Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak644 FtBenzin árak625 FtEUR415.97 FtUSD403.23 FtCHF443.85 FtGBP501 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Tiszteletem Tonibá!
Szabad érdeklődnöm mely termékkel tud ekkora nitrogén mennyiséget kijuttatni mert látom hogy ön is bio termelő a kálit meg foszfort tudom, de a nitrogén ekkora hatóanyagba nem tudom mely termékkel lehet kijuttatni.
Köszönöm válaszát. Egy bio termelő!
Válasz #1419. hozzászólásra
Szia Tónibá!
Nem hagyok rajta többet,hiszen 4 ágon is két egymást követő évben 10 tonnát produkált hektáronként...tavaly 7-et,idén utószürettel 9 tonna felett zártunk.
A 4 ágon nagy fürtök lettek,gyorsan ment a szedés.
Jövőre az öntözés mellett szeretném tápoldatozni is,ezért az a plussz 1 vessző.
Szél van nálunk is bőven,rengeteg ágat letör,az újulatot meg átfordítja,még mielőtt megfásulna.
Köszi köszi,de ugye nekem nincs sok ezért végzek gyorsan vele.
Simán elment volna ásónyélnek olyanokat nevelt 1 ik másik.
Jól elágaznak "y"-ba,vagy a hosszú suháng halszálkaszerűen.
A kicsi még nem terem...tavaly tavasszal telepítettem dugványként,most az idén kötöztem karó mellé 610 darabot a 800-ból.
Szerintem, a 4-5 termő egy kicsit kevés.Főleg úgy, hogy öntözöd is. Mi tavaly 6-8 ágat hagytunk, és egyáltalán nem vettük észre, hogy sok lett volna, pedig még nem tudtuk öntözni sem. Igaz adtunk rá hektáronként hatóanyagban 140 kg nitrogént, 80kg káliumot, 28kg foszfort, 96kg huminsavat. Most 8-10 termőágat hagytunk. Így is rengeteg ágat le kellett vágni, annak ellenére, hogy tavasszal egy bőséges zöld metszést is csináltunk. Nálunk az a gond, hogy a területünk egy szélzónába esik, így tavasszal és nyáron sok termő ágat letör a szél. Most, főleg számítunk szélkárra, mert nagyon erősek a termőágak.
Üdv:Tonibá
Válasz #1417. hozzászólásra
Szia Koppány Vezér!
Ügyes vagy, hogy már végeztél. Így hány rügyet szánsz termőnek? Már én is összepakoltam a fűrészeket, üzemanyagot, olajat. Nálunk is rendkívül erős az újulat. Résen kell lennem, hogy a metszők a közepét ritkítsák, ne maradjon sudárnak növő, mert az szüretkor visszaüt. Teljesítményben dolgoznak, nem szeretném, ha leegyszerűsítenék a munkát.
Az új telepítéseden is már volt egy kis termés ugye?
Én már végeztem a héten vele,és ma elkezdtem zúzni az ágakat.
Tavaly 4db-ot,az idén 5 ágat hagytam a fákon.
Erős,halszálkaszerűen elágazó,és bőséges az újulat,lehet válogatni.
Válasz #1413. hozzászólásra
Szia Gox!
Jól meg küzdöttem mire kitanultam a feldolgozását.Én egyszerűen ledarálom kocsány nélkül egy szőlő darálón közbe még zúzom is egy döngölővel.Ekkor már jól engedi a levét ,ezt bele teszem egy kisebb szőlő présbe és kész. Adja a levet rendesen ezt egy szűrön át engedem .Nincs mag nincs héj ezt felteszem főzni 90 fokra ,de nem forr .20 literhez teszek egy nábenzoátot 1 kg cukrot és egy kevés citrom savat hagyom az edénybe kihűlni és csak utána teszem pet palackba .Ha később akarsz készíteni szörpöt 1literhez 80 dkg cukor egy kis doboz citrom sav akkor már tartositó nem kell.Ha lekvárt ahhoz pedig dzsemfix vagy olyan gyümölcs ami sűrűsíti lehet birs alma is.A natur lénél nincs finomabb 100 % gyümölcs lé .
