod látni mit hová tovább.
Válasz prütyi #2040. hozzászólásáraMinden bizonnyal igazad van.
Ez a cucc inkább egy furcsább kialakítású grubber, használhatósága szptjából.
De most már megpróbálom.
Van rajta három felfogatási lehetőség: először is át kell törnöm az eketalpat. Ehhez meglehet, hogy egy fogra maradok. Ám legyen. De ha meglesz, talán kettővel vagy majd hárommal is grubberezhetek :D.
A tapasztalatokról beszámolok, egyelőre csak elképzeléseim vannak, amiket viszont feltétlenül ki akarok próbálni, és ennek az árába nem fogok belepusztulni.
Válasz mtz1221 #2039. hozzászólásáraAz a "náluk" a srác meg közöttem olyan 150 km, s közötte vannak a Déli-Kárpátok, úgyhogy amit látsz, azt nem biztos, hogy látnád nálam is.
A lényeg a lényeg, hogy néhány parcellámba elég szép eketalpat szántottam az elmúlt években, ezt leellenőriztem. És ezeket meg kell szüntetnem. Szolgáltató nincs, ismerőst megkérni meg nincs pofám, mert tudom, hogy köves foltok vannak a földjeimben, és nem akarok barátból ellenséget csinálni.
Viszont a kérdéseimre kimerítő választ csak nem kaptam:
- milyen távolság
- milyen mélység
- szárnyalva vagy anélkül
Válasz fiatalember35 #2036. hozzászólásáraElső körben mi is a ruszki ekénket akartuk ilyenre áttalakítani,de lebeszéltek róla. Mi ezért vettünk egy 3 késes lazítót és ezt kötött talajon 2db mtz-vel húzzuk,de még néha így is kaparászunk a 3 kés előtt,mondjuk a legtöbb területünk több mint 20 éve nem volt lazítva. Szerintem egy 20-25 centin szántott talajt kb 40cm-en meg kell lazítani,de ez csak a saját véleményem. Mezítlábas 65 lovas géphez bőven elég az 1 kés.
Válasz Tom250 #2037. hozzászólásáraPont ahogy írod.Ha náluk a 65 lovas megy első kerék nélkül a 3 késsel 40 centin,akkor oda felesleg bármilyen lazító is.
Válasz Tom250 #2037. hozzászólásáraMost már belevágtam, az átalakítás nem haladja meg a 100.000 Ft-t.
A tapasztalatokról meg beszámolok...
Ha zsákutca volt, hát ennyi bánja. De mindenképp illusztrálom, mi történik.
Válasz fiatalember35 #2036. hozzászólásáraNekem is 65 lovas gépem van és annak idején nekem is megfordult ez az eke átalakítás a fejemben, de most már utólag örülök neki hogy elvetettem.
Találtam használtan egy gyári egykéses lazítót jó áron (100 alatt)
Azóta ezzel lazítok, nem tudom hogy hány kést terveztél az ekevázra, de én ezzel az egy késsel is van ahol nem tudom 40cm-nél mélyebben húzni, pedig nem mondanám hogy kötött talajaim vannak
Válasz prütyi #2035. hozzászólásáraUtóbbi verzióra gondolok.
Amúgy saját tapasztalat szerint ezzel a típusú ekével 25 cm alatt nem igazán lehet szántani, de az átlag szántásmélység kb. 20 cm.
Ebből következne, hogy az ezzel az ekével szántott talajokon képződött eketalp nagyjából a 30-35-40 cm között helyezkedik el, ezért én valahol itt vagy kevéssel alatta kellene kapirgáljak.
Vagyis épp ez kérdés: egy értelmes lazítás azt jelenti, hogy valahol kevéssel az eketalp alatt kellene kapirgáljak? És ha igen, mennyivel is?
Említem ismét, hogy a 65 ló adott.
Válasz fiatalember35 #2034. hozzászólásáraAz utb-s videós gép szerintem rohadtul nem ment eketalp alá,vagy rohadtul nem szántottak előtte 20cm-en se.
Válasz Dinnyés Laci #2033. hozzászólásáraSzóval működik :)
Azért épp ilyen kemény talajt nem szeretnék... rongálja a gépet rendesen!
