Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak632 FtBenzin árak614 FtEUR410.68 FtUSD393.86 FtCHF436.49 FtGBP495.05 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz csuti0 #9066. hozzászólásáraHát nem jött be. Miért is? Az ukran gabonat ezelőtt elvitték Kínába Afrikába. Minimális jött az Eu ba. Mostmeg ránk zúdúl az ukrán gabona nagyrésze és az ukrán eladók hangoztatják hogy ez amerikai tulajdonú gabona. A lényeg hogy tönkretveri az eu gazdatársadalmat. Magyarország ebben egy kis pont, ez minimum regionális probléma.
Most jutott tudomásomra, hogy az a sok Magyar kamion ami ukrán gabonát hoz, Romániában vették a kereskedőktől és az már papirilag Román gabonaként jön be Magyarországra.
Válasz fordka #9064. hozzászólásáramost már akkor teljesen hihető mikor az egyik kereskedő mondta decemberben ,hogy a tavasszal 80000ft/tonna alá fog esni a búza :( ,és örüljünk ha egyáltalán keresni is fogják utána aratásig.
Válasz Gandhy #9059. hozzászólásáraTavaly én kötöttem 120-ra be is jött, igaz alig jött össze az a szűk fèltermés is.
Ha jól tudom 105-ért vették a helyi termeltetők.
Válasz CirokMan #9053. hozzászólásáraHa gyomos jobban bele megy a tárcsa Nekem sokkal jobb a melo ha gyomos volt kicsit, vajpuha a talaj szepen tartja az 5-8cm munkamélységet a könnyű tárcsa is. (1700 kg a 3méteres)
Válasz MrPoke #9050. hozzászólásáraHát én valamikor a 90 es évek elején vagy kétszer pofára estem a kitével meg egy párszor a mályi agrokerrel és azóta nem kötök, pedig a kitének is adok el elég gyakran. Sőtt a kite szokott finanszírozni is.
Válasz R Sándor #9013. hozzászólásáraNapra tarlóba egy sor RT után simán vetek kalászost 20 koronás 59 kötöttségű réti földön is.Csak aratás után max 2 nappal csinálni kell,és persze ha nem volt gyomos a szotyi.
Milyen új kötési árakat lehet hallani?
(Nem akarok kötni csak érdeklődni akarok, milyen kiindulasi pontok vannak a piacon)
Buza, árpa, kukorica, napraforgó?
Válasz Koczka József #9046. hozzászólásáraAkkor te nem kötöttél a Kiténél tizen pár évvel ezelőtt. Mondtak egy jóval kötés alatti árat, vagy elfogadod, vagy fizeték a kötbért és viszed ahova akarod....
Válasz Gandhy #9047. hozzászólásáraAzért írtam mert a 90 es évek elején volt hogy nem fizette ki inkább csak a kötbért és még úgy is olcsóbb lett neki.
Válasz Koczka József #9046. hozzászólásáraPersze, hogy kifizetik, köti őket a szerződés, meg a kötbér. Ha nem veszi át, az átlagár és a kötött ár közti különbség behajtható.
Válasz MrPoke #9045. hozzászólásáraHát semmiből és éppen ez a lényeg hogy még is úgy kötöttek szerződést és ami a lényeg hogy ki is fizették mindenkinek akit én ismerek. Tehát akivel most 10 ezer felett kötött annak is ki fogja fizetni.
Válasz Koczka József #9042. hozzászólásáraÁh nincs sok. Tritikálét most próbálom először egy 5ha-os területen, de eddig jobban néz ki mint az árpa.
Borsót is csak vagy 6ha-ba tennék most tavasszal.
Válasz trikolor5 #9041. hozzászólásáraTritikálét és borsót vette szentistván is szerintem a gabona 4 is vesz csak ők mennyiség függők míg szentistván nem. Sok van?