Mivel tartósítottad a levet? Olvasgattam kicsit, és arra gondoltam, hogy a bogyókat felteszem főzni, és amikor összeesik a bogyósgyümölcs présen, ami az elektromos húsdarálóhoz van, kipréselem. A lekvárba jó lenne a héja is. Nem tudom, hogyha a leválasztott magot és héjat vízzel felengedném, leűl-e a mag az aljára? Mert akkor szűrővel lehalásznám a héjat, beletenném a lekvárba. A levet meg én is meghagynám "félkész" terméknek. Amiből szeretném kipróbálni az almával főzött bodzalekvárt is egy későbbi időben, mert most nagy a hajtás, nincsen ilyesmire idő, csak ha esik az eső.
Most főztem először bodza lekvárt, olyan sikere lett, hogy rögtön főztem egy másik adagot is .
-3 kg bodza bogyó kézzel lebogyózva
-30/dkg kristály cukor
-1 teáskanál citromsav
-1 csomag 3:1 dzsemfix
Ezt azért tettem bele, mert nem akartam teljesen szétfőzni szerintem jobb ha kicsit darabos. gyorsan elkészült kb. 30-40 perc és kész.
Szerintem nem zavaró a mag, finom.
Minden évben dolgozok fel bodzát saját részre .Nagyon finom a bodza szörp belőle ,de az idén csak a levet tettem el , fejedelmi !.... a léből még lehet szörp is meg lekvár is .
Van még rajta 1,5-2 tonna, meghírdetem, hátha.....
Most lenne jó cefrének is, meg feldolgozni valaminek. Eddig még nem készítettünk pálinkán kívül semmit sem, de most erősen foglalkoztat, hogy egy vödörnyivel próbálkoznék.
Szoktatok házilag készíteni szörpöt vagy lekvárt? Tavaly láttam üzletben bodzalekvárt, de nem vettem belőle.
Metszést megkezdtétek már?
Üdv. Mindenkinek!
El kell mondanom, hogy kellemes meglepetés ért! Megkóstoltuk a fán az érett bodzát. Édes lett, és földi szederre hasonlító ízü. Ezelőtt kb. 8 éve kóstoltam meg szüretkor, akkor citromhoz hasonlóan savanyú volt.
Igen, érdekelne a csövek ára és a hozzáférhetősége. Most nem tudok elmenni hozzád, mert metszünk. Ma megjött a kálium műtrágya, azt is el szeretnénk szórni, és azt be is kell a földbe dolgozni még az idén. Ahhoz viszont le kell mucsolni a galyat, Előtte ki szoktuk válogatni, mert télen azzal tüzelünk. Munka most van bőven. Tehát csak akkor tudok elmenni megbeszélni, ha esik az eső. Majd előtte telefonálok, hogy egyeztessük az időpontot.
Neked is további jó munkát és szép napot kivánok: Tonibá
Ez úgy jön ki, hogy egy 2,3-2,7 liter/órás csepttestet tettünk méterenként csövekbe. A gyártótól rendeltünk 20 mm-es pe csövet ami elég 250 méteres sorra. Azaz soronként így nekem 575-675 liter víz így egyszerre azaz 13-15 sor mivel 9000 literes a kutam óránként. Minden fa kapott naponta 4-5 óa alatt 10 liter vizet Ez ment 3 hétig. Jó áron vettük mert sokat rendeltünk egyszerre ha érdekel keress meg.
Én nem a nemes bodzára értettem, pedig az is enyhén mérgező ha csak félig meddig van megérve hanem a gyalogbodzára ami mint mérgező növény van feltuntetve.
Multkor láttam, hogy vezettétek a csepegtetős vízrendszert a bodzásba. Az első kérdésem, hogy milyen hatása lett. A másik, hogy honnét szerzed be a vezetéshez szükséges csöveket, szerelékeket.