Válasz fiatalember35 #2030. hozzászólására1 percnél kezdődik
ugyan az amit te akarsz csak nagyobba
https://www.youtube.com/watch?v=wAuVEcio6vI
És egy pontosított kérdés. ha javasolt a szárnyak alkalmazása, melyik az ideális mélység a számára? Eketalp alatt, eketelp zónája, eketalp fölött?
Pótlás: egy ugyanolyan UTB 650-es traktor fogja húzni, mint a srácét a videón.
A terv megvan, szegény ember vízzel főz alapon egy PP4-es román ágyekét alakítok át erre a célra egy román srác ötlete alapján.
Mellékelem a linket, van egy youtube-os videója is róla, ez:
https://www.youtube.com/watch?v=iMZlXS-F9QM
Beszéltem is vele, mondott részleteket is. Az eketörzset megfelelő anyaggal meghosszabbította, majd acéllemezt hegesztett rá, annak az orrára meg kikovácsolt csapágyházat hegesztettek a kopásállás növelése céljából.
A kérdéseim arra vonatkoztak, hogy ha 35-cm es az eke osztása, megfelelő lesz-e ez a talajlazításra is? A másik, hogy 40-45 cm-en lenne húzható a srác szerint, s ez elegendő az eketalp feltörésére, de elegendő-e a lazítás comme il faut céljaira?
A szárnyakat meg azért kérdeztem, mert olvastam it a fórumon, hogy voltak akik mellette kardskodtak merthogy lazítja a földet, mások meg azt mondták, hogy fölösleges, mert hozzájárul a talaj kiszárításához.
Tehát mindössze egy minimálköltségvetésű lazítót hoznék össze az eke keretére alapozva, amihez 3 eketörzset kel vennem + még bíbelődnöm egy keveset vele.
Válasz fiatalember35 #2027. hozzászólására26-27 OMÉK ott válogathatsz melyiket másolod
Válasz fiatalember35 #2027. hozzászólásáraElsőnek is milyen erőgép fogja húzni? 3 késes 5 késes esetleg 7 késes vakarót szeretnél (mindez függ a lóerőktől)? Egyenes késest vagy hagyományos ih, vibrolaz kés típust szeretnél, vagy netán olasz típusú lazítót? Késosztás minimum 45-50 cm legyen. Szárnyaknak több állítási lehetőséget fúrsz a késre, és akkor a talajviszonyoknak, munkamélységnek megfelelően be tudod lőni, hogy dolgozik legjobban, vagy esetleg le is veszed, mert nem kell.
Sziasztok!
Lazítóbarkácsolás előtt állok, s volna 3 kérdésem:
- milyen mélyen? úgy olvastam, az eketalp feltörése a fő cél, ezért kb 40 cm-re kellene dolgozzon, elég ez?
- milyen osztással? olyan 30-35 cm-re gondoltam, megfelelő ez, vagy ritka, vagy sűrű?
- szárnyakkal vagy anélkül? ha oldalszárnyakkal, azok milyen magasságban dolgozzanak?
Köszönöm szépen!
Válasz apuci #2024. hozzászólásáraKérdezz rá a gyártónál is, mert a lazító magában sokkal olcsóbb.
Lehetséges amúgy, hogy ketten is gyártanak lazítót Csólyoson.
Válasz 5465 #2023. hozzászólásáraKöszi,én is ezt akarom csinálni búza után repce előtt.
Nekem elméletileg 120le(JD6800)
Válasz VMisi #2021. hozzászólásáraLáttam az aprók között olyasmit mint amit beraktam,nincs rajta rögtörő de jóval olcsóbb, a rögtörőt meg csinálnám rá.
Mióta művelem a földeket még nem voltak lazítva(némelyik már lassan 30 éve)és a repce is lehet meghálálná igaz szerencsére a termésen nem látszik a hiánya.
Válasz apuci #2018. hozzászólásáraNyáron húztam búza után repce elé.
Tarló tárcsázva, lazító, tárcsa, majd közvetlenül vetés előtt egy kombinátor.