Válasz Koczka József #9040. hozzászólásáraSzia! Nem tudod dél Borsodban ki foglalkozik tritikálé és takarmányborsó felvásárlással? Szentistván nekem rémlik, de nem biztos. Esetleg Poroszló Gabona4? Vagy bárki
Válasz MrPoke #9037. hozzászólásáraEgyre bolondabb helyzet jön, a létpólosú villágrend átalakulása, EU felbomlás, USD össeomlása stb mind olyan folyamatokat fog elindítani, hogy lehet én leszek versenyelőnyben mert tudom még, hogyan kell lóval földet művelni. És van is igaz dísznek de lovas szerszámok. :)
Ezekben más hogy látjuk a világot, ha ez valaha is be következik azt még a meg nem született unokám sem fogja meg élni. Úgy hogy én ilyenekkel nem foglalkozom. Ami meg az árakat illeti én nem látom ennyire rossznak 2021 novemberben a kite repce kötése 30ezer volt a napraforgó 28ezer és semmi sem indokolta most a kite a 9200-11500 Ft között kötötte a búzát miért ne lehetne annyi vagy több? Azért mindig van összefüggés az input árak és az eladási árak között. Ha meg valamiből hiány van lásd a 2021 évet akkor meg még hatványozódik az ár. Írtam neked a múltkor hogy olaszba is adok el néha ha meg keresnek de látod most nem kellett mert sokat szarakodott a kiviteli engedéllyel az állam. De lehet hogy az idén fordítva lesz. Majd meg látjuk a lényeg hogy 4t felett és 6000ft több legyen.
Válasz MrPoke #9035. hozzászólásáraErre mondta Cromwell, hogy "Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport." Az ár a legutolsó, amivel aratásig foglalkozni kell(mert ha megbornyúzik is a paraszt, akkor sincs ráhatása). Kivétel a kötés.
Válasz MrPoke #9028. hozzászólásáraA bérleti díj kiadás, a támogatás meg bevétel. Aki nem számol ezzel az torzít.
Saját földre nem számolok bérleti díjat.
Válasz Koczka József #9036. hozzászólásáraNaív vagy ha ilyen kapcsolatokat feltételezel.
Elösször emelkedett meg a gabona ára ezután pedig az energia, műtrágya stb.... Ez volt a sorrend mo ebben a logikus?
Ugyanúgy az ár csökkenés sincs semmi kapcsolatban.
Egyre bolondabb helyzet jön, a létpólosú villágrend átalakulása, EU felbomlás, USD össeomlása stb mind olyan folyamatokat fog elindítani, hogy lehet én leszek versenyelőnyben mert tudom még, hogyan kell lóval földet művelni. És van is igaz dísznek de lovas szerszámok. :)
Válasz MrPoke #9035. hozzászólásáraHa az input árak 40-50%emelkedtek akkor reális elvárás az ugyan olyan mértékű felvásárlási ár emelkedés. Persze normál évben normál termés mellett. Így inkább a 9-10 közötti ár lenne reális szerintem.
Válasz Koczka József #9032. hozzászólásáraTeljesen mindegy, lehet agyalni mennyi lesz, úgysem mi döntjük el. Én igyekszek lent tartani s költséget, és úgyis az év végén derül ki mennyi volt az annyi.
Neked nem jön ki a 6000 nekem kijön. Ennyi. De ne 6eFt legyen, hanem inkább 8, és akkor mondenki elégedett lehet.
Válasz MTZ1221.3 #9033. hozzászólásáraAzért nincs olyan nagy távolság Én az “esetleges” belvíz miatt nem szoktam szórni számottevő nitrogént ősszel, de újabban éppen mindegy lett volna, persze most épp esett.
Válasz #bandi #9027. hozzászólásáraFelét vagy kétharmadát szoktam. Attól függ milyen fajta a gabona, de mióta MV Nádort használunk azóta fele megy ki csak. Mivel nincs már tél igazából elég sokáig zöld marad a gabona. Így februárba nem kell korán kelni a szórás miatt. Március elején pedig megy a tavaszi adag nitrosol formájában délután szórva, mikor már harmat sincs. Vinasszal vagy melamixxal keverve - amit tudok venni éppen. Persze, ha esőt mond akkorra próbálom időzíteni ezt is. Mióta nincs annyi tavaszi eső azóta ez sokkal jobban bejött, mármint az őszi és tavaszi szórás így elosztva. Nálatok, ha délebben vagytok ez lehet nem lesz jó. Nálunk azért néha 2-5fokkal is hidegebb van, mint az ország déli részén, az pedig sok.
Erre legalább 2-3 héttel később kezdjük vágni a gabonát, napraforgót, de a kukoricát is, mint a déli részen.
Válasz MrPoke #9030. hozzászólásáraSzerintem meg eggyezünk meg abba hogy az idén kevés a 4t 6000ft áron, mert még a biztosítási díjat sem számoltunk bele és az idén az is lesz 6-10 ezer között ha csak ezekkel a számokkal számolsz.