Előre is köszi: Tonibá
Az lehet, viszont a google-ben rákeresve azt olvastam valahol, hogy mérgező. És ez nem egy fórum volt, hanem valami szuper tudományos bodzáról szóló cikk..
Érdekelne a véleményetek.. Bodza pálinkához kerestem alapanyagot a neten, és ráleltem egy "földi bodza eladó" hírdetésre. Jól tudom, hogy a földi bodza másnéven gyalog bodza, és az mérgező??
Esetleg valakinek Gödöllő 60-100 km körzetéből nem maradt véletlenül cefrének még alkalmas bodzája 60-80 kg mennyiségben?
Köszönöm szépen.
Valamennyi mindíg marad fenn a fákon,ami a seregélyek martalékává válik.
Közvetve ugyan,de sikerült eladnom most az idén előszőr!
Szombaton vitték el fagyasztási célra netto 125 ft-ért.
A kapcsolat megvan,elvileg vevő lesz jövőre is szeptember közepén a portékára.
Hát Koppány Vezér alapvetően 5 cég vásárol ebből a dunántúlon 2 van akik a léüzem mellett fagyasztanak is szerintem mindekettő ismered, illetve Nógrádban is van kettő. Amúgy most kb 130-150Ft ért lehet eladni, de hallok más árakat is, kétkedve... de 5 tonnáért már küldenek kis autót.
Köszönöm a választ.
Megrendeltem a könyvet, remélem meg is jön a héten és tudom tanulmányozgatni.
Konténeres csemetét hol merre kapok Heves-megyéhez aránylag közel, mondjuk 100 km-en belül?
Mennyiért nem drága. Kb 1000 tőre lenne szükségem.
A konténereset kézzel, ásóval telepítítek? Esetleg gödörfúró?
Üdvözlet mindenkinek! Új vagyok itt a fórumon,a bodza termesztésben úgyszintén. Ha nem gond kérdeznék majd idővel pár dolgot. Nekem jövőre lesz az első rendes termésem,arra lennék kíváncsi,ha minden optimális mekkora termésre számíthatok 520 fa? Ezek szép erősek,jó talajon.
A jövőre évre nézve ismersz olyan feldolgozót a Dunántúlon,amelyik szeptember közepén kisebb mennyiséget még fogad bodzából,akár lének,vagy fagyasztósnak?
Évjáratfüggő,a fennmaradt mennyiség,az én esetemben 1-4 tonna között változik.
Köszi!
Ha megfigyeltétek a fákon maradt éretlen bodza mára teljesen beérett, ami nagyon megfelel szörpnek és lekvárnak. Én mind kettőt készítettem belőle, igaz sok a babra meló vele de az árakat tekintve megéri vevő van a lekvárra is és a szörpre is. Szőlő préssel préseltem ki a bodzát és azt követően a léből készítettem el mind a két vitamindús szörpöt és lekvárt. Nagyon finom mind a kettő. Ausztriában most vásárolják a fekete bodzát azok a gyártok amelyek feldolgozzák. Az biztos hogy most kevesebb cukrot kell használni. Magyarországon is el kéne egy ilyen feldolgozó.
nekem 5t lett az átlag. homokos a talaj....öntözni kellene. azért így is szép pénz van belőle. idén végre sikerült válogatás nélkül leszedni, sokkal haladósabb
ha azt nézed, hogy 500 fa van egy hektáron akkor 10 tonnás termés már 20kgmos átlagot jelent. ehez nem kell más csak jó talaj és 80 fával jobban tudsz bánni mint több ezerrel. viszont elég kevés termésed lenne és ezt nem veszik meg a piacon mint más gyümit........
0,1 hektárt vagyis 80 fát akartam ültetni, de ha ez a valós termés akkor talán nem érdemes ekkorában foglalkozni vele, inkább valami más gyümölcsössel. Szívesen fogadok ötleteket, hogy mivel érdemes, más gyümölcsből is fér kb. 60 fa.