MF 5465, papíron 117 lóerő, de mérés alapján 104 volt, azóta szoftver írás volt rajta. A lényeg hogy 104 lóval húztam 45-50 centin, 75 centi kés osztással, 5-6 km/h, de volt ahol beásta magát a traktor.
Volt olyan tábla ahol levettem a középső kést, de a mélységből nem vettem vissza.
Válasz VMisi #2019. hozzászólásáraHa jól látom, a tiéden a késtartó vázak összefordított U vasból vannak. A piroson meg zártszelvényből. És ráadásul a középső késtartót ráhegesztette, míg a tiéden az is pánttal van.
A harmadik pont kitámasztása sem olyan rálapolt, mint a tiéden.
Valami egy kaptafára készültek, de nem biztos hogy ugyanott.
A csólyosi képek háttere sem egy lakatosüzem/ gépgyár udvarát tükrözik.
Válasz apuci #2020. hozzászólásáraAkarsz ilyet venni?
Válasz VMisi #2019. hozzászólásáraKöszi,majd esetleg a fórumtalin még beszélünk!
Válasz apuci #2017. hozzászólásáraSzinte mindig 6-6,5kmh-val, 120ló és 30-45 cm között. A sebességhez igazítom a mélységet általában, és amit bír a gép.
Válasz 5465 #2004. hozzászólásáraTe is leírnád a lazítási paramétereket?
Köszi!
Válasz VMisi #2005. hozzászólásáraKöszi,milyen mélyen hány le-vel hány km/ó-val húzod?
Válasz VDénes #2013. hozzászólásáraAz egyenes késest nem nehezebb húzni?
Válasz kis Zombi #2014. hozzászólásáraNem hiszem hogy gond lesz vele, le lett tesztelve 20 hektár agyagos vályogon 50 centin, Ferga 52 mázsa, 4 kerék néhol beásta magát előtte,de semmi nem szakadt, görbült.
Válasz 5465 #2012. hozzászólásáraAmiket leírtam, az egy lakatosnak alap dolog. Én nem vagyok az, de láttam néhány gépet építés közben.
Egy hibásan megépített géppel az a gond, hogy nagyobb terhelés esetén az elsö száz méteren össze tud hajolni, nem hektárfüggö a történet.
Kívánom, hogy he legyen ilyen gondod vele.
Válasz apuci #1999. hozzászólásáraNe haragudj. Nem lejaratni akarom, de én inkább egyenes késesben gondolkodnek. A mostani időjárás miatt.
Például helti. Az nagyon tetszik.
Válasz kis Zombi #2009. hozzászólásáraKöszi az észrevételeket, nem is vitatkozom veled, én nem vagyok szakember ebben.
Valószínűleg így kellene megépíteni a gépet, ahogy leírtad.
Ennek ellenére azt mondom, hogy jól használható, semmi gond nem volt vele, évi 10 - 15 hektárra nekem bőven jó, főleg ebben az árban.
Persze lehet, hogy meg lehet beszélni a gyártóval hogy mit hogyan alakítson rajta és akkor még jobb lesz.
Köszi még egyszer és mindenkinek BÚÉK!
Válasz atisgyulai #2010. hozzászólásáraKöszi a hozzá szólásokat!
Válasz apuci #2002. hozzászólásáraDe legalább felébresztettem az alvó oroszlánokat!
Egyébként ha jobban megnézed a Vmisi által feltett képet, meg a hirdetésben szereplőt, találsz gyorsan 4-5 alapvető, lényeges eltérést. Biztosan nem mondom, de szerintem egy ügyes lakatosember barkácsolgat. Kisebb változtatásokkal, minden darabnál.
Válasz 5465 #2008. hozzászólására3. pont kitámasztásánál ahogyan a vázhoz csatlakozik.
3. pont lemeze zártszelvénynek még csak nem is a sarkára van heggesztve, illett volna rálapolni
Alul a két lemez háromszög kicsi, és nem a zártszelvénynek a sarkára, hanem a közepére van heggesztve.
Alsó húzó rész lemezeit illett volna összekötni a két "húzó" zártszelvénnyel direktbe, ITT szintén nem a zártszelvény sarkára van heggesztve, eltéröek a zártszelvény méretek.