Válasz CirokMan #9024. hozzászólásáraEz azért faramuci mert aki cukorkát gyárt az sem számol a műhelyert bérleti díjat, pedig ha nem cukorkát készítene benne ki is adhatná azt.
Válasz CirokMan #9024. hozzászólásáraAkkor nem lenne támogatás szóval 1-1 kinek, hogy jön ki. Jelenleg nekem a támogatás a földbérlet 3* osa vagy még több (AKG)
Nagyon szépen lehet rontani a üérleg számait ha a földbérletett számolod a támogatást meg nem.
Válasz MrPoke #8983. hozzászólásáraAz utolsó is elő fordulhat, de ahhoz a hölgynek nagyon átlagon alulinak, neked meg nagyon átlagon felülinek kell lenned.
12425 hozzászólás
Válasz .Richard. #9073. hozzászólásáraBúzasört, vagy vodkát kell csinálni belőle.
Válasz Gandhy #9072. hozzászólásáraKarsai József
Válasz Gandhy #9071. hozzászólásáraKb. Jobb mint a szén. Kék lángon ég meg olyan a füstje mint a büdös bago szaga. Lehet némelyik cigi abbol van.
Válasz Gandhy #9071. hozzászólásáraA battonyai polgármesternek volt szokása égetni a búzát, fel kéne eleveníteni ezt a népi hagyományt
Válasz Soma123 #9070. hozzászólásáraVajon jól ég a búza?
Válasz csuti0 #9066. hozzászólásáraHát nem jött be. Miért is? Az ukran gabonat ezelőtt elvitték Kínába Afrikába. Minimális jött az Eu ba. Mostmeg ránk zúdúl az ukrán gabona nagyrésze és az ukrán eladók hangoztatják hogy ez amerikai tulajdonú gabona. A lényeg hogy tönkretveri az eu gazdatársadalmat. Magyarország ebben egy kis pont, ez minimum regionális probléma.
Válasz Soma123 #9067. hozzászólásáraAz már jó ideje hír, hogy az ukrán lisztet Romániában csomagolják magyar feliratú zacskókba
Válasz Soma123 #9067. hozzászólásáraNem gondolom azt, hogy aki behordta az ukrán búzát, az nem magyarként adta volna el a malomnak.
Most jutott tudomásomra, hogy az a sok Magyar kamion ami ukrán gabonát hoz, Romániában vették a kereskedőktől és az már papirilag Román gabonaként jön be Magyarországra.
Válasz fordka #9064. hozzászólásáraSzia!
Az a vízió,hogy január,februárra 300-350.000 Ft lesz, nagyon nem jött be.
Válasz fordka #9064. hozzászólásáramost már akkor teljesen hihető mikor az egyik kereskedő mondta decemberben ,hogy a tavasszal 80000ft/tonna alá fog esni a búza :( ,és örüljünk ha egyáltalán keresni is fogják utána aratásig.
Mai ajánlat tavalyi malmi búzára 85 000 Ft/To. nettó, Borsod.
Válasz Gumóka #9060. hozzászólásáraHuh! Akkor tényleg alulárazott a 6 ezres ár
Válasz Gandhy #9059. hozzászólásáraTavaly én kötöttem 120-ra be is jött, igaz alig jött össze az a szűk fèltermés is.
Ha jól tudom 105-ért vették a helyi termeltetők.
Válasz Gandhy #9059. hozzászólására113.- aratás végén,közben 110.-
Válasz Gandhy #9059. hozzászólására108+komp. nekem aratás után rögtön.
Válasz k-roy90 #9057. hozzászólásáraMennyi volt tavaly az ősziárpa ára? Én a sörárpát adtam 127-ért.
Válasz MrPoke #9035. hozzászólásáraEzért tarunk itt mert sokan igy számolnak (annyi legyen,hogy jővőre is tudjunk új Mercedest venni nekik)
Válasz 72 #9056. hozzászólásáraKoszonom az infot. Akkor sajnos jol hallottam, hogy csaknem a felere esik vissza az árpa ára…
Válasz k-roy90 #9051. hozzászólásáraAz árpát állítólag 7000 párszáz, a búzát 9000 elején kötik.(ha jól rémlik)
Válasz CirokMan #9053. hozzászólásáraHa gyomos jobban bele megy a tárcsa Nekem sokkal jobb a melo ha gyomos volt kicsit, vajpuha a talaj szepen tartja az 5-8cm munkamélységet a könnyű tárcsa is. (1700 kg a 3méteres)
Válasz MrPoke #9050. hozzászólásáraHát én valamikor a 90 es évek elején vagy kétszer pofára estem a kitével meg egy párszor a mályi agrokerrel és azóta nem kötök, pedig a kitének is adok el elég gyakran. Sőtt a kite szokott finanszírozni is.