Helló, valahol azt olvastam, hogy 20-30 kg/fa a várható termés, de akkor ez a valóságban messze elmarad. A 65-130 q/ H termés a valóságban ha jól számolom csak 8-18 kg/fa, hát ez nem is olyan jó.
Válasz #1380. hozzászólásra
Üdv!
Ha MTZ-vel szeretnéd művelni,akkor 6méterX3méterbe telepítsd,ennél kisebb szűk lenne már termőkorban.
Jó helyről származó leinformálható,ha lehet konténeres anyagot telepíts.
Ha valahol meglátod,vedd meg Sipos Béla Zoltán tanárúr könyvét
"Fekete bodza termesztése " címmel.
Sok fotóval tűzdelt jól megszerkesztett tartalmas könyv,amiben minden kérdésedre választ kapsz
nekem a 6mx3m-es elrendezés vált be. általában a lazább talajokat mondják jó bodzás területnek. a jó vízelvezetés fontos,de nagyon homokos talajon csak öntözve lehet. nekem a feketehomok részeken a legszebbek a fáim. telepítéskor nem trágyáztam, csak az 1. évben adtam pár dkg nitrogént a tövéhez. az új telepítésemnél kipróbáltam az úgynevezett itató csövecskéket.
Szép napot Mindenkinek!
Szeretnék egy kis segítséget!
4,5 ha bodzás 4,5 millióért? jó vétel lenne?állítólag az idén 2 mill. takarítottak belőle igaz lehet?
Csipákásnak mondják itt mifelénk a kötött, agyagos földet. Nem tudom merre használják még, itt mindenki.
A környéken többen telepítettek bodzát az elmúlt 2-3 évben, szépen fejlődik mindenkinek, bár mindnek másabb a talaja. Van akinek már köves erdei talaj, van akinek homokosabb. Vad bodza mindenhol jelen van.
Sor és tőtávra mit javasoltok?
Erre szerintem nem lehet így válaszolni ráadásul nem is értem mi az hogy csipákásabb de kötöttebb? az mit jelent?
Van vadbodza a környéken ha nincs az nem jó jel... telepítés elött talajvédelmi terve kell csináltatni stb... de ezt a jegyző elmondja...
A Haschberg elérhető magyarországon, meg vadbodza... a dánok dániából... vagy a Botész-től , de csak zártkörüen lehet venni ( nem Haschberget...)
Keress bodzatermelőt a környékeden pl Egerszalók, Heves.... vagy keress meg bármelyikönket hátha elárulunk titkokat
6275 hozzászólás
Helló, akkor az idén végül is mi volt a bodza átvételi ára?
Válasz #1414. hozzászólásra
Igen és pont jó lett mert jó érett volt.
Válasz #1419. hozzászólásra
Tiszteletem Tonibá!
Szabad érdeklődnöm mely termékkel tud ekkora nitrogén mennyiséget kijuttatni mert látom hogy ön is bio termelő a kálit meg foszfort tudom, de a nitrogén ekkora hatóanyagba nem tudom mely termékkel lehet kijuttatni.
Köszönöm válaszát. Egy bio termelő!
Válasz #1419. hozzászólásra
Szia Tónibá!
Nem hagyok rajta többet,hiszen 4 ágon is két egymást követő évben 10 tonnát produkált hektáronként...tavaly 7-et,idén utószürettel 9 tonna felett zártunk.
A 4 ágon nagy fürtök lettek,gyorsan ment a szedés.
Jövőre az öntözés mellett szeretném tápoldatozni is,ezért az a plussz 1 vessző.
Szél van nálunk is bőven,rengeteg ágat letör,az újulatot meg átfordítja,még mielőtt megfásulna.
Válasz #1418. hozzászólásra
Szia Gox!
Köszi köszi,de ugye nekem nincs sok ezért végzek gyorsan vele.
Simán elment volna ásónyélnek olyanokat nevelt 1 ik másik.
Jól elágaznak "y"-ba,vagy a hosszú suháng halszálkaszerűen.
A kicsi még nem terem...tavaly tavasszal telepítettem dugványként,most az idén kötöztem karó mellé 610 darabot a 800-ból.
20 as volt a brixe tegnap szedtük le ez igen jó... remélem jó pálinka lesz belőle...
Szia Koppány Vezér!
Szerintem, a 4-5 termő egy kicsit kevés.Főleg úgy, hogy öntözöd is. Mi tavaly 6-8 ágat hagytunk, és egyáltalán nem vettük észre, hogy sok lett volna, pedig még nem tudtuk öntözni sem. Igaz adtunk rá hektáronként hatóanyagban 140 kg nitrogént, 80kg káliumot, 28kg foszfort, 96kg huminsavat. Most 8-10 termőágat hagytunk. Így is rengeteg ágat le kellett vágni, annak ellenére, hogy tavasszal egy bőséges zöld metszést is csináltunk. Nálunk az a gond, hogy a területünk egy szélzónába esik, így tavasszal és nyáron sok termő ágat letör a szél. Most, főleg számítunk szélkárra, mert nagyon erősek a termőágak.
Üdv:Tonibá
Válasz #1417. hozzászólásra
Szia Koppány Vezér!
Ügyes vagy, hogy már végeztél. Így hány rügyet szánsz termőnek? Már én is összepakoltam a fűrészeket, üzemanyagot, olajat. Nálunk is rendkívül erős az újulat. Résen kell lennem, hogy a metszők a közepét ritkítsák, ne maradjon sudárnak növő, mert az szüretkor visszaüt. Teljesítményben dolgoznak, nem szeretném, ha leegyszerűsítenék a munkát.
Az új telepítéseden is már volt egy kis termés ugye?
Válasz #1410. hozzászólásra
Szia Gox!
Szép nagy a fürt a képen!
Én már végeztem a héten vele,és ma elkezdtem zúzni az ágakat.
Tavaly 4db-ot,az idén 5 ágat hagytam a fákon.
Erős,halszálkaszerűen elágazó,és bőséges az újulat,lehet válogatni.
Válasz #1415. hozzászólásra
Köszönöm, Anicska, most már tényleg nagyon kíváncsil lettem.
Válasz #1413. hozzászólásra
Szia Gox!
Jól meg küzdöttem mire kitanultam a feldolgozását.Én egyszerűen ledarálom kocsány nélkül egy szőlő darálón közbe még zúzom is egy döngölővel.Ekkor már jól engedi a levét ,ezt bele teszem egy kisebb szőlő présbe és kész. Adja a levet rendesen ezt egy szűrön át engedem .Nincs mag nincs héj ezt felteszem főzni 90 fokra ,de nem forr .20 literhez teszek egy nábenzoátot 1 kg cukrot és egy kevés citrom savat hagyom az edénybe kihűlni és csak utána teszem pet palackba .Ha később akarsz készíteni szörpöt 1literhez 80 dkg cukor egy kis doboz citrom sav akkor már tartositó nem kell.Ha lekvárt ahhoz pedig dzsemfix vagy olyan gyümölcs ami sűrűsíti lehet birs alma is.A natur lénél nincs finomabb 100 % gyümölcs lé .
Válasz #1412. hozzászólásra
Szia goldlife!
Köszönöm a receptet. A 3 kg-hoz tettél 30 dkg cukrot összesen?
Válasz #1411. hozzászólásra
Szia Anicska!
Mivel tartósítottad a levet? Olvasgattam kicsit, és arra gondoltam, hogy a bogyókat felteszem főzni, és amikor összeesik a bogyósgyümölcs présen, ami az elektromos húsdarálóhoz van, kipréselem. A lekvárba jó lenne a héja is. Nem tudom, hogyha a leválasztott magot és héjat vízzel felengedném, leűl-e a mag az aljára? Mert akkor szűrővel lehalásznám a héjat, beletenném a lekvárba. A levet meg én is meghagynám "félkész" terméknek. Amiből szeretném kipróbálni az almával főzött bodzalekvárt is egy későbbi időben, mert most nagy a hajtás, nincsen ilyesmire idő, csak ha esik az eső.