Válasz Ká01 #9052. hozzászólásáraIgen, a gyommentesseg az fontos.
Válasz R Sándor #9013. hozzászólásáraNapra tarlóba egy sor RT után simán vetek kalászost 20 koronás 59 kötöttségű réti földön is.Csak aratás után max 2 nappal csinálni kell,és persze ha nem volt gyomos a szotyi.
Milyen új kötési árakat lehet hallani?
(Nem akarok kötni csak érdeklődni akarok, milyen kiindulasi pontok vannak a piacon)
Buza, árpa, kukorica, napraforgó?
Válasz Koczka József #9046. hozzászólásáraAkkor te nem kötöttél a Kiténél tizen pár évvel ezelőtt. Mondtak egy jóval kötés alatti árat, vagy elfogadod, vagy fizeték a kötbért és viszed ahova akarod....
Válasz Koczka József #9048. hozzászólásáraJaja, viszont a gazda úgyis pénzénél lesz, tehát relatíve biztonságos.
Válasz Gandhy #9047. hozzászólásáraAzért írtam mert a 90 es évek elején volt hogy nem fizette ki inkább csak a kötbért és még úgy is olcsóbb lett neki.
Válasz Koczka József #9046. hozzászólásáraPersze, hogy kifizetik, köti őket a szerződés, meg a kötbér. Ha nem veszi át, az átlagár és a kötött ár közti különbség behajtható.
Válasz MrPoke #9045. hozzászólásáraHát semmiből és éppen ez a lényeg hogy még is úgy kötöttek szerződést és ami a lényeg hogy ki is fizették mindenkinek akit én ismerek. Tehát akivel most 10 ezer felett kötött annak is ki fogja fizetni.
Válasz Koczka József #9040. hozzászólásáraMiből volt hiány 2021 ben?
Válasz trikolor5 #9043. hozzászólásáraA borsóra szentistván tuti vevő de szerintem a tritikáléra is.
Válasz Koczka József #9042. hozzászólásáraÁh nincs sok. Tritikálét most próbálom először egy 5ha-os területen, de eddig jobban néz ki mint az árpa.
Borsót is csak vagy 6ha-ba tennék most tavasszal.
Válasz trikolor5 #9041. hozzászólásáraTritikálét és borsót vette szentistván is szerintem a gabona 4 is vesz csak ők mennyiség függők míg szentistván nem. Sok van?
Válasz Koczka József #9040. hozzászólásáraSzia! Nem tudod dél Borsodban ki foglalkozik tritikálé és takarmányborsó felvásárlással? Szentistván nekem rémlik, de nem biztos. Esetleg Poroszló Gabona4? Vagy bárki
Válasz MrPoke #9037. hozzászólásáraEgyre bolondabb helyzet jön, a létpólosú villágrend átalakulása, EU felbomlás, USD össeomlása stb mind olyan folyamatokat fog elindítani, hogy lehet én leszek versenyelőnyben mert tudom még, hogyan kell lóval földet művelni. És van is igaz dísznek de lovas szerszámok. :)
Ezekben más hogy látjuk a világot, ha ez valaha is be következik azt még a meg nem született unokám sem fogja meg élni. Úgy hogy én ilyenekkel nem foglalkozom. Ami meg az árakat illeti én nem látom ennyire rossznak 2021 novemberben a kite repce kötése 30ezer volt a napraforgó 28ezer és semmi sem indokolta most a kite a 9200-11500 Ft között kötötte a búzát miért ne lehetne annyi vagy több? Azért mindig van összefüggés az input árak és az eladási árak között. Ha meg valamiből hiány van lásd a 2021 évet akkor meg még hatványozódik az ár. Írtam neked a múltkor hogy olaszba is adok el néha ha meg keresnek de látod most nem kellett mert sokat szarakodott a kiviteli engedéllyel az állam. De lehet hogy az idén fordítva lesz. Majd meg látjuk a lényeg hogy 4t felett és 6000ft több legyen.