Válasz #1410. hozzászólásra
Helló Gox 4
Most főztem először bodza lekvárt, olyan sikere lett, hogy rögtön főztem egy másik adagot is .
-3 kg bodza bogyó kézzel lebogyózva
-30/dkg kristály cukor
-1 teáskanál citromsav
-1 csomag 3:1 dzsemfix
Ezt azért tettem bele, mert nem akartam teljesen szétfőzni szerintem jobb ha kicsit darabos. gyorsan elkészült kb. 30-40 perc és kész.
Szerintem nem zavaró a mag, finom.
Válasz #1410. hozzászólásra
Szia Gox!
Minden évben dolgozok fel bodzát saját részre .Nagyon finom a bodza szörp belőle ,de az idén csak a levet tettem el , fejedelmi !.... a léből még lehet szörp is meg lekvár is .
Van még rajta 1,5-2 tonna, meghírdetem, hátha.....
Most lenne jó cefrének is, meg feldolgozni valaminek. Eddig még nem készítettünk pálinkán kívül semmit sem, de most erősen foglalkoztat, hogy egy vödörnyivel próbálkoznék.
Szoktatok házilag készíteni szörpöt vagy lekvárt? Tavaly láttam üzletben bodzalekvárt, de nem vettem belőle.
Metszést megkezdtétek már?
Üdv. Mindenkinek!
El kell mondanom, hogy kellemes meglepetés ért! Megkóstoltuk a fán az érett bodzát. Édes lett, és földi szederre hasonlító ízü. Ezelőtt kb. 8 éve kóstoltam meg szüretkor, akkor citromhoz hasonlóan savanyú volt.
Szia Csyzy!
Igen, érdekelne a csövek ára és a hozzáférhetősége. Most nem tudok elmenni hozzád, mert metszünk. Ma megjött a kálium műtrágya, azt is el szeretnénk szórni, és azt be is kell a földbe dolgozni még az idén. Ahhoz viszont le kell mucsolni a galyat, Előtte ki szoktuk válogatni, mert télen azzal tüzelünk. Munka most van bőven. Tehát csak akkor tudok elmenni megbeszélni, ha esik az eső. Majd előtte telefonálok, hogy egyeztessük az időpontot.
Neked is további jó munkát és szép napot kivánok: Tonibá
Ez úgy jön ki, hogy egy 2,3-2,7 liter/órás csepttestet tettünk méterenként csövekbe. A gyártótól rendeltünk 20 mm-es pe csövet ami elég 250 méteres sorra. Azaz soronként így nekem 575-675 liter víz így egyszerre azaz 13-15 sor mivel 9000 literes a kutam óránként. Minden fa kapott naponta 4-5 óa alatt 10 liter vizet Ez ment 3 hétig. Jó áron vettük mert sokat rendeltünk egyszerre ha érdekel keress meg.
Tónibá,
hatása? 30% plusz súly, de a hogy honann meg mint gyártótól, keress meg és megbeszéljük 60Ft+ áfa métere
Válasz #1404. hozzászólásra
Én nem a nemes bodzára értettem, pedig az is enyhén mérgező ha csak félig meddig van megérve hanem a gyalogbodzára ami mint mérgező növény van feltuntetve.
Csabazsoltnak!
A mutkor a tv-ben foglalkoztak a bodza mérgező anyagával. Valóban van benne méreg, de 60fokon teljesen méregtelenedik. Az íze, pedig bodza. Ennyi!
Csyzy!
Multkor láttam, hogy vezettétek a csepegtetős vízrendszert a bodzásba. Az első kérdésem, hogy milyen hatása lett. A másik, hogy honnét szerzed be a vezetéshez szükséges csöveket, szerelékeket.
Előre is köszi: Tonibá
Válasz #1401. hozzászólásra
Enni mérgező, de ezek szerint a méreg nem desztillál át főzéskor, a kérdés hogy milyen az ize:D
Válasz #1400. hozzászólásra
Szia!
Az lehet, viszont a google-ben rákeresve azt olvastam valahol, hogy mérgező. És ez nem egy fórum volt, hanem valami szuper tudományos bodzáról szóló cikk..
Válasz #1399. hozzászólásra
Gyalogbodzából lehet pálinkát főzni."Index fórum: pálinkafőzés otthon" -ra menj fel ,ott bővebb infó van.
Kedves Mindenki!
Érdekelne a véleményetek.. Bodza pálinkához kerestem alapanyagot a neten, és ráleltem egy "földi bodza eladó" hírdetésre. Jól tudom, hogy a földi bodza másnéven gyalog bodza, és az mérgező??
Esetleg valakinek Gödöllő 60-100 km körzetéből nem maradt véletlenül cefrének még alkalmas bodzája 60-80 kg mennyiségben?
zs
Válasz #1397. hozzászólásra
Szia Csyzy!
Köszönöm szépen.
Valamennyi mindíg marad fenn a fákon,ami a seregélyek martalékává válik.
Közvetve ugyan,de sikerült eladnom most az idén előszőr!
Szombaton vitték el fagyasztási célra netto 125 ft-ért.
A kapcsolat megvan,elvileg vevő lesz jövőre is szeptember közepén a portékára.
Hát Koppány Vezér alapvetően 5 cég vásárol ebből a dunántúlon 2 van akik a léüzem mellett fagyasztanak is szerintem mindekettő ismered, illetve Nógrádban is van kettő. Amúgy most kb 130-150Ft ért lehet eladni, de hallok más árakat is, kétkedve... de 5 tonnáért már küldenek kis autót.
Válasz #1385. hozzászólásra
Köszönöm a választ.
Megrendeltem a könyvet, remélem meg is jön a héten és tudom tanulmányozgatni.
Konténeres csemetét hol merre kapok Heves-megyéhez aránylag közel, mondjuk 100 km-en belül?
Mennyiért nem drága. Kb 1000 tőre lenne szükségem.
A konténereset kézzel, ásóval telepítítek? Esetleg gödörfúró?
Üdvözlet mindenkinek! Új vagyok itt a fórumon,a bodza termesztésben úgyszintén. Ha nem gond kérdeznék majd idővel pár dolgot. Nekem jövőre lesz az első rendes termésem,arra lennék kíváncsi,ha minden optimális mekkora termésre számíthatok 520 fa? Ezek szép erősek,jó talajon.
Válasz #1387. hozzászólásra
Szia Csyzy!
A jövőre évre nézve ismersz olyan feldolgozót a Dunántúlon,amelyik szeptember közepén kisebb mennyiséget még fogad bodzából,akár lének,vagy fagyasztósnak?
Évjáratfüggő,a fennmaradt mennyiség,az én esetemben 1-4 tonna között változik.
Köszi!
Ha megfigyeltétek a fákon maradt éretlen bodza mára teljesen beérett, ami nagyon megfelel szörpnek és lekvárnak. Én mind kettőt készítettem belőle, igaz sok a babra meló vele de az árakat tekintve megéri vevő van a lekvárra is és a szörpre is. Szőlő préssel préseltem ki a bodzát és azt követően a léből készítettem el mind a két vitamindús szörpöt és lekvárt. Nagyon finom mind a kettő. Ausztriában most vásárolják a fekete bodzát azok a gyártok amelyek feldolgozzák. Az biztos hogy most kevesebb cukrot kell használni. Magyarországon is el kéne egy ilyen feldolgozó.
Válasz #1386. hozzászólásra
nekem 5t lett az átlag. homokos a talaj....öntözni kellene. azért így is szép pénz van belőle. idén végre sikerült válogatás nélkül leszedni, sokkal haladósabb
Válasz #1390. hozzászólásra
ha azt nézed, hogy 500 fa van egy hektáron akkor 10 tonnás termés már 20kgmos átlagot jelent. ehez nem kell más csak jó talaj és 80 fával jobban tudsz bánni mint több ezerrel. viszont elég kevés termésed lenne és ezt nem veszik meg a piacon mint más gyümit........