Válasz MrPoke #9035. hozzászólásáraErre mondta Cromwell, hogy "Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport." Az ár a legutolsó, amivel aratásig foglalkozni kell(mert ha megbornyúzik is a paraszt, akkor sincs ráhatása). Kivétel a kötés.
Válasz MrPoke #9028. hozzászólásáraA bérleti díj kiadás, a támogatás meg bevétel. Aki nem számol ezzel az torzít.
Saját földre nem számolok bérleti díjat.
Válasz Koczka József #9036. hozzászólásáraNaív vagy ha ilyen kapcsolatokat feltételezel.
Elösször emelkedett meg a gabona ára ezután pedig az energia, műtrágya stb.... Ez volt a sorrend mo ebben a logikus?
Ugyanúgy az ár csökkenés sincs semmi kapcsolatban.
Egyre bolondabb helyzet jön, a létpólosú villágrend átalakulása, EU felbomlás, USD össeomlása stb mind olyan folyamatokat fog elindítani, hogy lehet én leszek versenyelőnyben mert tudom még, hogyan kell lóval földet művelni. És van is igaz dísznek de lovas szerszámok. :)
Válasz MrPoke #9035. hozzászólásáraHa az input árak 40-50%emelkedtek akkor reális elvárás az ugyan olyan mértékű felvásárlási ár emelkedés. Persze normál évben normál termés mellett. Így inkább a 9-10 közötti ár lenne reális szerintem.
Válasz Koczka József #9032. hozzászólásáraTeljesen mindegy, lehet agyalni mennyi lesz, úgysem mi döntjük el. Én igyekszek lent tartani s költséget, és úgyis az év végén derül ki mennyi volt az annyi.
Neked nem jön ki a 6000 nekem kijön. Ennyi. De ne 6eFt legyen, hanem inkább 8, és akkor mondenki elégedett lehet.
Válasz MTZ1221.3 #9033. hozzászólásáraAzért nincs olyan nagy távolság Én az “esetleges” belvíz miatt nem szoktam szórni számottevő nitrogént ősszel, de újabban éppen mindegy lett volna, persze most épp esett.
Válasz #bandi #9027. hozzászólásáraFelét vagy kétharmadát szoktam. Attól függ milyen fajta a gabona, de mióta MV Nádort használunk azóta fele megy ki csak. Mivel nincs már tél igazából elég sokáig zöld marad a gabona. Így februárba nem kell korán kelni a szórás miatt. Március elején pedig megy a tavaszi adag nitrosol formájában délután szórva, mikor már harmat sincs. Vinasszal vagy melamixxal keverve - amit tudok venni éppen. Persze, ha esőt mond akkorra próbálom időzíteni ezt is. Mióta nincs annyi tavaszi eső azóta ez sokkal jobban bejött, mármint az őszi és tavaszi szórás így elosztva. Nálatok, ha délebben vagytok ez lehet nem lesz jó. Nálunk azért néha 2-5fokkal is hidegebb van, mint az ország déli részén, az pedig sok.
Erre legalább 2-3 héttel később kezdjük vágni a gabonát, napraforgót, de a kukoricát is, mint a déli részen.
Válasz MrPoke #9030. hozzászólásáraSzerintem meg eggyezünk meg abba hogy az idén kevés a 4t 6000ft áron, mert még a biztosítási díjat sem számoltunk bele és az idén az is lesz 6-10 ezer között ha csak ezekkel a számokkal számolsz.
Válasz MrPoke #9030. hozzászólásáraViszont az neked is jelentkezik költség ként.
Válasz Koczka József #9029. hozzászólásáraViszont amortizációs költcséget számol.
Válasz CirokMan #9024. hozzászólásáraEz azért faramuci mert aki cukorkát gyárt az sem számol a műhelyert bérleti díjat, pedig ha nem cukorkát készítene benne ki is adhatná azt.
Válasz CirokMan #9024. hozzászólásáraAkkor nem lenne támogatás szóval 1-1 kinek, hogy jön ki. Jelenleg nekem a támogatás a földbérlet 3* osa vagy még több (AKG)
Nagyon szépen lehet rontani a üérleg számait ha a földbérletett számolod a támogatást meg nem.
Válasz MTZ1221.3 #9018. hozzászólásáraVetés előtt a péti hány %-àt teszed ki?
Válasz MrPoke #8983. hozzászólásáraAz utolsó is elő fordulhat, de ahhoz a hölgynek nagyon átlagon alulinak, neked meg nagyon átlagon felülinek kell lenned.