0,1 hektárt vagyis 80 fát akartam ültetni, de ha ez a valós termés akkor talán nem érdemes ekkorában foglalkozni vele, inkább valami más gyümölcsössel. Szívesen fogadok ötleteket, hogy mivel érdemes, más gyümölcsből is fér kb. 60 fa.
Helló, valahol azt olvastam, hogy 20-30 kg/fa a várható termés, de akkor ez a valóságban messze elmarad. A 65-130 q/ H termés a valóságban ha jól számolom csak 8-18 kg/fa, hát ez nem is olyan jó.
Válasz #1379. hozzászólásra
Hol és mennyiért veszed a héjas diót???
Az egyik ismerősőmnél 13,3 tonna öntözve tápoldatozva... 1999-2000 s telepítés, egymenetben betakarítva nálam csak 65 mázsa a kertátlag...
Na kinek milyen lett a termés? Nálunk nagyon vacak. Hiányzott az öntözés neki.
Válasz #1380. hozzászólásra
Üdv!
Ha MTZ-vel szeretnéd művelni,akkor 6méterX3méterbe telepítsd,ennél kisebb szűk lenne már termőkorban.
Jó helyről származó leinformálható,ha lehet konténeres anyagot telepíts.
Ha valahol meglátod,vedd meg Sipos Béla Zoltán tanárúr könyvét
"Fekete bodza termesztése " címmel.
Sok fotóval tűzdelt jól megszerkesztett tartalmas könyv,amiben minden kérdésedre választ kapsz
Válasz #1380. hozzászólásra
nekem a 6mx3m-es elrendezés vált be. általában a lazább talajokat mondják jó bodzás területnek. a jó vízelvezetés fontos,de nagyon homokos talajon csak öntözve lehet. nekem a feketehomok részeken a legszebbek a fáim. telepítéskor nem trágyáztam, csak az 1. évben adtam pár dkg nitrogént a tövéhez. az új telepítésemnél kipróbáltam az úgynevezett itató csövecskéket.
Válasz #1382. hozzászólásra
a 4,4 hektár annyi összesen vagy per heki?
nem mind1, mert 1 milláért szerintem az üres föld sem sok, persze ha jó helyen van
Szép napot Mindenkinek!
Szeretnék egy kis segítséget!
4,5 ha bodzás 4,5 millióért? jó vétel lenne?állítólag az idén 2 mill. takarítottak belőle igaz lehet?
Válasz #1380. hozzászólásra
Van Egerszalókon egy cím mi aki bodzázik ha érdekel megkeressük.Keress privátban.
Válasz #1376. hozzászólásra
Csipákásnak mondják itt mifelénk a kötött, agyagos földet. Nem tudom merre használják még, itt mindenki.
A környéken többen telepítettek bodzát az elmúlt 2-3 évben, szépen fejlődik mindenkinek, bár mindnek másabb a talaja. Van akinek már köves erdei talaj, van akinek homokosabb. Vad bodza mindenhol jelen van.
Sor és tőtávra mit javasoltok?
hejas diot veszek 06706039032
Válasz #1376. hozzászólásra
1364-re a válasz...
Elnézést: Magyarországon, Dánia ...
Válasz #1376. hozzászólásra
Hát ezzel mindenki jóval okosabb lett.
Erre szerintem nem lehet így válaszolni ráadásul nem is értem mi az hogy csipákásabb de kötöttebb? az mit jelent?
Van vadbodza a környéken ha nincs az nem jó jel... telepítés elött talajvédelmi terve kell csináltatni stb... de ezt a jegyző elmondja...
A Haschberg elérhető magyarországon, meg vadbodza... a dánok dániából... vagy a Botész-től , de csak zártkörüen lehet venni ( nem Haschberget...)
Keress bodzatermelőt a környékeden pl Egerszalók, Heves.... vagy keress meg bármelyikönket hátha elárulunk titkokat